Millal minna Belgiasse

Millal minna Belgiasse?

Belgia – Euroopa südames asuv väike, kuid võluv riik, mis pakub lõputult avastamisrõõmu ja elamusi. Olgu sihtkohaks maalilised keskaegsed linnad, maailmakuulus šokolaad, rikkalik õllekultuur või hingematvalt kaunid loodusvaated – Belgias leidub igaühele midagi. 

Aga millal on kõige parem aeg seda lummavat riiki külastada? Kas eelistada kevade värskust ja õitsvaid lilli, suvist festivalide melu, sügise kuldseid toone või talviseid jõuluturge? 

Selles artiklis süüvime põhjalikult Belgia kliimasse ja reisimise parimatesse aegadesse, tuues esile kõik olulised aspektid, mida peaksite teadma, et planeerida oma ideaalne reis Belgiasse. Astuge kaasa sellele põnevale teekonnale ja avastage, millal on just teile sobivaim aeg Belgia võlude nautimiseks!

Millal minna Belgiasse

Belgia kliima

Belgia asub Lääne-Euroopas ning selle kliima on peamiselt mõõdukas mereline, mida mõjutab Atlandi ookean. See tähendab, et Belgia kogeb pehmeid talvesid ja jahedaid suvesid, sagedaste sademetega aastaringselt.

 Riigis võib esineda erinevaid ilmastikutingimusi, olenevalt aastaajast ja piirkonnast. Belgia kliimat iseloomustab suuresti stabiilsus, kuid siin võivad ilmad kiiresti muutuda.

  • Kevad – Kevad Belgias kestab märtsist maini ning see on aastaaeg, mil loodus ärkab ellu. Kevadel on temperatuurid mõõdukad, tavaliselt jäävad need vahemikku 10-15 °C, kuigi aprilli lõpuks võivad temperatuurid tõusta isegi 20 °C lähedale. Sademete hulk on kevadel suhteliselt kõrge, kuid lilled ja rohelus muudavad Belgia maastiku sel ajal eriti kauniks. Kevad on suurepärane aeg külastada Belgia parke ja aedu, eriti tuntud on Hollandi piiri lähedal asuvad Keukenhofi aiad.
  • Suvi – Suvi Belgias kestab juunist augustini. Suvetemperatuurid on jahedapoolsed võrreldes paljude teiste Euroopa sihtkohtadega, keskmised temperatuurid jäävad tavaliselt vahemikku 18-25 °C.  Belgias võib suvekuudel esineda äikesetorme ja tugevaid vihmahooge, kuid üldiselt on ilm päikesepaisteline ja meeldiv. Suvi on populaarne aeg turistide jaoks, kuna sel ajal on võimalik nautida vabaõhuüritusi ja piknikke parkides. Belgia rannikul asuvad kuurordid nagu Oostende ja Knokke-Heist on suvekuudel eriti populaarsed.
  • Sügis – Sügis Belgias kestab septembrist novembrini. Sügisel langevad temperatuurid järk-järgult ning oktoobrist alates võib tunda juba jahedamat ilma. Septembris on temperatuurid veel mõnusad, jäädes 15-20 °C vahele, kuid novembriks langevad need sageli alla 10 °C. Sügis on sademeterohke aastaaeg, sageli võib esineda vihmaseid päevi. Siiski on sügis ka väga kaunis aeg Belgias reisimiseks, sest puulehed muudavad maastiku värviliseks. See on suurepärane aeg matkamiseks ja looduse nautimiseks.
  • Talv – Talv Belgias kestab detsembrist veebruarini ning see on kõige külmem aastaaeg. Talvetemperatuurid jäävad tavaliselt vahemikku 0-5 °C, kuigi öösiti võivad need langeda alla nulli. Lumi ei ole Belgias väga sage, kuid aeg-ajalt võib esineda lumesadusid, mis muudavad linnad ja maapiirkonnad lummavaks. Talv on hea aeg külastada Belgia ajaloolisi linnu nagu Brüssel, Brugge ja Gent, mis on jõulude ajal kaunilt kaunistatud. Talvised ilmad võivad olla sombused ja niisked, mistõttu tasub varuda sooje riideid ja vihmakindlaid rõivaid.
Millal minna Belgiasse

Parim aeg Belgiasse reisimiseks

Belgia on mitmekülgne sihtkoht, mille igal aastaajal on oma eripärad ja võlud. Reisijate jaoks on parim aeg Belgiasse reisimiseks sageli kevadel ja suvel, kuid ka sügisel ja talvel on omad eelised. Valik sõltub suuresti reisi eesmärkidest ja isiklikest eelistustest. 

Siin on ülevaade sellest, millal võiks olla kõige parem aeg Belgiasse reisimiseks, sõltuvalt teie huvidest ja eelistustest.

  • Kevad (märts-mai) – Kevad on suurepärane aeg Belgiasse reisimiseks, eriti neile, kes naudivad looduse ilu ja õiteaega. Kevadisel perioodil ärkab Belgia loodus ellu, pargid ja aiad täituvad õitsvate lilledega ning ilm muutub järk-järgult soojemaks. Märtsis ja aprillis võivad temperatuurid olla veel jahedad, kuid mai kuuks on need tavaliselt juba meeldivalt soojad, jäädes 15-20 °C vahele. Kevadel on vähem turiste kui suvekuudel, mis tähendab, et saate nautida vaatamisväärsusi ja ajaloolisi paiku rahulikumas õhkkonnas. Brüsseli kuulsa Grand Place’i, Brugge romantiliste kanalite ja Genti vanalinna külastamine on kevadel eriti mõnus. Lisaks toimuvad kevadel mitmed festivale ja kultuuriüritusi, näiteks Brüsseli lilleshow Floralia Brussels ja erinevad õllefestivalid.
  • Suvi (juuni-august) – Suvi on Belgias kõige populaarsem reisiaeg, sest ilm on sel ajal kõige soojem ja päevad on pikad. Suvetemperatuurid jäävad tavaliselt 18-25 °C vahele, mis on ideaalne temperatuur linnade avastamiseks ja vabaõhuürituste nautimiseks. Suvel toimuvad paljud suured festivalid ja üritused, sealhulgas maailmakuulus Tomorrowlandi muusikafestival ja Genti festivalid, mis pakuvad suurepärast meelelahutust ja kultuurielamusi. Belgia rannikualad, näiteks Oostende ja Knokke-Heist, on suvel populaarsed puhkusekohad, kus saab nautida päikest ja merd. Lisaks on suvel suurepärane võimalus osaleda erinevatel toidu- ja joogifestivalidel, kus saab maitsta Belgia kuulsat õlut, šokolaadi ja muid kohalikke hõrgutisi.
  • Sügis (september-november) – Sügis on Belgias kaunis ja rahulik aeg reisimiseks. Septembris on temperatuurid veel mõnusad, kuid oktoobri ja novembri jooksul muutuvad need järk-järgult jahedamaks. Sügisel on vähem turiste, mis tähendab, et vaatamisväärsused ja populaarsed kohad on vähem rahvastatud. Sügisene Belgia pakub suurepärast võimalust nautida loodusmatku ja jalutuskäike, kui puulehed muutuvad värviliseks. Belgia maapiirkonnad ja metsad, näiteks Ardennid, on sügisel eriti kaunid. Lisaks toimub sügisel mitmeid huvitavaid üritusi ja festivale, nagu Brüsseli õllefestival ja erinevad kunstifestivalid.
  • Talv (detsember-veebruar) – Talv võib olla jahe ja niiske, kuid see on suurepärane aeg külastada Belgia linnu, mis on jõulude ajal kaunilt kaunistatud. Brüsseli jõuluturg ja valgustus, Brugge jõuluturud ja Genti talvefestival on vaid mõned näited talvistest üritustest, mis loovad maagilise atmosfääri. Talvel on Belgias vähem turiste, mis tähendab, et saate nautida vaatamisväärsusi ja muuseume ilma suurte rahvahulkadeta. Kuigi temperatuurid võivad langeda alla 0 °C ja lumi pole väga tavaline, võib Belgia linnade talvine ilu olla lummav. See on ka suurepärane aeg proovida Belgia kuulsaid talvetoite ja soojendada end kohalikes kohvikutes ja restoranides.
Millal minna Belgiasse

Mis kuudel tasuks Belgiasse minekut vältida?

Kuigi Belgia on aastaringselt suurepärane sihtkoht, on teatud kuud ja perioodid, mil reisimine võib olla vähem soovitav. Selle põhjuseks võivad olla ebasoodsad ilmastikutingimused, kõrgemad hinnad või suurenenud turistide hulk. 

Siin on ülevaade kuudest, mida võib-olla tasuks vältida, kui soovite Belgias nautida parimat võimalikku kogemust.

  • November ja veebruar – November ja veebruar on Belgias üldiselt jahedad ja niisked kuud, mis võivad muuta reisimise vähem meeldivaks. Novembris langevad temperatuurid sageli alla 10 °C ning päevad on lühikesed ja sageli vihmased. Ka veebruar on tavaliselt külm ja niiske, kuigi lund esineb harva, võib temperatuurid langeda alla nulli, eriti öösiti. Nendel kuudel on vähe päikesepaistelisi päevi, mis võib mõjutada teie reisiplaane ja tegevusi. Lisaks on novembris ja veebruaris vähem üritusi ja festivale, mis tähendab, et kultuuriline ja meelelahutuslik programm võib olla piiratum. Kui teie eesmärk on nautida õuesolemist ja osaleda mitmesugustel üritustel, siis need kuud võivad olla vähem atraktiivsed.
  • Juuli ja august – Kuigi suvi on Belgias üldiselt meeldiv ja soojem, võivad juuli ja august olla vähem ideaalsed kuud reisimiseks, kui soovite vältida rahvahulki ja kõrgemaid hindu. Suvekuudel on Belgia linnad ja turismipiirkonnad täis turiste, mis tähendab, et populaarsed vaatamisväärsused võivad olla ülerahvastatud. Hotellide ja majutuse hinnad võivad samuti tõusta, eriti kuurortlinnades ja suuremates linnades nagu Brüssel, Brugge ja Gent. Lisaks võivad suvekuudel esineda äikesetormid ja vihmahood, mis võivad mõjutada teie plaane ja tegevusi. Kui eelistate rahulikumat reisimiskogemust, kus on vähem rahvast ja madalamad hinnad, võivad juuli ja august olla vähem atraktiivsed kuud Belgia külastamiseks.
  • Talve keskpaik (detsember-jaanuar) – Kuigi jõulud ja aastavahetus võivad olla võluv aeg Belgias, võib talve keskpaik olla väljakutsuv, kui te ei ole harjunud jahedate ja niiskete ilmastikutingimustega. Detsember ja jaanuar on tavaliselt kõige külmemad kuud, kus temperatuurid jäävad sageli vahemikku 0-5 °C. Kuigi lumi pole Belgias tavaline, võib niiske ja sombune ilm muuta reisimise vähem nauditavaks. Jõulupühade ja aastavahetuse ajal võivad hinnad hotellides ja restoranides olla kõrgemad ning populaarsed kohad võivad olla rahvast täis. Kui te ei ole suur talvise atmosfääri fänn või ei plaani osa võtta jõulupidustustest, võib see periood olla vähem atraktiivne reisimiseks.
Millal minna Belgiasse

Festivalid ja muud sündmused

Belgia on tuntud oma rikkaliku kultuurielu ja mitmesuguste festivalide poolest, mis pakuvad elamusi igale maitsele. Riigis toimub aastaringselt palju erinevaid üritusi, mis toovad kokku kohalikke ja turiste üle kogu maailma. Siin on ülevaade mõningatest silmapaistvamatest festivalidest ja sündmustest, mida tasub Belgias külastada.

Muusikafestivalid

Belgia on muusikasõpradele tõeline paradiis, pakkudes laia valikut festivale, mis katavad erinevaid žanre ja stiile. Üks tuntumaid ja suurimaid muusikafestivale on Tomorrowland, mis toimub juulis Boomis. See elektroonilise tantsumuusika festival tõmbab ligi tuhandeid inimesi üle kogu maailma ning on tuntud oma suurejoonelise lavakujunduse ja esinejate nimekirja poolest.

Rock Werchter, mis toimub juunis, on üks Euroopa juhtivaid rock-festivale. Festival toob lavale tuntud rock- ja popmuusika esinejaid ning pakub külastajatele unustamatut elamust. Gentse Feesten on Genti linnas toimuv muusika- ja kultuurifestival, mis kestab kümme päeva juulis. See pakub laia valikut kontserte, teatrietendusi, tantsuetendusi ja tänavaperformancesid.

Toidu- ja joogifestivalid

Belgia on kuulus oma gastronoomia poolest ning siin toimuvad mitmed festivalid, mis on pühendatud toidule ja joogile. Brüsseli õllefestival (Belgian Beer Weekend) toimub septembri esimesel nädalavahetusel ning toob kokku õllesõbrad ja pruulijad üle kogu riigi. Festivalil on esindatud üle 400 erineva Belgia õlle, mida külastajad saavad degusteerida ja nautida.

Antwerpenis toimub iga-aastane šokolaadifestival (Salon du Chocolat), mis on tõeline maiuspala šokolaadisõpradele. Festivalil saab tutvuda Belgia parimate šokolaadimeistrite loominguga, osaleda töötoad ja nautida šokolaadimaailma imelisi maitseid. 

Genti Püha Jaakobi kiriku juures toimub igal suvel ka “Gentse Feesten” raames toidufestival, kus pakutakse kohalikku tänavatoitu ja jooke.

Kultuuri- ja kunstifestivalid

Belgia kultuurikalender on täis mitmekesiseid kunstifestivale, mis hõlmavad teatrit, tantsu, kino ja kirjandust. Brüsseli filmifestival (Brussels International Fantastic Film Festival, BIFFF) toimub igal kevadel ja on pühendatud fantastika-, õudus- ja ulmefilmidele. Festival meelitab kokku filmihuvilisi ja režissööre üle kogu maailma ning pakub mitmekülgset programmi.

Brugge Triennaal on iga kolme aasta tagant toimuv kunstifestival, mis toob linna avalikku ruumi kaasaegse kunsti ja installatsioonid. Festival keskendub kaasaegse kunsti ja ajaloolise linnaruumi dialoogile, pakkudes unikaalset visuaalset kogemust. 

Antwerpse kultuurifestival “Zomer van Antwerpen” (Antwerpeni suvi) kestab juunist augustini ning hõlmab erinevaid teatri-, muusika- ja tantsuetendusi, mis toimuvad linna erinevates kohtades.

Traditsioonilised ja rahvuslikud festivalid

Belgia traditsioonilised festivalid on sageli seotud ajalooliste sündmuste ja rahvatraditsioonidega. Üks kuulsamaid on Binche karneval, mis toimub igal aastal enne paastuaja algust. Karneval on tuntud oma värvikate kostüümide ja maskidega tegelaste, Gilles’ide, poolest, kes tantsivad ja heidavad apelsine pealtvaatajatele.

Brüsseli lillevaip (Flower Carpet) on biennaal, mis toimub igal paarisaastal augustis Grand Place’il. Lillevaip koosneb sadadest tuhandetest begooniate õitest, mis moodustavad suurejoonelise ja värvilise mustri. Festival kestab neli päeva ja on tõeline visuaalne pidu kõigile külastajatele.

Millal minna Belgiasse

Hooajalised kulud ja hinnad

Reisimine Belgiasse võib sõltuvalt aastaajast ja reisiperioodist varieeruda kulude ja hindade poolest märkimisväärselt. Erinevad aastaajad toovad kaasa erinevad hinnatasemed nii majutuse, transpordi kui ka muude reisikulude osas. Järgnevalt on ülevaade hooajalistest kuludest ja hindadest Belgias reisimisel.

Kõrghooaeg (juuni-august ja detsembri pühadeaeg)

Kõrghooaeg Belgias langeb suvekuudele (juuni, juuli ja august) ning detsembri pühadeajale. Sel perioodil on Belgias kõige rohkem turiste, mis tähendab, et hinnad on tavaliselt kõrgemad.

  • Majutus: Suvekuudel ja detsembri pühade ajal on hotellide ja muude majutusasutuste hinnad märkimisväärselt kõrgemad. Populaarsete sihtkohtade nagu Brüsseli, Brugge ja Genti hotellid võivad olla kuni kaks korda kallimad võrreldes madalhooajaga. Soovitatav on majutus broneerida varakult, et vältida viimase hetke kõrgemaid hindu ja täituvust.
  • Transport: Lennupiletid ja rongipiletid võivad kõrghooajal olla kallimad, eriti kui broneerida lähemal reisi kuupäevale. Samuti on autorendi hinnad suvekuudel kõrgemad, kuna nõudlus on suurem.
  • Toit ja meelelahutus: Restoranide ja kohvikute hinnad ei pruugi oluliselt muutuda, kuid populaarsemates piirkondades võivad mõned kohad tõsta hindu turistide suurema hulga tõttu. Samuti võivad piletid populaarsetele vaatamisväärsustele ja üritustele olla kallimad või kiiremini välja müüdud.

Madalhooaeg (november-märts, välja arvatud detsember)

Madalhooajal, mis kestab novembrist märtsini (välja arvatud detsembri pühadeperiood), on Belgias vähem turiste ja seetõttu on ka hinnad madalamad.

  • Majutus: Hotellide ja muude majutuskohtade hinnad on madalhooajal tunduvalt soodsamad. See on suurepärane aeg reisimiseks, kui soovite säästa majutuskuludelt. Paljud hotellid ja külalistemajad pakuvad eripakkumisi ja allahindlusi, et meelitada külastajaid.
  • Transport: Lennu- ja rongipiletite hinnad on madalhooajal tavaliselt odavamad. Samuti on autorendi hinnad madalamad, mis teeb selle sobivaks ajaks riigis ringi reisimiseks ja erinevate piirkondade avastamiseks.
  • Toit ja meelelahutus: Restoranide hinnad püsivad enamasti stabiilsed, kuid vähem turiste tähendab, et teil on rohkem võimalusi nautida kohalikke toite ilma suurte rahvahulkadeta. Paljud vaatamisväärsused ja muuseumid pakuvad madalhooajal soodsamaid hindu või eripakkumisi.

Õla-hooaeg (aprill-mai ja september-oktoober)

Õla-hooaeg, mis hõlmab kevadkuud (aprill ja mai) ning sügiskuud (september ja oktoober), on sageli parim aeg Belgiasse reisimiseks, kuna hinnad on mõõdukad ja turistide hulk ei ole nii suur kui kõrghooajal.

  • Majutus: Majutuse hinnad on õla-hooajal tavaliselt madalamad kui kõrghooajal, kuid võivad olla veidi kõrgemad kui madalhooajal. Paljud majutusasutused pakuvad siiski sooduspakkumisi ja erihindu.
  • Transport: Transport on õla-hooajal sageli soodsam kui kõrghooajal, kuid kallim kui madalhooajal. See on hea aeg leida soodsaid lennu- ja rongipileteid, eriti kui broneerite ette.
  • Toit ja meelelahutus: Toitlustusasutuste hinnad püsivad stabiilsed, kuid turistide väiksem hulk tähendab, et saate nautida rahulikumat ja autentsemat kogemust. Vaatamisväärsused ja üritused võivad pakkuda eripakkumisi ja soodsamaid hindu, et meelitada külastajaid.
Millal minna Belgiasse

Mida Belgias näha ja teha?

Belgia, kuigi väike riik, pakub külastajatele hulgaliselt huvitavaid ja mitmekesiseid tegevusi ning vaatamisväärsusi. Siin on midagi igale maitsele, alates ajaloolistest Belgia linnadest ja kaunist arhitektuurist kuni rikkalike kunstikollektsioonide ja looduskauniteni. Siin on mõned parimad asjad, mida Belgias näha ja teha.

Ajaloolised linnad

  • Brüssel – Belgia pealinn Brüssel on tuntud oma suurejoonelise arhitektuuri ja rikkaliku kultuuripärandi poolest. Grand Place, UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv väljak, on kindlasti külastamist väärt. Siin saate imetleda 17. sajandi gildimajade fassaade ja nautida ümbritsevat atmosfääri. Brüsselis asub ka Euroopa Parlament, mida saab külastada ja õppida rohkem Euroopa Liidu töö kohta. Ärge jätke vahele ka Manneken Pis’i, väikest, kuid kuulsat purskkaevuskulptuuri.
  • Brugge – Brugge, tuntud ka kui “Põhja-Veneetsia”, on romantiline linn oma maaliliste kanalite ja hästi säilinud keskaegse arhitektuuriga. Võtke aega, et jalutada vanalinna kitsastel tänavatel, külastada Brugge kellatorni (Belfry of Bruges) ja nautida vaadet linnale. Käige ka kindlasti Groeningemuseumis, mis pakub suurepärast kollektsiooni Flaami kunstnike töödest.
  • Gent – Gent on elav ülikoolilinn, kus on segu ajaloolisest ja kaasaegsest arhitektuurist. St. Bavo katedraal, kus asub kuulus kunstiteos “Genti altarimaal”, on üks peamisi vaatamisväärsusi. Genti loss (Gravensteen) pakub põnevat ajaloohõngu ja suurepäraseid vaateid linnale.

Muuseumid ja kunst

Belgia on tuntud oma kunstnike ja muuseumide poolest. Antwerpen on Rubensi linn, kus saate külastada Rubenshuisi, kunstniku endist kodu ja ateljeed. Antwerpeni Kuninglik Kaunite Kunstide Muuseum (KMSKA) on samuti külastamist väärt oma rikkaliku kunstikollektsiooni poolest.

Brüsselis asub Magritte’i muuseum, mis on pühendatud kuulsale Belgia sürrealistlikule kunstnikule René Magritte’ile. Lisaks tasub külastada Belgia Koomiksikeskust, mis annab ülevaate Belgia rikkalikust koomiksiajaloost ja -kultuurist, sealhulgas Tintini ja Smurfide loomisest.

Loodus ja vabaõhutegevused

  • Ardennid – Ardennid on Belgia loodusparadiis, kus on rohkelt matka- ja rattaradu, kauneid metsi ja jõgesid. See piirkond sobib ideaalselt aktiivseks puhkuseks, pakkudes võimalusi kanuusõiduks, kalastamiseks ja mägironimiseks. Üks populaarsemaid sihtkohti on Dinant, maaliline linn, mis asub Meuse jõe ääres.
  • Hoge Kempeni rahvuspark – See park Flandrias on suurepärane koht looduse nautimiseks. Seal on mitmeid matkaradu, mis viivad läbi metsade, üle liivaste nõmmede ja mööda järvi. Park on koduks rikkalikule taimestikule ja loomastikule, pakkudes suurepärast võimalust looduse armastajatele.

Toit ja joogid

Belgia on tuntud oma gastronoomia poolest. Kohustuslikud maitsmised hõlmavad Belgia õlut, mida on üle 1000 erineva sorti. Külastage mõnda kohalikku pruulikoda või osalege õlletuuril, et õppida rohkem õllepruulimise traditsioonidest.

  • Šokolaad – Belgia šokolaad on maailmakuulus oma kõrge kvaliteedi ja maitsekülluse poolest. Brüsselis ja Brugges on mitmeid šokolaadipoode ja -muuseume, kus saate osaleda degusteerimisel ja isegi teha oma šokolaadi.
  • Friikartulid – Belgia friikartulid on legendaarne tänavatoit. Neid serveeritakse tavaliselt koonuses ja erinevate kastmetega. Külastage mõnda kohaliku friikartuliputkat, et proovida seda klassikalist Belgia maiuspala.

Festivalid ja üritused

Belgia on tuntud ka oma elava festivalikultuuri poolest. Osalege Tomorrowlandi muusikafestivalil, mis toimub igal aastal Boomis ja tõmbab ligi elektroonilise muusika fänne üle kogu maailma. 

Genti Festivalid (Gentse Feesten) on suvel toimuv suurüritus, mis pakub muusikat, teatrit, tantsu ja palju muud.

Millal minna Belgiasse

Mida peaks veel Belgiasse minnes teadma?

Belgiasse reisimine on põnev ja rikastav kogemus, kuid selleks, et teie reis kulgeks sujuvalt ja meeldivalt, on oluline teada mõningaid praktilisi asju ja kohalikke kombeid. Siin on mõned olulised asjad, mida peaksite Belgiasse minnes teadma.

  • Keeled ja suhtlemine – Belgia on mitmekeelne riik, kus on kolm ametlikku keelt: hollandi, prantsuse ja saksa keel. Riik on jaotatud keeleliselt kolmeks peamiseks piirkonnaks: Flandria (hollandi keel), Valloonia (prantsuse keel) ja idapoolsed kantonid (saksa keel). Brüssel on ametlikult kakskeelne, kus räägitakse nii hollandi kui ka prantsuse keelt. Enamik belglasi räägib vähemalt ühte võõrkeelt, sageli inglise keelt, nii et turistidel ei tohiks suhtlemisega suuri probleeme olla. Siiski on alati viisakas õppida mõned põhilised fraasid kohalikus keeles, et näidata austust ja avardada oma suhtlusvõimalusi.
  • Transport ja liikumine – Belgias on hästi arenenud ja tõhus ühistranspordisüsteem, mis hõlmab ronge, busse, tramme ja metroosid. Belgia raudteevõrk on tihe ja rongid on mugavad ning täpsed, mis teeb linnade vahel liikumise lihtsaks ja kiireks. Soovitatav on osta rongipiletid ette, eriti kui plaanite pikemaid reise. Linnades on ühistransport samuti hästi organiseeritud, eriti Brüsselis, kus on ulatuslik metroo- ja trammivõrk. Kui eelistate autoga ringi liikuda, siis teadke, et Belgias on hästi hooldatud teedevõrk ja liiklusreeglid on sarnased teistele Euroopa riikidele. Suuremates linnades võib parkimine olla keeruline ja kallis, seega tasub kaaluda parkimisalade kasutamist või ühistransporti.
  • Raha ja maksmine – Belgia kasutab eurot (€) ning sularahaautomaate leidub kõikjal. Enamik kauplusi, restorane ja teenusepakkujaid aktsepteerivad krediit- ja deebetkaarte, kuid väiksemates kohtades, eriti maapiirkondades, võib olla vaja sularaha. Soovitatav on kanda alati väikest kogust sularaha kaasas, et vältida ebamugavusi.
  • Turvalisus ja tervis – Belgia on üldiselt turvaline riik, kuid nagu igal pool, tasub olla ettevaatlik ja jälgida oma isiklikke esemeid, eriti rahvarohketes kohtades ja ühistranspordis. Belgia tervishoiusüsteem on kvaliteetne ja hästi arenenud. Soovitatav on omada reisikindlustust, mis katab tervisekulud ja muud ootamatud juhtumid. Euroopa Liidu kodanikel on soovitatav kaasas kanda Euroopa ravikindlustuskaarti (EHIC), mis annab õiguse kasutada vajalikke tervishoiuteenuseid.
  • Söök ja jook – Belgia on tuntud oma suurepärase toidu ja joogi poolest. Kohalikud road, nagu friikartulid, vahvlid, šokolaad ja õlu, on kindlasti proovimist väärt. Restoranides ja kohvikutes on tavaks anda jootraha umbes 5-10%, kuigi see ei ole kohustuslik, kuna teenustasu on tavaliselt juba arvele lisatud. Belgias on palju häid restorane, alates kohalikest bistroodest kuni Michelini tärnidega pärjatud söögikohtadeni, nii et igaüks leiab midagi oma maitsele.
  • Tavad ja kombed – Belglased on üldiselt sõbralikud ja külalislahked, kuid samas diskreetsed ja tagasihoidlikud. Viisakas käitumine ja põhietiketi järgimine on oluline. Näiteks on kombeks tervitada inimesi kätt surudes ning kasutada viisakat keelt, eriti võõrastega suheldes. Restoranis on viisakas oodata, kuni kõik on oma toidu kätte saanud, enne kui sööma hakatakse.
Millal minna Belgiasse

Kokkuvõtteks

Belgia on suurepärane sihtkoht aastaringselt, kuid parim aeg külastamiseks on kevad ja suvi, kui ilm on meeldivalt soe ja toimub palju festivale. Sügis pakub rahulikumat kogemust ja kauneid sügisvärve, talv aga võlub jõuluturgude ja maagilise atmosfääriga.

Scroll to Top