Bari vaatamisväärsused

Bari vaatamisväärsused: 16 parimat vaatamisväärsust

Tere tulemast Barisse – Aadria mere pärlisse, kus ajalugu põimub kaasaegsega, luues lummava mosaiigi kultuurist, kunstist ja elustiilist. 

See Itaalia kaguosa pärl võlub oma ajalooliste vaatamisväärsuste, võrratu arhitektuuri ja rannikulähedase võluga. Alates pühadest kirikutest kuni elavate turgude ja elegantsete teatriteni, Bari pakub igaühele midagi meeldejäävat. 

Jalutage kitsastel, looklevatel tänavatel, mis räägivad lugusid minevikust, nautige kohalikke hõrgutisi ja avastage peidetud aarded igal sammul. 

Kas olete valmis sukelduma Barisse ja avastama selle unikaalse võlu? Lugege edasi, et tutvuda linna parimate vaatamisväärsustega, mis ootavad teid selles imelises Itaalia nurgakeses.

1. Basilica di San Nicola

Bari vaatamisväärsused

Basilica di San Nicola on üks Bari kõige tuntumaid vaatamisväärsusi. Pühitsetud 1087. aastal, on see oluline palverännaku sihtkoht mitte ainult katoliiklaste, aga ka õigeusklike jaoks. Selle romaanika stiilis kiriku arhitektuur on lihtne, kuid muljetavaldav, mille rõhuasetus on suursugusel fassaadil ja kõrguvatel tornidel. 

Kirikus asub Püha Nikolaose hauakamber, mis on kaetud kunstiliselt väärtusliku marmorist sarkofaagiga. Basilica di San Nicola interjöör on rikkalikult kaunistatud, sealhulgas 12. sajandist pärit mosaiigid ja maalid. See kirik on suurepärane näide keskaegsest religioossest arhitektuurist Itaalias ja on tõeline vaimne keskus Bari linnas.

2. Castello Svevo

Castello Svevo, tuntud ka kui Norman-Swabian kindlus, on veel üks Bari peamisi vaatamisväärsusi. See muljetavaldav ehitis ehitati algselt 1132. aastal keiser Friedrich II poolt. Kindlus asub linna strateegilises kohas ja on sajandite jooksul näinud palju ümberkujundamisi. 

Tänapäeval on see avatud külastajatele, pakkudes võimalust uurida selle paksude müüride ja tornide vahel. Castello Svevo’s on ka mitmeid muuseume ja ajutisi näitusi, mis jutustavad linnuse ja Bari linna ajaloost. Kindlusest avaneb ka suurepärane vaade ümbritsevale linnale ja merele, muutes selle ideaalseks kohaks fotograafiahuvilistele.

3. Bari Vecchia

Bari vaatamisväärsused

Bari Vecchia, Bari ajalooline vanalinn, on kui ajarännak keskaega. See ala on tihedalt täis kirikuid, ajaloolisi hooneid ja kitsaid, looklevaid tänavaid. Jalutuskäik Bari Vecchia’s on kui labürindis ekslemine, kus igal nurgal ootab uus avastus. Siin asuvad mitmed tähtsad religioossed ehitised, sealhulgas Bari katedraal ja San Sabino kirik. 

Lisaks on vanalinn täis väikeseid käsitööpoode ja autentseid restorane, kus saab maitsta kohalikke hõrgutisi. Õhtuti muutub Bari Vecchia elavaks ja pulbitsevaks, pakkudes külalistele meeldejäävat kogemust kohalikust kultuurist ja elustiilist.

4. Bari Katedraal

Bari vaatamisväärsused

Bari Katedraal, ametlikult tuntud kui Cattedrale di San Sabino, on üks Bari kõige olulisemaid religioosseid ehitisi. See püstitati 12. sajandil ja on pühendatud San Sabinole. Katedraali arhitektuur on segu romaani ja goti stiilidest, mida iseloomustavad keerukad fassaadid ja kaunid vitraažaknad. Seespool on katedraal avar ja valgusküllane, pakkudes külastajatele rahulikku ja vaimset atmosfääri. Katedraali all asub ka krüpt, mis on koduks varajaste kristlike freskode ja skulptuuride kogumikule. 

Lisaks on siin säilinud San Sabino reliikviad, mis on suure tähtsusega kohalikule usukogukonnale. Bari Katedraal on suurepärane näide Itaalia religioossest arhitektuurist ja pakub sügavat kultuurilist ja ajaloolist kogemust.

5. Lungomare e Murat

Lungomare e Murat on Bari üks kõige kaunimaid ja populaarsemaid jalutusalasid, pakkudes hämmastavaid vaateid Aadria merele. See promenaad ulatub läbi Murat’i linnaosa, mis on tuntud oma 19. sajandi lõpu arhitektuuri poolest. Jalutades mööda Lungomare’t, võib imetleda kauni rannajoone kõrval ka linna elegantseid hooneid ja avaraid väljakuid. 

Lungomare on ideaalne koht jalutuskäiguks päikeseloojangul, kui merepind sädeleb ja linn elustub. See on ka populaarne koht kohalike elanike seas, kes tulevad siia nautima värsket õhku ja lõõgastuma.

6. Teatro Petruzzelli

Teatro Petruzzelli on Bari suurim ja tuntuim teater ning üks tähtsamaid Itaalias. See ehitati 1903. aastal ja on olnud koduks paljudele olulistele muusikalisele ja teatrietendustele. Teatri interjöör on luksuslik ja elegantne, milles domineerivad kuld ja punane samet, luues klassikalise ja üleva atmosfääri. 

Teatro Petruzzelli pakub mitmekülgset programmi, sealhulgas oopereid, ballette ja kontserte, meelitades ligi nii kohalikke kui ka rahvusvahelisi külastajaid. Teatri külastamine pakub võimalust sukelduda Itaalia kultuuri ja kunsti südamesse.

7. Pane e Pomodoro rand

Bari vaatamisväärsused

Pane e Pomodoro rand on üks Bari populaarsemaid linnarandu, pakkudes suurepärast võimalust nautida päikest ja merd linnakeskkonnas. See rand asub linna südamest vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel, muutes selle ideaalseks kohaks lõõgastumiseks pärast linna avastamist. 

Rand on hästi hooldatud, puhas ja pakub mitmeid teenuseid, sealhulgas rannatoolide ja varjude renti. Pane e Pomodoro rand on eriti populaarne suvel, kui kohalikud ja turistid kogunevad siia nautima päikeselist ilma ja kristallselget vett.

8. Pinacoteca Provinciale di Bari

Pinacoteca Provinciale di Bari on Bari peamine kunstigalerii ja üks olulisemaid kultuuriasutusi linnas. Galerii asub kaunis 19. sajandi hoones ja selle kollektsioonid hõlmavad Itaalia kunsti alates keskajast kuni kaasaegseni. 

Eriti märkimisväärsed on galerii Apuulia kunstnike tööd, mis pakuvad sügavat ülevaadet kohalikust kunstiajaloost ja traditsioonidest. Pinacoteca’s on esindatud paljud kuulsad Itaalia kunstnikud, sealhulgas Caravaggio ja Tintoretto. 

Lisaks maalidele on siin ka skulptuuride, graafika ja dekoratiivkunsti kogud. Galerii pakub harivat ja meeldivat kogemust kunstihuvilistele, võimaldades süveneda Itaalia kunsti mitmekesisusesse ja rikkusesse.

9. Piazza Mercantile ja Piazza del Ferrarese

Piazza Mercantile ja Piazza del Ferrarese on kaks Bari olulist avalikku väljakut, mis asuvad üksteise kõrval. Need väljakud on linna ajaloolise ja sotsiaalse elu keskpunktiks, pakkudes elavaid kohtumispaiku nii kohalikele kui ka külastajatele. 

Piazza Mercantile on tuntud oma ajalooliste hoonete ja monumentide poolest, sealhulgas kuulsa Colonna della Giustizia (Õigluse Sammas). 

Piazza del Ferrarese, mis on nime saanud Ferrara kaupmeeste järgi, kes seal kaubeldes kasutasid, on populaarne oma kohvikute ja restoranide poolest, mis on suurepärased kohad, kus nautida Bari kööki ja jälgida linna elu. Need väljakud on täis ajalugu ja kultuuri, muutes need ideaalseks paigaks Bari linna olemuse tundmaõppimiseks.

10. Grotte di Castellana

Bari vaatamisväärsused

Grotte di Castellana, mis asub Bari lähedal, on üks Itaalia kõige muljetavaldavamaid ja külastatavaid koopaid. Need looduslikud koopad avastati 1938. aastal ja nende sügavus ulatub üle 60 meetri. Koobastik pakub erakordseid vaateid stalaktiitidele, stalagmiitidele ja muudele hämmastavatele geoloogilistele moodustistele. 

Grotte di Castellana koopatuurid viivad külastajad läbi koobaste võrgustiku, mis on valgustatud ja kohandatud turvaliseks avastamiseks. See on unikaalne kogemus, mis näitab looduse imesid ja pakub võimalust uurida maa-alust maailma.

11. Santa Maria del Buon Consiglio kirik

Santa Maria del Buon Consiglio kirik, mis asub Bari südames, on veel üks linna oluline religioosne vaatamisväärsus. See gooti stiilis kirik on tuntud oma kaunite freskode ja kunstiteoste poolest, mis kujutavad erinevaid religioosseid stseene ja pühakuid. 

Kirik pakub rahulikku ja vaimset keskkonda, mis on avatud kõigile, kes soovivad hetkeks puhata ja mõtiskleda. Santa Maria del Buon Consiglio kiriku interjöör on suurepärane näide Itaalia gooti kunstist ja arhitektuurist, olles külastajatele nii kunstiline kui ka vaimne elamus.

12. Palazzo Mincuzzi

Bari vaatamisväärsused

Palazzo Mincuzzi, mis asub Bari peatänaval Via Sparano da Bari, on üks linna elegantsemaid ja silmapaistvamaid hooneid. See ehitati 20. sajandi alguses ja on tuntud oma Art Deco stiilis fassaadi ja interjööri poolest. 

Palazzo Mincuzzi on nüüdseks koduks luksuslikele kauplustele ja butiikidele, pakkudes külastajatele võimalust tutvuda kõrgmoe ja disainiga. Hoone arhitektuur ja ajalooline tähendus teevad sellest huvitava peatuspunkti linnaekskursioonil, näidates Bari arhitektuurilist mitmekesisust ja elegantsi.

13. Parco Due Giugno

Parco Due Giugno on Bari üks suurimaid ja kaunimaid parke, pakkudes linnarahvale ja külastajatele avarat roheala, kus lõõgastuda ja nautida värsket õhku. Park on nimetatud 2. juuni ehk Itaalia Vabariigi päeva auks ja on populaarne koht perega aja veetmiseks, sportimiseks ja jalutuskäikudeks. 

Seal on mänguväljakud lastele, mitmed skulptuurid ja purskkaevud, mis loovad rahuliku ja meeldiva keskkonna. Parco Due Giugno on ideaalne paik, kus põgeneda linnakärast ja nautida looduse ilu keset Bari linna.

14. San Gregorio kirik

San Gregorio kirik, mis asub Bari vanalinnas, on üks linna vanimaid kirikuid, mis on ehitatud 11. sajandil. See väike, kuid oluline kirik on tuntud oma lihtsa, kuid ilusa romaani stiilis arhitektuuri poolest. 

Kiriku interjöör on tagasihoidlik, kuid sisaldab mõningaid olulisi religioosseid kunstiteoseid, sealhulgas freskosid ja ikoone. San Gregorio kirik pakub vaikset ja mõtisklevat keskkonda, mis on kontrastiks Bari sageli kiirele ja lärmakale linnamelule.

15. Fiera del Levante

Fiera del Levante, mis toimub igal aastal Bari linnas, on üks suurimaid ja olulisemaid kaubandusmesse Itaalias. See üritus meelitab ligi nii kohalikke kui ka rahvusvahelisi ettevõtteid ja külastajaid, pakkudes laia valikut tooteid ja teenuseid alates tehnoloogiast kuni käsitööni. 

Mess on suurepärane võimalus tutvuda uusimate trendidega, leida ainulaadseid tooteid ja luua ärilisi kontakte. Fiera del Levante on oluline sündmus Bari majanduselus, näidates linna kui olulist kaubandus- ja ärikeskust.

16. Museo Archeologico di Santa Scolastica

Museo Archeologico di Santa Scolastica on Bari üks peamisi arheoloogiamuuseume, mis asub ajaloolises Santa Scolastica kloostris. Muuseumis on ulatuslik kollektsioon esemeid, mis ulatuvad tagasi eelajaloolistest aegadest kuni keskajani, sh. tööriistad, relvad, ehted ja keraamika. 

See on suurepärane koht ajaloohuvilistele, pakkudes sügavat ülevaadet piirkonna minevikust ja kultuuripärandist. Museo Archeologico di Santa Scolastica on oluline õppe- ja uurimiskeskus, aidates kaasa Bari ja selle ümbruskonna ajaloo mõistmisele.

Bari vanalinna tänav

Kokkuvõtteks

Bari vaatamisväärsused ulatuvad ajaloolistest kirikutest ja lossidest kuni elavate väljakute ja kaubandustänavateni, pakkudes kultuuririkkaid kogemusi. Selle linnasüdame moodustavad Basilica di San Nicola ja Castello Svevo, samas kui Bari Vecchia vanalinn ja Lungomare promenaad kutsuvad avastama linna ajalugu ja ilu. Teatro Petruzzelli ja mitmed muuseumid nagu Pinacoteca Provinciale di Bari täiendavad linna kunstilist paletti.

Scroll to Top