Argentiina vaatamisväärsused

Argentiina vaatamisväärsused: Avasta Lõuna-Ameerika südame imed

Kujutage ette kohta, kus metsik loodus seguneb rikkaliku ajalooga, kus Andide jõulised mäestikud ulatuvad taeva poole ja tango meloodiad tuulevad mööda tänavakivisid. See koht on Argentiina – Lõuna-Ameerika pärl, mis on täis imesid, mis ootavad avastamist. 

Selle maa vaatamisväärsused ei ole lihtsalt geograafilised punktid kaardil, vaid elavad tunnistajad rahva ajaloost, kultuurist ja kirglikkusest. Argentiina vaatamisväärsused on mitmekesised ja võluvad, alates koskedest, mis jätavad hinge kinni, kuni linnaosadeni, mis pulbitsevad elust ja värvidest. 

Selles artiklis heidame koos pilgu Argentiina imedesse ja avastame, mida see maagiline maa endas peidab.

1. Iguazú juga

Argentiina vaatamisväärsused

Argentiina on koduks mitmetele imeilusatele vaatamisväärsustele, kuid üks, mis kindlasti esile tõuseb, on Iguazú juga. Need joastikud, mis asuvad Argentiina ja Brasiilia piiril, on ühed maailma suurimad ja võimsaimad. Jõe üle kallates kukuvad veevood alla rohkem kui 2,7 kilomeetri laiusel, moodustades kokku 275 erinevat juga.

Need joastikud pole mitte ainult visuaalselt muljetavaldavad, vaid ka nende helikõrgus on ülev. Vee mühin on kuuldav juba kilomeetrite kauguselt, kuid lähenedes muutub see võimsaks, peaaegu valjuhäälseks kohinaks. Lisaks nende esteetilisele ilule on Iguazú juga oluline ka ökoloogilise mitmekesisuse poolest, pakkudes kodu paljudele liikidele, mida mujal ei leia.

Kui plaanite külastada Iguazú juga, siis soovitatakse teha paadisõit nende all, mis annab teile ainulaadse ja lähivaate selle loodusliku ime jõulisusest. Võimalus sõita paadiga otse juga all on kogemus, mida ei tohiks maha magada.

2. Perito Moreno liustik

Teine Argentiina kroonijuveel on Perito Moreno liustik, mis asub Lõuna-Patagoonias, Santa Cruzi provintsis. See on üks vähestest maailma liustikest, mis tegelikult aja jooksul ei taandu, vaid kasvab. Liustiku pindala on umbes 250 km², ja see ulatub 74 meetri kõrgusele vee pinnast.

Perito Moreno on kuulus oma “purunemiste” poolest, kui jäämäed murduvad ja kukuvad lärmakalt Argentiina järve. See on vaatepilt, mida paljud turistid tulevad nägema, pakkudes dramaatilist ja meeldejäävat kogemust. Liustiku külastajatele on rajatud ka erinevad vaateplatvormid, mis võimaldavad turistidel seda looduslikku imet lähedalt ja turvaliselt imetleda.

3. Buenos Airese La Boca linnaosa

Argentiina vaatamisväärsus

Buenos Aires, Argentiina pealinn, on tuntud oma kireva ja elava kultuuri poolest. Kuid üks linnaosa tõuseb eriliselt esile – La Boca. See on ajalooline piirkond, kus on säilinud paljud 19. sajandi ehitised, ja see on kuulus oma värvikate majade ja tänavakunsti poolest.

La Boca on ka tangotantsu sünnikoht, seega on see parim koht, kus nautida traditsioonilist Argentiina tantsu esitust. Tänavatel võib sageli näha tantsijaid, kes esitavad kirglikke ja emotsionaalseid tantse, mis on Argentiina kultuuri lahutamatu osa. Lisaks tantsule on La Boca ka koduks kuulsale jalgpallimeeskonnale Boca Juniors, seega on spordihuvilistel siin palju näha ja kogeda.

4. Andide mäestik

Andid on maailma pikim mäestik, ulatudes põhjast lõunasse üle 7 000 kilomeetri ja läbides seitset riiki, sealhulgas Argentiina. Mäestiku mõõtmed on muljetavaldavad, ulatudes laiuselt 200 kuni 700 kilomeetrit ja kõrguselt kuni 6 961 meetrini, mis on Aconcagua mäe kõrgus – Lõuna-Ameerika kõrgeim tipp.

Argentiina Andides leidub palju looduslikke imesid, alates kõrgmäestikust ja lõpetades sügavate kanjonite ja kõrbealadega. See mitmekesisus pakub ulatuslikke võimalusi matkamiseks, mägironimiseks, suusatamiseks ja muudeks seiklusteks. Lisaks sportlikele tegevustele võlub Andide piirkond ka oma rikkaliku kultuuri ja ajalooga, kus on mõjutusi nii põliselanikest kui ka hispaania kolonistidest.

5. Ushuaia – maailma lõunaosa linn

Argentiina vaatamisväärsused

Ushuaia, tuntud kui maailma lõunaosa linn, asub Tulemaa saarel, mis on maailma lõunapoolseim ala. See on koht, kus maa lõpeb ja Antarktika algab. Ushuaia on populaarne turismisihtkoht, mis pakub mitte ainult imelist loodusilu, vaid ka huvitavat ajalugu ja kultuuri.

Külastajad võivad nautida vaateid lumiste mäetippude, türkiissiniste järvede ja metsastega maastikele, mis pakuvad ideaalset tausta matkamiseks, kalastamiseks ja purjetamiseks. Lisaks on Ushuaia tähtis lähtepunkt Antarktika ekspeditsioonidele, võimaldades seiklejatel avastada ühte maailma kõige vähem uuritud piirkondi.

6. Bariloche ja Nahuel Huapi rahvuspark

San Carlos de Bariloche, tuntud lihtsalt kui Bariloche, asub Argentina Patagoonia piirkonnas ja on üks riigi kõige populaarsemaid turismisihtkohti. Linna maaliline asukoht Nahuel Huapi järve ääres ja selle ümbritsevate mägede vahel muudab selle ideaalseks kohaks aktiivseks puhkuseks.

Nahuel Huapi rahvuspark kaitseb suurt osa sellest piirkonnast ja pakub matkajatele ja loodushuvilistele võimalust kogeda Patagoonia erakordset loodusilu. Järved, metsad, mäed ja jõed moodustavad unustamatu maastiku, mis on ideaalne matkamiseks, kalapüügiks, kanuusõiduks ja linnuvaatluseks.

Bariloche on ka tuntud oma šokolaadi ja Šveitsi stiilis arhitektuuri poolest, pakkudes külastajatele mõnusat kombinatsiooni looduslikust ilust ja kultuurilisest rikkusest.

7. Mendoza veinipiirkond

Argentiina vaatamisväärsused

Kui rääkida Argentiina veinist, siis on võimatu mitte mainida Mendoza piirkonda. Asudes Andide mäestiku jalamil, on Mendoza Argentiina veinikultuuri südameks, pakkudes ideaalseid kliimatingimusi ja mullastikku viinamarjade kasvatamiseks.

Üle 150 000 hektari suurusel alal ulatuvad veiniaiad nagu roheline vaip, mis vaheldub mäestike, jõgede ja oaasidega. Piirkond on eriti tuntud oma Malbeci viinamarja poolest, mis on saavutanud rahvusvahelist tunnustust oma sügavate maitsete ja sametise tekstuuriga.

Veiniturism on Mendozas üha populaarsemaks muutumas. Külastajad saavad osaleda giidiga tuuridel, mille käigus tutvustatakse viinamarjaistandusi, õpetatakse veinide degusteerimise kunsti ja muidugi maitstakse kohalikke tooteid. Lisaks veinidele on Mendoza ka tuntud oma maaliliste maastike, kuumaveeallikate ja seikluslike tegevuste poolest, nagu mägironimine ja matkamine.

8. Valdesi poolsaar

Valdesi poolsaar asub Argentina Atlandi ookeani rannikul ja on tuntud oma rikkaliku bioloogilise mitmekesisuse poolest. See on UNESCO maailmapärandi nimekirjas ja meelitab loodushuvilisi kogu maailmast.

Poolsaarel elab arvukalt metsikuid loomi: merilõvid, elevandihülged, guanakod ja õrnlased. Kuid üks selle piirkonna kõige suurematest tõmbenumbritest on vaalavaatlus. Igal aastal migreeruvad lõunaraudvaalad siia, et sünnitada ja kasvatada oma järglasi, muutes selle üheks parimaks kohaks maailmas nende muljetavaldavate olendite vaatlemiseks.

9. Quebrada de Humahuaca

Argentiina vaatamisväärsused

Quebrada de Humahuaca on maaliline kanjon, mis ulatub üle 150 kilomeetri Jujuy provintsis. See on olnud oluliseks kaubateeks tuhandete aastate jooksul, pakkudes ajaloolist teed Inka impeeriumist Buenos Airesesse.

Kanjon paistab silma oma värvikate kivimoodustistega, mille hulgas on eriti kuulus Seitse Värvi Mägi (Cerro de los Siete Colores). Piirkond on rikas kultuuri ja ajaloo poolest, kajastades nii põliselanike pärandit kui ka koloniaalajastu mõjusid. Külaskäigud siia pakuvad sügavat sukeldumist nii looduslikku ilusse kui ka Argentiina mitmekesisesse kultuuripärandisse.

10. Salta ja Jujuy provintsid

Argentiina põhjapoolsetes piirkondades paiknevad Salta ja Jujuy provintsid on tuntud oma maaliliste maastike, rikkaliku kultuuri ja ajalooliste pärandite poolest. Mõlemad provintsid pakuvad unikaalset segu Andide mäestiku võludest, põliselanike kultuurist ja Hispaania koloniaalsest pärandist.

Salta, mida sageli nimetatakse “Ilusa” provintsiks, vaimustab oma koloniaalse arhitektuuri, katedraalide ja muuseumidega. Cachi ja Cafayate väikelinnad on populaarsed sihtkohad veiniarmastajatele ja neid ümbritsevatele mägedele ja kanjonitele matkajatele.

Jujuy, tuntud oma värviliste mägede ja ajalooliste linnaosade poolest, on koduks Quebrada de Humahuaca kanjonile, mida me juba varem mainisime. Pucará de Tilcara on Jujuy provintsi veel üks silmapaistev paik, pakkudes hästi säilinud pre-kolumbia aegseid varemeid.

11. Tierra del Fuego rahvuspark

Argentiina vaatamisväärsused

Tierra del Fuego rahvuspark asub maailma lõunaosas Ushuaia lähedal ja pakub ainulaadset kombinatsiooni Andide mäestikest, subantarktilistest metsadest ja Atlandi ookeani rannikust. Parki läbivad jõed ja järved ning seal kasvavad sellised taimed nagu notro, canelo ja leñoso.

Loodushuvilised võivad avastada parki mööda mitmeid matkaradu, mis viivad läbi metsade, mööda järvekallast ja piki ookeani rannikut. Tierra del Fuego rahvuspark on ideaalne koht linnuvaatluseks, kalapüügiks ja matkamiseks, pakkudes külastajatele võimalust nautida Patagoonia kõige lõunaosade loodusilu.

12. Beagle’i väin

Ushuaia lõuna pool asuv Beagle’i väin on veeväyl, mis eraldab Tulemaa saart ja Navarino saart Tšiilis. Väina nimi tuleneb laevast HMS Beagle, mille pardal olid Charles Darwin ja kapten Robert FitzRoy 19. sajandi keskel.

Beagle’i väina maalilised maastikud, koos lumiste mägede, subantarktiliste metsade ja ookeaniga, on osa sellest, mis teeb selle nii eriliseks. Lisaks sellele on väin ka koduks mitmetele mereelustiku liikidele, sealhulgas merilõvid, merikotkad ja vahel isegi vaalad.

Sõidud Beagle’i väinas pakuvad külastajatele võimalust näha Les Eclaireurs’i majakat, Sea Lions saart ja mõnikord isegi pingviinikolooniaid. See on unustamatu seiklus, mis annab aimu sellest, kui eriline ja kaugel maailma lõunaosas asuv piirkond on.

13. Buenos Airese San Telmo linnaosa

Argentiina vaatamisväärsused

San Telmo, üks Buenos Airese vanimaid linnaosasid, on täis ajalugu, kunsti ja kultuuri. See on koht, kus kohalikud ja turistid kohtuvad, et nautida selle võluvat atmosfääri, ajaloolisi ehitisi ja kohalikku kunsti. Selle kitsad munakivisillutisega tänavad ja koloniaalse arhitektuuriga majad on nagu ajarännak minevikku.

Igapühapäev toimub San Telmo turul (Feria de San Telmo) elav turg, kus müüakse kõike alates antiigist ja käsitööst kuni kodust valmistatud toidu ja kohalike kunstnike loominguni. Tango, mis on Argentiina sümbol, elab San Telmos tõeliselt. Linnaosa platsidel ja tänavatel saab sageli näha tangoetendusi, mis annavad autentse kogemuse sellest kirglikust tantsust.

San Telmo on ka koduks mitmetele kunstigaleriidele, baaridele ja kohvikutele, kus saab maitsta traditsioonilisi Argentiina roogasid ja jooke. See linnaosa on hädavajalik peatuskoht kõigile, kes külastavad Buenos Airest ja soovivad kogeda linna südant ja hinge.

14. Mar del Plata rannik

Mar del Plata, Argentiina populaarseim rannikuäärne linn, on tuntud oma kauni rannikualaga, mis meelitab nii kohalikke kui ka rahvusvahelisi külastajaid. Selle laiad liivarannad, lõputud ookeanivaated ja aktiivne promenaad teevad sellest ideaalse paiga päevitamiseks, ujumiseks ja surfamiseks.

Kuid Mar del Plata on palju enamat kui lihtsalt rand. See on ka oluline kultuuri- ja meelelahutuskeskus, pakkudes teatreid, muuseume, restorane ja ööklubisid. Linna ajalooline arhitektuur ja modernsed ehitised koosnevad harmooniliselt, luues ainulaadse atmosfääri.

Suvehooajal on Mar del Plata eriti elav, toimub palju festivalide, kontsertide ja kultuuriürituste. Linn on ideaalne neile, kes soovivad kombineerida rannapuhkust rikkalike kultuurielamustega.

15. El Chaltén ja Fitz Roy mägi

Argentiina vaatamisväärsused

Asudes Santa Cruzi provintsis, on El Chaltén Argentiina matkamise pealinn. See väike linn on hüppelaud Andide mäestikus asuva muljetavaldava Fitz Roy mäe ja teiste lähedal asuvate tippude juurde. Fitz Roy mägi, tuntud ka kui Cerro Fitz Roy, on tõeliselt majesteetlik, ulatudes 3,405 meetri kõrgusele.

Mägi on nimetatud HMS Beagle’i kapteni Robert FitzRoy auks ja on populaarne matkajate ja alpinistide seas oma väljakutsuvate tõusude ja lummava looduse tõttu. El Chaltén pakub mitmeid matkaradasid, mis sobivad nii algajatele kui ka kogenud matkajatele.

El Chalténi ja Fitz Roy mäe piirkond on tuntud oma metsikute maastike, järvede, jõgede ja mägijõgede poolest. See on koht, kus saab tõeliselt kogeda Patagoonia looduse ilu ja võlu, olles samas ümbritsetud Andide mäestiku grandioossusest.

Kokkuvõtteks

Argentiina on maa, mis paelub oma vastandlikkuse ja looduslike iludega, ulatudes suurejoonelistest Andide mäestikest kuni lõputute rannikuveteni. Oleme teiega jaganud mõningaid selle suursuguse riigi silmapaistvamaid paiku, mis kõnelevad Argentiina südamest ja hingest. 

Buenos Airese kirevad linnaosad, Patagoonia jahedad kõrgused, lõputud veiniistandused ja majesteetlikud jõed on vaid mõned näited sellest, mida Argentiina pakub. Iga paik jutustab lugu, iga maastik kõneleb ajaloost, ja iga kogemus sel maal jääb teiega igaveseks.

Scroll to Top