Austria vaatamisväärsused

Austria vaatamisväärsused: 16 peidetud pärlit Euroopa südames!

Austria on palju enamat, kui pelgalt suusatamise ja Sound of Music’i sünnikoht. Kujutades endast ajalooliste linnade, maaliliste maastike ja kultuuriliste rikkuste sulatusahju, on Austria juba sajandeid olnud üks Euroopa peamisi sihtkohti. Kõikjal riigis leiab arhitektuurilisi meistriteoseid, kunsti ja traditsioone, mis räägivad pikast ja värvikast ajaloost, millest Austria on osa saanud.

Kuid mida täpselt Austria pakub? Millised on need “Austria vaatamisväärsused”, mis panevad reisijad aastast aastasse tagasi tulema? Alates säravatest pealinnade paleedest kuni vaiksete mägikülade ja sügavate orgudeni on Austria vaatamisväärsused sama mitmekesised kui riigi maastik. Olgu siis tegemist kunstihuvilise, ajalooentusiasti või loodussõbraga – Austria on koht, kus iga külastaja leiab enda jaoks midagi erakordset.

1. Hohensalzburgi kindlus

Austria vaatamisväärsused

Kõrgel Salzburgi linnas asub Hohensalzburgi kindlus, Euroopa üks suurimaid ja kõige paremini säilinud keskaegseid kindlusi. See domineeriv struktuur, mille ajalugu ulatub tagasi aastasse 1077, on olnud ajalooline vaatluspunkt, kaitsestruktuur ja võimu sümbol läbi aegade. Kindlusest avanevad hingematvad panoraamvaated linnale ja seda ümbritsevale Alpide maastikule, muutes selle ideaalseks kohaks, et mõista Salzburgi geograafilist ja strateegilist tähtsust.

Hohensalzburgi kindlus pakub külastajatele palju rohkem kui vaid suurepärased vaated. Selle müüride vahel saab tutvuda muuseumidega, mis jutustavad kindluse ja selle piirkonna ajalugu. Eriti muljetavaldavad on kindluse suured saalid, gooti kunstikambrit ja ajaloolisi relvi sisaldavad relvamuseud. Külastades seda monumetaalset struktuuri, saab sügavama ülevaate Salzburgi ajaloost ja kultuuripärandist, mis on osa Euroopa ajaloolisest kangast.

2. Püha Stefani katedraal

Austria vaatamisväärsused

Püha Stefani katedraal, mis asub Viini ajaloolises kesklinnas, on tõeline gooti arhitektuuri meistriteos. Selle tugevad tornid ja teravad tipud on juba sajandeid olnud Viini silueti lahutamatu osa. Katedraali ehitus algas 12. sajandil ja see on näinud Viini läbi erinevate ajastute- alates keskajast kuni tänapäevani.

Katedraali sisemus on sama muljetavaldav kui välimus. See on kaunistatud suursuguste freskode, vitraažakende ja keeruka kivitööga. Ent ehk kõige tähelepanuväärsem on selle kellatorn, kust avanevad hingematvad panoraamvaated linnale. Paljudele külastajatele jääb kõlama torni kellade helin, mis on olnud Viini akustiline maamärk juba sajandeid.

3. Hallstatt

Austria vaatamisväärsused

Hallstatt, asudes idüllilise Hallstatti järve kaldal, on üks Euroopa kõige pilkupüüdvamaid kohti. See väike mägiküla on tihedalt seotud soolakaevandamise ajalooga, mille tõttu piirkond sajandeid õitses. Küla kitsad teed ja puitmajad, mis on justkui roninud otse mäekülgedest välja, loovad võlumaailma, mis on inspireerinud paljusid kunstnikke, fotograafe ja reisijaid.

Hallstatti ainulaadne kultuuriline ja looduslik ilu on pälvinud tunnustust kui UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv koht. Lisaks traditsioonilistele majadele on siin ka ajalooline soolakaevandus, kust avanevad muljetavaldavad vaated järvele ja mägedele. Hallstatti kultuuriline rikkus ja looduslik ilu teevad sellest kohast kohustusliku peatuse igale Austriat külastavale turistile.

4. Schönbrunni loss

Schönbrunni loss, mis asub Viini südames, on barokkstiilis meistriteos, mis peegeldab Habsburgide dünastia kunagist võimsust ja rikkust. See on palju enamat kui lihtsalt hoone; see on ajaloo, kunsti ja arhitektuuri sulam, mis kujundab Austriat tänaseni. Paljudele turistidele jääb eredalt meelde selle avarate saalide, peente mööbli ja lõputute aedade maaliline ilu.

Ajal, mil Habsburgide impeerium valitses suurt osa Euroopast, oli Schönbrunn rohkem kui pelgalt keiserlik residents. See oli poliitilise võimu ja kultuurilise mõju keskus. Jalutuskäik läbi selle lõputute koridoride ja aedade annab tunnistust sellest, kuidas kuninglikud perekonnad elasid, juhtisid ja nautisid luksust aastakümneid.

5. Belvedere loss

Belvedere loss, mis asub Viini südames, on barokkarhitektuuri tipp, mille on loonud Johann Lukas von Hildebrandt prints Eugen Savoia jaoks 18. sajandil. Kompleks koosneb kahest paleest: Ülem-Belvederest ja Alam-Belvederest, mida ümbritsevad kunstnikudetailidega rikastatud aedad. Need lossid peegeldavad Habsburgide dünastia rikkust ja kunstilist tundlikkust.

Ülem-Belvedere’s asub Austria kunstimuuseum, mis on koduks paljudele Gustav Klimti teostele, sealhulgas maailmakuulsale “Suudlusele”. Alam-Belvedere aga tutvustab barokk-kunsti ja -skulptuuri kogumikku. Mõlemad paleed ja nende aedad pakuvad unikaalset ja kaunist tausta kunsti- ja ajaloohuvilistele, kes soovivad sukelduda Austriasse oma kõige luksuslikumal ja kunstilisemal kujul.

6. Innsbruck

Austria vaatamisväärsused

Innsbruck, Tirooli osariigi pealinn, on tuntud kui “Alpide pärl”. See ajalooline linn, mida ümbritsevad lumised mäetipud ja lopsakad orud, on juba sajandeid olnud Alpide kultuuri ja ajaloo keskpunkt. Innsbruck on kuulus oma gooti, renessanss- ja barokkarhitektuuri poolest, eriti Kuldkatusega, mis on kaetud enam kui 2,600 tõelise kullalehega ja mille on lasknud ehitada keiser Maximilian I.

Sportlikud seiklejad tunnevad Innsbrucki kui talveolümpiamängude toimumiskohta, samal ajal kui kultuurisõbrad naudib linna ajaloolisi paleesid, kirikuid ja muuseume. Linnas on ka arvukalt kohvikuid ja restorane, kus saab nautida Tirooli roogasid. Olenemata sellest, kas otsite ajaloolist avastusretke, sportlikke seiklusi või kultuurilisi kogemusi, on Innsbruck ideaalne sihtkoht.

7. Grossglockneri mägitee

Grossglockneri mägitee on Austrias asuv maaliline tee, mis ületab idüllilisi maastikke, pakkudes muljetavaldavaid vaateid mägedele, järvedele ja jõgedele. See on osa riigi kõige kuulsamast ja külastatavamast turismimarsuudist. Tee kulgeb läbi Hohe Tauerni rahvuspargi ja viib sõitjad Austriasse kõige kõrgemasse tippu, Grossglockneri.

Franz-Josefs-Höhe on üks teekonna kõige muljetavaldavamaid peatuskohti. Siit avaneb suurepärane vaade Grossglocknerile ja selle ümbrusele, sealhulgas Pasterze liustikule, mis on üks suurimaid Alpides. Külastajatele pakutakse siin võimalust imetleda mägede ilu, uurida teavet liustike ja piirkonna geoloogia kohta ning nautida loodust. Grossglockneri mägitee ja Franz-Josefs-Höhe külastamine on kohustuslik kogemus kõigile, kes soovivad kogeda Austria Alpide maalilist ilu ja ajaloolist pärandit.

8. Wachau org

Wachau, maaliline jõeorg Donau ääres, ulatub Melki ja Kremsi vahel ja on üks Austria kõige külastatavamaid piirkondi. See UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv ala on kuulus oma ajalooliste linnade, kloostrihoonete, viinamarjaistanduste ja uhkete maastike poolest. Wachau org on ka üks parimaid kohti, kus maitsta Austria kuulsaid valgeid veine, eriti Gruner Veltliner ja Riesling.

Aastaringne tegevus, alates jalgrattasõidust kuni veinifestivalideni, teeb Wachau orgu ideaalseks sihtkohaks igat liiki reisijatele. Suurepärased restoranid, ajaloolised kastellid ja võluvad linnad, nagu Dürnstein, lisavad piirkonnale veelgi võlu. Olenemata sellest, kas olete ajalooentusiast, veinisõber või lihtsalt loodusarmastaja, pakub Wachau org rohkelt avastamisrõõmu.

9. Schafberg

Austria vaatamisväärsused

Schafberg on mägi Austrias, mis asub Salzkammerguti piirkonnas, ja ulatub 1783 meetri kõrgusele merepinnast. Mägi on tuntud oma maalilise ilu ja vapustavate panoraamvaadete poolest, mis pakuvad silmailu nii järvedele kui ka ümbritsevatele mägedele. Schafberg on olnud populaarne sihtkoht matkajatele ja loodusesõpradele juba sajandeid ning pakub mitmesuguseid tegevusi, sealhulgas matkamist, rattasõitu ja talvisel ajal isegi suusatamist.

Schafbergi raudtee, mis on üks vanimaid käigus olevaid hammasratasraudteid Euroopas, on teine põhjus, miks paljud turistid mäge külastavad. Ehitatud 19. sajandi lõpus, ühendab see raudtee St. Wolfgangi ja mäe tippu, pakkudes reisijatele unustamatut sõitu läbi maalilise maastiku. Mäe otsas asub ka hotell, mis on saanud kuulsaks oma hingematvate vaadete ja ajaloolise arhitektuuri poolest. Schafberg on tõepoolest looduse ja ajaloo sulam, pakkudes külastajatele võimalust kogeda Austria Alpide ilu ja rikkalikku pärandit.

10. Prateri park ja Riesenrad

Viini südames asuv Prateri park on lõõgastav roheline oaas, kus külastajad saavad nautida vabaõhu tegevusi, alates piknikust kuni lõbusõitudeni. See ajalooline park on olnud avatud alates 1766. aastast ja on koduks paljudele lõbustustele, kõige kuulsamaks neist on kindlasti Riesenrad – suur vaateratas.

Riesenrad, mis ehitati 1897. aastal, on üks Viini silmapaistvamaid maamärke ja pakub külastajatele suurepäraseid panoraamvaateid linnale. Selle vaateratta ajalugu on rikas ja mitmekesine, olles olnud tunnistajaks paljudele ajaloolistele sündmustele alates Habsburgide impeeriumist kuni Teise maailmasõjani. Tänapäeval pakub Riesenrad lisaks vaateväljale ka erinevaid kultuuriüritusi ja näituseid. Prateri park koos Riesenradiga on kohustuslik külastuskoht kõigile, kes soovivad kogeda Viini ajaloolist ja kultuurilist rikkust.

11. Viini Riigiooper

Austria vaatamisväärsused

Viini Riigiooper, ehitatud 19. sajandi lõpul, on maailma ooperiteatrite kroonijuveel. Asudes Viini südames, on see arhitektuuriline meistriteos, mis on kuulus oma renessanss-stiilis fassaadi, suurepäraste saalide ja maaliliste freskode poolest. Kuid ooperiteatri tõeline väärtus peitub selle ajaloos ja panuses maailma muusikakultuuri. Siin on lavastatud ja esietendunud mitmeid maailmakuulsaid teoseid, ja ooperimaja on olnud koduks paljudele suurepärastele dirigentidele, lauljatele ja muusikutele.

Viini Riigiooperi programm on rikkalik ja mitmekesine, pakkudes aastaringselt erinevaid etendusi, alates klassikalisest ooperist kuni balletini. Kuulsate lavastuste kõrval, mille hulka kuuluvad “La Traviata”, “Carmen” ja “Tosca”, korraldab ooperimaja ka mitmeid üritusi ja festivale, mis meelitavad kohale muusikasõpru üle kogu maailma. Viini Riigiooper ei ole mitte ainult koht suurepärase muusika jaoks, vaid ka kohustuslik peatuskoht kõigile, kes külastavad Austria pealinna.

12. Krimmli juga

Austria vaatamisväärsused

Krimmli juga, mis asub Salzburgi osariigi südames, on Euroopa kõrgeim juga ja üks Austria kõige muljetavaldavamaid loodusvaatamisväärsusi. Juga koosneb kolmest erinevast langusest, mille kogukõrgus ulatub 380 meetrini. Krimmli juga voolab Krimmleri Ahornbachtali jõest ja on osa Hohe Tauerni rahvuspargist.

Külastajad saavad nautida muljetavaldavaid vaateid koskedele spetsiaalselt ehitatud radadelt ja vaateplatvormidelt, mis pakuvad erinevaid perspektiive sellele looduslikule imele. Lisaks on võimalus osaleda giidiga ekskursioonidel, mis tutvustavad juga ja selle ümbritsevat keskkonda, sealhulgas piirkonna floorat ja faunat. Krimmli joa külastamine pakub unikaalset võimalust kogeda Austria mägismaastiku ilu ja jõudu. See on kohustuslik sihtkoht igale loodussõbrale ja reisihuvilisele.

13. Suusakeskus St. Anton am Arlberg

St. Anton am Arlberg, sageli nimetatud lihtsalt “St. Anton”, on üks maailma kuulsamaid suusakuurorte. Asudes Austria Alpides, Tirooli osariigis, on see kuulus mitte ainult oma suurepäraste lumerikaste nõlvade, vaid ka rikkaliku suusatamise ajaloo poolest. St. Anton oli üks esimesi piirkondi Euroopas, mis võttis vastu suusatamise kui spordiala, ja on olnud mitmete innovatsioonide eestvedajaks, sealhulgas esimese suusatõstuki loomisel.

Lisaks suusatamisele ja lumelauasõidule pakub St. Anton ka suurepärast après-ski kultuuri, kus külastajad saavad nautida maitsvaid toite, kvaliteetset veini ja meelelahutuslikke üritusi. Küla ise on samuti väärt külastamist, oma ajaloolise arhitektuuri, sõbralike kohalike ja rikkaliku kultuuripärandiga. St. Anton am Arlberg on tõeline paradiis nii suusasõpradele kui ka neile, kes otsivad mägedes lõõgastust ja seiklusi.

14. Hofburgi palee

Viini südames asuv Hofburgi palee on Austria monarhia ajalooline keskus ja üks riigi kõige tähtsamaid kultuurimälestisi. Algselt ehitatud keskajal, on see laienenud aastate jooksul, et mahutada Habsburgide impeeriumi kasvavat võimu, muutudes keerukaks paleekompleksiks, mis koosneb erinevatest hooneosadest, aedadest ja kirikutest.

Hofburg on olnud mitmete ajalooliste sündmuste tunnistajaks, alates keiserlikest tseremooniatest kuni riiklike üritusteni. Tänapäeval on see koduks mitmetele muuseumidele, sealhulgas Rahvuslikule Raamatukogule, Relvamuuseumile ja keiserlikule aardekambrile. Hofburg on ka Austria presidendi ametlik residents. Külastajad saavad imetleda selle suurejoonelist arhitektuuri, tutvuda ajalooliste kollektsioonidega ja sukelduda Habsburgide dünastia ajalukku. Hofburgi palee on Viini ajaloolise ja kultuurilise elu keskpunkt ning on kohustuslik külastuskoht kõigile, kes soovivad tutvuda Austria rikka pärandiga.

15. Styria

Austria vaatamisväärsused

Styria, tuntud ka kui “Roheline Süda” Austria südames, on piirkond, mis pakub külastajatele lõputult loodusilu, veiniistandusi ja sooje allikaid. See on Austria suuruselt teine liidumaa ja on tuntud oma lopsakate metsade, rohkete jõgede ja suurte viinamarjaistanduste poolest. Erilist tähelepanu väärivad kindlasti piirkonna unikaalsed kõrgmäestiku järved ja kuurordid.

Styria kultuuriline pärand on sama rikkalik kui selle loodus. Graz, Styria pealinn, on UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv linn, mis pakub külastajatele ajaloolist arhitektuuri, kunstigaleriisid ja muuseume. Piirkonnas leidub ka mitmeid keskaegseid losse ja kindlusi, mis annavad aimu Styria ajaloost ja kultuurist. Kas soovid nautida lõõgastavat päeva mõnes termides, matkata läbi maaliliste metsade või lihtsalt nautida kohalikku veini ja gastronoomiat, Styria pakub kõigile midagi erilist.

16. Tirool

Austria vaatamisväärsused

Tirool on Austria lääneosas paiknev piirkond, mis on tuntud oma muljetavaldavate mägede, idülliliste orgude ja ajalooliste linnade poolest. See on tõeline mägede paradiis, mis pakub külastajatele võimalust nautida nii suve- kui ka talvespordi tegevusi. Suusatamine, lumelauasõit, matkamine ja mägironimine on vaid mõned tegevused, mida saab nautida selle maalilise taustaga piirkonnas. Innsbruck, Tirooli pealinn, on kosmopoliitne linn, mis ühendab endas ajaloolist arhitektuuri ja kaasaegset eluviisi.

Lisaks sportimisele pakub Tirool ka rikkalikku kultuurilist kogemust. Paljud festivalid, traditsioonilised üritused ja muusikafestivalid toimuvad siin aastaringselt, andes külalistele võimaluse tutvuda Tirooli rahva kultuuri ja traditsioonidega. Olgu tegemist Innsbrucki ajaloolise vanalinna, mõne kaugete mägede vahele peituva väikese külaga või lihtsalt Tirooli võluva maastikuga, see piirkond pakub külastajatele unustamatu kogemuse.

Kokkuvõtteks

Austria vaatamisväärsused ulatuvad majesteetlikest mägedest kuni ajalooliste linnade südamesse, pakkudes külastajatele rikkalikku ja mitmekesist kogemust. See maa, mis on täis ajalugu, kultuuri ja loodusilu, ei ole mitte ainult suusatamise või klassikalise muusika oaas, vaid koht, kus kultuurilised traditsioonid ja maalilised maastikud kohtuvad, luues erakordse ja meeldejääva reisikogemuse. Iga linn ja iga nurk Austrias on tunnistajaks lugudele, mis ulatuvad sajandite taha, samal ajal pakkudes kaasaegset mugavust ja meelelahutust.

Lõpetuseks võib öelda, et Austria on palju enamat kui esmapilgul paistab. Iga vaatamisväärsus, olgu see siis loss, mägitee või ajalooline keskus, jutustab omaenda loo, mis paneb aluse Austria mitmekihilisele kultuuripärandile. Austrias veedetud aeg pakub rohkem kui lihtsalt vaatamisväärsusi; see annab sügavama ülevaate riigist, mis on aastate jooksul kujundanud ja mõjutanud Euroopa ajalugu ja kultuuri. Seega, kui soovite avastada autentset ja tõelist Euroopat, siis Austria vaatamisväärsused ootavad teid avasüli.

Scroll to Top