Barcelona vaatamisväärsused

Barcelona Vaatamisväärsused: Avasta 12 Kataloonia Pärli

Barcelona on Kataloonia pealinn ja üks maailma kõige külastatumaid linnu. See on tuntud oma rikkaliku ajaloo, arhitektuuri ja kunsti poolest. Barcelona pakub külastajatele unustamatuid elamusi tänu oma ainulaadsetele vaatamisväärsustele. Selles artiklis räägime kolmest populaarseimast neist.

1. La Sagrada Familia

La Sagrada Familia on võrratu basiilika, mis asub Barcelona südames. See on tuntud Kataloonia kuulsa arhitekti Antoni Gaudí meistriteosena. Gaudí alustas kiriku ehitust 1882. aastal, ja see on siiani lõpetamata, kuigi ehitustööd jätkuvad tänapäevani. La Sagrada Familia püüab pilku oma ainulaadse fassaadi ja keeruka disainiga.

Külastades basiilika siseruume, saab nautida erakordset valguse ja varjude mängu, mis on loodud tänu Gaudí geomeetrilisele geniaalsusele ja värvikirevatele vitraažakendele. Samuti on võimalik tõusta tornidesse, kust avaneb suurepärane vaade Barcelonale. La Sagrada Familia on tõepoolest Barcelona sümbol ja peatuma panev vaatamisväärsus.

Park Güell
Park Güell

2. Park Güell

Park Güell on veel üks Antoni Gaudí meistriteos, mis asub Barcelonas. See eriline park ehitati aastatel 1900–1914 ja on tänapäeval üks linna tähtsamaid vaatamisväärsusi. Park Güell on tuntud oma imeliste mosaiikide, skulptuuride ja arhitektuuriliste elementide poolest, mis sulanduvad sujuvalt ümbritsevasse loodusesse.

Güell oli algseks eesmärgiks luua aianduslik elamurajoon, kuid plaan ei õnnestunud ja seejärel kujundati see avalikuks pargiks. Park pakub külastajatele jalutuskäike läbi maaliliste radade ja terrasside, kust avanevad hingematvad vaated linnale. Üks silmapaistvamaid elemente on Serpentiini pink, mis on kaetud värvikirevate mosaiikidega ja kulgeb mööda terrassi äärt.

3. Casa Batlló

Casa Batlló on veel üks Gaudí meisterlik teos, mis asub Barcelona kesklinnas Passeig de Gràcia tänaval. See ainulaadne maja ehitati 1904. aastal ning kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Casa Batlló on tuntud oma fantaasiarikka arhitektuuri poolest, mis meenutab inimeseloomi ja luustikke.

Casa Batlló fassaad on kaetud erksavärviliste keraamiliste plaatidega, mis loovad dünaamilise efekti. Maja sees on Gaudí loonud meistriteose, mis ühendab looduslikud kujundid, valguse ja varjude mängu ning hingematvad detailid. Kõverad seinad, käsitsi valmistatud mosaiigid ja spiraalsed trepikojad on mõned kõige erilisemad elemendid, mida Casa Batlló pakub.

Külastades Casa Batlló’d, saavad turistid tutvuda selle ainulaadse arhitektuuri ja interjööriga, samuti nautida vaateid Passeig de Gràcia tänavale ja Barcelona linnale. Casa Batlló on tõeline arhitektuuri- ja kunstipärl, mis jääb külastajatele kauaks meelde.

Barri Gòtic
Barri Gòtic

4. Barri Gòtic (Gooti kvartal)

Barri Gòtic on Barcelona ajalooline süda, mis asub linna vanimas osas. Gooti kvartal on tuntud oma kitsaste tänavate, keskaegsete hoonete ja gooti arhitektuuri poolest. Siin asuvad mõned Barcelona vanimad ja kõige olulisemad ehitised, näiteks Barcelona katedraal, Plaça del Rei ja Plaça Sant Jaume.

Barcelona katedraal, ametlikult tuntud kui La Seu, on gooti stiilis ehitatud hoone, mille ehitustööd algasid 13. sajandil ja kestsid kuni 15. sajandini. Katedraali võlvitud laed, vitraažaknad ja lõputu arhitektuuriliste detailide rohkus on jalutuskäigu väärt.

Plaça del Rei on ajalooline väljak, kus asuvad mõned linna kõige tähelepanuväärsemad keskaegsed hooned, sealhulgas Palau Reial Major, mis oli kunagi Kataloonia kuningate residents. Plaça Sant Jaume on teine oluline väljak Barri Gòticus, kus asuvad linna ja piirkonna valitsushooned.

Gooti kvartalis jalutades saab nautida ajaloolist atmosfääri, peatuda väikestes kohvikutes ja poodides ning avastada linna ajalugu. Barri Gòtic on vaieldamatult üks Barcelona kõige võluvamaid piirkondi ja külastajatele kustumatu elamus.

5. La Rambla

La Rambla on üks Barcelona kuulsamaid ja elavamaid tänavaid, mis ulatub 1,2 km pikkuselt Plaça de Catalunya väljakult kuni vana sadama juurde. La Rambla on tuntud oma pideva sagimise, värvikate tänavakunstnike, lille- ja linnulahutajate poolest.

Tänav on jaotatud mitmeks erinevaks osaks, millest igaühel on oma iseloom ja eripära. Külastajad saavad nautida restorane, kohvikuid ja baare, mis pakuvad kohalikku kööki, samuti poode, mis müüvad suveniire ja käsitööesemeid. La Rambla ääres asuvad ka mitmed vaatamisväärsused, nagu Gran Teatre del Liceu ooperiteater, La Boqueria turg ja Palau Güell.

La Boqueria turg on eriti populaarne, pakkudes külastajatele rikkalikku valikut värsket puu- ja köögivilja, liha, kala, juuste ja delikatesse. See on suurepärane koht, kus tutvuda kohaliku toidukultuuriga ja nautida maitseelamusi.

La Rambla on Barcelona sümbol ja linnaelu keskpunkt, mis pakub külastajatele unikaalset atmosfääri ja kultuurilisi elamusi. See on koht, kus saab nautida tõelist Barcelonat – alates suurepärastest toidukohtadest ja kauplustest kuni lõputu meelelahutuse ja vaatamisväärsusteni.

Montjuïc
Montjuïc

6. Montjuïc

Montjuïc on maaliline mägi, mis asub Barcelonas, pakkudes külastajatele nii ajaloolisi vaatamisväärsusi kui ka suurepäraseid vaateid linnale ja Vahemerele. Montjuïc oli 1992. aasta suveolümpiamängude keskpunktiks, mistõttu asuvad siin sellised spordirajatised nagu olümpiastaadion ja Palau Sant Jordi.

Lisaks spordirajatistele asuvad Montjuïcil ka mitmed kultuuriasutused, nagu näiteks Kataloonia rahvuslik kunstimuuseum (MNAC), Joan Miró fond ja Poble Espanyol, mis on avatud õhustuudios asuv traditsiooniline Kataloonia küla.

Kataloonia rahvuslik kunstimuuseum asub Palau Nacionalis, mis ehitati 1929. aasta maailmanäituse jaoks. Muuseumis on esindatud Kataloonia kunsti kõik peamised perioodid, alates romaani kunstist kuni 20. sajandi modernismini. Joan Miró fond pakub võimalust tutvuda selle kuulsa katalaani kunstniku elu ja töödega, sealhulgas maalide, skulptuuride ja graafiliste teostega.

Montjuïc on suurepärane sihtkoht neile, kes soovivad nautida loodust, kultuuri ja ajalugu, samuti imetleda lummavaid vaateid Barcelonale ja Vahemerele.

7. Camp Nou

Camp Nou on FC Barcelona kodustaadion ja Euroopa suurim jalgpallistaadion, mis mahutab üle 99 000 pealtvaataja. Sellest ajast alates, kui staadion avati 1957. aastal, on Camp Nou olnud Barcelonale sümboliks ja oluliseks vaatamisväärsuseks.

Külastades Camp Noud, on jalgpallisõpradel võimalus tutvuda staadioni ajaloo ja FC Barcelona saavutustega, külastades staadioni muuseumit ja osaledes giidiga tuuril. Muuseumis on väljas palju meeneid, trofeesid ja fotomaterjale, mis jutustavad klubi loo.

Camp Nou pakub võimalust kogeda tõelist jalgpallielamust, olgu see siis mängude vaatamine või lihtsalt staadioni ja muuseumi külastamine. See on koht, kus saab nautida FC Barcelona vaimu ja tunda end osana sellest ajaloolisest klubist.

Hospital de la Santa Creu i Sant Pau
Hospital de la Santa Creu i Sant Pau

8. Hospital de la Santa Creu i Sant Pau

Hospital de la Santa Creu i Sant Pau on 20. sajandi alguse modernistlik arhitektuuri kompleks, mis asub Barcelonas. Selle projekteeris arhitekt Lluís Domènech i Montaner ning hoone valmis 1930. aastal. Algselt oli see mõeldud toimima haiglana, kuid tänapäeval on see UNESCO maailmapärandi nimistus ja avatud külastajatele.

Kompleksi kuulub 12 hoonegruppi, mida ühendavad maa-alused tunnelid. Arhitektuuri iseloomustavad keraamilised dekoratsioonid, värvikirevad mosaiigid ja kaunid vitraažaknad. Lisaks arhitektuurilisele ilule on kompleksil ka oluline ajalooline väärtus, kuna see näitab 20. sajandi alguse meditsiini arengut.

Külastades Hospital de la Santa Creu i Sant Pau’d, saavad turistid imetleda erakordset modernistlikku arhitektuuri, tutvuda ajaloolise haigla tööga ning nautida suurepäraseid vaateid Barcelonale. See on tõeliselt ainulaadne vaatamisväärsus, mis pakub nii kultuurilisi kui ka ajaloolisi elamusi.

9. Casa Milà (La Pedrera)

Casa Milà, tuntud ka kui La Pedrera, on veel üks Antoni Gaudí meistriteos, mis asub Barcelona kesklinnas Passeig de Gràcia tänaval. See ebatavaline hoone ehitati aastatel 1906–1912 ja kuulub samuti UNESCO maailmapärandi nimistusse. Casa Milà on kuulus oma lainelise kivifassaadi, raudsete rõdude ja kummaliste katuseelementide poolest.

Hoone sees asub Gaudí muuseum, kus saab tutvuda arhitekti elu ja tööga. Külastajad saavad imetleda Casa Milà ainulaadset interjööri, kusjuures eriti silmapaistvad on kõverad seinad, erksavärvilised mosaiigid ja omapärane mööbel. Katusele pääsedes avaneb suurepärane vaade Barcelonale.

Casa Milà on veel üks näide Gaudí loovusest ja innovatsioonist ning on kindlasti väärt külastamist neile, kes soovivad avastada Barcelona arhitektuuri ja kunsti.

Barceloneta Rand
Barceloneta Rand

10. Barceloneta Rand

Barceloneta rand on üks kuulsamaid ja populaarsemaid randu Barcelonas, mis asub La Barceloneta linnaosas. See on tuntud oma kuldse liiva, Vahemere kristallselge vee ja laia valiku veespordivõimaluste poolest. Rannas on palju baare, restorane ja kohvikuid, mis pakuvad kohalikku kööki ja elavat atmosfääri.

Barceloneta rand on suurepärane koht päikese nautimiseks, ujumiseks, surfamiseks ja purjetamiseks. Rannal on ka mitmeid skulptuure ja vaatamisväärsusi, nagu näiteks Frank Gehry loodud kuldne kala skulptuur “Peix” ja Rebecca Horni “Homenatge a la Barceloneta” monument. Lisaks on ranna läheduses võimalik külastada Barceloneta ajaloolist linnaosa, mis on täis kitsaid tänavaid, kalurimaju ja kohalikku elu.

Barceloneta ranna külastamine pakub suurepärast võimalust nautida Barcelonat veidi teistsuguse nurga alt, ühendades lõõgastuse ja aktiivse puhkuse. See on koht, kus saab nautida Vahemere päikest, ujuda soojas vees ja avastada Barcelona rannakultuuri.

11. Güell Palee

Güell palee on teine Antoni Gaudí looming, mis asub Barcelona kesklinnas La Rambla tänaval. Ehitatud aastatel 1886–1888, oli see Gaudí üks esimesi suuri töid ja ühtlasi koduks tema patroonile, Eusebi Güellile. Güell palee on kuulus oma ekstravagantse arhitektuuri ja ainulaadsete detailide poolest.

Selle hoone fassaad on segu gooti ja mudéjar stiilist, mis annab sellele omapärase välimuse. Hoone sisekujundus on samuti täis Gaudí loodud ainulaadseid elemente, nagu näiteks suur keskne saal, mis on ehitatud orgaaniliste vormidega ja mida valgustavad erakordsed vitraažaknad.

Güell palee külastamine annab võimaluse tutvuda Gaudí varasema tööga, mis on oluliselt erinev tema hilisematest töödest, nagu La Sagrada Familia ja Park Güell. Palee on suurepärane näide Gaudí geeniusest, mis on mänginud olulist rolli Barcelona kujunemises üheks maailma kõige huvitavamaks ja omanäolisemaks linnaks.

El Raval
El Raval

12. El Raval

El Raval on Barcelona ajalooline linnaosa, mis asub Barri Gòticu ja Poble Seci vahel. See on piirkond, mis on täis ajalugu, kultuuri ja kunsti ning on läbi aegade olnud kultuuride sulatusahi. El Raval on tuntud oma kitsaste tänavate, värvikirevate grafitite ja rahvusvahelise atmosfääri poolest. See on koht, kus saab nautida kohalikku elu, külastada ajaloolisi ehitisi ja avastada linna kunstilist poolt.

El Ravalis asub mitmeid olulisi kultuuriasutusi, nagu näiteks Barcelona kaasaegse kunsti muuseum (MACBA) ja Kataloonia kaasaegse kultuuri keskus (CCCB). MACBA on tuntud oma ulatusliku kaasaegse kunsti kollektsiooni ja mitmekülgse näituste programmi poolest, mis tutvustab rahvusvahelisi ja kohalikke kunstnikke. CCCB on kultuurikeskus, mis korraldab näitusi, loenguid ja muid üritusi, mis keskenduvad kultuurilisele mitmekesisusele ja kaasaegsetele probleemidele.

El Ravalis asub ka mitmeid ajaloolisi vaatamisväärsusi, nagu näiteks Sant Pau del Campi klooster ja Palau Güell. Sant Pau del Camp on 12. sajandist pärit romaaniline klooster, mis on üks linna vanimaid ehitisi. Palau Güell on Antoni Gaudí projekteeritud hoone, mis on osa UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvast modernistlikust marsruudist.

Lisaks kultuurile ja ajaloole on El Raval tuntud oma eripalgeliste restoranide, baaride ja ööklubide poolest, mis pakuvad külastajatele võimalust nautida linna rikkalikku kultuuri ja meelelahutust. El Raval on unikaalne ja dünaamiline linnaosa, mis pakub külastajatele autentset Barcelona kogemust, kus ajalugu, kunst ja kultuur on omavahel tihedalt põimunud.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks võib öelda, et Barcelona on linn, mis pakub külastajatele rikkalikku ajalugu, arhitektuuri, kultuuri ja kunsti. Linna peamised vaatamisväärsused, nagu La Sagrada Familia, Park Güell, Barri Gòtic, La Rambla ja Montjuïc, on vaid mõned näited sellest, mida Barcelona pakub. Lisaks nendele kuulsatele vaatamisväärsustele on Barcelonas veel palju avastada, olgu selleks siis rahulikud rannad, nagu Barceloneta, või ajaloolised linnaosad, nagu El Raval.

Barcelona on tõeliselt mitmekülgne linn, mis pakub igale külastajale midagi. Siin saab nautida suurepärast toitu ja veini, avastada linna modernistlikku arhitektuuri, jalutada ajaloolistes linnaosades või lõõgastuda rannas. Ükskõik, kas külastate Barcelonat esimest korda või olete juba varem siin käinud, pakub linn alati uusi ja põnevaid elamusi, mis muudavad iga reisi meeldejäävaks.

Scroll to Top