Malaga vaatamisväärsused

Malaga Vaatamisväärsused: Linna Parimad Kohad Avastamiseks

Malaga on Andaluusia piirkonna suurim linn ning üks Hispaania populaarsemaid turismisihtkohti. See ajalooline linn pakub kultuurihuvilistele laia valikut vaatamisväärsusi, alates iidsetest kindlustest kuni kaasaegse kunstini.

Selles artiklis tutvustame mõnda Malaga parimatest vaatamisväärsustest, mis kindlasti külastamist väärt.

1. Alcazaba de Malaga

Malaga Alcazaba on kindlus, mis ehitati 11. sajandil mauride poolt ning on üks parimaid säilinud araabia kindlusi Hispaanias. Külastajatel on võimalus tutvuda selle ajaloolise rajatisega, jalutades mööda selle müüre ja tornikesi, nautides samal ajal kaunist vaadet linnale ja Vahemerele. 

Alcazaba pakub lisaks arhitektuurilistele vaatamisväärsustele ka huvitavaid ajaloolisi ja arheoloogilisi eksponaate.

Alcazaba de Malaga asub mäe otsas, mis tagab suurepärased vaated üle linna. Külastajad saavad imetleda selle muljetavaldavat arhitektuuri, sealhulgas kaitsemüüre, tornikesi, sisehoove ja aedu. 

Alcazaba on tihedalt seotud Malaga ajaloo ja kultuuriga, mistõttu on see huvipakkuv nii ajaloo- kui ka arhitektuurihuvilistele.

Castillo de Gibralfaro
Castillo de Gibralfaro

2. Castillo de Gibralfaro

Castillo de Gibralfaro on Malaga silmapaistvaim kindlus, mis ehitati 14. sajandil mauride poolt, et kaitsta Alcazaba kindlust. Kindlus asub Gibralfaro mäel, mis pakub suurepäraseid panoraamvaateid linnale ja sadamale. 

Külastajad saavad ronida kindluse müüridele, et imetleda selle ajaloolist arhitektuuri ning nautida maalilist vaadet ümbritsevale maastikule.

Kindluse ajalugu ulatub tagasi Rooma ajastusse, kuid suurema osa sellest ehitati mauride valitsemise ajal. Külastajad saavad tutvuda kindluse militaarajalooga, imetledes samal ajal ka erinevaid arhitektuuristiile, mis peegeldavad selle erinevaid ajastuid. Gibralfaro kindlus on üks Malaga populaarsemaid turismiatraktsioone, mis pakub külastajatele ajaloo- ja kultuurielamusi.

3. Malaga katedraal

Malaga katedraal, tuntud ka kui La Manquita ehk ühe käega naine, on linnas asuv gooti-renessansi stiilis kirik, mis ehitati 16.-18. sajandil. Katedraal on muljetavaldav oma suuruse ja kaunilt kaunistatud interjööri poolest. Külastajad saavad imetleda selle rikkalikult kaunistatud fassaadi, suursuguseid võlve ja lummavat orelit.

Katedraali ehitamine algas 1528. aastal, kuid selle lõplikku ehitusjärku ei jõutudki kunagi. Sellest hoolimata on Malaga katedraal suursugune ja tähelepanuväärne ehitus, mis pakub külastajatele võimalust nautida erinevaid kunstistiile ja arhitektuurielemente. Katedraalis saab näha nii gooti, renessansi kui ka barokkstiilis detaile, mis kõik kokku loovad lummava atmosfääri.

Picasso muuseum
Picasso muuseum

4. Picasso muuseum

Pablo Picasso, üks 20. sajandi kõige olulisemaid ja mõjukamaid kunstnikke, sündis Malagas 1881. aastal. Picasso muuseum Malagas on pühendatud tema elule ja loomingule ning pakub külastajatele võimalust tutvuda selle kuulsa kunstniku tööde ja ajalooga. Muuseum asub 16. sajandi palees ning selle kogus on üle 200 Picasso teose, mis hõlmavad erinevaid perioode ja stiile tema loomingus.

Muuseumis saab näha nii Picasso varajasi kui ka hilisemaid töid, mis annavad ülevaate tema arengust ja mitmekesisusest kunstnikuna. Külastajad saavad imetleda tema maalikunsti, skulptuure, graafikat ja keraamikat ning õppida tema mõjust kunstimaailmale. Picasso muuseum Malagas on suurepärane koht nii kunstihuvilistele kui ka neile, kes soovivad tutvuda Malaga ajaloo ja kultuuriga.

Carmen Thyssen muuseum
Carmen Thyssen muuseum

5. Carmen Thyssen muuseum

Carmen Thyssen muuseum avati Malagas 2011. aastal ning on pühendatud 19. ja 20. sajandi Andaluusia kunstile. Muuseum asub 16. sajandist pärit palees ning selle kogus on üle 200 teose, sealhulgas maalid, skulptuurid ja graafika. Carmen Thyssen muuseum on oluline kultuuriasutus, mis aitab külastajatel paremini mõista Andaluusia ajalugu ja kunstipärandit.

Muuseumi kogus on esindatud mitmed tuntud Hispaania ja Andaluusia kunstnikud, nagu Joaquín Sorolla, Ignacio Zuloaga ja Julio Romero de Torres. Külastajad saavad imetleda nende kunstnike töid, mis kajastavad erinevaid ajastuid, stiile ja teemasid. Carmen Thyssen muuseum pakub huvitavat kultuurilist elamust nii kunstihuvilistele kui ka neile, kes soovivad tutvuda Andaluusia kultuuri ja ajalooga.

Centre Pompidou Malaga
Centre Pompidou Malaga

6. Centre Pompidou Malaga

Centre Pompidou Malaga on kaasaegse kunsti muuseum, mis asutati 2015. aastal ning on Centre Pompidou Pariisi haru. See asub Malaga sadamas Muelle Uno alal, kus on ka teisi kultuuriasutusi ja meelelahutusvõimalusi. Centre Pompidou Malaga kogu hõlmab üle 100 teose, mis esindavad kaasaegse kunsti erinevaid suundi ja kunstnikke.

Muuseumi eesmärk on tutvustada külastajatele kaasaegse kunsti eri tahke ning teha seda läbi dünaamiliste ja interaktiivsete näituste. Centre Pompidou Malaga kogus on esindatud mitmed tuntud kunstnikud, nagu Pablo Picasso, Joan Miró, Salvador Dalí ja Francis Bacon. 

Külastajad saavad nautida nende kunstnike teoseid, samuti osaleda töötubades, loengutes ja eriüritustel. Centre Pompidou Malaga on suurepärane koht kaasaegse kunsti avastamiseks ja selle mõistmiseks.

La Concepción botaanikaaed
La Concepción botaanikaaed

7. La Concepción botaanikaaed

La Concepción botaanikaaed on 19. sajandi keskel rajatud ajalooline botaanikaaed, mis asub Malaga linnast põhja pool. Aed on tuntud oma lopsaka taimestiku, maaliliste vaadete ja ajalooliste monumentide poolest. La Concepción botaanikaaed pakub külastajatele võimalust nautida looduse ilu ning õppida taimede ja loomade kohta.

Botaanikaaias saab näha üle 2000 taime- ja puuliigi, sealhulgas palmid, bambused, viigipuud ja eksootilised orhideed. Lisaks taimedele pakub aed ka maalilisi teid, purskkaeve, skulptuure ja ajaloolisi hooneid, mis loovad lõõgastava ja hariva keskkonna. Külastajad saavad jalutada mööda aia radu, nautida värvikirevat taimestikku, imetleda Vahemerele avanevaid vaateid ja osaleda temaatilistel ekskursioonidel.

La Concepción botaanikaaed on oluline keskkonnahariduskeskus, mis pakub teavet taime- ja loomariigi mitmekesisuse kohta ning aitab külastajatel paremini mõista looduskaitse tähtsust. 

Botaanikaaed korraldab regulaarselt erinevaid üritusi, nagu näiteks taimede ja lillede näitused, hariduslikud programmid ja loodusteemalised töötoad. La Concepción botaanikaaed on ideaalne koht nii loodushuvilistele kui ka neile, kes soovivad nautida vaikust ja rahu keset linna.

Malaga sadam ja Muelle Uno
Malaga sadam ja Muelle Uno

8. Malaga sadam ja Muelle Uno

Malaga sadam on üks Vahemere piirkonna olulisemaid sadamaid, mis on läbi aegade olnud tähtis kaubandus- ja transpordikeskus. Tänapäeval on sadam populaarne turismi- ja meelelahutuspiirkond, mis pakub erinevaid võimalusi nii kohalikele elanikele kui ka külastajatele.

Muelle Uno on Malaga sadama uuendatud ala, mis koosneb kaubandus-, toitlustus- ja kultuurikeskustest.

Muelle Uno on suurepärane koht jalutamiseks, ostlemiseks, einestamiseks ja kultuuri nautimiseks. Siin asuvad mitmed kohvikud, restoranid, butiigid ja disainipoed, mis pakuvad külastajatele meeldivat vaba aja veetmise võimalust.

Lisaks kaubandus- ja toitlustusasutustele asuvad Muelle Uno alal ka mitmed kultuuriasutused, nagu Centre Pompidou Malaga, mis toovad piirkonda rikkaliku kultuuripärandi.

Malaga sadam ja Muelle Uno on populaarsed kohtumispaigad nii kohalike elanike kui ka turistide seas, kes soovivad nautida mereäärset atmosfääri ja kaunist vaadet Vahemerele. Sadamapiirkonnas saab nautida ka rahulikke jalutuskäike piki promenaadi ning osaleda erinevatel vabaajategevustel, nagu paadisõidud, rannasport ja pidustused.

9. Atarazanas turg

Atarazanas turg on ajalooline turg Malaga kesklinnas, mis asub endise mauride laevatehase hoones. Turul on lai valik värskeid tooteid, sealhulgas puu- ja köögiviljad, liha, kala, juustud ja delikatessid.

Atarazanas turg on suurepärane koht Malaga kohaliku elu ja köögi avastamiseks ning külastajatele pakub see võimalust proovida kohalikke toite ja jooke.

Turuhoone ise on arhitektuuriliselt huvitav, kombineerides mauride arhitektuuri neo-mudejari stiilis elementidega. 

Hoone fassaadil on mauride stiilis kaar, mis pärineb 14. sajandist. Turul saavad külastajad tutvuda Malaga ajaloo ja arhitektuuriga ning nautida turgu kui linna sotsiaalset ja kultuurilist keskust.

La Malagueta
La Malagueta

10. La Malagueta rand

La Malagueta rand on Malaga peamine linnarand, mis asub vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel kesklinnast. Rannas on kõik vajalikud mugavused, nagu lamamistoolid, päikesevarjud, dušid ja päästeteenistus, mis teeb sellest ideaalse koha päikese nautimiseks ja ujumiseks. La Malagueta rand on populaarne nii kohalike elanike kui ka turistide seas, kes soovivad veeta aega Vahemere ääres.

Rannas on palju baare ja restorane, kus külastajad saavad proovida kohalikku kööki, sealhulgas kuulsat espeto de sardinas ehk grillitud sardiine. Rannas on ka aktiivseid vabaajategevusi, nagu võrkpall, jalgpall, aerusurfamine ja jooga. La Malagueta rand on ideaalne koht, kus nautida päikeselist Hispaania ilmastikku ja tutvuda Malaga rannakultuuriga.

11. Teatro Romano

Teatro Romano on Malaga vanalinnas asuv Rooma teater, mis ehitati 1. sajandil eKr. See on üks vanimaid ja paremini säilinud Rooma teatreid Hispaanias. Teatrit avastati juhuslikult alles 20. sajandil, kui see oli aastasadu maa alla varjul olnud.

Teatro Romano restaureeriti ja avati avalikkusele 2011. aastal. Tänapäeval saavad külastajad jalutada selle ajaloolise ehitise varemetes ning nautida muljetavaldavat arhitektuuri ja kujutlusvõimet, mis loob ettekujutuse sellest, milline teater kunagi välja nägi ja kuidas seda kasutati. 

Teatris toimuvad suvel erinevad kultuurisündmused, sealhulgas kontserdid, etendused ja lavastused, mis annavad külastajatele võimaluse nautida ajaloolist atmosfääri ja kultuurielu.

Teatro Romano asub vaid mõne sammu kaugusel Alcazabast, mis võimaldab külastajatel kogeda kahte ajaloolist vaatamisväärsust ühe jalutuskäigu raames. Teatri juures asub ka väike muuseum, kus saab tutvuda leidudega, mis on pärit teatri kaevamistelt, ning õppida rohkem selle ajaloo ja arhitektuuri kohta.

El Pedregalejo ja El Palo
El Pedregalejo ja El Palo

12. El Pedregalejo ja El Palo

El Pedregalejo ja El Palo on kaks Malaga idaosas asuvat traditsioonilist kaluriküla, mis on tuntud oma lihtsa ja autentse õhkkonna poolest. Need linnaosad pakuvad külastajatele võimalust tutvuda kohaliku elu, kultuuri ja köögiga. Pedregalejo ja Palo rannad on populaarsed kohalike elanike seas, kes tulevad siia päevitama, ujuma ja pidutsema.

Pedregalejo ja Palo rannapromenaadil on palju väikeseid restorane ja baare, mis pakuvad kohalikke mereande, nagu grillitud sardiine ja frituuris valmistatud kalu. Külastajad saavad nautida mereäärset jalutuskäiku, proovida kohalikke toite ja jooke ning kogeda Malaga traditsioonilist kaluriküla elustiili.

El Pedregalejo ja El Palo pakuvad alternatiivi Malaga peamistele turismi- ja meelelahutuspiirkondadele, pakkudes külastajatele autentset Hispaania kogemust ja võimalust tutvuda linna kohaliku kultuuri ja ajalooga. Need linnaosad on suurepärased kohad mereäärse puhkuse nautimiseks, samuti avastamaks Malaga kohalikke traditsioone ja kööki.

Kokkuvõtteks

Malaga on Andaluusia südames asuv ajalooline ja kultuuriline linn, mis pakub külastajatele mitmekesist valikut vaatamisväärsusi ja tegevusi.

Kokkuvõttes on Malaga vaatamisväärsused mitmekesised ja pakuvad igale külastajale midagi huvitavat, olgu selleks ajalugu, kunst, loodus, kohalik elu või lihtsalt lõõgastav päev mere ääres.

Scroll to Top