Millal reisida Vietnami

Millal reisida Vietnami?

Vietnam on eksootiline sihtkoht, mis võlub oma mitmekülgsuse ja ajalooga. Kuid kas olete kunagi mõelnud, millal on parim aeg selle maalilise maa külastamiseks, kuidas vältida monsunihoogusid või kus leida kõige ehedamad festivalid? 

Vietnam ei ole pelgalt maakaartil asuv punkt, vaid elav legend, mis ootab avastamist. Kui soovite sukelduda kultuuri, mis on sama värvikirev kui meie oma laulu- ja tantsupeotraditsioon, siis olete õiges kohas. 

Selle artikliga üritame teid viia rännakule läbi Vietnam’i kliima, kultuuri ja vaatamisväärsuste, aidates teil leida parimad ajad, kohad ja tegevused selle imepärase riigi avastamiseks. 

Lugege edasi ja laske end kaasa haarata selle lõunamaise paradiisi salapärasusest!

Millal reisida Vietnami

Vietnami kliima

Vietnam, mis ulatub lõunast põhja üle 1600 kilomeetri, on kliimavööndite mitmekesisuse poolest tõeliselt ainulaadne. See Aasia riik jaguneb kolme peamise klimaatilise piirkonna vahel: põhjas, keskosas ja lõunas. Kuna piirkonnad on nii erinevad, võib Vietnamis reisimine erinevatel aegadel aasta jooksul pakkuda täiesti erinevaid ilmastikukogemusi.

Põhja-Vietnam, mille peamine linn on Hanoi, kogeb nelja aastaaega. Kuigi talved (detsembrist veebruarini) on suhteliselt jahedad temperatuuridega, mis võivad langeda 10°C juurde, on suved (juunist augustini) palavad ja niisked, temperatuurid võivad ulatuda 30°C ja rohkem. Kevad ja sügis on mõõdukamad ning sageli peetakse neid parimaks ajaks selle piirkonna külastamiseks.

Kesk-Vietnam, kus asub linn nagu Da Nang, on suviti kuum ja niiske, samas kui talv on kuivem ja jahedam. Siinset kliimat mõjutavad kaks monsuuni: talvine kuiva monsuuni periood (novembrist aprillini) ja suvine niiske monsuuni periood (mai kuni oktoober).

Lõuna-Vietnam, kus asub suur linn Ho Chi Minh City (endine Saigon), on kliimalt troopiline. See tähendab, et kogu aasta vältel on temperatuurid suhteliselt stabiilsed, kõikudes 25°C ja 35°C vahel. Lõuna-Vietnami kliimat iseloomustab kaks hooaega: kuiv hooaeg (novembrist aprillini) ja vihmane hooaeg (maist oktoobrini).

Kogu Vietnamis võib monsuunid tuua kaasa suured vihmasajud, eriti suve lõpus ja sügise alguses. Vihmaste perioodide jooksul võib teedel tekkida üleujutusi ja maalihkeid, mis võivad mõjutada reisiplaane. Samuti on oluline märkida, et Vietnami rannikuala võib olla tõsiselt mõjutatud tüfoonidest, eriti augustist oktoobrini.

Vietnami kliima on mitmekesine ja muutlik, mis tähendab, et reisijad peaksid oma reisiplaanide tegemisel seda arvestama.

Millal reisida Vietnami

Parim aeg Vietnami reisimiseks

Vietnami parim aeg külastamiseks sõltub suuresti sellest, millist piirkonda te kavatsete külastada, ning teie isiklikest eelistustest, kas soovite vältida suuremat turistide hulka, eelistate kindlaid festivale või olete huvitatud konkreetsetest tegevustest.

 • Põhja-Vietnam (Hanoi, Sapa, Halongi laht): Parim aeg Põhja-Vietnami külastamiseks on oktoobrist aprillini. Sel perioodil on temperatuurid jahedamad ja vihmavähemad, eriti oktoobrist detsembrini. Kevadel, märtsis ja aprillis, on ilm soe ja kuiv, muutes selle ideaalseks ajaks, et nautida Halongi lahte ja trekkimist Sapas.
 • Kesk-Vietnam (Hue, Da Nang, Hoi An): Kesk-Vietnamis on parim aeg kuivade kuude vältel – veebruarist mais. Sel ajal on temperatuurid mõõdukad ja vihma on vähem. Hoi An ja Hue pakuvad sel ajal eriti kaunist atmosfääri.
 • Lõuna-Vietnam (Ho Chi Minh City, Mekongi delta, Phu Quoc): Kuigi Lõuna-Vietnam on suhteliselt stabiilne aastaringselt temperatuuride osas, on parim aeg külastamiseks kuiva hooajal, novembrist aprillini. Sel ajal on päevad päikeselised ja õhtud jahedamad.

Kui plaanite teha ringreisi kogu riigis, siis kõige soodsamaks ajaks võib pidada veebruari kuni aprilli, mil kõik piirkonnad on võrdlemisi kuivad ja mõõduka temperatuuriga.

Lisaks ilmastikule võiksite kaaluda ka turismihooaegu. Detsembrist jaanuarini ning juulist augustini on Vietnamis kõrgem turismihooaeg, kuna paljud turistid saabuvad pühade ja koolivaheaegade ajal. Kui eelistate vältida suuremaid rahvahulki ja saada paremaid hindu majutusele, võiksite kaaluda Vietnami külastamist madalamal hooajal.

Lõpuks sõltub parim aeg millal külastada Vietnami teie reisieesmärkidest ja eelistustest. Kuid tänu mitmekesisele kliimale on alati mõni piirkond, mis on just sel ajal ideaalne külastamiseks.

Millal reisida Vietnami

Mis kuudel tasuks Vietnami minekut vältida?

Vietnami külastamine võib olla unustamatu kogemus, kuid teatud kuudel võivad ilmastikutingimused ja muud tegurid muuta reisimise keerukamaks. On mõningaid kuid ja perioode, mil reisijad võiksid kaaluda Vietnami vältimist, kui nad eelistavad sujuvamat ja mugavamat kogemust.

 • Tüfoonide hooaeg: Vietnam, eriti selle põhjaosa, võib olla tõsiselt mõjutatud tüfoonidest, eriti augustist oktoobrini. Tüfoonid võivad kaasa tuua tugevaid vihmasadusid, torme, üleujutusi ja maalihkeid, mis võivad häirida reisiplaane, sulgeda turismiatraktsioone ja teha teed läbimatuks. Lisaks võivad need loodusnähtused põhjustada olulist kahju kohalikele kogukondadele, mis võib muuta reisimise sel ajal eetiliselt küsitavaks.
 • Vihmane hooaeg Lõuna-Vietnamis: Kuigi Lõuna-Vietnam on troopiline piirkond, kus on aastaringselt soojad temperatuurid, võib vihmane hooaeg, mis kestab maist oktoobrini, olla eriti intensiivne. Suured vihmasajud võivad lühikese aja jooksul põhjustada linnade üleujutusi ja teha mõned teed läbimatuks. Kui plaanite külastada linnu nagu Ho Chi Minh City või rannikupiirkondi, siis on soovitatav olla valmis ettenägematuteks muutusteks oma plaanides.
 • Kuumus ja niiskus: Kuigi see ei pruugi olla probleem kõigile reisijatele, võib kuumus ja kõrge õhuniiskus, mis on eriti intensiivne juunist augustini, olla mõnele inimesele füüsiliselt koormav. Kui te pole harjunud sellise kliimaga või eelistate jahedamat ilma, võiksite kaaluda Vietnami vältimist kõige kuumematel kuudel.
 • Suur turismihooaeg: Nagu varem mainitud, on detsembrist jaanuarini ning juulist augustini Vietnamis kõrgem turismihooaeg. Suur hulk turiste võib tähendada pikki järjekordi populaarsete vaatamisväärsuste juures, kõrgemaid hindu ja ülekoormatud turismikohad. Kui eelistate rahulikumat ja vähem turistlikku kogemust, kaaluge nende kuude vältimist.
 • Tet (Vietnami uusaasta) festival: Kuigi Tet on Vietnami suurim ja olulisim püha, võib see olla keeruline aeg reisijatele. Tet toimub tavaliselt jaanuari lõpus või veebruari alguses ning selle ajal võivad paljud poed ja restoranid olla suletud, samuti võivad transpordivõimalused olla piiratud ja hinnad kõrgemad. Kui soovite kogeda Teti festivali ilu ja traditsioone, on soovitatav planeerida eelnevalt ja teha majutusbroneeringuid varakult.

Kuigi Vietnamil on palju pakkuda igal ajal aastas, on teatud kuud, mil reisimine võib olla keerukam ilmastikutingimuste, suure turistide hulga või oluliste kultuurisündmuste tõttu. Eelnev informatsioon aitab teil planeerida reisi, mis sobib teie eelistuste ja vajadustega.

Millal reisida Vietnami

Festivalid ja muud sündmused

Vietnam on rikas kultuuripärandi ja traditsioonide poolest ning sellel on aastaringselt palju festivale ja sündmusi. Need festivalid mitte ainult ei näita riigi rikkalikku ajalugu ja kultuuri, vaid võimaldavad külalistel sügavamalt mõista Vietnami inimeste elu ja väärtusi. Siin on mõned olulisemad festivalid ja sündmused, mida Vietnamis külastades võiksite kaaluda:

 • Tet Nguyen Dan (Vietnami uusaasta): Nagu eelnevalt mainitud, on Tet Vietnami suurim ja olulisim festival, mis tähistab kuukalendri järgi uut aastat. See toimub tavaliselt jaanuari lõpus või veebruari alguses. Festivali ajal toimuvad traditsioonilised tantsud, muusikaesitused ja ohverdused esivanematele. Kogu riik kaunistatakse erksate laternate ja õitega.
 • Hue festival: See on kultuuri- ja kunstifestival, mis toimub iga kahe aasta tagant Hue linnas, endises keisrilinnas. Festivali raames toimuvad muusika-, tantsu- ja teatrietendused, mis näitavad Vietnami rikast ajalugu ja kultuuri.
 • Phu Giay festival: See on üks suurimaid traditsioonilisi festivale, mis toimub Nghe An provintsis. Festival on pühendatud ema jumalannale ja see kestab tavaliselt üheksa päeva, mille jooksul toimuvad palvusrituaalid, draamaetendused ja muusikakontserdid.
 • Kesk sügis festival (Trung Thu): Tavaliselt tähistatakse seda septembris või oktoobris. See on eriti lastele suunatud festival, kus nad mängivad erinevaid mänge, laulavad laule ja osalevad traditsioonilistes tantsudes. Lastele kingitakse sageli värvilisi laternaid ja kuukooke.
 • Saigoni lillenäitus: See toimub igal aastal Teti festivali ajal Ho Chi Minh City’s (Saigon). Üle kogu linnas on kaunid lilleinstallatsioonid, millest igaüks kujutab endast teatud teemat või sõnumit.
 • Perfume Pagoda festival: See on üks suurimaid budistlikke festivale Vietnamis, mis toimub Hanoi lähedal asuvas Perfume Pagoda’s. Pilgrime ja külastajaid meelitavad siia püha koobas ja templid.
 • Nha Trangi veefestival: See on suvine festival, mis toimub Nha Trangis, tuntud oma kaunite randade poolest. Festivalil on erinevaid vee- ja randadega seotud tegevusi, sealhulgas võistlused ja kontserdid.

Vietnami festivalide ja sündmuste rohkus tagab, et sõltumata sellest, millal sa riiki külastad, on alati midagi põnevat ja erilist kogetavat. Nende sündmuste kaudu saate sügavama ülevaate Vietnami kultuurist ja traditsioonidest, mis rikastab teie reisikogemust.

Hooajalised kulud ja hinnad

Vietnam on tuntud oma taskukohaste hindade ja suurepärase hinna-kvaliteedi suhte poolest. Kuid nagu enamikus turismisihtkohtades, võivad ka Vietnamis hinnad kõikuda sõltuvalt hooajast. Mõistmine, kuidas hooajad mõjutavad kulusid, aitab reisijatel paremini planeerida oma eelarvet ja leida parimaid tehinguid.

 • Kõrghooaeg (detsembrist aprillini): See on aeg, mil Vietnam kogeb oma kuivemat ja jahedamat kliimat, eriti Põhja- ja Kesk-Vietnamis. Samuti on see populaarne aeg reisijate jaoks, kuna paljud inimesed otsivad puhkuse ajal soojemat sihtkohta. Majutuse hinnad, eriti populaarsetes turismikohtades nagu Hanoi, Hue, Hoi An ja Saigon, võivad tõusta. Broneerimine ette on soovitatav, kuna populaarsemad kohad võivad kiiresti täituda.
 • Madalhooaeg (maist oktoobrini): See on Vietnamis vihmane hooaeg, eriti Lõuna-Vietnamis. Vähem turiste tähendab, et paljud hotellid ja kuurordid pakuvad soodsamaid hindu. Sellel ajal võite leida suurepäraseid allahindlusi ja pakkumisi, kuigi peaksite olema valmis muutlikeks ilmastikutingimusteks.
 • Vahepealne hooaeg (mai ja november): Need kuud on üleminekuperioodid ja võivad pakkuda parimat mõlemast maailmast: mõõdukad hinnad ja suhteliselt hea ilm. Kuigi hinnad võivad olla kõrgemad kui madalhooajal, on need siiski soodsamad kui kõrghooajal.
 • Festivalide ja erisündmuste mõju: Nagu varem mainitud, võivad suured sündmused ja festivalid, eriti Tet, mõjutada hindu. Paljud hotellid ja restoranid tõstavad Teti ajal hindu, samuti võivad transpordikulud olla kõrgemad.

Vietnamis reisimine võib olla üsna taskukohane, kuid teatud aegadel aastas võivad hinnad tõusta. Planeerides oma reisi hooajaliste kõikumiste ümber ja tehes varajasi broneeringuid, saate säästa raha ja nautida oma reisi maksimaalselt. Teadlikkus hooajalistest kõikumistest aitab teil leida parimaid tehinguid ja pakkumisi, mis sobivad teie eelarve ja ajakavaga.

Millal reisida Vietnami

Mida Vietnamis näha ja teha?

Vietnam on maa, mis pakub silmapaistvat looduse ilu, rikkalikku ajalugu ja ainulaadset kultuuri. Selle dünaamilised linnad, idüllilised maapiirkonnad ja võrratud rannikualad teevad sellest ideaalse sihtkoha igat tüüpi reisijatele. Alljärgnevalt on esile toodud mõned peamised kohad ja tegevused, mida Vietnamis külastada ja teha.

 • Hanoi: Vietnam’i pealinn on ajalooline ja kultuuriline ehtekarp, millel on palju pakkuda. Kuulsad Hoan Kiem järve ääres paiknevad vanalinna kvartalid, Ho Chi Minhi mausoleum, Temple of Literature ja paljud muud ajaloolised paigad on kohustuslikud külastuskohad. Hanoi on ka suurepärane koht traditsioonilise Vietnami köögi nautimiseks.
 • Halongi laht: UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Halongi laht on tuntud oma tuhandete kalksteenist saarte ja uhke maastiku poolest. Külastajad saavad teha paadiretke või isegi ööbida lahes asuvas džunglihotellis, nautides samal ajal lahe rahulikku ilu.
 • Hue: Endine keisririigi pealinn, Hue, on kuulus oma keiserliku linnuse ja kuninglike haudade poolest. Ajaloo- ja kultuurihuvilised naudivad siinset rikkalikku ajalugu.
 • Hoi An: See UNESCO kaitse all olev linn on kuulus oma ajaloolise arhitektuuri, sildade ja võluvate laternatega kaunistatud tänavate poolest. See on ka suurepärane koht rätsepatööde jaoks, kus kohalikud meistrid valmistavad käsitsi õmmeldud riideid.
 • Da Nang ja My Khe rand: Da Nang on suurenev metropol, mis asub ilusa My Khe ranna lähedal. See on ideaalne koht päevitamiseks ja suplemiseks. Samuti on lähedal marmorist mäed, kus külastajad saavad nautida vaadet linnale.
 • Ho Chi Minh City (Saigon): See on Vietnam’i suurim linn ja majanduslik keskus. Saigonist leiab suurepäraseid restorane, ajaloolisi paiku nagu War Remnants Museum ja ilusaid kolooniaegseid hooneid.
 • Mekongi Delta: Seda piirkonda iseloomustavad lõputud jõed, saared ja ujuvad turud. Külastajad saavad teha paadiretke, külastada kohalikke talusid ja nautida delta ainulaadset eluviisi.
 • Phong Nha-Ke Bang rahvuspark: Kodus maailma suurimatele koobastele, sealhulgas kuulsale Son Doongi koopale, on see looduslik ime ideaalne seiklushimulistele reisijatele.
 • Nha Trang: See on kuurortlinn, mis on tuntud oma kauni ranna ja moodsa linnamaastiku poolest. Nha Trang on populaarne sukeldujate ja rannapuhkuse otsijate seas.
 • Sapa: Asudes Vietnam’i mägipiirkonnas, on Sapa kuulus oma terrasspõldude ja hõimukogukondade poolest. Külastajad saavad matkata mägedes, külastada kohalikke külasid ja nautida jahedamat kliimat.

Kokkuvõtteks

Vietnam on sihtkoht, mis pakub reisijale rohkem kui esmapilgul paistab. Alates selle erinevast kliimast kuni kultuuriliste festivalide ja ajalooliste vaatamisväärsusteni on Vietnamis midagi igaühele. 

Parima reisikogemuse tagamiseks on oluline teada, millal külastada, et vältida vihmaperioode ja nautida soodsaid hindu. Eestlased, kes otsivad eksootilist kogemust ja soovivad kogeda tõelist Vietnami, leiavad sellest artiklist kõik vajaliku, et planeerida unustamatut reisi. 

Vietnam ootab teid avastama oma imesid, olgu see siis suurlinnade melu, ajaloolised paigad või rahulikud maastikud. Lõpetuseks, Vietnam on enamat kui lihtsalt sihtkoht – see on elamus!

Scroll to Top