Fuerteventura vaatamisväärsused

Fuerteventura vaatamisväärsused: 16 kohta, mida külastada

Fuerteventura, üks Kanaari saartest Hispaanias, on tuntud oma võrratute randade, kristallselge vee ja maaliliste maastike poolest. See on koht, kus aeg justkui seisab, pakkudes külastajatele puhkust argielu kiirustest ja stressist. Fuerteventura pindala on umbes 1,660 ruutkilomeetrit, tehes sellest Kanaari saarte suuruselt teise saare. 

Saar on vulkaanilise päritoluga, mille tõttu on siin palju künklikke maastikke ja musta värvi liivarandu. Fuerteventura kliima on aastaringselt soe ja päikesepaisteline, mis meelitab ligi päikesenautlejaid üle kogu maailma.

Saare kultuur on segu Hispaania ja Põhja-Aafrika mõjudest, mida on tunda nii kohalikus toidus kui ka arhitektuuris. Fuerteventura on tuntud ka oma tuule- ja lainelauasõidu võimaluste poolest, olles üks Euroopa parimaid sihtkohti selles valdkonnas. Lisaks looduslikule ilule ja veespordile pakub saar mitmekülgseid kultuurielamusi, alates traditsioonilistest festivalidest kuni kaasaegse kunstini.

1. Parque Natural de Corralejo

Fuerteventura vaatamisväärsused

Parque Natural de Corralejo on üks Fuerteventura suurimaid loodusparke, kus külastajad saavad imetleda laialivalguvaid liivaluiteid ja kristallselget merd. See ala katab umbes 2,600 hektarit ja on kuulus oma suurte liivaluidete poolest, mis meenutavad kõrbemaastikku. 

Park on ideaalne koht jalutuskäikudeks, päikeseloojangute nautimiseks või lihtsalt looduse imetlemiseks. Luiteid ümbritseb kaunis rannik, kus on võimalik ujuda ja päevitada.

Parque Natural de Corralejo on ka oluline kaitseala paljudele linnuliikidele. Külastajad võivad kohata haruldasi linnuliike nagu kivikurvits ja erinevaid mere linde. Park pakub ainulaadset võimalust kogeda Fuerteventura looduslikku ilu ning on ideaalne paik loodusesõpradele ja fotograafidele.

2. Playa de Sotavento

Fuerteventura vaatamisväärsused

Playa de Sotavento on tõeline pärl Fuerteventura rannikul. See viie kilomeetri pikkune rannajoon on tuntud oma peene valge liiva ja türkiissinise vee poolest. Sotavento on populaarne sihtkoht surfajate ja teiste veespordi harrastajate seas, pakkudes ideaalseid tingimusi tuule- ja lainelauasõiduks. Ranna lähedal asuvad mitmed koolid ja laenutuspunktid, kus algajad saavad proovida veespordi erinevaid vorme.

Lisaks veespordile on Playa de Sotavento suurepärane koht lihtsalt lõõgastumiseks ja päikesevannide võtmiseks. Ranna ääres on mitmeid baare ja restorane, kus saab nautida kohalikke roogasid ja jooke, imetledes samal ajal vaadet merele. Rannal on ka erinevaid ala, kus saab nautida vaikust ja rahu, eemal suurematest rahvahulkadest.

3. Betancuria ajalooline keskus

Betancuria, Fuerteventura vanim linn, asutati 1404. aastal ja on tuntud oma hästi säilinud ajaloolise keskuse poolest. Linn asub saare sisemaa mägistel aladel, pakkudes külastajatele võimalust sukelduda saare ajalukku ja kultuuri. Betancuria ajalooline keskus on tõeline aare, kus saab imetleda vanu kirikuid, kloostreid ja traditsioonilisi maju, mis on ehitatud kohalikust kivist.

Betancuria peamine vaatamisväärsus on Santa Maria kirik, mis ehitati 15. sajandil ja taastati pärast mitmeid rüüstamisi. Kiriku sees on imetlusväärne altar, mis on kaunistatud kuldsete detailidega, ja mitmed ajaloolised kunstiteosed. Lisaks kirikule on linnas mitmeid muuseume, sealhulgas Ajaloomuuseum ja Kunsti ja Käsitöö Keskus, kus saab tutvuda kohaliku pärandi ja käsitöötraditsioonidega.

Betancuria ajalooline keskus on ideaalne koht, kus veeta rahulik päev, jalutades kitsastel tänavatel, nautides kohalikku kööki ja tutvudes kohaliku kultuuriga. See on justkui samm tagasi ajas, pakkudes võimalust kogeda Fuerteventura ajalugu ja traditsioone.

4. Oasis Park Fuerteventura

Komoodo draakon - Oasis Park Fuerteventura

Oasis Park on suur looma- ja taimedepark, mis asub Fuerteventura lõunaosas. See on koduks mitmesugustele loomaliikidele, sealhulgas kaelkirjakutele, krokodillidele, ahvidele ja tiigritele. Park pakub külastajatele võimalust lähedalt näha ja õppida erinevate loomade kohta, pakkudes hariduslikke tuure ja etendusi.

Lisaks loomadele on Oasis Parkis ka suur botaanikaaed, kus on esindatud sadu taimeliike, sealhulgas haruldasi kaktuseid ja troopilisi taimi. Botaanikaaed pakub rahulikku keskkonda, kus saab jalutada ja nautida erinevate taimede ilu ja mitmekesisust.

Oasis Parkis on ka mitmeid restorane ja piknikualasid, kus saab lõõgastuda ja nautida kohalikku toitu. Park on suurepärane sihtkoht peredele ja loodushuvilistele, pakkudes meelelahutust ja haridust kõigile vanusegruppidele.

5. Isla de Lobos

Isla de Lobos on väike saar, mis asub Fuerteventura põhjarannikust vaid mõne kilomeetri kaugusel. Saar on nimetatud hüljeste (hispaania keeles “lobos”) järgi, kes kunagi siin elasid. Isla de Lobos on rahulik pelgupaik, mis pakub külastajatele võimalust nautida loodust ja vaikust. Saarele pääseb paadiga Corralejost, mis võtab aega umbes 15 minutit.

Isla de Lobos on tuntud oma kristallselge veega väikeste lahesoppide, vulkaanilise maastiku ja mitmekesise taimestikuga. Saarel on mitmeid jalutusradu, mis viivad läbi kõrbe sarnase maastiku ja viivad kaunite vaadeteni. Saare kõige kõrgemal punktil asub Faro de Martiño tuletorn, kust avanevad hingematvad vaated üle saare ja mere.

Lisaks matkamisele on Isla de Lobos populaarne koht snorgeldamiseks ja sukeldumiseks, kuna siinse mereelu mitmekesisus ja selgus on võrratu. Saarel pole peaaegu ühtegi ehitist, mis tagab külastajatele rahuliku ja autentse looduselamuse.

6. La Oliva ajalooline keskus

Fuerteventura vaatamisväärsused

La Oliva, asudes Fuerteventura põhjaosas, on veel üks saare ajalooliselt rikas linn, mis pakub ainulaadset pilguheidet minevikku. Linn on tuntud oma traditsioonilise Kanaari arhitektuuri ja kaunite ajalooliste hoonete poolest. Külastades La Oliva ajaloolist keskust, saavad külastajad kogeda aeglasemat elutempot ja sukelduda kohalikku kultuuri.

La Oliva peamine vaatamisväärsus on Iglesia de Nuestra Señora de la Candelaria, kaunis kirik, mis pärineb 18. sajandist. See on ehe näide Kanaari saarte religioossest arhitektuurist, millel on lihtne, kuid kaunis fassaad ja interjöör. Lisaks kirikule on linnas mitmeid ajaloolisi hooneid, sealhulgas Casa de los Coroneles, mis oli kunagi saare sõjalise juhi residents. Hoone on nüüd muuseum, kus saab tutvuda Fuerteventura ajaloo ja kultuuriga.

La Oliva pakub ka muid kultuurielamusi, sealhulgas kunstigaleriisid ja käsitööpoode, kus kohalikud kunstnikud ja käsitöölised müüvad oma töid. See on suurepärane koht, kus saab osta unikaalseid suveniire ja kingitusi. La Oliva ajalooline keskus on ideaalne sihtpunkt neile, kes soovivad kogeda Kanaari saarte ajalugu ja kultuuri.

7. Montaña de Tindaya

Montaña de Tindaya, mida peetakse Fuerteventura saare püha mäeks, on tähelepanuväärne geoloogiline ja kultuuriline maamärk. Tindaya mägi, mis on 400 meetri kõrgune, oli kunagi põliselanike jaoks oluline kultuspaik ning paljud usuvad, et see on endiselt maagilise jõuga. Mäe jalamil ja selle ümbruses on leitud mitmeid kivisse raiutud jalajälgi ja petroglüüfe, mis on pärit eelajaloolisest ajast.

Mäe tipp pakub hingematvaid vaateid üle saare ja Atlandi ookeani. Matk Tindaya mäe tippu on üsna lihtne ja sobib kõigile matkasõpradele. Teekond mäe otsa viib läbi ainulaadse maastiku, kus on võimalik näha erinevaid taimeliike ja loomi.

Montaña de Tindaya on oluline nii loodusliku ilu kui ka kultuurilise tähtsuse poolest. See on koht, kus külastajad saavad kogeda saare looduslikku ilu ja samal ajal tutvuda Fuerteventura ajaloo ja pärimustega.

8. Pico de la Zarza

Fuerteventura vaatamisväärsused

Pico de la Zarza on Fuerteventura kõrgeim tipp, ulatudes 807 meetrini merepinnast. See asub Jandía poolsaarel, saare lõunaosas, ja pakub matkajatele väljakutsuvat, kuid tasuvat ronimist. Matk Pico de la Zarza tippu on umbes 10 kilomeetri pikkune ja kestab umbes 5-6 tundi edasi-tagasi, pakkudes maalilisi vaateid ja lummavat looduskeskkonda.

Teel üles avanevad avarad vaated Jandía poolsaarele, sealhulgas kaunitele randadele ja karmile maastikule. Tippu jõudes avaneb 360-kraadine vaade, mis hõlmab kogu saart ja selle ümbrust. Selge ilmaga on võimalik isegi näha naabersaari.

Matk Pico de la Zarza tippu on ideaalne ettevõtmine aktiivsetele reisijatele, kes soovivad kogeda Fuerteventura maastikku ja nautida hingematvaid vaateid. Lisaks füüsilisele väljakutsele pakub matk võimalust näha haruldasi taimi ja loomi, mis on kohandunud elama karmides mägistikes tingimustes.

Pico de la Zarza matkaraja alguspunkt on Jandía poolsaarel, kus on võimalik rentida matkavarustust ja saada nõuandeid matka kohta. Soovitatav on varuda piisavalt vett ja päikesekaitset, eriti suvekuudel, kui temperatuurid võivad olla kõrged.

9. Cofete rand

Cofete rand, asudes Jandía poolsaare lääneküljel, on üks Fuerteventura kõige eemalolevaid ja vapustavaid randu. See 12 kilomeetri pikkune rand on tuntud oma kuldse liiva ja dramaatiliste mägede poolest, mis loovad muljetavaldava tausta. Cofete ranna eraldatus ja puutumatus teevad sellest ideaalse sihtkoha neile, kes otsivad rahu ja vaikust.

Cofete rannale pääseb ainult kruusateed mööda, mis muudab sinna jõudmise veidi keerukamaks, kuid see on kindlasti vaeva väärt. Rand on populaarne matkajate ja loodusesõprade seas, kes soovivad kogeda Fuerteventura looduslikku ilu ilma suurte rahvahulkadeta.

Lisaks lõõgastumisele ja päevitamisele on Cofete rand suurepärane koht matkamiseks ja fotografeerimiseks. Piirkonnas on mitmeid matkaradu, mis viivad läbi kohaliku taimestiku ja pakuvad imelisi vaateid rannale ja ümbritsevale maastikule.

10. Puerto del Rosario

Fuerteventura vaatamisväärsused

Puerto del Rosario, Fuerteventura pealinn, pakub külastajatele teistsugust kogemust võrreldes saare teiste osadega. See on kaubanduslik ja kultuuriline keskus, kus on palju poode, restorane ja kohvikuid. Puerto del Rosario on suurepärane koht, kus nautida kohalikku linnaelu ja tutvuda kaasaegse Kanaari kultuuriga.

Üks pealinnas asuvatest vaatamisväärsustest on Casa Museo Unamuno, mis oli kunagi tuntud hispaania kirjaniku ja filosoofi Miguel de Unamuno elukoht. Muuseum pakub võimalust õppida rohkem Unamuno elu ja töö kohta ning näha, kuidas ta Fuerteventuras elas.

Lisaks kultuurilistele vaatamisväärsustele on Puerto del Rosario hea koht ostlemiseks ja kohaliku toidu proovimiseks. Linnas on mitmeid poode, kus müüakse kohalikku käsitööd, ja restorane, kus pakutakse Kanaari saarte köögi hõrgutisi.

11. La Lajita loomaaed

La Lajita loomaaed, ametliku nimega Oasis Park, on Fuerteventura lõunaosas asuv suur looma- ja botaanikaaed. See on koduks paljudele erinevatele loomaliikidele, sealhulgas elevantidele, kaelkirjakutele ja ahvidele. Loomaaed pakub harivaid ja meelelahutuslikke etendusi ning võimalust õppida loomade kohta.

Lisaks loomadele on Oasis Parkis ka suur botaanikaaed, kus on esindatud erinevad taimeliigid, sealhulgas haruldased kaktusedja muud kohalikud taimed. Botaanikaaed on suurepärane koht jalutamiseks ja looduse imetlemiseks, pakkudes rahulikku keskkonda ja võimalust õppida taimestiku kohta.

La Lajita loomaaed on ka pühendunud loomade heaolu ja liigikaitse edendamisele. Külastajad saavad osaleda hariduslikes programmides ja õppida, kuidas nad saavad aidata looduskaitse jõupingutustes. Loomaaed on suurepärane sihtkoht peredele, kuna see pakub lõbusaid ja õpetlikke tegevusi igas vanuses lastele.

12. Molinos de Antigua

Fuerteventura vaatamisväärsused

Molinos de Antigua on Fuerteventura üks huvitavamaid kultuuripärandi paiku, kus on võimalik näha traditsioonilisi tuuleveskeid. Need ajaloolised tuuleveskid, mis on osa saare põllumajanduslikust minevikust, on hästi säilinud ja pakuvad ainulaadset pilguheidet Kanaari saarte ajalukku.

Külastajad saavad uurida tuuleveskeid seest ja väljast, õppides, kuidas need töötasid ja millist rolli nad mängisid kohalikus majanduses. Samuti on alal väike muuseum, kus on välja pandud põllumajandusvahendid ja infotahvlid, mis annavad teavet veskite ja kohaliku elu kohta.

Molinos de Antigua on suurepärane koht, kus veeta pärastlõuna, jalutades veskite ümber ja nautides vaikset ja rahulikku õhkkonda. See on ka hea koht fotografeerimiseks, kuna veskid pakuvad maalilist tausta.

13. Salinas del Carmen

Salinas del Carmen on Fuerteventura idarannikul asuv ajalooline soolaväli, mis on olnud kasutuses alates 18. sajandist. See on üks vähestest säilinud soolaväljadest Kanaari saartel ja pakub huvitavat vaadet kohaliku soola tootmise ajaloole.

Külastajad saavad jalutada soolaväljadel, näha, kuidas sool kristalliseerub ja kogutakse, ning õppida soola tootmisprotsessi kohta. Samuti on alal väike muuseum, kus on välja pandud teavet soolaväljade ajaloo ja tähtsuse kohta.

Salinas del Carmen on kaunis ja rahulik koht, mis pakub ainulaadset võimalust näha traditsioonilist käsitööd ja õppida kohaliku majanduse olulisest aspektist.

14. Ajuy koopad

Fuerteventura vaatamisväärsused

Ajuy koopad, asuvad Fuerteventura läänerannikul, on geoloogiliselt olulised ja pakkuvad külastajatele võimalust näha saare iidset vulkaanilist päritolu. Koopad on moodustunud vulkaanilise tegevuse tagajärjel ja on tuntud oma muljetavaldavate stalaktiitide ja stalagmiitide poolest.

Koopad on ligipääsetavad matkaraja kaudu, mis viib läbi kauni maastiku ja avaneb vaadetega merele. Koopasse jõudes saavad külastajad uurida koopa siseosa ja imetleda looduslikke skulptuure, mida on loonud aja jooksul tilkuv vesi.

Ajuy koopad on mitte ainult looduslik vaatamisväärsus, vaid ka oluline teaduslik paik, kuna need annavad teavet saare geoloogilise ajaloo kohta. Koopad on suurepärane sihtkoht loodusesõpradele ja neile, kes huvituvad geoloogiast ja loodusajaloost.

15. Antigua Käsitöökeskus

Antigua Käsitöökeskus (Centro de Artesanía de Antigua) on koht, kus saab tutvuda Fuerteventura traditsioonilise käsitöö ja kunstiga. See keskus asub Antigua külas ja on pühendatud kohalike käsitöötraditsioonide säilitamisele ja tutvustamisele.

Käsitöökeskuses on mitmeid poode ja töökodasid, kus kohalikud käsitöölised valmistavad ja müüvad oma töid, sealhulgas keraamikat, tekstiile ja puidutöid. Külastajad saavad jälgida, kuidas käsitöölised oma oskusi kasutavad, ja õppida, kuidas traditsioonilisi esemeid valmistatakse.

Lisaks käsitööpoodidele on keskuses ka väike muuseum, mis tutvustab Fuerteventura käsitöö ajalugu ja tähtsust. Antigua Käsitöökeskus on suurepärane koht, kus veeta pärastlõuna, tutvudes kohaliku kultuuri ja traditsioonidega ning ostes unikaalseid suveniire.

16. La Concha rand

Fuerteventura vaatamisväärsused

La Concha rand, asuv El Cotillo kalurikülas Fuerteventura läänerannikul, on tuntud oma valge liiva ja kristallselge vee poolest. Rand on populaarne nii kohalike elanike kui ka turistide seas, pakkudes ideaalseid tingimusi ujumiseks, päevitamiseks ja lõõgastumiseks.

La Concha randa ümbritseb looduslik korallrif, mis kaitseb seda suurte lainete eest, muutes selle ideaalseks paigaks peredele ja neile, kes soovivad nautida rahulikku mereäärset keskkonda. Ranna läheduses on mitmeid restorane ja kohvikuid, kus saab nautida värsket mereanni ja kohalikke roogasid.

Rand on ka fotograafide seas populaarne, pakkudes imelisi vaateid ja kaunist looduslikku tausta. La Concha rand on ideaalne sihtkoht neile, kes soovivad nautida Fuerteventura looduslikku ilu ja rahulikku õhkkonda.

Kokkuvõtteks

Fuerteventura on tõeline paradiis, pakkudes midagi igale maitsele. Alates looduslikest vaatamisväärsustest nagu Parque Natural de Corralejo ja Pico de la Zarza kuni kultuuriliste huvikohtadeni nagu Betancuria ajalooline keskus ja Antigua Käsitöökeskus, on saarel rikkalikult avastamisväärset. 

Fuerteventura eraldatud rannad, nagu Playa de Sotavento ja Cofete, pakuvad suurepärast võimalust nautida rahu ja ilu, samas kui aktiivsemad külastajad saavad nautida matku, nagu Pico de la Zarza või Ajuy koopad. Linnade, nagu Puerto del Rosario ja La Oliva, kultuuriline ja ajalooline pärand annab sügavama pilguheidu Kanaari saarte rikkalikku ajalukku ja kultuuri. 

Fuerteventura on koht, kus iga nurga taga ootab uus seiklus ja kus külastajad saavad kogeda tõelist Kanaari saarte võlu

Scroll to Top