Lõuna-Itaalia vaatamisväärsused

Lõuna-Itaalia Vaatamisväärsused: Avasta Piirkonna Varjatud Pärlid

Lõuna-Itaalia on tuntud oma rikkaliku ajaloo, maalilise looduse ja külalislahkete inimeste poolest. Külastajad saavad nautida kaunist mereäärset eluviisi, mis ühendab endas ajaloolised arhitektuuripärlid ja lummava looduse. 

Lõuna-Itaalia vaatamisväärsused on imelised ning pakuvad põnevat avastamisrõõmu kõigile, kes soovivad sukelduda selle maalilise piirkonna kultuuri ja traditsioonidesse.

Selles artiklis toome esile 14 peamist vaatamisväärsust Lõuna-Itaalias, mis ei tohiks teie resi nimekirjast puududa.

Pompei varemed Lõuna-Itaalias
Pompei varemed

1. Pompei varemed

Pompei varemed on kahtlemata üks tähelepanuväärsemaid Lõuna-Itaalia vaatamisväärsusi. See ajalooline Itaalia linn, mis hävis 79. aastal pKr Vesuuvi pursete tagajärjel, pakub ainulaadset võimalust sukelduda antiikse Rooma igapäevaellu. Arheoloogilised kaevamised on paljastanud hästi säilinud hooned, tänavad ja kunstiteosed, mis annavad külastajatele elava ettekujutuse sellest, kuidas elu Pompeis 2000 aastat tagasi välja nägi. 

Selle UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluva paiga külastamine on oluline Lõuna-Itaalias viibijatele, kes soovivad mõista piirkonna ajalugu ja kultuuripärandit. Pompei varemed on tõeline ajakapsel, mis pakub võrratut kogemust ajaloohuvilistele ning on kindlasti kohaks, kuhu tasub oma teekonnal sisse põigata.

2. Amalfi rannik

Amalfi rannik on üks silmapaistvamaid vaatamisväärsusi Lõuna-Itaalias, pakkudes põnevaid elamusi nii looduse- kui ka kultuurihuvilistele. See UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv piirkond on kuulus oma erakordse ilu, kaunite randade ja värvikirevate kalurikülade poolest. 

Amalfi ranniku teed looklevad mööda kaljuseid rannikualasid, pakkudes unustamatuid vaateid Vahemerele ja ümberkaudsetele maalilistele linnadele, nagu Positano, Ravello ja Amalfi. Külastajad saavad nautida imeilusat loodust, maitsta kohalikke hõrgutisi ja avastada ajaloolisi kirikuid ning kloostreid. Amalfi rannik on tõeline Lõuna-Itaalia pärl, mis on ideaalne romantiliseks puhkuseks või kultuuriretkeks.

3. Sorrento

Sorrento on veel üks Lõuna-Itaalia vaatamisväärsus, mis asub Napoli lahe idapoolsel kaldal. See võluv linn pakub külastajatele maalilist atmosfääri, kus ajalugu, kunst ja kultuur segunevad Vahemere õhustikuga. Sorrento on tuntud oma sidruniaedadest ja kuulsast liköörist Limoncello, mis on kohalike elanike seas armastatud jook. Siin saab avastada ajaloolisi kirikuid, galeriisid, põnevaid käsitööpoode ning nautida kohalikku kööki väikestes trattoriates. 

Sorrento on ka suurepärane lähtepunkt teiste Lõuna-Itaalia vaatamisväärsuste, nagu Capri saar ja Amalfi rannik, külastamiseks. See kaunis linn pakub rikkalikku kultuuripärandit ja meeldivat atmosfääri, mis rõõmustab igat külastajat.

Vaatamisväärsused Lõuna-Itaalias - Capri saar
Capri saar

4. Capri saar 

Capri saar on Lõuna-Itaalia võrratu vaatamisväärsus, mis asub Napoli lahes ja on kuulus oma kristallselge veega randade, dramaatiliste kaljude ning ajalooliste monumentide poolest. Külastajad saavad nautida saare võluvaid randu, imetleda võrratuid panoraamvaateid ja avastada kultuurilisi aardeid, nagu Villa Jovis ja San Michele Villa. 

Capri kuulsaim loodusime, sinine koobas ehk Grotta Azzurra, on erakordne koobas, kus päikesevalgus peegeldub veealustest avadest, luues maagilise sinise efekti. Capri saar on ideaalne sihtkoht neile, kes otsivad luksuslikku puhkust, imelist loodust ja rikkalikku kultuuripärandit.

5. Matera

Matera on üks Euroopa vanimaid linnu ja ainulaadne Lõuna-Itaalia vaatamisväärsus. Tuntud oma muljetavaldava Sassi piirkonna poolest, on Matera UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv linn, mis koosneb kahest osast: Sasso Barisano ja Sasso Caveoso. 

Matera ajalugu ulatub tagasi mitmetesse aastatuhandetesse ning pakub külastajatele erakordset võimalust avastada koobaskirikuid, palju muuseumi ja elamuid, mis on rajatud kivisse. Lisaks ajaloolisele arhitektuurile saavad külastajad nautida kohalikku kööki ja elavat kultuurielamust, mis muudab selle linnakese tõeliseks kogemuseks. Matera on kindlasti külastamist väärt sihtkoht, mis pakub erakordset sissevaadet inimkonna ajalukku ja kultuuri.

6. Alberobello

Alberobello on omapärane Lõuna-Itaalia vaatamisväärsus, tuntud oma ainulaadsete Trulli majade poolest. Need valge lubjakiviga kaetud ümmargused ehitised, millel on koonusekujulised katused, on Puglia piirkonna sümboliks ning UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvad. 

Alberobello on ideaalne sihtkoht kultuurihuvilistele, kes soovivad avastada Itaalia traditsioonilist arhitektuuri ja eluviisi. Külastajad saavad jalutada mööda kitsaid kivitänavaid, külastada Trulli muuseumi ning nautida kohalikku kööki. Alberobello pakub unikaalset atmosfääri ja annab võimaluse kogeda ajaloolist Itaaliat selle kõige ehedamal kujul.

Taormina
Taormina

7. Taormina

Taormina on kaunis linn Sitsiilia idarannikul, mis on tuntud oma vapustava looduse, ajalooliste vaatamisväärsuste ja kultuuri poolest. Taormina pakub külastajatele hämmastavaid vaateid Etna vulkaanile ja Vahemerele, mis muudab selle sihtkoha eriti meeldejäävaks. 

Linnas asub ka antiikne Kreeka amfiteater, mis on nüüd oluliseks kultuuriürituste ja kontsertide toimumiskohaks. Lisaks ajaloolistele vaatamisväärsustele võivad külastajad nautida Taormina liivarandu, imetleda lopsakat botaanikaaeda ja avastada hõrgutavaid Sitsiilia toite. Taormina on suurepärane Lõuna-Itaalia sihtkoht, mis ühendab ajaloo, looduse ja kultuuri harmooniliselt.

8. Tropea

Tropea on väike, kuid kaunis linn Calabria rannikul, mis pakub Lõuna-Itaaliale omast maalilist atmosfääri ja rikkalikku ajalugu. Tropea rand on tuntud oma erksavärvilise liiva ja kristallselge vee poolest, mis on suurepärane koht päikese käes nautimiseks ja ujumiseks. 

Ajalooliste vaatamisväärsuste seas leidub ka Santa Maria dell’Isola klooster, mis asub kalju serval, pakkudes suurepäraseid vaateid Vahemerele. Külastajad saavad avastada Tropea värvikirevat vanalinna, mis on täis kohvikuid, restorane ja poode, kus saab maitsta kohalikke tooteid, näiteks kuulsat punast sibulat. Tropea on Lõuna-Itaalia pärl, mis pakub maalilist rannikuäärset elamust ja võluvat ajaloolist atmosfääri.

9. Bari 

Bari on Apuulia piirkonna pealinn ja suurim linn, mis on tuntud oma ajaloolise keskuse, kultuuriliste vaatamisväärsuste ja elava atmosfääri poolest. Bari külastajad saavad avastada linnas asuvat San Nicola basiilika, mis on oluline palverännakukoht ja iidse arhitektuuri meistriteos. 

Lisaks basiilikale pakub Bari vanalinn ehk Bari Vecchia külastajatele võimalust jalutada mööda kitsaid kivitänavaid, imetleda kauneid kirikuid ning nautida kohalikku kööki ja veinivalikut. Bari on suurepärane Lõuna-Itaalia sihtkoht, mis ühendab ajaloolise arhitektuuri, kultuuri ja kaasaegse eluviisi, pakkudes külastajatele meeldejäävaid elamusi.

Reggio Calabria Lõuna-Itaalias
Reggio Calabria 

10. Reggio Calabria 

Reggio Calabria on Calabria piirkonna pealinn ja oluline Lõuna-Itaalia kultuurikeskus. See linn on tuntud oma rikkaliku ajaloo, kauni merepromenaadi ja arheoloogiamuuseumi poolest, mis sisaldab Bronzi di Riace’i, kahte antiikset kreeka pronkskuju, mis on ühed parimad näited klassikalisest kujurikunstist. 

Reggio Calabria külastajad saavad nautida ka Vahemere rannikut, kus pakutakse erinevaid veespordialasid ja päevitusvõimalusi. Reggio Calabria on ideaalne sihtkoht nii ajaloo- kui ka loodushuvilistele, pakkudes mitmekülgseid tegevusi ja kultuuririkkust.

11. Paestumi 

Paestum on Lõuna-Itaalia ajalooline vaatamisväärsus, mis asub Campania piirkonnas ja on kuulus oma hästi säilinud Kreeka templite poolest. See UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv arheoloogiline ala sisaldab kolme suurepärases seisukorras olevat Kreeka templit: Hera, Poseidoni ja Athena templit. 

Paestum annab külastajatele ainulaadse võimaluse sukelduda antiikse maailma saladustesse ja imetleda ajaloolist arhitektuuri. Lisaks templitele saavad külastajad avastada ka Paestumi arheoloogiamuuseumi, mis pakub põnevat ülevaadet piirkonna ajaloost ja kultuurist. Paestum on tõeline kultuuripärandi aare, mis pakub külastajatele võimalust kogeda antiikse Kreeka ja Rooma maailma.

12. Trapani

Trapani on ajalooline linn Sitsiilia läänerannikul, mis pakub Lõuna-Itaalia külastajatele rikkalikku ajalugu, maalilisi vaateid ja imelist Vahemere atmosfääri. Trapani on tuntud oma soolakaevanduste ja tuuleveskite poolest, mis loovad sellele piirkonnale ainulaadse maastiku. Külastajad saavad avastada Trapani vanalinna, kus on arvukalt ajaloolisi kirikuid, kindlusi ja paleesid. 

Trapani on ka suurepärane lähtepunkt Sitsiilia lääneosa avastamiseks, sealhulgas populaarsele Egadi saarestikule reisimiseks. Trapani ühendab endas Lõuna-Itaalia kultuuri, ajaloo ja kauni looduse, muutes selle sihtkoha külastajatele meeldejäävaks elamuseks.

Santa Maria di Leuca
Santa Maria di Leuca

13. Santa Maria di Leuca

Santa Maria di Leuca on väike küla Apuulia piirkonnas, mis asub Itaalia saapakandja tipus ja on tuntud oma imekauni ranniku, ajalooliste vaatamisväärsuste ning erakordse loodusilu poolest. Santa Maria di Leuca külastajad saavad nautida kristallselget merd ja imekauneid liivarandu, külastada ajaloolist tuletorni ja kaunist kirikut. 

Santa Maria di Leuca on ka kuulus oma koobaste poolest, mis pakuvad ainulaadseid võimalusi avastamiseks ja sukeldumiseks. See Lõuna-Itaalia sihtkoht on täiuslik paik neile, kes soovivad nautida rahulikku atmosfääri ja avastada Itaalia ajaloolist ja kultuurilist pärandit.

14. Lecce

Lecce on Apuulia piirkonnas asuv linn, mida nimetatakse sageli “Lõuna-Itaalia Firenzeks” tänu oma rikkalikule barokkarhitektuurile. Lecce võluv vanalinn pakub külastajatele arvukalt ajaloolisi vaatamisväärsusi, nagu Santa Croce basiilika, Piazza del Duomo ja Rooma amfiteater. 

Linnas leidub ka mitmeid kunstigaleriisid, muuseume ja kohvikuid, mis pakuvad külastajatele võimalust nautida Apuulia kultuuri ja atmosfääri. Lecce on suurepärane Lõuna-Itaalia sihtkoht, mis ühendab endas ajaloo, arhitektuuri ja kultuuri, pakkudes külastajatele unustamatuid elamusi ja rikkalikke avastamisvõimalusi.

Kokkuvõtteks

Kokkuvõtteks võib öelda, et Lõuna-Itaalia vaatamisväärsused pakuvad külastajatele mitmekesist ja rikkalikku kogemust, mis ühendab endas ajaloo, kultuuri, looduse ja gastronoomia. 

Lõuna-Itaalia on tõeliselt unikaalne ja maaliline piirkond, mis pakub avastamisrõõmu igale reisijale. Ei ole kahtlust, et Itaalia on üks maailma kõige kaunimaid ja kultuuriliselt rikkamaid riike, kuid Lõuna-Itaalia vaatamisväärsused toovad esile selle piirkonna eripära ja annavad võimaluse kogeda vaatamisväärsusi Itaalias, mis jäävad sageli varju põhjapoolsematele sihtkohtadele. 

Nautige Lõuna-Itaalia avastamist ja sukelduge selle imelise piirkonna kultuurilisse, ajaloolisse ja looduslikku ilusse.

Scroll to Top