Ravenna​

Moosaiikide taha peidetud ajalooline linn

Itaalia idarannikul Aadria mere ääres paikenv Ravenna on linn, mis on ajaloo vältel mitu korda esile kerkinud kui võimu ja kunsti keskus. Linn, mille juured ulatuvad tagasi antiikaega, on olnud tunnistajaks suurtele muutustele ja ajaloolistele sündmustele, mis on mõjutanud kogu Euroopat.

Üheks olulisemaks ajaloosündmuseks Ravennas oli aeg, mil linnast sai Lääne-Rooma impeeriumi pealinn 5. sajandil. Just sellest perioodist pärineb palju linna arhitektuuripärleid, mida tänaseni imetletakse. Pärast Lääne-Rooma impeeriumi langust sai Ravennast Odoaceri kuningriigi ja hiljem Bütsantsi impeeriumi pealinn. See mitmekesine ja kiirevooluline ajalugu on jätnud Ravennale sügava jälje, mida saab näha nii linnapildis kui kohalikus kultuuris.

Aga mida Ravenna tänapäeval endast kujutab? See on koht, kus ajalugu kohtub kaasaegsusega. Kuigi linna katedraalid, basiilikad ja mausoleumid meelitavad ligi ajaloo- ja kunstihuvilisi kogu maailmast, ei piirdu linna võlu ainult vanade kivide ja mosaiikidega. Ravenna on elav linn, kus toimub pidev kultuuriline vahetus ja areng.

Ravenna mosaiigid, eriti San Vitale basiilika ja Mausoleum of Galla Placidia mosaiigid, on kuulsad kogu maailmas oma detailirohkuse ja erksate värvide poolest. Neid peetakse üheks kõige paremini säilinud näiteks varakeskaegsest kunstist Euroopas.

Kuid peale kunsti ja ajaloo on Ravenna ka Itaalia kulinaarse maailma pärl. Emilia-Romagna piirkond, kus Ravenna asub, on tuntud oma erakordse toidu ja veinide poolest. Ravennas saavad külastajad nautida autentset Itaalia kööki, mis ulatub traditsioonilistest pastaroogadest kuni kohalike mereandide ja magustoitudeni.

Ravenna palju enamat kui lihtsalt ajalooline linn Itaalia kaardil. See on koht, kus ajalugu, kultuur ja kaasaegsus kohtuvad, luues unikaalse ja meeldejääva atmosfääri. Linn, mis kunagi oli impeeriumide pealinn, on nüüd avatud kõigile, kes soovivad kogeda selle rikkalikku pärandit ja elujõudu.


Ravenna lipp
Ravenna lipp
 • Riik: Itaalia
 • Rahaühik: euro (EUR)
 • Riigikeel: itaalia keel
 • Rahvaarv: ca 160000
 • Pindala: 652.9 km²
 • Ajavöönd: GMT +1
 • Suunakood: +39
 • Liiklus: parempoolne
Ravenna

Asukoht, kliima ja ilm

Ravenna asub Itaalia idarannikul, otse Aadria mere ääres, Emilia-Romagna piirkonnas. Selle strateegilise asukoha tõttu on Ravennal olnud ajaloos määrav roll merenduses, kaubanduses ja kultuurilises vahetuses.

Linn paikneb maalilisel rannikualal, mis on ümbritsetud mägedest läänes ja laiuvast Aadria merest idas. See asukoht ei anna Ravennale mitte ainult piltkaunist maastikku ja rannikualasid, vaid mõjutab ka otseselt linna kliimat.

Ravenna kliimat mõjutab tugevalt Aadria meri. Linnas valitseb parasvöötme merekliima, mida iseloomustavad mõõdukalt soojad suved ja leebemad talved. Meri mitte ainult ei mõjuta temperatuuri, vaid annab ka suviti vajalikku jahedust. Kõige kuumemad kuud on juuli ja august, kus temperatuur võib tõusta kuni 30°C-ni, kuid Aadria mere brise tõttu on need temperatuurid talutavamad.

Talvekuudel, eriti detsembris ja jaanuaris, on keskmine temperatuur umbes 4-8°C, kuid harvadel juhtudel võivad temperatuurid langeda nulli lähedale. Lumi on Ravennas üsna haruldane, kuid kui see juhtub, on see tavaliselt lühiajaline ja sulab kiiresti.

Sademeid saabub Ravennasse aastaringselt, kuid kõige rohkem vihma langeb sügisel ja varakevadel. Mere läheduse tõttu võivad vihmasajud olla üsna ootamatud ja intensiivsed, kuid enamasti ei kesta kaua.

Kui plaanite reisi Ravennasse, on oluline arvestada ilmastikutingimustega. Kevad ja sügis on ideaalsed ajad linna külastamiseks, kuna ilm on meeldivalt soe, kuid mitte liiga palav. Samuti on neil aegadel vähem turiste, mis võimaldab teil linna paremini avastada.

Ravenna kliima meeldiv ja mõõdukas, kus aastaringne temperatuur varieerub mõõdukalt. Aadria mere mõju annab linnale erilise kliima, mis muudab selle ideaalseks sihtkohaks igal aastaajal.

Ravenna

Ravenna ajalugu

Ravenna, mis paikneb Aadria mere ääres Itaalia idarannikul, on olnud tunnistajaks mõnele ajaloo kõige määravamale perioodile. Linn, mis on näinud tõusu ja langust läbi aastatuhandete, on üks Euroopa kõige ajaloolisemaid sihtkohti.

Antiikajast Bütsantsi hiilguseni

Ravenna ajalugu ulatub tagasi antiikajast, kui see rajati etruskide poolt. Rooma impeerium vallutas Ravenna 2. sajandil eKr ja kasutas seda sõjalise kindlusena, kaitstes Aadria mere äärseid piire. Kuid Ravenna tõeline tähtsus ilmnes pärast Rooma impeeriumi lõhenemist, kui linnast sai Lääne-Rooma impeeriumi pealinn 402. aastal. Selle perioodi jooksul ehitati palju linna tuntud monumente, sealhulgas San Apollinare Nuovo kirik ja Mausoleum of Galla Placidia.

Pärast Lääne-Rooma impeeriumi langust 476. aastal vallutas Ravenna germaanlaste juht Odoacer ja seejärel oli linna võimul Bütsantsi impeerium. Selle perioodi jooksul sai linnast bütsantsi kultuuri ja kunsti keskus, mis kajastub ka linnas näha olevates mosaiikides ja arhitektuuris.

Keskajast Renaissance’ini

Bütsantsi kontrolli all olles oli Ravenna veel sajandeid kultuuri ja kunsti keskus. 8. sajandil vallutasid langobardid linna ja integreerisid selle oma kuningriiki. Ravenna koges uut kultuurilist õitsengut, kui see sai 13. sajandil vabariigiks ja hiljem 15. sajandil ühines Püha Rooma Impeeriumiga. Renaissance’i perioodil sai Ravenna Itaalia kunstimaailma oluliseks osaks, meelitades ligi kunstnikke ja õpetlasi.

Modernne ajastu ja kaasaeg

Kuigi Ravenna säilitas oma ajaloolise ja kultuurilise olulisuse läbi keskaja ja renessansi, hakkas selle tähtsus vähenema uusajal, eriti pärast Itaalia ühendamist 19. sajandil. Siiski on linna ajalooline pärand endiselt kohal ja see meelitab ligi tuhandeid turiste igal aastal.

Teise maailmasõja ajal sai Ravenna mitmeid kordi pommitada, kuid suur osa selle ajaloolisest arhitektuurist püsis. Pärast sõda investeeriti linna taastamisse ja säilitamisse, et säilitada selle rikkalik ajalugu tulevastele põlvedele.

Tänapäeval on Ravenna üks peamisi kultuuri- ja ajaloosihtkohti Itaalias ja kogu Euroopas. Linna ajaloolised mosaiigid, basiilikad ja mausoleumid on säilinud aastatuhandete jooksul, pakkudes külastajatele unikaalset sissevaadet Euroopa ajalukku.

Ravenna ajalugu on rikkalik ja mitmekesine, ulatudes tagasi antiikajast kuni kaasaegse ajani. See on linn, mis on olnud tunnistajaks impeeriumide tõusule ja langusele, kunstilisele ja kultuurilisele õitsengule ning ajaloolistele muutustele, mis on mõjutanud kogu Euroopat. Ravenna ajalooline pärand ja selle tähtsus on teinud sellest ühe kõige olulisema sihtkoha kõigile, kes soovivad süveneda Euroopa ajalukku.

Mida näha ja mida teha Ravennas?

Ravenna

Ravenna vaatamisväärsused

Ravenna, oma rikkaliku ajaloo ja kultuuripärandiga, on otsekui avatud õhumuuseum, kus iga nurgatagune peidab endas jälgi minevikust. Siin on mõned kohustuslikud vaatamisväärsused, mida iga külastaja peaks nägema:

 1. Ravenna mosaiigid: Linna peamine turismimagnet on selle hämmastavad mosaiigid, mida peetakse üheks parimaks varakeskaegse kunsti näiteks Euroopas. San Vitale basiilika on tõenäoliselt kõige kuulsam koht, kus imetleda neid erakordseid mosaiike, eriti keisrinna Theodora ja keiser Justinianuse kujutisi.
 2. Mausoleum of Galla Placidia: See mausoleum on ehitatud 5. sajandil ja on tuntud oma uskumatult ilusate ja hästi säilinud mosaiikide poolest. Vaatamata oma väikesele suurusele peetakse seda üheks kõige muljetavaldavamaks ehitiseks Ravennas.
 3. Dante Alighieri hauakamber: Suure Itaalia poeedi Dante hauakamber on tagasihoidlik, kuid oluline koht, kus austada meest, kes kirjutas “Jumaliku komöödia”.
 4. Arian Baptistery: Ehkki see on üks Ravenna väiksemaid ehitisi, on see üks vanimaid. Ehitatud 5. sajandil, on selle kuulus kupol kaetud mosaiikidega, mis kujutavad ristimist.
 5. Basilica di Sant’Apollinare Nuovo: See 6. sajandi basiilika on tuntud oma mosaiikide poolest, mis kujutavad Ravenna pühakuid ja märtereid. Basiilika arhitektuur ja mosaiigid on hämmastav näide bütsantsi kunsti mõjust Ravennale.
 6. Ravenna Arheoloogia Muuseum: See muuseum pakub sügavamat pilku linna ajalukku, näidates esemeid, mis ulatuvad tagasi etruskide ajast.
 7. Rocca Brancaleone: See massiivne kindlus, ehitatud 15. sajandil Veneetsia valitsemisajal, on nüüd avalik park ja kultuurikeskus. Suvel korraldatakse siin sageli sündmusi ja festivale.

Ravenna on koht, kus ajalugu on igal sammul tuntav. Kuigi linna mosaiigid on suurimad tõmbenumbrid, on Ravennas palju muudki näha ja teha. Selle keskaegsed kirikud, basiilikad ja muuseumid pakuvad sügavat sukeldumist Euroopa ajalukku ja kunsti, mis muudab selle ideaalseks sihtkohaks ajaloo- ja kultuurihuvilistele.

Ravenna

Ravenna kultuur

Ravenna on palju enamat kui lihtsalt mosaiikide ja ajalooliste ehitiste kogum. Linna südames peitub rikas kultuuriline pärand, mis on ajaloo jooksul kujundatud erinevate tsivilisatsioonide ja mõjutuste poolt.

 • Muusika ja teater: Ravenna on tuntud oma muusikafestivalide poolest, eriti Ravenna Festival, mis on üks olulisemaid kultuurisündmusi suvekuudel. Siin esitatakse klassikalist muusikat, tantsu, teatrit ja palju muud, meelitades ligi rahvusvahelisi artiste ja külastajaid.
 • Toit ja vein: Ravenna köök on segu Aadria mere ja sisemaa maitsetest. Proovi kindlasti traditsioonilisi roogasid nagu cappelletti (lihaga täidetud pasta), piadina (kohalik leib) ja muidugi kohalikke mereande. Lisaks sellele on piirkonna veini- ja oliiviõli tootmine samuti märkimisväärne.
 • Kunst ja käsitöö: Ravenna on alati olnud kunstnike ja käsitööliste pelgupaik. Külastajad võivad osaleda mosaiigi töötubades, kus õpitakse, kuidas valmistada traditsioonilisi mosaiike või imetleda kohalike kunstnike galeriides eksponeeritud töid.
 • Traditsioonid ja festivalid: Lisaks suurele muusikafestivalile tähistab Ravenna aasta jooksul mitmeid traditsioonilisi festivale, mis ulatuvad tagasi keskajani, näiteks Ravenna Carnaval ja mitmesugused pühade tähistamised.

Ravenna kultuuri sukeldumine tähendab kohalike traditsioonide, kunsti, muusika ja gastronoomia sügava mõistmise omandamist. Igal tänaval, väljakul ja sündmusel on oma lugu, mis ootab avastamist ja millest osa saada.

Ravenna

Festivalid ja üritused

Ravenna, kui linn, mis on olnud läbi aegade kultuuride ja tsivilisatsioonide sulatusahi, korraldab aasta jooksul mitmeid põnevaid festivale ja üritusi. Need sündmused on suurepärane võimalus kogeda linna tõelist hinge ja tutvuda selle elanike traditsioonide ja elustiiliga.

 • Ravenna Festival: Nagu eelnevalt mainitud, on see suvine muusikafestival Ravenna üks olulisemaid kultuurisündmusi. Festival toob kokku klassikalise muusika, ooperi, jazz’i, tantsu ja teatri etendused, kus osalevad nii kohalikud kui ka rahvusvahelised artistid.
 • Ravenna Carnaval: Karneval on lõbus ja värvikirev traditsiooniline sündmus, mis meelitab ligi nii kohalikke elanikke kui ka turiste. Parimate kostüümide võistlused, tantsud ja muusikalised etendused muudavad selle sündmuse unustamatuks.
 • Mosaic Week: Nagu nimigi ütleb, on see nädal pühendatud mosaiigikunstile. Külastajad saavad osaleda töötubades, näha mosaiigikunstnike etendusi ja avastada seda ainulaadset kunstivormi.
 • Dante päevad: Dante Alighieri, Itaalia suurepärase poeedi mälestuseks korraldatakse igal aastal erinevaid sündmusi, sealhulgas ettekandeid, seminare ja teatrietendusi.
 • Sagra del Pesce e del Riso: See on toidufestival, mis keskendub kohalikele mereandidele ja riisiroogadele. See on suurepärane võimalus maitsta piirkondlikke spetsialiteete ja tutvuda kohaliku gastronoomiaga.
 • Notte d’Oro (Kuldnokk): Tavaliselt korraldatakse see sügisel, kui Ravenna tänavad muutuvad muusika, kunsti ja kultuuri näitamiseks. Linn on valgustatud erinevate värvidega, luues maagilise atmosfääri.

Ravenna festivale ja üritusi iseloomustab kohaliku kultuuri, traditsioonide ja ajaloo sügav austamine. Need sündmused on suurepärane võimalus sukelduda linna kultuuri ja nautida selle elanike külalislahkust ja entusiasmi.

Ravenna

Ravenna lähiümbrus

Ravenna, kuigi iseenesest rikkaliku kultuuripärandi ja ajalooliste vaatamisväärsustega linn, on ka suurepärane lähtepunkt, et avastada selle ümbruses olevaid pärlid. Siin on mõned soovitused, mida külastada Ravenna läheduses:

 • Comacchio: Tuntud kui “Väike Veneetsia”, on Comacchio linnake, mille kanalite süsteem ja ajaloolised sildad teevad sellest erilise sihtkoha. Linnas on mitmeid huvitavaid muuseume ja arhitektuuripärleid ning see on ka suurepärane koht, kus proovida kohalikku mereandide kööki.
 • Po Delta Park: See rahvuspark on UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud ja on oluline koht linnuvaatluseks. Delta pakub mitmeid tegevusi, sealhulgas jalgrattasõitu, matkamist ja giidiga ekskursioone.
 • Cervia ja Milano Marittima: Need kuurortlinnad Aadria rannikul on tuntud oma kaunite randade, spaa- ja soolakaevanduste poolest. Milano Marittima on populaarne sihtkoht noorte seas, pakkudes palju ööelu võimalusi.
 • Faenza: See linn on maailmas tuntud oma keraamika poolest. Faenza keraamikamuuseum on üks suurimaid ja olulisemaid keraamika muuseume maailmas.
 • Brisighella: Ajalooline mägiküla, mis on tuntud oma keskaegsete tornide, kindluse ja evangeelse kiriku poolest. Lisaks on Brisighella rohelised mäed suurepärased matkamiseks ja looduse nautimiseks.
 • Forlì ja Cesena: Need kaks linna pakkuvad rikkalikku ajalugu ja kultuuri, sealhulgas paleesid, kirikuid ja raamatukogusid. Cesena Malatestiana raamatukogu on esimene avalik raamatukogu Euroopas ja on UNESCO maailmapärandi nimistus.

Ravenna ümbruskonna avastamine pakub külastajatele võimalust kogeda Itaalia Romagna piirkonna mitmekesisust, alates rannikualadest kuni mägikülade ja ajalooliste linnadeni. Kasutades Ravennat baasina, on reisijal võimalus sukelduda sügavamale Itaalia kultuuri ja ajalukku, avastades vähem külastatud pärlid.

Artiklid Ravenna vaatamisväärsustest

Ravenna reisijuhend

Millal on parim aeg Ravennasse reisimiseks?

Ravenna nagu enamik Itaaliat, on atraktiivne sihtkoht aastaringselt, kuid selle külastamise kogemus võib sõltuvalt aastaajast varieeruda. Siin on lühike ülevaade erinevatest aastaaegadest ja nende eelistest:

 • Kevad (märts-mai): See on üks parimaid aegu Ravennasse külastamiseks. Ilm on soe, kuid mitte liiga kuum, ja lilled õitsevad kogu linnas, muutes selle visuaalselt meeldivaks. Lisaks on turistide arv sel perioodil suhteliselt madal, mis võimaldab külastajatel nautida vaatamisväärsusi ilma suurte rahvamassideta.
 • Suvi (juuni-august): Kuigi suvi toob kaasa kõrgeid temperatuure ja suurema hulga turiste, on see ka aeg, mil Ravenna elavneb mitmete festivalide ja üritustega, sealhulgas mainitud Ravenna Festival. Kuurortlinnad nagu Cervia ja Milano Marittima meelitavad suvel palju külastajaid, pakkudes rannapuhkust ja ööelu.
 • Sügis (september-november): Kui eelistate jahedamat ilma ja vähem rahvast, on sügis ideaalne aeg Ravennat avastada. Sügisel värvuvad lehed punaseks ja kollaseks, luues maagilise atmosfääri. Samuti on see aeg, mil toimub mõni kohalik festival ja saate proovida kohalikke hooajalisi toite.
 • Talv (detsember-veebruar): Kuigi Ravenna ei ole tüüpiline talve sihtkoht, on sel ajal linnal oma võlu. Madalamate temperatuuride ja vähem külastajatega saate nautida linna vaikuses ja rahus. Eriti detsembris muutub linn jõuludeks, kaunistatud tuled ja kaunistused lisavad erilise atmosfääri.

Parim aeg Ravennasse reisimiseks sõltub teie eelistustest. Kas soovite nautida festivale ja suvist elavust või eelistate vaiksemat ja rahulikumat atmosfääri, Ravenna on kindlasti sihtkoht, mis ei petta ootusi aastaringselt.

Kuidas reisida Ravennasse?

Ravenna, olles üks Itaalia kultuurilise ja ajaloolise pärandi pärleid, on ühendatud mitmete transpordikanalitega, mis muudab linna külastamise lihtsaks. Siin on mõned võimalused, kuidas Ravennasse reisida:

 • Lennukiga: Kuigi Ravennal endal ei ole rahvusvahelist lennujaama, on läheduses mitmeid suuremaid lennujaamu, nagu Bologna Guglielmo Marconi lennujaam ja Rimini Federico Fellini lennujaam. Nendest lennujaamadest saab Ravennasse liikuda rongi, bussi või rendiautoga.
 • Rongiga: Ravenna on osa Itaalia rongivõrgustikust ja on otseühenduses paljude suuremate linnadega, sealhulgas Bologna, Ferrara ja Rimini. Rongiga saabudes jõuate Ravenna rongijaama, mis asub vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel ajaloolisest keskusest.
 • Bussiga: Mitmed riiklikud ja rahvusvahelised bussifirmad pakuvad teenuseid Ravennasse. Buss on sageli taskukohasem kui rong, kuid võib võtta veidi rohkem aega.
 • Autoga: Kui eelistate paindlikkust ja iseseisvust, võib auto rentimine olla hea valik. Ravenna on hästi ühendatud Itaalia maanteede võrgustikuga. Peamised maanteed, mis ühendavad Ravennat, on A14 (Bologna-Taranto) ja SS16. Siiski on oluline olla teadlik linna keskuse piiratud liiklusega tsoonidest (ZTL), kuhu ilma eriloata ei tohi sõita.
 • Laevaga: Kuigi Ravenna ei ole suur sadamalinn, on lähedal asuv Porto Corsini sadam, mis teenindab mõningaid kaubalaevu ja väiksemaid kruiisilaevu. Samuti on see hea lähtepunkt, kui soovite külastada lähedal asuvaid Aadria mere saari.

Kui olete otsustanud reisida Ravennasse, tasub uurida kõiki võimalikke transpordivõimalusi ja broneerida eelnevalt, eriti tipphooajal, kui nõudlus võib olla suur. Ravenna pakub kultuuri-, ajaloo- ja loodushuvilistele rikkalikku ja mitmekesist kogemust.

Majutus Ravennas

Ravenna, oma rikkaliku ajaloo ja kultuuripärandiga, tervitab aastaringselt paljusid külastajaid. Linnas on mitmeid majutusvõimalusi, mis sobivad igasuguste eelarvete ja eelistustega reisijatele. Siin on ülevaade Ravenna majutusvõimalustest:

 • Hotellid: Ravennas on lai valik hotelle, alates luksuslikest viie tärni hotellidest kuni taskukohaste kolme tärni hotellideni. Paljud neist asuvad kesklinnas, mis teeb vaatamisväärsuste külastamise lihtsaks ja mugavaks. Mõned populaarsed valikud hõlmavad NH Ravenna ja Palazzo Bezzi.
 • Bed & Breakfast: Need on ideaalsed neile, kes eelistavad kodust atmosfääri ja isiklikumat kogemust. B&B-d pakuvad sageli ajaloolises keskkonnas autentset kogemust ning võimaldavad otsest suhtlemist kohalike elanikega.
 • Külalistemajad ja hostellid: Noortele reisijatele või eelarvega reisijatele on Ravennas ka mitmeid külalistemaju ja hostelle. Need pakuvad lihtsamat majutust, kuid sageli sotsiaalset keskkonda, kus saab kohtuda teiste reisijatega.
 • Apartmendid ja puhkekorterid: Need sobivad ideaalselt peredele või suurematele gruppidele, kes eelistavad iseseisvat ja kodust elamist. Paljud neist asuvad ajaloolistes hoonetes ja pakuvad kõiki kaasaegseid mugavusi.
 • Maapiirkonna majutus: Kui eelistate maalähedasemat kogemust, on Ravenna ümbruses mitmeid talumajutusi ja maamaju. Need võimaldavad külastajatel nautida Romagna piirkonna maapiirkondade ilu ja rahulikkust.
 • Kuurordid: Aadria rannikul lähedal asuvates kuurortlinnades nagu Cervia ja Milano Marittima on arvukalt kuurordi stiilis majutusvõimalusi. Need on ideaalsed neile, kes otsivad rannapuhkust koos spaateenustega.

Broneerimisel on soovitatav uurida erinevaid võimalusi ja lugeda eelnevate külastajate ülevaateid, et tagada parim võimalik kogemus. Lisaks on oluline arvestada hooajalisusega; tipphooajal, eriti suvel, on soovitatav majutus ette broneerida, et tagada parimad hinnad ja saadavus.

Kuidas Ravennas liigelda?

Ravenna, kuigi suhteliselt väike, pakub mitmeid liiklemisvõimalusi nii linna sees kui ka selle ümbruses. Siin on mõned soovitused ja näpunäited, kuidas Ravennas liigelda:

 • Jalgsi: Ravenna ajalooline keskus on suhteliselt kompaktne, mis teeb jalgsi liiklemise ideaalseks võimaluseks. Enamik peamisi vaatamisväärsusi on jalutuskäigu kaugusel, ja jalgsi liiklemine võimaldab teil nautida linna arhitektuuri ja atmosfääri kõige paremini.
 • Jalgrattaga: Ravenna on jalgrattasõbralik linn, kus on mitmeid rattateid. Jalgratta rentimine on suurepärane võimalus linna avastamiseks, eriti kevadel ja sügisel, kui ilm on jahedam.
 • Ühistransport: Ravenna bussisüsteem on efektiivne ja katab enamiku linnast. See on hea võimalus kaugemate sihtkohtade ja linna äärealade külastamiseks. Piletid on saadaval kioskitest, bussijaamadest ja mõnikord otse bussist.
 • Autoga: Kui plaanite külastada Ravenna ümbruses olevaid piirkondi, võib auto rentimine olla mõttekas. Kuigi linnas endas on parkimine mõnikord keeruline, on läheduses palju huvitavaid kohti, mida on kõige lihtsam autoga külastada.
 • Takso: Taksod on Ravennas saadaval, kuigi neid ei pruugi alati olla palju. Veenduge, et kasutate ametlikke taksoteenuseid. Lisaks on mõned sõidujagamise teenused, nagu Uber, saadaval mõnes Itaalia linnas, kuid mitte alati Ravennas, seega on hea see eelnevalt kontrollida.
 • Rongiga: Kuigi Ravenna rongijaam ei asu otse kesklinnas, on see siiski hea võimalus lähedalasuvate linnade, näiteks Bologna ja Rimini, külastamiseks. Rongid on suhteliselt sagedased ja täpseks ajakavaks tasub külastada Trenitalia veebisaiti.

Kui liigelda Ravennas, on oluline olla teadlik jalakäijate aladest ja piiratud liiklusega tsoonidest (ZTL), kus ilma eriloata sõidukite liiklemine on keelatud. Samuti tasub olla ettevaatlik ja järgida liikluseeskirju, eriti kui liigelda jalgrattaga või autoga.

Ravenna

Kuidas vältida turistilõkse ja pettusi?

Nagu paljudes populaarsetes turismikohtades, on ka Ravennas oluline olla teadlik võimalikest turistilõksudest ja pettustest. Siin on mõned soovitused, kuidas neid vältida ja nautida oma reisi ohutult:

 • Tehke eeldtööd: Mida rohkem teavet otsite ja kogute enne reisi, seda paremini olete ette valmistatud. Lugege reisijuhendeid, foorumeid ja kohalike elanike nõuandeid.
 • Vältige liiga kallist sööki: Paljud restoranid ajaloolise keskuse piirkonnas võivad olla ülehinnatud, pakkudes keskpärast toitu. Hea näpunäide on otsida kohti, kus kohalikud söövad, ja vältida menüüsid, mis on tõlgitud mitmetesse keeltesse.
 • Ole ettevaatlik tänavamüüjatega: Kuigi enamik tänavamüüjaid on ausad, võib mõni neist pakkuda madala kvaliteediga kaupu kõrge hinnaga.
 • Vältige ülehinnatud ekskursioone: Kui broneerite ekskursioone, võrrelge hindu ja pakkumisi erinevate teenusepakkujatega. Vältige impulss-ostu ja ära jäta broneerimist viimasele hetkele.
 • Tähelepanu taskuvarastele: Kuigi Ravenna ei ole eriti tuntud suure kuritegevuse poolest, tasub alati olla tähelepanelik, eriti rahvarohketes kohtades.
 • Kontrollige arveid: Kui olete söönud restoranis või kohvikus, vaadake arvet hoolikalt läbi. Mõnikord võidakse kogemata lisada ekstra toiduaineid või jooke.
 • Piiratud liiklusega tsoonid (ZTL): Veenduge, et te ei sõidaks piiratud aladele autoga ilma vastava loata. Vastasel juhul võite saada trahvi.
 • Hoiduge ebaausatest taksodest: Enamik taksojuhte on ausad, kuid mõnikord võivad nad proovida ringi sõita või kasutada kõrgemat tariifi. Alati on hea küsida ligikaudset hinda ette ja veenduda, et taksomeeter töötab.
 • Hindade võrdlemine: Eriti kui ostate suveniire või käsitööd, on hea võrrelda hindu mitmes kohas, et saada parim hind.

Pidage meeles, et kuigi on oluline olla ettevaatlik ja informeeritud, on enamik inimesi Ravennas sõbralikud ja abivalmid. Tähtis on nautida oma reisi, olles samas teadlik ja valvas.

Muud reisinipid

Ravenna külastamisel võivad mõned lisasoovitused ja -nipid muuta teie reisi sujuvamaks ja nauditavamaks. Siin on mõned tähelepanekud ja nõuanded:

 • Kohalik keel: Kuigi paljud itaallased, eriti noorem põlvkond ja turismiga tegelevad inimesed, räägivad inglise keelt, hindavad kohalikud väga, kui te teete väikeseid jõupingutusi itaalia keeles suhtlemiseks. Isegi lihtsad fraasid, nagu “grazie” (tänan) või “buongiorno” (tere hommikust), võivad teha suure erinevuse.
 • Tasub maksta sularahas: Kuigi enamikus kohtades aktsepteeritakse krediitkaarte, on mõned väiksemad poed, kohvikud või turustandid, kus eelistatakse sularaha. Sularahaautomaate leidub linna erinevates osades.
 • Päevapiletid: Kui plaanite külastada mitmeid muuseume või vaatamisväärsusi, uurige, kas on saadaval päevapiletid või kombineeritud piletid. Need võivad säästa teie aega ja raha.
 • Kohalik toit: Ärge jätke kasutamata võimalust proovida kohalikke toite ja jooke. Emilia-Romagna piirkond, kuhu Ravenna kuulub, on tuntud oma rikkaliku gastronoomia poolest.
 • Riietus: Kui külastate kirikuid ja religioosseid kohti, veenduge, et teie riietus oleks sobiv – õlad ja põlved peaksid olema kaetud.
 • Külastustunnid: Paljud vaatamisväärsused ja poed võivad olla suletud lõuna ajal, mis tavaliselt kestab kella 13.00-15.00. Planeerige oma päeva vastavalt.
 • Varajane ärkamine: Kui soovite vältida rahvahulki, eriti populaarsetes turistikohtades, siis alustage oma päeva vara. Varem alustamine annab teile ka jahedama ja meeldivama ilmaga kogemuse suvistel kuudel.
 • WiFi ja mobiilside: Kuigi paljudes hotellides, kohvikutes ja restoranides on tasuta WiFi, kaaluge kohaliku SIM-kaardi ostmist, kui jääte pikemaks ajaks või vajate regulaarset internetiühendust.
 • Tähtsate telefoninumbrite märkimine: Märkige üles olulised telefoninumbrid, nagu hotell, lähim haigla, politsei ja tuletõrje, et oleksite hädaolukorras valmis.
 • Kohalike kommete austamine: Iga kultuur on eriline. Ravenna elanikud hindavad, kui turistid austavad nende tavasid ja traditsioone.

Scroll to Top