Stockholmi vaatamisväärsused

Stockholmi vaatamisväärsused: 13 vaatamisväärsust, mis rikastavad sinu reisi

Stockholm on Euroopa üks kõige ilusamaid linnu, kus kombineeruvad ajalooline arhitektuur, kaasaegne disain, rikas kultuuripärand ja looduskaunis ümbrus. Linna võib nimetada ka “saarte linnaks”, kuna see asub 14 saarel, mida ühendab rohkem kui 50 silda. Stockholmil on külastajatele pakkuda hulgaliselt erinevaid vaatamisväärsusi, mis rahuldavad igat tüüpi reisijate huve.

See on linn, kus saab nautida kunsti ja kultuuri, ajalugu ja loodust. Kuningaloss, Skanseni vabaõhumuuseum, Vasa muuseum ja Stockholmi vanalinn on vaid mõned näited paljudest Stockholmi vaatamisväärsustest. Järgnevas artiklis tutvume 13 Stockholmi vaatamisväärsusega, mida külastajad ei tohiks maha magada.

1. Kuningaloss

Stockholmi vaatamisväärsused

Stockholmi südames troonib uhkelt Kuningaloss, Rootsi monarhi ametlik residents. Arhitektuuriliselt silmapaistev, on see Euroopa üks suurimaid paleesid, mis paistab silma oma rohkem kui 600 toaga. Palee ajalugu ulatub tagasi 18. sajandisse ning selle elegantsed toad ja rikkalikud kunstikollektsioonid peegeldavad Rootsi ajaloo erinevaid tahke.

Palee tõeline ilu on aga palju enam kui vaid arhitektuuri ja kunsti küllus. See on koduks Rootsi kroonile ja riigiarhiivile ning selle seinad on täis lugusid ja traditsioone, mis on põlvest põlve edasi antud. Kuningalossi koridorides jalutades võib kergesti tunda end osana Rootsi ajaloolisest järjepidevusest ja kultuuripärandist.

2. Skanseni vabaõhumuuseum

Stockholmi südames troonib uhkelt Kuningaloss, Rootsi monarhi ametlik residents. Arhitektuuriliselt silmapaistev, on see Euroopa üks suurimaid paleesid, mis paistab silma oma rohkem kui 600 toaga. Palee ajalugu ulatub tagasi 18. sajandisse ning selle elegantsed toad ja rikkalikud kunstikollektsioonid peegeldavad Rootsi ajaloo erinevaid tahke.

Palee tõeline ilu on aga palju enam kui vaid arhitektuuri ja kunsti küllus. See on koduks Rootsi kroonile ja riigiarhiivile ning selle seinad on täis lugusid ja traditsioone, mis on põlvest põlve edasi antud. Kuningalossi koridorides jalutades võib kergesti tunda end osana Rootsi ajaloolisest järjepidevusest ja kultuuripärandist.

3. Vasa muuseum

Üks Stockholmi vaatamisväärsusi, mis pakub haruldast akent minevikku, on Vasa muuseum. Selle krooniks on 17. sajandist pärit sõjalaev Vasa, mis on ainus säilinud laev maailmas sellelt ajastult. Hoolimata sellest, et laev uppus oma esimesel merereisil 1628. aastal, on see nüüdseks tänu erakordsele taastamistööle praktiliselt täies hiilguses taastatud.

Vasa muuseum avati 1990. aastal, et majutada seda ajaloolist laeva ning tänapäeval külastab muuseumi rohkem kui miljon inimest aastas. Muuseumi ainulaadsus peitub selle interaktiivses ja põhjalikus lähenemisviisis ajaloole. Lisaks laeva imetlemisele saavad külastajad avastada selle ehituse, uppumise ja leidmise lugu, mõista 17. sajandi meresõidu tehnoloogiaid ja tundma õppida elu Rootsi Vasa kuninga ajastul.

4. Stockholmi vanalinn

Stockholmi vaatamisväärsused

Stockholm, mida sageli nimetatakse “Põhjamaade Veneetsiaks”, on kuulus oma ajaloolise vanalinna, Gamla Stani poolest. See väike saar asub otse Stockholmi südames ning on jäänud peaaegu muutumatuks alates 13. sajandist. Gamla Stan pakub külastajatele võimalust sukelduda keskaegsetesse tänavatesse, mida ääristavad värvikad ja kitsad majad ning mis viivad muudkui uute ja põnevate avastusteni.

Võluv ja ajalooline, Stockholmi vanalinn on koduks paljudele ajaloolistele ehitistele ja muuseumidele, sealhulgas Kuningalossile ja Nobeli muuseumile. Samuti võib leida seal ka Storkyrkan kiriku, mis on Stockholmi vanim kirik. Gamla Stani tänavad on täis väikseid kauplusi, galeriisid, kohvikuid ja restorane, mis pakuvad külastajatele võimalust maitsta traditsioonilist Rootsi toitu ja nautida kohalikku kunsti ja käsitööd. Olenemata aastaajast, on Stockholmi vanalinn alati elav ja võluv.

5. Fotografiska muuseum

Fotografiska on kaasaegne fotokunsti muuseum, mis asub Stadsgårdeni kai ääres, pakkudes suurepäraseid vaateid Stockholmi siluetile. Sellest saati, kui muuseum 2010. aastal avas uksed, on see saanud kiiresti tuntuks kui koht, kus on esindatud nii mainekad rahvusvahelised fotograafid kui ka andekad uued tulijad.

Fotografiska toob külastajateni erinevaid näituseid, mis ulatuvad dokumentaalfotograafiast kuni kaasaegse ja abstraktse fotokunstini. Muuseumis on neli suurt galeriid ja umbes 20 näitust aastas. Lisaks fotograafiale, on Fotografiska ka suurepärane koht nautimaks kohalikku kööki ja imetlemaks suurepäraseid vaateid Stockholmi linnale restoranist, mis asub muuseumi ülemisel korrusel.

6. Rootsi Rahvusmuuseum

Stockholmi vaatamisväärsused

Rootsi Rahvusmuuseum või Nordiska Museet on riigi suurim kultuuriajaloo muuseum. Muuseum asub Djurgårdeni saarel Stockholmi kesklinnas ja on tuntud oma muljetavaldava neorenessanss-stiilis hoone poolest.

Muuseum pakub põhjalikku ja rikkalikku pilku Rootsi ajalukku alates 16. sajandist kuni tänapäevani. Siin saavad külastajad avastada kõike alates Rootsi rahvuslikest rõivastest ja mööblist kuni mänguasjade ja kodumasinate ajalooga. Rootsi Rahvusmuuseumi eriline tunnusjoon on selle pühendumus detailidele ja autentsusele, mis annab külastajatele tõelise pildi Rootsi kultuurilisest pärandist. Rahvusmuuseum on kohustuslik peatuspaik kõigile, kes on huvitatud Rootsi ajaloo sügavama mõistmise.

7. ABBA muuseum

ABBA muuseum on interaktiivne muusikaline reis ajas, mis on pühendatud ühele maailma kuulsaimale popbändile ABBA-le. See asub Djurgårdeni saarel ja on osa Swedish Music Hall of Fame’ist. ABBA muuseum pakub fännidele ja muusikahuvilistele ülevaadet bändi ajaloost, nende edust ja mõjust popmuusika maailmale.

Muuseumis on esindatud ABBA liikmete kostüümid, kuld- ja plaatinaplaadid, originaalsed märkmed ja palju muud. Üks suurimaid tõmbenumbreid on võimalus astuda lavale koos bändi hologrammidega ja tunda end viiendana ABBAs. Külastajad saavad tutvuda ka bändiliikmete eluga pärast ABBA laialiminekut, saada osa laulukirjutamise protsessist ja isegi proovida end bändi laulude remiximisel. ABBA muuseum on palju enamat kui lihtsalt muuseum- see on interaktiivne kogemus, mis võtab külastajad kaasa muusikalisele ajareisile.

8. Djurgårdeni park

Stockholmi vaatamisväärsused

Djurgården on roheline oaas Stockholmi südames, mida armastavad nii kohalikud elanikud kui ka turistid. See on koht, kus inimesed saavad nautida loodust, kultuuri ja lõõgastuda suurlinna kiirest elutempost. Djurgårdeni park on suurepärane koht jalutuskäikudeks, piknikute pidamiseks või lihtsalt looduse nautimiseks.

Kuid Djurgården on palju enamat kui lihtsalt park. See on koduks paljudele muuseumidele, sealhulgas ABBA muuseumile, Vasa muuseumile, Skanseni vabaõhumuuseumile ja Nordiska Museet’ile. Parki ääristavad ka mitmed restoranid, kohvikud ja poed, mis pakuvad midagi igale maitsele. Djurgårdeni park on koht, kus ajalugu, kultuur, loodus ja kaasaegne eluviis kohtuvad, muutes selle üheks Stockholmi enim hinnatud vaatamisväärsuseks.

9. Moodsa kunsti muuseum

Stockholmi Moodsa Kunsti Muuseum, tuntud ka kui Moderna Museet, on Skandinaavia üks juhtivaid moodsa ja kaasaegse kunsti institutsioone. Asudes kaunil Skeppsholmeni saarel, pakub see külastajatele nii silmapaistvaid püsinäituseid kui ka ajutisi väljapanekuid.

Moderna Museet’i kollektsioon sisaldab rohkem kui 140 000 kunstiteost alates 20. sajandi algusest kuni tänapäevani, sealhulgas teoseid sellistelt kunstnike nagu Pablo Picasso, Salvador Dalí ja Andy Warhol. Lisaks kunstinäitustele on muuseumi hoonel endal oma arhitektuurne väärtus, olles kombinatsioon modernistlikust arhitektuurist ja ajaloolisest merekindlusest. Muuseum pakub ka erinevaid haridusprogramme, loenguid ja filme, muutes selle tõeliseks moodsa kunsti keskuseks.

10. Stockholmi katedraal

Stockholmi vaatamisväärsused

Stockholmi katedraal, tuntud ka kui Storkyrkan, on linnasüdames paiknev ajalooline vaatamisväärsus, mis on oluline osa Stockholmi ajaloolisest ja kultuurilisest maastikust. See on Rootsi kõige vanem kirik, mille ajalugu ulatub 13. sajandisse.

Katedraal on kuulus oma kaunite interjööride ja kunstiteoste poolest, sealhulgas kuulsa St George ja Dragon skulptuuri ning altarimaali “Viimne kohtupäev” poolest. Samuti on see Rootsi monarhia oluline rituaalne koht, kus toimuvad pulmad, kroonimised ja muud olulised sündmused. Stockholmi katedraali unikaalne kombinatsioon gooti ja barokkstiilis arhitektuurist ning selle ajalooline tähendus teevad sellest vaatamisväärsuse, mida külastajad ei tohiks Stockholmis vahele jätta.

11. SkyView

SkyView on unikaalne vaatamisväärsus, mis pakub külastajatele võimalust näha Stockholmi linna täiesti uue nurga alt. See on klaasist gondli tõstuk, mis viib külastajad mööda maailma suurima sfäärilise hoone, Ericsson Globe’i, väliskülge 130 meetri kõrgusele. Lõpus ootab külastajaid panoraamvaade Stockholmi siluetile ja selle ümbruskonnale.

SkyView pakub 20-minutilist reisi, mille jooksul külastajad saavad imetleda linnavaadet, samas kui audiogiid räägib Stockholmist ja Ericsson Globe’ist. See on populaarne sihtkoht nii turistide kui ka kohalike elanike seas, kes otsivad erakordset vaadet linnale. Olgu ilm päikseline või pilvine, SkyView pakub alati meeldejäävat kogemust ja fantastilist vaadet Stockholmi linnale.

12. Drottningholmi palee

Drottningholmi palee on Rootsi kuningliku perekonna residents ja üks Euroopa enim säilinud barokk-stiilis paleesid. Asub see Drottningholmi saarel Mälareni järves, vaid mõnekümne kilomeetri kaugusel Stockholmi kesklinnast.

Palee on ehitatud 17. sajandil ja on tuntud oma hästi säilinud interjööri, suurepärase kunstikollektsiooni ja ajaloolise teatriga. Lisaks on palee ümbritsetud kaunilt kujundatud aedadega, mis on segu prantsuse ja inglise stiilis maastikukujundusest. Drottningholmi palee on UNESCO maailmapärandi nimistus, mis tunnustab selle ajaloolist ja arhitektuurilist väärtust. Palee, aedade ja teatri külastamine pakub võimalust heita pilk Rootsi kuningliku perekonna ajalukku ja elustiili.

13. Stockholmi raekoda

Stockholmi vaatamisväärsused

Stockholmi raekoda on üks linna kõige tuntumaid sümboleid ja tähtsamaid arhitektuurilisi vaatamisväärsusi. See muljetavaldav punastest tellistest hoone, mille on kavandanud arhitekt Ragnar Östberg, valmis 1923. aastal ja asub Kungsholmeni saarel, pakkudes suurepäraseid vaateid Stockholmi siluetile ja Mälareni järvele.

Raekojas toimuvad olulised linnaga seotud üritused, sealhulgas igal aastal toimuv Nobeli preemia bankett. Külastajatel on võimalus tutvuda hoone sisemusega, mis on kaunistatud suurejooneliste kunstiteostega, sealhulgas Kuldsaaliga, mis on kaetud üle 18 miljoni kullatud mosaiigiga. Samuti saavad külastajad ronida 106 meetri kõrgusele raekoja torni, kust avaneb vaade kogu linnale. Stockholmi raekoda on suurepärane näide Rootsi rahvuslikust romantilisest arhitektuurist ja on Stockholmi külastamisel kohustuslik peatuskoht.

Kokkuvõtteks

Stockholmi paeluvad vaatamisväärsused on täis mitmekesist ajalugu, kunsti ja kultuuri. Alates Kuningalossist, mis on Rootsi monarhia süda, kuni Moodsa kunsti muuseumi, ABBA muuseumi ja Stockholmi vanalinnani- igal neist on külastajatele pakkuda erakordne kogemus. 

Looduse nautijad hindavad Djurgårdeni parki ja uimastavat SkyView vaadet, samas kui Drottningholmi palee ja Stockholmi raekoda pakuvad ainulaadseid arhitektuurilisi elamusi. Kõik see teeb Stockholmist linna, mille külastamist ei tohiks maha magada, kui olete huvitatud uute avastuste tegemisest ja Skandinaavia pärandi mõistmisest.

Scroll to Top