Millal reisida Balile

Millal reisida Balile?

Bali see on koht, mida paljud eestlased unistavad külastada, otsides puhkust troopilises paradiisis. Kuid mis on parim aeg sellele eksootilisele saarele reisimiseks? Millal nautida Bali lõputuid päikselisi rannapäevi, tutvuda kohaliku kultuuri ja festivalidega ning kogeda kõige paremat, mida saar pakub, ilma et rahakott liigselt kaheneks? 

Kui need küsimused on sinu meelt kummitanud, oled jõudnud õigesse kohta. Käesolev artikkel sukeldub sügavale teemasse, mis käsitleb, millal reisida Balile, pakkudes sulle asjatundlikke soovitusi ja näpunäiteid, et teha sinu reisist tõeline unistuste puhkus. Nii et istu mõnusalt, valmistu avastamiseks ja lase Bali võlul end kaasa haarata!

Millal reisida Balile

Bali kliima

Bali, mis asub Indoneesia saarestikus lähedal ekvaatorile, on tuntud oma troopilise kliima poolest, mis muudab selle kohaks, kuhu saab reisida aastaringselt. Kliima on üldiselt soe ja niiske, kus temperatuurid varieeruvad aastaringselt 23°C ja 30°C vahel. Kuigi Bali on reisimiseks sobilik aastaringselt, tuleb teada kahte peamist hooaega: kuiva hooaega ja vihmaperioodi.

Kuiva hooaeg kestab tavaliselt mai keskpaigast oktoobri lõpuni. Sellel perioodil on päevad selged, õhk on suhteliselt vähem niiske ning ilm on päikeseline. See teeb sellest ajast ideaalse perioodi rannapuhkuseks, sukeldumiseks, matkamiseks ja muudeks välisteks tegevusteks.

Vihmaperiood kestab tavaliselt novembrist aprilli alguseni. Sel ajal sajab tugevat vihma peamiselt öösel ja hommikul, kuigi päeva jooksul võib esineda ka lühikesi hoovihmasid. Vihmaperioodi jooksul on saar kaetud lopsaka rohelusega ja jõed on täis vett, mis teeb sellest ideaalse aja jõgedes raftinguga tegelemiseks või saare sisemaa džunglite avastamiseks.

Kuigi vihmaperioodil sajab rohkem, ei tähenda see, et Bali külastamine oleks sel ajal võimatu. Tegelikult on saare elu sel ajal vähem turistiderohke, mis võimaldab külastajatel kogeda Bali autentsemat külge. Lisaks on hotellide ja majutuste hinnad sageli soodsamad ning saarel on vähem rahvarohket.

Kokkuvõtteks on Bali kliima üsna stabiilne ja sobilik reisimiseks aastaringselt, kuid erinevatel hooaegadel on oma eripärad, mida tuleks arvestada oma reisi planeerimisel.

Millal reisida Balile

Parim aeg Balilele reisimiseks

Bali on kindlasti üks neist sihtkohtadest, mida paljud peavad oma “bucket list’is” olema, ja õigustatult. Kuid millal on parim aeg sellele kaunile saarele reisimiseks? Tegelikult sõltub vastus sellest, mida otsite.

Kui teie peamiseks eesmärgiks on nautida päikest ja randu, siis on kuiv hooaeg, mis kestab maist oktoobrini, teie parim valik. Selle perioodi jooksul on ilm enamasti päikeseline, kuiv ja sobivalt soe. Veetemperatuur on ideaalne ujumiseks ja sukeldumiseks. Kuna see on ka turismihooaeg, on saarel palju elavust, kuid samal ajal võib see tähendada ka seda, et populaarsemates kohtades on rohkem rahvast.

Kuiva hooaja keskel, eriti juulis ja augustis, on Bali kõige populaarsem aeg, kui saarele saabub palju turiste. Seetõttu võiksite broneerida majutuse ja ekskursioonid varakult, kuna need kuud on eriti nõudlikud.

Kui eelistate rahulikumat ja vaiksemat kogemust või kui soovite nautida loodust ja kultuuri ilma paljude teiste turistideta, võiksite kaaluda Balile reisimist vihmaperioodi alguses või lõpus. Kuigi vihma esineb sagedamini, on see sageli lühiajaline ja ei sega teie plaane oluliselt. Sellel ajal on saar ka rohelisem ja lopsakam, mis võib muuta teie kogemuse eriti maagiliseks.

Sukeldujatele ja snorgeldajatele on parim aeg Balile reisimiseks kuiv hooaeg, kuna nähtavus on sel ajal suurepärane. Kui olete surfaja, siis Bali idarannik pakub suurepäraseid laineid kuival hooajal, samas kui läänerannik on parim vihmaperioodil.

Hindade osas võivad need olla kõrgemad kuiva hooaja populaarsematel kuudel. Kuid kui olete paindlik oma reisikuupäevade osas, võite leida suurepäraseid tehinguid nii majutuse kui ka lennupiletite osas vihmaperioodi alguses ja lõpus.

Kokkuvõtteks, parim aeg Balile reisimiseks sõltub suuresti teie isiklikest eelistustest ja sellest, mida soovite saarel kogeda. Kuiv hooaeg pakub ideaalset ilma, kuid võib olla ka rahvarohkem ja kallim. Vihmaperiood võib pakkuda rahulikumat kogemust, madalamaid hindu ja rohelist maastikku, kuid sagedasemaid vihmasadusid. Olgu see, kuidas on, Bali on kaunis ja maagiline igal aastaajal.

Millal reisida Balile

Mis kuudel tasuks Balile minekut vältida?

Bali on saar, millel on palju pakkuda igal ajal aastas, kuid on ka teatud perioode, mille jooksul võiksite oma reisi edasi lükata või ümber mõelda, sõltuvalt sellest, mida te otsite.

Kõige silmapaistvam periood, mida paljud reisijad võivad soovida vältida, on jaanuarist märtsini, mis langeb saare kõige intensiivsema vihmaperioodi sisse. Sel ajal sajab vihma rohkelt ja võib esineda ka taifuune või troopilisi torme. Lisaks vihmale võib teedel esineda üleujutusi ja mõned piirkonnad võivad muutuda ligipääsmatuks. Kuigi vihmased päevad võivad pakkuda unikaalset ja rahulikku atmosfääri, võib see ka piirata teie väljasõiduvõimalusi ja tegevusi.

Teiseks perioodiks, mida mõned reisijad võivad soovida vältida, on kõrghooaeg, mis kestab juulist augustini. Sellel ajal saabub Balile suur hulk turiste, mis võib tähendada ülerahvastatud randu, pikki järjekordi populaarsete vaatamisväärsuste juures ja kõrgemaid hindu majutusele ja teistele teenustele.

Lisaks on veel üks aeg, mida peaksite kaaluma – Balineese Uusaasta, mida nimetatakse ka “Nyepi’ks”. See on päev, mil kogu saar sulgub: puudub lennuliiklus, puuduvad sõidukid teedel ja kõik jäävad koju või majutusasutustesse. Kuigi see võib olla kordumatu kultuurikogemus, peaksid reisijad olema valmis piiranguteks ja plaanima ette.

Kuigi Bali on kaunis igal aastaajal, on teatud kuud, mis võivad pakkuda vähem ideaalset ilmastikku või liiga palju rahvast. Teie reisi eesmärk ja eelistused määravad, millal on teile parim aeg külastuseks.

Millal reisida Balile

Festivalid ja muud sündmused

Bali on saar, mis pulbitseb kultuurist, traditsioonidest ja festivalidest. Mitmed sündmused ja pidustused toimuvad aastaringselt, muutes selle kohaks, kus igal ajal on midagi erilist kogeda.

 • Nyepi (Bali Uusaasta): Nagu juba mainitud, on see üks kõige ainulaadsemaid sündmusi saarel. See on vaikuse päev, kui kogu saar sulgub ja inimesed mediteerivad ning veedavad aega oma peredega. Päev enne Nyepit tähistatakse Ogoh-Ogoh paradiisi, kus kohalikud kannavad suuri koletiste kujutisi, et peletada kurje vaime.
 • Galungan ja Kuningan: Need festivalid tähistavad headuse võitu kurjuse üle. Balilased ehtivad oma kodud bambusest valmistatud ornamendiga ja viivad läbi erilisi tseremooniaid templites.
 • Saraswati päev: See festival on pühendatud teadmiste ja hariduse jumalannale Saraswatile. Koolides ja templites toimuvad erilised tseremooniad ja palved.
 • Bali kunstifestival: Juunis ja juulis toimuv festival näitab Balineese kunsti ja kultuuri, sealhulgas muusikat, tantsu ja käsitööd.
 • Ubudi toidufestival: Toiduhuvilistele on see kolmepäevane festival, mis keskendub Indoneesia köögile, toimub tavaliselt aprillis või mais.
 • Ubudi jazzfestival: Augustis toimuv festival meelitab kohale nii kohalikke kui ka rahvusvahelisi artiste, pakkudes mõnusat muusikaelamust Ubudi kauni looduse taustal.
 • Bali tuulelohe festival: Selle kolmepäevase festivali ajal, mis toimub tavaliselt juulis, võib näha hiiglaslikke värvilisi tuulelohede leegioneid, mis taevas tantsivad.
 • Nusa Dua valgusfestival: Detsembris saab Nusa Dua piirkond valgustatud skulptuuride ja installatsioonidega, luues maagilise atmosfääri.

Nende festivalide ja sündmuste kõrval toimub Balil aastaringselt palju muid väiksemaid pidustusi ja tseremooniaid, mida külastajad võivad kohata. Need kultuurisündmused pakuvad sügavamat ülevaadet Balineese traditsioonidest ja kultuurist ning muudavad reisi saarele veelgi erilisemaks.

Millal reisida Balile

Hooajalised kulud ja hinnad

Bali on küll tuntud oma mõistliku hinnataseme poolest, kuid hooajalisus mängib siiski suurt rolli reisikulude kujunemisel. Siin on ülevaade, kuidas hooajalised tegurid võivad mõjutada teie reisieelarvet.

Kõrghooaeg (juuli – august, detsembri lõpp – jaanuari algus):

 • Majutus: Hotellide ja külalistemajade hinnad võivad sellel ajal tõusta kuni 50% või rohkem, eriti populaarsetes piirkondades nagu Seminyak, Ubud või Canggu.
 • Lennupiletid: Lennupiletite hinnad on tavaliselt kõrghooajal kallimad, eriti kui broneerite viimasel hetkel.
 • Tegevused ja ekskursioonid: Populaarsete tegevuste ja ekskursioonide hinnad võivad olla kõrgemad ning neid võib olla raskem broneerida.

Madalhooaeg (jaanuari keskpaik – juuni) ja vahehooaeg (september – detsembri algus):

 • Majutus: Paljud hotellid ja külalistemajad pakuvad soodustusi, mis teeb majutuse broneerimise palju taskukohasemaks.
 • Lennupiletid: Lennupiletid võivad olla märkimisväärselt odavamad, eriti kui broneerite ette.
 • Tegevused ja ekskursioonid: Vähem turiste tähendab, et ekskursioonide ja tegevuste hinnad võivad olla madalamad ja saadavus parem.
 • Toit ja joogid: Kuigi toidu ja jookide hinnad jäävad suhteliselt stabiilseks aastaringselt, võib kõrghooajal populaarsetes turistikohtades olla veidi kõrgemad hinnad.
 • Transpordi kulud: Taksode ja rendiautode hinnad võivad kõrghooajal olla kõrgemad, eriti kui proovite broneerida viimasel hetkel. Soovitatav on transpordi osas ette planeerida, eriti kõrghooajal.

Kuigi Bali on suhteliselt taskukohane reisisihtkoht, võivad hooajalised kõikumised mõjutada teie eelarvet oluliselt. Planeerige eelarvet hoolikalt, arvestades teie reisi aega ja perioodi.

Millal reisida Balile

Mida Balil näha ja teha?

Bali on saar, mis on täis kultuurilisi rikkusi, looduslikku ilu ja lõputult seiklusi. Siin on mõned kohustuslikud kohad ja tegevused, mida Bali pakkuda võib:

 • Ubudi põllud ja metsad: Ubudi süda on tema riisipõllud ja paksud džunglid. Tegutsege Tegallalangi riisiterassidel, kus saate kogeda panoraamvaadet rohelistele põldudele ja osaleda ka traditsioonilistes riisi istutamise tegevustes. Ubudi ahvimets on teine populaarne vaatamisväärsus, kus saate kohtuda metsikute ahvidega nende looduslikus elupaigas.
 • Besakih tempel: Tuntud ka kui ema tempel, on see Bali suurim ja kõige pühamaim tempel, asudes Majestic Agungi vulkaani nõlval.
 • Bali rannad: Bali on kuulus oma eriilmeliste randade poolest. Kuta ja Seminyak on populaarsed surfamiseks ja päevitamiseks, Nusa Dua on ideaalne snorgeldamiseks ja Sanur on täiuslik vaiksemaks rannapuhkuseks.
 • Tulamben: Tulambeni vrakk on sukeldujate seas üks populaarsemaid kohti, kus avastada rikkalikku mereelu ja II maailmasõja vrakki.
 • Bali kiik: Tõeline adrenaliinisõltlastele mõeldud tegevus, kus saate nautida lummavat vaadet džunglile ja jõele, kiikudes kõrgel puude kohal.
 • Tirta Empul tempel: Tuntud oma pühade vedrude poolest, kus kohalikud ja turistid tulevad puhastusriitusi läbi viima.
 • Tantsuetendused: Balil saate nautida traditsioonilisi tantsuetendusi, nagu Kecak ja Legong, mis jutustavad iidseid lugusid muusika ja liikumise kaudu.
 • Kosed: Gitgit, Tegenungan ja Sekumpul on mõned saare kõige kaunimad kosed, kuhu saate külastada ja ujuda jahedates mägivetes.
 • Nusa Penida ja Nusa Lembongan: Need väiksemad saared asuvad Balist ida pool ja on suurepärane paik neile, kes otsivad lummavat loodust ja veidi eraldatust.
 • Kookosõli töötuba: Õppige, kuidas traditsioonilisel moel valmistatakse kookosõli, ja võtke osa käsitsi kookospähkli pressimisest ja õli ekstraheerimisest.
 • Mäetippude matkad: Suunduge Baturi või Agungi vulkaani tipu poole, et näha päikesetõusu ja nautida imelist vaadet saarele.

Bali on koht, kus iga reisija leiab endale sobiva. Olgu selleks kultuuri avastamine, lõõgastumine rannas, sukeldumine, surfamine või mägedes matkamine, on saarel midagi pakkuda igale maitsele. 

Kuigi siin on toodud vaid väike osa sellest, mida Bali pakkuda võib, on tegelikult avastamist ja kogemist veel palju rohkem. Loodus, kultuur ja külalislahkus teevad Balist tõelise paradiisi maapeal.

Millal reisida Balile

Kokkuvõtteks

Bali on populaarne reisisihtkoht, mida paljud eestlased ihkavad külastada. Kuigi selle kliima on aastaringselt soe ja niiske, võivad mõned kuud pakkuda kuivemat ja mugavamat ilmastikku, muutes need ideaalseks ajaks saare külastamiseks. 

Kõige parem aeg Balile reisimiseks on kuivema ilmaga kuud, mis langevad vahemikku mai kuni september. Teisalt tuleks vältida mõningaid kõige vihmasemaid kuid, kui soovid vältida paduvihmu ja kõrgemaid hindu. 

Bali kultuurikalender on rikas erinevate festivalide ja sündmustega, mis toovad kaasa täiendavaid külalisi ja võivad mõjutada reisiplaane. 

Hooajalisus mängib olulist rolli ka reisikulude kujunemisel, kus kõrghooajal võivad hinnad olla kõrgemad kui madalhooajal. 

Lõppkokkuvõttes, valides ideaalset aega millal Balile reisida, on oluline arvestada nii kliimat, kultuuriüritusi kui ka hooajalisi kõikumisi, et kogeda saart selle parimal kujul.

Scroll to Top