ITAALIA​

Paradiis täis maalilisi maastike ja rikkaliku kultuuri

Itaalia, ametlikult Itaalia Vabariik, on Euroopa Liidu liikmesriik, mis asub Lõuna-Euroopas ja kujutab endast põnevat ja mitmekesist sihtkohta, mis pakub külastajatele rikkalikku ajalugu, maailmatasemel kultuuri ja silmapaistvat kööki. Itaalia hõlmab pindala umbes 301 340 ruutkilomeetrit ja selle elanikkond on umbes 60 miljonit inimest. Riik koosneb kahest suuremast saarest, Sitsiiliast ja Sardiiniast, ning mitmest väiksemast saarest.

Itaalia geograafiline asend on üpris ainulaadne, kuna riik ulatub põhjast lõunasse mööda Apenniini poolsaare põhjaosa ja ümbritseb ka Vahemere, Joonia mere ja Aadria mere rannikualasid. Itaalia põhjapiiril on Alpid, mis eraldavad selle Austriast, Šveitsist, Prantsusmaast ja Sloveeniast.

Itaalia on tuntud oma maaliliste maastike, iidsete rooma varemete, rikkaliku kultuuripärandi, oivaliste kunstiteoste ja moeloomingu poolest. See on sünnikodu paljudele suurtele kunstnikele, nagu Michelangelo, Leonardo da Vinci ja Raffaello, ning riik on olnud ka oluliseks moe- ja disainikeskuseks maailmas. Itaalia on rikas ajaloo poolest, olles olnud asupaigaks mitmetele olulistele tsivilisatsioonidele, nagu etruskid, kreeklased ja roomlased.

Kui reisite Itaaliasse, võite avastada, et iga piirkond pakub erinevaid kultuure, traditsioone, maitseid ja vaatamisväärsusi. Alates maalilistest järvedest Põhja-Itaalias kuni kaunite rannikualade ja saarteni Lõuna-Itaalias – see maa pakub reisijatele unustamatuid elamusi ja mälestusi.

Itaalia Lipp
Itaalia lipp
Itaalia vapp
Itaalia vapp
 • Pealinn: Rooma
 • Rahaühik: euro (EUR)
 • Riigikeel: itaalia keel
 • Rahvaarv: 59.11 milj.
 • Pindala: 301340 km2
 • Ajavöönd: GMT +1
 • Suunakood: 39
 • Domeen: .it
 • Liiklus: parempoolne
 • Naabrid: Prantsusmaa, Šveits, Austria, Sloveenia
Itaalia kliima ja ilm

Asukoht, kliima ja ilm

Itaalia asub Lõuna-Euroopas ning piirneb põhjas Prantsusmaa, Šveitsi, Austriaga ja Sloveeniaga. Itaalia läänerannik ulatub mööda Liguuria ja Türrheni merd, lõunaosas hõlmab Vahemere ja Joonia mere rannikuala ning idas Aadria mere rannikut. Lisaks maismaale kuuluvad Itaaliale ka kaks suuremat saart – Sitsiilia ja Sardiinia – ning mitmeid väiksemaid saari.

Itaalia kliima on mitmekesine, tulenevalt riigi ulatusest ja topograafiast. Põhja-Itaalia on mõjutatud mandri- ja mäestikukliimast, kus esineb külmemaid talvi ja kuumemaid suvesid. Kesk- ja Lõuna-Itaalia, aga ka saared, kogevad Vahemere kliimat, mida iseloomustavad pehmemad talved ja kuumad, kuivad suved.

Alpides, mis asuvad Itaalia põhjaosas, on talvel tavaliselt palju lund ja temperatuurid võivad langeda külmaks. Siin on suurepärased võimalused suusatamiseks ja teisteks talispordialadeks. Kesk-Itaalia mägismaal võib talvel samuti lumi sadada, kuid see on tavaliselt harvem ja kergem kui põhjas.

Itaalia lõunaosa ja saarte kliimat mõjutab Vahemere mõju, mis tähendab, et talved on pehmed ja niisked ning suved kuumad ja kuivad. Lõuna-Itaalias on suvi kõige populaarsem aeg rannapuhkuseks, kuna päike paistab eredalt ning temperatuurid ulatuvad tavaliselt 30 kraadi juurde.

Kevad ja sügis on Itaalias mõnusad aastaajad, kuna ilm on soe, kuid mitte liiga kuum, ja turistide hulk on väiksem kui suvel. Kevadel võib nautida õitsvaid lilli ja rohelust, sügisel aga imelist lehtede värvimängu.

Itaalias reisides on oluline pöörata tähelepanu kohalikele ilmaprognoosidele ja olla valmis erinevateks ilmastikutingimusteks. Kuigi enamasti valitseb suurepärane ilm, võivad mõned piirkonnad olla tundlikud äärmuslikele ilmastikunähtustele nagu paduvihmad, tugevad tuuled või kuumalained.

Itaalia ajalugu

Itaalia ajalugu

Itaalia ajalugu on pikk ja rikas ning on olnud mõjukas kogu maailmas. Alates iidsetest tsivilisatsioonidest kuni tänapäevani, Itaalia ajalugu pakub reisijatele põnevat uurimist.

Etruuskide tsivilisatsioon, mis elas peamiselt praeguse Toscana ja Lazio piirkondades, eksisteeris umbes 900 eKr kuni 27 eKr. Etruskide tsivilisatsioonil oli oluline mõju Rooma tsivilisatsioonile, mis lõpuks võttis selle üle.

Antiik-Rooma impeeriumi võimsus ja mõju oli märkimisväärne. Alates 1. sajandist eKr kuni 5. sajandini pKr kontrollis Rooma Euroopat, Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika osi. Rooma impeeriumi ajalugu on täis märgilisi hetki, nagu Julius Caesar, keiser Augustus ja keiser Constantinus Suur. Rooma impeeriumi langus aastal 476 pKr märgib Lääne-Rooma impeeriumi lõppu ja keskaja algust.

Keskajal oli Itaalia killustatud paljudeks linnriikideks ja väikeriikideks, mis olid sageli sõjajalal üksteisega. Sel perioodil hakkasid linnad nagu Firenze, Veneetsia ja Milano arenema ning saavutasid kunsti, kaubanduse ja kultuuri osas suure edu. Tänu sellistele suurtele kunstnikele nagu Michelangelo, Leonardo da Vinci ja Raffaello algas Itaalias renessanss, mis jättis sügava jälje kogu maailma kultuurile ja mõtlemisele.

19. sajandi alguses oli Itaalia hõivatud Napoleoni sõdurite poolt, mis viis ajutiselt Itaalia kuningriikide ühendamiseni. Pärast Napoleoni langemist aastal 1815 algas üleriigiline ühinemisliikumine, mis lõppes Itaalia ühendamisega aastal 1861, kui Viktor Emanuel II sai esimeseks Itaalia kuningaks.

20. sajand tõi kaasa maailmasõjad, kus Itaalia osales mõlemas. Esimese maailmasõja ajal oli Itaalia Antanti liitlaste poolel, teises maailmasõjas aga alguses Saksamaa ja Jaapani liitlasena. Pärast fašistliku juhi Benito Mussolini kukutamist 1943. aastal, liitus Itaalia Liitlastega. Pärast sõda sai Itaaliast parlamentaarne vabariik ning riik alustas majanduslikku taastumist ja moderniseerimist.

Tänapäeval on Itaalia oluline Euroopa Liidu liikmesriik ja üks maailma suurimaid majandusi. Itaalia on tuntud oma kultuuri, kunsti, moe, toidu ja turismi poolest. Riik on läbi aastate toetanud rahu ja koostööd Euroopas ning on pühendunud demokraatia ja inimõiguste kaitsmisele.

Itaalia ajalugu on oluline osa maailma ajaloost, kuna see on olnud koduks mitmetele tsivilisatsioonidele ja kultuuridele. Selle rikkalik ajalugu pakub reisijatele võimalust avastada ja õppida nii antiikaja roomlastest kui ka renessansi ajastust ning 20. sajandi dramaatilisest maailmasõdade ajast.

Itaalia ajalugu jätkub oma rikkaliku kultuuri ja traditsioonide kaudu, mis on säilinud läbi aegade ja mida reisijad saavad kogeda erinevates piirkondades. Alates iidsetest templidest ja amfiteatritest kuni keskaegsete kirikute ja linnade, renessansi paleede ja tänapäevaste monumentideni, Itaalia ajalugu on tõeline aarete kast, mida avastada ja kogeda.

Itaalia kultuur ja kombed

Itaalia kultuur ja kombed

Itaalia kultuur on rikas ja mitmekesine, kus on palju traditsioone, mis on sajandite jooksul kujunenud ja arenenud. Itaallaste eluviis peegeldab nende armastust pere, kunsti, moe ja toidu vastu.

Itaalia perekond on sageli kultuuri keskmes, kus pereliikmed kogunevad nädalavahetustel, pühade ajal ja erilistel sündmustel, et veeta aega koos. Peretraditsioonid ja väärtused on Itaalias väga olulised, ning vanemad ja vanavanemad mängivad tihti olulist rolli laste kasvatamises.

Itaalia kunstil ja arhitektuuril on sügav ajalugu, mida väljendavad riigi paljud muuseumid, galeriid ja ajaloolised paigad. Itaalia kunstnike, nagu Leonardo da Vinci, Michelangelo ja Raffaello, tööd on tuntud kogu maailmas ning renessansiajastu kunst ja arhitektuur on olnud suureks mõjutajaks teistele kultuuridele.

Mood on samuti oluline osa Itaalia kultuurist. Riik on tuntud oma moekunstnike ja moebrändide, nagu Giorgio Armani, Versace, Gucci ja Prada, poolest. Itaalia disain on kuulus oma kvaliteedi, stiili ja innovatsiooni poolest.

Itaalia toidukultuur on üks maailma armastatumaid ja tuntumaid. See põhineb värskeid kohalikke koostisosi kasutavatel retseptidel, mis on lihtsad, kuid maitsvad. Igas piirkonnas on oma eripärased toidud ja maitseained, mis peegeldavad kohalikku pärandit ja traditsioone. Pastat, pitsat, risottot, oliiviõli ja veini peetakse Itaalia toidukultuuri sümboliteks.

Itaallased on tuntud oma lahkuse ja sõbralikkuse poolest ning võõrustajana oskavad nad pakkuda sooja ja külalislahket atmosfääri. Tervitused on tihti südamlikud ja entusiastlikud, kus võib esineda põsemusi ja kallistusi. Itaallased on ka väga žestikuleerivad, kasutades käsi ja kehakeelt oma emotsioonide ja mõtete väljendamiseks.

Itaalia kultuur ja kombed pakuvad reisijatele võimalust kogeda riigi südant ja hinge ning õppida tundma selle ajalugu, väärtusi ja traditsioone.

Itaalia köök ja toidud

Itaalia köök ja toidud

Itaalia köök on üks maailma kuulsamaid ja armastatumaid, pakkudes mitmekesist ja maitsvat valikut roogasid, mis on valmistatud kohalikest ja kvaliteetsetest koostisosadest. Itaalia köögi südames on lihtsus ja värskus, kus iga piirkond pakub oma eripäraseid maitseid ja toite.

Pasta on Itaalia köögi üks olulisemaid elemente ning seda leidub erinevates kujudes ja suurustes, nagu spagetti, penne, lasanje, fusilli ja fettuccine. Pasta kõrvale pakutakse erinevaid kastmeid, nagu tomatikaste, pesto, alfredo või carbonara.

Pizza on teine kuulus Itaalia roog, mis pärineb Napoli linnast. Traditsiooniline Napoli pizza on lihtne, koosnedes õhukesest taignast, tomatikastmest, mozzarella juustust ja basiilikust. Tänapäeval pakutakse pizzat erinevate täidistega, nagu köögiviljad, liha, kala ja juustud.

Risotto on samuti populaarne Itaalia toit, mis põhineb Arborio riisil. Seda valmistatakse aeglaselt, segades riisi ja puljongit, et saavutada kreemjas konsistents. Risotto võib sisaldada erinevaid koostisosi, nagu seened, krevetid, köögiviljad või trühvlid.

Itaalia köök pakub ka suurepäraseid liha- ja kalatoite, nagu ossobuco (veiseliha), saltimbocca (sealiha), branzino (merikoha) ja fritto misto (praetud mereannid). Lisaks on Itaalia köögi hulka kuuluvad ka suurepärased salatid, nagu panzanella ja caprese.

Magustoitude poolest on Itaalia tuntud oma tiramisu, panna cotta, cannoli ja gelato poolest. Gelato on eriti populaarne kogu riigis, kus pakutakse arvukalt maitseid ja kvaliteetset koostist.

Itaalia veinitootmine on samuti maailmakuulus, pakkudes mitmekesist valikut veine, nagu Chianti, Barolo, Amarone ja Prosecco. Veinikultuur on oluline osa Itaalia köögist ja seda nautida koos maitsvate roogadega on tõeline nauding.

Mida näha ja mida teha Itaalias?

Itaalia on suurepärane sihtkoht, mis pakub turistidele mitmekülgseid võimalusi. Külastajad saavad nautida maalilisi maastikke, ajaloolisi paiku, maailmatasemel kunsti ja kultuuri ning maitsta kuulsaid Itaalia roogasid. Itaalias on palju teha ja näha, alates suurepärastest linnadest kuni maaliliste maakohtadeni.

RoomaNapoliSorrento
VeneetsiaMilanoSitsiilia
VatikanSardiiniaFirenze
RoomaNapoliPalermo
FirenzeSitsiiliaGenova
LecceVatikanBari
PompeiPisaCatania
NotoSorrentoPadova
RavennaSardiiniaTrieste
SienaRiminiModena
VeneetsiaAlassioLivorno
PiemonteCapriAmalfi rannik
PerugiaVeronaMatera
AlberobelloBolognaFerrara
MilanoToscanaSan Gimignano
Itaalia linn

Linnad

Itaalia linnad on täis ajalugu, kultuuri ja arhitektuuri, mis pakuvad külastajatele meeldejäävaid kogemusi.

Rooma, pealinn ja “Igavene Linn”, tervitab külastajaid iidsete varemete ja põneva ajalooga. Firenze on renessansi sünnikoht, kus saab imetleda Michelangelo kuulsat “David” kuju ja Uffizi galerii meistriteoseid. Veneetsia, “Laguuńide Linn”, on romantiline sihtkoht, kus saab nautida gondlisõitu kanalitel ja imetleda Püha Markuse väljaku ilu.

Milano on moe- ja disainimeka, mis on tuntud oma kuulsa La Scala ooperimaja ja muljetavaldava gooti stiilis katedraali poolest. Napoli pakub autentset Itaalia kogemust, olles pizza sünnikoht ja värav maalilisele Amalfi rannikule.

Itaalia vaatamisväärsused

Vaatamisväärsused

Itaalias on palju ajaloolisi ja kultuurilisi vaatamisväärsusi, mis pakuvad reisijatele võimalust sukelduda riigi rikkalikku pärandisse.

 1. Colosseum: Roomas asuv iidne amfiteater on üks tuntumaid ja muljetavaldavamaid vaatamisväärsusi Itaalias. Colosseum oli kunagi võitlusareen, kus gladiaatorid võitlesid oma elu eest.
 2. Vatikan: Rooma südames asuv Vatikani Linnriik on katoliku kiriku keskus ja paavsti residents. Siin asub ka kuulus Püha Peetruse basiilika ja Vatikani muuseumid, kus saab näha maailmakuulsaid kunstiteoseid nagu Michelangelo “Sistina kabel”.
 3. Pisa kaldatorn: Pisa kuulus kellatorn on oma ebatavalise kalde tõttu kogu maailmas tuntud. Külastajad saavad torni tippu ronida, et nautida vaadet linnale.
 4. Pompeii: Napoli lähedal asuv Pompeii on hästi säilinud iidne Rooma linn, mis hävis vulkaanipurske käigus 79. aastal pKr. Külastajad saavad näha ajaloolisi varemeid ja avastada iidse linnaelu.
 5. Cinque Terre: See maaliline rannikuala koosneb viiest värviküllastest küladest, mis asuvad kaljul, pakkudes uskumatut vaadet Vahemerele. Cinque Terre pakub matkaradu, rannikul paadisõite ja autentset Itaalia kogemust.
 6. Toskaana: See maaliline piirkond on tuntud oma lõputute viinamarjaistanduste, maaliliste küngaste, küpressialleede ja ajalooliste linnade poolest. Toskaana on suurepärane koht veini degusteerimiseks ja Itaalia maaelu nautimiseks.
 7. Dolomiidid: Need muljetavaldavad mäed Põhja-Itaalias pakuvad suurepäraseid võimalusi matkamiseks, suusatamiseks ja mägironimiseks. Dolomiidid on UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv piirkond, mis pakub looduse nautijatele võrreldamatut kogemust.

Artiklid Itaalia vaatamisväärsustest

Itaalia reisijuhend

Itaalia on turistidele üks populaarsemaid sihtkohti tänu oma ajaloolistele vaatamisväärsustele, maalilistele maastikele ja maitsvale köögile. Kuna Itaalias on nii palju erinevaid piirkondi ja tegevusi, on oluline teada, millal on parim aeg külastamiseks ning kuidas reisida, majutuda ja liigelda riigis. Allpool on toodud mõned kasulikud soovitused, mis aitavad teil oma Itaalia reisi kavandada.

Millal on parim aeg Itaaliasse reisimiseks

Millal on parim aeg Itaaliasse reisimiseks?

Parim aeg Itaaliasse reisimiseks sõltub teie eelistustest ja reisieesmärkidest.

Kevad (aprillist juunini) ja sügis (septembrist novembrini) on tavaliselt parimad ajad, kuna ilm on mõõdukas ja turistide hulk väiksem kui suvehooajal. Sel ajal on temperatuurid jahedad, kuid mitte liiga külmad, mis võimaldab nautida vaatamisväärsusi ja tegevusi ilma suurte rahvahulkadeta.

Suvi (juunist augustini) on Itaalias kõige populaarsem turismihooaeg. Ilm on soe ja päikeseline, kuid turistide arv suureneb ja hinnad tõusevad. Kui plaanite suvel reisida, on oluline majutus ja ekskursioonid eelnevalt broneerida.

Talvekuud (detsembrist veebruarini) on Itaalias kõige vähem rahvarohked ja saate nautida vaatamisväärsusi ilma suurte järjekordadeta. Samas võib ilm olla külm ja mõned alad, nagu mägipiirkonnad, on lumised. Kui olete huvitatud suusatamisest või lumelauasõidust, on talvekuud parim aeg Dolomiitide või Alpide külastamiseks.

Kuidas reisida itaaliasse

Kuidas reisida itaaliasse?

Itaaliasse reisimiseks on mitmeid võimalusi, sõltuvalt teie eelistustest, eelarvest ja asukohast.

 1. Lennukiga: Lennureis on kiireim ja sageli ka mugavaim viis Itaaliasse jõudmiseks. Itaalias on mitu rahvusvahelist lennujaama, nagu Rooma Fiumicino, Milano Malpensa, Veneetsia Marco Polo ja Napoli Capodichino, mis teenindavad otselende paljudest maailma linnadest. Võite leida soodsaid pileteid erinevate odavlennufirmade ja tavaliste lennufirmade kaudu.
 2. Rongiga: Euroopa rongivõrk on lai ja hästi ühendatud, võimaldades reisijatel Itaaliasse saabuda mugavalt ja kiiresti. Eurostar, Thalys, TGV ja ICE on mõned peamised rongifirmad, mis ühendavad Itaaliat naaberriikidega nagu Prantsusmaa, Šveits, Austria ja Saksamaa. Rongisõit on suurepärane valik, kui soovite nautida maalilisi vaateid ja saada kiiresti erinevatesse linnadesse.
 3. Bussiga: Bussireis on sageli odavam kui rong või lennuk, kuid aeglasem. Mitmed rahvusvahelised bussifirmad, nagu FlixBus ja Eurolines, pakuvad teenuseid Itaalia ja naaberriikide vahel. Bussireisid on mugav valik neile, kellel on piiratud eelarve ja kes ei pahanda pikki sõite.
 4. Autoga: Kui eelistate avastada Itaaliat omal käel, võite kaaluda auto rentimist ja Euroopa teedel sõitmist. See võimaldab teil külastada väiksemaid linnu ja vaatamisväärsusi, mis asuvad peamistest turismiradadest eemal. Siiski peate arvestama teemaksude, kütusekulu ja parkimiskuludega ning olema kursis Itaalia liikluseeskirjadega.
 5. Laevaga: Vahemere asukoha tõttu on Itaaliasse võimalik saabuda ka laevaga, eriti kui te reisite Kreekast, Horvaatiast, Prantsusmaalt või Hispaaniast. Laevareis on aeglasem kui lennukiga, kuid pakub erinevat kogemust ja võimalust nautida merevaadet.
Majutus itaalias

Majutus itaalias

Itaalias on majutuse valik äärmiselt mitmekesine, mis sobib igale maitsele ja eelarvele. Siin on mõned peamised majutusvõimalused, mida Itaalias leida võite:

 1. Hotellid: Itaalias on lai valik hotelle, alates taskukohastest kuni luksuslike viietärnihotellideni. Hotellid võivad pakkuda erinevaid mugavusi, nagu hommikusöök, tasuta WiFi, jõusaal ja bassein. Broneerimissaitide, nagu Booking.com ja Expedia, abil saate leida parima hinnaga hotelle.
 2. Hostelid: Neile, kes otsivad soodsamat majutust, on hostelid hea valik. Hostelid pakuvad enamasti ühiselamutüüpi tube ja ühiseid vannitube. See on suurepärane võimalus kohtuda teiste reisijatega ja säästa raha majutuse pealt.
 3. Airbnb: Airbnb on populaarne majutusvalik Itaalias, pakkudes võimalust rentida kohalike elanike kodusid, kortereid või tube. Airbnb kaudu leiate unikaalseid ja hubaseid majutuskohti, mis pakuvad kodust ära olemise tunnet.
 4. Bed & breakfast (B&B): B&B-d on väiksemad, pereettevõtted, mis pakuvad lihtsat ja sõbralikku majutust koos hommikusöögiga. B&B-d asuvad sageli ajaloolistes hoonetes või maalilistes asukohtades ning pakuvad personaalset teenindust.
 5. Agriturismo: Itaalia maapiirkondades populaarne majutusvõimalus on agriturismo ehk talumajutus. Need majutuskohad asuvad tegutsevates taludes või maamajades ja pakuvad võimalust nautida maalilist loodust, maitsta kohalikke toiduaineid ja õppida tundma kohalikku eluviisi.
 6. Villa- või korterirent: Suurematele seltskondadele või peredele sobib villa või korteri rentimine. See võimaldab rohkem privaatsust, vabadust ja mugavusi, nagu täielikult varustatud köök ja pesuruumid.

Majutuse leidmiseks ja broneerimiseks on mitmeid veebisaite ja rakendusi. Soovitav on broneerida majutus ette, eriti kõrghooajal, et tagada parim valik ja hinnad.

Kuidas Itaalias liigelda

Kuidas Itaalias liigelda?

Itaalias liiklemiseks on mitmeid erinevaid võimalusi, mis sobivad erinevatele eelistustele ja eelarvetele. Allpool on toodud mõned peamised transpordivahendid Itaalias:

 1. Rongid: Itaalia rongivõrk on ulatuslik ja ühendab enamikku suuremaid linnu ja piirkondi. Rongid on kiired, mugavad ja suhteliselt soodsad. Trenitalia on peamine rongifirma, mis opereerib Itaalias, pakkudes nii kiirronge (Frecciarossa, Frecciargento) kui ka tavalisi piirkondlikke ronge.
 2. Bussid: Bussitransport on veel üks levinud viis, kuidas Itaalias ringi liikuda, eriti väiksemates linnades ja maapiirkondades, kuhu rongid ei jõua. Bussid on sageli odavamad kui rongid, kuid võivad olla aeglasemad ja vähem mugavad.
 3. Autorent: Auto rentimine on hea valik, kui soovite avastada Itaaliat omal käel ja külastada väiksemaid linnu või maapiirkondi. Siiski peate arvestama teemaksude, kütusekulu ja parkimiskuludega ning olema kursis Itaalia liikluseeskirjadega.
 4. Linnatransport: Itaalia suuremates linnades on ühistranspordisüsteemid, nagu metroo, bussid ja trammid, mis võimaldavad teil kiiresti ja soodsalt liikuda. Piletid on sageli odavad ja saadaval automaatidest, kioskites või transpordiettevõtete veebisaitidelt.
 5. Taksod ja sõidujagamisteenused: Taksod ja sõidujagamisteenused nagu Uber on saadaval suuremates linnades ja pakuvad mugavust ja paindlikkust. Siiski võivad need olla kallimad kui ühistransport või auto rentimine, eriti lühikese aja jooksul.
 6. Jalgrattad ja jalgsi: Itaalia linnad on sageli kompaktsed ja jalakäijatele sõbralikud, mistõttu jalgsi liikumine võib olla parim viis nautida vaatamisväärsusi ja atmosfääri. Mõnes linnas on jalgrattarent ja jalgrattateed, mis võimaldavad teil kiiresti ja keskkonnasõbralikult liigelda.

Ettevõtmaks teekonda Itaalias, uurige transpordivõimalusi ja plaanige oma marsruuti ette, et veenduda, et saate nautida kõiki vaatamisväärsusi ja kogemusi, mida soovite.

Kuidas vältida turistilõkse ja pettusi

Kuidas vältida turistilõkse ja pettusi?

Itaalias reisides on oluline olla teadlik võimalikest turistilõksudest ja pettustest, et kaitsta end ebameeldivate kogemuste eest ning nautida meeldivat ja turvalist puhkust. Siin on mõned kasulikud nõuanded, mis aitavad teil vältida turistilõkse ja pettusi:

 1. Uurige ette: Enne reisi uurige sihtkoha kohta, et olla kursis kohalike hindade, tavadega ja potentsiaalsete petuskeemidega. See aitab teil vältida ebameeldivaid kogemusi ja teha teadlikumaid valikuid.
 2. Vältige tüüpilisi turistipiirkondi: Populaarsetes turistipiirkondades võivad hinnad olla kõrgemad ja kvaliteet madalam. Proovige leida kohalikke lemmikuid ja eemal peavoolust asuvaid kohti, et saada parem kogemus ja vältida turistilõkse.
 3. Ärge ostke tänavakauplejatelt: Tänavakauplejatel võivad olla ebaausad hinnad ja madala kvaliteediga kaubad. Parem on teha oste ametlikes kauplustes või turgudel.
 4. Keelduge agressiivsetest müügitaktikatest: Kui keegi üritab teile midagi agressiivselt müüa või sunnib teid teenust kasutama, on tõenäoliselt tegemist pettuse või turistilõksuga. Ärge kartke öelda “ei” ja lahkuda olukorrast.
 5. Kasutage ametlikke transporditeenuseid: Vältige ebaseaduslikke taksosid või isiklikke transpordipakkumisi, kuna need võivad viia lisatasude või turvalisusprobleemideni. Kasutage alati ametlikke transporditeenuseid ja veenduge, et hind on selge enne sõidu alustamist.
 6. Ärge jagage isiklikku teavet võõrastega: Olge ettevaatlik, kellega jagate oma isiklikku teavet, näiteks passiandmeid, krediitkaardi numbrit või hotelli asukohta. Petturid võivad kasutada sellist teavet teie vastu.

Teades, mida oodata ja millele tähelepanu pöörata, saate vältida turistilõkse ja pettusi ning nautida meeldivat ja turvalist reisi Itaalias.

Kasulikud Itaalia keelsed fraasid

Kasulikud Itaalia keelsed fraasid

Itaalias reisides võib teatud itaaliakeelsete väljendite tundmine olla suureks abiks, eriti kui soovite suhelda kohalikega ja näidata üles austust nende kultuuri vastu. Siin on mõned põhilised ja kasulikud itaaliakeelsed fraasid, mis aitavad teil reisi jooksul hakkama saada:

 1. Tere – Ciao (informaalne) / Buongiorno (formaalne, hommikul) / Buonasera (formaalne, õhtul)
 2. Palun – Per favore
 3. Aitäh – Grazie
 4. Vabandust – Scusa (informaalne) / Scusi (formaalne)
 5. Kus on…? – Dov’è…?
 6. Vannituba – Il bagno
 7. Abi! – Aiuto!
 8. Jah – Sì
 9. Ei – No
 10. Kui palju see maksab? – Quanto costa?
 11. Arve, palun – Il conto, per favore
 12. Rongijaam – La stazione dei treni
 13. Bussipeatus – La fermata dell’autobus
 14. Üks – Uno
 15. Kaks – Due
 16. Kolm – Tre
 17. Hea hommikust – Buongiorno
 18. Head ööd – Buonanotte
 19. Head isu – Buon appetito
 20. Ma ei räägi itaalia keelt – Non parlo italiano

Kuigi inglise keel on Itaalias laialt levinud, eriti turismikeskustes, on kohalikega parema kontakti loomiseks ja nende kultuuri mõistmiseks kasulik õppida mõningaid põhilisi itaaliakeelseid fraase.

Scroll to Top