Põhja-Itaalia Vaatamisväärsused

Põhja-Itaalia Vaatamisväärsused: 10 Kohta, Mida Avastada

Põhja-Itaalia on tõeline paradiis ajaloo, arhitektuuri, looduse ja kultuuri armastajatele. Selle piirkonna lummav ilu, erinevad maastikud ja rikkalik pärand pakuvad avastamiseks lõputult võimalusi. Põhja-Itaaliasse reisides avanevad ees idüllilised mägikülad, romantilised järvemaastikud, ajaloolised linnad ja kaunid rannikualad. 

Selles artiklis tutvustame teile kümmet Põhja-Itaalia vaatamisväärsust, mida ei tohiks jätta külastamata.

1. Milano

Milano on Itaalia suuruselt teine ​​linn ja Põhja-Itaalia majanduslik ja kultuuriline keskus. Milano on tuntud oma moe-, disaini- ja kunstimaailma poolest, kuid sellel linnal on ka põnev ajalugu, mis ulatub tagasi üle 2000 aasta.

Milano kõige kuulsam vaatamisväärsus on kahtlemata Milano toomkirik ehk Duomo, mis on maailma kolmas suurim kristlik kirik ja üks suurimaid gooti stiilis ehitisi. Duomo ehitamine algas 14. sajandil ja valmis lõplikult 19. sajandil. Toomkiriku katuselt avaneb suurepärane vaade linnale ja seal asub ka kuulus Madonnina kuldne skulptuur.

Lisaks Duomole on Milano koduks ka kuulsale ooperiteatrile La Scala ja Leonardo da Vinci Meistriteosele “Viimne õhtusöök”, mis asub Santa Maria delle Grazie kloostris. Samuti tasub külastada kuninglikku paleed Palazzo Reale, mida ümbritsevad kaunid aiad ja skulptuurid.

Milano pakub rikkalikku kultuurielamust, mida täiendavad arvukad muuseumid, galeriid ja ajaloolised hooned. Linnas on mitmeid suurepäraseid restorane, kus saate nautida Põhja-Itaalia kööki ja maailmakuulsat Itaalia veini.

Kokkuvõttes on Milano suurepärane sihtkoht, kus saab nautida kultuuri, ajalugu, moe- ja disainimaailma võlusid, mis pakuvad rikkalikke ja mitmekesiseid elamusi igale külastajale.

Veneetsia Põhja Itaalias
Veneetsia

2. Veneetsia

Veneetsia, tuntud kui “Adria mere kuninganna”, on üks maailma kõige võluvamaid ja ainulaadsemaid linnu. See laguunilinn koosneb 118 väikesest saarest, mis on ühendatud rohkem kui 400 sildade ja 150 kanaliga. Veneetsia on UNESCO maailmapärandi nimistus ning pakub külastajatele romantilisi hetki ja ajaloolisi avastusi.

Veneetsia sümboliks on Püha Markuse väljak, mida ümbritsevad Püha Markuse basiilika, Doodžide palee ja Campanile kellatorn. Basiilika ja kellatorni otsast avaneb vaade kanalitele ja laguunile. Doodžide palee on tähelepanuväärne gooti stiilis hoone, mis kajastab Veneetsia jõukust ja võimu oma õitsengu ajastul.

Üks Veneetsia kuulsamaid vaatamisväärsusi on ka Rialto sild, mis ületab Canal Grande’t. Canal Grande on linna peamine veetee, kus paadid, kaasa arvatud traditsioonilised gondlid, liiguvad läbi linna. Gondlisõit on romantiline ja lõõgastav viis linna veeteid avastada.

Veneetsia on tuntud ka oma klaasikunsti poolest, mida saab näha ja osta Murano saarel asuvatest klaasistuudiotest ja -poodidest. Lisaks tasub külastada värvikirevat Burano saart, mis on kuulus oma pitsi ja erksavärviliste majade poolest.

Veneetsia on kahtlemata üks Euroopa kõige silmapaistvamaid ja maalilisemaid linnu. Kuigi linna külastamine võib olla turistide poolt ülerahvastatud, on Veneetsia ainulaadne atmosfäär ja ajalooline pärand siiski unustamatu kogemus, mida tuleks elu jooksul vähemalt korra kogeda.

3. Garda järv

Garda järv, mis asub Põhja-Itaalias Alpide lähedal, on suurim ja üks kaunimaid järvi Itaalias. Garda järve ümbruses asuvad maalilised külad, ajaloolised lossid ja lopsakad mägismaastikud, muutes selle ideaalseks sihtkohaks puhkajatele ja loodusearmastajatele.

Järve põhjakaldal paikneb Riva del Garda, mis on tuntud oma ajaloolise keskuse, võluvate kohvikute ja Võidusamba ehk Torre Apponale poolest. Läänekaldal asuvad Gargnano ja Salò, mis on kuulsad oma võluvate aedadega villade ja kauni järveäärse promenaadi poolest.

Sirmione on aga Garda järve lõunakaldal paiknev ajalooline kuurortlinn, kus asub Scaligeri kindlus, mis pärineb 13. sajandist. Sirmione on tuntud ka oma allikavete ja soojaveeallikatega, mis pakuvad tervise- ja lõõgastushetki.

Lisaks imelistele vaadetele ja ajaloolistele vaatamisväärsustele pakub Garda järv ka aktiivsete puhkajate jaoks mitmeid võimalusi. Võite matkata ümbruskonna mägedes, proovida purjetamist või surfamist järvel, külastada lähedal asuvaid golfiväljakuid või jalgrattaga ümbruskonna avastamiseks.

Garda järv on ideaalne sihtkoht neile, kes soovivad nautida Itaalia päikest, kaunist loodust ja rikkalikku kultuuripärandit. See pakub mitmekesiseid tegevusi ja vaatamisväärsusi, mis rahuldavad nii puhkajaid kui ka aktiivse eluviisi armastajaid. Järve idülliline õhkkond, kombineeritud võluvate linnade ja maaliliste maastikega, muudab Garda järve unustamatuks sihtkohaks.

Põhja itaalia vaatamisväärsus - Cinque Terre
Cinque Terre

4. Cinque Terre

Cinque Terre, mis tähendab “viit maad”, on UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv rannikuala Itaalia Riviera lähedal, Liguria piirkonnas. See koosneb viiest kalurikülast – Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola ja Riomaggiore – mis asuvad dramaatilisel rannikul, kus mäed kohtuvad Vahemerega.

Cinque Terre on tuntud oma erksavärviliste majade, terrassikujuliste viinapuude ja oliivipuude poolest, mis annavad sellele piirkonnale unikaalse ja romantilise ilme. Lisaks pakub see rannikuala mõningaid parimaid vaateid ja matkaradu Itaalias.

Külastajad saavad nautida kaunist maastikku, matkates Sentiero Azzurro ehk Sinise Raja lõigul, mis ühendab kõiki viit küla. Matkarada kulgeb mööda rannikut, pakkudes suurepäraseid panoraamvaateid Vahemerele ja lopsakatele mägedele.

Cinque Terre on ka suurepärane koht Itaalia köögi nautimiseks, eriti kohalike mereandide ja pesto roogade proovimiseks. Lisaks on piirkond tuntud oma kvaliteetse veini, eriti Sciacchetrà, poolest.

Kuigi Cinque Terre on turistide seas populaarne, on selle rannikuala võlu ja ilu siiski säilinud. Autode liikluse piiramine ja säästva turismi edendamine aitavad kaasa selle piirkonna loodusliku ja kultuurilise pärandi kaitsmisele. Cinque Terre on tõeline pärli Itaalia rannikul, pakkudes unustamatuid vaateid, maitsvaid toite ja võrratut Vahemere atmosfääri.

5. Verona

Verona, tuntud kui “Romeo ja Julia linn”, on üks Itaalia kõige ilusamaid ja ajaloolisi linnu, mis asub Po jõe kallastel. Verona on UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv linn, mis pakub külastajatele rikkalikku ajalugu ja arhitektuuri.

Verona sümboliks on hästi säilinud Rooma amfiteater, mis on ehitatud 1. sajandil pKr ja tuntud kui Arena di Verona. Suvekuudel toimuvad amfiteatris suurejoonelised ooperietendused, mis annavad ainulaadse kultuurikogemuse.

Linn on maailmakuulus tänu William Shakespeare’i tragöödiale “Romeo ja Julia”. Külastajad saavad külastada Casa di Giulietta’t, mis on arvatavasti Julia Capuleti maja ja kuulus oma rõdu poolest. Romeo maja, Casa di Romeo, asub samuti Verona vanalinnas.

Verona pakub lisaks rikkalikule ajaloole ka veetlevaid väljakuid ja hooneid, näiteks Piazza delle Erbe, mis oli kunagi linna keskaegne turg, ja Piazza dei Signori, mida ümbritsevad ajaloolised hooned ja skulptuurid.

Linnas saate nautida ka Põhja-Itaalia eripäraseid roogasid ja veine, eriti Valpolicella veini, mis pärineb lähedal asuvast veinipiirkonnast.

Verona on täiuslik sihtkoht romantikutele ja ajaloohuvilistele, kus külastajad saavad sukelduda keskaegsete tänavate, maaliliste väljakute ja ajalooliste hoonete võlumaailma. Verona pakub unustamatuid elamusi ja kultuuririkkust, mis jäävad kauaks meelde.

Põhja Itaalia vaatamisväärsused - Torino
Torino

6. Torino

Torino, asudes Põhja-Itaalias Po jõe kaldal ja Alpide varjus, on üks Itaalia elegantsemaid ja ajaloolisi linnu. See oli kunagi Savoia kuningriigi pealinn ning on tänapäeval tuntud oma rikkaliku ajaloo, arhitektuuri ja tööstuse poolest, eriti seoses autotootja FIAT-iga.

Üks Torino silmapaistvamaid vaatamisväärsusi on Mole Antonelliana, mis oli algselt sünagoogiks ehitatud ja tänapäeval on kõrgeim tellistest ehitatud hoone maailmas. See hoonete on koduks ka Rahvuslikule Filmi- ja Kinomuuseumile, mis pühendub filmikunsti ajaloo uurimisele.

Torino on tuntud ka oma ajalooliste paleede ja kirikute poolest. Kuninglik palee, Palazzo Reale, on endine Savoia dünastia residents ja UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv hoone. Samuti ei tohi jätta külastamata katedraali, mis on tuntud ka kui Duomo di Torino. Selles gooti stiilis kirikus hoitakse kuulsat Torino surilina.

Torino süda on Piazza Castello, kus külastajad saavad nautida barokkstiilis hoonete ja kaunistuste imetlemist. Torino on ka tuntud oma šokolaaditootmise poolest; seda peetakse isegi Itaalia šokolaaditootmise hälliks.

Torino pakub külastajatele hulgaliselt kultuuri-, ajaloo- ja gastronoomiaelamusi. Ajaloolised paleed, rikkalik kunstipärand ja võluv atmosfäär muudavad selle linna ideaalseks sihtkohaks neile, kes soovivad sukelduda Itaalia ajalukku ja kultuuri.

7. Bologna

Bologna, mis asub Emilia-Romagna piirkonnas Põhja-Itaalias, on ajalooline ja kultuuriline pärl, tuntud oma rikkaliku ajaloo, kaunite tornide ja suurepärase gastronoomia poolest. Bologna on tuntud kui “La Dotta” (tark), “La Grassa” (rasvane) ja “La Rossa” (punane) tänu oma mainekale ülikoolile, maitsvale toidule ja punaste telliste hoonetele.

Ülikooli linna staatusega Bologna on koduks ühele maailma vanimale ülikoolile, mis asutati 1088. aastal. Külastajad saavad jalutada läbi ajaloolise ülikoolilinna ja nautida selle ainulaadset atmosfääri.

Bologna süda on Piazza Maggiore, kus paiknevad olulised hooned nagu San Petronio basiilika, Palazzo d’Accursio ja Neptune’i purskkaev. Lisaks tasub kindlasti külastada Due Torri (kahe torni) monumenti, mis koosneb kahest keskaegsest tornist – Asinelli ja Garisenda.

Bologna on tuntud ka oma suurepärase toidu poolest, pakkudes tõelist kulinaarset paradiisi. Bolognese kastmega pastaroogadest, mortadellast ja Parmigiano-Reggiano juustust, saab iga külastaja kindlasti rahuldada oma maitsemeeli.

Bologna pakub lisaks ajaloolistele vaatamisväärsustele ja erakordsele gastronoomiale ka elavat kultuurielamust, sealhulgas teatrite, galeriide ja muuseumide külastamist. Linna kaunid väljakud, ajaloolised tornid ja maitsev toit muudavad Bologna ideaalseks sihtkohaks kultuuri- ja toiduhuvilistele.

Padova
Padova

8. Padova

Padova, mis asub Veneto piirkonnas Põhja-Itaalias, on üks vanimaid ja kultuuriliselt rikkamaid linnu riigis. See ajalooline linn on kuulus oma ülikooli, kunsti, arhitektuuri ja pühakute poolest.

Padova ülikool, mis asutati 1222. aastal, on Itaalia üks vanimaid ja mainekamaid ülikoole, mis meelitab tudengeid kogu maailmast. Ülikooli territooriumil asub ka kuulus Anatomical Theatre, kus 16. sajandil viidi läbi esimesed inimlaipade lahangud teaduslikul eesmärgil.

Scrovegni kabel on Padova üks silmapaistvamaid vaatamisväärsusi, mis on tuntud oma freskode poolest, mille autoriks on kuulus gooti kunstnik Giotto. Need 14. sajandi freskod, mis kujutavad Jeesuse ja Maarja elu stseene, peetakse renessansieelse Euroopa kunsti meistriteoseks.

Padova on tuntud ka Piazza delle Erbe ja Piazza dei Frutti turgude poolest, mis meelitavad külastajaid oma erksate puuvilja-, köögivilja- ja käsitöölettidega. Linnas asub ka Prato della Valle, mis on üks Euroopa suurimaid väljakuid, ümbritsetuna 78 skulptuuriga.

Padova on samuti kuulus oma religioosse pärandi poolest, sealhulgas Basilica di Sant’Antonio, mis on pühendatud püha Antoniusele ja on oluline palverännakute sihtkoht.

Padova pakub ajaloolist ja kultuuririkast elamust, kus külastajad saavad imetleda imelisi kunstiteoseid, arhitektuuri ja õppida linna põnevat ajalugu. Selle kauni linna atmosfäär ja rikkalik pärand muudavad Padova ideaalseks sihtkohaks neile, kes otsivad sügavamat Itaalia kogemust.

9. Comomeer

Comomeer on üks Itaalia kõige kaunimaid ja romantilisemaid paiku, asudes Lombardia piirkonnas Põhja-Itaalias, Alpide mägede jalamil. See on Itaalia sügavaim ja Euroopa üks suurimaid järvi, mis on tuntud oma kristallselge veepinna, dramaatiliste mägede ja võluvate külaäärsete majade poolest.

Comomeer on olnud juba sajandeid populaarne puhkusepaik nii kohalike kui ka rahvusvaheliste külastajate jaoks, kes naudivad selle piirkonna ilu, luksust ja rahu. Ümber järve leiate palju ajaloolisi villasid ja aedu, mis on kuulsuste ja kunstnike poolt aastate jooksul hinnatud.

Comomeer pakub ka külastajatele laias valikus veespordialasid nagu purjetamine, paadisõit ja veesuusatamine. Järve ümbruses leidub ka matkaradu, mis pakuvad suurepäraseid vaateid nii järvele kui ka lähedal asuvatele mägedele.

Bellagio on üks tuntumaid ja külastatumaid linnu Comomeer ääres, tuntud oma ajalooliste hoonete, kitsaste tänavate ja kauni panoraamvaatega. Teisi Comomeer äärseid väärt külastamist olevaid linnu hulka kuuluvad Como, Menaggio ja Varenna.

Comomeer on ideaalne sihtkoht neile, kes soovivad nautida Itaalia looduse ilu ja rahu, pakkudes külastajatele luksuslikke villasid, kauneid vaateid ja meeldejäävaid elamusi. See on tõeline oaas, kus saab põgeneda argirutiinist ja imetleda maalilist loodust.

Põhja Itaalia Vaatamisväärsus - Trento
Trento

10. Trento

Trento on võluv ja ajalooline linn, mis asub Trentino-Alto Adige piirkonnas Põhja-Itaalias. See linn, mis asub Adige jõe kaldal ja Alpide mäestiku jalamil, on tuntud oma rikkaliku ajaloo, arhitektuuri ja kultuuri poolest.

Üks Trento silmapaistvamaid vaatamisväärsusi on Castello del Buonconsiglio, mis on 13.-16. sajandist pärit massiivne linnus ja kunagine Trento vürstkondliku piiskopi residents. Linnus on tänapäeval muuseum, kus saab tutvuda linna ja piirkonna ajaloo ning kunstiga.

Trento katedraal, mis asub Piazza del Duomo’l, on veel üks suurepärane vaatamisväärsus. See romaanika stiilis kirik on ehitatud 12. sajandil ja kuulus Konstantinoopoli patriarhaadi. Katedraal on tuntud ka Tridenti kirikukogu toimumiskohana 16. Sajandil.

Trento on ka tähtis teaduskeskus tänu Muse, mida tuntakse ka kui Trento Teadusmuuseumi. See moderne ja interaktiivne muuseum pakub põnevaid teaduslikke avastusi ja eksperimente nii noortele kui ka vanadele külastajatele.

Lisaks ajaloolistele ja kultuurilistele vaatamisväärsustele pakub Trento ka suurepärast Itaalia ja Tirooli kööki. Piirkonnas toodetakse ka kvaliteetseid veine, näiteks Trentodoc’i vahuveini.

Trento on ideaalne sihtkoht ajaloo- ja kultuurihuvilistele, pakkudes rikkalikku arhitektuuri, kaunist loodust ja eripärast gastronoomiat. Selle maalilise linna võlu ja pärand muudavad Trento külastuse meeldejäävaks elamuseks.

Kokkuvõtteks

Itaalia on üks maailma populaarsemaid reisisihtkohti tänu oma ajaloolisele ja kultuurilisele tähtsusele ja ilusale maastikule. Põhja-Itaalia on täis mitmeid silmapaistvaid vaatamisväärsusi, mis on väärt külastamist. 

Artiklis loetlesime kümme paika, nagu Milano Duomo, Veneetsia kanalid, Garda järv, Cinque Terre, Verona, Torino, Bologna, Padova, Comomeer ja Trento, mis pakuvad külastajatele suurepäraseid vaateid, kogemusi ja ajaloolisi mälestusi.
Itaalia on täis vapustavaid vaatamisväärsusi, mis pakuvad reisijatele suurt huvi. Seega, kui soovite avastada kohta, mis on täis ajalugu ja ilu, on Itaalia just õige koht selleks.

Scroll to Top