Millal minna Iirimaale

Millal minna Iirimaale?

Kas olete kunagi tundnud kutset külastada Iirimaad, maad, mis on tuntud oma hingematvate maastike, rikka kultuuri ja elava muusika poolest? 

Kui jah, siis see artikkel on teie jaoks ideaalne teejuht! Uurige, millal on parim aeg selle maalilise saare avastamiseks, millised festivalid ja sündmused seal teid ees ootavad ja kuidas hooajalised kulud võivad teie reisi kujundada. 

Artiklist leiate ka praktilisi näpunäiteid ja ideid, mida kohapeal näha ja kogeda. Olgu teie huvi suunatud ajaloo, looduse või kohalike traditsioonide poole, Iirimaa on koht, mis ei jäta kedagi külmaks. 

Lugege edasi, et teha oma Iirimaa reisist unustamatu seiklus!

Millal minna Iirimaale

Iirimaa Kliima

Iirimaa, tuntud oma lummavate roheliste maastike ja rikkaliku kultuuripärandi poolest, pakub ainulaadset kogemust igale reisijale. Iirimaa kliima on mõõdukas ja seda iseloomustab sageli muutlik ilm, mis on tingitud saare asukohast Atlandi ookeani idarannikul. 

Siin valitseb niiske ookeanikliima, mis tähendab sageli pehmeid talvi ja jahedaid suvesid, kus temperatuurid harva ületavad 20 kraadi Celsiust.

Talvekuudel (detsember kuni veebruar) on Iirimaal sageli külm ja niiske, kuid temperatuurid langevad harva alla nulli. Selle aja jooksul võib esineda nii vihma kui ka lörtsi, kuid lume nägemine on suhteliselt haruldane, eriti madalal asuvates piirkondades. 

Seevastu kevad (märts kuni mai) toob endaga kaasa järkjärgulise soojenemise ja rohkem päikesepaistet, muutes selle aja ideaalseks maastike nautimiseks ja matkamiseks.

Suvekuud (juuni kuni august) on Iirimaal kõige soojemad, kuid temperatuurid püsivad enamasti mõõdukad, ulatudes 15–20 kraadi Celsiuse vahemikku. Sel ajal on ilm kõige stabiilsem, kuigi vihmahooge esineb endiselt üsna sageli. Suvi on ideaalne aeg külastada Iirimaa kuulsaid rannikualasid, nagu näiteks Ring of Kerry või Cliffs of Moher.

Sügis (september kuni november) toob kaasa jahedamad temperatuurid ja suurema vihma tõenäosuse. Selle hooaja ilm on ettearvamatum, kuid see pakub ka võimalust näha Iirimaa loodust erinevas, värviküllases valguses, eriti kui lehestik hakkab vahetuma.

Üldiselt võib Iirimaal igal aastajal kogeda neli aastaaega ühe päeva jooksul. Seetõttu on oluline reisiks põhjalikult valmistuda ja kaasa võtta sobivad riided – veekindel jakk ja mugavad matkajalatsid on Iirimaale reisides hädavajalikud. Kliima muutlikkuse tõttu on soovitatav jälgida ilmaprognoose ja olla valmis igasugusteks ilmastikutingimusteks.

Millal minna Iirimaale

Parim aeg Iirimaale reisimiseks

Iirimaa, tuntud oma võluva looduse, rikkaliku ajaloo ja soojade inimeste poolest, on sihtkoht, mis pakub midagi igaühele. Kuid millal on parim aeg selle rohelise saare külastamiseks? Parima reisiaja valik Iirimaale sõltub suuresti teie eelistustest, huvialadest ja sellest, mida soovite oma reisilt saada.

Suvi – Kõrgaeg turismi jaoks

Suvekuud, eriti juunist augustini, on Iirimaa reisimise tipphooaeg. Sellel perioodil on kõige stabiilsem ilm ja kõrgemad temperatuurid, mis küündivad tihti 15–20 kraadi Celsiuse vahemikku. Suvi on ideaalne aeg Iirimaa maaliliste maastike, nagu Connemara rannikute või Kerry kuningriigi avastamiseks. Samuti on see aeg, kus päevad on pikemad, võimaldades rohkem aega vaatamisväärsustega tutvumiseks.

Siiski on suvekuud ka kõige rahvarohkemad, seega on oluline arvestada suurema hulga turistide ja kõrgemate hindadega. Majutuse ja populaarsete vaatamisväärsuste broneerimine eelnevalt on sel ajal hädavajalik.

Kevad ja sügis – Parimad ajad rahvahulkade vältimiseks

Kevad (märtsist maini) ja sügis (septembrist novembrini) on suurepärased ajad Iirimaale reisimiseks, kui soovite vältida suviseid rahvamasse. Ilm on sel ajal endiselt meeldiv, kuigi veidi ettearvamatum kui suvel. Kevadisel ajal võite nautida õitsvaid lilli ja rohetavat maastikku, samas kui sügis toob kaasa värvikireva lehestiku ja jahedamad, kuid sageli selged päevad.

Madalamad hinnad ja vähem rahvastatud vaatamisväärsused muudavad need hooajad atraktiivseks neile, kes otsivad rahulikumat reisi. Lisaks on see suurepärane aeg kultuurisõpradele, kuna paljud kunsti- ja muusikafestivalid leiavad aset kevadel ja sügisel.

Talv – Vaikne võlu

Talvekuudel (detsembrist veebruarini) on Iirimaa vaiksem, mis võib olla atraktiivne neile, kes eelistavad rahulikumat reisi. Kuigi ilm võib olla külm ja niiske, pakub talvine Iirimaa omaette võlu. Linnad nagu Dublin ja Cork on eriti võluvad jõulueelsel perioodil, kus külastajad saavad nautida jõuluturge ja -valgustust.

Kuigi mõned turismiobjektid ja vaatamisväärsused võivad talvel olla suletud või omada piiratud lahtiolekuaegu, on see hea aeg kultuuri- ja ajaloohuvilistele, kes soovivad külastada muuseume ja galeriisid ilma rahvahulkadeta.

Parim aeg

Parim aeg Iirimaale reisimiseks sõltub suuresti teie isiklikest eelistustest ja sellest, mida te oma reisilt ootate. 

Suvi pakub parimat ilma ja on ideaalne aeg aktiivseteks tegevusteks ja maastike uurimiseks, kevad ja sügis pakuvad rahulikumat kogemust koos mõõduka ilmaga, samas kui talv võlub oma rahuliku atmosfääri ja kultuurisündmustega. Ükskõik, millal otsustate Iirimaale reisida, ootab teid ees unustamatu kogemus.

Millal minna Iirimaale

Mis kuudel tasuks Iirimaale minekut vältida?

Kuigi Iirimaa pakub aastaringselt palju avastamisrõõmu, on mõned kuud, mil reisimine võib osutuda keerulisemaks, kas kliima, rahvarohkuse või kõrgendatud hinnatasemete tõttu. Selle teadmisega saate paremini planeerida oma ideaalset reisi Iirimaale.

 • Jaanuar ja veebruar – Jaanuar ja veebruar on Iirimaal ühed kõige külmemad ja niiskemad kuud. Kuigi temperatuurid langevad harva alla külmumispunkti, on ilm sageli kõle ja tuuline, mis võib muuta välistingimustes viibimise ebamugavaks. Sel perioodil esineb sagedamini vihma ja torme, mis võivad põhjustada transpordihäireid. Lisaks on päevad lühemad, jättes vähem aega vaatamisväärsustega tutvumiseks.
 • Juuli ja august – Juuli ja august on Iirimaal kõige soojemad kuud, kuid samas ka kõige rahvarohkemad. Turismi tipphooaeg toob kaasa rahvamassid populaarsetes turismikohtades, nagu Cliffs of Moher ja Ring of Kerry. Lisaks võib leida, et majutuse hinnad ja üldine kulutuste tase on nendel kuudel märkimisväärselt kõrgemad. Kui soovite vältida rahvarohkeid kohti ja nautida rahulikumat reisi, võiksite kaaluda reisi planeerimist väljaspool neid kuid.
 • Detsember – Detsember võib olla keeruline aeg Iirimaale reisimiseks, eriti linnades nagu Dublin ja Cork, kus jõulueelne sagin on tuntav. Kuigi linnad on sellel perioodil kaunilt kaunistatud ja pakuvad huvitavaid jõuluturge, võib majutuse leidmine olla keeruline ja kallim. Samuti on detsembris päevavalguse aeg lühike, mis piirab päeva jooksul tehtavaid tegevusi.
Millal minna Iirimaale

Festivalid ja muud sündmused

Iirimaa on tuntud oma rikkaliku kultuuripärandi ja elava festivalikultuuri poolest, mis pakub aastaringselt erinevaid sündmusi. Olgu see muusika, kirjandus, film või traditsioonilised iiri pidustused – Iirimaal leidub igale maitsele midagi.

 • Püha Patricku Päev – Märts – Kõige ikoonilisem Iirimaa sündmus on Püha Patricku päev, mis leiab aset igal aastal 17. märtsil. See on rahvuslik püha, mis tähistab Iirimaa kaitsepühaku ja ristiusu tooja Püha Patricku mälestust. Päeva tähistatakse suurejooneliste paraadide, muusika, tantsu ja rohelise värvi kandmisega üle kogu riigi. Dublinis toimub suurim Püha Patricku päeva paraad, mis meelitab ligi sadu tuhandeid külastajaid nii Iirimaalt kui ka välismaalt.
 • Galway Rahvusvaheline Kunstifestival – Juuli – Juulis toimub Galway Rahvusvaheline Kunstifestival, mis on üks Euroopa kõige tähtsamaid kunstisündmusi. Festival kestab kaks nädalat ja hõlmab teatrit, tantsu, muusikat, visuaalkunsti ning palju muud. See on suurepärane võimalus kogeda rahvusvahelist ja kohalikku kunsti ning kultuuri.
 • Corki Jazzifestival – Oktoober – Corki Jazzifestival, mis toimub oktoobri lõpus, on üks Iirimaa suurimaid jazzimuusika sündmusi. Festival meelitab ligi tuhandeid jazzisõpru üle kogu maailma, kes naudivad nii rahvusvaheliselt tuntud artistide kui ka kohalike talentide esinemisi.
 • Bloomsday – Juuni – Juunis tähistatakse Dublinis Bloomsday’d, mis on pühendatud James Joyce’i kuulsale romaanile “Ulysses”. 16. juunil toimuvad üle linna erinevad sündmused, sealhulgas ettelugemised, giidiga ekskursioonid ja temaatilised üritused, mis viivad osalejad “Ulysses” tegelaste radadele.
 • Lisdoonvarna Matchmaking Festival – September – Lisdoonvarna Matchmaking Festival on unikaalne sündmus, mis toimub septembris väikeses Lisdoonvarna linnas. See on Euroopa suurim vallaliste kokkusaamine, kus traditsioonilised vahendajad aitavad inimestel leida armastust. Festival pakub ka muusikat, tantsu ja meelelahutust.
 • Jõuluturud – Detsember – Detsembris muutuvad Iirimaa linnad maagilisteks, täis kauneid jõuluturge. Need turud pakuvad kohalikku käsitööd, toitu ja jooke ning loovad tõelise pühade hõngu.
Millal minna Iirimaale

Hooajalised kulud ja hinnad

Reisimine Iirimaale võib olenevalt aastaajast tähendada erinevaid kulutusi. Hooajalised kõikumised mõjutavad nii majutuse, transporti, toidu kui ka vaatamisväärsuste hindu. Arusaamine nendest muutustest aitab teil paremini planeerida oma eelarvet ja vältida ootamatuid kulusid.

 • Suvi – Kõrghooaja hinnad – Suvi (juuni kuni august) on Iirimaa turismi kõrghooaeg. Ilusa ilma ja pikkade päevadega kaasneb ka suurenenud nõudlus majutuse ja teiste teenuste järele. Hotellide ja rendipindade hinnad tõusevad märkimisväärselt, eriti populaarsetes turismipiirkondades nagu Dublin, Galway ja Kerry kuningriik. Samuti võivad lennupiletite hinnad olla suvekuudel kõrgemad. Kui reisite sel perioodil, planeerige suurem eelarve majutuse ja transpordi jaoks ning broneerige varakult, et saada parimaid pakkumisi.
 • Kevad ja sügis – Mõõdukamad hinnad- Kevad (märtsist maini) ja sügis (septembrist novembrini) on üleminekuperioodid, kus nii ilm kui ka hinnad on mõõdukamad. Sel ajal võite leida paremaid diile majutuse ja transpordi osas. Turismiatraktsioonid ja ekskursioonid on vähem rahvarohked, mis tähendab, et ka neile kuluvad summad võivad olla soodsamad. Kui soovite külastada Iirimaad, kuid vältida suviseid rahvahulki ja kõrgeid hindu, on kevad ja sügis suurepärased ajad reisimiseks.
 • Talv – Madalhooaja pakkumised – Talv (detsember kuni veebruar) on Iirimaal madalhooaeg turismi osas. See tähendab, et nii lennu- kui ka majutushinnad on sageli kõige madalamad. See on hea aeg neile, kes otsivad soodsamaid reisivõimalusi ja soovivad vältida turistide massi. Kuigi mõned turismiobjektid ja vaatamisväärsused võivad olla suletud või omada piiratud lahtiolekuaegu, on see suurepärane aeg külastada muuseume, galeriisid ja teisi siseatraktsioone. Samuti on detsembris Iirimaa linnad kaunilt kaunistatud jõuludeks, pakkudes unikaalset kogemust.
 • Muud kulud – Lisaks majutusele ja transpordile tuleks arvestada ka igapäevaste kuludega nagu toit ja meelelahutus. Iirimaa suuremates linnades nagu Dublin ja Cork võivad toidu- ja joogihinnad olla kõrgemad võrreldes väiksemate linnadega või maapiirkondadega. Samuti võivad turismipiirkondades hinnad olla kõrgemad. Seega, kui soovite hoida oma eelarvet madalamal, kaaluge söömist kohalikes pubides või turult ostetud toiduga pikniku pidamist.
Millal minna Iirimaale

Mida Iirimaal näha ja teha?

Iirimaa on riik, mis pakub rikkalikke kogemusi ja vaatamisväärsusi igale külastajale, olgu teie huvid ajaloos, looduses, kultuuris või lihtsalt lõõgastumises. Selle ainulaadne maastik, ajaloolised paigad ja elav kultuuriline elu teevad Iirimaast ühe Euroopa kõige paeluvama sihtkoha.

Maalilised loodusvaated

Iirimaa looduslik ilu on lihtsalt hämmastav. Riigi läänerannikul asuvad maailmakuulsad Cliffs of Moher, mis pakuvad hingematvaid vaateid Atlandi ookeanile. Ring of Kerry teekond viib teid läbi mõningate Iirimaa kõige kaunimate maastike, sealhulgas Killarney rahvuspargi ja Dingle poolsaare. Connemara piirkond Galway maakonnas on tuntud oma metsikute maastike ja traditsiooniliste torfisamblaga kaetud Iiri talude poolest.

Ajaloolised ja kultuurilised vaatamisväärsused

Iirimaa on rikas ajaloo ja kultuuri poolest. Dublini pealinn pakub mitmeid vaatamisväärsusi, sealhulgas ajaloolist Kilmainham Gaol vanglat, mis mängis olulist rolli Iirimaa iseseisvuse saavutamisel, ja Trinity College’i, kus asub kuulus Kells’i raamat. Lõuna-Iirimaal asuv Cobh oli Titanicu viimane peatuspunkt enne selle saatuslikku esimest reisi ja seal asub huvitav Titanicu külastuskeskus.

Traditsiooniline Iiri muusika ja tants

Iirimaa on tuntud oma traditsioonilise muusika ja tantsu poolest. Külastage mõnda kohalikku pubi, eriti Lääne-Iirimaal, kus on võimalik nautida elavat traditsioonilist Iiri muusikat ja tantsu. Lisaks pakuvad paljud linnad nagu Galway ja Cork regulaarseid muusikaüritusi ja festivale.

Iirimaa lossid

Iirimaa maapiirkondades leiate arvukalt ajaloolisi losse ja kastelle, mis jutustavad riigi rikkalikust ja sageli tormilisest minevikust. Bunratty loss ja folklooripark Clare maakonnas pakuvad võimalust sukelduda minevikku ja kogeda ajaloolist Iirimaa elu. Blarney loss Corki lähedal on kuulus oma Blarney kivi poolest, mille suudlemine pidavat andma kõnelemise osavuse.

Looduslikud imed

Iirimaa pakub ka unikaalseid looduslikke vaatamisväärsusi. Giants Causeway Põhja-Iirimaal on UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv looduslik imetegur, kus on näha tuhandeid kuuekülgseid basaltkivisambaid, mis on tekkinud vulkaanilise tegevuse tagajärjel. Killarney rahvuspargis võite kogeda kauneid järvi, mägesid ja rikkalikku taimestikku.

Toit ja jook

Iirimaa pakub ka rikkalikku gastronoomiaelamust. Traditsioonilised road nagu Irish Stew (Iiri hautis), Soda Bread (soodaleib) ja Seafood Chowder (mereannihautis) kajastavad kohalikku maitsenüansside mitmekesisust. Külastage kindlasti kohalikke turge ja talutoidu poode, et maitsta värsket ja autentset Iiri kööki. Dublini ja Corki linnades leiate ka mitmekülgseid rahvusvahelisi toiduelamusi ja fine dining restorane.

Aktiivne puhkus ja seiklused

Aktiivse puhkuse armastajatele pakub Iirimaa mitmekülgseid võimalusi. Matkamine Wicklow mägedes või Connemara rahvuspargis, jalgrattasõit Beara poolsaarel või golf mängimine mõnes maailmatasemel golfiväljakul – valikuid on palju. Iirimaa on ka suurepärane sihtkoht surfamiseks, eriti Donegali ja Sligo maakondades, kus Atlandi ookean loob ideaalsed tingimused lainete vallutamiseks.

Kohalikud elamused

Üks Iirimaa reisi tipphetki on kindlasti kohalikega suhtlemine. Iirlased on tuntud oma sõbralikkuse ja külalislahkuse poolest. Võtke osa kohalikest kogukonnaüritustest, külastage traditsioonilisi pubisid ja vestelge kohalikega, et tõeliselt tunda Iirimaa hinge. Paljudes linnades ja külaades on võimalik osaleda kohalike giidide korraldatud tuuridel, mis annavad sügavama ülevaate kohalikust ajaloost ja kultuurist.

Kunst ja kirjandus

Iirimaa on tuntud oma rikkaliku kirjandus- ja kunstipärandi poolest. Külastage kirjanike muuseume Dublinis, nagu näiteks James Joyce’i Keskus ja Dublini Kirjandusmuuseum. Lisaks pakuvad Iirimaa kunstigaleriid ja muuseumid, nagu Dublini Riiklik Kunstimuuseum ja Crawfordi kunstigalerii Corkis, võimalust imetleda nii kohaliku kui ka rahvusvahelise kunsti meistriteoseid.

Millal minna Iirimaale

Mida Peaks Veel Iirimaale Minnes Teadma?

Enne Iirimaale reisimist on oluline olla teadlik mõnest praktilisest aspektist, mis aitab teil reisi sujuvamalt nautida ja vältida ootamatuid üllatusi.

 • Sõidukorraldus ja liiklus – Iirimaal kehtib vasakpoolne liiklus, mis võib olla eestlastele väga harjumatu. Auto rentimine on suurepärane viis riigi avastamiseks, kuid olge teadlikud, et kitsad ja käänulised teed võivad olla väljakutsuvad, eriti maapiirkondades. Samuti on tähtis mõista kohalikke liiklusreegleid ja kiiruspiiranguid.
 • Ilmastik ja riietus – Nagu juba mainitud, on Iirimaa ilmastik väga muutlik. Seetõttu on soovitatav riietuda kihiliselt ja kaasa võtta veekindel jope. Oluline on ka mugavad jalatsid, eriti kui plaanite palju jalutada või matkata.
 • Rahakasutus – Iirimaa valuuta on euro (EUR). Kuigi enamikus kohtades aktsepteeritakse krediit- ja deebetkaarte, on hea mõte omada ka sularaha, eriti väiksemates linnades ja maapiirkondades. Pangaautomaate leidub enamasti linnades ja suuremates asulates.
 • Tervisekindlustus ja meditsiiniteenused – Kontrollige enne reisi, kas teie tervisekindlustus kehtib Iirimaal ja millised on võimalikud katvuspiirangud. Kuigi Iirimaa tervishoiusüsteem on kõrgelt hinnatud, võivad erakorralise meditsiiniabi kulud olla kõrged ilma sobiva kindlustuskaitseta.
 • Kohalikud kombed ja etikett – Iirlased on tuntud oma sõbralikkuse ja külalislahkuse poolest. Siiski on viisakas olla teadlik mõnest kohalikust tavast, nagu tervitamine “hello” või “how are you” ja ootamatu jutuajamine pubides või poejärjekordades. Samuti on jootraha jätmine restoranides tavaline, tavaliselt umbes 10% arvest.
Millal minna Iirimaale

Kokkuvõtteks

Iirimaa, oma maalilise looduse, rikka kultuuripärandi ja elava festivalikultuuriga, on suurepärane sihtkoht aastaringselt. Parim reisiaeg sõltub eelistustest: suvi pakub stabiilset ilma ja festivale, samas kevad ja sügis toovad mõõdukamaid hindu ja vähem rahvast. Talvel saab nautida madalamaid hindu. Oluline on arvestada vasakpoolse liikluse, muutliku ilma ja kohalike kommetega.

Scroll to Top