Pariisi vaatamisväärsused

Pariisi vaatamisväärsused: 12 kohta, mida peaks külastama!

Pariis, Prantsusmaa lõputult võluv pealinn, on täis maagiat ja intriige, mida saab kõige paremini avastada läbi selle silmapaistvate vaatamisväärsuste. Linna hingematvalt kaunis arhitektuur, märgilised monumendid ja rikkalik kunstilugu on osa sellest, mis teeb Pariisist ühe maailma kõige külastatavama linna. 

Pariisi vaatamisväärsused on ainulaadsed oma ilu, ajaloo ja kultuurilise olulisuse poolest. Alates võimsast Eiffeli tornist kuni Louvre’i muuseumi hindamatu kunstikollektsioonini on iga vaatamisväärsus peatükk Pariisi rikkalikus ajaloos ja kultuuripärandis.

1. Eiffeli torn

Pariisi vaatamisväärsused - Eiffeli torn

Eiffeli torn, mis on Pariisi ja kogu maailma tuntumaid maamärke, sümboliseerib prantsuse inseneri Gustave Eiffeli tugevust ja elegantsi. Kõrgusega 330 meetrit, oli see maailma kõrgeim inimtegevuse tulemus, kuni Chrysler Building selle 1930. aastal ületas. Võib-olla on üks Eiffeli torni unikaalsemaid aspekte selle võime olla pidevalt uuenenud ja endiselt relevantne. 

Kas soovite nautida õhtusööki taevas? See on võimalik Jules Verne restoranis. Kas soovite rohkem teada saada selle ehitusest? Külastage esimese korruse muuseumi. Kas eelistate lihtsalt lõõgastuda ja imetleda linnavaadet? Sõitke liftiga üles torni tippu ja jälgige, kuidas Pariis teie jalge all laiub.

2. Louvre’i muuseum

Prantsusmaa kultuuri südames asub Louvre, maailma suurim kunstimuuseum ja ajalooline monument. See oli kunagi kuningate palee, mis muudeti muuseumiks pärast Prantsuse revolutsiooni. Nüüd on see koduks kunsti ajaloo kõige olulisematele töödele, sealhulgas Leonardo da Vinci “Mona Lisa” ja “Veenuse Pärl”. 

Kuid Louvre ei ole ainult maalid. Selle kollektsioon ulatub Vana-Egiptuse kunstist kuni 19. sajandi Prantsuse skulptuurideni, pakkudes külastajatele sügavat sukeldumist erinevate kultuuride ajalukku. Hoone iseenesest on kunstiteos, oma imelise klaasist püramiidiga, mis kujundas Ieoh Ming Pei. Louvre’i muuseum on üks kõige täiuslikumaid ja lummavamaid kogemusi, mida Pariis pakub – koht, kus minevik ja olevik kohtuvad.

3. Notre-Dame’i katedraal

Pariisi vaatamisväärsused

Notre-Dame’i katedraal, mis on asetsev Pariisi südames, Île de la Cité saarel, on üks kaunimaid näiteid gooti arhitektuurist. Selle hingematvad roosaknad, dramaatilised tornid ja võluv kujuritöö on juba sajandeid võlunud külastajaid kogu maailmast. Katedraali peaaegu 800-aastane ajalugu on täis tähelepanuväärseid sündmusi, alates kuningate kroonimisest kuni Napoleon Bonaparte’i enesekroonimiseni. 

Kuid 2019. aasta tulekahju rõhutas ka selle haavatavust. Täna on katedraal taastamisprotsessis, kuid see ei ole kaotanud oma võlu. Katedraal on endiselt tunnistaja ajast, kus meisterkäsitöölised lõid selliseid monumentaalseid struktuure, mis suudavad aja proovile vastu seista.

4. Champs-Élysées ja Triumfikaar

Champs-Élysées, mis on kuulus oma laia alleede, luksuslike butiikide ja mitmete kohvikute poolest, on Pariisi kõige kuulsam avenüü. See algab Place de la Concorde’i väljakult, kus on obelisk, mis on pärit Egiptuse Luxorist ja lõpeb Napoleoni tellitud Triumfikaare juures. 

Triumfikaar on muljetavaldav struktuur, mis on pühendatud Prantsusmaa sõjaväe võitudele. Selle neljale tahukale on graveeritud võitnud lahingute ja üldiste nimed ning selle all on Tundmatu sõduri haud. 

Triumfikaarelt avaneb suurepärane vaade kogu Pariisile, eriti õhtul, kui Champs-Élysées on valgustatud ja Eiffeli torn särab kauguses. Kõndides mööda Champs-Élysées’t ja imetledes Triumfikaare arhitektuuri, tunnete end osana Prantsusmaa rikkast ajaloost.

5. Montmartre

Pariisi vaatamisväärsused

Pariisi kõrgeimal künkal asuv Montmartre on boheemlasliku hingega piirkond, mis on tuntud oma kunstnike, kohvikute ja elava tänavakultuuri poolest. See on olnud paljude tuntud kunstnike, nagu Picasso ja Van Gogh, inspiratsiooniallikas. Montmartre’i südames on Place du Tertre, mis on täis tänavakunstnike telke, kellest igaüks jäädvustab oma ainulaadset vaadet Pariisile. 

Piirkonna kõrgeim punkt on Sacré-Cœur basiilika, mis on tuntud oma vägeva kupli ja hämmastava vaatega linnale. Jalutuskäik läbi Montmartre’i mägised, kivisillutisega tänavad on nagu rännak läbi aja, pakkudes pilguheitu Pariisi boheemlaslikku minevikku ja loomingulist hinge.

6. Seine’i jõe kruiisid

Pariisi ilu avaneb täiesti uues valguses, kui sõidate mööda Seine’i jõge. Jõe kruiisid pakuvad ainulaadset võimalust imetleda mõningaid linna kuulsamaid maamärke, nagu Eiffeli torn, Louvre’i muuseum, Notre-Dame’i katedraal ja palju muud. 

Päevased kruiisid võimaldavad teil nautida Pariisi ajaloolisi hooneid ja sildu, samas kui õhtused kruiisid muudavad selle romantiliseks elamuseks, kus linna siluett sädeleb tuhandete tuledena. Kruiisidel pakutakse sageli giidiga tuure, mis annavad rohkem teavet Pariisi rikkaliku ajaloo ja kultuuri kohta. Pole tähtis, kas otsite romantikat, ajalugu või lihtsalt unustamatut vaadet, Seine’i jõe kruiisid pakuvad kõike.

7. Versailles’ loss

Prantsusmaa vaatamisväärsused

Asub umbes 20 kilomeetri kaugusel Pariisi keskusest, Versailles’ loss on oma mastaapse ilu ja elegantsiga kõigile külastajatele meeldejääv. Algselt oli see Louis XIII jahiloss, kuid Louis XIV muutis selle lopsakaks paleeks, mis sai Prantsuse monarhia sümboliks. Peegelsaal, kus peeti pidusid ja allkirjastati rahulepinguid, on üks kõige ikoonilisemaid ruume lossis, oma peeglite ja kuldsete kaunistustega. 

Versailles’ aedade ilu on peaaegu sama hingemattev – rikkalikult skulptuure, purskkaeve ja lõputuid alleesid, mis on ümbritsetud lõigatud hekkidega. Versailles’ loss ja aed on suurejoonelised näited Prantsuse barokkstiilis kunsti ja disaini võimetest.

8. Sainte-Chapelle

Kui otsite silmapaistvat näidet gooti arhitektuuri ja kunstioskuste hiilgusest, on Sainte-Chapelle just see. See väike kabel asub Île de la Cité saarel Pariisis ja on tuntud oma lummavate 13. sajandi vitraažakende poolest, mis kujutavad stseene Piiblist. Kokku on rohkem kui tuhat stseeni, mis räägivad loo alates Aadama ja Eeva loomisest kuni Kristuse ülestõusmiseni. 

Kõige imelisem on see, kui päike läbib aknaid ja täidab ruumi peaaegu müstilise valgusega. Sainte-Chapelle on mitte ainult silmapaistev näide gooti kunsti ja arhitektuuri võimest, vaid ka koht, kus saab tunda ajaloo sügavust ja vaimset rahu.

9. Père-Lachaise’i kalmistu

Pariisi vaatamisväärsused

Père-Lachaise’i kalmistu on rohkem kui lihtsalt puhkepaik. See on Pariisi ajaloo ja kultuuri oluline osa, mis on andnud viimast peavarju paljudele kuulsatele isikutele, alates kirjanikest ja muusikutest kuni filosoofideni. 

Kalmistul on üle 70 000 hauaplatsi, sealhulgas selliste kuulsuste nagu Oscar Wilde, Edith Piaf, Marcel Proust ja Jim Morrison viimased puhkepaigad. Jalutuskäik mööda kalmistu vaikseid teid on nagu ajalugu puudutav retk, kus igal hauakivil on oma lugu rääkida. Père-Lachaise’i kalmistu pakub rahu ja ilu, muutudes kohaks, kus elu ja surm kohtuvad, kus lein ja austus segunevad imetlusega.

10. Centre Pompidou

Centre Pompidou on Pariisi kultuurimaastiku silmapaistev maamärk. Selle välisküljed on kaetud värviliste torudega ja läbipaistvate torudega, mis on täiesti erinevad tavapärasest Pariisi arhitektuurist. Muuseumi sees on muljetavaldav kaasaegse ja nüüdiskunsti kollektsioon, sealhulgas teosed sellistelt kunstnikelt nagu Picasso, Kandinsky ja Pollock. 

Centre Pompidou on aga enamat kui ainult muuseum – see on kultuurikeskus, kus on raamatukogu, kino, teatrid, muusika saalid ja restoranid. Ükskõik, kas olete kunstihuviline, kultuurisõber või lihtsalt uudishimulik külastaja, on Centre Pompidou dünaamiline ja põnev koht, kus avastada, õppida ja kogeda kaasaegset kultuuri oma kõige laiemas tähenduses.

11. Musée d’Orsay

Musée d'Orsay

Kunagine raudteejaam on nüüd koduks mõnedele kõige hinnatumatele kunstiteostele maailmas. Musée d’Orsay asub Seine’i jõe ääres ja on pühendatud peamiselt 19. ja 20. sajandi kunstile, eriti impressionistidele ja postimpressionistidele. Siit leiab teoseid sellistelt kunstnikelt nagu Monet, Degas, Renoir, Van Gogh ja paljud teised. 

Museaalne interjöör on sama võluv kui selle kunstikollektsioon, säilitades palju oma originaalsest jaamahoone arhitektuurist, sealhulgas suure kellaga akna, mis pakub suurepärast vaadet Seine’i jõele ja Pariisi linnale. Musée d’Orsay ei ole lihtsalt muuseum, see on aja ja ilu pühamu, koht, kus külastajad saavad sukelduda maailma, mida on kujundanud mõned ajaloo suurimad kunstnikud.

12. Panthéon

Latinalaiskvartalis, mäe otsas asuv Panthéon on austusavaldus Prantsusmaa suurimatele mõtlejatele ja kangelastele. Algselt ehitatud kirikuks, on see nüüd pühapaik, kus puhkavad sellised suured nimed nagu Voltaire, Rousseau, Victor Hugo, Émile Zola ja Marie Curie. Neoklassikaline hoone on kuulus oma suure kupliga, millel on imeline fresko, mis kujutab Sainte Geneviève’i, Pariisi kaitsepühaku, surma. 

Panthéoni kõrguselt avaneb suurepärane vaade Pariisile. See on koht, kus võite tunda end osana Prantsusmaa ajaloost, tähistades neid, kes on andnud märkimisväärse panuse teadusse, kirjandusse, poliitikasse ja paljudesse teistesse eluvaldkondadesse.

Kokkuvõte

Pariisi vaatamisväärsused on ajaloo tunnistajad, kultuuri peegeldus ja kunstilise inspiratsiooni allikas. Iga monument, muuseum või tänav jutustab oma loo, mis kokku moodustab rikkaliku lõuendi, mida nimetatakse Pariisiks. 

See Prantsusmaa linn on suurepärane näide sellest, kuidas ajalugu, kunst ja kultuur ühendavad end loovas sümbioosis, luues kohta, mida külastavad ja imetlevad miljonid inimesed üle kogu maailma. Need vaatamisväärsused muudavad Pariisi unikaalseks ja mälestusväärseks, muutes iga külastaja kogemuse tõeliselt erakordseks.

Scroll to Top