Millal minna Hollandisse

Millal minna Hollandisse?

Avastage Holland – Euroopa südames asuv riik, mis on tuntud oma kaunite tulbiväljade, ajalooliste kanalilinnade ja rikkaliku kultuuripärandi poolest. 

Selles artiklis viime teid rännakule läbi Hollandi, paljastades parimad ajad selle maalilise riigi külastamiseks, olulised nõuanded hooajaliste kulude ja hindade kohta, ning esiletoomaks unikaalseid sündmusi ja tegevusi, mida Holland pakub. 

Olenemata sellest, kas otsite põnevust suurlinna tänavatel või rahu maalilises maapiirkonnas, on Hollandis midagi igaühele. Sukelduge koos meiega Hollandi maailma!

Millal minna Hollandisse

Hollandi kliima

Holland  asub Lääne-Euroopas ja on tuntud oma tasase maastiku, tuuleveskite, tulbiväljade ja kanalisüsteemide poolest. Selle kliima on mõõdukas mereline, mida iseloomustavad pehmed talved ja jahedad suved, mis teeb sellest aastaringselt külastatavaks sihtkohaks.

Talvised kuud (detsember kuni veebruar) on Hollandis üsna jahedad, kus temperatuurid kõiguvad tavaliselt nullist kuni 6 kraadini Celsius. See periood võib kaasa tuua ka lume, eriti jaanuaris ja veebruaris, kuid lume sademete hulk on tavaliselt väike. Talv on samuti tuntud oma halli ja niiske ilmaga, mis võib mõnikord päevi kesta.

Kevad (märtsist maini) on Hollandis eriline aeg, eriti aprillis ja mais, kui tulbid õitsema hakkavad. Kevade saabumisega tõusevad temperatuurid järk-järgult, jõudes 8-15 kraadini Celsius. Sel perioodil on päevad pikemad ja päikeselisemad, muutes selle ideaalseks ajaks jalgrattaga ringi sõitmiseks ja maapiirkondade avastamiseks.

Suvi (juunist augustini) on Hollandis kõige soojem aeg, kus keskmine temperatuur on 17-20 kraadi Celsius. Selle aja jooksul võib esineda mõõdukaid kuni kõrgeid temperatuure, ulatudes harvadel juhtudel üle 25 kraadi. Suvi on ideaalne aeg rannapuhkuseks, linnapuhkuseks ja kultuurisündmuste nautimiseks.

Sügis (septembrist novembrini) toob kaasa jahedama ja niiskema ilma. Temperatuurid langevad järk-järgult, jõudes 5-14 kraadini Celsius. See on aeg, mil lehed muudavad värvi, pakkudes kaunisid vaateid maapiirkondades ja linnaparkides. Sügis võib samuti olla vihmane, seega on hea varustada ennast vihmavarjuga.

Üldiselt on Hollandi kliima üsna ettearvamatu, kus ilm võib muutuda päevast päeva. Seetõttu on oluline jälgida ilmaprognoosi ja riietuda kihiliselt, et olla valmis igasuguseks ilmaks. Hollandi kliima pehmus ja mitmekesisus muudavad selle riigi igal aastaajal külastamiseks ahvatlevaks.

Millal minna Hollandisse

Parim aeg Hollandisse reisimiseks

Hollandisse reisimise ideaalne aeg sõltub teie huvide ja eelistuste mitmekesisusest. Kuigi Holland pakub aastaringselt hulgaliselt vaatamisväärsusi ja tegevusi, võivad teatud kuud ja aastaajad olla teie reisikavade jaoks eriti soodsad.

  • Kevad: Tulpide hiilgus – Kevad, eriti aprill ja mai, on Hollandis võib-olla kõige maagilisem aeg. Tulbid õitsevad sel perioodil kõige rohkem, muutes maastikud värviküllaseks lillemeriks. Kuulsaim koht tulbide imetlemiseks on Keukenhofi aiad Lisse linnas, mis on avatud märtsi lõpust mai keskpaigani. Kevadel on ilm meeldivalt soe, mis teeb sellest ideaalse aja ka jalgrattamatkadeks ja linnaekskursioonideks.
  • Suvi: Kultuuri ja rannaelu nautimine – Suvi (juuni-august) on Hollandi kõige soojem periood, pakkudes päikesepaistelisi päevi ja meeldivaid temperatuure. See on suurepärane aeg, et nautida riigi rannajoont ja külastada põnevaid festivale nagu Pinkpop, North Sea Jazz Festival ja mitmed tänavakunsti sündmused. Suved on Hollandis ka parim aeg kultuurihuvilistele, kuna paljud muuseumid ja galeriid korraldavad erinäituseid ja üritusi.
  • Sügis: Värvikirev loodus ja kultuurisündmused – Sügisel (september-november) langevad temperatuurid ja päevad muutuvad lühemaks, kuid see ei tähenda, et Holland oleks vähem atraktiivne. Lehtede värvi muutumine loob maalilise tausta maapiirkondadele ja linnaparkidele. See aeg sobib ideaalselt ka gastronoomia ja veini huvilistele, kuna paljudes piirkondades toimuvad toidu- ja veinifestivalid.
  • Talv: Jõuluturud ja pidulikud sündmused – Talv (detsember-veebruar) võib Hollandis olla külm, kuid pakub omaette võlu jõuluturgude ja pidulike sündmuste näol. Linnad nagu Amsterdam ja Utrecht muutuvad tõeliseks talvevõlumaaks, kus on kaunid jõulutuled ja -kaunistused. Külastage kindlasti Hollandi kuulsaid jäähalle ja kogege uisutamist ajaloolistes linnades.

Hollandi ilmastiku ettearvamatus tähendab, et reisiplaanide tegemisel on hea jälgida ilmaennustusi. Samuti on soovitatav riietuda kihiliselt, et olla valmis igasugusteks ilmastikutingimusteks.

Kui olete huvitatud kultuurisündmustest ja festivalidest, siis suvekuud on teie jaoks ideaalsed. Kui aga soovite näha Hollandi kuulsaid tulpe õitsemas, planeerige oma reis kevadesse. 

Sügis on suurepärane aeg kultuurisündmuste ja maalilise looduse nautimiseks, samas talv toob kaasa oma piduliku võlu ja jõuluturud. Lõppkokkuvõttes sõltub Hollandisse reisimise parim aeg teie isiklikest huvidest ja sellest, mida soovite oma reisilt saada.

Millal minna Hollandisse

Mis kuudel tasuks Hollandisse minekut vältida?

Kuigi Holland pakub aastaringselt erinevaid atraktsioone ja tegevusi, võivad mõned kuud olla reisimiseks vähem soovitatavad, eriti kui teil on kindlad eelistused või vajadused. Ebasoodsad kuud Hollandisse reisimiseks sõltuvad ilmastikust, rahvahulkadest ja isiklikest eelistustest.

  • November kuni Veebruar  (Külmad ja pimedad kuud) – November kuni veebruar võivad Hollandis olla üsna külmad ja pimedad. Temperatuurid langevad sageli alla nulli, ja päevad on lühikesed, mis tähendab, et päevavalgust on vähem. Sel perioodil võib esineda ka lume- ja vihmasadusid. Need kuud ei pruugi olla parim aeg neile, kes eelistavad soojemat ilma või soovivad aktiivselt uurida väljas asuvaid vaatamisväärsusi.
  • Juuli ja August (kõrghooaeg ja rahvarohked turismikohad) – Juuli ja august on Hollandis kõige populaarsemad kuud turistide seas, mis tähendab, et peamistes turismikohtades võib olla väga palju rahvast. Kui eelistate vältida rahvahulkasid ja nautida vaatamisväärsusi rahulikumas keskkonnas, võib olla mõistlik need kuud reisimiseks vältida. Lisaks võivad majutuse ja lendude hinnad olla sel perioodil kõrgemad.

Muidugi sõltuvad reisieelistused individuaalsetest huvidest ja vajadustest. Näiteks, kui olete huvitatud Hollandi jõuluturgudest või uisutamisest, võib talvine periood olla teie jaoks ideaalne. 

Samuti, kui soovite kogeda Hollandi suvefestivale ja elavat kultuurielu, on juuli ja august suurepärased kuud, vaatamata suuremale turistide arvule.

Kokkuvõttes on Holland aastaringselt kaunis ja põnev sihtkoht. Kuid kui soovite vältida äärmuslikke ilmastikutingimusi või rahvarohkeid perioode, võiksite kaaluda reisi planeerimist väljaspool novembri kuni veebruari talvekuusid või suvist kõrghooaega juulis ja augustis.

Millal minna Hollandisse

Hooajalised kulud ja hinnad

Hollandi külastamine võib olla rahaliselt erinev sõltuvalt hooajast, mil otsustate reisida. Mõistmine, kuidas aastaajad mõjutavad majutuse, transpordi, toidu ja vaatamisväärsuste kulusid, aitab teil oma reisi tõhusamalt planeerida.

  • Kevad (märts-mai): See on aeg, mil Holland ärkab ellu, eriti tulbide õitsemise tõttu. Kevadel on majutuse hinnad veel suhteliselt mõõdukad, kuigi need hakkavad tõusma, eriti populaarsetes turismikohtades. Soovitatav on majutus ja muud broneeringud teha varakult, eriti tulbifestivalide ajaks.
  • Suvi (juuni-august): Suvekuud on Hollandis kõrghooaeg, mis tähendab, et nii majutuse kui ka lennupiletite hinnad on kõrgemad. Samuti võivad suurenenud turistide hulga tõttu tõusta hinnad populaarsetes turismikohtades ja restoranides. Suvel toimuvad ka paljud festivalid ja üritused, mis võivad samuti tõsta nõudlust ja hindu.
  • Sügis (september-november): Kui suvine sagin raugeb, hakkavad hinnad langema. Sügis on suurepärane aeg külastamiseks, kui eelistate rahulikumat reisi ja mõõdukamaid hindu. Kuna ilm võib olla ettearvamatu, on see hea aeg kultuurisündmuste ja muuseumide külastamiseks.
  • Talv (detsember-veebruar): Talv, välja arvatud jõulupühade periood, on tavaliselt madalaim hooaeg, mil hinnad on kõige soodsamad. Kui teil pole midagi külma ja niiske ilma vastu, võite leida väga soodsaid majutus- ja lennupiletihindu. Jõuluturud ja talvefestivalid pakuvad siiski palju tegevusi.

Hooaja ja eelistuste arvestamine aitab teil Hollandi reisi planeerida nii, et saate maksimaalselt ära kasutada oma eelarvet ja nautida kõike, mida see erakordne riik pakub. Kas otsite kevadist tulbimaagiat või soovite talviseid festivale, Holland tervitab teid avasüli.

Millal minna Hollandisse

Festivalid ja muud sündmused

Holland on koduks paljudele värvikatele festivalidele ja sündmustele. Siin on valik selle riigi mitmekesistest festivalidest ja sündmustest, mis peegeldavad selle rikkalikku kultuuri ja traditsioone.

  • Keukenhofi tulbifestival – See maailmakuulus festival on iga-aastane kõrghetk, kus saab näha miljoneid õitsvaid tulpe. Keukenhofi aiad on kevadise õitsemise ajal tõeline pilgupüüdja, olles tulbihuvilistele kohustuslik peatuspaik.
  • Kuningapäev (Koningsdag) – Igal 27. aprillil tähistatakse Hollandi kuninga sünnipäeva. See on päev, mil kogu riik muutub oranžiks, pakkudes tänavaid täitvaid pidustusi, muusikat, turge ja palju muud.
  • Amsterdam Light Festival – Talvekuudel muudab see festival Amsterdami kanalid ja tänavad maagiliseks valguskunsti näituseks, meelitades kohale nii kohalikke kui rahvusvahelisi külastajaid.
  • North Sea Jazz Festival Rotterdamis – Üks Euroopa suurimaid jazzmuusika festivale, mis toob kokku maailmakuulsad artistid ja jazzisõbrad kogu maailmast.
  • Hollandi filmifestival Utrechthis – See festival on oluline platvorm Hollandi filmitööstuse jaoks, kus näidatakse kohalikke ja rahvusvahelisi filme, samuti antakse välja mainekaid auhindu.
  • Pinkpop – See on üks vanimaid ja kõige populaarsemaid rockmuusika festivale Euroopas, tuues kokku suure hulga rahvusvahelisi ja kohalikke artiste.
  • Glow Eindhoven – Imeline valgusfestival, kus kunstnikud ja disainerid muudavad Eindhoveni linna interaktiivseks kunstinäituseks, kasutades valgust ja värve.
  • Aalsmeeri lillekorralduse konkurss – Aalsmeer, tuntud kui lilleni linn, võõrustab seda suurejoonelist lilleseade võistlust, mis on oma suurejooneliste ja värvikirevate lillekorraldustega silmapaistev.
  • Hollandi tantsufestival – Hollandis toimuv suurim kaasaegse tantsu festival, mis toob kokku talentide rohkuse ja pakub erinevaid etendusi.
  • Sneekweek – Hollandi suurim veespordiüritus ja purjetamisfestival, kus osalejad nautida purjetamisvõistlusi ja rikkalikku kultuuriprogrammi.
  • Leideni Ontzet – Traditsiooniline festival Leideni linnas, tähistades linna vabastamist Hispaania piiramisrõngast 16. sajandil, mida iseloomustavad paraadid, muusika ja turg.
  • Käsitööõlle festivalid – Holland on tuntud oma käsitööõllede poolest ja mitmed festivalid nagu Amsterdam Craft Beer Fest kutsuvad kokku parimaid kohalikke ja rahvusvahelisi õlletootjaid.
Millal minna Hollandisse

Mida Hollandis näha ja teha?

Holland pakub külastajatele palju rohkem kui ainult tulpe ja tuuleveskeid. Selle rikkalik kultuuripärand, imelised vaatamisväärsused, kaunid maastikud ja elav linnakultuur loovad mitmekülgse kogemuse, mis rahuldab igat tüüpi reisijaid.

  • Avastage ajaloolisi linnu – Hollandi linnad on täis ajalugu ja kultuuri. Amsterdam, riigi pealinn, on tuntud oma ajalooliste kanalite, Anne Franki maja ja mainekate muuseumide, nagu Rijksmuseum ja Van Gogh Muuseum, poolest. Amsterdamis ringi jalutades võite kogeda linna kosmopoliitset õhkkonda ja imetleda selle kauneid kanalite ääri. Rotterdam, teine Hollandi suurlinn, pakub täiesti erinevat elamust, olles kuulus oma modernse arhitektuuri ja innovaatilise disaini poolest. Ärge jätke külastamata Erasmuse silda ja Markthal’i, mis on kaasaegse arhitektuuri meistriteosed. Utrecht ja Haag pakuvad samuti oma ainulaadseid võlusid, alates keskaegsetest tänavatest kuni parlamendihoonete ja kuninglike paleedeni. Väiksemates linnades nagu Delft ja Leiden leiate traditsioonilisi hollandi atmosfääre, kauneid kanaleid ja rikkalikku ajalugu.
  • Naudi loodust ja maapiirkondi – Holland ei ole ainult linnade maa. Riigi maapiirkonnad ja looduslikud vaatamisväärsused pakuvad suurepärast võimalust avastada Hollandi looduslikku ilu. Jalgrattasõit on populaarne viis maapiirkondade, nagu tulbiväljad ja traditsioonilised tuuleveskid, nagu Kinderdijk, avastamiseks. Riigi põhjaosas asuv Waddenzee, UNESCO maailmapärandi nimistus, pakub unikaalset võimalust kogeda “mudflat hiking” ehk matkamist madalikel.
  • Külastage muuseume ja galeriisid – Holland on tuntud oma rikkaliku kunsti ja kultuuri poolest. Lisaks Amsterdami tuntud muuseumidele, nagu Rijksmuseum ja Van Gogh Muuseum, on ka teistes linnades palju avastada. Mauritshuis Haagis hoiab endas Vermeeri “Tüdruk pärlkõrvarõngaga” ja teisi meistriteoseid. Groningeni Groninger Museum on tuntud oma kaasaegse kunsti ja erakordse arhitektuuri poolest.
  • Osalege kultuuriüritustel ja festivalidel – Hollandis toimub aastaringselt palju festivale ja kultuuriüritusi. Alates tulbifestivalidest kevadel kuni suviste muusikafestivalideni ja sügiseste filmifestivalideni pakub Holland mitmekesist kultuurielamust.
  • Proovige kohalikku toitu – Hollandi köök pakub rohkem kui ainult juustu ja heeringat. Amsterdamis ja teistes suuremates linnades leiate laia valiku rahvusvahelisi restorane. Ärge jätke proovimata traditsioonilisi hollandi roogasid nagu stroopwafel (vahvlid siirupiga), pannkoogid ja hõrgutav pealetükkivad juustud.
  • Avastage Hollandi traditsioone – Holland on tuntud oma tulbikasvatuse, tuuleveskite ja jalgrattakultuuri poolest. Külastage Keukenhofi aedu, et näha üle seitsme miljoni tulbi õitsemas, või avastage ajaloolisi tuuleveskeid Zaanse Schansis.
Millal minna Hollandisse

Mida peaks veel Hollandisse minnes teadma?

Enne Hollandisse reisimist on oluline teada mõningaid praktilisi aspekte ja kohalikke tavasid, et tagada sujuv ja nauditav kogemus. Siin on mõned olulised näpunäited ja teadmised, mida tasub arvestada.

  • Keel ja suhtlemine – Hollandi ametlik keel on hollandi keel. Siiski on enamik hollandlasi suurepäraselt võimelised suhtlema inglise keeles, eriti suuremates linnades ja turismipiirkondades. Siiski on viisakas õppida mõned põhilised fraasid hollandi keeles, nagu “Tere” (Hallo) ja “Aitäh” (Dank u).
  • Transport – Hollandis on laialdaselt levinud ja tõhus ühistranspordisüsteem, mis hõlmab ronge, busse ja trammiliine. Amsterdami ja teiste suuremate linnade kesklinnas on palju lihtne liigelda jalgsi või jalgrattaga. Jalgrattaga sõitmine on Hollandis väga populaarne ja laialt levinud, mistõttu on oluline olla teadlik jalgratturitele mõeldud teedest ja liikluseeskirjadest.
  • Valuuta ja makseviisid – Hollandis kasutatakse eurot (EUR). Enamikus kohtades, sealhulgas hotellides, restoranides ja kauplustes, aktsepteeritakse krediitkaarte, kuid on ka väiksemaid kauplusi ja turge, kus on vajalik sularaha. Soovitatav on kaasa võtta sularaha, eriti kui külastate väiksemaid linnu või maapiirkondi.
  • Ilm ja riietus – Hollandi ilm võib olla ettearvamatu, seega on oluline riietuda kihiliselt ja olla valmis igasuguste ilmastikutingimuste jaoks. Kaasa võtke vihmavari või kerge vihmajope, eriti kevadel ja sügisel.
  • Turvalisus ja tervishoid – Holland on üldiselt turvaline riik, kuid nagu igas suures linnas, tuleb olla tähelepanelik oma isiklike asjade suhtes, eriti turismipiirkondades ja ühistranspordis. Tervishoiuteenused on kõrgel tasemel, kuid reisikindlustus on soovitatav igaks juhuks.
  • Kohalikud kombed ja etikett – Hollandlased on tuntud oma otsekohesuse ja avatuse poolest. Oluline on näidata austust kohaliku kultuuri ja traditsioonide vastu. Samuti on Hollandis tavaline anda jootraha, tavaliselt umbes 5-10% arvest, hea teeninduse eest restoranides ja kohvikutes.

Arvestades neid praktilisi näpunäiteid ja kohalikke tavasid, on teie reis Hollandisse sujuvam ja nauditavam. Holland pakub rikkalikku kultuuri, kauneid vaatamisväärsusi ja sõbralikku õhkkonda, muutes selle sihtkohaks, mida tasub avastada.

Millal minna Hollandisse

Kokkuvõtteks

Holland on ideaalne reisisihtkoht igal aastaajal, pakkudes rikkalikku kultuuri, ajalugu ja loodusilu. Parim reisiaeg sõltub teie huvist tulbifestivalide, suviste muusikafestivalide või jõuluturgude vastu. Hinnad varieeruvad hooajaliselt, kusjuures suvi on kõige kulukam. Avastage Hollandi linnade, maapiirkondade ja ainulaadsete festivalide mitmekesisus ning valmistuge ette kultuurilisteks eripärateks, keeleks ja transpordiks, et tagada meeldejääv reisielamus.

Scroll to Top