Millal minna Dubaisse

Millal minna Dubaisse?

Kui mõtled eksootilisele reisile, mille raames saaksid nautida luksuslikku elustiili, kaunist arhitektuuri ja rikkalikku kultuuri, siis Dubai võib olla just see sihtkoht, mida otsid. Eriti meie, eestlased, kes me tihti otsime põgenemist meie kargetest talvedest, leiame Dubaist meeldiva varjupaiga. 

 Kuid millal on parim aeg Dubaisse sõita? Millal saab seal kogeda kõige suurejoonelisemaid sündmusi või kuidas hoida eelarvet kontrolli all, kui reisi sihtpunktiks on tuntud luksusparadiis? 

Selle artikli eesmärk on anda sulle ülevaade kõigest, mida pead teadma enne Dubaisse sõitmist.

Artikli peamised punktid:

 • Dubai kliima: Mida oodata eri aastaaegadel?
 • Parim aeg reisimiseks: Millal on kõige mõistlikum Dubaisse sõita?
 • Mis kuudel vältida: Millised ajad võivad olla liialt kuumad või liiga kinnised?
 • Festivalid ja sündmused: Millal ja mida Dubais erilist kogeda?
 • Hooajalised kulud: Kuidas reisieelarvet planeerida vastavalt aastaajale?
 • Vaatamisväärsused: Millised kohad on must-see Dubais?

Pärast selle artikli lugemist tunned end kindlasti palju kindlamalt ja teadlikumalt, planeerides oma unustamatut reisi Dubaisse. 

Kas oled valmis avastama Araabia Ühendemiraatide pärli? Loe siis edasi!

Millal minna Dubaisse

Dubai kliima

Dubai on maailmas tuntud oma luksuslike hotellide, suurepäraste kaubanduskeskuste ja futuristliku arhitektuuri poolest. Ent selle kõige taga peitub kõrbekliima, mis mõjutab oluliselt selle sihtkoha külastamise ajastust.

Dubai kliima on tüüpiline kõrbekliima, mis tähendab, et seal on väga kuumad suved ja soojad talved. Suvekuudel, eriti juulist septembrini, on temperatuurid sageli üle 40°C, samas kui öised temperatuurid langevad harva alla 30°C. See periood on ka kõige niiskem aeg aastas, mis tähendab, et kõrgete temperatuuridega kaasneb tihti ka kõrge õhuniiskus, muutes õhu eriti raskeks ja ebamugavaks.

Talvekuudel, eriti detsembrist veebruarini, on kliima palju meeldivam, temperatuurid jäävad tavaliselt 24-28°C vahele päevasel ajal ja langevad öösiti 14-18°C-ni. See aeg on ideaalne neile, kes soovivad nautida päikest, samas vältides äärmuslikke kuumusi.

Vihma näeb Dubais harva, kuid kui see juhtub, siis enamasti talvekuudel. Enamik aastast on taevas selge ja päikesepaisteline, mistõttu Dubai on populaarne sihtkoht päikesenäljastele turistidele.

Millal minna Dubaisse

Parim aeg Dubaisse reisimiseks

Dubai, mis on tuntud oma muljetavaldava linnasilueti, maailma kõrgeima hoone, luksusliku ostukogemuse ja kõrbemaastike poolest, on üks maailma populaarsemaid turismisihtkohti. Siiski, arvestades selle ekstreemset kliimat, on mõistlik teha kindlaks, millal on parim aeg selle linnriigi külastamiseks.

Dubai parim aeg külastamiseks on talvekuudel, eriti novembrist märtsini. Sel perioodil on temperatuurid mõõdukad, jäädes tavaliselt vahemikku 24°C kuni 28°C, võimaldades turistidel mugavalt avastada linna vaatamisväärsusi ja nautida paljusid välistes paikades korraldatavaid tegevusi. Talvekuud on ideaalsed ka rannapuhkuseks, kus saab nautida sooja päikesepaistet ilma, et oleks liiga kuum.

Lisaks mõõdukale kliimale on talvekuudel Dubai kultuurikalender täis sündmusi ja festivale. Dubai Shopping Festival, mis toimub tavaliselt jaanuaris ja veebruaris, on suurejooneline sündmus, mis meelitab külastajaid kogu maailmast, pakkudes erakordseid allahindlusi, meelelahutust ja auhindu. Samuti toimub sel perioodil mitmeid spordiüritusi, filmifestivale ja toidufestivale, mis rikastavad turistide kogemusi.

Muidugi, parim aeg külastamiseks tähendab ka seda, et Dubai on sellel perioodil kõige rahvarohkem. See tähendab, et populaarsed turistikohad võivad olla ülerahvastatud ja hotellide ning lennupiletite hinnad võivad tõusta. Kuid paljude jaoks on selle aja atmosfäär ja elavus seda väärt.

Kui soovite vältida rahvamasse ja nautida veidi rahulikumat kogemust, võiksite kaaluda Dubaisse sõitmist õrnalt enne või pärast kõrgaega, näiteks oktoobris või aprillis. Sel ajal on temperatuurid endiselt talutavad, kuid linn ei ole nii rahvarohke.

Kuigi Dubai on tuntud oma kuumuse poolest, on linna infrastruktuur hästi kohandatud ekstreemsete ilmastikutingimustega toimetulekuks. Suur osa linnast, kaasa arvatud metroojaamad, kaubanduskeskused ja hotellid, on kliimaseadmetega, mis muudavad suvekuudel seiklemise mugavaks. Sellegipoolest, kui eelistate aktiivsemat puhkust ja tahate rohkem aega veeta väljas, eriti kui kavatsete külastada kõrbe või tegeleda veespordialadega, on talvekuud parim valik.

Kuigi Dubais on parim aeg külastamiseks talvekuudel, on linnal pakkuda midagi igal aastaajal. Enne reisi planeerimist tasub uurida sündmusi ja festivale, mis võivad teid huvitada, ning arvestada ka eelarveliste kaalutlustega, kuna hinnad võivad sõltuvalt hooajast kõikuda.

Millal minna Dubaisse

Mis kuudel tasuks Dubaisse minekut vältida?

Dubai, kuigi imetlusväärne oma ainulaadsete vaatamisväärsuste ja rikkaliku kultuuriga, võib mõnel kuul aastas olla väljakutsuv sihtkoht. Kui paljud turistid kipuvad rõhutama Dubai positiivseid külgi, on oluline teada ka sellest, millal võib olla vähem soodne aeg külastamiseks.

Suvekuud, eriti juuni, juuli, august ja september, on tavaliselt need, mida paljud reisijad eelistavad vältida. Selle põhjuseks on ekstreemsed temperatuurid, mis võivad sageli ületada 40°C. Lisaks sellele võib õhuniiskus olla väga kõrge, ulatudes tihti 90% piirimaile, mis teeb väljas viibimise veelgi ebamugavamaks. See kombinatsioon intensiivsest kuumusest ja kõrgest niiskusest muudab päevased tegevused välistingimustes sageli talumatuteks.

Kuigi paljud Dubai sisetingimustes asuvad atraktsioonid, nagu kaubanduskeskused, muuseumid ja restoranid, on kliimaseadmetega ja pakuvad varjupaika kuumuse eest, võib piiratud liikumisvabadus välistingimustes piirata teie kogemusi. See tähendab, et kui plaanite avastada kõrbe, külastada randu või nautida muid välistes paikades toimuvaid tegevusi, ei pruugi suvekuud olla parim valik.

Lisaks füüsilistele ebamugavustele võivad suvekuud tuua kaasa ka kõrgemad elektri- ja veehinnad, kuna jahutusseadmed töötavad ööpäevaringselt. Samas, kuna paljud turistid eelistavad vältida Dubaid suvel, võite leida soodsamaid hindu hotellides ja teistes majutusasutustes, mis võivad kompenseerida kõrgemaid jooksvaid kulusid.

Kuigi Dubai on kindlasti külastamist väärt, on mõnel kuul aastas parem seda vältida, et saada kõige rohkem oma reisist ja vältida äärmuslikke kuumuse ja niiskuse kombinatsioone. Kõige olulisem on teha oma kodutööd ja valida külastamiseks aeg, mis sobib teie eelistustele ja huvidest lähtuvalt.

Festivalid ja muud sündmused

Dubai on ka kultuuri ja sündmuste sulatusahi, pakkudes aastaringselt mitmesuguseid festivale ja sündmusi. Need sündmused kajastavad nii kohalikku kultuuri kui ka rahvusvahelist mõõdet, meelitades ligi külastajaid kogu maailmast.

 • Dubai Shopping Festival (DSF): Üks kõige kuulsamaid sündmusi Dubais on DSF, mis toimub tavaliselt jaanuaris ja veebruaris. See kuu aega kestev festival pakub uskumatuid allahindlusi, eripakkumisi ja loosimisi. Lisaks ostuvõimalustele on kavas ka mitmesugused meelelahutusüritused, nagu tulevärk, kontserdid ja tänavateatrid.
 • Dubai rahvusvaheline filmifestival: Detsembris korraldatav sündmus meelitab ligi filmitegijaid, näitlejaid ja filmihuvilisi üle kogu maailma. Festival toob ekraanile nii kohalikke kui ka rahvusvahelisi filme, pakkudes publikule võimalust kogeda maailma kino parimaid palasid.
 • Dubai Lennushow: Üks suurimaid lennundusüritusi maailmas, mis toimub iga kahe aasta tagant. See sündmus toob kokku lennunduse entusiastid, et imetleda uusimaid lennukimudeleid ja tehnoloogiaid.
 • Dubai Jazz Festival: See iga aastane sündmus, mis toimub veebruaris, meelitab ligi rahvusvahelisi ja kohalikke jazzmuusikuid. Kuulajad saavad nautida erinevaid jazzstiile kaunites õues asuvates kontserdipaikades.
 • Dubai Toidufestival:Märtsis toimuv festival tähistab Dubais leiduvat kulinaarset mitmekesisust. Külastajad saavad proovida erinevaid maailma toite, osaleda toidutöötubades ja nautida live-kokandusdemonstratsioone tippkokkadelt.
 • Ramadan ja Eid al-Fitr: Kuigi Ramadan on islami püha kuu, mil paljud kohalikud järgivad paastumist päikesetõusust päikeseloojanguni, on see ka aeg erilisteks sündmusteks ja kultuurilisteks kogemusteks. Eid al-Fitr märgib Ramadan’i paastu lõppu ja seda tähistatakse suurte pidustustega, mis hõlmavad toitu, kingitusi ja perega koos olemist.

Lisaks neile suurematele festivalidele ja sündmustele on Dubais aastaringselt palju muid kultuuri- ja meelelahutusüritusi. Olenemata sellest, millal te Dubaid külastate, leidub alati midagi huvitavat ja meeldejäävat.

Millal minna Dubaisse

Hooajalised kulud ja hinnad

Dubai võib olla kohati kulukas sihtkoht. Siiski varieeruvad kulud ja hinnad Dubais sõltuvalt aastaajast ja turismi tippaegadest.

 • Talvehooaeg (novembrist märtsini): Nagu varem mainitud, on see aeg kõige populaarsem külastusaeg, mis tähendab, et nii hotellide kui ka lennupiletite hinnad tõusevad. Paljud viietärnihotellid ja populaarsed majutuskohad võivad oma hindu tõsta kuni 30-50% võrra. Samuti võib oodata kõrgemaid hindu populaarsetes restoranides ja atraktsioonides.
 • Suvehooaeg (juunist septembrini): Vastupidiselt talvehooajale on suvel, kuigi ilm on kuum, hinnad sageli madalamad. Paljud hotellid ja majutusasutused pakuvad allahindlusi, mis võivad ulatuda kuni 50%-ni. Lennupiletid võivad olla samuti odavamad, eriti kui need on broneeritud ette. Kuid elektri ja vee hinnad on suvel tavaliselt kõrgemad, kuna kliimaseadmete kasutamine on intensiivsem.
 • Festivalide ja suursündmuste ajal: Dubai Shopping Festivali, Dubai Lennushow ja teiste suurte sündmuste ajal võivad hinnad taas tõusta. Samuti on sellistel aegadel suurem nõudlus, mis võib mõjutada saadavust ja hinda.
 • Ramadani ajal: Kuigi paljud teenused ja restoranid on Ramadan’i ajal päevasel ajal suletud, võivad mõned hotellid pakkuda eripakkumisi ja allahindlusi. Samas tuleb arvestada, et paljud kohalikud restoranid ja kauplused võivad olla lühendatud tööajaga või suletud päevasel ajal.
 • Nõuanded säästmiseks: Et säästa Dubais reisimisel, on mõistlik jälgida eripakkumisi ja soodustusi, mida pakuvad lennufirmad ja hotellid. Samuti võib kaaluda reisimist vähem populaarsetel kuudel, nagu oktoober ja aprill, mil hinnad on mõõdukamad, kuid ilm on endiselt talutav.

Kindlasti on oluline teada, et hooajalised kulud ja hinnad Dubais varieeruvad. Planeerige oma reis hoolikalt, uurige hindu ja otsige parimaid pakkumisi, et saada kõige rohkem oma raha eest.

Millal minna Dubaisse

Mida Dubais näha ja teha?

Dubai on viimastel aastatel tõusnud üheks maailma kõige soovitumaks reisisihtkohaks. See imekaunis linn ühendab endas traditsioonilist Araabia kultuuri ja ultra-moodset arhitektuuri ning pakub külastajatele lõputult avastamisrõõmu.

 • Burj Khalifa: Maailma kõrgeim hoone, Burj Khalifa, on absoluutne kohustuslik vaatamisväärsus. 828 meetri kõrgune torn pakub vaateplatvormilt 148. korrusel uskumatuid panoraamvaateid linnale, kõrbele ja ookeanile.
 • Dubai Mall: See ei ole lihtsalt ostukeskus, vaid tõeline meelelahutuskompleks. Lisaks tuhandetele kauplustele pakub Dubai Mall akvaariumi, jääuiskude rada ja virtuaalreaalsuse teemaparki.
 • Dubai purskkaev: Asub Burj Khalifa jalamil ja on maailma suurim koreograafiliselt programmeeritud purskkaev. Õhtuti on seal mängimas valgus- ja helietendused, mis on tõeliselt meeldejäävad.
 • Kõrbesafari: Dubai kõrb pakub adrenaliinirohket seiklust, olgu selleks siis džiibisõit liivadüünidel, kaamelisõit või lihtsalt õhtune grillimine kõrbe tähtede all.
 • Dubai kanal: See 3,2 km pikkune veetee ulatub Dubaisse ja on kaetud jalutusradade, restoranide ja vaateplatvormidega. Võimalik on teha ka paadisõite.
 • Palm Jumeirah: Inimeste loodud saarestik, mis meenutab palmi, on koduks paljudele luksushotellidele. Monorelssõit saare tipus asuvasse Atlantis The Palm hotelli annab hea ülevaate saarest.
 • Dubai ooperimaja: Arhitektuurne meistriteos, mis on mõeldud muusika, teatri ja etenduskunstide jaoks. Kui olete kunstihuviline, võiksite vaadata, millised etendused ajal, mil Dubais viibite, toimuvad.
 • Deira Souks: Siit leiate kõike alates vürtsidest ja tekstiilidest kuni kulla ja ehteni.
 • Dubai Muuseum: Asub Al Fahidi kindluses ja annab ülevaate Dubais enne õli avastamist.
 • Jumeirah mošee: Üks vähestest mošeedest Dubais, mis on avatud ka mitte-muslimitele. Ekskursioonid annavad hea ülevaate islamist ja selle traditsioonidest.
 • Dubai Marina: Vapustav piirkond, kus on palju restorane, kauplusi ja pilvelõhkujaid. Soovitatav on teha õhtul jalutuskäik ja nautida valgustatud hoonete vaadet.
 • Aquaventure veepark: Asub Palm Jumeirah’il ja on ideaalne koht adrenaliinisõpradele, pakkudes mitmeid põnevaid veeliugureid ja basseine.

Dubai on palju enamat kui lihtsalt ostlemine ja luksus. See on linn, mis pakub rikkalikku kultuurilist elamust, põnevaid seiklusi ja ennekõike võimalust sukelduda kombinatsiooni traditsioonilisest ja kaasaegsest. Olgu teie eelistuseks kõrbeseiklus, ajalooliste kohtade avastamine või lihtsalt lõõgastumine luksuslikus kuurordis, Dubai pakub midagi igaühele.

Millal minna Dubaisse

Kokkuvõtteks

Dubai on linn, mis paelub oma ainulaadse kombinatsiooniga traditsioonilisest kultuurist ja kaasaegsest elustiilist. 

Kuigi Dubai kliima on suurema osa aastast kuum ja kuiv, on parim aeg selle imelise sihtkoha külastamiseks talvekuud, kui temperatuurid on meeldivamad. Suvekuudel võib kuumus olla intensiivne, kuid see võib samas tähendada soodsamaid hindu. 

Lisaks ilmale on Dubai koduks mitmetele säravatele festivalidele ja sündmustele, mis toovad kaasa hooajalised hinnamuutused hotellides ja teistes teenustes. 

Vaatamata sellele, millal te Dubaisse reisite, on seal alati midagi näha ja teha – olgu selleks siis maailma kõrgeim hoone Burj Khalifa, ostlemine Dubai Mallis, kõrbeseiklused või kultuurilised ekskursioonid. 

Lõpetuseks on Dubai mitmekesine sihtkoht, mis pakub midagi iga reisija jaoks, ühendades ajaloolise pärandi kaasaegse linnamaastikuga.

Scroll to Top