Millal reisida Madeirale

Millal reisida Madeirale?

Madeira – see on koht, millest paljud meist on unistanud, kui otsime põgenemispaika hallist Eesti ilmast. 

Kuid millal on tegelikult parim aeg sellele lõunamaisele saarele sammud seada? Millal reisida Madeirale, et kogeda selle saare kõige eredamaid värve, lõhnu ja maitseid? 

Selles artiklis üritamegi anda sellele küsimusele vastuse! Me heidame pilgu Madeira kliimale, parimale reisimise ajale, vaatleme erinevaid Maderia festivale ja sündmusi ning uurime ka hooajalisi hindu. Kõike selleks, et aidata teil oma järgmist Maderia reisi planeerida nii et see oleks võrratu ja tõeliselt meeldejääv.

Seega loe edasi ja avasta Madeira kõige paremini hoitud saladused!

Millal reisida Madeirale

Madeira kliima

Madeira on osa Portugali territooriumist ja asub Atlandi ookeanis, umbes 520 km kaugusel Aafrika läänerannikust. Kuigi see kuulub Euroopasse, on selle asukoht lähedal Aafrika mandrile, mis mõjutab oluliselt selle kliimat. Madeira kliima on niiske subtroopiline, mis tähendab, et seal on pehmed talved ja mõõdukalt kuumad suved.

Üks Madeira kliima eripärasid on selle väikesed temperatuurikõikumised aastaringselt. Temperatuurid jäävad talvel vahemikku 16-20°C ja suvel 20-25°C. Sellised temperatuurid teevad Madeira sihtkohaks, mida võib külastada aastaringselt, kuna ilmastik on soe ja mõnus.

Kuna Madeira asub keset Atlandi ookeani, on sellel saarel sageli suur õhuniiskus. Vihmahooge esineb aastaringselt, kuid suurim vihmasadu on tavaliselt oktoobrist märtsini. Sellegipoolest on saare lääne- ja idaosas kliima erinev. Põhjarannikul on kliima niiskem ja jahe, samas kui lõunarannikul on soojem ja kuivem. See teeb Madeira kliimast väga mitmekesise, kus on võimalik kogeda erinevaid ilmastikuolusid lühikese aja jooksul.

Madeira mägine maastik mõjutab samuti kliimat. Kõrgematel aladel võib temperatuur olla jahedam ja seal esineb rohkem sademeid. Kui liigelda saare lõuna- ja põhjaosa vahel, on võimalik tunda märkimisväärset temperatuurierinevust.

Lisaks oma meeldivale kliimale, on Madeiral ka väga eriline mikrokliima, mis tähendab, et mõnes piirkonnas võib paista päike, samal ajal kui teistes piirkondades võib sadada vihma. See annab saarele unikaalse võlu ja muudab selle ideaalseks sihtkohaks loodushuvilistele.

Madeira kliima on ideaalne neile, kes otsivad aastaringset sooja ja mõnusat ilmastikku, kuid soovivad samal ajal kogeda erinevaid kliimatingimusi. Madeira kliima on pehme, kuid samal ajal mitmekesine, mis teeb sellest sihtkoha eriti ahvatleva.

Millal reisida Madeirale

Parim aeg Madeirale reisimiseks

Madeira on tuntud oma “igavese kevade” poolest, mis tähendab, et saarel on aastaringselt meeldiv ilm. See teeb Madeirast ideaalse sihtkoha neile, kes otsivad puhkust igal aastaajal. Kuid mõnel perioodil võib Madeira pakkuda eriti erilisi kogemusi, olenevalt sellest, mida reisija otsib.

Kevad (märtsist maini): 

Kevad on üks parimaid aegu Madeirale reisimiseks. Sel ajal õitsevad saarel lilled ja kogu saar on värviküllane. Eriti populaarne on Madeira lillefestival, mis toimub tavaliselt aprillis. Selle aja jooksul korraldatakse rongkäike, tantsu- ja muusikaetendusi ning kogu Funchal, saare pealinn, on kaunistatud värvikirevate lilleseadetega. Kevadel on ka saare temperatuur mõõdukas, ulatudes 17-22°C, mis teeb sellest ideaalse aja matkamiseks ja saare avastamiseks.

Suvi (juunist augustini): 

Suvi Madeiral on soe, kuid mitte liiga kuum, temperatuuridega vahemikus 20-26°C. See on suurepärane aeg rannapuhkuseks, ujumiseks ja päevitamiseks. Samuti on suvi hea aeg külastada saare viinamarjaistandusi ja osaleda Madeira veinifestivalil, mis toimub tavaliselt augustis.

Sügis (septembrist novembrini): 

Sügisel on Madeiral veel endiselt soe ilm, kuid vähem turiste. See on hea aeg neile, kes eelistavad vaiksemat puhkust ja soovivad nautida saart ilma suurte rahvahulkadeta. Sügis on ka suurepärane aeg matkamiseks, kuna temperatuurid on jahedad ja loodus on värviküllane.

Talv (detsembrist veebruarini): 

Talv Madeiral on pehme, temperatuuridega vahemikus 16-20°C. Kuigi see pole ideaalne aeg rannapuhkuseks, on see suurepärane aeg neile, kes soovivad põgeneda külma talve eest. Talv on ka hea aeg Madeira traditsiooniliste jõulupidustuste ja uusaasta tähistamiseks, eriti kuulsate ilutulestikega.

Lisaks ilmastikutingimustele on oluline kaaluda ka muid tegureid, nagu festivalid, sündmused ja hinnad, mis võivad mõjutada teie reisi aega.

Aga päeva lõpuks sõltub parim aeg Madeirale reisimiseks teie eelistustest. Kui soovite näha õitsvat loodust ja osaleda kultuuriüritustel, on kevad ideaalne. Rannapuhkuseks on parim suvi, samas kui rahulikuma puhkuse jaoks on sügis ideaalne valik. Talv pakub põgenemist külma eest ja traditsioonilisi pidustusi. Olenemata ajast, on Madeira alati külastamist väärt.

Millal reisida Madeirale

Mis kuudel tasuks Madeirale minekut vältida?

Madeira on populaarne sihtkoht turistide seas aastaringselt, kuid nagu iga reisisihtkoht, on ka Madeiral teatud ajad, mida mõned reisijad võivad eelistada vältida. Kuigi saarel on ilm aastaringselt meeldiv, on siiski mõned kuud, mil teatud olud võivad mõjutada teie reisikogemust.

 • Oktoober kuni märts: Need kuud on Madeira kõige vihmasemad perioodid. Erityiselt oktoobrist detsembrini võib vihmasaju olla sagedane ja tugev. Kuigi see võib olla ideaalne neile, kes soovivad nautida saart vähem rahvarohkes keskkonnas, ei pruugi see olla parim valik neile, kes otsivad päikesepaistelist puhkust. Mägedes ja sisemaal on vihmaperioodil suurem oht maalihete tekkeks, mis võib mõjutada matkamisvõimalusi.
 • Jaanuar ja veebruar: Kuigi Madeira talv on suhteliselt pehme võrreldes enamiku Euroopa riikidega, võivad jaanuar ja veebruar olla saare jahedamad kuud. Kuigi päevane temperatuur on endiselt meeldiv, võivad õhtud olla jahedamad, mis ei pruugi olla sobivad neile, kes otsivad soojemat puhkust.
 • Kõrghooaeg (juuli ja august): Need on Madeira kõige rahvarohkemad kuud. Paljud Euroopa turistid tulevad saarele suvepuhkust veetma, mis tähendab, et hotellid, restoranid ja peamised vaatamisväärsused võivad olla väga hõivatud. Kuigi ilm on suurepärane ja päikesepaisteline, võivad kõrgemad hinnad ja suured rahvahulgad mõnele reisijale olla vähem meeldivad.

Kui teid ei heiduta jahedamad õhtud, vihmased päevad või suured rahvahulgad, on Madeira siiski suurepärane sihtkoht külastamiseks igal ajal aastas. Kuid kui soovite vältida teatud aastaaegu, peaksid need tegurid olema teie otsuste tegemisel kaalutlusel.

Festivalid ja muud sündmused

Madeira on tuntud oma rikkaliku kultuuripärandi ja värvikate festivalide poolest, mis toovad esile saare traditsioone, muusikat, tantsu ja toitu. Kui olete huvitatud kohaliku kultuuri sügavamast kogemisest, siis on mitmed festivalid ja sündmused, mida võiksite Madeiral kaaluda külastamist.

 • Lillefestival (aprill-mai): Üks Madeira kõige tuntumaid ja populaarsemaid festivale on Lillefestival, mis toimub tavaliselt aprilli lõpus või mai alguses. Festival tähistab kevade saabumist ja linn on kaunistatud tuhandete värvikate lilledega. Peamiseks sündmuseks on lillede rongkäik, kus osalejad kannavad lilleseadega kostüüme ja käivad läbi Funchali tänavate.
 • Madeira veinifestival (august-september): Augusti lõpust septembri alguseni saavad külastajad osa Madeira veinifestivalist. Sellel üritusel saab maitsta erinevaid Madeira veine, osaleda traditsioonilistes viinamarjakorjamise rituaalides ja nautida kohalikku muusikat ja tantsu.
 • Uusaasta ilutulestik (detsember-jaanuar): Madeira on kuulus oma muljetavaldava uusaasta ilutulestiku poolest, mis on üks maailma suurimaid. Funchali sadama kohal taevasse lastavad tulevärgid on tõeliselt meeldejääv vaatepilt.
 • Atlantika festival (juuli): See suvefestival toob kokku muusika, kultuuri ja ilutulestiku. Erinevad sündmused toimuvad kogu saarel, pakkudes nii kohalikele kui ka külastajatele meelelahutust.
 • Madeira saarte muusikafestival (jaanuar): Klassikalise muusika armastajad hindavad seda festivali, kus esinevad rahvusvahelised ja kohalikud muusikud erinevates saare kontserdipaikades.

Lisaks nendele suurematele festivalidele on Madeiral aastaringselt mitmeid väiksemaid kohalikke pidustusi, mis tähistavad erinevaid pühasid, traditsioone ja sündmusi. Sõltumata sellest, millal te Madeirat külastate, on alati võimalus kogeda saare kultuuri ja traditsioone läbi erinevate sündmuste ja festivalide.

Millal reisida Madeirale

Hooajalised kulud ja hinnad

Madeira on populaarne turistisihtkoht ja nagu paljudes teistes kohtades, võivad ka siin hinnad varieeruda sõltuvalt hooajast. Teades, millal on kõrg- ja madalhooaeg, võib aidata teil planeerida eelarvet ja saada parim väärtus oma rahale.

 • Kõrghooaeg (juuni kuni september): Suvekuudel kogeb Madeira oma kõige suuremat turistide voogu. Ilusa ilma, päikesepaiste ja puhkuste ajal Euroopas saabub palju külastajaid. Sel ajal on hotellide, majutuskohtade ja teatud populaarsete restoranide hinnad tavaliselt kõrgemad. Samuti on lennupiletite hinnad tõenäoliselt kõrgemad, eriti kui broneerida lähedal reisi kuupäevadele. Soovitatav on broneerida majutus ja transpordivahendid ette, kui kavatsete reisida kõrghooajal.
 • Madalhooaeg (oktoober kuni märts): See on Madeira kõige vähem rahvarohkem aeg, peamiselt seetõttu, et ilm võib olla jahedam ja vihmasem. Sellegipoolest on see suurepärane aeg, et saada head diili hotellidele ja lennupiletitele. Paljud majutusasutused pakuvad allahindlusi ja eripakkumisi, et meelitada rohkem külastajaid.
 • Üleminekuajad (aprill, mai ja oktoober): Need kuud võivad pakkuda “parimat mõlemast maailmast”, kuna ilm on endiselt suhteliselt soe ja kuiv, kuid hinnad pole nii kõrged kui kõrghooajal. Lisaks võite nautida saart vähem rahvarohkes olukorras.

Kui soovite nautida päikesepaistet ja olete valmis maksma kõrgemaid hindu, on suvi teie jaoks ideaalne. Kui soovite säästa raha ja ei pahanda jahedamat või vihmasemat ilma, on madalhooaeg suurepärane valik. Üleminekuajad võivad pakkuda mõlemat: mõõdukat ilma ja mõistlikke hindu.

Millal reisida Madeirale

Mida Madeiral näha ja teha?

Madeira, tuntud kui “Põhja-Atlandi lill”, on tõeline paradiis neile, kes hindavad looduse ilu, ajalugu ja kultuuri. Selle saare maastik on lihtsalt hingemattev, ulatudes kõrguvatest mägedest ja sügavatest orudest kuni rahulike randadeni. Siin on mõned peamised vaatamisväärsused ja tegevused, mida Madeiral kogeda:

 • Funchali vanalinn: Funchali ajalooline keskus on täis kitsaid tänavaid, mida ääristavad vanaaegsed kivimajad. Võtke aeg maha ja jalutage Santa Maria tänaval, mis on tuntud oma värvikate uste poolest. Samuti on Funchalis mitmeid muuseume, nagu Madeira veini muuseum, kus saate tutvuda saare veinikultuuri ajalooga.
 • Levada matkad: Madeira on kuulus oma levada’de ehk niisutuskanalite süsteemi poolest, mis kulgeb läbi kogu saare. Nendel radadel matkamine on üks parimaid viise saare maalilise maastiku nautimiseks. Populaarsed marsruudid on näiteks Levada do Caldeirão Verde ja Levada das 25 Fontes.
 • Pico Ruivo: Madeira kõrgeim tipp ulatub 1861 meetrini ja pakub muljetavaldavaid vaateid saarele. Matkarada tippu on hästi hooldatud ja sobib enamikule matkajatele.
 • Botanic Garden (Jardim Botânico): Asub Funchali kohal ja on tuntud oma muljetavaldava taimekogu poolest, mis sisaldab liike kogu maailmast. See on suurepärane koht, kus veeta mõni tund ja imetleda saare lopsakat taimestikku.
 • Monte: Külastage Monte’t ja proovige traditsioonilist tobogaani-sõitu korvsaanidel! Pärast mõnusat adrenaliinilaksu külastage Monte palee kirikut ja aedu.
 • Porto Santo: Kuigi see pole otse Madeiral, on Porto Santo naabersaar ja ideaalne koht rannapuhkuseks. Valge liiv ja kristallselge vesi teevad sellest ideaalse koha lõõgastumiseks.
 • Cabo Girão: Üks Euroopa kõrgeimaid merekaljusid, mis pakub hämmastavat vaadet Atlandi ookeanile. Seal on ka klaaspõrandaga vaateplatvorm, mis on kindlasti mõeldud julgematele.
 • Madeira vein: Madeira veini sajanditepikkune ajalugu teeb sellest kohustusliku kogemuse saare külastamisel. Paljud veinimajad pakuvad degusteerimisi, kus saate maitsta ja õppida selle ainulaadse veini kohta.
 • Santana: See väike linn on kuulus oma kolmnurksete rõhtpalkmajade poolest, mis on maalitud erksatesse värvidesse ja kaetud õlgedest katustega. Need traditsioonilised majad annavad suurepärase ülevaate saare varasemast eluviisist.
 • Laurissilva mets: Madeira UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv mets on üks vanimaid ja paremini säilinud algsed laurissilva metsad maailmas.
Millal reisida Madeirale

Kokkuvõtteks

Madeir pakub turistidele võrratut kliimat, rikkalikku ajalugu ja unikaalset kultuuri. Kuigi selle saare ilm on mõõdukas aastaringselt, on mõned kuud eriti sobivad, et kogeda Madeira täielikku ilu. 

Funchali vanalinn, levada matkarajad, Pico Ruivo tipp ja maailmapärandi nimistusse kuuluv Laurissilva mets on vaid mõned peamised vaatamisväärsused. Lisaks on saarel rikkalikud festivalid ja sündmused, mis elavdavad kultuuri ja traditsioone. 

Hooajalised hinnakõikumised mõjutavad nii majutust kui ka lennupileteid, mistõttu on oluline planeerida eelarvet hoolikalt. Eestlaste jaoks on Madeira ideaalne sihtkoht põgenemiseks meie külmematest kuudest. Olgu see teie esimene või korduv reis, on oluline teada, millal reisida Madeirale, et kogeda selle saare kõige eredamaid hetki.

Scroll to Top