Jaapani linnad

Jaapani linnad – 20 lummavat paika, kus ajalugu kohtub modernsusega

Jaapani linnad pole lihtsalt geograafilised punktid kaardil, vaid need on kui elavad ja hingavad jutustused, mis on sündinud sajanditepikkuse ajaloo ja kultuuri ahjus. 

Kui me kuulame piisavalt tähelepanelikult, räägivad need linnad meile lugusid samuraide vaprusest, keisrite visioonidest, looduse maagilisest rütmist ja modernsuse pidevast pulseerimisest. 

Kas oled valmis avastama jaapani linnade lõputut paletti? Kõndides läbi Tokyo kõrghoonete, Kyoto ajalooliste templite või Osaka kosmopoliitsete tänavate, ootavad ees avastused, mis rikastavad meie mõistmist ja süvendavad meie imetlust selle maa vastu. 

Siis loe edasi ja lase end kanda läbi Jaapani linnade maagilise labürindi, kus iga nurga taga peitub uus lugu, ootamas, et seda jutustataks.

1. Tokyo

Tokyo - Jaapani linn

Jaapani pealinn Tokyo on kaasaegne maailmalinn, kus on säilinud rikkalik ajalugu ja kultuur. Pilvelõhkujate vahel leidub ajaloolisi templeid, mis pakuvad põgenemist linna kiirest elutempost. 

Asakusa piirkonna Senso-ji tempel ja Meiji Jingu pühamu Shibuyas on vaid mõned näited Tokyo ajaloolistest aaretest. Lisaks ajaloole pakub Tokyo ka ülimat ostuelamust alates luksuslikest kaubanduskeskustest nagu Ginza kuni väikesteni turgudeni nagu Ameya-Yokocho. Ööelu, tehnoloogia, moe ja kultuuri fännid leiavad siit samuti oma. 

Tokyo Disneyland ja Studio Ghibli muuseum on ideaalsed kohad perega aja veetmiseks. Ükskõik, kas otsite ajaloolisi paiku, kaasaegset arhitektuuri või maitseelamusi – Tokyo pakub kõike.

2. Kyoto

Endine Jaapani pealinn Kyoto on tuntud oma ajalooliste templit, pühamute ja traditsiooniliste teemajade poolest. Linn on otsekui ajarännak minevikku, kus saab nautida Jaapani traditsioonilist arhitektuuri ja kultuuri. 

Kevadel muutub linn eriti maaliliseks, kui kirsipuud õitsevad, eriti populaarsetes kohtades nagu Kiyomizu-dera tempel ja Maruyama Park. Gioni linnaosa pakub võimalust kohata geišasid ja maitsta traditsioonilist jaapani kööki. Sügisel on Kyotos üks parimaid kohti, kus nautida lehtede värvingut. Kuldne tempel (Kinkaku-ji) ja Tuhande Torii väravate rada Fushimi Inari taishas on vaid mõned kohustuslikud külastuskohad Kyotos.

3. Osaka

Osaka - Linn Japaanis

Osaka on Jaapani köögi süda, kus toidugurmaanid saavad nautida kõige autentsemat takoyakit, okonomiyakit ja kushikatsut. Linn on tuntud oma sõbralike inimeste, kaasaegse arhitektuuri ja rikkaliku ajaloo poolest. 

Osakas asub üks Jaapani kõige kuulsamaid kindlusi – Osaka kindlus, mis on eriti kaunis kirsipuude õitsemise ajal. Dotonbori piirkond on linna südameks, kus leidub arvukalt poode, restorane ja meelelahutuskohti. Universal Studios Japan on üks lõbusamaid teemaparke Jaapanis, mis pakub põnevaid atraktsioone ja etendusi. 

Osaka on suurepärane kombinatsioon ajaloost, kultuurist ja modernsusest, mis pakub midagi iga reisija jaoks.

4. Hiroshima

Hiroshima on linn, mis sümboliseerib rahu ja lootust. Kuigi tuntud kui koht, kus Teise maailmasõja ajal heideti esimene aatompomm, on Hiroshima tänapäeval paik, kus rõhutatakse rahu ja tuumarelvade keelustamise vajadust. 

Rahu memoriaalpark on linna süda, kus külastajad saavad austada pommi ohvreid ja õppida selle traagilise sündmuse ajalugu. Rahu memoriaalmuuseum pakub sügavat ülevaadet päevast, mil pomm linnale heideti. 

Kuid Hiroshima pole ainult selle traagilise päeva mälestus. Linn pakub ka kauneid parke, ajaloolisi templeid ja maalilist Miyajima saart koos kuulsa veepealse “ujuva” väravaga. Hiroshima on tõend sellest, et isegi pärast suurimat traagiat on võimalik taastuda ja ehitada parem tulevik.

5. Yokohama

Yokohama - Jaapani linn

Yokohama, Jaapani suuruselt teine linn, on tuntud oma kauni rannajoone, kosmopoliitse atmosfääri ja ajalooliste paikade poolest. Minato Mirai piirkonnas on ultramodernsed pilvelõhkujad, mis pakuvad suurepäraseid vaateid linnale, eriti Landmark Toweri vaateplatvormilt. 

Yokohama on ka koduks ühele Jaapani vanimale Hiinatownile, kus külastajad saavad nautida autentset Hiina toitu ja kultuuri. Sankeien aed on veel üks peidetud pärl, kus saab nautida Jaapani traditsioonilist aiandust ja arhitektuuri. Yokohama on ideaalne koht nii ajaloo, kultuuri kui ka kaasaegse Jaapani nautimiseks.

6. Nara

Enne kui Kyoto sai Jaapani pealinnaks, oli selleks Nara, mis on tuntud oma ajalooliste templite, pühamute ja kuulsate vabalt ringi liikuvate hirvede poolest. 

Nara Park on ideaalne koht pikniku pidamiseks ja hirvedega suhtlemiseks, samas kui Todai-ji tempel on koduks suurele Buddha kujule ja on üks Jaapani suurimaid puidust ehitisi. Kasuga-taisha pühamu, tuntud oma tuhandete laternate poolest, on veel üks Nara ajalooline aare. 

Lisaks ajaloolistele paikadele on Nara ka koduks mitmetele muuseumidele ja galeriidele, mis tutvustavad kohalikku kunsti ja käsitööd. Nara pakub külastajatele võimalust sukelduda sügavale Jaapani ajalukku ja nautida selle looduse ilu.

7. Sapporo

Sapporo - Jaapani linn

Sapporo, Hokkaido saare suurim linn, on tuntud oma jaheda kliima, suusakuurortide ja Sapporo õlle poolest. Linn on eriti populaarne talvel, kui toimub kuulus Sapporo Lumefestival. Sel ajal muutub linn lumest ja jääst skulptuuride galaktikaks, mis meelitab ligi külastajaid üle kogu maailma. 

Suvel on Sapporo ideaalne koht põgenemiseks Jaapani kuumematest piirkondadest, pakkudes mõnusat jahedust ja lopsakaid rohelisi parke. Odori Park on linna süda, kus saab nautida hooajalisi festivale ja üritusi. Sapporo on ka gastronoomiline paradiis, pakkudes Hokkaido eripärasid nagu värske mereandide ramen ja maitsev maito jäätis. Linnas on ka mitmeid muuseume, mis keskenduvad Hokkaido ajaloole ja kultuurile.

8. Kanazawa

Kanazawa on linn, mis on säilitanud oma Edo perioodi ilu, mida tuntakse ka Jaapani “väikese Kyotona”. Kuldseid liivaga Kenrokuen aed, mis on üks Jaapani kolmest suurimast aiast, on Kanazawa kroonijuveel, kus saab nautida erinevaid aastaaegu. 

Higashi-Chaya piirkond on ajalooline geišade linnaosa, kus saab nautida traditsioonilisi teemaju ja vaadata geišade etendusi. Kanazawa on ka tuntud kui kulla käsitöö keskus, mida saab näha nii kunstiobjektides kui ka toidus. Linnas on ka mitmeid ajaloomuuseume ja templeid, mis annavad ülevaate selle rikkast kultuuripärandist.

9. Fukuoka

Linn Jaapanis - Fukuoka

Fukuoka, Kyushu saare suurim linn, on elav koht, kus ajalugu kohtub kaasaegsusega. Tenjin ja Hakata on linna kaubandus- ja meelelahutuskeskused, kus on arvukalt poode, restorane ja baare. Fukuoka on eriti tuntud oma rameni poolest, mida saab proovida kohalikes “yatai” tänavatoidukohtades. 

Ohori Park on suurepärane koht lõõgastumiseks ja nautimiseks, pakkudes maalilist vaadet oma suurele tiigile. Fukuoka torn pakub linnavaateid, samas kui Fukuoka linnamuuseum ja Kyushu rahvusmuuseum tutvustavad piirkonna ajalugu ja kultuuri. Linn on ka värav teistesse Kyushu piirkonna osadesse, tehes sellest ideaalse baasi saare avastamiseks.

10. Nagasaki

Nagasaki, linn, mida maailm tunneb kui üht kahest kohast, kus Teise maailmasõja ajal heideti aatompomm, on palju enamat kui selle traagilise sündmuse mälestus. Loomulikult on Aatomipommide muuseum ja Rahu park kohtadeks, kus mõtiskleda ja meenutada minevikku, kuid Nagasaki paelub ka oma ajaloolise ja kultuurilise rikkusega. 

Nagasaki oli üks väheseid Jaapani sadamaid, mis oli avatud välismaailmale Edo perioodil, mis mõjutas selle kultuuri ja arhitektuuri. Dejima, kunagine hollandlaste kaubanduspost, ja mõjutused lääne arhitektuuris on tunnistuseks sellele. Nagasaki pakub ka loodusilu, nagu Mt. Inasa, millelt avanevad silmapaistvad vaated linnale.

11. Kobe

Linn Jaapanis - Kobe

Kobe, paiknedes Honshu saare lõunaosas, on üks Jaapani peamisi sadamalinnu, mis on tuntud oma luksusliku Kobe veise, moe ja ajaloo poolest. Linn taastus kiiresti 1995. aasta maavärinast ja on tänaseks kosmopoliitne keskus, kus kombineeruvad kaasaeg ja traditsioon. 

Kobe Kitano piirkonnas saab näha ajaloolisi läänelikke maju, mis pärinevad ajast, kui Kobe oli üks esimesi Jaapani sadamalinnu, mis avanes kaubandusele. Mererand ja sadamapiirkond pakuvad maalilisi vaateid, kus on palju kauplusi, restorane ja kultuuriasutusi. Kobe on ka väravaks naabruses asuvatele kuurortidele, nagu Arima Onsen, mis on tuntud oma kuldse ja hõbedase mineraalvee poolest.

12. Hakodate

Hakodate, asudes Hokkaido saare lõunaosas, on linn, mis on tuntud oma maaliliste vaadete, ajalooliste hoonete ja mereandide poolest. Üks peamisi vaatamisväärsusi on Hakodate mägi, millelt avaneb muljetavaldav panoraamvaade linnale, eriti öösel. 

Vanalinnas on säilinud palju 19. sajandi kolooniaalstiilis hooneid, mis annavad tunnistust ajast, kui Hakodate oli üks esimesi Jaapani sadamalinnu, mis avati välismaailmale. Hommikul saab Hakodate turul nautida värsket mereanni ja õhtul proovida piirkonna eripära, nagu shio ramen või izakaya stiilis grillitud kala. Hakodate on ka ideaalne lähtepunkt Ushu ja Oshima poolsaare avastamiseks.

13. Sendai

Sendai linn Jaapanis

Sendai, tuntud ka kui “Puidust linn”, on Tohoku piirkonna suurim linn ja on tuntud oma lopsaka roheluse, ajalooliste paikade ja festivalide poolest. Sendai on kuulus oma Tanabata festivali poolest, mis toimub igal aastal augustis ja on üks suurimaid Jaapanis. Linnas asub ka ajalooline Sendai loss, mis pakub külastajatele imelist vaadet linnale. Sendai on ka gastronoomia keskus, eriti kuulus oma veiseliha ja zundamochi (rohelisest sojast valmistatud mochi) poolest. 

Kuigi see on suur linn, on Sendais säilinud palju rohelisi alasid ja parke, mis teeb sellest ideaalse sihtkoha nii linnaseiklusteks kui ka looduse nautimiseks. Lisaks on Sendai suurepärane lähtepunkt Tohoku piirkonna mägede, kuurortide ja ajalooliste linnade külastamiseks.

14. Kumamoto

Kumamoto, Kyushu saarel asuv linn, on kõige paremini tuntud oma muljetavaldava musta kivi Kumamoto lossi poolest, mis on üks Jaapani kolmest kuulsaimast lossist. Kuigi loss sai 2016. aasta maavärinas tõsiselt kahjustada, on taastamistööd pidevalt käimas ja see jääb endiselt linna peamiseks vaatamisväärsuseks. 

Kumamoto on ka tuntud kui “Südame linn”, peamiselt seetõttu, et sellel on südamekujuline tramm. Gastronoomia sõpradele pakub Kumamoto erilist rõõmu oma kuulsa basashi (toores hobuseliha) ja Kumamoto rameniga. Loodussõprade jaoks on lähedal asuv Aso vulkaaniline piirkond imeline sihtkoht, kus nautida vulkaanilisi maastikke ja värsket õhku.

15. Nagoya

Nagoya Linn Jaapanis

Nagoya, Jaapani neljas suurim linn, on Chubu piirkonna majanduslik ja kultuuriline keskus. Linna sümboliks on imposantne Nagoya loss, mis on kuulus oma kuldsete delfiinide (kinshachi) poolest, mis kaunistavad selle katusetorne. 

Nagoya on kaasaegne metropol, kuid siiski leidub palju ajaloolisi kohti, nagu Osu Kannon tempel ja Atsuta Jingu pühamu. Linna tööstuslik pärand on nähtav sellistes kohtades nagu Toyota tehnoloogiamuuseum ja SCMAGLEV ja raudteemuuseum. Gastronoomiliselt on Nagoya tuntud oma unikaalsete roogade, nagu miso-katsu ja hitsumabushi (anguilla riisiroog), poolest. 

Nagoya pakub külastajatele suurepärast kombinatsiooni ajaloost, tehnoloogiast ja kultuurist, muutes selle kohustuslikuks peatuseks Jaapani keskosas reisides.

16. Otaru

Otaru, asudes Hokkaido lääneosas, on tuntud oma ajalooliste kanalite, klaasitööstuse ja mereandide poolest. Otaru kanal, mille ääres on laohooned Meiji ja Taisho perioodidest, loob romantilise atmosfääri, eriti talveõhtutel, kui kõnniteed on kaunistatud lumesüütajatega. 

Klaasitööstuse ajalooline tähtsus on näha paljudes linnas asuvates klaasipoodides ja töökodades, kus külastajad saavad näha, kuidas meistrid klaasiesemeid valmistavad. Otaru on samuti kuulus oma värske mereandi poolest, eriti sushi poolest, ja seal on arvukalt restorane, mis serveerivad kohapeal püütud kala ja mereande. 

Muusikakarbimuuseum ja vana raudteejaam on teised populaarsed vaatamisväärsused, mis annavad tunnistust Otaru rikkast ajaloost ja kultuurist.

17. Matsue

Matsue linn Jaapanis

Matsue, Shimane prefektuuris, on tuntud kui “Vee linn” tänu oma paljudele järvedele ja kanalitele. Matsue loss on üks vähestest originaalsetest samuraide losside läheduses, mis on suurepäraselt säilinud ja pakub suurepäraseid vaateid linnale. 

Linnas on ka arvukalt ajaloolisi samurai eluruumide ja geiša piirkondi, mis aitavad külastajatel sukelduda Edo perioodi Jaapanisse. Teise olulise vaatamisväärsusena on Matsue kuulus Adachi muuseum, millel on üks Jaapani parimaid aedu. Matsue on ka väravateks lääne-Jaapani ajaloolistele ja müstilistele paikadele, nagu Izumo Taisha, üks Jaapani vanimaid ja tähtsamaid pühamuid.

18. Takayama

Takayama, mida tihti nimetatakse ka “Väikeseks Kyotoks”, asub Jaapani mägistes piirkondades ja on kuulus oma hästi säilinud Edo perioodi hoonete poolest. Vanalinna kvartalid on tihedalt täis ajaloolisi maju, mis on nüüd muudetud kauplusteks, kohvikuteks ja majutuskohtadeks, pakkudes külastajatele võimalust sukelduda ajalukku. Takayama on ka tuntud oma kohaliku käsitöö, eriti puitnikerduste ja saki poolest. 

Kaks korda aastas toimub linnas Takayama festival, mis on üks Jaapani kolmest suurimast traditsioonilisest festivalist, meelitades ligi tuhandeid külastajaid. Linnas on ka mitmeid ajaloolisi templeid ja pagoodasid, mis on hajutatud mägiste maastike vahel, pakkudes maalilist tausta sellele ajaloolisele paigale.

19. Nikko

Nikko on Tochigi prefektuuris asuv linn, mis on kuulus oma ajalooliste templite ja kauni looduse poolest. Nikko Toshogu pühamu, mis on pühendatud shogun Tokugawa Ieyasule, on UNESCO maailmapärandi nimistus ja on tuntud oma värviliste nikerduste ja kunstiliste detailide poolest. 

Lisaks sellele on Nikko koduks paljudele ajaloolistele pühamutele ja templitele, mis paiknevad Kegoni juga ja Chuzenji järve maalilises looduskeskkonnas. Nikko rahvuspark pakub aastaringselt suurepäraseid võimalusi matkamiseks ja looduse nautimiseks, eriti sügisel, kui lehed muudavad värvi, luues silmapaistva vaatemängu. 

Nikko on ka lähedal kuulsatele kuumaveeallikatele, pakkudes külastajatele lõõgastavat vannielamust pärast päeva ajalooliste paikade külastamist.

20. Beppu

Beppu linn Jaapanis

Beppu, asudes Kyushu saarel, on üks Jaapani kõige kuulsamaid kuumaveeallikate linnu. Linna kaheksa “helli” või kuumaveeallikat on eriti kuulsad oma erinevate värvide ja omaduste poolest, alates verepunastest “verevannidest” kuni selgete siniste allikateni. 

Lisaks traditsioonilistele onsen-kogemustele saavad külastajad nautida ka muid atraktsioone, nagu muda vannid, liivavannid ja aurusaunad. Beppu pakkumised ei piirdu aga ainult kuumaveeallikatega. 

Linna ümbruses leidub mitmeid matkaradasid, mis viivad läbi maaliliste mägede ja metsade. Beppu Ropeway pakub suurepärast vaadet linnale ja selle ümbrusele, muutes selle ideaalseks sihtkohaks nii lõõgastumiseks kui ka looduse nautimiseks.

Kokkuvõtteks

Antud artiklis tutvustasime põgusalt teile Jaapani mõningaid parimaid ja populaarsemaid linnu, mis pakuvad rikkalikku ajalugu, kultuuri ja loodusilu. 

Alates suurtest metropolidest nagu Tokyo ja Osaka kuni ajalooliste sihtkohtadeni nagu Kyoto ja Nikko, on igal linnal oma ainulaadne võlu. Olgu see siis kuumaveeallikate nautimine Beppus, ajalooliste templite külastamine Nikkos või suusapuhkus Sapporos, Jaapan pakub reisijatele laia valikut elamusi. 

Loodame, et maalisime teile parema pildi Jaapanist ning te saite ka lisainspiratsiooni oma järgmiseks Jaapani reisiks või lihtsalt veidi lisateadmisi selle imelise maa erinevatest paikadest.

Scroll to Top