Kuuba vaatamisväärsused

Kuuba vaatamisväärsused: 14 põnevat paika Kuubal

Kui mõelda Kuubale, võivad esmalt silme ette kerkida kirevad antiikautod, salsa rütmid ja suitsune sigar, kuid selle maagilisel saarel on pakkuda palju enamat. 

Kuuba on aardekirst, kus ajalugu, kultuur ja looduslik ilu sulanduvad harmooniliselt, jutustades lugusid, mida iga nurgatagune peidab. Olgu see Ernest Hemingway inspireeriv kodu, mis räägib loomingu sünnist, või kõrvaliste saarte kõrvaldamata paradiisilised rannad – Kuuba ootab, et avastaksid selle mitmekülgsuse. 

Sukeldu sügavale saare südamesse ja avasta 14 põnevat paika, mis teevad Kuubast selle, mis ta on – mõistatuslik, kaunis ja ajatu.

1. Habana Vieja (Vana-Havanna)

Kuuba vaatamisväärsused

Habana Vieja ehk Vana-Havanna on Kuuba pealinna Havanna süda ja UNESCO maailmapärandi objekt. See on koht, kus Kuuba ajalugu tõeliselt ellu ärkab. Tänavatel kõndides on võimalik kohata koloniaalaegseid hooneid, barokk-kirikuid ja kohvikuid, mis meenutavad Kuuba kuldajastut.

Vana-Havanna on koht, kus võib tunnetada sajanditevanust Kuuba kultuuri. See on piirkond, kus saab nautida traditsioonilist Kuuba muusikat, tantsida salsat ja proovida autentseid Kuuba toite ja jooke. Ajaloolised plazad, nagu Plaza de la Catedral ja Plaza de Armas, on täis elu ja aktiivsust, olles koduks mitmetele muuseumidele, galeriidele ja restoranidele. Ükskõik kas otsid ajalugu, kultuuri või lihtsalt lõõgastust, on Vana-Havanna ideaalne koht kõige selle jaoks.

2. Malecón

Malecón on umbes 8-kilomeetrine kaldapromenaad, mis ulatub Kuuba pealinna Havanna kesklinnast El Vedado linnaosani. See on populaarne koht nii kohalike kui ka turistide seas, eriti päikeseloojangul, kui Malecón muutub elavaks kohtumispaigaks.

Promenaadi ääres paiknevad mitmed ajaloolised hooned, skulptuurid ja monumentaalteosed. Kuid Malecón ei ole ainult ajalooline vaatamisväärsus, see on ka sotsiaalne kohtumispaik. Päikeseloojangul kogunevad siia tuhanded inimesed, et nautida vaadet, kuulata muusikat, kalastada või lihtsalt omavahel suhelda. Malecóni õhkkond on lausa elektriline, eriti õhtuti, kui kohalikud muusikud tulevad välja ja tänavad täituvad rütmikate helidega.

Kui otsid autentset Kuuba kogemust, on Malecón üks neist kohtadest, kus saab tõeliselt tunda kohaliku elu pulssi ja kogeda kuubalikku külalislahkust.

3. Castillo del Morro

Kuuba vaatamisväärsus

Castillo del Morro, ametlikult tuntud kui Castillo de los Tres Reyes Magos del Morro, on kindlus Havannas, mis ehitati 16. sajandil kaitseks piraatide ja teiste mererüüstajate eest. See asub maalilisel kohal Havanna lahe suudme kohal ja on saanud üheks linna sümboliks.

Ehituse algatas hispaania insener Juan Bautista Antonelli 1589. aastal. Arhitektuuriliselt on Morro kindlus suurepärane näide koloniaalsest sõjalise inseneritööst. Kindluse suured kivid, paksud seinad ja väljakutsuv asukoht teevad sellest suurepärase sõjalise kaitsestruktuuri.

Külastajad saavad ronida kindluse tippu, et nautida vaateid Havannale ja selle ümbruskonnale. Lisaks pakub kindlus ajaloolist ülevaadet Kuuba kaitsetaktikatest ja koloniaalsest ajastust. Öösiti muutub kindluse ala romantiliseks kohtumispaigaks, kus külastajad saavad nautida traditsioonilist kuubalast tseremooniat, mida nimetatakse “El Cañonazo de las 9”, kus suurtükivägi tulistab igal õhtul kell 9.

4. Plaza de la Revolución

Plaza de la Revolución, või Revolutsiooni väljak, on Havanna keskne ja hiiglaslik avatud ruum, kus on toimunud paljud ajaloolised sündmused ja kus on peetud märgilisi kõnesid. See on üks maailma suurimaid linnuväljakuid, ulatudes ligi 72 000 ruutmeetrini.

Väljak on olnud tunnistajaks paljudele olulistele hetkedele Kuuba ajaloos, sealhulgas Fidel Castro kuulsatele kõnedele, mis kestsid tunde. Üks väljaku kõige tuntumaid omadusi on José Martí memoriaal – 109 meetri kõrgune torn ja 18 meetri kõrgune skulptuur, mis austab Kuuba rahvuslikku kangelast.

Lisaks Martíle võib väljakul näha ka kuulsat Che Guevara portreed koos loosungiga “Hasta la Victoria Siempre” (Igavesti võiduni). See ikooniline pilt asub siseministeeriumi hoone fassaadil ja on tõenäoliselt üks kõige rohkem pildistatud stseene Havannas.

Väljaku ümbruses asuvad mitmed valitsusasutused ja büroohooned, mis kajastavad Kuuba modernistlikku arhitektuuri. See on koht, mis sümboliseerib Kuuba revolutsioonilist vaimu ja ajalugu.

5. Varadero rand

Kuuba on tuntud oma idülliliste randade poolest, kuid üks silmapaistvamaid ja populaarsemaid neist on Varadero rand. Asudes Matanzase provintsis Varadero poolsaarel, pakub see ligi 20-kilomeetrine liivariba paradiislikku puhkust neile, kes otsivad ideaalset kohta lõõgastumiseks.

Varadero rannal on peen valge liiv ja kristallselge sinine vesi, mis on soe ja kutsuv aastaringselt. Siin on ideaalsed tingimused päevitamiseks, ujumiseks, snorgeldamiseks ja mitmesugusteks veespordialadeks. Kariibi mere rahulikud lained pakuvad ideaalset tausta mõnusaks päevaks rannas.

Lisaks rannalõõgastusele on Varaderos ka palju hotelle, kuurorte, restorane ja ööelu, mis muudab selle Kuuba peamiseks turismisihtkohaks. Kuigi see on populaarne turismikoht, on võimalik leida ka vaiksemaid rannaosi neile, kes eelistavad privaatsust.

Varadero rand on mitte ainult paik päikese ja mere nautimiseks, vaid ka kultuuri ja kohaliku Kuuba elu kogemiseks, pakkudes külastajatele tõeliselt meeldejäävat kogemust.

6. Viñalesi org

Vaatamisväärsus Kuubal

Kuuba maalilises pinjardel (maastiku) südames asub Viñalesi org, mis on UNESCO maailmapärandi objekt. See looduslik aare on kuulus oma muljetavaldavate lubjakivimägede, z mogotes, ja traditsiooniliste tubakafarmide poolest.

Mäed tõusevad dramaatiliselt roheliste tubakaväljade keskelt, luues maastiku, mis tundub olevat otse maalilt. Orgu külastades saavad turistid kogeda autentset Kuuba maapiirkonda ja õppida tundma saare tubakakasvatuse traditsioone. Paljud farmid on avatud külastajatele, kus saab näha, kuidas kuulus Kuuba sigar valmistatakse algusest lõpuni.

Viñalesi org pakub rohkemat kui ainult maalilisi vaateid. See on ka paradiis matkajatele, ratsutajatele ja loodussõpradele. Piirkonna mitmekesine ökosüsteem ja unikaalsed koopad pakuvad lõputult avastamisrõõmu.

Lisaks loodusele on org ka kultuuriliselt rikas. Viñalesi linnakeses saavad külastajad tutvuda traditsioonilise Kuuba arhitektuuri, muusika ja gastronoomiaga. Siin on võimalik sukelduda saare ajalukku ja traditsioonidesse, muutes Viñalesi orgu üheks Kuuba kõige põnevamaks sihtkohaks.

7. Trinidad

Kui Kuuba hinge saaksid destilleerida ühte linna, võiks see linn olla Trinidad. Ajast peatunud ja UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluv Trinidad on üks parimatest kohtadest, kus kogeda Kuuba ajaloo, arhitektuuri ja kultuuri sügavust. Asudes Sancti Spíritus provintsis, on see linn tuntud oma sammaldunud punaste katusekivide, munakivitänavate ja maaliliste koloniaalsete ehitiste poolest.

Trinidadi linnas saab astuda ajas tagasi, kui kõndida läbi selle ajaloolise keskuse, mida ääristavad värvilised ehitised ja neoklassikalised paleed. Plaza Mayor on linna süda, mida ümbritsevad muuseumid ja ajaloolised hooned, pakkudes sissevaadet linna rikkalikku ajalukku.

Lisaks ajaloolisele ilule pakub Trinidad ka elavat muusika- ja tantsustseeni. Paljudest baaridest ja kohvikutest kõlab live-muusika, mis kutsub üles salsat tantsima. Trinidad on koht, kus Kuuba kultuur tõeliselt ellu ärkab.

8. Cienfuegos

Kutsutakse ka “Lõuna Pärl”, Cienfuegos on Kuuba linn, mis paistab silma oma prantsuse arhitektuurilise mõjuga ja elegantse atmosfääriga. Asudes Cienfuegose lahe ääres, on see linn UNESCO maailmapärandi objekt, olles koduks suurepäraselt säilinud 19. sajandi arhitektuurile.

Cienfuegos on rajatud ümber keskse Parque José Martí platsi, mille ääres asuvad lummavad ehitised, nagu Tomás Terry teater ja Catedral de la Purísima Concepción. Linnas kõndides saab nautida paljusid neoklassikalisi hooneid ja paleesid, mis peegeldavad selle rikkalikku kultuuripärandit.

Palacio de Valle on teine peamine vaatamisväärsus, mis paistab silma oma eklektilise arhitektuuriga, mis ühendab gooti, mudejari ja veneetia stiile. Cienfuegose lahe ääres jalutades saab nautida ka imelisi vaateid ja meretuult.

Cienfuegos pakub unikaalset kombinatsiooni Kuuba ja Prantsuse kultuurist, mis teeb sellest sihtkoha, mis on erinev kõigist teistest saarel. Elegants, ajalugu ja kultuur teevad sellest linnast tõelise Kuuba kalliskivi.

9. Santa Clara – Che Guevara Mausoleum

Kuuba vaatamisväärsus

Santa Clara on linn, mis on sügavalt seotud Kuuba revolutsioonilise ajalooga, eelkõige tänu sellele, et see on Che Guevara viimane puhkepaik. Che Guevara Mausoleum on pühamu, mis mitte ainult ei mäleta teda, vaid ka teisi revolutsionääre, kes langesid 1967. aastal Bolivias.

Mausoleumi keeruline arhitektuur ja suured monumendid mõjuvad muljetavaldavalt. Väike muuseum kohapeal pakub põhjalikku ülevaadet Guevara elust, alates tema noorpõlvest kuni tema revolutsioonilise tegevuseni. Eksponeeritud on isiklikke esemeid, fotosid ja kirju, mis annavad sügavama ülevaate sellest karismaatilisest juhist.

Pühamu ees on suur pronksist kuju Guevarast, mis vaatab julgelt eemal asuvatele mägedele. See koht ei ole ainult mälestusmärk, vaid ka austusavaldus ja tänulikkuse väljendus mehele, kes on Kuuba ajaloos nii olulisel kohal.

10. Playa Girón – Seapigide lahe muuseum

Playa Girón on tuntud kui koht, kus toimus 1961. aasta Seapigide lahe invasioon, mis oli ebaõnnestunud katse kukutada Fidel Castro režiim. Seapigide lahe muuseum on pühendatud sellele ajaloolisele sündmusele, pakkudes külastajatele põhjalikku ja harivat ülevaadet sellest ajaloosündmusest.

Muuseum esitab sündmusi Kuuba vaatenurgast, mille eesmärk on mõista, kuidas invasioon mõjutas saare elanikke ja riigi poliitikat. Eksponeeritud on mitmesuguseid esemeid, alates sõjalistest varustustest kuni isiklike kirjadeni, mis kirjeldavad sõdurite ja tsiviilelanike kogemusi.

Mälestusmärkides ja plaatides kajastatakse neid, kes langesid kaitstes oma kodumaad. Kuigi muuseum kujutab sündmusi Kuuba perspektiivist, võimaldab see külastajatel mõista invasiooni keerukust ja selle mõju saare ajaloole ja identiteedile. Playa Girón ise on kaunis rand, mis on muutunud rahu sümboliks ja meeldetuletuseks Kuuba rahva vastupidavusest.

11. Santiago de Cuba

Santiago de Cuba on linn, mis on tihedalt seotud saare ajaloo ja kultuuriga, olles Kuuba teine suurim linn ja oluline sadam Lõuna-Kuubas. See linn on olnud tunnistajaks paljudele olulistele ajaloolistele sündmustele, alates Hernán Cortési ekspeditsioonidest kuni Kuuba revolutsioonini.

Linnas kõndides on raske mööda vaadata selle koloniaalajastu arhitektuurist, katedraalidest ja ajaloolistest väljakutest. Castillo del Morro, mis valvab sissepääsu Santiago lahte, pakub muljetavaldavaid vaateid linnale ja merele. Teine oluline vaatamisväärsus on Santa Ifigenia kalmistu, kus puhkavad paljud olulised kuubalased, sealhulgas José Martí ja Fidel Castro.

Santiago de Cuba on tuntud ka oma kultuurilise panuse poolest, eriti muusika valdkonnas. See on son-muusika, millest arenes hiljem salsa, sünnikoht. Elav muusika kõlab sageli linnatänavatelt, kutsudes külastajaid tantsima ja osalema kohalikus elus.

12. Baracoa

Kuuba vaatamisväärsused

Kui otsite autentset ja peaaegu muutmata Kuubat, siis Baracoa on koht, kus seda kogeda. See on Kuuba vanim linn, asutatud 1511. aastal, ja asub saare idaosas, mida ümbritsevad mäed ja troopiline mets.

Baracoa on kuulus oma unikaalse kultuuri ja köögi poolest, mida mõjutavad nii taigino indiaanlased kui ka Aafrika kultuurid. Siin saate proovida traditsioonilist šokolaadi ja “cucurucho”, magusat kookospähkli, suhkru ja puuviljade segu.

Linnal on ka lummav maaliline ilu. El Yunque on ikooniline mägi, mis tõuseb lähedal ja kutsub seiklejaid matkama selle tippu. Lähiümbruses asuvad ka mitmed jõed ja kosejoad, mis on ideaalsed ujumiseks ja lõõgastumiseks.

Baracoa eraldatus muust saarest on võimaldanud tal säilitada oma ainulaadset kultuuri ja ajalugu. Kuigi see võib olla natuke kaugel teistest Kuuba peamistest sihtkohtadest, on Baracoa külastamine tõeliselt rikastav kogemus, mis viib teid tagasi ajas ja näitab teile sügavamat ja autentsemat külge Kuubast.

13. Ernest Hemingway kodumaja – Finca Vigía

Asub San Francisco de Paula piirkonnas Havanna lähedal, Finca Vigía on koht, kus üks maailma kuulsamaid kirjanikke, Ernest Hemingway, veetis suure osa oma elust. Alates 1939. aastast kuni surmani 1961. aastal oli see Hemingway kodu ja loominguline pelgupaik, kus ta kirjutas mõned oma kuulsamad teosed, nagu “Vanamees ja meri” ja “Kellele lüüakse hingekella”.

Külastajad saavad imetleda maja peaaegu muutumatul kujul, nagu see oli kirjaniku eluajal. Raamatud, kirjapaberid, jahitrofeed ja isegi tema paat “Pilar” on hoolikalt säilitatud, et anda külastajatele autentne pilguheit Hemingway elusse ja loomingusse.

Maja ümbritsevad lopsakad aiad ja terrassid pakuvad imelisi vaateid Havannale ja selle lahele. Finca Vigía pole mitte ainult mälestusmärk Hemingwayle kui kirjanikule, vaid ka tõendus Kuuba ja Hemingway vahelisest erilisest sidemest, mis jätkub ka tänapäeval.

14. Cayo Coco ja Cayo Guillermo

Kuuba vaatamisväärsused

Asudes Kuuba põhjarannikul, on Cayo Coco ja Cayo Guillermo kaks Kuuba kauneimat ja kõige külastatavamat saart. Need saared kuuluvad Jardines del Rey arhipelaagi ja on tuntud oma peene valge liiva, kristallselge vee ja korallriffide poolest.

Cayo Coco on suurem ja tuntum, pakkudes mitmesuguseid kuurorde ja vaba aja veetmise võimalusi, alates sukeldumisest ja snorgeldamisest kuni purjetamise ja kalapüügini. See on ka linnuvaatlejate paradiis, olles koduks roosadele flamingodele ja teistele haruldastele lindudele.

Cayo Guillermo on vaiksem ja vähem arenenud, kuid mitte vähem ilus. See on kuulus Playa Pilar’i ranna poolest, mida peetakse üheks kõige kaunimaks rannaks kogu Kuubal. Saart on mainitud ka Ernest Hemingway teoses “Saared voolus”.

Mõlemad saared on ideaalsed neile, kes otsivad rahulikku puhkust, kus nautida paradiisilisi randu ja merevett, olles samal ajal osa Kuuba rikkalikust kultuurist ja loodusest.

Kokkuvõtteks

Kaugete rannikusaarte ja ajalooliste linnadega Kuuba pakub rohkemat kui esmapilgul paistab. Alates Hemingway loomingulisest pelgupaigast kuni salsa sünnikohani Santiago de Cubas, igal sammul jutustab Kuuba unikaalse loo. 

See on koht, kus ajalugu kohtub kultuuriga, kus metsik loodus sulandub lummavate linnadega. Kuuba vaatamisväärsused räägivad saare südamest ja hingest, kutsudes kõiki avastama selle Kariibi pärliga seotud lugusid ja saladusi.

Scroll to Top