Millal minna Austriasse

Millal minna Austriasse?

Euroopa südames peituv Austria, on justkui väravate avaja nelja aastaaja imedemaale. Igaüks leiab siit oma lemmiku: olgu see lumiste mäetippude valvsa pilgu all kihav suusakuurort või suvise päikese all helklev järvepeegeldus. 

Kuid millal on parim aeg sellele maagilisele maale külastuse planeerimiseks? See artikkel avab Austria aastaringse võlu, tutvustades kliimat, parimaid reisiaegu, hooajalisi sündmusi, kulusid ning palju muud. 

Asuge sellele avastusretkele koos meiega, et leida oma ideaalne aeg külastamaks riiki, mis pakub rohkem kui lihtsalt ilusaid vaateid – see pakub elamusi, mis rikastavad hinge.

Millal minna Austriasse

Austria kliima

Austria, tuntud oma maaliliste maastike ja rikkaliku ajaloolise pärandi poolest, pakub aastaringselt erinevaid kliimatingimusi. Riigi geograafilist asendit Euroopas arvestades on Austria kliima mõjutatud peamiselt neljast aastaajast, millest igaüks toob kaasa oma eripärad ja ilmastikutingimused.

  • Talv (detsember – veebruar) – Talvekuudel muutub Austria lumiseks paradiisiks, eriti Alpide piirkonnas, mis on populaarne sihtkoht suusatajate ja lumelaudurite seas. Talved on tavaliselt külmad, temperatuurid langevad sageli alla nulli, eriti mägistes piirkondades. See on ideaalne aeg lumega seotud tegevusteks, kuid reisijad peaksid olema valmis külma ilmaga ja võimalike lumetormidega.
  • Kevad (märts – mai) – Kevad toob endaga Austria maastikele uue elu. Õhutemperatuur tõuseb järk-järgult, jäädes vahemikku 8-15 kraadi Celsiuse järgi. See on suurepärane aeg õues matkamiseks ja linnade uurimiseks, kuna ilm on soe, kuid mitte liiga kuum. Õitsevad lilled ja roheline loodus pakuvad silmailu, eriti Viini, Salzburgi ja teiste linnade parkides ja aedades.
  • Suvi (juuni – august) – Suvi on Austria kõige soojem aeg, temperatuurid ulatuvad tavaliselt 25 kraadini Celsiuse järgi, kuid võivad mõnikord tõusta isegi 30 kraadini. Päevad on pikad ja päikeselised, mis teeb sellest ideaalse aja rannapuhkuseks Alpide järvede ääres või linnapuhkuseks. Siiski, suvised pärastlõunad võivad tuua äikesevihmu, eriti mägistes piirkondades.
  • Sügis (september – november) – Sügis on Austria jaoks veel üks maagiline aeg, kui lehed muudavad värvi, luues kaunid maastikud. Ilm muutub jahedamaks, keskmiselt 10-15 kraadi Celsiuse järgi. See aeg sobib suurepäraselt kultuurisündmuste külastamiseks ja veiniregioonide avastamiseks. Kuigi päevad on endiselt suhteliselt soojad, toovad õhtud jahedamat õhku.

Austria kliima on mitmekesine ja pakub midagi igale maitsele ja eelistusele. Olgu see lumine seiklus talvel või lõõgastav päev suvises järveäärses keskkonnas, riigi ilm ja looduslikud tingimused teevad sellest aastaringse sihtkoha. Reisijad peaksid siiski arvestama, et ilmastik võib erinevates piirkondades oluliselt varieeruda, eriti kui tegemist on mägiste aladega.

Millal minna Austriasse

Parim aeg Austriasse reisimiseks

Austria, millel on oma ainulaadne kultuuriline tapeet ja looduslik ilu, pakub igal aastaajal midagi erilist, muutes ideaalse reisi aja valiku subjektiivseks. Siiski, teatud hooajad toovad esile riigi parimad omadused, sõltuvalt teie huvide ja eesmärkide iseloomust.

Talv: Suusaparadiis ja jõuluturud (detsember – veebruar)

Austria tõelist võlu talvel näitab selle pimestavalt ilus lumine maastik. Alpide suusakuurortid, nagu St. Anton, Kitzbühel ja Ischgl, on maailmakuulsad, pakkudes nii algajatele kui ka edasijõudnutele suurepäraseid suusaradasid ja lumelauavõimalusi. 

Kuid mitte ainult suusasõbrad ei leia siit oma tõelist rõõmu – talvel korraldatavad jõuluturud, eriti Viinis, Salzburgis ja Innsbruckis, loovad maagilise atmosfääri, täis kohalikke käsitöötooteid, traditsioonilisi suupisteid ja soojendavaid jooke.

Kevad: Õiteilu ja kultuurielamused (märts – mai)

Kevad on aeg, mil Austria loodus ärkab, tuues kaasa lopsakad rohelised maastikud ja õitsevad lilled. See on suurepärane aeg Austria linnade ja maapiirkondade uurimiseks ilma suvise turistide hordideta. 

Märtsis ja aprillis võib ilm olla ettearvamatu, kuid maiks stabiliseerub see tavaliselt, muutes päevad soojaks ja päikeseliseks. Kevad on ka rikas kultuurisündmuste poolest – Viini Lihavõttefestival ja Salzburgi Kevadfestival on vaid mõned näited.

Suvi: Päikeseline ilu ja festivalide kõrgaeg (juuni – august)

Suvi on Austria turismi kõrghooaeg, kusjuures kõige soojemad kuud on juuli ja august. Sel ajal on Alpide järved, nagu Wörthersee ja Zeller See, populaarsed ujumise, purjetamise ja muude veespordialade jaoks. 

Linnaelu on täis energiat, tänavakohvikud ja -baare on täis ning kultuurikalender on täis sündmusi, sealhulgas tuntud Salzburgi Muusikafestival. Suvi on ka parim aeg matkamiseks Alpides, kus saab imetleda avaraid vaateid ja looduslikku ilu.

Sügis: Värvikirev maastik ja veinifestivalid (september – november)

Sügisel, kui rahvahulgad on hajunud ja temperatuur langeb, muutub Austria eriti maaliliseks. Metsad ja viinamarjaistandused omandavad kaunid kuldse ja punase toonid, muutes maastiku maagiliseks. 

See on suurepärane aeg Austria veinipiirkondade, nagu Wachau ja Burgenland, külastamiseks, kus korjatakse saaki ja peetakse veini festivale. Lisaks on sügis ideaalne aeg linnade kultuurielamuste nautimiseks, kui suvised rahvahulgad on hajunud, kuid ilm on endiselt meeldiv.

Millal külastada?

Parim aeg Austriasse reisimiseks sõltub teie eelistustest: kas soovite nautida talviseid tegevusi lumistes mägedes, kogeda kultuuri ja looduse ilu kevadises õiteilus, nautida suvist päikesepaistet ja festivivalide melu või imetleda sügisesi värvikirevaid maastikke ja külastada veini festivale. Igal aastaajal on oma unikaalne võlu, mis pakub erinevaid elamusi.

Talvel

  • Sobib ideaalselt suusatajatele ja lumelauasõitjatele.
  • Jõuluturud loovad unikaalse ja hubase õhkkonna.
  • Külmemad temperatuurid ja lühemad päevad.

Kevadel

  • Vähem turiste kui suvel, mis tähendab vaiksemaid vaatamisväärsusi.
  • Loodus ärkab ellu, ideaalne aeg matkamiseks ja jalutuskäikudeks.
  • Kultuurisündmused ja festivalid pakuvad rikkalikke elamusi.

Suvel

  • Kõige soojemad kuud, sobivad suurepäraselt veespordiks ja ujumiseks.
  • Linnade tänavad ja parkid on elavamad.
  • Kõrghooaeg tähendab rohkem turiste ja kõrgemaid hindu.

Sügisel

  • Maastik muutub värvikirevaks, ideaalne fotograafidele ja looduse armastajatele.
  • Vähem rahvarohke kui suvi, mugavamaks avastamiseks.
  • Veinifestivalid ja kultuurisündmused toovad kaasa kohalikku värvikust.

Austria on aastaringselt külastamiseks suurepärane sihtkoht, millel on iga hooaja jaoks midagi erilist. Oluline on mõelda, mida soovite oma reisilt saada: kas soovite kogeda mägesid talvel, nautida kultuuri kevadises elujõus, avastada suvist päikeselist ilu või sukelduda sügisesse maastikku ja veinikultuuri. 

Teie eelistused ja huvialad peaksid juhendama teid, millal planeerida oma reisi, et nautida Austriat selle täies hiilguses.

Millal minna Austriasse

Festivalid ja muud sündmused Austrias

Austria on tuntud oma rikka kultuuripärandi ja mitmekülgsete festivalide poolest, mis peegeldavad riigi ajalugu, muusikat, kunsti ja kulinaariat. Aastaringselt toimuvad sündmused pakuvad külalistele ainulaadseid ja meeldejäävaid elamusi. Olgu see klassikalise muusika kontsert Viini ajaloolistes saalides või traditsiooniline tantsu- ja muusikapidu Alpide külas, Austria kultuurikalender on rikkalik ja mitmekesine.

  • Viini ooperiball (veebruar või märts) – Viini Ooperiball on üks maailma kõige uhkemaid ballisündmusi, mis toimub Viini Riigiooperis. See on sündmus, kus kokku saavad kõrge kultuur ja traditsiooniline Austria ballikultuur. Külastajad on riietatud õhtukleitidesse ja frakkidesse, nautides maailmatasemel ooperietendusi ja tantsu.
  • Salzburgi muusikafestival (juuli – august) – Salzburgi Muusikafestival on üks maailma mainekamaid klassikalise muusika festivale. Festivali ajalugu ulatub tagasi aastasse 1920, ja see on pühendatud peamiselt Wolfgang Amadeus Mozarti loomingule, kuigi esitatakse ka teiste heliloojate teoseid. Lisaks kontsertidele ja ooperietendustele korraldatakse festivali raames ka meistrikursusi ja muusikaalaseid loenguid.
  • Innsbrucki vana muusika festival (juuli – august) – Innsbrucki Vana Muusika Festival on pühendatud barokk- ja renessanssmuusikale, tuues kokku maailmatasemel muusikud ja ansamblid. Festivali programmis on sageli haruldased ja vähemtuntud teosed, mis annavad ainulaadse võimaluse avastada varasema muusikaajastu pärlid.
  • Wiener Festwochen (mai – juuni) – Wiener Festwochen on Viinis toimuv mitmekesine kunstifestival, mis toob kokku kaasaegse teatri, tantsu, muusika ja visuaalkunsti. Festival pakub uuenduslikke ja eksperimentaalseid etendusi, mis on sageli ühiskondlikult ja poliitiliselt aktuaalsed.
  • Graz Jazz Sommer (suvi) – Graz Jazz Sommer on rahvusvaheline džässifestival, mis toimub Grazis ja selle ümbruses. Festivalil esinevad nii kohalikud kui ka rahvusvahelised artistid, tuues kokku džässmuusika erinevaid stiile ja žanre.
  • Linzi Ars Electronica Festival (september) – Ars Electronica Linzis on uuenduslik kunsti-, tehnoloogia- ja ühiskonnafestival. See festival on tuntud kui platvorm, kus kunst kohtub teaduse ja tehnoloogiaga, pakkudes interaktiivseid installatsioone, etendusi ja loenguid.
  • Albaania Oktoberfest (september – oktoober) – Oktoberfesti Viinis ja Münchenis küll ei peeta, kuid Austria omad on sellele vaatamata populaarsed. Need traditsioonilised õllefestivalid toovad kokku kohaliku käsitööõlle, traditsioonilise Austria toidu ja rahvamuusika.
  • Kultuuri- ja veinifestivalid (sügis) – Sügisel toimuvad paljudes Austria veinipiirkondades kultuuri- ja veinifestivalid, mis tähistavad saagikoristusaega. Need festivalid pakuvad kohalikke veine, toitu ja muusikat, võimaldades külastajatel kogeda Austria maapiirkondade autentset atmosfääri.
  • Bregenzer Festspiele (juuli – august) – Bregenzer Festspiele on suvine muusika- ja etenduskunstide festival, mis toimub Bregenzi linnas Bodensee järve ääres. Festival on eriti tuntud oma suurejoonelise lavastuse poolest, mis toimub otse järvel asuval laval. Etendused hõlmavad oopereid, näidendeid ja klassikalist muusikat.
  • Villacher Kirchtag (august) – Villacher Kirchtag on traditsiooniline festival Kärntenis, mis toob esile kohaliku folkloori, käsitöö ja toidukultuuri. Selle festivali peamine atraktsioon on suur rahvapidu, kus inimesed riietuvad traditsioonilistesse kostüümidesse ja nautivad tüüpilist Kärnteni kööki.
  • Donauinselfest (juuni) – Donauinselfest on üks suurimaid vabaõhumuusikafestivale Euroopas, mis toimub Viini Doonau saarel. See mitmepäevane üritus meelitab ligi sadu tuhandeid külastajaid ning seal esinevad nii kohalikud kui ka rahvusvahelised artistid.
  • Linzer Kronefest (august) – Linzer Kronefest on Austrias üks suurimaid linnafestivale, mis toimub Linzi südalinnas. See pakub laia valikut muusikat, kultuurisündmusi ja tänavaetendusi, tuues kokku nii kohalikke elanikke kui ka turiste.
Millal minna Austriasse

Hooajalised kulud ja hinnad Austrias

Reisimine Austriasse võib kulude poolest erineda olenevalt aastaajast. Nii majutus, transport kui ka erinevate tegevuste hinnad võivad kõikuda sõltuvalt hooajast ja sündmustest, mis toimuvad riigis. Mõistmine, kuidas need hooajalised muutused mõjutavad reisieelarvet, aitab planeerida kulutõhusamat ja nauditavamat reisi.

  • Talv – Talv on Austrias suusaturismi tippaeg, eriti Alpide piirkonnas. Sel perioodil tõusevad majutushinnad suusakuurortides märkimisväärselt, eriti populaarsetes sihtkohtades nagu St. Anton ja Kitzbühel. Samuti on kõrgemad hinnad jõuluturude ajal suuremates linnades nagu Viin ja Salzburg. Lisaks majutusele võivad ka suusapasside ja -varustuse laenutuse hinnad olla kõrgemad. Seega, talvise reisi eelarve peab arvestama suuremate kulutustega majutusele ja suusategevustele.
  • Kevad – Kevad on üldiselt soodsam reisiaeg Austrias, kuna see on suusahooaja lõpp ja enne suvist turismi tippaega. Majutus- ja transporthinnad võivad olla soodsamad, eriti maist, kui ilm on soe, kuid suvised turistid pole veel saabunud. See on hea aeg nautida riigi looduslikku ilu ja kultuurisündmusi ilma suviste hindade ja rahvahulkadeta.
  • Suvi – Suvi toob Austriasse kõige rohkem turiste, eriti juulis ja augustis. See tähendab, et majutus- ja tegevushinnad, sealhulgas ekskursioonid ja muuseumipiletid, võivad olla kõrgemad. Populaarsetes turismisihtkohtades nagu Viini ja Salzburgi kesklinnad võivad hinnad olla eriti kõrged. Broneeringud tuleks teha varakult, kuna viimase hetke pakkumised on harvad ja kallimad.
  • Sügis – Sügis on majanduslikult soodne aeg Austrias reisimiseks. Pärast suve tõmbub turistide arv tagasi ja majutuse hinnad langevad, eriti oktoobrist alates. Viinamarjakorje ja veini festivalid võivad mõnedes piirkondades hinnatõusu põhjustada, kuid üldiselt on sügis soodsam kui suvi. Lisaks on ilm endiselt meeldiv, mis võimaldab külastajatel nautida välitegevusi ja maastikke ilma suvise kuumuseta.

Reisi planeerimisel Austriasse on oluline arvestada hooajaliste hinnamuutustega. Talv ja suvi toovad kõrgemad hinnad seoses suusahooaja ja suvise turismiga, samas kui kevad ja sügis pakuvad soodsamaid võimalusi nii majutuse kui ka tegevuste osas. Eelarveplaneerimine ja varajane broneerimine aitavad vältida üllatusi ja tagada meeldiva reisikogemuse.

Millal minna Austriasse

Mida Austrias näha ja teha?

Austria, oma rikkaliku ajaloo ja lummava loodusega, pakub külastajatele põnevaid vaatamisväärsusi ja tegevusi. Alates UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvatest linnadest kuni maaliliste Alpide tippudeni, siin on midagi igale maitsele ja huvile.

Kultuur ja ajalugu

  • Viini ajalooline kesklinn: Viin on tuntud oma keiserliku mineviku, grandioossete paleede ja klassikalise muusika poolest. Schönbrunni loss, Belvedere’i palee ja Hofburgi keiserlik palee on vaid mõned peamised vaatamisväärsused. Lisaks on Viinis palju muuseume ja galeriisid, nagu Kunsthistorisches Museum ja Albertina.
  • Salzburgi vanalinn: Salzburgi vanalinn, Mozart’i sünnikoht, on UNESCO maailmapärandi nimistus. See võluv linn on täis barokkstiilis arhitektuuri, kitsaid käänulisi tänavaid ja ajaloolisi hooneid. Ärge jätke külastamata Festung Hohensalzburgi, üht Euroopa suurimat ja kõige paremini säilinud keskaegset kindlust.
  • Graz: Graz, mis on tuntud oma hästi säilinud vanalinna ja kaasaegse kunsti poolest, on kontrastide linn. Siin saab külastada Graz’i Schlossbergi ja Joanneumi kaasaegse kunsti muuseumi.

Loodus 

  • Austria Alpid: Matkamine, mägironimine ja suusatamine Alpides on Austria külastajate seas populaarsed tegevused. Pakkudes ulatuslikke matkaradu, suusakeskusi ja imelisi vaateid, on Alpid ideaalne sihtkoht loodusesõpradele.
  • Hallstatti küla: See maaliline küla Dachsteini mägede jalamil on üks Austria fotogeenilisemaid paiku. Hallstatti võlu peitub selle ajaloolistes hoonetes, selge sinise järve ääres ja ümbritsevates mägedes.
  • Zell am See ja Kaprun: Need kaks linna pakuvad aastaringselt suurepäraseid tegevusi – suusatamist talvel ja matkamist, ujumist ning purjetamist suvel.

Toit ja vein

  • Veiniregioonid: Austria on tuntud oma kvaliteetsete valgete veinide poolest. Veiniregioonid nagu Wachau, Burgenland ja Styria kutsuvad külastajaid maitsema kohalikke veine otse viinamarjaistandustes.
  • Kohalik köök: Proovige kindlasti Austria traditsioonilisi roogasid nagu Wiener Schnitzel, Apfelstrudel ja Sacher tort. Viini kohvikud pakuvad kohalikku kohvikultuuri kogemust koos maitsva kondiitritoodetega.

Kaasaegne Austria

  • Kunst ja disain Viinis ja kaugemal: Lisaks ajaloolistele vaatamisväärsustele on Austrias ka mitmeid kaasaegse kunsti ja disaini keskusi. Viini MuseumsQuartier on näide elavast kaasaegse kunsti piirkonnast.
  • Tehnoloogia ja innovatsioon: Linzis toimuv Ars Electronica Festival on näide Austria innovatsiooni ja tehnoloogia edendamisest.

Lõõgastumine ja tervis

Austria on tuntud oma tervisekeskuste ja termide poolest, mis pakuvad lõõgastust ja taastumist. Bad Gastein ja Bad Ischl on mõned tuntumad spaalinnad, kus saab nautida mineraalirikkaid allikaid ja teraapilisi veeprotseduure.

Millal minna Austriasse

Unikaalsed kogemused

  • Külades elamine: Austria pakub ainulaadset võimalust ööbida traditsioonilistes külades, pakkudes kogemust, mis viib teid aega, mil elu oli aeglasem ja lihtsam. Sellised külad nagu Alpbach ja St. Gilgen on tuntud oma võluvate majade ja maaliliste vaadete poolest.
  • Jõe kruiisid Doonaul: Avastage Austria maastikku teisest vaatenurgast, tehes kruiisi mööda Doonau jõge. See on suurepärane võimalus näha riigi maalilisi linnu ja maastikke.

Seiklusteotsijatele

  • Mägirattasõit ja jõe-ekstreemspordid: Austria Alpides on põnevad mägirattarajad ja jõed pakuvad ideaalseid tingimusi kajakisõiduks, raftinguks ja muudeks veespordialadeks.
  • Talve sport: Austria on suurepärane sihtkoht suusatamiseks, lumelauasõiduks ja muudeks talisportideks, pakkudes erineva raskusastmega radu ja tipptasemel rajatisi.

Perekondadele

  • Seikluspargid ja loomaiad: Austrias on mitmeid seiklusparke ja loomaaedu, mis on suurepärased kohad peredele, nagu Salzburgi Hellbrunni lossi veemängud ja Schönbrunni loomaaed Viinis.
  • Muuseumid ja hariduslikud tegevused: Riigis on palju interaktiivseid ja hariduslikke muuseume, mis sobivad suurepäraselt lastega peredele.
Millal minna Austriasse

Mida peaks veel Austriasse minnes teadma?

Reisimine Austriasse on elamus, mis pakub kultuuri, ajalugu, loodust ja kulinaariat. Siiski on oluline teada mõningaid praktilisi aspekte, et reis oleks võimalikult sujuv ja nauditav.

  • Ametlik keel: Austria ametlik keel on saksa keel. Enamikus turismipiirkondades räägitakse inglise keelt, kuid põhisõnade ja fraaside tundmine saksa keeles on alati kasulik.
  • Suhtlemine kohalikega: Austrialased on tuntud oma viisakuse ja abivalmiduse poolest. Väiksemates külas ja maapiirkondades võib leida rohkem traditsioonilist ja konservatiivset suhtumist.
  • Ühistransport: Austria uhkeldab efektiivse ühistranspordisüsteemiga, eriti linnades. Rongid ja bussid on usaldusväärsed ja pakuvad mugavat viisi riigis ringi liikumiseks.
  • Autorent ja sõitmine: Autorent annab paindlikkuse, eriti maapiirkondades. Olge teadlikud, et mägiteed võivad olla keerulised ja talvel võib olla vajalikud lumeketid.
  • Kohalik köök: Austria köök on rohkem kui lihtsalt schnitzel ja strudel. Ärge jätke proovimata kohalikke delikatesse nagu Käsespätzle (juustupasta) või Tafelspitz (keedetud veiseliha).
  • Joomine ja vanusepiirangud: Austria seaduste kohaselt on alkoholi tarbimine lubatud alates 16. eluaastast. Veinikultuur on riigis oluline, seega kindlasti külastage mõnd kohalikku veinikeldrit või viinamarjaistandust.
  • Valuuta: Austria valuuta on euro. Krediitkaarte aktsepteeritakse enamikes kohtades, kuid väiksemates poodides või turul võib vaja minna sularaha.
  • Jootraha: Austria restoranides ja kohvikutes on tavaline jätta jootraha, mis tavaliselt on 5–10% arvest.
  • Ohutus: Austria on üldiselt turvaline riik. Siiski, nagu igas turismisihtkohas, olge tähelepanelikud oma isiklike asjade suhtes, eriti rahvarohketes kohtades.
  • Tervishoid: Austria tervishoiusüsteem on kõrgelt hinnatud. EL-i kodanikel on soovitatav kaasa võtta Euroopa ravikindlustuskaart. Väljaspoolt EL-i reisijad peaksid kaaluma reisikindlustust.
  • Riietus: Austrias hinnatakse head riietumisstiili, eriti õhtusöökidel ja teatrites.
  • Tervitus ja käitumine: Käepigistus on levinud tervitusviis. Austrias hindavad inimesed viisakust ja hea käitumise norme.

Iga reis Austriasse pakub võimalust sukelduda selle kultuuri ja elustiili sügavusse. Olles teadlik nendest praktilistest nõuannetest, saate maksimeerida oma reisikogemust ja nautida kõike, mida see kaunis riik pakub.

Millal minna Austriasse

Kokkuvõtteks

Austria on mitmekülgne sihtkoht, mis pakub erakordseid elamusi igal aastaajal. Alates lummavatest talvistest suusakuurortidest ja jõuluturgudest kuni suviste festivalide ja maaliliste matkaradadeni. Riik on rikas kultuuri, ajaloo, maalilise looduse ja eripärase köögi poolest. Arvestage hooajalisi kõikumisi kuludes ja olge teadlikud kohalikest tavadest ning keelest.

Scroll to Top