Millal minna Mehhikosse

Millal minna Mehhikosse?

Mehhiko, maagiliste randade, põneva ajaloo ja kireva kultuuriga riik, kutsub külastajaid avastama oma lõputuid võlusid. Kuid millal on parim aeg selle värvika ja mitmekülgse sihtkoha külastamiseks? 

See artikkel sukeldub Mehhiko mitmekesisesse maailma, uurides kliimat, festivalide kalendrit, hooajalisi kulusid ja palju muud, et aidata reisihuvilistel leida ideaalne aeg Mehhiko rikkaliku kultuuripärandi ja loodusliku ilu nautimiseks. 

Olgu see seiklus maiade varemetes, lõõgastumine päikeselisel rannal või kohalike festivalide kogemine – Mehhiko ootab, et avastaksite selle ainulaadse maailma igal ajal aastas.

Millal minna Mehhikosse

Mehhiko kliima

Põhja-Ameerika lõunaosas asuv Mehhiko pakub väga erinevaid kliimavöötmeid, mis ulatuvad troopilisest kliimast kuni kõrbekliimani. Selline mitmekesisus on tingitud riigi geograafilisest laiusest ja mitmesugustest maastikuvormidest, sealhulgas mägedest ja rannikualadest.

Kõigepealt tuleks rõhutada, et Mehhiko kliima on väga erinev sõltuvalt piirkonnast. Näiteks Yucatáni poolsaarel on kliima enamasti troopiline, pakkudes aastaringselt kõrgeid temperatuure ja kõrget niiskustaset. Seevastu Mehhiko keskosa kõrgemates piirkondades, nagu Mexico City, on kliima palju jahedam ja mõõdukam, isegi külma talvega.

Rannikualadel, nagu Cancún ja Los Cabos, on tüüpiline kuum ja niiske kliima, kus temperatuurid püsivad suhteliselt kõrged aastaringselt. Samas on Baja California poolsaarel ja Mehhiko loodeosas kõrbekliima, mida iseloomustavad kuivad tingimused ja suured temperatuurikõikumised päeva ja öö vahel.

Keskmiselt varieeruvad Mehhiko temperatuurid 20°C kuni 30°C, kuid kõrgemates piirkondades võivad need langeda oluliselt madalamale, eriti öösiti. Samuti tuleb arvestada vihmaperioodidega, mis erinevad regiooniti. 

Suurem osa riigist kogeb vihmaperioodi suvekuudel, mis tähendab tihedaid, kuid lühiajalisi vihmahooge, eriti pärastlõunati.

Lisaks on oluline märkida, et Mehhiko rannikualasid mõjutavad aeg-ajalt troopilised tormid ja orkaanid, eriti Vaikse ookeani ja Mehhiko lahe rannikul. Orkaanihooaeg kestab tavaliselt juunist novembrini, mis on veel üks tegur, mida reisimisel arvesse võtta.

Mehhiko mitmekülgne kliima pakub reisijatele laia valikut võimalusi, alates päikeselistest rannapuhkustest kuni mägimatkaelamusteni. Oluline on eelnevalt uurida sihtkoha kliimaolusid ja valida reisi ajastus vastavalt eelistustele ja huvidele.

Millal minna Mehhikosse

Parim aeg Mehhikosse reisimsisek

Mehhiko, oma mitmekülgse maastiku ja kultuuriga, pakub reisijatele aastaringselt erinevaid võimalusi. Parima reisiaja valimine sõltub mitmest tegurist, sealhulgas ilmast, hooajalistest sündmustest, hindadest ja isiklikest eelistustest.

Kliima ja ilmastik

Kliima on Mehhikosse reisimisel üks olulisemaid kaalutlusi. Üldiselt peetakse parimaks ajaks perioodi detsembrist aprillini, kuna sel ajal on vihmahooaeg möödas ning ilm on kuivem ja jahedam. See on ideaalne aeg rannapuhkuseks ja kultuuriliste vaatamisväärsuste külastamiseks, eriti Yucatáni poolsaarel ja Vaikse ookeani rannikul. Märkimist väärib, et Mehhiko keskosa ja kõrgemad piirkonnad nagu Mexico City, säilitavad ka sel perioodil mõõduka ja meeldiva kliima.

Kevadine periood on samuti suurepärane aeg linnade ja kultuurisündmuste nautimiseks, kuigi mõnes kõrge kliimaga piirkonnas, nagu Mexico City, võib esineda teatud õhusaaste probleeme.

Vältimist vajav aeg

Vihmahooaeg, mis kestab üldjuhul mai keskpaigast oktoobrini, toob kaasa kõrgema niiskuse ja tugevad vihmahood, eriti pärastlõunati. See periood võib olla vähem ideaalne rannapuhkuseks, kuid pakub suurepäraseid võimalusi fotograafidele ja loodushuvilistele, kuna maastik on rohelisem ja kohalik taimestik õitseb.

Turismihooaeg 

Detsembrist aprillini langeb ka Mehhiko kõrghooaeg, kui turiste on kõige rohkem ja hinnad võivad olla kõrgemad. Jõulud, Uusaasta ja Lihavõtted on eriti populaarsed ajad, mil paljud hotellid ja puhkekohad nõuavad broneeringuid kuude ette. 

Kui eelistate rahulikumat ja soodsamat puhkust, võib kaaluda mai või novembri kuud, mis on üleminekuperioodid ja vähem rahvarohked.

Isiklikud eelistused

Lõppkokkuvõttes sõltub parim aeg Mehhikosse reisimiseks teie isiklikest eelistustest. Kui teile meeldib päikeseline rannailm ja kultuurisündmused, on detsembrist aprillini ideaalne. Kui eelistate vältida rahvahulki ja nautida loodust, võivad hiliskevad ja varasügis olla teie jaoks sobivamad.

Millal minna Mehhikosse

Festivalid ja muud sündmused

Mehhiko on tuntud oma värvikate festivalide ja kultuurisündmuste poolest, mis peegeldavad riigi rikast ajalugu ja traditsioone. Aastaringne sündmuste kalender pakub reisijatele unikaalseid võimalusi kohaliku eluviisi kogemiseks ja osalemiseks autentsetes pidustustes.

 • Dia de Muertos (Surnute päev) – Üks kõige tuntumaid Mehhiko festivale on Dia de Muertos, mis toimub iga aasta 1. ja 2. novembril. See on aeg, mil mehhiklased austavad ja mälestavad lahkunud lähedasi. Seda tähistatakse kogu riigis, kuid eriti pidulik on see Michoacáni osariigis ja eriti selle pealinnas Morelias. Tänavad ja kodud kaunistatakse värviliste “calaveras” (suhkrust pealuudega) ja “cempasúchil” (saialilledega), luues unustamatu atmosfääri.
 • Guelaguetza – Guelaguetza, mis toimub igal aastal juulis Oaxaca linnas, on veel üks suursündmus, mis tutvustab Oaxaca osariigi rikkalikku kultuuri ja traditsioone. See festival on tuntud oma värvikate rahvatantsude ja traditsioonilise muusika poolest, kus osalevad erinevate piirkondade esindajad, kes kannavad oma kohalikke rahvarõivaid.
 • Semana Santa (Püha Nädal) – Semana Santa või Püha Nädal on üks olulisemaid ja auväärsemaid religioosseid pidustusi Mehhikos, mis toimub lihavõtte-eelsel nädalal. Sel ajal toimuvad kogu riigis religioossed protsessioonid ja etendused, mis kujutavad Jeesuse kannatusi ja ülestõusmist. Taxco ja Iztapalapa on tuntud oma eriti muljetavaldavate Semana Santa tähistamiste poolest.
 • Carnaval – Enne paastuaja algust tähistatakse Mehhikos ka Carnavali, mis on eriti kuulus Veracruzi ja Mazatláni linnades. Need karnevalid on täis elavat muusikat, tantsu, uhkeid rongkäike ja kostümeeritud osalejaid, pakkudes rõõmsameelset ja pidulikku atmosfääri.
 • Fiestas Patrias – Septembris tähistatakse Fiestas Patrias’t, mis on Mehhiko iseseisvuspäeva pidustused. 16. septembril toimuvad üleriigilised paraadid, ilutulestikud ja festivalid. El Grito de Dolores’i tähistamine 15. septembri õhtul on samuti märkimisväärne, kusjuures riigi president ja paljud linnavalitsused taaselustavad iseseisvuse kuulutamise hetke.
 • Cinco de Mayo – Cinco de Mayo, mis tähistab Puebla lahingu aastapäeva, on veel üks oluline sündmus, eriti Puebla linnas. Kuigi see pole Mehhikos riiklik püha, tähistatakse seda värvikate paraadide ja pidustustega, mis näitavad Mehhiko rahva vabaduspüüdlusi.

Nende ja paljude teiste festivalide ning sündmuste kaudu avaneb reisijatele võimalus kogeda Mehhiko rikast kultuuri, ajalugu ja traditsioone, pakkudes seeläbi unustamatuid elamusi ja sügavamat mõistmist selle mitmekesise riigi kohta.

Millal minna Mehhikosse

Hooajalised kulud ja hinnad

Mehhiko reisimise kulusid mõjutavad oluliselt hooajalised tegurid. Teades, kuidas hinnad muutuvad erinevatel aastaaegadel, aitab reisijatel planeerida oma eelarvet ja leida parima hinna ja kogemuse suhte.

 • Kõrghooaeg – Kõrghooaeg Mehhikos langeb detsembrist aprillini, mil ilm on kõige meeldivam ja vihmasid on vähem. Selle aja jooksul, eriti jõulude, uusaasta ja lihavõttepühade ajal, on hinnad kõrgemad nii lennupiletite, hotellide kui ka vaatamisväärsuste puhul. Populaarsed sihtkohad nagu Cancún, Playa del Carmen ja Tulum näevad suurt turistide arvu kasvu, mis tähendab, et majutuse ja tegevuste hinnad võivad tõusta märkimisväärselt. Samuti võib leida, et populaarsed ekskursioonid ja restoranid nõuavad broneeringuid ette.
 • Madalhooaeg – Madalhooaeg, mis kestab mai keskpaigast oktoobrini, langeb kokku vihmaperioodiga. Kuigi see tähendab kõrgemat niiskust ja regulaarseid vihmahooge, pakub see aeg sageli oluliselt soodsamaid hindu. Lennufirmad, hotellid ja turismiettevõtted pakuvad tihti allahindlusi, et meelitada vähem turiste. See periood on ideaalne neile, kes soovivad säästa raha ja nautida vähem rahvarohkeid sihtkohti. Siiski tuleb arvestada, et mõnes piirkonnas, eriti rannikualadel, võivad olla suuremad riskid seoses orkaanide ja troopiliste tormidega.
 • Üleminekuperioodid – Mai ja novembri kuud, mis märgivad üleminekut kõrg- ja madalhooajale, pakuvad tihtipeale parimat hinna ja kogemuse suhet. Ilm on tavaliselt veel meeldiv, kuid turistide arv ja seega ka hinnad on madalamad kui tipphooajal. See on suurepärane aeg külastada populaarseid turismisihtkohti, nautides samal ajal rahulikumat atmosfääri ja mõistlikumaid hindu.
 • Kuidas Säästa – Reisides väljaspool tipphooaega ja broneerides lennud ning majutuse varakult, on võimalik säästa oluliselt. Samuti tasub uurida pakettreise, mis võivad olla soodsamad kui eraldi teenuste broneerimine. Kohalike söögikohtade ja turgude külastamine mitte ainult ei anna autentsemat kogemust, vaid on ka rahakotisõbralikum kui turistidele suunatud restoranid.

Mehhiko pakub aastaringselt erinevaid reisimisvõimalusi, kuid hooajalised erinevused kuludes ja hindades nõuavad hoolikat planeerimist. Arvestades kõrghooaja kõrgemaid hindu ja madalhooaja soodsamaid võimalusi, saavad reisijad teha teadlikke otsuseid, et nautida oma puhkust vastavalt eelarvele ja isiklikele eelistustele.

Millal minna Mehhikosse

Mida Mehhikos näha ja teha?

Mehhiko on riik, mis pakub rohkelt avastamisrõõmu oma rikkaliku ajaloo, kultuuri ja looduslike imedega. Alates iidsetest maiade varemetest kuni kaasaegsete metropolide, kaunite randade ja maaliliste mägedeni – Mehhikos leidub midagi igale maitsele.

Ajaloolised ja arheoloogilised vaatamisväärsused

 • Chichen Itza – Yucatáni poolsaarel asuv UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluv Chichen Itza on üks kuulsamaid maiade varemeid maailmas. Selle kuulsaim struktuur, Kukulcani tempel ehk El Castillo, on eriti muljetavaldav päikeseloojangul pööripäevadel, mil päike loob varjude abil püramiidi treppidel madu kujutise.
 • Teotihuacan – Mexico City lähedal asuv Teotihuacani linn on tuntud oma massiivsete Päikese ja Kuu püramiidide poolest. See on üks suurimaid ja vanimaid linnu Mehhiko eelhispaanilises ajaloos.
 • Palenque – Asub Chiapase osariigis ja on kuulus oma keeruliste nikerduste ja majesteetlike ehitiste poolest. Palenque pakub ainulaadset vaadet maiade tsivilisatsiooni kunstile ja arhitektuurile.
Millal minna Mehhikosse

Loodusimede avastamine

 • Barranca del Cobre – See on rühm kanjoneid, mis on mitu korda sügavamad kui Grand Canyon USA-s. Rongireis läbi kanjoni on unustamatu kogemus, pakkudes hingematvaid vaateid ja ainulaadset ligipääsu sellele kaugsele piirkonnale.
 • Tulum – Tuntud oma hämmastavalt kauni ranna ja hästi säilinud maiade varemete poolest, mis asuvad otse mere ääres. See on suurepärane koht, kus ühendada kultuuriuuringud rannapuhkusega.
 • Monarhliblikate biosfäärikaitseala Igal aastal talvel saabub siia miljoneid monarhliblikaid Põhja-Ameerikast. Nende massiline koondumine pakub vaatemängulist looduse imet.

Kultuuriline elamus

 • Mexico City – Riigi pealinn on tõeline kultuuride sulatusahi, kus leidub maailmatasemel muuseume nagu Antropoloogia Muuseum, elavaid turgusid ja võrratut tänavatoitu. Samuti on Mexico City koduks mitmetele tähelepanuväärsetele kunsti- ja ajaloopaikadele, nagu Frida Kahlo Muuseum ja ajalooline kesklinn Zócalo.
 • Oaxaca – See linn on kuulus oma kultuuripärandi, värvikate turgude ja erakordse köögi poolest. Oaxaca köök on Mehhiko üks rikkalikumaid, pakkudes roogasid nagu mole, tlayudas ja mezcal.
 • Guanajuato – See UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluv linn on tuntud oma värvikirevate tänavate ja rikkaliku kultuurifestivalide kalendri poolest, sealhulgas rahvusvaheline Cervantino festival.
Millal minna Mehhikosse

Rannapuhkus 

 • Cancún ja Riviera Maya – Need sihtkohad on tuntud oma kristallselge vee, pehmete liivarandade ja suurepäraste sukeldumisvõimaluste poolest. Samuti asuvad siin mitmed tuntud kuurordid ja veealused koopad, nagu Cenote Dos Ojos.
 • Cabo San Lucas – Baja California poolsaarel asuv linn on tuntud oma kaunite randade, luksuslike kuurortide ja mitmekesiste veespordivõimaluste poolest.

Mehhikos on vaatamisväärsusi iga reisija jaoksi – olgu selleks huvi ajaloo, looduse, kultuuri või lihtsalt lõõgastava rannapuhkuse vastu. Iga piirkond pakub oma ainulaadset võlu, muutes Mehhiko üheks maailma kõige mitmekesisemaks ja paeluvamaks reisisihtkohaks.

Millal minna Mehhikosse

Mida peaks veel Mehhikosse minnes teadma?

Enne Mehhikosse reisimist on oluline arvestada mitmete praktiliste ja kultuuriliste aspektidega, et tagada sujuv ja nauditav külastus. Siin on mõned olulised punktid, mida silmas pidada:

 • Turvalisus – Turvalisus on oluline kaalutlus igal reisil. Kuigi paljud Mehhiko piirkonnad on turistidele ohutud, on siiski piirkondi, kus võib esineda suuremat kuritegevust. On soovitatav uurida konkreetse piirkonna turvalisuse kohta ja järgida kohalikke soovitusi ning turvalisusnõuandeid. Vältige öisel ajal üksinda liikumist ja hoidke isiklikke esemeid, nagu pass ja raha, turvaliselt.
 • Tervishoid ja vaktsiinid – Kontrollige, kas on vaja enne reisi mingeid erilisi vaktsineerimisi. Samuti on soovitatav vältida kraanivett joomist ja valida pudelivesi, et vältida kõhuprobleeme. Reisiapteegi kaasavõtmine, mis sisaldab olulisi ravimeid, on samuti hea mõte.
 • Kohalikud kombed ja etikett – Mehhiko kultuur on soe ja sõbralik, kuid siiski on oluline olla teadlik kohalikest tavadest. Tervitamisel on kombeks anda käepigistus või põsepõsusuudlus. Samuti on oluline näidata austust kohalike usuliste ja ajalooliste paikade vastu.
 • Keel – Hispaania keel on Mehhikos peamine keel. Kuigi paljudes turismipiirkondades ja suuremates linnades räägitakse inglise keelt, on siiski kasulik õppida mõned põhilised hispaaniakeelsed fraasid, mis aitavad igapäevastes suhtlustes.
 • Raha – Mehhiko rahaühik on Mehhiko peeso (MXN). Kuigi paljudes kohtades aktsepteeritakse krediitkaarte, on hea mõte kaasas kanda sularaha, eriti väiksemates linnades või kui plaanite külastada turgusid ja väiksemaid poode.
 • Transpordi kasutamine – Mehhikos on mitmesuguseid transpordivõimalusi, sealhulgas bussid, taksod ja rendiautod. Linnasisene transport on tavaliselt usaldusväärne ja soodne. Takso kasutamisel on soovitatav kasutada ametlikke taksoteenuseid ja kokku leppida sõidu hind eelnevalt.
 • Elekter – Mehhikos on kasutusel sama pistikupesa ja pinge (110V) nagu USA-s, nii et Eestist sinna reisides peaksite kaasa võtma vastava adapteri.

Mehhikosse reisides on oluline olla teadlik nii turvalisusest, tervishoiust kui ka kohalikest kommetest. Ettevalmistus ja teadlikkus tagavad, et teie reis on nii turvaline kui ka nauditav, võimaldades teil täiel rinnal nautida Mehhiko rikkalikku kultuuri ja ilu.

Millal minna Mehhikosse

Kokkuvõtteks

Mehhikosse reisides tuleb arvestada mitmete teguritega, sealhulgas parima reisimisaja, hooajaliste hindade, kultuurisündmuste ja turvalisusnõuetega. Riik pakub rikkalikke kultuurilisi ja looduslikke vaatamisväärsusi, alates ajaloolistest maiade varemetest kuni kaunite randadeni. Oluline on teha eeltööd ja planeerida, et tagada meeldiv kogemus.

Scroll to Top