La Palma vaatamisväärsused

La Palma vaatamisväärsused: 16 imelist kohta sel Kanaari saarel

La Palma, tuntud ka kui “La Isla Bonita” ehk ilus saar, on üks Kanaari saartest, mis asub Atlandi ookeanis. See saar on kuulus oma lummava looduse, mägede, troopiliste metsade ja mustade liivarandade poolest. La Palma kultuuriline rikkus ja ajalugu on samuti märkimisväärsed, pakkudes külastajatele ainulaadset segu Hispaania ja Kanaari saarte traditsioonidest.

La Palma looduslik ilu on hingemattev, ulatudes kõrgustesse Roque de los Muchachose observatooriumiga, mis on üks maailma peamisi astronoomilisi vaatluskeskusi, kuni sügavate, roheliste metsadeni, mis katab suure osa saarest. Saare vulkaaniline päritolu on loonud ebatavalise ja dramaatilise maastiku, mis pakub matkajatele ja loodushuvilistele erakordseid vaateid ja kogemusi.

La Palma pole mitte ainult looduslik paradiis, vaid ka kultuurilise rikkuse varakamber. Saare pealinn, Santa Cruz de La Palma, on tuntud oma värvikirevate majade, ajalooliste ehitiste ja elava atmosfääri poolest. La Palma köök pakub samuti unikaalseid maitseelamusi, ühendades Kanaari ja Hispaania toidutraditsioone, pakkudes külastajatele võimalust maitsta kohalikke delikatesse.

Allpool on välja toodud 16 peamist vaatamisväärsust La Palmal, igaüks neist on kirjeldatud põhjalikult, et anda külastajale sügavam arusaam ja ülevaade sellest, mida saar pakub.

1. Roque de los Muchachos

La Palma vaatamisväärsused

Roque de los Muchachos asub La Palma saare kõrgeimal tipus, olles 2426 meetrit üle merepinna. See on tuntud oma hingematteva vaatega ja on koduks ühele maailma olulisemale astronoomilisele vaatluskeskusele. Külastajad saavad imetleda tähti ja uurida universumit teleskoopide abil, mis teeb selle koha erakordselt põnevaks nii astronoomiahuvilistele kui ka loodusesõpradele.

Vaateplatvormilt avanevad võrratud vaated üle kogu saare ning selge ilmaga on näha isegi naabersaari. Roque de los Muchachos on ka populaarne matkasihtkoht, pakkudes väljakutseid nii algajatele kui ka kogenud matkajatele. Matkarajad viivad läbi erinevate kliimavööndite, pakkudes muutuvaid maastikke – alates lopsakatest metsadest kuni karmi vulkaanilise maastikuni.

2. Caldera de Taburiente Rahvuspark

Caldera de Taburiente Rahvuspark on üks La Palma peamisi looduslikke vaatamisväärsusi. See tohutu erosioonikraater, mille läbimõõt ulatub üle 8 kilomeetri, pakub aukartustäratavaid vaateid ja on koduks mitmetele haruldastele taimeliikidele. Rahvuspargi südames asub mõnede kõrgeimate tippudega ümbritsetud Taburiente kraater, mis on erakordne näide looduslike jõudude tööst.

Park pakub mitmesuguseid matkaradu, mis viivad külastajad läbi muutuvate maastike – alates lopsakatest kanjonitest kuni järskude kaljuseinteni. Eriline tähelepanu väärivad ka parki voolavad kristallselged jõed ja kosed, mis pakuvad jahutavat kergendust matkajatele. Caldera de Taburiente on ka oluline linnuvaatluskoht, kus võib märgata mitmeid endeemilisi liike, nagu La Palma siniraat ja Kanaari saarte kull.

Külastajad saavad süveneda saare geoloogiasse, õppides tundma vulkaanilisi protsesse, mis on kujundanud selle unikaalse maastiku. Samuti on võimalik tutvuda kohalike legendide ja ajalooga, mis on seotud rahvuspargi ja selle ümbrusega. Caldera de Taburiente ei ole lihtsalt looduslik imetegu, vaid ka kultuuriline ja ajalooline pärl.

3. Santa Cruz de La Palma

La Palma vaatamisväärsused

Santa Cruz de La Palma, saare pealinn, on tuntud oma ajaloolise arhitektuuri ja värvikirevate majade poolest. Linn asub idarannikul, pakkudes külastajatele maalilisi vaateid Atlandi ookeanile. Santa Cruzi ajalooline kesklinn on kaunis näide traditsioonilisest Kanaari arhitektuurist, kus kitsad tänavad ja renoveeritud koloniaalehitised loovad unikaalse atmosfääri.

Lisaks arhitektuurilistele vaatamisväärsustele pakub Santa Cruz mitmekülgset kultuuriprogrammi, sh muuseume, galeriisid ja teatrit. Eriti märkimisväärne on Museo Insular, mis tutvustab Kanaari saarte ajalugu ja kultuuri. Santa Cruzis asuvad ka mitmed kohvikud ja restoranid, kus saab maitsta kohalikku toitu ja veine.

Üks linna silmapaistvamaid vaatamisväärsusi on Castillo de Santa Catalina, 16. sajandist pärit kindlus, mis pakub huvitavaid ajaloolisi eksponaate ja suurepäraseid vaateid merele. Samuti on Santa Cruzis mitmeid kirikuid ja kloostreid, nagu Nuestra Señora de la Luz kirik, mis peegeldavad Kanaari saarte religioosset ja kultuurilist pärandit.

4. Los Tilos’ Biosfäärikaitseala

Los Tilos’ Biosfäärikaitseala asub La Palma saare põhjaosas ja on tuntud oma lopsakate laurisilva metsade poolest. Need UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvad metsad on suurepärased näited kanaari laurisilva tüüpi metsadest, mis olid kunagi laialt levinud Makaroneesias.

Los Tilos pakub mitmeid matkaradu, mis viivad külastajad läbi tiheda roheluse, mööda jõgesid ja koskesid ning avavad vaateid hämmastavale loodusele. Kõige populaarsem rada viib külastajad läbi metsa südame, pakkudes võimalust näha haruldasi taimi ja loomi, mis on saarele omased.

Kaitseala külastuskeskus pakub teavet piirkonna looduse, kultuuri ja ajaloo kohta. Lisaks on siin välja toodud erinevad keskkonnaharidusprogrammid ja näitused, mis aitavad külastajatel mõista selle ainulaadse ökosüsteemi tähtsust ja haavatavust. Los Tilos’ Biosfäärikaitseala on hädavajalik sihtkoht kõigile, kes soovivad süvitsi tundma õppida La Palma looduslikku mitmekesisust ja ilu.

5. San Antonio vulkaan

La Palma vaatamisväärsused

San Antonio vulkaan, asub La Palma saare lõunaosas ja on üks saare kõige silmapaistvamaid vulkaane. See 657 meetri kõrgune vulkaan pakub ainulaadset võimalust külastajatele uurida vulkaanilist maastikku ja õppida tundma La Palma geoloogilist ajalugu. Viimane suurem purse toimus 1677. aastal, jättes maha muljetavaldava kraatri, mida on võimalik ohutult uurida.

San Antonio vulkaani külastuskeskus pakub huvitavaid ekspositsioone ja interaktiivseid näitusi, mis räägivad lugu saare vulkaanilisest aktiivsusest ning selle mõjust kohalikule elule ja keskkonnale. Lisaks on siin võimalik vaadata dokumentaalfilme ja osaleda giidiga ekskursioonidel, mis viivad kraatri servale, pakkudes avaraid vaateid üle saare ja ookeanile.

Rada ümber vulkaani on hästi hooldatud ja suhteliselt kerge, sobides enamikule külastajatele. Vulkaani tipust avanevad hingematvad vaated üle kogu saare, muutes selle ideaalseks kohaks fotograafia huvilistele ja loodusesõpradele. San Antonio vulkaan on mitte ainult geoloogiline ime, vaid ka koht, mis pakub sügavat ühendust looduse ja saare ajalooga.

6. Salinas de Fuencaliente

Salinas de Fuencaliente asub La Palma saare lõunatipus ja on üks saare kõige värvikirevamaid ja ainulaadsemaid vaatamisväärsusi. Need ajaloolised soolaväljad on olnud kasutusel juba sajandeid, tootes kvaliteetset meresoola traditsioonilisel viisil.

Soolaväljad pakuvad külastajatele võimalust õppida tundma soola tootmise protsessi, alates merevee aurustamisest kuni kristalliseerunud soola korjamiseni. Sellel alal asuv muuseum ja külastuskeskus pakuvad põhjalikku teavet soolatootmise ajaloo ja tähtsuse kohta nii saare majandusele kui ka kultuurile.

Peale soolaväljade uurimist saavad külastajad nautida värskeid mereande ja muid kohalikke delikatesse lähedal asuvas restoranis, kus toiduvalmistamisel kasutatakse kohapeal toodetud soola. Salinas de Fuencaliente on mitte ainult huvitav õppekogemus, vaid ka visuaalselt lummav koht, kus soolatiikide erinevad toonid ja taustal kõrguvad vulkaanid loovad meeldejääva vaatepildi.

7. Tazacorte ja Puerto de Tazacorte

La Palma vaatamisväärsused

Tazacorte on väike, kuid elav linn La Palma läänerannikul, mis on tuntud oma päikesepaisteliste ilmade ja kauni rannajoone poolest. Puerto de Tazacorte, mis asub Tazacorte lähedal, on populaarne sihtkoht oma kauni musta liivaga ranna ja kalurisadama poolest.

Tazacorte ajalooline kesklinn on kaunis näide traditsioonilisest Kanaari arhitektuurist, kus kitsad, mägised tänavad ja värvikad majad loovad külalislahke ja autentse atmosfääri. Linna peatänaval on mitmeid poode, kohvikuid ja restorane, kus külastajad saavad nautida kohalikke toite ja veine.

Puerto de Tazacorte rand on üks saare parimaid, pakkudes suurepäraseid tingimusi ujumiseks, päevitamiseks ja veespordiks. Ranna ääres asuvad mitmed restoranid ja baarid, kus saab maitsta värskeid mereande ja nautida imelist vaadet merele. Ranna läheduses asuvad ka paadilaenutused ja sukeldumiskeskused, pakkudes võimalusi veeseiklusteks ja mereelustiku avastamiseks.

Tazacorte ja Puerto de Tazacorte pakuvad ka hulgaliselt kultuuriüritusi ja festivale, eriti suvekuudel, kus külastajad saavad kogeda kohalikke traditsioone, muusikat ja tantsu. See piirkond on ideaalne neile, kes otsivad lõõgastavat rannapuhkust, kuid soovivad samas kogeda autentset Kanaari saarte kultuuri.

8. Mirador del Time

Mirador del Time asub La Palma läänerannikul, pakkudes ühte saare parimatest vaatepunktidest. See kõrgub umbes 600 meetri kõrgusel merepinnast ja avaneb hingemattev vaade Caldera de Taburiente rahvuspargile, Atlandi ookeanile ja Aridane orule.

See vaatepunkt on ligipääsetav auto või jalgrattaga ning on populaarne peatuskoht matkajate ja loodusesõprade seas. Mirador del Time pakub mitte ainult võrratuid vaateid, vaid on ka suurepärane koht, kus jäädvustada La Palma maastiku ilu fotodel.

Kohapeal asuv kohvik pakub jooke ja suupisteid, võimaldades külastajatel nautida vaadet mugavas ja lõõgastavas keskkonnas. Mirador del Time on ideaalne koht, kust imetleda päikeseloojangut, kui taevas ja meri värvuvad erinevates toonides, luues unustamatu elamuse.

9. Bosque de los Tilos

La Palma vaatamisväärsused

Bosque de los Tilos, mis asub Los Tilos’ Biosfäärikaitseala südames, on üks La Palma kõige lopsakamaid ja elurikkamaid piirkondi. See UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv laurisilva mets on hämmastav näide Kanaari saarte põlisest taimestikust.

Metsa matkarajad viivad külastajad sügavale rohelusse, kus nad saavad imetleda hiiglaslikke puuliike, sõnajalgu ja paljusid endeemilisi taimi. Bosque de los Tilos on ka koduks mitmetele linnu- ja loomaliikidele, sealhulgas mõnedele haruldastele ja ohustatud liikidele.

Metsas asub ka mitu koske ja jõge, mis pakuvad jahutavat kergendust matkajatele ja on ideaalsed kohad looduse imetlemiseks. Metsa külastuskeskus pakub teavet piirkonna looduse, kultuuri ja ajaloo kohta, samuti on seal korraldatud keskkonnahariduslikke tegevusi.

10. Faro de Fuencaliente

Faro de Fuencaliente, tuntud ka kui Fuencaliente tuletorn, asub La Palma saare lõunatipus. See ajalooline tuletorn on üks saare sümbolitest ja pakub külastajatele võimalust nautida võrratuid vaateid ümbritsevale maastikule, sealhulgas kuulsatele soolaväljadele ja vulkaanilistele rannikutele.

Tuletorni juures asub väike muuseum, mis tutvustab La Palma merendusajalugu ja tuletornide tähtsust saare kultuuris. Faro de Fuencaliente on ka populaarne koht looduse vaatlemiseks, sealhulgas paljude mereelukate, nagu delfiinide ja vaalade vaatlemiseks, eriti migratsiooniperioodil.

Faro de Fuencaliente ümbruses leiduvad mitmed matkarajad viivad külastajad läbi vulkaaniliste maastike ja mustade liivarandade, pakkudes unikaalseid looduselamusi. Piirkond on ka populaarne sukeldumiskoht, kus sukeldujad saavad uurida rikkalikku mereelu ja veetaimedestikku.

Tuletorn ise on suurepärane näide saare ajaloolisest arhitektuurist ja on säilitanud oma autentse ilme. Faro de Fuencaliente on ideaalne sihtkoht neile, kes soovivad kogeda La Palma looduse ilu ja tutvuda saare merendusajalooga.

11. Parque Cultural La Zarza

La Palma vaatamisväärsused

Parque Cultural La Zarza, mis asub La Palma saare põhjaosas, on tähtis arheoloogiline ja kultuuriline sihtkoht. See park kaitseb ja tutvustab kanaari põliselanike, guantšide, ajalugu ja kultuuri, kes elasid saarel enne hispaanlaste saabumist.

Pargis asuvad ajaloolised kivikirjad ja kunstiteosed, mis pakuvad haruldast pilguheidet saare põlisrahva elule ja uskumustele. Parque Cultural La Zarza pakub ka hariduslikke ekskursioone ja interaktiivseid näitusi, mis aitavad külastajatel mõista guantšide kultuuri ja nende tähtsust La Palma ajaloos.

Lisaks arheoloogilistele vaatamisväärsustele on pargis mitmeid matkaradu, mis viivad läbi kaunite maastike ja pakkuvad võimalusi nautida saare looduse ilu. Parque Cultural La Zarza on oluline sihtkoht kõigile, kes on huvitatud La Palma ajaloost ja soovivad süvitsi uurida selle kultuurilist pärandit.

12. Pico Bejenado

Pico Bejenado on üks La Palma kõrgeimaid tippusid, ulatudes 1854 meetrini. See mägi pakub väljakutset nii algajatele kui ka kogenud matkajatele, pakkudes üht saare parimat matkakogemust.

Tippu viiv matkarada on hästi hooldatud ja pakub mitmekesist maastikku, sealhulgas metsi, kive ja avatud maastikke. Pico Bejenado tipust avaneb hingemattev vaade Caldera de Taburiente rahvuspargile ja ülejäänud saarele, muutes selle ideaalseks kohaks fotograafia huvilistele ja loodusesõpradele.

Pico Bejenado matk on suurepärane võimalus kogeda La Palma looduse mitmekesisust ja vaateid, mis on saarel ainulaadsed. See on ka suurepärane koht, kus mõtiskleda saare geoloogilise ajaloo ja loodusliku ilu üle.

13. La Palma meremuuseum

La Palma meremuuseum asub Santa Cruz de La Palma ajaloolises sadamapiirkonnas ja on pühendatud saare rikkalikule merendusajaloole. Muuseum asub unikaalses hoones, mis on ehitatud laeva kujuline, meenutades saare merenduse olulisust.

Muuseumi eksponaadid ja interaktiivsed näitused annavad ülevaate La Palma merendusajaloost, alates guantšide esimestest paatidest kuni kaasaegse merenduseni. Külastajad saavad uurida vanu merenduskaarte, laevamudeleid ja muid ajaloolisi esemeid, mis räägivad saare merenduse lugu.

Meremuuseum on huvitav külastuskoht nii lastele kui ka täiskasvanutele, pakkudes harivat ja lõbusat kogemust. Lisaks saab muuseumist imelisi vaateid Santa Cruzi sadamale ja ümbritsevale merele, muutes selle ideaalseks kohaks nii ajaloo- kui ka loodushuvilistele.

14. Los Cancajos

La Palma vaatamisväärsused

Los Cancajos on üks La Palma populaarsemaid turismisihtkohti, tuntud oma imeliste mustade liivarandade ja kristallselge vee poolest. Asudes saare idarannikul, on see ideaalne koht päevitamiseks, ujumiseks ja veespordi harrastamiseks.

Los Cancajos piirkonnas on mitmeid hotelle, restorane ja baare, pakkudes külastajatele kõike vajalikku mugavaks puhkuseks. Rand ise on varustatud duššide, riietuskabiinide ja muude mugavustega, tagades külastajatele nauditava ja lõõgastava kogemuse.

Lisaks rannaelule pakub Los Cancajos piirkond ka sukeldumisvõimalusi, kus saab uurida rikkalikku mereelustikku ja imetleda vulkaanilise päritoluga merepõhja. Los Cancajos on ideaalne sihtkoht neile, kes otsivad ideaalset kombinatsiooni lõõgastusest, seiklustest ja looduse ilust.

15. La Palma Saare Muuseum

La Palma Saare Muuseum asub Santa Cruz de La Palma ajaloolises kesklinnas ja on pühendatud saare looduslikule ja kultuurilisele pärandile. Muuseumis on mitmekesised ekspositsioonid, mis ulatuvad geoloogiast ja bioloogiast kuni kunsti ja käsitööni.

Külastajad saavad süvitsi uurida saare ainulaadset loodust, sealhulgas haruldasi taimi ja loomi, samuti saare geoloogilist ajalugu. Muuseumis on ka põnevaid näitusi, mis käsitlevad saare kultuuri, traditsioone ja ajalugu, pakkudes külastajatele võimalust mõista La Palma identiteeti ja pärandit.

La Palma Saare Muuseum on suurepärane koht õppimiseks ja avastamiseks, sobides nii peredele kui ka ajaloohuvilistele, kes soovivad süvendada oma teadmisi La Palma kohta.

16. Playa de Nogales

La Palma vaatamisväärsused

Playa de Nogales on üks La Palma kaunimaid randu, asudes saare kirdenurgas. Selle eripära on kõrged kaljuseinad ja must liiv, mis loovad dramaatilise ja lummava maastiku.

Rand on ideaalne koht ujumiseks ja päevitamiseks, pakkudes külastajatele rahulikku ja looduslikku keskkonda. Playa de Nogales’i ümbritsevad matkarajad viivad läbi maaliliste maastike, pakkudes võimalusi matkamiseks ja looduse nautimiseks.

Playa de Nogales on suurepärane valik neile, kes otsivad rannapuhkust eemal suuremast rahvamassist, pakkudes võimalust nautida La Palma looduslikku ilu ja rahu. Rand on tuntud ka oma puutumatu keskkonna poolest, olles ideaalne koht loodusesõpradele ja neile, kes otsivad ehtsat kogemust.

Kokkuvõtteks

La Palma avastamine on palju enamat kui lihtsalt vaatamisväärsuste külastamine; see on sukeldumine saare hinge, kus igal sammul on tunda ajaloo hõngu, looduse jõudu ja kohaliku kogukonna soojust. 

Kokkuvõttes pole La Palma mitte ainult sihtkoht, vaid kogemus, mis jääb külastaja südamesse. Selle saare ilu ja vaim rikastavad igaühte, kes astub selle maagilisele pinnale, jättes maha igavese igatsuse ja lootuse naasta. La Palma on tõeline paradiis maal, koht, kus iga hetk on kingitus ja igas vaates peitub lugu.

Scroll to Top