Millal minna Taisse

Millal minna Taisse?

Tai on kahtlemata üks kõige mitmekesisemaid ja köitvamaid reisisihtkohti maailmas. Oled sa kunagi unistanud päikeselisest rannapuhkusest eksootilistel saartel? Või ehk metsikust džungliseiklusest, mis viib sind läbi kohisevate koskede ja ajalooliste templite? 

Võib-olla oled sa kuulnud nende legendaarsetest turgudest, kus värsked troopilised viljad ja traditsiooniline Tai köök lummavad su maitsemeeli? Kui nüüd need mõtted sinu sees elevust tekitavad, siis ilmselt on sul üks oluline küsimus: millal minna Taisse? 

See artikkel sukeldub Tai imelisse maailma, uurides selle kliimat, kultuuri, hooajalisi hindu ja muidugi ka seda, mida seal näha ja teha. Seega valmistu avastama Tai saladusi, ning saa täpselt teada, millal sinna sammud seada!

Millal minna Taisse

Tai kliima

Tai, mis asub Kagu-Aasias, on kuulus oma maalilise looduse, rikkaliku kultuuri ja soodsa kliima poolest. Tai kliima on troopiline, kus on kolm eristuvat aastaaega: kuum, vihmane ja kuiv.

Kuum hooaeg kestab märtsist maini. Selle perioodi jooksul on temperatuurid kõrged, ulatudes tihti üle 30 kraadi Celsius. Suure kuumuse ja kõrge õhuniiskuse tõttu võivad päevad olla väga kuumad, mis võib olla väljakutseks neile, kes ei ole sellise kliimaga harjunud.

Vihmane hooaeg on juunist oktoobrini. Selle aja jooksul on Tai ilm ettearvamatu, pakkudes äkilisi tugevaid vihmasadusid, mis sageli kestavad vaid lühikest aega, kuid võivad tuua kaasa üleujutusi, eriti linnades. See on ka aeg, mil troopilised tormid ja tsüklonid võivad riiki mõjutada, eriti Andamani mere ääres.

Kuiv hooaeg, mis kestab novembrist veebruarini, on Tais kõige meeldivam aeg. Temperatuurid on mõõdukad, ulatudes 20–30 kraadi vahemikku, ja õhk on vähem niiske. See aeg on ideaalne rannapuhkuseks, sukeldumiseks, snorgeldamiseks või riigi sisemaa avastamiseks.

Mõnel alal Tais, näiteks Põhja-Tais, võib öösel olla jahe, eriti mägedes ja kõrgematel aladel. Seetõttu on soovitatav kanda mõned kerged kihid või tuua kaasa õhuke jakk.

Tai kliima on väga eripärane ja pakub aasta jooksul erinevaid elamusi. Teadlikkus sellest, millist ilmastikku oodata, aitab reisijatel paremini oma reisi planeerida ja nautida kõike, mida Tai pakub.

Millal minna Taisse

Parim aeg Taisse reisimiseks

Taisse reisimiseks on palju head, aga kõige parem on teada, millal on kõige sobivam aeg riiki külastada, et saada parim kogemus nii ilmastiku, kultuuri kui ka hindade osas. Ehkki Tai on suurepärane sihtkoht aastaringselt, on mõned kuud siiski populaarsemad ja pakuvad reisijatele rohkem eeliseid.

Kuiv hooaeg (novembrist veebruarini): 

Nagu varem mainitud, on see aeg Tais kõige meeldivam kliimaga. Päevad on soojad ja päikeselised ning õhtud on jahedamad, eriti Põhja-Tais. See on ka Tais kõige populaarsem turismihooaeg, kuna paljud reisijad põgenevad külmade talvede eest oma kodumaal. Rannad on sel ajal kaunid ja veed selged, mistõttu see on ideaalne aeg sukeldumiseks ja snorgeldamiseks, eriti sellistes kohtades nagu Phuket, Krabi ja Phi Phi saared. Lisaks on see aeg kõige parem ka suuremate linnade, nagu Bangkok ja Chiang Mai, külastamiseks.

Kuum hooaeg (märtsist maini): 

Ehkki selle perioodi jooksul on kliima Tais väga kuum, on see endiselt hea aeg riiki külastada, eriti neile, kes naudivad rannapuhkust ja soovivad päevitada. Kuuma hooaja lõpus võivad tulla esimesed vihmasajud, mis annavad jahutava pausi päikesepaistelistest päevadest. Kuigi see aeg ei ole nii populaarne kui kuiv hooaeg, on see endiselt hea aeg Taisse reisimiseks, eriti kui soovid vältida suuri rahvahulki.

Vihmane hooaeg (juunist oktoobrini): 

Vihmane hooaeg on sageli ekslikult tõrjutud kui halb aeg Tai külastamiseks, kuid see on kaugel tõest. Jah, sa võid kogeda lühiajalisi, kuid tugevaid vihmasadusid, kuid need on sageli piiratud õhtu- või öötundidega, jättes päeva endiselt sobivaks avastamiseks. Vihmaga kaasnevad lusherohelised maastikud ja madalamad hinnad, muutes selle hooaja ideaalseks neile, kes otsivad rahulikumat ja intiimsemat reisikogemust.

Arvestades kõike seda, võib väita, et parim aeg Taisse reisimiseks sõltub sellest, mida sa otsid. Kui soovid päikesepaistelist puhkust, on kuiv hooaeg ideaalne. Kui soovid nautida riiki ilma suurte rahvahulkade ja kõrgendatud hindadeta, võib vihmane hooaeg olla suurepärane valik. Lõppkokkuvõttes on Tai selline sihtkoht, kus iga aastaaeg pakub midagi erilist, ja sõltumata sellest, millal sa otsustad minna, oled kindlasti lummatud selle kauni riigi võludest.

Millal minna Taisse

Mis kuudel tasuks Taisse minekut vältida?

Tai on kahtlemata üks Kagu-Aasia kõige populaarsemaid turismisihtkohti, kuid selleks, et oma reisi maksimaalselt nautida, on oluline olla teadlik sellest, millistel kuudel võib reisimine olla vähem soovitatav.

 • Monsooni hooaeg: Juulini ja oktoobri vahel mõjutavad suuremad osad Taid monsooni vihmad. See tähendab, et võid kogeda tugevaid ja ootamatuid vihmasadusid. Kõige intensiivsem vihmaperiood on tihti septembris. Kui plaanid sellel ajal Taid külastada, peaksid olema valmis võimalikeks üleujutusteks ja liiklusprobleemideks, eriti lõunaosas. Samuti on see aeg, kui Andamani mere ääres võivad esineda troopilised tormid.
 • Kuumim kuu: Aprill on sageli Tais kõige kuumem kuu, kus temperatuurid võivad tõusta üle 40 kraadi Celsius. Eriti kui ei ole harjunud sellise kuumusega, võib see olla ebamugav, ja isegi ohtlik. Päikesepõletuse ja kuumarabanduse risk on sel ajal kõrgem, nii et reisijad peaksid olema eriti ettevaatlikud ja vältima päeva kõige kuumemat aega.
 • Pühadeaeg: Kuigi see ei ole kliimaga seotud, tasub märkida, et Tai suured pühad ja festivalid, nagu Songkran (uusaasta vee festival) aprillis, võivad tuua kaasa suurenenud hinnad ja suuremad rahvahulgad. Kuigi see võib olla suurepärane aeg kultuuri kogemiseks, ei pruugi see sobida kõigile, eriti neile, kes eelistavad rahulikumat puhkust.

Kuigi Taisse on alati midagi näha ja teha, on oluline planeerida oma reis lähtuvalt sellest, millist kogemust sa soovid. Mõne jaoks võib vihmane hooaeg olla ideaalne, kuna see pakub rohelisemat maastikku ja vähem rahvast, teiste jaoks võib aprilli kuumus ja Songkrani festival pakkuda autentset ja elavat Tai kogemust. Olenemata sellest, on Tai alati avatud ja ootamas reisijaid, kes soovivad selle rikkalikku kultuuri ja loodust avastada.

Millal minna Taisse

Festivalid ja muud sündmused

Tai on rikas kultuuri ja traditsioonide poolest, mis kajastub ka selle mitmekesises festivalide ja sündmuste kalendris. Siin on mõned kõige silmapaistvamad ja populaarsemad neist:

 • Songkran (aprill): Tuntud ka kui Tai traditsiooniline uusaasta, on Songkran suurim ja kõige värvikirevam festival. See toimub 13.-15. aprillil ja on tuntud oma massiliste veelahingute poolest, kus inimesed viskavad teineteisele vett tähistamaks puhastumist ja uut algust. Kuigi see on äärmiselt lõbus sündmus, võib see olla ka väga märg!
 • Loy Krathong (november): Seda kaunist festivali tähistatakse kuu 12. täiskuu ajal ja see on pühendatud veejumalannale. Inimesed lasevad jõgedesse väikeseid ujuvaid lõõgastavaid laternaid, mis kannavad ära halb õnne ja toovad kaasa hea õnne.
 • Yi Peng (november): See festival langeb kokku Loy Krathongiga ja on eriti populaarne Chiang Mais. Inimesed lasevad öötaevasse tuhandeid valgustatud laternaid, luues maagilise ja unustamatu vaatepildi.
 • Vegetarian Festival (oktoober): See festival toimub peamiselt Phuketis ja on tuntud oma uskumatute ja sageli šokeerivate kehaliste läbistamiste poolest. Selle kõrval järgitakse ka rangeid taimetoitluse reegleid.
 • Kuninga sünnipäev (5. detsember): Kuninga sünnipäeva peetakse Tais rahvuspühaks, mida tähistatakse mitmesuguste sündmuste, ilutulestike ja pidustustega üle kogu riigi.
 • Chiang Mai lillefestival (veebruar): Chiang Mai tänavad muutuvad kaheks päevaks värviliseks lilleparaadiks, kus on näha kauneid lilleseadeid, traditsioonilisi taid ja kultuurishow’sid.

Lisaks neile peamistele festivalidele on Tais veel palju teisi väiksemaid sündmusi, traditsioonilisi pühasid ja pidustusi, mis kajastavad riigi rikkalikku kultuuripärandit ja mitmekesisust. Olenemata sellest, millal sa Taisse reisid, on tõenäoline, et satud mõnele kohalikule festivalile või sündmusele, mis annab sulle autentse ja meeldejääva kogemuse.

Millal minna Taisse

Hooajalised kulud ja hinnad

Taisse reisimisel on oluline arvestada hooajaliste hindade ja kuludega. Nagu paljudes populaarsetes turismisihtkohtades, muutuvad ka Tais hinnad sõltuvalt aastaajast ja kohalikest sündmustest.

 • Kõrghooaeg (novembrist veebruarini): Kuiva hooaja vältel, eriti jõulude ja uusaasta ajal, on Tai hotellide, lennukipiletite ja ekskursioonide hinnad kõige kõrgemad. Rannaäärsetes kuurortides ja populaarsetes turismikohtades, nagu Phuket, Koh Samui ja Krabi, võivad majutuskohad olla kiiresti broneeritud. See on aeg, kui paljud turistid valivad Tai päikese ja sooja ilmastiku tõttu. Kui plaanid sel ajal reisida, on soovitatav broneerida hotellid ja teised teenused ette.
 • Madalhooaeg (juunist oktoobrini): Vihmane hooaeg tähendab madalamat turistide arvu ja odavamaid hindu. Hotellid ja kuurordid võivad pakkuda märkimisväärseid allahindlusi, ja sageli on võimalik leida sooduspakkumisi ka lennukipiletitele. Kuigi vihmasadude risk on suurem, on see ka aeg, mil saab nautida vähem rahvarohkeid vaatamisväärsusi ja randu.
 • Vahepealne hooaeg (märtsist maini): Kuuma hooaja vältel on hinnad tavaliselt kõrgemad kui vihmahooajal, kuid madalamad kui kõrghooajal. Paljud turistid valivad selle aja reisimiseks, et nautida head ilma ilma kõrghooaja hindade ja rahvahulkadeta.
 • Festivalide ja suursündmuste ajal: Nagu mainitud, võivad suured festivalid nagu Songkran või Loy Krathong tuua kaasa hinnatõusud ja broneeringute suurenemise. Kui soovid neid sündmusi kogeda, planeeri oma reisi ette ja broneeri majutus varakult.

Taisse reisides tasub olla teadlik hooajaliste hindade kõikumisest. Eelplaneerimine ja teadlikkus aitavad sul saada parimat väärtust oma rahale ja nautida Tai imelisi kogemusi olenemata aastaajast.

Millal minna Taisse

Mida Tais näha ja teha?

Tai, tuntud kui “Naeratuste maa”, pakub lõputult avastamisrõõmu. Olgu selleks siis eksootilised rannad, ajaloolised templid, maitsvad toidud või metsik loodus – Tai on sihtkoht, mis ei jäta kedagi külmaks.

 • Külasta Bangkokki: Riigi pealinn Bangkok on mõne jaoks kaootiline metropol, teiste jaoks aga lõputu avastamise allikas. Siin saad imetleda kuldsed templid nagu Wat Phra Kaew ja Wat Arun, tutvuda linnaga Chao Phraya jõe paadisõidul ning külastada lõputuid turgusid ja kaubanduskeskuseid.
 • Sukelda Andamani meres: Tai lõunaosas asuvad mõned maailma parimad sukeldumis- ja snorgeldamiskohad. Phuketist ja Krabilt saab sõita paadiga sellistesse kohtadesse nagu Phi Phi saared ja Similani saared, kus ootavad kristallselge vesi ja rikkalik mereelu.
 • Külasta ajaloolist Ayutthayat: See muistne pealinn, mis asub Bangkokist põhjas, on nüüd UNESCO maailmapärandi koht. Siin saad tutvuda Tai ajaloolise arhitektuuri ja templitega.
 • Seikle Chiang Mais ja Põhja-Tais: Chiang Mai on tuntud oma templite, ööturgude ja kohaliku kultuuri poolest. Samuti on see väravaks Põhja-Tai mägedesse, kus saab matkata, külastada hõimukülasid ja nautida jahedamat kliimat.
 • Lõõgastu saartel: Olgu selleks siis rahulikud Koh Lanta ja Koh Tao või pidulikum Koh Phangan, Tai saared pakuvad igaühele midagi. Naudi päikest, uju, proovi veespordialasid või lihtsalt lõõgastu rannabaaris.
 • Avasta Tai köök: Toiduelamused on Tai külastuse lahutamatu osa. Olgu selleks siis vürtsikas pad thai, kreemjas kana-kookospiimasupp või magus mango sticky rice – Tai köök pakub lõputult maitsvaid elamusi.
 • Koge kohalikku kultuuri: Tais on palju traditsioonilisi festivale ja sündmusi, mis aitavad sul paremini mõista kohalikku kultuuri ja kombeid. Osale näiteks meditatsioonis mõnes kloostris, külasta kohalikku turgu või naudi traditsioonilist Tai massaaži.
 • Loodus ja loomad: Tai on koduks mitmetele rahvusparkidele ja looduskaitsealadele. Olgu selleks siis Erawani rahvuspark ja selle maalilised kosed või Khao Sok rahvuspark oma metsikute vihmametsade ja järvemaastikega.
 • Kultuur ja kunst: Tai rikkalik kultuuripärand kajastub ka selle kunstis ja käsitöös. Külasta näiteks Jim Thompsoni maja Bangkokis, kus saad rohkem teada siidikäsitööst ja Tai traditsioonilisest eluviisist.
 • Aktiivsed tegevused: Lisaks rannapuhkusele ja kultuurilistele avastustele saab Tais proovida ka mitmesuguseid aktiivseid tegevusi. Olgu selleks siis kaljuronimine Railay rannal, ATV sõit džunglis või zip-line seiklus mägedes.
Millal minna Taisse

Kokkuvõtteks

Tai on maa, mis pakub külastajale rohkem kui vaid postkaartidele jäädvustatud kauneid randu. Olgu selleks ajaloolised templid, pulbitsevad tänavatoidu turud või metsikud džungliseiklused, Tai ei jäta kedagi külmaks. Kuid et Tai külastus oleks tõeliselt meeldejääv, on oluline teada selle kliimast, parimast ajast reisimiseks, hooajalistest hindadest ja suurtest sündmustest. Artiklis uurisime, millal minna Taisse, käsitledes nii kliimat, parimaid reisiaegu, potentsiaalseid lõkse ja loomulikult riigi kultuuririkkusi. 

Olgu sinu Tai-reis lõõgastav või seiklusrohke, teadmine parimast reisiajast ja kohapealsetest võimalustest aitab sul maksimeerida oma kogemust selles imelises riigis.

Scroll to Top