Hispaania​

Lõuna-Euroopa paradiis täis kultuuri, ajalugu ja kauneid randu

Hispaania, ametlikult Hispaania Kuningriik, asub Lõuna-Euroopa Pürenee poolsaarel, piirnedes põhjas Prantsusmaa ja Andorra ning lõunas Vahemerega. Riigi rikkalik ajalugu, kultuur ja maastikud teevad sellest ühe maailma kõige külastatavama turismisihtkoha. Hispaania pakub reisijatele nii lummavaid mägismaastikke kui ka suurepäraseid randu, samuti ajaloolisi linnu ja maailmatasemel kunsti.

Riik on mitmekesine oma maastike, kultuuri ja elanike poolest. Katalooniast Galiciasse, Baskimaalt Andaluusiasse – igal piirkonnal on oma ainulaadne kultuuripärand ja keel. Selline mitmekesisus on kujunenud sajandite jooksul, kus erinevad kultuurid ja tsivilisatsioonid on jälgi jätnud.

Hispaania majandus on Euroopa suuruselt neljas ja see tugineb peamiselt turismile, tööstusele ja põllumajandusele. Tööstusharudest on juhtival kohal autotööstus, energeetika ja telekommunikatsioon. Samuti on Hispaania maailma suuruselt kolmas veinide eksportija.

Hispaanias elab ligikaudu 47 miljonit inimest. Riik on demokraatlik parlamentaarne konstitutsiooniline monarhia, kus hetkel on kuningaks Felipe VI. Hispaania on ka Euroopa Liidu, NATO ja ÜRO liige ning mängib aktiivset rolli rahvusvahelistes küsimustes.

Kuigi hispaania keel on riigikeel, räägitakse Hispaanias mitmeid teisi keeli. Nende hulgas on katalaani, baski, galeegi ja aranese keel, mis kõik on omades piirkondades ametlikud. See kajastub ka kultuuris, kus iga piirkond uhkeldab oma ainulaadsete traditsioonide, tantsude ja festivalidega.

Hispaania on tuntud ka oma elavate tänavapidude ja festivalide poolest. Alates Tomatina tomatiheitlusest kuni kuulsa San Fermíni härjajooksuni – need sündmused meelitavad igal aastal kohale tuhandeid turiste kogu maailmast.

Spordis on Hispaania samuti maailma tippude seas. Jalgpalli meistriliiga La Liga on üks maailma parimatest, kus mängivad sellised meeskonnad nagu FC Barcelona ja Real Madrid. Tennisist Rafael Nadal, korvpallurid Pau ja Marc Gasol ning mitmed teised on tõstnud Hispaania spordi maailmaareenile.

Lisaks spordile ja kultuurile on Hispaania ka hariduse ja teaduse keskpunktis. Hispaania ülikoolid, nagu Madridi Complutense Ülikool ja Barcelona Ülikool, on mänginud olulist rolli Euroopa hariduse ja teaduse arengus.

Hispaania Lipp
Hispaania lipp
Hispaania vapp
Hispaania vapp
 • Pealinn: Madrid
 • Rahaühik: euro (EUR)
 • Riigikeel: Hispaania keel
 • Rahvaarv: 48,34 milj.
 • Pindala: 505994 km2
 • Ajavöönd: GMT +1
 • Riigikord : Parlamentaarne monarhia
 • Suunakood: 34
 • Domeen: .es
 • Liiklus: parempoolne
 • Naabrid: Portugal, Prantsusmaa, Andorra, Maroko
Hispaania

Asukoht, kliima ja ilm

Hispaania asub Lõuna-Euroopas Pürenee poolsaarel, piirnedes läänes Portugali ja Atlandi ookeaniga ning idas Vahemerega. Põhjas jääb Hispaania vahele Prantsusmaa ja Andorra ning lõunaosas eraldab riiki Aafrikast vaid kitsas Gibraltar’i väin. Samuti kuuluvad Hispaaniale mõned Vahemere saared, nagu Baleaarid, ja Atlandi ookeani saared, nagu Kanaari saared.

Kliima poolest on Hispaania üks Euroopa mitmekesisemaid. Selle riigi ilmastikku mõjutavad nii Atlandi ookean, Vahemeri kui ka maa sisemine asukoht ja kõrge mäestik.

Lääneosas, Atlandi ookeani mõjutuses, on talved pehmed ja suved jahedad ning sademeid esineb rohkelt aastaringselt. Seevastu sisealadel, näiteks Madridis, on talved külmad ja suved väga kuumad, sageli ületades 30°C. Vahemere äärsetel aladel, nagu Barcelonas või Valencias, on suved kuumad ja kuivad ning talved pehmed ja niiskemad.

Lõunaosas, Andaluusias, on kliima kõige kuumem ja kuivem. Siin võivad suvised temperatuurid tõusta kuni 40°C-ni, eriti lõunapoolsetes piirkondades nagu Sevilla või Córdoba.

Kanaari saartel valitseb subtroopiline kliima, mille tõttu neid saari nimetatakse ka “igavese kevade saarteks”. Siin on aastaringselt soe ja meeldiv kliima, mis meelitab palju turiste, eriti talvekuudel.

Hispaania kliima on ideaalne neile, kes otsivad päikest ja soojust, kuid ka neile, kes eelistavad jahedamat ja niiskemat kliimat. Tänu sellele mitmekesisusele on Hispaania suurepärane reisisihtkoht aastaringselt. Siiski on oluline olla kursis kohalike ilmastikutingimustega, et planeerida oma reis vastavalt sellele, mida soovite näha ja kogeda.

Hispaania

Hispaania ajalugu

Hispaania ajalugu on segu erinevatest kultuuridest ja tsivilisatsioonidest, mis on selle maa jooksul aegade vältel elanud. Need kultuurid on jätnud sügava jälje Hispaania identiteeti ja pärandisse, tehes sellest ühe Euroopa kõige mitmekesisema ja rikkalikuma ajalooga riigi.

Eelajalugu ja antiikaeg:
Hispaania territooriumil elasid inimesed juba kiviajal. Maalikunstide leiud, nagu need Altamira koobastes, näitavad, et juba varased inimesed jätsid kunstilise jälje. Antiikajal rändasid alale foiniiklased, kreeklased ja kartagolased, kes rajasid mitmeid kolooniaid. Kuid kõige mõjukamad olid roomlased, kes vallutasid Hispaania 2. sajandil eKr ja integreerisid selle Rooma impeeriumisse. Roomlaste mõju on Hispaania kultuuris ja keeles siiani tuntav.

Visigoodid ja Mauride vallutus:
Rooma impeeriumi languse järel 5. sajandil asustasid poolsaart visigoodid. Kuid 711. aastal alustasid Põhja-Aafrikast pärit araablased, berberid ja muhameedlased vallutust, mis kestis peaaegu 800 aastat. Selle perioodi jooksul saavutas Hispaania kultuuriline ja teaduslik õitseng, eriti Andaluusias, kus linnad nagu Córdoba ja Granada said islami maailma haridus-, kultuuri- ja kunstikeskusteks.

Reconquista ja Ühendatud Hispaania:
Araablaste vallutust järgnes pikaaegne kristlike kuningriikide tagasivallutusprotsess, tuntud kui Reconquista. See lõppes 1492. aastal, kui kuninganna Isabella I Kastiiliast ja kuningas Ferdinand II Aragonist vallutasid Granada, viimase moslemikuningriigi Hispaanias. Samal aastal rahastasid nad ka Kristofer Kolumbuse avastusretke, mis avas tee Ameerika vallutusele.

Hispaania maailmaimpeerium:
16. ja 17. sajandil, suure osa Habsburgide dünastia ajal, saavutas Hispaania oma suurima jõu ja mõju, hallates territooriume Euroopas, Ameerikas, Aasias ja Aafrikas. Kulda ja hõbedat toodi Ameerikast suurtes kogustes, kuid see rikkus ei taganud pikaajalist majanduslikku stabiilsust. Hispaania impeerium oli ka pidevas konfliktis teiste Euroopa suurriikidega, eriti Inglismaa ja Prantsusmaaga.

18. ja 19. sajand:
18. sajandil Bourbonide dünastia all hakkas Hispaania impeerium nõrgenema, kaotades järk-järgult kolooniaid Ameerikas ja Aasias. 19. sajandil käisid Hispaanias mitu sõda ja rahutust, sealhulgas Napoleoni invasioon ja Peninsulari sõda, samuti kaotus USA-le 1898. aastal, mille tulemusel kaotas Hispaania oma viimased suured kolooniad.

20. sajand ja kaasaeg:
20. sajandi alguses oli Hispaania poliitiliselt ebastabiilne, mis culmineerus kodusõjaga 1936-1939. Selle võitis kindral Francisco Franco, kes juhtis Hispaaniat autoritaarse diktatuurina kuni oma surmani 1975. aastal. Pärast Franco surma toimus kiire demokraatlik üleminek, mille tulemusel sai Hispaaniast parlamentaarne konstitutsiooniline monarhia. 1986. aastal liitus Hispaania Euroopa Liiduga.

Täna on Hispaania demokraatlik, jõukas ja kultuuriliselt rikas riik, mille ajalugu kajastub selle arhitektuuris, kunstis ja elanike igapäevaelus. Selle rikkalik ajalooline pärand on osa sellest, mis teeb Hispaaniast nii ainulaadse ja huvitava koha külastamiseks ja uurimiseks.

Hispaania

Hispaania kultuur ja kombed

Hispaania on tuntud oma kirju ja elava kultuuri poolest, mis on kujunenud sajandite jooksul erinevate tsivilisatsioonide ja kultuuride mõjutustel. See on koht, kus sajanditevanused traditsioonid kohtuvad kaasaegse eluviisiga, luues unikaalse kultuurilise maastiku.

Muusika ja tants:
Flamenco on Hispaania kultuuri üks silmapaistvamaid esindajaid. Selle juured ulatuvad Andaluusia romide kogukondadesse ja seda iseloomustavad kirglikud tantsud, kaasahaarav muusika ja sügavalt emotsionaalsed laulud. Lisaks flamencole on Hispaanias palju teisi traditsioonilisi tantse ja muusikastiile, nagu sardana Kataloonias ja jota Aragonis.

Pühad ja festivalid:
Hispaanlased armastavad pidutseda. Üks kuulsamaid festivale on La Tomatina, kus osalejad heidavad üksteisele tomatitega. Samuti on kuulus San Fermíni pidu Pamplonas, mida tuntakse kõige paremini härjajooksude poolest. Lisaks neile on Hispaanias palju religioosseid pühasid, nagu Semana Santa (Suur Nädal), mida tähistatakse suurejooneliste protsessioonidega.

Toit ja jook:
Hispaania gastronoomia on sama mitmekesine kui riik ise. Tapas on väikesed suupisted, mida traditsiooniliselt serveeritakse koos joogiga. Iga piirkond on tuntud oma eriliste roogade poolest, nagu paella Valencias või gazpacho Andaluusias. Veiniarmastajate jaoks on Hispaania tõeline paradiis, olles koduks sellistele veinipiirkondadele nagu Rioja ja Ribera del Duero. Samuti ei tohiks unustada sangriat ja Cava’t, Hispaania kuulsat vahuveini.

Pere ja sotsiaalne elu:
Pere on Hispaania kultuuris äärmiselt oluline. Traditsiooniliselt elavad mitu põlvkonda koos ühe katuse all või vähemalt lähedal. Lõuna ajal või pühapäeviti kogunevad pered suurtes gruppides, et nautida ühist sööki ja kvaliteetaega. Hispaanlased on tuntud ka oma sotsiaalse iseloomu poolest, armastades veeta õhtuid sõprade seltsis kohvikutes ja baarides.

Siësta:
Kuigi see komme pole nii levinud kui kunagi varem, on siësta – lõunajärgne puhkeaeg – endiselt oluline osa paljude hispaanlaste päevarutiinist. Kuumadel suvepäevadel sulgevad paljud poed ja restoranid mõneks tunniks, et inimesed saaksid puhata ja vältida päeva kõige palavamaid tunde.

Keel ja kunst:
Hispaania keel, tuntud ka kui kastiilia keel, on üks maailma kõige räägitumaid keeli. Siiski on Hispaanias veel mitu ametlikku keelt, nagu katalaani, baski ja galeegi keel. Kunstilises mõttes on Hispaania sünnitanud paljusid maailma tuntud kunstnikke ja kirjanikke, sealhulgas Pablo Picasso, Salvador Dalí ja Miguel de Cervantes.

Kokkuvõtvalt on Hispaania kultuur sügavalt juurdunud ajalukku, traditsioonidesse ja rahva hingesse. Olgu tegemist muusika, kunsti, toidu või pühadega, pakub Hispaania rikas kultuuripärand avastamisrõõmu igale külastajale.

Hispaania

Hispaania köök ja toidud

Hispaania köök on üks maailma kõige mitmekesisemaid ja lugupeetumaid, olles tuntud oma maitserikkuse, mitmekülgsuse ja ajalooliste juurte poolest. Hispaania gastronoomia peegeldab riigi erinevaid kultuurilisi, ajaloolisi ja geograafilisi tegureid, luues tõelise maitsete paleti, mis meelitab gurmaane kogu maailmast.

Tapas:
Üks esimesi asju, millele mõelda Hispaania toidu osas, on tapas. Need on väikesed suupisted või eelroad, mida traditsiooniliselt serveeritakse jookide kõrvale baarides või kohvikutes. Tapase valik varieerub olenevalt piirkonnast, kuid mõned populaarsed variandid on albondigas (lihapallid), patatas bravas (praetud kartulid vürtsika kastmega) ja gambas al ajillo (küüslauguga praetud krevetid).

Paella:
Pärineb Valenciast, paella on rikkalik riisiroog, mida valmistatakse mitmetes variatsioonides üle kogu Hispaania. Kõige traditsioonilisem variant sisaldab kanaliha, küülikuliha, oasid, artišokke ja muid köögivilju, kuid levinud on ka mereannidest ja kalast paellad.

Gazpacho ja Salmorejo:
Need on külmad supid, mis pärinevad Andaluusiast ja on eriti populaarsed kuumadel suvepäevadel. Gazpacho koosneb peamiselt tomatitest, kurgist, paprikast, sibulast, küüslaugust ja leivast. Salmorejo on sarnane, kuid paksem ja kreemjas, tavaliselt serveeritud sinki ja keedetud muna tükkidega.

Tortilla Española:
See ei ole nagu Ladina-Ameerika tortilla. Hispaania versioon on maitsev kartuli ja sibula omlett, mida saab serveerida nii soojalt kui ka külmalt ning sobib ideaalselt nii lõunaks kui ka õhtusöögiks.

Churros:
Neid magusaid ja krõbisevaid jahust ja veest valmistatud taignavardaid sukeldutakse tavaliselt sulatatud šokolaadi või serveeritakse suhkruga. Need on eriti populaarsed hommikusöögiks või hiliseks snäkiks.

Pulpo a la Gallega:
Selle Galicia piirkonna eripära moodustavad õrnalt keedetud kaheksajala viilud, mida maitsestatakse paprika, meresoola ja oliiviõliga ning serveeritakse puidust taldrikutel.

Hispaania veinid ja joogid:
Oma suurepäraste veinipiirkondade, nagu Rioja ja Ribera del Duero, tõttu on Hispaania veinide tootmises maailmas esirinnas. Lisaks veinidele on ka Cava, Hispaania vastus šampanjale, ja sangria, vürtsikas veini ja puuviljade segu, jookide osas väga populaarsed.

Hispaania köök kajastab riigi kultuuri ja ajaloo rikkalikkust, pakkudes maitseid, mis ulatuvad Andaluusia oliiviõlist Galicia mereandideni. See on köök, mis tähistab lihtsust ja kvaliteetseid koostisosi, tuues esile maitseid ja traditsioone, mis on kujunenud sajandite jooksul. Kas te otsite rustikaalset maatoidu rooga või keerukat linna delikatessi, on Hispaania gastronoomia tõeline nauding igale maitsele.

Mida näha ja mida teha Hispaanias?

Hispaania on maa, mis pakub külastajatele lõputuid avastamisvõimalusi. Sellel on kõik: ajaloolised linnad, kaunid rannad, mägipiirkonnad ja palju muud. Kuid enne kui hakkate uurima mõnda selle looduslikku ilu, peaksite kindlasti tutvuma mõne Hispaania silmapaistva linnaga.

BarcelonaMadridSevilla
ValenciaGranadaMalaga
IbizaKanaari saaredTenerife
La RiojaKatalooniaAndaluusia
Costa del SolOviedoVigo
Jerez de la FronteraEl EscorialCosta Brava
MallorcaBilbaoToledo
CordobaSan SebastianZaragoza
GironaSalamancaAlicante
MarbellaSantiago de CompostelaRonda
FuerteventuraCran CanariaLanzarote
La PalmaLa GomeraEl Hierro
CadizAlhambraSegovia
AvilaMenorcaCuenca
PamplonaMurciaSitges
Hispaania

Hispaania linnad

Hispaania on riik, mis võlub oma lõputu kultuurilise rikkuse, ajaloolise pärandi ja elujõulisusega. Selles kontekstis mängivad suurt rolli Hispaania linnad, mis igaüks omal moel esindavad riigi mitmekesisust. Alates kosmopoliitsest Barcelonast kuni ajaloolise Granada ja modernse Valenciani, on Hispaania linnad turistide jaoks tõelised pärlid.

Madrid

Hispaania pealinn Madrid on riigi suurim linn, mis on tuntud oma kuninglike paleede, rikkalike kunstikogude ja pulbitseva ööelu poolest. Prado muuseum on üks Euroopa silmapaistvamaid kunstimuuseume, kus on väljas nii Goya, Velázquez kui ka teiste meistrite teosed. Kuninglik palee on veel üks peatähelepanu vääriv koht, pakkudes sissevaadet Hispaania ajalukku ja arhitektuuri. Madridis on ka mitmeid kauneid parke, nagu näiteks Retiro park, mis on ideaalne paik lõõgastumiseks.

Barcelona

Barcelona, Kataloonia autonoomse piirkonna pealinn, on tuntud oma ainulaadse modernistliku arhitektuuri ja kunsti poolest. Antoni Gaudí meistriteosed, eriti Sagrada Família kirik ja Park Güell, on linna sümbolid. Rambla tänav on teine peamine turistimagnet, kus külastajad saavad nautida elavat tänavakultuuri, kauplusi ja kohvikuid. FC Barcelona kodustaadion Camp Nou on jalgpallifännide jaoks tõeline meka.

Sevilla

Andaluusia piirkonna pealinn Sevilla on tuntud oma flamenco tantsu, bullfighting’i ja õitseva apelsiniõitega. Alcazar palee ja Sevilla katedraal on vaid mõned näited linna rikkalikust ajaloolisest pärandist. Kevadine Feria de Abril festival on suurepärane aeg külastada, kui soovite näha traditsioonilist Andaluusia kultuuri.

Valencia

See linn on kuulus oma innovaatilise arhitektuuri ja suurepärase gastronoomia poolest. Linnas asuvad futuristlikud hooned nagu City of Arts and Sciences pakuvad suurepärast kontrasti vanalinna ajaloolistele vaatamisväärsustele. Valencias leiutati ka Hispaania kuulus roog paella.

Granada

Granada lõunapoolne asukoht teeb sellest Andaluusia piirkonna teise tähtsa keskuse. Linna juveeliks on Alhambra, mauride poolt ehitatud kindlus-paleekompleks, mis on üks Euroopa kõige külastatumaid turismiobjekte. Granada on ka suurepärane koht sukeldumaks Andaluusia rikkalikku kultuuri ja ajalukku.

Bilbao

Baskimaa piirkonna suurim linn Bilbao on tuntud oma Guggenheimi muuseumi ja suurepärase mereandide poolest. Muuseum ise on ka arhitektuurne meistriteos, mis on aidanud muuta Bilbao üheks Hispaania kultuuripealinnaks.

Malaga

See Costa del Soli rannikuäärne linn on tuntud oma kaunite randade, ajalooliste kindluste ja Pablo Picasso sünnikohana. Picasso muuseum ja Alcazaba kindlus on vaid mõned linna põnevatest vaatamisväärsustest.

Córdoba

Córdoba on veel üks Andaluusia piirkonna linn, mis on tuntud oma rikkaliku ajaloolise ja kultuurilise pärandi poolest. Linna peamiseks vaatamisväärsuseks on Suur Mošee ehk Mezquita, mis on tänapäeval katoliku katedraal. See arhitektuuripärl näitab islami, juudi ja kristliku kultuuri kokkupuudet ja kooseksisteerimist. Linnas on ka mitmeid kauneid siseõuesid või “patios”, mis eriti kevadel on täis lilli ja taimi. Córdoba on tõeline kultuuride sulatusahi ja pakub rikkalikku ajaloolist konteksti.

San Sebastian

San Sebastian, või Donostia, nagu seda kutsutakse baski keeles, on tuntud oma uimastatavate randade, mägede ja maailmatasemel gastronoomia poolest. See Baskimaa linn on tõeliseks sihtkohaks toidusõpradele, kuna linnas on rohkelt Michelini tärnidega pärjatud restorane. Lisaks sellele korraldatakse linnas igal aastal San Sebastián International Film Festival, mis meelitab kohale hulga rahvusvahelisi kuulsusi ja filmitegijaid. La Concha rand on ideaalne paik päevitamiseks, ujumiseks ja surfamiseks, samas kui vanalinn pakub ajaloolist ja kultuurilist rikkust.

Toledo

Toledo asub Kesk-Hispaanias ja on tuntud oma keskaegse arhitektuuri ja ajaloo poolest. Linn oli kunagi kolme suure Abrahamic religiooni – kristluse, judaismi ja islami – kohtumispaik, mis on jätnud oma jälje selle arhitektuurile ja kultuurile. Toledo katedraal on üks Hispaania suurimaid ja kõige ilusamaid gooti kirikuid. Linnas on ka mitmeid mošeesid, sünagooge ja kirikuid, mis kõik peegeldavad selle rikkalikku multikultuurset ajalugu.

Girona

Kataloonias asuv Girona on üks Hispaania kõige paremini säilinud keskaegseid linnu, mis on rikkalikult täidetud kitsaste munakivitänavate, väikeste väljakute ja ajalooliste hoonetega. Üks peamisi vaatamisväärsusi on Girona katedraal, mis on tuntud oma suurepärase romaanika ja gooti arhitektuuri poolest. Linnas on ka aktiivne kultuurielu, kus sageli toimuvad festivalid, näitused ja kontserdid.

Iga linn Hispaanias pakub midagi ainulaadset, olgu selleks siis ajalugu, kultuur, kunst või köök. Nende linnade külastamine pakub võimalust sukelduda Hispaania rikkalikku kultuurilisse mitmekesisusesse ja nautida kõike, mida see imeline riik pakkuda saab.

Hispaania

Vaatamisväärsused

Kui Hispaania linnad on imelised oma ainulaadsete omaduste ja kultuurilise rikkuse poolest, siis vaatamisväärsused, mis neid ümbritsevad ja nende sees asuvad, muudavad selle riigi tõeliseks Euroopa pärliks. Siit leiate mõned kõige silmapaistvamad kohad, mida Hispaanias külastada:

Alhambra, Granada:
See suurejooneline kindlus-palee on üks maailma suurimaid arhitektuurilisi aardeid. Ehitatud 13. sajandil Nasriidide dünastia poolt, näitab Alhambra islami kunsti ja arhitektuuri tipptaset, olles silmapaistev näide mudejari stiilist.

Sagrada Família, Barcelona:
Antoni Gaudí meistriteos, mis on ehitamisel alates 1882. aastast ja mille valmimist oodatakse 2020. aastate lõpus, on see basilika üks kõige ainulaadsemaid kirikuid maailmas. Selle keerukad fassaadid, skulptuurid ja tornid on tõeliselt vapustavad.

Park Güell, Barcelona:
Veel üks Gaudí meistriteos, see avalik park on täis värvikaid mosaiike, skulptuure ja hoonete konstruktsioone, mida kroonib kuulus salamander ehk “drac”.

Plaza Mayor, Madrid:
See ajalooline väljak on Madridi südames ja on olnud linna sotsiaalne keskus alates 16. sajandist. Ümbritsetud ajalooliste hoonetega ja täis kohvikuid ja restorane, on see ideaalne koht, kus tunnetada tõelist Madrileño atmosfääri.

Casa Batlló, Barcelona:
See on veel üks Gaudí ebatavaline looming, tuntud oma lainelise fassaadi, luuliste rõdude ja värvikireva katuse poolest, mis meenutab draakoni selga.

Toledo vanalinn:
Asudes vaid lühikese autosõidu kaugusel Madridist, on Toledo keskaegne linn tuntud oma ajaloolise arhitektuuri, katedraali ja Alcázari poolest. Toledo oli kunagi ka kolme kultuuri – kristlaste, juutide ja moslemite – sulatusahi, mille jäljed on linna kultuuripärandis tänaseni näha.

Ibiza linn, Ibiza:
Tuntud oma ööelu poolest, on Ibiza linn ka UNESCO maailmapärandi nimistus oma ajalooliste hoonete, katedraali ja Vana-Rooma müüride tõttu.

Cueva de Altamira, Cantabria:
See koobas on kuulus oma kiviaja koopamaalingute poolest, mis on hinnanguliselt kuni 35 000 aastat vanad. Need kunstiteosed on uskumatult hästi säilinud ja annavad haruldase pilguheidu kiviaegse inimese elule ja kultuurile.

Avila müürid:
See keskaegne linn on tuntud oma muljetavaldava linnamüüri poolest, mis ümbritseb linna ja millel on 88 torni ning 9 väravat. Müüridelt avaneb suurepärane vaade linnale ja ümbritsevale maastikule.

El Escorial, lähedal Madridile:
See klooster-palee oli kuningas Felipe II tellimus ja on tuntud oma imposantse arhitektuuri, rikkaliku kunstikollektsiooni ja ajalooliste raamatukogude poolest.

Hispaania on tõesti kultuuri ja ajaloo aarete maa. Riik on täis mälestisi, mis räägivad lugusid kuningatest, kunstnikest, lahingutest ja avastustest. Need vaatamisväärsused on kõigest jäämäe tipp sellest, mida Hispaania pakub. Külastades neid paiku, sukeldute sügavale Hispaania ajalukku, arhitektuuri ja kultuuri ning mõistate, miks see riik on nii paljude reisijate jaoks esirinnas.

Artiklid Hispaania vaatamisväärsustest

Hispaania reisijuhend

Hispaania on maa, millel on nii palju pakkuda, alates lõpututest rannikutest kuni ajalooliste linnade, kõrgete mägede ja kultuuriliste festivalideni. Ent millal on parim aeg seda imelist riiki külastada?

Hispaania

Millal on parim aeg Hispaaniasse reisimiseks?

Hispaania on suur ja mitmekesine riik, mis tähendab, et optimaalne aeg külastamiseks võib erineda sõltuvalt teie sihtkohast ja huvialadest. Siin on mõned üldised soovitused:

Kevad (märtsist maini):
Kevad on paljude jaoks üks parimaid aegu Hispaania külastamiseks. Ilm on mõõdukalt soe, päevad pikenevad ja loodus õitseb. See on suurepärane aeg külastada riigi sisemaid osi, nagu Madrid ja Andaluusia, kus suvised temperatuurid võivad olla äärmiselt kõrged. Lisaks on rannikualad, nagu Costa Brava ja Costa del Sol, vähem rahvarohked kui suvekuudel.

Suvi (juunist augustini):
Suvi on populaarne aeg, eriti rannikualadel ja saartel. Paljud eurooplased valivad Hispaania oma suvepuhkuse sihtkohaks, mis tähendab, et populaarsetes kohtades võib olla palju turiste. Kui soovite vältida rahvamasse, siis väiksemad rannikulinnad ja sisemaapiirkonnad võivad pakkuda natuke rohkem rahu. Arvestage ka sellega, et sisemaal, näiteks Sevillas või Cordobas, võivad temperatuurid tõusta üle 40°C.

Sügis (septembrist novembrini):
Sügis on veel üks suurepärane aeg Hispaaniat külastada, eriti kui teile meeldivad soojemad, kuid mitte liiga palavad ilmad. Viinamarjasaak ja veinifestivalid muudavad selle aastaaja eriti atraktiivseks neile, kes hindavad Hispaania veine. Sügisesed kuud on ideaalsed ka matkamiseks, eriti Põhja-Hispaanias ja Püreneedes.

Talv (detsembrist veebruarini):
Kuigi Hispaania suurem osa kogeb leebet talve, võivad mõned piirkonnad, nagu Madrid ja Kesk-Hispaania, olla külmad ja lumised. Seevastu lõunaosas, näiteks Málagas ja teistes Costa del Soli piirkondades, on talvised temperatuurid enamasti soojad ja meeldivad. Kui olete suusahuviline, siis Püreneed ja Sierra Nevada pakuvad suurepäraseid suusavõimalusi.

Festivalid ja üritused:
Hispaania on tuntud oma festivalide poolest, millest mõned, nagu La Tomatina ja San Fermín, toovad kaasa suure hulga turiste. Kui soovite neil osaleda, planeerige oma reis vastavalt nende sündmuste kuupäevadele.

Kokkuvõtteks, parim aeg Hispaania külastamiseks sõltub teie isiklikest eelistustest ja huvialadest. Ükskõik, kas otsite päikest ja randa, kultuurilisi sündmusi või soovite avastada riigi ajaloolisi ja looduslikke vaatamisväärsusi, leiate Hispaaniast alati midagi enda jaoks. Planeeerige ette ja nautige oma reisi

Hispaania

Kuidas reisida Hispaaniasse?

Hispaania, Euroopa üks populaarsemaid turismisihtkohti, on maailma erinevatest nurkadest kergesti ligipääsetav. Siin on juhend selle kohta, kuidas Hispaaniasse reisida, arvestades erinevaid transpordivahendeid ja marsruute.

Lennukiga:
Hispaanial on mitu suurt rahvusvahelist lennujaama, mis teenindavad reisijaid üle kogu maailma:

 • Madrid-Barajas Adolfo Suárez lennujaam: See on Hispaania suurim ja kõige aktiivsem lennujaam ning üks Euroopa suurimatest. See teenindab paljusid otselende erinevatest maailma osadest.
 • Barcelona El Prat lennujaam: See on teine suurim lennujaam Hispaanias ja teenindab eriti palju Euroopa-siseseid lende.
 • Muu: Lisaks on paljudel linnadel, nagu Valencia, Malaga, Sevilla, Bilbao ja Palma de Mallorca, oma rahvusvahelised lennujaamad, mis on ühenduses erinevate Euroopa sihtkohtadega.

Enamik suuri lennufirmasid ja odavlennufirmasid, nagu Ryanair, EasyJet ja Vueling, pakuvad lende Hispaaniasse.

Rongiga:
Kui te reisite Euroopast, on rong suurepärane võimalus Hispaaniasse saabumiseks:

 • Renfe: See on Hispaania rahvuslik raudteeettevõte, mis pakub kiirrongiteenust (AVE) paljudesse suurematesse linnadesse. Näiteks saate reisida kiirrongiga Madriidist Barcelonasse vähem kui kolme tunniga.
 • Eurostar: Ühendades Londoni lõunaosas asuva Hispaaniaga, saavad reisijad reisida Eurostariga Londonist Pariisi või Brüsseli kaudu ja seejärel ühendada Renfe kiirrongidega.

Autoga:
Kui reisite naaberriikidest nagu Prantsusmaa või Portugal, on auto rentimine suurepärane võimalus Hispaaniasse saabumiseks. Euroopa maanteed on hästi hooldatud ja ühendatud ning Hispaania maanteed on eriti head. Peale selle annab auto teile paindlikkuse avastada riiki oma tempos.

Bussiga:
Mitmed rahvusvahelised bussifirmad, nagu Eurolines, pakuvad teenuseid Hispaaniasse. Kuigi bussisõit võib olla pikem kui rongi- või lennureis, võib see olla ka soodsam võimalus, eriti kui broneerite pileti ette.

Laevaga:
Hispaania rannikulinnadel on mitmeid sadamaid, mis teenindavad reisijaid Vahemere ja Atlandi ookeani piirkondadest. Lisaks on Balearide saartele, nagu Mallorca ja Ibiza, regulaarsed parvlaevaühendused.

Hispaaniasse reisimiseks on mitmeid võimalusi sõltuvalt teie asukohast, eelistustest ja eelarvest. Kui olete Euroopas, võib rong või auto olla mugav ja meeldiv viis maastiku nautimiseks. Lennuk on aga kõige kiirem viis kaugematest sihtkohtadest saabumiseks. Olenemata sellest, millist transpordivahendit eelistate, on Hispaania teie ees avatud ja ootab avastamist!

Hispaania

Majutus Hispaanias

Hispaania, oma rikkaliku kultuuri, ajaloo ja mitmekesiste maastikega, meelitab igal aastal ligi miljoneid turiste. Ükskõik, kas olete siin lõõgastumiseks, seikluseks või kultuuriliseks avastamiseks, on majutuse valik Hispaanias lai ja mitmekesine, et rahuldada kõiki maitseid ja eelarveid.

Hotellid:
Hispaanias on tohutu valik hotelle alates luksuslikest viie tärni hotellidest kuni taskukohaste keskklassi ja eelarvehotellideni. Suuremates linnades nagu Madrid, Barcelona ja Sevilla leiate nii rahvusvahelised hotelliketid kui ka sõltumatud butiikhotellid.

 • Paradores: Need on ainulaadsed Hispaaniale. Paradores on sageli ajaloolistes hoonetes, nagu lossid, kloostrid või muud märkimisväärsed ehitised, mis on muudetud luksushotellideks. Nad pakuvad unikaalset majutuskogemust, mis ühendab ajaloolise võlu kaasaegse mugavusega.

Külalistemajad ja B&B-d:
Tuntud kui “casa rurales” või “pensiones”, need on tihti pereettevõtted, mis pakuvad isiklikumat ja kodusemat kogemust. Ideaalne neile, kes otsivad autentsemat külalislahkust ja soovivad kogeda kohalikku elu.

Korterid ja majad:
Tänu platvormidele nagu Airbnb ja Booking.com on korterite ja majade rentimine lihtsam kui kunagi varem. See on hea valik perekondadele, suurematele rühmadele või neile, kes soovivad pikemat aega jääda ja omada iseenda toiduvalmistamise võimalust.

Hostelid:
Eriti populaarne nooremate reisijate ja seljakotirändurite seas. Hostelid pakuvad taskukohast majutust, sageli koos ühiselamutüüpi tubadega. Need on suurepärased kohad sotsialiseerumiseks ja teiste reisijatega tutvumiseks.

Maapiirkonna majutus:
Need on mõeldud neile, kes soovivad põgeneda linnakärast ja kogeda Hispaania maapiirkondade ilu ja rahu. Need majutuskohad on sageli keset loodust, pakkudes matkamis-, ratsutamis- ja muid vabaõhu tegevusi.

Kämpingud:
Hispaanias on palju kämpingukohti, eriti rannikualadel ja loodusparkides. Olgu selleks siis lihtsad telkimisalad või luksuslikud glamping’u (glamour + camping) telgid, on see hea viis looduse lähedal viibimiseks.

Ülikoolide ühiselamud:
Suvekuudel, kui üliõpilased on vaheajal, avavad mõned ülikoolid oma ühiselamud lühiajaliseks majutuseks turistidele. See on soodne variant ja annab tihti võimaluse jääda linna südamesse.

Hispaania majutusvõimalused on nii mitmekesised kui riik ise. Olgu teie eelarve suur või väike, soovite jääda linna südamesse või looduse rüppe, leiate alati koha, mis sobib teie vajadustele ja soovidele. Soovitame broneerida hooajal ja populaarsetes piirkondades ette, et tagada parimad hinnad ja kohavalikud.

Hispaania

Kuidas Hispaanias liigelda?

Hispaania, oma laiaulatuslike transpordivõimalustega, pakub reisijatele sujuvat liikumist kogu riigis. Olgu teie sihtpunktiks suured linnad, rannikuäärne kuurort või mõni mägiküla, on mitmeid viise, kuidas saate Hispaanias ringi liikuda.

Rongid:
Hispaania raudteevõrk on üks modernsemaid Euroopas, eriti kõrgkiirusrongide osas.

 • Renfe: See on Hispaania rahvuslik raudteeettevõte. Nende kõrgkiirusrongid, tuntud kui AVE, ühendavad suuremaid linnu, nagu Madrid, Barcelona, Sevilla ja Valencia, kiiresti ja mugavalt. Rongid on mugavad, avarad ja tavaliselt varustatud tasuta WiFi-ga.

Bussid:
Bussid on sageli kõige odavam viis Hispaanias ringi liikumiseks, eriti kui te lähete väiksematesse linnadesse või küladesse.

 • Alsa: Suurim ja tuntuim bussifirma Hispaanias, mis pakub laiaulatuslikku võrku kogu riigis.

Lennukid:
Kui soovite kiiresti liikuda riigi eri otstesse, on siselennud üsna taskukohased ja tõhusad. Näiteks lend Madriidist Malagasse või Barcelonast Bilbaosse võib olla hea alternatiiv maanteetranspordile.

Autorent:
Autorent annab teile paindlikkuse ja vabaduse liikuda omal ajal ja omal viisil. Hispaania maanteed on heas seisukorras ja selgelt märgistatud. Autoga reisimine on eriti soovitatav, kui plaanite külastada maapiirkondi, kus ühistransport ei pruugi olla nii regulaarne.

Linnatransport:
Suuremates linnades, nagu Madrid, Barcelona, Valencia ja Sevilla, on laialdane ühistranspordivõrk, mis koosneb bussidest, trammidest ja metroodest. Neid on lihtne kasutada ja nad on suhteliselt odavad.

Taksod:
Taksod on Hispaanias laialdaselt saadaval ja suhteliselt taskukohased. Peaaegu kõik taksod kasutavad taksomeetreid ja neil on ametlikud hinnad.

Jalgrattad:
Paljud Hispaania linnad on muutumas üha jalgrattasõbralikumaks, rajades jalgrattateid ja -rentimispunkte. Näiteks Barcelonas on Bicing-nimeline jagatud jalgrattateenus, mis võimaldab reisijatel linnas ringi liikuda keskkonnasõbralikul viisil.

Jalgsi:
Hispaania linnade südamed on tihti kompaktsed ja jalakäijate sõbralikud, muutes jalgsi liikumise mitte ainult tervislikuks, vaid ka nauditavaks viisiks linna avastamiseks.

Sõltuvalt teie sihtkohast, eelarvest ja ajapiirangutest on Hispaanias mitmeid liiklemisviise. Riik on teinud märkimisväärseid investeeringuid oma transpordiinfrastruktuuri, tagades, et reisijatel on alati võimalus avastada selle rikkalikku kultuuri, ajalugu ja loodusilu mugavalt ja tõhusalt.

Hispaania

Kuidas vältida turistilõkse ja pettusi?

Kuigi Hispaania on suhteliselt turvaline sihtkoht, on nagu igas suures turismimagneti riigis alati mõned inimesed, kes püüavad ebaausate meetoditega turistidelt raha välja petta. Siin on mõned näpunäited, kuidas kaitsta end pettuste ja turistilõksude eest Hispaanias:

1. Turistidele suunatud restoranid:
Mõned restoranid, eriti suuremates linnades ja populaarsetes turistipiirkondades, võivad olla kallimad ja pakkuda vähem autentset toitu. Kuidas neid vältida?

 • Uurige eelnevalt. Lugege restorani kohta arvustusi veebilehtedel nagu TripAdvisor või Yelp.
 • Vältige restorane, mis reklaamivad suurte piltide ja mitmekeelsete menüüdega.
 • Otsige kohti, kus kohalikud söövad. Kui näete palju kohalikke, on tõenäolisem, et toit on hea ja taskukohane.

2. Ülehinnatud taksod:
Mõned taksod võivad proovida nõuda turistidelt liiga kõrget hinda.

 • Veenduge, et takso kasutab taksomeetrit ja see lülitatakse sisse niipea, kui autosse istute.
 • Uurige eelnevalt hinnangulist hinda oma sihtkoha jaoks, näiteks rakendusest Uber või Taxify.

3. Taskuvargad:
Suuremates linnades, eriti rahvarohketes kohtades ja transpordivahendites, on taskuvargad aktiivsed.

 • Hoidke oma väärtesemeid turvaliselt ja silma all. Kasutage rihmaga käekotte ja hoidke neid ees, mitte seljas.
 • Ärge hoidke väärtusi tagataskus.
 • Kandke raha ja dokumente turvataskutes või rahakotis, mida saab kanda riiete all.

4. Ehted ja kallid esemed:
Mõnikord võivad petturid proovida “kinkida” teile ehteid või muid esemeid ja seejärel nõuda selle eest raha.

 • Vältige võõraid, kes üritavad teile tänaval esemeid panna või “kinkida”.
 • Kui keegi püüab teile midagi pähe määrida, öelge kindlalt “ei” ja kõndige minema.

5. Võltsitud ekskursioonid ja piletipettused:
Mõned isikud võivad proovida müüa võltsitud ekskursioone või pileteid.

 • Ostke pileteid ja ekskursioone ainult ametlikest müügipunktidest või usaldusväärsetest turismibüroodest.
 • Vältige tänavaärikaid, kes pakuvad eripakkumisi või “soodushindu”.

6. Jootraha pettused:
Mõnes kohas võidakse proovida nõuda ebaõiglaselt suurt jootraha või lisada see juba arvele.

 • Uurige eelnevalt, milline on tavaline jootraha suurus Hispaanias. Tavaliselt pole see nii suur kui Põhja-Ameerikas ja paljudes kohtades pole see üldse oodatud.

Kuigi Hispaanias on võimalik kokku puutuda pettustega, ei tohiks see teie reisi varjutada. Olles ettevaatlik ja informeeritud, saate vältida enamikku turistilõkse ja nautida oma reisi Hispaaniasse täiel rinnal.

Hispaania

Kasulikud Hispaania keelsed fraasid

Hispaania keel on üks maailma enim kõneldavaid keeli ja Hispaanias reisides on mõningate põhifraaside teadmine väga kasulik. Siin on mõned põhilised ja kasulikud Hispaania keelsed fraasid, mis aitavad teil Hispaanias suhelda:

Tervitused ja Viisakused:

 1. Hola – Tere
 2. Buenos días – Tere hommikust
 3. Buenas tardes – Tere õhtust (päeva teisel poolel)
 4. Buenas noches – Head ööd
 5. Adiós – Hüvasti
 6. Por favor – Palun
 7. Gracias – Aitäh
 8. De nada – Pole tänu väärt
 9. Lo siento – Vabandust
 10. Perdón – Vabandage (nt. kui lükkate kedagi kogemata)

Suheldes: 11. ¿Habla inglés? – Kas te räägite inglise keelt?

 1. No hablo español – Ma ei räägi hispaania keelt
 2. ¿Cómo te llamas? – Mis su nimi on?
 3. Me llamo [sinu nimi] – Minu nimi on [sinu nimi]
 4. ¿Dónde está…? – Kus on…?
 5. No entiendo – Ma ei saa aru

Restoranis või poes: 17. La cuenta, por favor – Arve, palun

 1. Menú del día – Päeva menüü
 2. Agua – Vesi
 3. Vino – Vein
 4. Cerveza – Õlu
 5. ¿Cuánto cuesta? – Kui palju see maksab?
 6. Estoy buscando… – Otsin…

Hädaolukorras: 24. Ayuda – Abi

 1. Necesito un médico – Mul on vaja arsti
 2. Llame a la policía – Helistage politseisse
 3. Tengo una emergencia – Mul on hädaolukord

Orientatsioon ja transpordi küsimused: 28. ¿Dónde está el baño? – Kus on WC?

 1. ¿Cuál es la próxima parada? – Mis on järgmine peatus?
 2. Necesito ir a… – Mul on vaja minna…
 3. Una entrada para [sihtkoht], por favor – Üks pilet [sihtkohta], palun

Kellaajad ja päevad: 32. ¿Qué hora es? – Mis kell on?

 1. Hoy – Täna
 2. Mañana – Homme
 3. Ayer – Eile

Muu: 36. – Jah

 1. No – Ei
 2. Quizás / Tal vez – Võib-olla
 3. Estoy perdido/a – Olen eksinud
 4. Hace calor – On soe
 5. Hace frío – On külm
 6. Tengo hambre – Mul on kõht tühi

Kuigi paljud hispaanlased räägivad inglise keelt, eriti suuremates linnades ja turismikohtades, hindavad nad siiski, kui proovite nende emakeeles suhelda. See võib avada ukse südamlikumale suhtlemisele ja rikastada teie reisikogemust. Seega on kasulik panna end proovile ja õppida mõned põhifraasid enne Hispaaniasse sõitmist. ¡Buena suerte! (Edu!)

Scroll to Top