Kanaari saared

Avastage Kanaari saarte maagiline võlu!

Kanaari saared, või Canarias, nagu hispaanlased neid nimetavad, on Hispaania autonoomne piirkond ja üks Euroopa Liidu äärepunkte. Asudes Atlandi ookeanis, Aafrika looderanniku lähedal, on need saared erakordselt populaarsed tänu oma mõõdukale kliimale aastaringselt, mis on teeninud neile hüüdnime „igavese kevade saared“.

Arhipelaag koosneb seitsmest peamisest saarest: Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera ja El Hierro. Lisaks kuuluvad Kanaaride hulka ka mitmed väiksemad saared ja kaljud. Saared tekkisid vulkaanilise tegevuse tulemusel umbes 30 miljonit aastat tagasi ja vulkaaniline päritolu on näha nii saarte maastikes kui ka geoloogilises mitmekesisuses.

Tenerife on suurim saar ja selle tipp-punkt, Teide vulkaan, on Hispaania kõrgeim tipp ning ühtlasi ka maailma kõrgeim vulkaan saarelt mõõdetuna. Teide rahvuspark on UNESCO maailmapärandi nimistus ja see on üks kõige külastatumaid loodusparke maailmas. Tenerife on tuntud ka oma kosmopoliitse pealinna Santa Cruz de Tenerife poolest, mis korraldab üht suurimat ja värvikirevamat karnevali maailmas.

Gran Canaria on tuntud oma mitmekesiste maastike poolest, mille tõttu on seda nimetatud “miniatuurseks kontinendiks”. Siit leiab kõike alates lopsakatest metsadest kuni kõrbeliivadeni. Pealinn Las Palmas de Gran Canaria on tuntud oma ajaloolise Vegueta linnaosa ja kauni Las Canterase ranna poolest.

Lanzarote on tuntud oma ainulaadse maastiku poolest, mille on kujundanud vulkaaniline tegevus, eriti Timanfaya rahvuspargis, kus külastajad saavad näha erinevaid vulkaanilisi moodustisi. Saar on tuntud ka César Manrique poolt loodud arhitektuurse ja kunstilise pärandi poolest, kes kasutas oma töödes looduslikke vulkaanilisi elemente.

Fuerteventura on kuulus oma pikimate liivarandade poolest Kanaaridel, mis meelitavad surfareid ja päikesearmastajaid üle maailma. Saare lähedal asuvad väikesed saared nagu Isla de Lobos pakuvad vaiksemat puhkust.

La Palma, tuntud ka kui “La Isla Bonita” (Ilus saar), on üks rohelisemaid saari, kus on tihedad metsad ja selge taevas, mis teeb sellest ideaalse koha astronoomiahuvilistele. La Gomera on koduks ainulaadsele vilekeelele, Silbolele, mida kasutatakse veel tänapäevalgi saare mägistes piirkondades suhtlemiseks.

El Hierro, kõige väiksem ja kaugem peasaartest, on tunnustatud kui UNESCO biosfääri reservaat ja see on tuntud oma pühendumuse poolest jätkusuutlikkusele. Vähesem külastatavus teeb sellest ideaalse sihtkoha rahu ja vaikust otsivatele loodusesõpradele.

Kõikidel Kanaari saartel on oma ainulaadsed traditsioonid, köök ja kultuur, mis koos aastaringse päikese ja lummavate loodusvaadetega teevad sellest sihtkohast tõelise pärli. Piirkond on kultuuriliselt rikas, olles aegade jooksul saanud mõjutusi mitte ainult Hispaaniast, vaid ka Aafrikast ja Lõuna-Ameerikast, luues ainulaadse segu, mis peegeldub nii kanaarlaste toidus, muusikas kui ka kunstis.

Kanaari saarte lipp
Kanaari saarte lipp
Kanaari saarte vapp
Kanaari saarte vapp
 • Riik: Hispaania
 • Suurim saar: Tenerife
 • Pealinn: Santa Cruz de Tenerife ja
  Las Palmas de Gran Canaria
 • Rahaühik: euro (EUR)
 • Riigikeel: Hispaania keel
 • Rahvaarv: 2.17 milj.
 • Pindala: 7493 km2
 • Ajavöönd: GMT 0
 • Riigikord : Hispaania autonoomne piirkond
 • Suunakood: 34
 • Domeen: .es , .cn
 • Liiklus: parempoolne
Kanaari saared

Asukoht, kliima ja ilm

Kanaari saared asuvad Atlandi ookeanis, umbes 100 km Loode-Aafrika ranniku ees ja ligikaudu 1100 km lõuna pool Hispaania mandriosa. Selle unikaalse asukoha tõttu kohtuvad Kanaaridel Aafrika, Euroopa ja Atlandi ookeani mõjutused, luues omapärase ja köitva keskkonna. See on otsekui maailma risttee, kus on mõjutusi nii Aafrika, Lääne-Euroopa kui ka Ladina-Ameerika kultuurist.

Mis puutub kliimasse, siis on Kanaari saared tõeliseks paradiisiks. Seda nimetatakse sageli “igavese kevade” saarteks, ja põhjusega. Kliima on subtroopiline ja seda mõjutavad peamiselt Atlandi ookeani hoovused ja passaatuuled. Üldiselt on ilm aastaringselt meeldiv, kus suved on kuivad ja mitte liiga palavad, samas kui talved on leebemad ja niiskemad.

Eriti talvel on see eestlaste jaoks täiuslik põgenemine külmast ja pimedast Põhjamaa kliimast. Temperatuurid langevad harva alla 18 kraadi, mis teeb saartest ideaalse talvepuhkuse sihtkoha. Teadupärast on eestlased suured saunafännid, kuid Kanaaridel saate nautida teistsugust soojust – sellist, mis tuleb otse päikesest.

Suved on Kanaaridel pigem kuumad, kuid mitte liiga lämmatavad, tänu Atlandi tuultele. Suvel võivad temperatuurid tõusta kuni 28-30 kraadini, kuid see on veel talutav, eriti kui olete pärit Eestist, kus suvi võib olla ettearvamatu ja lühike. Suvekuudel saate nautida selget sinist taevast, väheste pilvedega, mis on ideaalne päevitamiseks või veespordialade harrastamiseks.

Väga oluline on märkida, et kuigi Kanaari saared on geograafiliselt üsna lähedased, võib kliima saarte vahel olla üllatavalt erinev. Näiteks on Lanzarote ja Fuerteventura palju kuivemad ja vähem mägised kui Tenerife või La Palma, mis tähendab, et nad on ka soojemad ja vähem tuulised.

Lisaks on saartel ka teatud mikrokliima nähtused. Näiteks võib Tenerife lõunaosa olla palju kuivem ja päikeselisem kui põhjaosa, mis on rohelisem ja sajab rohkem vihma. See annab reisijatele võimaluse kogeda mitmeid erinevaid looduskeskkondi isegi ühe ja sama saare piires.

Kokkuvõtteks on Kanaari saarte asukoht ja kliima midagi, mis muudab selle sihtkoha nii eriliseks. Kas otsite põgenemist Eesti külmast talvest või lihtsalt soovite nautida mõnusat suvepäeva, Kanaarid pakuvad teile ideaalseid tingimusi aastaringselt!

Kanaari saared

Ajalugu ja kultuur

Kanaari saarte ajalugu ja kultuur on sama mitmekihilises kui nende maastikud. Enne eurooplaste saabumist olid need saared guantšide – põliselanike – asuala, kelle esivanemad olid pärit Põhja-Aafrikast. Guantšide kultuur oli matrilineaarne ja hõimupõhine, kusjuures iga saar oli jagatud erinevateks territooriumideks või kuningriikideks.

Ajalugu

Guantšide aeg

Guantšid olid kivist tööriistadega põlluharijad ja kariloomade kasvatajad, kes ehitasid kivist elamuid ja piirdemüüre. Nad rajasid ka kivikalmeid ja pühapaiku, mis näitavad nende usulisi kombeid. Üks põnevaid aspekte nende kultuuris oli mummifitseerimise traditsioon, mille käigus säilitati kõrgelt austatud isikuid. Nende keel, mida tänapäeval nimetatakse guantšide keeleks, on välja surnud, kuid mõned sõnad on säilinud tänapäeva Kanaari saarte murrakutes.

Eurooplaste saabumine

Hispaanlased hakkasid Kanaari saartele jõudma 14. sajandi lõpus, märkides algust konfliktidele ja vallutustele, mis lõpuks viisid guantšide allasurumiseni. Saarte strateegiline asukoht Atlandi ookeani kaubateedel muutis nad oluliseks peatuseks uutele avastajatele ja meresõitjatele. Saarte vallutamine oli aga keeruline ja vägivaldne protsess, mis kestis üle sajandi. 1496. aastal, pärast Tenerife vallutamist, olid kõik Kanaari saared Hispaania krooni all.

Suhkur ja Saarte Tähtsus

Järgnevatel sajanditel muutusid Kanaari saared suhkruroo kasvatamise keskuseks, mis tõi kaasa suure majandusliku kasvu. Saared muutusid ka oluliseks orjakaubanduse sõlmpunktiks, tuues Aafrika tööjõudu suhkrurooistandustesse. Kanaari saarte tähtsus kaubandusliku vahesaarena kasvas eriti pärast Ameerika avastamist, kuna paljud avastusretked, kaasa arvatud Kolumbuse oma, peatusid seal varude täiendamiseks.

Piraatlus ja Konfliktid

Saarte strateegiline asukoht tõi kaasa ka piraatluse, mis oli 15. ja 16. sajandil tõsine probleem. Lisaks Hispaania ja Inglismaa vahelistele konfliktidele 16. sajandil olid saared sageli rünnakute sihtmärgiks, mille kuulsaimaks näiteks on Sir Francis Drake’i ebaõnnestunud rünnak Tenerife vastu 1595. aastal.

18. ja 19. Sajand

18. ja 19. sajandil muutusid saared strateegiliseks punktiks ka kaugematele kaubandusteedele Aafrika ja Ameerika vahel. Saared kasutasid oma geograafilist asukohta, et arendada oma põllumajandust ja kaubandust. Sellel ajal suurenes ka saarte tähtsus viinamarjakasvatuse ja veinitootmise valdkonnas.

20. Sajandi Muutused

20. sajand tõi kaasa suuri poliitilisi muutusi, kaasa arvatud Hispaania kodusõda ja Francisco Franco diktatuuri. Kanaari saared mängisid olulist rolli Hispaania kodusõjas, kuna Franco lendas Kanaaridelt mandri-Hispaaniasse, et alustada sõjalist ülestõusu. Franco valitsuse ajal kasutati saari poliitiliste vangide pagenduskohana.

Pärast Franco surma ja demokraatlikku üleminekut Hispaanias said Kanaari saared suure autonoomia, mis võimaldas neil arendada oma valitsusasutusi ja säilitada oma unikaalset kultuuripärandit.

Kultuur

Kanaari saartel on olnud sajandite jooksul mitmekesine rahvastik, kaasa arvatud hispaanlased, portugallased, ja Aafrikast pärit orjad, samuti immigrandid Lõuna-Ameerikast ja isegi Iirimaalt ja Suurbritanniast. See kultuuride kogumik on loonud saartele erilise identiteedi, mis ühendab hispaania, aafrika ja ladina-ameerika mõjusid.

Kanaari Köök

Kanaari saarte köök peegeldab saarte kultuurilist mitmekesisust. Tuntud on papas arrugadas (“kortsulised kartulid”) koos mojo-kastmetega, mis võivad olla nii rohelised (mojo verde) kui ka punased (mojo rojo) sõltuvalt kasutatavatest pipradest ja muudest koostisosadest. Samuti on saartel tuntud kala- ja mereandide rohkus ning gofio, jahvatatud röstitud teraviljast valmistatud toit, mis pärineb guantšide ajastust.

Muusika ja Tants

Kanaari saarte muusikas ja tantsus on samuti näha erinevaid kultuurilisi mõjusid. Folgižanris on populaarsed isa, folías ja malagueñas, mis tihti kaasnevad traditsioonilise stringipilliga nimega timple. Karneval on aasta kõige olulisem kultuurisündmus, eriti Tenerifel, kus toimuvad suurejoonelised paraadid ja maskiballid, mis meelitavad kohale turiste üle maailma.

Kunst ja Kirjandus

Kanaari saartel on sündinud või leidnud inspiratsiooni paljud kunstnikud ja kirjanikud. César Manrique, Lanzarote kõige kuulsam kunstnik, on hea näide sellest, kuidas kohalikud loodusvarad ja kultuuriline pärand on kombineeritud, et luua ainulaadne ja jätkusuutlik kunstivorm. Tema tööd rõhutavad saare looduslikku ilu, kasutades vulkaanilist maastikku skulptuuride ja arhitektuuri loomiseks. Kirjanduses on saarte poeetide ja kirjanike tööd sageli kajastanud saarte ilu, aga ka nende rahva rännet ja identiteeti.

Kanaari saared

Kanaari saarestik koosneb seitsmest peamisest saarest ja mõnest väiksemast, igaühel oma ainulaadne iseloom ja võlu. Asustatud saari on aga kokku 8 ja need on:  Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote, Fuerteventura, Palma, La Gomera, El Hierro ja La Graciosa.

Tenerife

Tenerife

Tenerife on otsekui looduslik kunstiteos, mis on loodud vulkaanide, ookeanide ja tuule koostöös. Tenerife on Kanaari saarestiku suurim saar ja ühtlasi kõige mitmekesisem, pakkudes nii dramaatilisi maastikke kui ka lummavaid kultuurisündmusi.

Loodus ja avastamine

Tenerife’i looduse kroonijuveel on kahtlemata Teide rahvuspark, mille keskel kõrgub Hispaania kõrgeim tipp, Teide vulkaan. Rahvuspark on tõeline mekka matkajatele, pakkudes mitmeid radu läbi vulkaanilise maastiku. Ja ärge unustage kaabelrongiga mäe tippu sõita – vaated on lihtsalt hingematvad!

Rannad ja veetegevused

Tenerife’i rannad on erakordsed oma musta vulkaanilise liiva poolest, mis annab neile ainulaadse välimuse. Playa de las Américas ja Los Cristianos on populaarsed valikud, kuid kui otsite midagi rahulikumat, siis proovige näiteks El Médano randa. Veetegevuste osas on saar tõeline paradiis: sukeldumine, surfamine, purjelauasõit ja palju muud.

Kultuur ja traditsioon

Tenerife ei ole ainult looduslik paradiis, vaid ka kultuuriline sulatusahi. Saarel on rikkalik ajalugu, mis ulatub Guanche pärismaalastest kuni Hispaania kolonisatsioonini. Kindlasti tasub külastada La Laguna ajaloolist keskust, mis on UNESCO maailmapärandi nimekirjas. Siin saate tutvuda traditsioonilise Kanaari arhitektuuri ja eluviisiga.

Toit ja joogid

Tenerife köök on segu Hispaania ja Aafrika mõjudest, pakkudes roogasid nagu “papas arrugadas” („kortsus kartulid“) ja “mojo picon” (vürtsikas kaste). Ärge unustage proovida ka kohalikke veine ja likööre, eriti kuulsat mesilikööri „ron miel“.

Üritused ja festivalid

Tenerife on kuulus oma värvikate festivalide poolest. Kõige tuntum neist on Santa Cruzi karneval, mis on üks suurimaid ja värvikamaid Hispaanias. Lisaks on saarel hulgaliselt teisi kultuuriüritusi ja festivale, alates klassikalisest muusikast kuni elektronimuusika ja jazzini.

Kokkuvõttes on Tenerife tõeline unistuste sihtkoht, mis pakub palju enamat kui lihtsalt ilusat ilma ja kauneid randu. Selle mitmekesine loodus, rikkalik kultuur ja suurepärane toiduvalik teevad saarest ideaalse koha nii seikluste otsijatele kui ka neile, kes soovivad lihtsalt lõõgastuda ja nautida elu parimaid külgi. Kui teil on võimalus, siis Tenerife on kindlasti koht, mida ei tohiks vahele jätta!

Fuerteventura

Fuerteventura

Fuerteventura on Kanaari saarte suuruselt teine saar, mis pakub rikkalikku avastamisrõõmu ja võlub oma imekaunite randade ja suurepäraste surfamisvõimalustega.

Imelised Rannad

Fuerteventura on ennekõike kuulus oma uskumatult kaunite ja laiaulatuslike randade poolest. Olgu selleks siis Corralejo looduskaitsealal asuv valge liiv või Costa Calma lõputu kuldne rannariba, siin on iga rannasõbra jaoks midagi. Vesi on kristallselge ja kuna saare läänekülg on suhteliselt tuulevaikne, siis sobivad need rannad suurepäraselt ujumiseks ja snorgeldamiseks.

Spordi- ja Veetegevused

Kui rääkida veespordist, siis Fuerteventura on tõeline meka surfajatele. Siin on suurepärased tingimused nii algajatele kui ka kogenud lainelõhkujatele. Lisaks saab harrastada veelauasõitu, purjelauasõitu ja kitesurfi. Selle kõige tõttu peetakse siin igal aastal ka arvukalt rahvusvahelisi võistlusi.

Ajalugu ja Kultuur

Fuerteventura ei ole ainult liiv ja meri. Saarel on ka rikkalik ajalugu ja kultuur. Betancuria, mis oli Kanaari saarte esimene Euroopa asula, on täis ajaloolisi vaatamisväärsusi, alates kirikutest ja lõpetades muuseumidega. Kultuurihuvilistel soovitan kindlasti külastada ka La Alcogida ekomuuseumi, mis annab ülevaate saare traditsioonilisest eluviisist.

Loodus ja Matkamine

Veel üks Fuerteventura pärl on selle loodus. Kuigi esmapilgul võib saar tunduda kõrbele sarnanev, siis tegelikult leidub siin palju rohelust ja mitmekesist floorat. Saare keskosas asub Tindaya mägi, mis on suurepärane matkamiseks ja pakub hämmastavaid vaateid ümbritsevale maastikule.

Toit ja Joogid

Mis oleks reis ilma autentse kohaliku toiduelamuseta, eks? Fuerteventura on eriti kuulus oma kitsejuustu poolest, mis on kohaliku lehmapidamise tulemus. Kindlasti proovige ka kohalikku kala ja mereande, eriti kuulsat “vieja” kala, mis on üks kohalike lemmikuid.

Lõpetuseks

Fuerteventura on imeline sihtkoht, mis pakub enamat kui lihtsalt rannapuhkust. Siin saab nautida mitmekülgset loodust, rikkalikku ajalugu ja kultuuri ning fantastilist kohalikku toitu. Kas olete valmis oma järgmiseks suureks seikluseks? Fuerteventura ootab teid avasüli!

Gran Canaria

Gran Canaria

Kuigi Gran Canaria  võib esmapilgul tunduda lihtsalt veel ühe päikeselise puhkekohana, on sellel saarel palju rohkem pakkuda. Saare keskel asuvad kõrged mäed ja sügavad orud, põhjaosas leidub troopilisi metsi ning lõuna pool on tüüpilised liivarannad. Kõige selle juures on Gran Canaria ka tõeliselt kosmopoliitne, pakkudes külastajatele nii rahvusvahelist meelelahutust kui ka autentset kohalikku kultuuri.

Loodus ja matkamine

Gran Canaria on tõeline paradiis loodusesõpradele. Selle eriilmelised maastikud pakuvad mitmekülgseid matkaradu, mis viivad läbi mägede, kõrbete ja metsade. Roque Nublo ja Pico de las Nieves on kaks kuulsat tippu, mis pakuvad fantastilisi vaateid ja on must-see kohtadeks neile, kes soovivad kogeda saare looduslikku ilu.

Rannad ja veesport

Gran Canaria rannad on samuti mitmekesised. Maspalomas ja Playa del Inglés on kaks kuulsat randa, mis meelitavad tuhandeid päevitajaid ja veespordi entusiaste. Surfamine, purjelauasõit, snorkeldamine – võimalused on lõputud!

Kultuur ja ajalugu

Gran Canaria kultuurilist mitmekesisust näitab kõige paremini saare pealinn Las Palmas. Linnas leidub mitmeid ajaloolisi vaatamisväärsusi, nagu näiteks Santa Ana katedraal ja Casa de Colón, kus väidetavalt peatus Kristofer Kolumbus oma teekonnal Ameerikasse.

Toidukultuur

Mis puutub toidukultuuri, siis Gran Canaria pakub suurepärast segu Hispaania, Aafrika ja Lõuna-Ameerika köögist. Kindlasti proovige kohalikke roogasid nagu „ropa vieja“ või „bienmesabe“, mis on magus mandlipõhine magustoit. Samuti on saarel lai valik mereande, mida saab nautida otse ookeani kaldal.

Üritused ja meelelahutus

Kui olete kultuurihuviline, siis Gran Canaria pakub aastaringselt palju põnevaid festivale ja üritusi. Näiteks saab nautida karnevale, filmifestivale ja isegi rahvusvahelist jazzifestivali.

Kokkuvõttes on Gran Canaria tõeline paradiis, mis pakub midagi igaühele – olgu te siis looduse-, ajaloo-, kultuuri- või lihtsalt hea toidu nautija. Seega, kui te otsite sihtkohta, mis suudab pakkuda nii mitmekesist kogemust, siis Gran Canaria on koht, kuhu kindlasti tasub minna!

Lanzarote

Lanzarote

Lanzarote, Kanaari saarte idapoolseim saar, on üks omanäolisemaid saari selles Atlandi ookeanis paiknevas vulkaanilises arhipelaagis. Tuntud oma dramaatiliste maastike, traditsioonilise arhitektuuri ja César Manrique loodud ainulaadsete kunstiteoste poolest, pakub Lanzarote külastajatele erilist kombinatsiooni looduslikust ilust ja kultuurilisest rikkusest.

Kui maa ja meri ühinevad

Lanzarote on tuntud oma ainulaadse maastiku poolest, mis on vulkaanilise tegevuse tulemus. Timanfaya rahvuspark on üks saare peamisi vaatamisväärsusi, kus saate näha vulkaanikraatreid, laavavälju ja geisreid. Park on nagu üks suur loodusmuuseum, kus saab lähemalt tutvuda vulkaanide ja maakoores toimuvate protsessidega.

Elu allpool veepinda

Rannikualad on samuti uskumatult kaunid, pakkudes suurepäraseid võimalusi veespordiks nagu snorgeldamine ja sukeldumine. Lanzarote ranniku all peitub veel üks maailm: rikkalik veealune ökosüsteem, mis on koduks paljudele eri liiki kaladele ja mereorganismidele. Üks parimaid sukeldumiskohti on Puerto del Carmen, kus asub ka suurepärane sukeldumiskeskus.

Kunst ja arhitektuur

Lisaks looduskaunitele vaadetele on Lanzarote ka kultuuriliselt rikas. Kuulus arhitekt ja kunstnik César Manrique on jätnud saarele oma jälje mitme erakordse kunstiteosega, nagu näiteks Jameos del Agua, mis on loodud ühte laavatunnelisse. Tema teosed on integreeritud looduskeskkonda, pakkudes unikaalset kooslust kunsti ja looduse vahel.

Veinikultuur

Lanzarote on samuti tuntud oma veinitootmise poolest. Tänu vulkaanilisele pinnasele on siin mõned Hispaania parimad veiniaiad. Kui te olete veinisõber, siis ärge jätke kasutamata võimalust külastada mõnda veinikeldrit ja degusteerida kohalikke sorte, nagu Malvasia.

Päike ja tuul

Päikesejumaldajad võivad nautida saare imelisi randu, nagu näiteks Playa Blanca või Playa de Papagayo. Kuigi saar on tuuline, leidub siiski piisavalt päikeselisi ja vaiksemaid nurki, kus päevitada ja ujuda.

Lanzarote on tõeliselt mitmekülgne sihtkoht, mis pakub midagi igaühele. Selle dramaatilised maastikud, kultuurilised vaatamisväärsused ja veetegevused teevad sellest ideaalse koha nii aktiivsetele avastajatele kui ka neile, kes otsivad lihtsalt puhkust ja rahu. Ükskõik, kas olete seikleja või rahulikuma puhkuse otsija, Lanzarote ei jäta teid külmaks.

La Palma

La Palma

La Palma, mida tuntakse ka kui “La Isla Bonita” ehk ilusa saare nime all, on Kanaari saarte lääneosas paiknev pärl, mis võlub oma lopsakate metsade, järskude kaljude ja puutumatute musta liivaga randadega. Astronoomiasõprade paradiisina tuntud tänu oma selgele taevale ja maailmatasemel observatooriumidele, pakub La Palma a unikaalset segu teadusest ja loodusest, kutsudes avastama selle saare sügavat ja rikkumatut ilu.

Matkarajad ja Loodus

La Palma on tõeline paradiis matkahuvilistele. Caldera de Taburiente rahvuspargis saate jalutada läbi metsade, mööda jõgesid ja mööda kraatreid, mis pakuvad hingematvaid vaateid. Saare lõunapoolsem osa pakub vulkaanilist maastikku, mis kontrastib põnevalt saare roheliste aladega. Seal leidub palju endemilisi taimeliike ja linnustikku, mis teevad saare eriti ahvatlevaks neile, kes armastavad loodust ja fotograafiat.

Astronoomia ja Tähetornid

La Palma on tuntud oma selge taeva ja minimaalse valgusreostuse poolest, mistõttu on siin üks Euroopa parimaid tähetornide komplekse. Roque de los Muchachos on kõrgeim punkt saarel ja siit avaneb imeline vaade nii maale kui taevasse. Astronoomiahuvilistel on võimalus osaleda giidiga ekskursioonidel ja vaadelda tähti läbi professionaalsete teleskoopide.

Ajalugu ja Arhitektuur

Ajalooliselt on La Palma olnud tähtis suhkruroo ja banaanikasvatuse keskus, ning selle mõjud on näha saare arhitektuuris ja kultuuripärandis. Santa Cruz de La Palma, saare pealinn, on täis ajaloolisi hooneid, kirikuid ja kauneid koloniaalseid fassaade. Võtke aega, et jalutada mööda saare kitsaid tänavaid ja külastada kohalikke turge, et saada osa sellest rikkalikust kultuuripärandist.

Rannad ja Meretegevused

Kuigi La Palma ei pruugi olla esimene valik neile, kes otsivad pelgalt rannapuhkust, on siingi mitmeid kauneid randu. Musta liivaga rannad nagu Puerto Naos ja Charco Verde pakuvad võimalusi päevitamiseks ja ujumiseks. Veesport, eriti sukeldumine ja snorkeldamine, on populaarsed tegevused, kuna meri ümber La Palma on erakordselt selge.

Kultuur ja Traditsioonid

La Palma kultuur on segu Hispaania ja Aafrika mõjudest, ja seda on tunda nii toidus kui ka muusikas. Ärge jätke kasutamata võimalust proovida kohalikke roogasid nagu “mojo picon” või “ropa vieja” ning nautida autentset Kanaari atmosfääri.

Lõpetuseks

La Palma on kaunis ja mitmekülgne saar, mis pakub küllaga võimalusi nii aktiivse puhkuse kui ka lõõgastava loodusnautimise jaoks. Olenemata sellest, kas olete loodusfotograaf, ajalookütt või lihtsalt rahu ja vaikuse otsija, leiate siit midagi enda jaoks.

La Gomera

La Gomera

La Gomera, väiksem saar Kanaaride seas, on tuntud oma vihmametsade ja terrasspõldude poolest, mis rõõmustavad matkajaid ja loodusearmastajaid. Selle saare südameks on Garajonay rahvuspark, UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv aardekamber, mis kaitseb üht Euroopa vanimat metsa. La Gomera on ka koduks ainulaadsele vilekeelele – silbo gomerale, mis kajab üle saare orude ja on tunnistus kohalikust kultuuripärandist.

Imeilus Loodus ja Matkarajad

La Gomera on tuntud oma imelise looduse poolest. Garajonay rahvuspark on UNESCO maailmapärandi nimistus ja pakub erinevaid matkaradasid läbi loorberimetsade, mägede ja orgude. Need metsad on osa makaroneesia loorberimetsade ökosüsteemist, mis annab neile ainulaadse ja müstilise ilme. See on ideaalne koht meditatiivseks matkamiseks ja looduse nautimiseks.

Silbo Gomero – Fluitatud Keel

Üks asi, mis teeb La Gomera ainulaadseks, on selle põliselanike pärand – Silbo Gomero, fluitatud keel, mis on pärit saare kohalikest Guanche hõimudest. Kuigi fluitamine võib esmapilgul tunduda ebatavaline, on see osa saare ajaloolisest ja kultuurilisest identiteedist ning seda õpetatakse isegi koolides.

Ajalugu ja Kultuur

La Gomera on täis ajalugu. Kolumbus peatus siin oma esimesel reisil Ameerikasse, ja saarel on mitmeid ajaloolisi kohti, mis mälestavad seda sündmust. Samuti leidub saarel arvukalt endisi suhkruroo istandusi ja ajaloolisi ehitisi, mis räägivad saare pikaajalisest suhkrutootmise ajaloost. Kui te olete ajaloohuviline, siis La Gomera pakub teile rikkalikku minevikku, mida avastada.

Toit ja Vein

La Gomera köök on lihtne, kuid maitseküllane. Kohalikud eripärad nagu “almogrote” (juustupasta), erinevad kala- ja liharoad ning La Gomera veinid pakuvad gastronoomilist naudingut. Siin saab nautida toitu, mis on valmistatud kohalikest, värskeimatest koostisosadest.

Lõõgastav Rannapuhkus

Kuigi La Gomera ei ole tuntud oma suurte randade poolest, leidub siiski kaunis rannariba, mis pakub lõõgastavat rannapuhkust. Musta liiva ja selge vee kombinatsioon loob suurepärase võimaluse päevitamiseks ja ujumiseks.

Kokkuvõtteks

La Gomera on üks Kanaari saarte vähemtuntud pärlitest, mis pakub midagi igale maitsele: alates imelistest matkaradadest ja ajaloolistest vaatamisväärsustest kuni ainulaadse kultuuri ja toiduelamuseni. Kui soovite põgeneda massiturismi eest ja kogeda midagi tõeliselt autentset, siis on La Gomera just see koht.

El Hierro

El Hierro

El Hierro, Kanaaride arhipelaagi kõige lõunapoolsem asustatud saar, on oma jõulise looduse ja rahuliku atmosfääriga justkui aegumatu oaas. Seda tunnustatakse kui UNESCO biosfääri reservaat, pakkudes suurepäraseid sukeldumispaiku ja kristallselget vett, mis teevad sellest ideaalse sihtkoha neile, kes otsivad puhkust massiturismist.

Ehtne ja Puutumatu

Kui otsite ehtsat ja rahulikku kogemust, siis El Hierro on see õige koht. Siin ei kohta te suuri hotelle ega rahvamasse, vaid leiate end puutumatu looduse, vaiksete külade ja südantsoojendava kohaliku külalislahkuse embuses.

Loodus ja Aktiivne Puhkus

El Hierro on vulkaaniline saar, millel on dramaatiline maastik: kaljused rannikud, mägised tippudena kõrguvad alad ja lopsakas mets. Saar on tuntud oma sukeldumisvõimaluste poolest, eriti Mar de las Calmas piirkonnas, kus on üks maailma kõige selgemaid vetesid. Lisaks sellele on saar ka matkajate paradiis, kus on rohkelt radu, mis viivad teid läbi saare ainulaadse geoloogia ja taimestiku.

Taastuvenergia ja Jätkusuutlikkus

El Hierro on globaalse tähelepanu keskpunktis tänu oma püüdlustele olla 100% taastuvenergial töötav saar. Suur tuule- ja hüdroelektrijaam tagavad, et saar on eeskujuks teistele, kuidas saavutada keskkonnasõbralik ja jätkusuutlik energiasüsteem.

Ajalugu ja Kultuur

El Hierro on saanud nime “Meridiaani saar” selle järgi, et see oli kunagi nullmeridiaani asukoht vanadel kaartidel. Saarel on rikkalik ajaloo- ja kultuuripärand, alates aegadest, mil seda asustasid Guanche hõimud, kuni tänaseni, kus saarel on mitmeid festivale ja traditsioone, mis ühendavad selle minevikku ja olevikku.

Kõõk ja toit

Saare eraldatus on loonud rikkaliku ja ainulaadse köögi. Siin on oluline osa mereannitel, aga ka kohalikel köögiviljadel ja juurikatel. Eriti populaarsed on kohalikud juustud ja veinid, mis on saanud mõjutusi nii mandrilt kui ka naabersaartelt.

Kokkuvõtteks

El Hierro on saar, mis pakub enamat kui vaid ilusat maastikku ja rahulikku atmosfääri. See on koht, kus saate nautida aeglase elutempo võlusid, süveneda kohalikku kultuuri, ajalukku ja traditsioonidesse ning näha, kuidas üks väike saar on võtnud südameasjaks olla jätkusuutlik ja roheline. Selle saare külastamine on nagu aja maha võtmine ja elu nautimine oma kõige ehedamas vormis.

La Graciosa

La Graciosa

La Graciosa, vaid mõne kilomeetri kaugusel Lanzarotest põhja pool, on väikseim asustatud Kanaari saar, kus liiklusmüra asendub vaikuse ja rahu saatel liikuva jalgrattaga. Selle liivased teed ja kauged rannad meelitavad ligi neid, kes otsivad lihtsust ja põgenemist igapäevaelu kiirustamisest, pakkudes külastajatele unikaalset võimalust aeglustada ja nautida elu saare rütmis.

Puutumatu Paradiis

La Graciosa on ainus asustatud saar Kanaaridel, kus pole asfalteeritud teid. Siin saate nautida saare unikaalset maastikku, mis meenutab kõrbe ja ranniku sulamit, ilma mootorsõidukite müra ja heitgaasideta. Saare atmosfäär on tõesti lõõgastav ja rahustav, mõeldud neile, kes soovivad eemalduda igapäevaelu rutiinist.

Looduse Ime

La Graciosa on osa Chinijo arhipelaagist ja kaitstud looduskaitsealana. See tähendab, et saar pakub hämmastavaid looduselamusi, alates selle imekaunistest randadest nagu Playa de las Conchas ja Playa La Cocina kuni selle lõputute liivadüünideni.

Veemõnud

Kas olete huvitatud snorgeldamisest või sukeldumisest? La Graciosa rikkalik meremaailm on tõeline paradiis neile, kes armastavad veesporti. Võimalused kalapüügiks on samuti suurepärased, eriti kui soovite proovida kohalikke tehnikaid.

Kultuur ja Elustiil

La Graciosa elanikud, kes on enamasti kohalikud kalurid ja nende pered, on tuntud oma sõbralikkuse ja külalislahkuse poolest. Kui olete saarel, ärge unustage külastada Caleta del Sebo, peamist asulat, kus saate proovida kohalikku gastronoomiat, mis on rikas mereandide ja värskete kalade poolest.

Seiklus Kutsub

Kuigi saar on väike, on siin palju avastamist. Rentige jalgratas või võtke matkarajad, mis viivad teid mööda saare kaunimaid nurki. Ja muidugi, ärge unustage oma fotokaamerat, sest iga hetk La Graciosal on fotovääriline!

Kokkuvõtteks

La Graciosa on tõeline pärl Kanaari saarte kroonis, mis pakub unikaalset kombinatsiooni looduse ilust, kultuurist ja lihtsusest. Selle maaliliste randade, kristallselge vee ja sõbralike inimeste abil suudab saar pakkuda unustamatut puhkust, mis teeb teid mõtlema, miks te varem siia ei tulnud.

Kanaari saarte reisijuhend

Kanaari saared

Millal on parim aeg Knaari saartele reisimiseks?

Kanaari saarte valik kui sihtkoht pakub aastaringselt peaaegu ideaalset kliimat, mida tihti kirjeldatakse kui “igavest kevadet”. Parima reisiaja määramine sõltub mitmest tegurist, sealhulgas teie isiklikest eelistustest seoses ilmastiku, hinnatasemete ja rahvarohkusega.

Kanaarid on tuntud oma pehme kliima poolest, mis varieerub rannikualadel umbes 20°C talvel ja 28°C suvel. Need saared asuvad Atlandi ookeani loodeosas, kus mõjub sooja vee ja õhu vool – Kanaari hoovus, mis aitab kaasa temperatuuride mõõdukusele.

Talv (detsember – veebruar): Talv on Kanaaridel mõõdukalt soe, mistõttu peetakse seda üheks parimaks ajaks külastamiseks, eriti kui soovite põgeneda külma Euroopa kliima eest. See on ideaalne aeg matkamiseks, golfimänguks ja teiste välistoimingute nautimiseks ilma liigse kuumuseta. Pühadeperioodil võib siiski olla rohkem külastajaid ja hinnad võivad tõusta.

Kevad (märts – mai): Kevad toob endaga suurepärase tasakaalu sooja ilma ja vähem rahvarohke turismi vahel. Loodus õitseb ja saared on täis värve, eriti märtsis ja aprillis, kui kohalikud taimestiku liigid, nagu amarüllid ja geraniumid, on täies õies. Liikuvad pühad nagu Lihavõtted võivad tuua kaasa lühiajalise külastajate arvu suurenemise.

Suvi (juuni – august): Kuigi suved on soojad, ei ole Kanaari saartel tavaliselt liiga palav, tänu kaubatuultele, mis pakuvad jahutust. Siiski, suvi on Euroopa koolivaheajad, mis toob kaasa suurima turismihooaja ja seega suurema rahvarohkuse ning kõrgemad hinnad, eriti populaarsetes turismipiirkondades. Suvi on surfarite ja teiste veespordialade harrastajate jaoks ideaalne aeg, kuna siis on tugevamad tuuled ja lained.

Sügis (september – november): Sügis on veel üks suurepärane aeg saarte külastamiseks. Ilm on endiselt soe, kuid turistide hulk hakkab vaibuma, tehes sellest meeldiva aja neile, kes otsivad rahu ja vaikust. Vesi on pärast suvekuude soojenemist ideaalne ujumiseks ning hotellide ja lennupiletite hinnad võivad olla soodsamad kui suvekuudel.

Festivalid ja sündmused: Kui soovite kogeda Kanaari saarte kultuuri, tuleks kaaluda külastust ajal, mil toimuvad olulised kohalikud festivalid ja sündmused. Näiteks Karneval Tenerifel veebruaris on üks suurimaid maailmas ja pakub värvikaid paraade ja pidustusi. Samuti on veinifestivalid, nagu Fiesta de la Vendimia Lanzarotel septembris, kus saate osaleda kohalikes traditsioonides ja maitsta saarte parimaid veine.

Parim aeg Kanaari saartele reisimiseks on väga individuaalne valik, mis peaks põhinema teie huvidele. Olgu selleks rannapuhkus, matkamine, kultuurisündmused

Mida teha Kanaari saartel

Mida näha ja mida teha Kanaari saartel?


Kanaari saared, mis on tuntud oma soojade ilmastikutingimuste, rikkaliku kultuuripärandi ja hingematvate maastike poolest, pakuvad külastajatele laia valikut tegevusi ja vaatamisväärsusi. Siin on mõned kohad ja tegevused, mida Kanaari saartel viibides kindlasti kogeda tasub.

Tenerife:

 • Teide rahvuspark: Tenerife südames asuv Teide rahvuspark on UNESCO maailmapärandi nimistus ja koduks Hispaania kõrgeimale tipule, Teide vulkaanile. Matkajad ja loodusearmastajad saavad avastada mitmekesiseid maastikke, alates kõrbetaolistest aladest kuni kuukraatrite ja vulkaaniliste kivimoodustisteni.
 • Loro Parque: See maailmatasemel loomaaed on tuntud oma eksootiliste lindude, orkade ja delfiinide etenduste poolest.
 • Siam Park: Tenerife lõunaosas asuv Siam Park on üks Euroopa suurimaid veeparke, millel on Tai-teemaline kujundus ja millel on põnevad liumäed ning basseinid.

Gran Canaria:

 • Maspalomas’i düünid: Need liivadüünid meenutavad miniatuurset kõrbe ning pakuvad suurepäraseid võimalusi päevitamiseks ja lõõgastumiseks.
 • Roque Nublo: See ikooniline kivimoodustis on Gran Canaria sümbol ning pakub matkateid ja hingematvaid vaateid saarele.
 • Las Palmas: Avastage saare pealinna, kus saate külastada Canterase randa, Vegueta ajaloolist linnaosa ja Casa de Colóni muuseumi, mis on pühendatud Kolumbuse reisidele.

Lanzarote:

 • Timanfaya rahvuspark: Lanzarote “Kuumaal” saate tunnistada Maale omast vulkaanilist tegevust ja proovida isegi vulkaanilist grilli.
 • Jameos del Agua: Kunstnik César Manrique poolt kujundatud see ainulaadne kompleks ühendab looduslikud koobastikud ja inimloomingulise disaini.
 • La Geria veinipiirkond: Proovige kohalikku veini ja vaadake ainulaadseid viinamarjaistandusi, mis on istutatud vulkaanilise tuha sisse.

Fuerteventura:

 • Corralejo looduspark: Avastage Corralejo kuulsad liivarannad ja külastage Lobos’i saart.
 • Betancuria: Külastage selle ajaloolise linna muuseume ja kirikuid, mis on ehitatud saare esimese pealinna varemetele.
 • La Oliva: See linn on tuntud oma traditsiooniliste kanaria stiilis majade ja kunstigaleriide poolest.

La Palma:

 • Roque de los Muchachos observatoorium: See on üks maailma peamisi astronoomilisi vaatluskeskusi, kust avanevad imelised vaated tähistaevasse.
 • Caldera de Taburiente rahvuspark: Pakub võimalusi matkamiseks läbi sügavate kanjonite ja männimetsade.
 • La Palma soolakad: Avastage soolaväljad ja nautige kohalikku kööki, kus domineerivad mereannid.

La Gomera:

 • Garajonay rahvuspark: Külastage seda UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvat parki, et näha prehistoorilisi laurisilva metsi.
 • Agulo: Imetlege selle väikese küla traditsioonilist arhitektuuri ja võrratuid vaateid.
 • Valle Gran Rey: Nautige selle orgu ümbritsevaid maalilisi vaateid ja lõõgastuge kohalikes rannabaarides.

El Hierro:

 • El Sabinar: Kõverad kadakapuud, mis on paindunud tuule mõjul, pakuvad ainulaadset fotovõimalust.
 • Mar de las Calmas: Sukelduge rahulikus mereosas, mis on tuntud oma rikkaliku mereelustiku poolest.
 • La Restinga: See väike kaluriküla pakub maitsvat kohalikku toitu ja lõõgastumisvõimalusi rannas.

La Graciosa:

 • Playa de las Conchas: Külastage seda ilusat randa, et nautida päikest ja ujuda kristallselges vees.
 • Montaña Amarilla: Matkake selle kollase mäe tippu, et nautida panoraamvaateid.
 • Caleta del Sebo: See on saare peamine küla, kus saate kogeda rahulikku elurütmi ja külastada kohalikke galeriisid.

Kanaari saartel on igaühe jaoks midagi – alates seikluslikust matkamisest ja sukeldumisest kuni kultuurisündmuste ja lõõgastavate päevade veetmiseni rannas. Saared pakuvad külastajatele mitmekülgset ja rikkalikku kogemuste paletti, mis jätavad kestvad mälestused.

Kanaari saared

Kuidas reisida Kanaari saartele?


Reisimine Kanaari saartele võib tunduda keeruline ettevõtmine, arvestades nende geograafilist asendit Atlandi ookeani lääneosas, Euroopa mandrist edelas. Siiski on tänapäeval mitmeid mugavaid võimalusi, kuidas jõuda nendele Hispaaniale kuuluvatele saartele, mis on tuntud oma maalilise ilu, vulkaanilise maastiku ja pehme kliima poolest. Alljärgnevalt vaatleme mitmeid viise, kuidas saab Kanaaridele reisida.

Lennukiga: Kõige levinum ja kiirem viis Kanaari saartele jõudmiseks on lennuk. Saartel on mitu rahvusvahelist lennujaama, mis teenindavad regulaarseid ja tšarterlende peamiselt Euroopast, kuid ka mujalt maailmast. Suurimad ja kõige sagedamini kasutatavad lennujaamad asuvad Tenerifel (Tenerife Põhja- ja Tenerife Lõuna-lennujaamad), Gran Canarial (Gran Canaria lennujaam), Lanzarotel (Lanzarote lennujaam) ja Fuerteventural (Fuerteventura lennujaam).

Peamised Euroopa lennufirmad, nagu Iberia, Ryanair, Vueling ja EasyJet, pakuvad otselende paljudest Euroopa suurematest linnadest. Pikaajalise lennu puhul, näiteks Ameerika Ühendriikidest või Aasiast, tuleb tavaliselt teha vähemalt üks ümberistumine mandri-Euroopa lennujaamas. Lennusõit Hispaania mandriosast, näiteks Madridist või Barcelonast Kanaari saartele kestab umbes 2,5 kuni 3 tundi.

Laevaga: Kuigi see on aeglasem valik, on võimalik reisida Kanaari saartele ka laevaga. On mitmeid parvlaevaühendusi, mis väljuvad Hispaania mandriosast, peamiselt Cádizi provintsist. Trasmediterránea ja Fred Olsen on kaks suuremat parvlaevafirmat, mis pakuvad reise saartele. Merereis võib kesta 24 kuni 48 tundi, olenevalt lõppsihtkohast ja vahepeatustest. See on populaarne valik neile, kes reisivad oma sõidukiga või otsivad merevaadetega reisielamust.

Kohalikud ja regionaalsed lennud: Kui olete juba Kanaaridel, on lihtne reisida ühelt saarelt teisele kohalike lennufirmade, nagu Binter Canarias või Canaryfly, abil. Need lennufirmad pakuvad lühikesi lende saarte vahel, tihti kestab lend alla tunni. See on mugav viis avastada mitut saart lühikese aja jooksul.

Autorendi ja teedevõrk: Kanaari saared on omavahel hästi ühendatud nii maantee- kui ka meretranspordiga. Enamikul saartel on suurepärane teedevõrk, mis võimaldab lihtsat liikumist autorendi abil. Kuigi ühistransport on saadaval ja usaldusväärne, eelistavad paljud külastajad rentida auto, et uurida saari oma tempos. Autorent on kättesaadav kõikides peamistes lennujaamades ja sadamates.

Bussiga: Kui eelistate mitte autot rentida, on bussitransport hea alternatiiv. Bussivõrgustikud on Kanaari saartel üsna kõikehõlmavad, pakkudes regulaarset ühendust peamiste linnade, randade ja huvipunktide vahel. Bussid on üldiselt puhtad, mugavad ja täpsed ning piletihinnad on mõistlikud.

Jalgrattaga või matkates: Kuigis, et see ei pruugi olla peamine viis saartele jõudmiseks, on jalgrattasõit ja matkamine populaarsed viisid saarte avastamiseks. Paljud külastajad rendivad jalgrattaid või võtavad osa juhendatud matkadest, et nautida loodust ja maalilisi vaateid.

Kanaari saartele reisimiseks on mitmeid võimalusi, alates kiiretest lennureisidest kuni maaliliste laevasõitudeni. Ükskõik millist transpordiviisi eelistate, võimaldab saarte hea ühendatus ja transpordivõrk planeerida reisi vastavalt oma ajakavale ja eelistustele.

Kanaari saared

Kasulikud reisinipid

Kanaari saared on üks Euroopa populaarsemaid puhkuse sihtkohti, pakkudes laia valikut tegevusi, alates vulkaaniliste maastike avastamisest ja lõõgastumisest valgetel liivarandadel kuni sukeldumise ja ööeluni. Siin on mõned kasulikud näpunäited, mis aitavad teil maksimaalselt nautida oma reisi Kanaaridele

Eelplaneerimine:

 • Varajane broneerimine: Kui soovite reisida tipphooajal, kaaluge oma lennupiletite ja majutuse broneerimist varakult, et tagada parimad võimalikud hinnad ja valikud.
 • Reisikindlustus: Investeerige heasse reisikindlustusse, mis katab ootamatusi alates pagasi kaotamisest kuni tervisehädadeni.
 • Pakke nimekiri: Koostage pakke nimekiri, et veenduda, et midagi olulist ei ununeks, arvestades Kanaaride mikrokliimasid ja erinevaid tegevusi.

Riietus ja kaasavõetavad esemed:

 • Kihtide kandmine: Kliima Kanaaridel võib olla ettearvamatu, nii et riietuge kihtidesse. Soojad päevad võivad kiiresti muutuda jahedaks õhtuks, eriti kõrgematel aladel.
 • Päikesekaitse: Päikesekaitsevahendid on hädavajalikud, kuna päike võib olla intensiivne, isegi pilves ilmaga. Kaasa päikesekreemi, mütsi ja päikeseprille.
 • Jalatsid: Pakkige mugavad jalatsid nii rannas kui ka matkamiseks. Kanaarid pakuvad suurepäraseid matkaradasid, mis võivad olla karmid.

Transport ja liikumine:

 • Rendiauto: Autorent annab teile vabaduse uurida saari omal käel. Veenduge, et olete tuttav kohalike liikluseeskirjadega ja et teil on kehtiv juhiluba.
 • Ühistransport: Kasutage kohalikku bussivõrku, et jõuda peamistesse vaatamisväärsustesse ja linnadesse. Bussid on tavaliselt usaldusväärsed ja taskukohased.
 • Lennud saarte vahel: Kui plaanite külastada mitut saart, kasutage kohalikke lennufirmasid kiireks ja mugavaks saarte vahel liikumiseks.

Majutus:

 • Erinevad võimalused: Kanaaridel on lai valik majutusvõimalusi, alates luksuslikest kuurortidest kuni kodumajutusteni. Mõelge, milline valik vastab kõige paremini teie eelistustele ja eelarvele.
 • Külalislahkus: Kaaluge kohaliku majutuse broneerimist, nagu “casas rurales” (maamajad), mis pakuvad autentset elamust.

Söök ja jook:

 • Kohalikud road: Proovige kindlasti kohalikku kööki, nagu “papas arrugadas” (kortsus kartulid) ja “mojo” kastmeid.
 • Vesi: Joogivesi on enamikus piirkondades ohutu, kuid kui te pole kindel, ostke pudelivett.
 • Piknikutarbed: Kui plaanite pikki matku või päevi rannas, kaaluge piknikutarvete kaasavõtmist, et nautida sööki vabas õhus.

Tegevused ja vaatamisväärsused:

 • Eeltellimine: Populaarsetele vaatamisväärsustele, nagu Timanfaya rahvuspark Lanzarotel, võib nõuda eelbroneerimist, eriti tipphooajal.
 • Looduse austamine: Olge teadlik ja austav loodust uurides, eriti vulkaanilistes piirkondades ja rahvusparkides.
 • Mereelustiku kaitse: Vältige korallide ja mereelustiku puudutamist ning ärge jätke prügi rannale või vee alla.

Turvalisus ja tervis:

 • Tervishoid: Veenduge, et teil on Euroopa ravikindlustuskaart (EHIC) või selle järeltulija, et saada vajalikku arstiabi.
 • Järgige kohalikke seadusi ja tavad: Olge teadlik kohalikest seadustest ja tavadest, et vältida kultuurilisi eksimusi.
 • Hoidke oma väärtasjad turvaliselt: Kasutage hotellis seife ja ärge jätke väärtasju valveta, eriti rahvarohketes kohtades.

Kultuuriline suhtlus:

 • Keel: Kuigi paljud kohalikud räägivad inglise keelt, on elementaarne hispaania keele oskus teretulnud ja näitab austust kohaliku kultuuri vastu.
 • Sündmused ja festivalid: Tutvuge kohalike festivalide ja sündmustega, mida võiksite külastada, nagu Karneval või “fiestas” pakkumaks tõeliselt ainulaadset kogemust.

Lõõgastus ja taastumine:

 • Vältige ülerahvastatud alasid: Külastage populaarseid vaatamisväärsusi varahommikul või hiline päeval, et vältida rahvamasse.
 • Päevaplaani kohandamine: Kanaari saarte kliima soosib päeval lõõgastumist ja õhtul aktiivset tegevust.
 • Puhkuserežiim: Võtke aega, et lõõgastuda ja nautida saarte aeglase tempo eluviisi, mis on osa Kanaari saarte võlust.

Rakendused ja kaardid

 • Offline kaardid: Laadige oma telefoni offline kaardid, et orienteeruda ka siis, kui puudub internetiühendus.
 • Reisiäpid: Kasutage rakendusi nagu TripAdvisor või Yelp, et leida kõrgelt hinnatud söögikohti, hotelle ja atraktsioone.

Kanaari saarte külastamine pakub mitmekülgseid elamusi ja iga reisija saab leida midagi oma maitsele. Need näpunäited aitavad teil valmistuda põhjalikult ja tagavad, et teie seiklus saartel oleks meeldejääv ja nauditav.

Scroll to Top