Kanada on tõeline kontrastide maa – tohutud lumised mäed, sügavalt sinised järved, tihedad metsad ja maailmatasemel suurlinnad moodustavad selle hiiglasliku riigi ainulaadse atmosfääri. Aga millal on parim aeg Kanadasse reisimiseks? See sõltub täielikult sinu eelistustest ja sellest, millist kogemust otsid.
Selles artiklis sukeldume sügavamale Kanada kliimasse, hooajalistesse hinnamuutustesse, parimatesse reisiaegadesse ning sellesse, millal võib reisimine olla keerulisem. Lisaks vaatame üle põnevaimad festivalid, mida oma reisil külastada, ja jagame praktilisi näpunäiteid, mida enne Kanadasse minekut teada.
Kui sa unistad Kanada avastamisest, kuid pole kindel, millal sinna minna, siis loe edasi – see artikkel aitab sul leida ideaalse aja oma unistuste reisiks!

Kanada kliima
Kanada on pindalalt maailma teine riik, mistõttu on selle kliima väga mitmekesine ja sõltub piirkonnast, kus viibite. Riik ulatub Atlandi ookeanist Vaikse ookeanini ja lõunast põhja poole kuni Arktikani, mistõttu võib ilm varieeruda troopiliselt soojast karmi polaarilmastikuni.
Kanada kliimavööndid
Kanadat võib jagada mitmeks kliimavööndiks, mis mõjutavad reisimisvõimalusi ja -kogemust:
- Mere- ja rannikuäärne kliima – Briti Columbia läänerannikul, sealhulgas Vancouveris ja Victoria linnas, on leebe ja niiske kliima. Talved on seal pehmed ning suved jahedamad kui mandriosas.
- Mandri- ja parasvöötme kliima – Kesk-Kanada, sealhulgas Alberta, Saskatchewan ja Manitoba provintsid, kogevad suuri temperatuurikõikumisi. Talved võivad olla väga külmad (–30°C ja madalam), samas kui suved võivad olla kuumad ja kuivad (üle 30°C).
- Niiske kontinentaalne kliima – Ontario ja Québeci piirkonnad on niiskemad ja pakuvad nelja selgelt eristatavat aastaaega. Talved on külmad ja lumised, samas kui suved on sageli kuumad ja niisked.
- Arktika ja subarktiline kliima – Põhja-Kanadas, sealhulgas Yukon, Loodealad ja Nunavut, on pikad ja äärmiselt külmad talved, kus temperatuur võib langeda alla –40°C. Suved on väga lühikesed ja jahedad.
Aastaaegade eripärad Kanadas
- Talv (detsember–veebruar) – Kesk- ja idaosas on karmid lumised talved, samas kui läänerannikul on pehmemad tingimused. Hea aeg talispordiharrastajatele.
- Kevad (märts–mai) – Lumi sulab ja ilm muutub pehmemaks, eriti lõunaosas. Kevadel on ilusad õitsvad aiad ja järk-järgult soojenevad päevad.
- Suvi (juuni–august) – Parim aeg matkamiseks ja looduses viibimiseks. Lõuna-Kanadas on suved soojad, samas kui põhja pool püsib jahedam.
- Sügis (september–november) – Sügisvärvid muudavad loodusvaated eriti maaliliseks, eriti Ontarios ja Québecis. Ilmad on jahedamad, kuid mitte veel liiga külmad.
Kanada kliima võib olla äärmuslik, mistõttu on oluline enne reisi kontrollida sihtkoha ilmaprognoosi ja pakkida vastavalt hooajale.

Parim aeg Kanadasse reisimiseks
Kanada on sihtkoht, mida saab külastada aastaringselt, kuid parim aeg sõltub suuresti sellest, mida soovid reisil kogeda. Riigi mitmekesine kliima ja geograafia võimaldavad erinevaid elamusi igal aastaajal, olgu selleks talvised suusareisid, kevadised lillefestivalid, suvised matkad või sügisene lehtede värvimäng.
- Suvi (juuni – august): Kui soovid külastada Kanadat kõige soojemal ja päikesepaistelisemal ajal, on suvekuud parim valik. Suvel tõusevad temperatuurid enamikus piirkondades 20–30°C-ni, kuigi sisemaal ja lõunaosas võib esineda ka üle 35°C kuumalaineid. Suvel on täielikult ligipääsetavad matka- ja looduspargid. Rocky Mountains, Banffi ja Jasperi rahvuspargid on kõige ilusamad just suvel, kui kõik rajad on avatud ja ilm on matkamiseks ideaalne. Lisaks rohketele festivalidele erinevates linnades, on täies hoos ka suvised tegevused nagu kanuusõidud, telkimine, kalapüük ja palju muud. Suvi on ka ainus aeg, kui teeolud ja ilm võimaldavad hõlpsat ligipääsu Arktika ja põhjaalade avastamiseks.
- Sügis (september – november): Sügis on üks kauneimaid aegu Kanadas reisimiseks, eriti idaosas Ontarios ja Québecis, kus lehtpuud muutuvad oranžiks, punaseks ja kollaseks. Sügisel on ilmad veel soojad, kuid mitte enam nii kuumad, seega on see ideaalne aeg looduse nautimiseks ning rahvusparkide külastamiseks. Septembris ja oktoobris toimuvad mitmed gastronoomilised üritused, sealhulgas veini- ja õunafestivalid. Sügis on suurepärane valik neile, kes tahavad nautida ilusat loodust ja vältida turismimasse.
- Talv (detsember – veebruar): Kui armastad talisporti, on Kanada üks maailma parimaid sihtkohti. Kanada talv võib olla karm, kuid samas ka maagiline. Tipptasemel suusakeskused, nagu näiteks Whistler, Banff, Jasper ja Mont Tremblant pakuvad maailmatasemel suusatamist ja lumelauasõitu. Kui oled aga lihtsalt loodusesõber, siis Kanada talv pakub erakordseid vaateid jäätunud järvedele ja lumistele mägedele. Külastamist väärivad ka talvised festivalid ja jõuluturud.
- Kevad (märts – mai): Kevad on tihti alahinnatud, kuid suurepärane aeg Kanadasse minekuks. See on madalhooaja algus, mistõttu on hinnad taskukohasemad ja turiste vähem. Aprillist alates on ilm muutumas soojemaks ja loodus hakkab taas rohelisemaks muutuma, kevadise lume sulamise tõttu on ka ideaalne aeg minna vaatama jõgesid ja jugasid, näiteks Niagara juga, mis on üks võimsamaid. Kuna kevad pole kõrghooaeg, saab reisi teha soodsama eelarvega.Kevad on ideaalne neile, kes soovivad vältida rahvamasse ja kogeda Kanada looduse ärkamist pärast talve.

Mis kuudel tasuks Kanadasse minekut vältida?
Kuigi Kanada on aastaringselt atraktiivne sihtkoht, on teatud ajad, mil reisimine võib olla vähem soovitatav sõltuvalt sellest, mida soovid oma reisilt saada.
Mitmed tegurid, nagu äärmuslik ilm, turistide hulk ja kõrged hinnad, võivad muuta reisi vähem nauditavaks või keerulisemaks.
- Talve keskpaik (jaanuar – veebruar): Kui sa ei ole suur talvespordi või lumiste maastike fänn, võivad jaanuar ja veebruar olla ebamugavad reisikuud. Paljudes Kanada piirkondades, eriti Kesk- ja Ida-Kanadas (Toronto, Montréal, Ottawa) ning põhjaosas, võivad temperatuurid langeda alla –30°C ja tuulekülm võib teha olukorra veel hullemaks. Kui plaanid liikuda autoga, võib libedus, lumetormid ja teeolude sulgemised muuta reisimise keeruliseks. Päikesevalgust on vähem, mis piirab õuetegevusi ja muudab matkad, vaatamisväärsuste külastamise ja looduse nautimise keerulisemaks.
- Varakevad (märts – aprill): Kuigi kevad võib tunduda ahvatlev aeg reisimiseks, võib märts ja aprilli algus olla Kanadas üsna ebameeldiv ilmastiku tõttu. Paljudes piirkondades on see üleminekuperiood, kus lumi hakkab sulama, tekitades märjad ja mudased tingimused. Jäised ja lörtsised teed võivad muuta matkamis- ja välitegevused raskeks. Mõned turismiatraktsioonid, nagu mägitee läbipääsud ja matkarajad, võivad olla veel lume tõttu suletud, samas kui suusahooaeg hakkab lõppema.
- Kõrghooaja tipp (juuli – august): Kuigi suvi on Kanadas turismi kõrghooaeg, võib see olla ka keeruline aeg, kui soovid vältida rahvahulki ja kõrgeid kulusid. Hotellid ja lennupiletid on kõige kallimad, eriti populaarsetes piirkondades nagu Banff, Vancouver ja Niagara juga. Matkarajad, rahvuspargid ja suuremad turismimagnetid võivad olla täis rahvast, mis võib muuta elamuse vähem nauditavaks. Mõnel aastal võivad Lõuna-Kanadas ja sisemaal temperatuurid tõusta üle 35°C, mis võib muuta aktiivsed tegevused ebamugavaks.

Festivalid ja muud sündmused Kanadas
Kanada on tuntud oma mitmekesise kultuuri, looduskaunite paikade ja põnevate sündmuste poolest. Üle kogu riigi toimuvad aastaringselt festivalid, mis toovad esile muusika, kunsti, toidu, ajaloo ja spordi. Sõltuvalt reisi eesmärgist ja huvidest võib festivalide ajastamine olla hea põhjus reisi planeerimiseks. Siit leiad nimekirja mitmetest populaarsetest festivalidest ja sündmustest!
- Québeci talvekarneval (Carnaval de Québec) – Québeci talvekarneval on üks maailma suurimaid ja vanimaid talvefestivale, mis on toimunud alates 1894. aastast. Külastajad saavad nautida jääskulptuuride võistlusi, kelgusõite, lumepargis peetavaid mänge ja legendaarset jäälossi. Samuti toimub karnevalimaskott Bonhomme’i paraad.
- Ottawa talvefestival (Winterlude) – Kanada pealinna Ottawa talvefestival Winterlude on tuntud oma jäätunud Rideau kanali poolest, kus külastajad saavad nautida maailma pikimat vabaõhuuisurada. Festivalil toimuvad ka jääskulptuuride võistlused ja talvised spordiüritused.
- Vancouveri kirsiõite festival – Vancouveris on üle 40 000 kirsiõunapuu, mis muudavad linna kevadel roosaks. Festival pakub jalutuskäike, kunstiüritusi, muusikakontserte ja piknikke, kus saab nautida Jaapani kultuurist inspireeritud tegevusi.
- Toronto tulbifestival – Mais toimuv Toronto tulbifestival toob linna värvikirevad tulbiväljad, mida täiustavad kontserdid, toidukioskid ja kevadised aiashow’d.
- Montréali rahvusvaheline džässifestival – Guinnessi maailmarekordi järgi on Montréali džässifestival maailma suurim džässisündmus. Festivalil esinevad kuulsad muusikud üle maailma, sealhulgas džässi-, bluusi- ja souliartistid.
- Calgary Stempede – Calgary Stempede on üks Kanada suurimaid ja kuulsamaid festivale, mida tuntakse kui “suurimat vabaõhusündmust maailmas”. Festival hõlmab rodeosid, paraade, kantrimuusikat ja lõbustusparke.
- Toronto filmifestival (TIFF) – Üks maailma mainekamaid filmifestivale, kus linastuvad uued filmid ning kohale tulevad Hollywoodi staarid ja režissöörid. TIFF on oluline sündmus nii filmihuvilistele kui ka tööstuse professionaalidele.
- Niagara veini- ja viinamarjafestival – Ontario veinipiirkonnas toimub iga-aastane viinamarjakoristuse tähistamine, kus saab nautida kohalikku veini, viinamarjakasvatuse töötubasid ja gurmeetoitu.
- Celtic Colours rahvusvaheline festival – See festival tähistab keldi muusikat ja kultuuri, tuues kokku muusikuid Šotimaalt, Iirimaalt ja Kanada keldi kogukondadest.
Kanada on festivaliderohke riik, kus igal aastaajal toimub midagi huvitavat. Kui soovid oma reisi ajal kogeda Kanada parimaid sündmusi, on festivalide ajakava järgimine suurepärane viis planeerimiseks!

Hooajalised kulud ja hinnad
Kanadasse reisimise maksumus võib oluliselt erineda sõltuvalt aastaajast, sihtkohast ja reisi eesmärgist. Turismi kõrghooajal on hinnad kõrgemad ning populaarsed sihtkohad võivad olla rahvarohked, samas kui madalhooajal on võimalik leida soodsamaid pakkumisi nii lennupiletitele kui ka majutusele. Kui soovid oma reisi eelarvet paremini planeerida, on oluline arvestada hooajaliste hinnakõikumistega.
Kõrghooaeg Kanadas jaguneb suve- ja talveperioodiks, kuna need on kõige populaarsemad ajad nii kohalike kui ka rahvusvaheliste turistide seas.
Suve kõrghooaeg (juuni – august): Suvi on Kanada populaarseim reisihooaeg, kuna ilm on soe ja kõik turismiobjektid ning rahvuspargid on avatud.
- Lennupiletid: Kõige kallimad, eriti populaarsetesse sihtkohtadesse nagu Vancouver, Toronto ja Calgary.
- Majutus: Hotellide ja Airbnb majutuste hinnad võivad tõusta kuni 50% võrreldes madalhooajaga.
- Sõidukite rent: Suvekuudel on autorendi hinnad kõrged ning soovitatav on broneerida varakult.
- Rahvuspargid ja vaatamisväärsused: Mõned vaatamisväärsused ja ekskursioonid võivad olla kallimad ning broneerimine on vajalik.
Talve kõrghooaeg (detsember – veebruar): Talvel on kõrghooaeg suusakuurortides nagu Whistler, Banff, Jasper ja Mont Tremblant, kus hinnad tõusevad märgatavalt.
- Lennupiletid: Pühade ajal (jõulud ja aastavahetus) on piletid kallid ja kiiresti välja müüdud.
- Majutus: Suusakuurortides võivad hinnad olla kõrged, eriti detsembri lõpus ja veebruaris.
- Suusapiletid ja varustuse rent: Populaarsetes kuurortides võivad hinnad olla kallid, ulatudes 100–200 CAD päevas inimese kohta.
Madalhooaeg (märts – mai, september – november): Kui soovid säästa reisi pealt, on madalhooaeg hea aeg Kanadasse minekuks.
- Lennupiletid: Lennufirmadel on sageli sooduspakkumisi ja piletid on odavamad kui kõrghooajal.
- Majutus: Hotellide hinnad langevad märgatavalt, eriti väiksemates linnades ja turismiobjektide läheduses.
- Turismiobjektid: Paljud kohad on rahulikumad ja piletihinnad võivad olla soodsamad.
Pühade ja erisündmuste mõju hindadele: Mõned pühad ja festivalid võivad hindu järsult tõsta ka madalhooajal:
- Jõulud ja aastavahetus (detsember) – Majutus- ja lennuhinnad on kõrgeimad, eriti populaarsetes suusakuurortides.
- Tänupüha (oktoober Kanadas, november USA-s) – USA-s tähistatav tänupüha mõjutab ka Kanada lennupileteid, kuna paljud reisivad naaberriiki.
- Calgary Stampede (juuli) – Sellel rodeofestivalil Calgarys tõusevad hotellihinnad mitmekordseks.
- Toronto filmifestival (september) – TIFF-i ajal on Toronto hotellid kallimad ja broneeringud on vajalikud kuud ette.
Kanadasse reisimise kulud sõltuvad aastaajast ja sihtkohast. Kõrghooajal on hinnad kõige kõrgemad, eriti suusakuurortides ja suurlinnades. Madalhooajal on võimalik märkimisväärselt säästa majutuse ja lennupiletite pealt. Kui otsid taskukohast ja mugavat reisi, võib sügis olla parim aeg – hinnad on mõistlikud, loodus on ilus ja rahvahulgad on väiksemad.

Mida Kanadas näha ja teha?
Kanada on üks maailma kõige mitmekesisemaid ja looduskaunimaid riike, pakkudes külastajatele hulgaliselt vaatamisväärsusi ja tegevusi. Olgu su huvi seotud looduse, kultuuri, seikluste või linnameluga – Kanadas leidub midagi igale maitsele.
Loodus ja rahvuspargid
Kanada on kuulus oma suurejooneliste rahvusparkide ja loodusime poolest. Kui armastad matkamist, hingematvaid vaateid ja metsikut loodust, on need sihtkohad kindlasti külastamist väärt.
- Banffi ja Jasperi rahvuspargid (Alberta) – Banffi ja Jasperi rahvuspargid asuvad Kanada Kaljumäestikus ning pakuvad postkaardiväärilisi maastikke, türkiissiniseid järvi ja rohkelt matkaradu. Banffis saad nautida kuumaveeallikaid ja Jasperis avastada kuulsat Columbia liustikku.
- Niagara juga (Ontario) – Üks kuulsamaid loodusimesid maailmas – Niagara juga pakub võimsaid vaateid ning võimalust minna paadituurile, et kogeda juga lähedalt. Öisel ajal on juga valgustatud, luues maagilise atmosfääri.
- Gros Morne’i rahvuspark (Newfoundland ja Labrador) – UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv rahvuspark on unikaalne geoloogilise maastiku poolest, pakkudes fjorde, mägesid ja imelisi matkaradu.
- Churchilli jääkarud (Manitoba) – Kui soovid näha metsikuid jääkarusid nende loomulikus keskkonnas, on Churchill üks parimaid paiku maailmas selle kogemuse saamiseks. Sügiseti kogunevad siia sajad jääkarud, oodates Hudsoni lahe jäätumist.
Seiklus ja aktiivsed tegevused
Kanada pakub lõputult võimalusi adrenaliinihuvilistele ja aktiivsetele reisijatele.
- Suusatamine ja lumelauasõit – Whistler Blackcomb (Briti Columbia), Mont Tremblant (Québec) ja Banff (Alberta) on maailmatasemel suusakuurordid.
- Jääkarude ja virmaliste vaatlus – Lisaks Churchilli jääkarudele saab Kanadas näha ka virmalisi, eriti põhjaosas asuvates piirkondades nagu Yukon ja Loodealad.
- Loodusmatkad ja telkimine – Lisaks Banffile ja Jasperile on suurepärased matkarajad ka Garibaldi rahvuspargis Briti Columbias ning Cape Breton Highlands’i rahvuspargis Nova Scotias.
- Kajakisõit ja vaalavaatlus – Briti Columbia ja Atlandi ookeani rannikualad pakuvad suurepäraseid võimalusi kajakisõiduks ja vaalade jälgimiseks.
Linnad ja kultuurielamused
Kanada suurlinnad pakuvad rikkalikku kultuuri, ajalugu ja suurepäraseid kulinaarseid elamusi.
Toronto
- CN Tower – üks maailma kõrgeimaid tornmaju, kus saab nautida panoraamvaateid.
- Distillery District – ajalooline tööstuspiirkond, mis on muudetud kunstigaleriide ja butiikide keskuseks.
- Ontario kunstigalerii ja kuninglik Ontario muuseum pakuvad maailma tasemel kunstinäitusi ja ajalooväljapanekuid.
Montréal
- Vieux-Montréal ehk vana Montréal on täis ajaloolist võlu, kohvikuid ja muuseume.
- Notre-Dame’i basiilika – üks Kanada kaunimaid kirikuid, mille sisekujundus on hingemattev.
- Montréal on tuntud ka oma suurepäraste restoranide ja maailmatasemel toidufestivalide poolest.
Vancouver
- Stanley Park – üks maailma kaunimaid linnaparke, kus saab matkata ja nautida vaateid ookeanile.
- Granville Island – kunstigaleriide, turgude ja restoranidega täidetud saareke.
- Capilano rippsild – hingemattev sild, mis ripub kõrgel vihmametsa kohal.
Québec City
- Kanada vanim linn pakub Euroopa stiilis vanalinna, mille kitsad tänavad ja lossid tekitavad tunde, nagu viibiksid Prantsusmaal.
- Château Frontenac – maailma kõige enam pildistatud hotell.

Mida peaks veel Kanadasse minnes teadma?
Kanada on turistisõbralik riik, kuid enne reisi tasub arvestada teatud oluliste asjaoludega, mis võivad aidata sul reisi paremini planeerida ja vältida võimalikke ebameeldivusi.
- Viisad ja reisidokumendid – Eestis ja paljudes teistes riikides elavad reisijad vajavad Kanadasse reisimiseks elektroonilist reisiluba (eTA). eTA (Electronic Travel Authorization) on elektrooniline luba, mida peavad taotlema viisavabadest riikidest pärit turistid enne lennureisi Kanadasse. Viisa on vajalik, kui plaanid jääda Kanadasse kauemaks kui kuus kuud või kui sinu riik ei kuulu viisavabade riikide nimekirja. Pass peab kehtima kogu reisi vältel. Soovitatav on taotleda eTA-d vähemalt paar päeva enne reisi, kuigi enamasti saab kinnituse mõne minuti jooksul.
- Valuuta ja maksmine – Kanadas on ametlik valuuta Kanada dollar (CAD). Kaardimaksed on laialt levinud, enamik kohti aktsepteerib krediitkaarte (Visa, Mastercard, American Express) ja pangakaarte. Sularaha pole igapäevaselt vajalik, kuid kui siiski soovid sularaha kasutada, siis saad Kanada dollareid välja võtta pangaautomaatidest või vahetada raha lennujaamades ja valuutavahetuspunktides. Restoranides, baarides ja taksodes on jootraha (15–20%) tavaline ja seda eeldatakse.
- Ilmastik ja riietus – Kanada ilm võib olla ettearvamatu, sõltuvalt piirkonnast ja aastaajast. Kui reisid talvel, võta kaasa korralikud talveriided, eriti kui plaanid külastada Kesk-Kanadat või põhjaalasid. Suvel võib ilm olla väga kuum. Mõnes piirkonnas, näiteks Ontarios ja Albertas, võivad suvised temperatuurid tõusta üle 30°C, seega on soovitatav kanda kergemaid riideid ja kasutada päikesekaitsevahendeid. Kihtidena riietumine on võti. Isegi suvel võivad õhtud olla jahedad, eriti mägistes ja rannikupiirkondades.
- Liiklus ja transport – Kanadas on hästi arenenud transpordisüsteem, kuid see võib varieeruda sõltuvalt piirkonnast. Suurlinnades on hea ühistransport. Toronto, Vancouveri ja Montréali linnades on metrood, trammid ja bussiliinid, mis on mugavad ja taskukohased. Kui plaanid avastada rahvusparke või maapiirkondi, on auto rentimine sageli ainus praktiline valik. Liiklusreeglid on ranged. Kanadas järgitakse liiklusreegleid väga täpselt, sealhulgas kiirusepiiranguid ja alkoholipiiranguid.
- Internet ja side – Kanada mobiilside ja internet on kvaliteetne, kuid võib olla kallis. Kohvikud, hotellid ja lennujaamad pakuvad sageli tasuta WiFi-ühendust. Mobiilipaketid on kallid, seega kui viibid Kanadas pikemalt, võib olla mõistlik osta kohaliku mobiilioperaatori SIM-kaart (nt Rogers, Telus, Bell). Rahvusvahelised kõned ja andmeside võivad olla kallid. Soovitatav on kasutada VoIP-rakendusi nagu WhatsApp või Zoom.
- Tervishoid ja kindlustus – Kanada tervishoiusüsteem on kvaliteetne, kuid kallis neile, kellel pole kohalikku tervisekindlustust. Kanada haiglate ja arstide teenused võivad olla väga kallid, seega on oluline omada tervisekindlustust, mis katab meditsiinikulud. Kui tarvitad regulaarselt ravimeid, võta need kaasa ning veendu, et need on lubatud Kanada tollieeskirjade kohaselt.
- Ohutus ja tavad – Kanada on üks maailma turvalisemaid riike, kuid tasub järgida mõningaid ettevaatusabinõusid. Suurlinnades võib esineda taskuvarastust, eriti rahvarohketes kohtades nagu Toronto kesklinn ja Montréali metrood. Looduses liikudes tuleb järgida ohutusreegleid. Kui plaanid matkata, on oluline olla teadlik metsloomadest nagu karud ja põdrad ning järgida rahvusparkide juhiseid. Kanadalased on väga viisakad ja sõbralikud ning nad ootavad sama ka turistidelt – tänamine ja vabandamine (“thank you”, “sorry”) on igapäevane viisakus.

Kokkuvõtteks
Kanadasse reisimiseks pole ühte kindlat parimat aega – see sõltub sinu huvidest.
Juuni kuni august on ideaalne matkamiseks ja linnaseiklusteks, september ja oktoober pakuvad imelisi sügisvärve ning rahulikumat keskkonda. Talv (detsember – veebruar) on parim suusareisideks ja virmaliste vaatlemiseks, samas kui kevad (märts – mai) toob soodsamad hinnad ja tärkava looduse.
Planeeri oma reis vastavalt soovitud elamustele!