Bologna Vaatamisväärsused

Bologna Vaatamisväärsused: 11 Imelist Vaatamisväärsust, Mida Näha

Bologna, tuntud kui Itaalia toidu- ja kultuuripealinn, on sära ja vaimu täis Itaalia linn, mis pakub külastajatele rohkelt avastamisrõõmu.

Tuntud oma rikkaliku ajaloo, kunsti ja gastronoomia poolest, on Bologna ehe Itaalia pärl, mis ootab avastamist. Selle linna vaatamisväärsused on mitmekülgsed, ulatudes hästi säilinud keskaegsetest tornidest kuni prestiižsete ülikoolideni, mida tuntakse kogu maailmas.

Antud artiklis toome teieni 11 kõige põnevamat vaatamisväärsust Bolognas!

1. Piazza Maggiore

Bologna Vaatamisväärsused

Piazza Maggiore, Bologna südames asuv ruumikas väljak, on ajalooliselt olnud linna poliitilise, sotsiaalse ja majandusliku elu keskpunktiks. See keskaegne pärl on hõlmanud sajandeid, säilitades samas oma ajatult võluva atmosfääri. 

Piazza Maggiore ümbritsevad ajaloolised hooned, nagu Palazzo d’Accursio, San Petronio basiilika, Notai palee ja Podesta palee. Need kõik pakuvad rikkalikku kogemust Itaalia kunsti- ja arhitektuuripärandist. Siin, kus peamiselt jalakäijate ala kohtub elava väljakuga, toimub suur hulk sündmusi, sealhulgas filmifestivale, kontserte ja turgusid. 

Üks selle väljaku kõige silmapaistvamaid omadusi on selle elegantsed, kaartega ümbritsetud ääred, mis pakuvad varjulist peavarju, kui päike Bologna punaste telliste kohal särab.

2. San Petronio basiilika

San Petronio basiilika, mis on üks suurimaid gooti kirikuid maailmas, on Bologna maamärk, mille ehitustööd algasid 14. sajandil. See imposantne pühakoda, mis on pühendatud Bologna piiskopile San Petroniole, on ainulaadne oma massiivse suuruse ja pooliku fassaadi poolest, mis jätab külastajaile sügava mulje. 

Basílica, mille fassaad on lõpetamata, paljastab marmorist ja tellistest valmistatud kontrastse disaini. Kiriku sisemus on sama muljetavaldav kui selle väliskülg. Seal on 22 kabelit, mis on kaunistatud tuntud kunstnike, nagu Giovanni da Modena ja Jacopo di Paolo, maalide ja skulptuuridega. 

Kõige silmapaistvam on “Inferno” fresko, mis kujutab Dantese “Põrgu” stseene. San Petronio basiilika on koht, kus ajalugu, kunst ja vaimsus sulanduvad, jättes sügava mõju kõigile, kes astuvad selle austusväärse pühakoda uksedest sisse.

3. Due Torri (Kaks Torni)

Due Torri, tuntud ka kui Kaks Torni, on Bologna linnamaastiku sümbolid ja põhjus, miks linn on saanud hüüdnime “Tornide linn”. Tornid – Asinelli ja Garisenda – pärinevad 12. sajandist ja olid algselt mõeldud linna kaitseks ja ülemvõimu demonstreerimiseks. 

Asinelli torn on kõrgem, ulatudes 97,2 meetri kõrgusele, ning pakub vapustavat vaadet üle Bologna. Üles jõudmiseks peate ronima mööda 498 trepiastet, kuid tippu jõudes ootab teid ees hingekosutav vaade. 

Garisenda torn on lühem, kuid sellel on ainulaadne omadus – see on kaldu, mis annab sellele omapärase ja meeldejääva ilme. Need keskaegsed ehitised pakuvad külastajatele võimalust sukelduda Bologna ajalukku ja nautida linnavaateid ülalt.

4. Palazzo d’Accursio (või Palazzo Comunale)

Bologna Vaatamisväärsused

Palazzo d’Accursio, tuntud ka kui Palazzo Comunale, on üks Bologna silmapaistvamaid hooneid ja seda peetakse linna sümboliks. See suursugune palee, mis asub Piazza Maggiore ääres, on olnud linna valitsusasutus juba sajandeid. 

Hoone koosneb mitmest ehitusest, mis ehitati üle mitme sajandi, ja pakub seega ainulaadset ülevaadet erinevatest kunstiperioodidest. Palee sisemuses on lummav kunstikogu, sealhulgas tähelepanuväärne freskoseeria “Mesi ja mesilased” ning Bologna linna ajaloo ülevaade. 

Lisaks on hoones Bologna linnapea ametiruumid ja Bologna kunstigalerii, mis sisaldab märkimisväärset kogu Euroopa maalikunsti. Palazzo d’Accursio on tõeliselt elav monument, mis kajastab Bologna ajaloolist ja kultuurilist tähtsust.

5. Bologna Ülikooli Muuseumid

Bologna Ülikooli Muuseumid koosnevad mitmest kogumikust, mis tutvustavad Bologna teaduslikku ja akadeemilist pärandit. Need asutused kujutavad endast elavat ajalugu, mis põimib teadust, haridust ja kultuuri. 

Üks nendest, Palazzo Poggi muuseum, on tähelepanuväärne oma ulatusliku teadusliku ja ajaloolise kogumiku poolest, mis hõlmab kaarte, anatoomilisi vahastusi ja loodusteaduslikke kogusid. Teaduse ajaloo muuseum on teine suurepärane näide, kus on esile tõstetud arvukalt leiutisi ja teaduse saavutusi. 

Samuti väärib märkimist Bologna Ülikooli kunstigalerii, kus on esindatud ulatuslikud kogud maalikunsti ja skulptuuri vallas. Bologna Ülikooli Muuseumid pakuvad huvitavat ja mitmekesist kogemust, mis annab külastajatele võimaluse sukelduda Bologna rikka teadusliku ja haridusliku ajaloo sügavustesse.

6. Santa Maria della Vita Kirik

Bologna Vaatamisväärsused

Santa Maria della Vita kirik on Bologna üks kõige olulisemaid usulisi vaatamisväärsusi. See asub linna ajaloolises Quadrilatero piirkonnas ja kuulub olulise palverännaku teekonna juurde, mis kulgeb läbi Bologna. 

Kirik on tuntud oma hämmastavate barokkstiilis kaunistuste, keerukate altarite ja muljetavaldava kupli poolest, mis valgustab sisemust loodusliku valgusega. Kõige märkimisväärsem on aga kiriku sisekujundus – “Niccolò dell’Arca kompositsioon – Nutvad pühakud”, mis on loodud 15. sajandi lõpus. 

Need üliinimliku suurusega terrakotafiguurid, mis väljendavad sügavat emotsiooni, on võimelised külastajaile sügavat muljet avaldama. Santa Maria della Vita kirik pakub külastajatele ainulaadset kogemust, ühendades religioosse tunde ja kunstilise täiuslikkuse, ning avab ukse Bologna sügavale vaimulikule pärandile.

7. Museo Civico Archeologico

Museo Civico Archeologico, tuntud ka kui Bologna Arheoloogiamuuseum, on üks peamisi sihtkohti kõigile, kes on huvitatud mineviku uurimisest. Muuseum asub endises Santa Vitale ja Agricola nunnakloostris ning pakub kõike alates pretsedenditust etruskide ja egiptuse kogudest kuni märkimisväärse Rooma antiigikoguni. 

Seal võib näha hulgaliselt arheoloogilisi leide, sealhulgas skulptuure, ehteid, keraamikat ja münte, mis kõik aitavad valgust heita Vahemere ajaloole. Muuseum on tuntud ka oma Egiptuse osakonna poolest, mis on üks suurimaid ja kõige olulisemaid Itaalias, pakkudes haaravat ülevaadet sellest salapärasest tsivilisatsioonist. Museo Civico Archeologico on unustamatu sihtkoht, mis aitab külastajatel minevikuga ühendust saada ja mõista inimkonna kultuurilist arengut.

8. Quadrilatero Market

Quadrilatero Market, mida tuntakse ka kui Bologna vanalinnaturg, on gastronoomia austajate paradiis. Seda turgu, mis asub Quadrilatero piirkonnas, ümbritsevad kitsad keskaegsed tänavad, mis on täis ajaloolisi kauplusi, delikatessipoode, kohvikuid ja restorane. 

Sealt võib leida kõik Bologna ja Emilia-Romagna piirkonna tuntud tooted, alates värsketest puu- ja köögiviljadest kuni käsitsi valmistatud pastade, traditsiooniliste kohalike juustude, maitsvate salamide ja kvaliteetsete veinideni. Turg pakub võimalust proovida ja osta kohalikke tooteid ning nautida Bologna kuulsat kulinaarset pärandit. 

Lisaks pakub Quadrilatero Market võimalust tunda end osana Bologna elust, nautides selle elava ja värvika turu atmosfääri, mis peegeldab linna sügavat armastust toidu vastu.

9. Pinacoteca Nazionale di Bologna

Pinacoteca Nazionale di Bologna, tuntud ka kui Bologna Rahvusgalerii, on kunstihuviliste jaoks kohustuslik peatus. See hõlmab kaht paleed ja sisaldab suurepärast kunstikogu, mis ulatub 13. sajandist 18. sajandini. 

Kogus on esindatud sellised suured nimed nagu Giotto, Raphael ja Tintoretto. See pakub ulatuslikku ja sügavalt rahuldavat ülevaadet Itaalia maalikunstist, eriti Emilia-Romagna piirkonna kunstnike töödest. 

Huvitav on ka paleede ajalooline taust, mille seinte vahel on aja jooksul olnud mitmeid erinevaid kasutusviise, sealhulgas mungakloostri, haigla ja sõjaväebarakkide funktsioonid. Pinacoteca Nazionale di Bologna pakub seega võimalust nautida märkimisväärset kunstikogu ajaloolises ja inspireerivas keskkonnas.

10. Archiginnasio di Bologna

Bologna Vaatamisväärsused

Archiginnasio di Bologna, Bologna ülikooli ajalooline hoone, on märkimisväärne hariduslik ja kultuuriline vaatamisväärsus. See uhke ehitus on olnud oluline haridusasutus juba sajandeid, olles algselt ehitatud 16. sajandil. 

Hoone on tuntud oma kauni sisekujunduse poolest, mis hõlmab freskode, vapide ja skulptuuridega kaunistatud galeriisid ning esile tõstetud on Anatomical Theatre, mis on säilinud alates 17. sajandist. 

Praegu on Archiginnasio di Bologna koduks Bologna ülikooli arhiivile ning see hõlmab suurt raamatukogu, mis sisaldab haruldasi ja väärtuslikke trükiseid. Külastades seda märkimisväärset hoonet, avastavad külastajad hariduse ja kultuuri sügavalt juurdunud traditsioone, mis on osa Bologna ajaloolisest identiteedist.

11. Sanctuary of the Madonna di San Luca

Sanctuary of the Madonna di San Luca on Bologna üks tuntumaid ja armastatumaid vaatamisväärsusi. See ajalooline basiilika asub Colle della Guardia mäel, umbes 300 meetri kõrgusel merepinnast, pakkudes suurepärast vaadet Bologna linnale. Basiilika ehitati 18. sajandil, et hoida Madonna di San Luca ikooni, mis on olnud palverännakute sihtkoht sajandeid.

Üks selle pühapaiga unikaalseid omadusi on peaaegu nelja kilomeetri pikkune kaetud käik, mis ulatub linna südamest mäe tippu. See käik, mis koosneb 666 kaarest, on ainulaadne arhitektuuriline saavutus ja pakub meeldejäävat palverännaku kogemust. Basiilika ise on kaunilt kaunistatud ja sellel on muljetavaldav kupel, mis on nähtav paljudest Bologna punktidest.

Kokkuvõtteks

Bologna on ajalooline ja kaunis linn Itaalia südames, kus saate sukelduda ajalukku, kogeda rikkalikku kultuuri, imetleda silmapaistvat kunsti ning nautida rikkalikke maitseid ja värve. Olles üks vanimaid ülikoolilinnu maailmas, peegeldab Bologna sügavat hariduslikku traditsiooni ja intellektuaalset pärandit.

Lisaks oma ajaloolisele ja kultuurilisele tähtsusele on Bologna ka gastronoomiline pealinn, kus külastajad saavad proovida mõnda parimat Itaalia toitu. Turud pakuvad värsket toodangut ja kohalikke eripärasid, samal ajal kui restoranid serveerivad maitsvaid traditsioonilisi roogasid.

Lõpuks on Bologna koht, mis pakub unikaalseid vaatamisväärsusi ja kogemusi. Linn on tuntud oma kauni arhitektuuri, vanade tornide, mälestiste ja kirikute poolest, mis kõik lisavad sellele linnale erilise võlu. Kõik need aspektid teevad Bolognast linna, mida lihtsalt tuleb külastada Itaaliasse reisides.

Scroll to Top