Millal reisida Maltale

Millal reisida Maltale?

Kui mõelda soojale Vahemere päikesele, lõputule kultuuripärandile ja kristallselgetele veteväljadele, on Malta esimene koht, mis paljudele meenuvad. 

Kuid sageli tekib küsimus: millal reisida Maltale? Kas leida tee selle Vahemere pärlini suve kõrgpunktis või nautida saart rahulikemal perioodil? 

Hea uudis on see, et Malta on võrratu sihtkoht igal aastaajal, kuid selleks, et teie reis oleks tõeliselt unustamatu, tuleks silmas pidada mõningaid olulisi asjaolusid. 

Antud artikkel juhatab teid läbi Malta kliima iseärasuste, parimate reisikuude, hooajaliste hindade ja palju muu. Sukeldugem koos sellesse põnevasse teekonda, et avastada, millal on parim aeg Maltal avastamiseks!

Millal reisida Maltale

Malta kliima

Malta on tuntud oma soodsa Vahemere kliima poolest, mis meelitab reisijaid aastaringselt. Sellel väikesel saarel on peaaegu alati palju päikesepaistet ja selle geograafiline asukoht tagab leebema ilmastiku kui paljudel teistel Vahemere äärsetel aladel.

Suved Maltal on kuumad ja kuivad. Temperatuur tõuseb sageli üle 30°C juuliste ja augusti kuudel, mõnikord isegi kõrgemale. Kuna õhuniiskus on madal, on kuumus siiski üsna talutav, eriti kui puhub värskendav meretuul. Vihma langeb suvekuudel väga vähe, mis teeb sellest ideaalse aja päevitajatele ja mereäärsete tegevuste armastajatele.

Talved on leebemad ja niiskemad. Kuigi temperatuur langeb harva alla 10°C, võib jaanuari ja veebruari kuudel siiski esineda mõningaid jahedamaid päevi. Sel ajal võib saada osa ka mõnest vihmasajust, kuid need on enamasti lühiajalised ja kerged.

Kevad ja sügis on paljude jaoks parimad ajad Maltale reisimiseks. Temperatuurid on meeldivad, jäädes vahemikku 20-25°C ja päikesepaistet on rohkesti, kuid ilma äärmuslike kuumalaineteta. Vihmasadusid on mõõdukalt ja need annavad maastikule värskuse, mis teeb need aastaajad ideaalseks ajaks, et avastada saare maalilist loodust ja kultuuripärandit.

Malta kliima mõõdukas ja meeldiv, mistõttu on see sihtkoht populaarne aastaringselt. Olgu tegemist päikese nautijate, ajaloohuviliste või loodussõpradega, pakub Malta ilm reisijatele laias valikus võimalusi.

Millal reisida Maltale

Parim aeg Maltale reisimiseks

Maltale reisimiseks sobiv aeg sõltub suuresti sellest, mida reisija ootab ja eelistab. Siin on mõned soovitused erinevatele huvidele ja eelistustele tuginedes:

 • Päikesenautijatele: Kui peamine eesmärk on päevitada ja ujuda kristallselges Vahemere vees, siis on parim aeg selleks suvekuud – eriti juulist augustini. Sel perioodil on ilm kõige soojem ja päike paistab praktiliselt terve päeva. Paljud turistid külastavad sel ajal ka populaarseid randu nagu Mellieħa Bay, Golden Bay ja Blue Lagoon.
 • Kultuuri- ja ajaloohuvilistele: Kui eesmärk on avastada Malta rikkalikku ajalugu ja kultuuripärandit, siis on parimad kuud selleks kevadel (aprillist juunini) ja sügisel (septembrist novembrini). Sel ajal on temperatuurid meeldivalt jahedamad kui suvel, mis teeb linnade ja ajalooliste paikade külastamise palju mugavamaks. Samuti on sel ajal vähem turiste, mis tähendab, et populaarsed vaatamisväärsused, nagu Valletta vanalinn või Ħaġar Qimi tempel, ei ole nii ülerahvastatud.
 • Loodussõpradele: Kevad (märtsist maini) on ideaalne aeg looduse nautimiseks. Pärast talviseid vihmasid muutub saar roheliseks ja õitseb, mis on eriti kaunis vaatepilt. Paljud matkarajad ja looduslikud paigad on sel ajal kõige atraktiivsemad.
 • Sukeldumise entusiastidele: Malta on tuntud oma suurepäraste sukeldumiskohtade poolest. Kuigi sukeldumist saab nautida aastaringselt, on veetemperatuur kõige soojem juulist septembrini, ulatudes 25–28°C-ni. Siiski, neile, kes eelistavad selgemat vett ja rahulikumaid sukeldumistingimusi, võib sobida rohkem kevad või varasügis.
 • Puhkajatele, kes otsivad rahu: Kui eelistate rahulikumat puhkust ilma suure hulga turistideta, siis soovitatakse külastada Maltat talvekuudel (detsembrist veebruarini). Kuigi ilm võib olla jahedam ja vihmasem, on saar selle aja jooksul palju vaiksem ja saate nautida rahulikku atmosfääri.

Kuigi Maltal on igal aastaajal oma võlu, on paljude jaoks parim aeg reisimiseks kevadel ja sügisel. Need kuud pakuvad meeldivat kombinatsiooni suurepärasest ilmast, vähem rahvarohketest vaatamisväärsustest ja mõõdukatest hindadest. Olenemata teie eelistustest, on Malta kindlasti sihtkoht, mis pakub midagi igaühele.

Millal reisida Maltale

Mis kuudel tasuks Maltale minekut vältida?

Maltale reisimise parim aeg sõltub paljuski isiklikest eelistustest, kuid mõnedel kuudel võib olla teatavaid väljakutseid, mis võiksid mõnele reisijale olla vähem atraktiivsed.

 • Juuli ja august: Kuigi need kuud on ideaalsed päevitamiseks ja ujumiseks, on need ka kõige kuumemad ja rahvarohkemad kuud. Kõrghooaeg tähendab, et turiste on palju, mis võib tähendada ülerahvastatud randu ja vaatamisväärsusi. Lisaks võivad temperatuurid ulatuda üle 30°C, mis võib muuta aktiivsete tegevuste tegemise või pikemate jalutuskäikude ettevõtmise ebamugavaks.
 • Detsember kuni veebruar: Talvekuudel on Malta ilm kõige jahedam ja vihmaseim. Kuigi temperatuurid ei ole eriti madalad, võib saarel olla tuuline ja mõnikord ettearvamatult vihmane. Mõnedele võib see pakkuda rahulikumat ja vaiksemat reisi, kuid kui te otsite sooja ja päikeselist puhkust, ei pruugi need kuud olla ideaalsed.
 • Hinnatundlikud reisijad: Kui olete eelarvega reisija ja soovite vältida kõrgemaid hindu majutusele ja teistele teenustele, siis võiksite kaaluda Maltale mitte reisimist suve keskel, eriti juulis ja augustis, kuna see on kõrghooaeg.

Muidugi on kõigil oma isiklikud eelistused ja mõned neist “vältida” soovitatud kuudel reisimise piirangutest võivad osutuda mõnele inimesele eelisteks. Mõned inimesed naudiksid rahvarohket suvist atmosfääri või jahedamat talvist kliimat. Siiski on oluline teada neid potentsiaalseid väljakutseid, et saaksite teha informeeritud otsuse ja nautida oma reisi täiel määral.

Millal reisida Maltale

Festivalid ja muud sündmused

Malta on kultuuriliselt rikas saar, mille kalender on täis erinevaid festivale ja sündmusi. Siin on mõned silmapaistvamad:

 • Feast of St. Paul’s Shipwreck (San Pawl Nawfragu): Tähistatakse veebruaris ja see on Valletta üks olulisemaid religioosseid festivale. Sündmus meenutab Püha Pauluse laevaõnnetust Maltal 60. aastal pKr. Protsessioonid, kontserdid ja ilutulestik muudavad selle päeva eriliseks.
 • Valletta Film Festival: Juunis toimuv festival, mis meelitab filmisõpru üle kogu maailma. Külastajad saavad nautida erinevate rahvusvaheliste ja kohalike filmide projekteerimist erinevates Valletta piirkondades.
 • Malta Jazz Festival: Juulis toimuv festival pakub kolme päeva jooksul parimat džässmuusikat maailmakuulsatelt artistidelt, toimudes maalilises Ta’ Liesse piirkonnas Vallettas.
 • Il-Festas: Suvekuudel (eriti juulis ja augustis) korraldavad paljud Malta külakesed ja linnad oma kogukonna pühakutele pühendatud festivale. Need on värvikad sündmused, mille juurde kuuluvad paraadid, ilutulestikud, muusika ja palju muud.
 • Notte Bianca: Oktoobris toimuv sündmus, kui Valletta tärkab ellu öise kultuuri- ja kunstifestivaliga. Linna tänavad muutuvad elavaks muusika, tantsu, teatri ja erinevate etendustega.
 • Malta International Airshow: Üks Lõuna-Euroopa suuremaid õhuetendusi toimub septembris ja meelitab ligi lennunduse fänne kõikjalt maailmast, kes tulevad imetlema erinevaid lennuetendusi ja õhusõidukeid.

Need on vaid mõned paljudest kultuurisündmustest ja festivalidest, mida Malta pakub. Reisijatele, kes on huvitatud kohaliku kultuuri ja traditsioonide kogemisest, on soovitatav planeerida oma reis ühe või mitme nende sündmuste ajaks, et saada autentsem Malta kogemus.

Millal reisida Maltale

Hooajalised kulud ja hinnad

Malta, nagu enamik turismisihtkohti, kogeb hooajalist hinnakõikumist erinevate teenuste ja toodete osas, mis on seotud nõudluse ja pakkumise dünaamikaga. Siin on lühike ülevaade, kuidas hinnad võivad erineda erinevatel aastaaegadel:

 • Majutus: Kõige ilmsem hooajaline kulukõikumine on majutuses. Suvekuudel, eriti juulist augustini, on majutushinnad kõige kõrgemad. Paljud hotellid ja rendimajad võivad sel ajal nõuda kõrgemat hinda, kuna nõudlus on suur. Vastupidi, talvekuudel, eriti jaanuarist märtsini, on majutuse hinnad tavaliselt kõige madalamad.
 • Lennud: Lennupiletite hinnad tõusevad tavaliselt kõrghooajal, mis Maltal on suvekuudel. Piletid on tavaliselt odavamad madalhooajal ja ka siis, kui broneerida ette, eriti väljaspool puhkuseperioode.
 • Restoranid ja toit: Kuigi toidu ja jookide hinnakõikumine pole nii märgatav kui majutuse või lennupiletite puhul, võivad mõned populaarsed restoranid ja kohvikud tõsta hindu kõrghooajal, eriti turistide poolt rohkelt külastatavates piirkondades.
 • Ekskursioonid ja tegevused: Turistidele suunatud tegevused ja ekskursioonid võivad samuti olla kallimad suvekuudel, kui nõudlus on suurem. Samuti võib kõrghooajal olla rohkem ekskursioonivõimalusi ja tegevusi, kuid need on tavaliselt ka hinnalisemad.
 • Transpordikulud: Kuigi Malta ühistranspordisüsteem on suhteliselt taskukohane aastaringselt, võivad rendiautode hinnad tõusta suvekuudel, kui nõudlus on suurem.

Kuigi Malta on suurepärane sihtkoht igal aastaajal, on oluline mõista hooajaliste hindade dünaamikat ja planeerida oma reis vastavalt, et optimeerida oma eelarvet ja saada parim väärtus raha eest.

Millal reisida Maltale

Mida Maltal näha ja teha?

Maltal on nii palju pakkuda, et igale külastajale leidub midagi põnevat ja meeldejäävat. Siin on mõned tipphetked:

 • Valletta: Malta pealinn on UNESCO maailmapärandi nimistus ja pakub muljetavaldavat arhitektuuri, muuseume ja ajaloolisi paiku. Valletta tänavatel jalutades tunnete ajaloo hõngu, eriti sellistes paikades nagu St. John’s Co-Cathedral ja Upper Barrakka Gardens.
 • Megalithilised templid: Need on mõned maailma vanimad vabadest kividest ehitised ja kindlasti külastamist väärt. Tempel Hagar Qim ja Mnajdra on eriti muljetavaldavad.
 • Mdina: Tuntud kui “Vaikne Linn”, on see ajalooline kindluslinn, mis pakub suurepäraseid vaateid saarele. Mdina on hästi säilinud ja on nagu samm tagasi keskaega.
 • Sinine Grotto: See looduslik koobaste kompleks lõunaosas on populaarne paik, kus saate paadiga sõita ja nautida kristallselget vett ning muljetavaldavaid kaljuvorme.
 • Gozo ja Comino: Malta saarestiku kaks väiksemat saart pakuvad looduslikku ilu ja rahu. Gozo on tuntud oma maaliliste vaadete ja rannikualade poolest, samas kui Comino on kuulus Sinise Laguuni poolest.
 • Rannad: Malta pakub mitmeid kauneid randu, nagu Mellieha Bay, Golden Bay ja Paradise Bay. Need on suurepärased kohad päevitamiseks, ujumiseks ja veespordi harrastamiseks.
 • Marsaxlokk: See kaluriküla on tuntud oma värviliste paatide ja pühapäevase kalaturu poolest. See on suurepärane koht, kus proovida värsket kala ja nautida Vahemere atmosfääri.
 • Ajaloolised paigad: Malta on olnud mitmete tsivilisatsioonide ristumiskohaks, sealhulgas roomlaste, araablaste ja rüütlite poolt. Kindlused, tornid ja muud ajaloolised ehitised, nagu Fort Rinella ja Saluting Battery, annavad tunnistust saare rikkalikust ajaloost.
 • Sukeldumine: Malta on tuntud kui üks Euroopa parimaid sukeldumissihtkohti, kus on palju laevavrakke, koopaid ja koralle. Tänu selgele veele ja mitmekülgsetele sukeldumiskohtadele on see suurepärane koht nii algajatele kui ka kogenud sukeldujatele.
 • Festad: Nagu mainitud, korraldavad paljud Malta kogukonnad suvel festasid, et tähistada oma pühakuid. Need festivalid on suurepärane võimalus kogeda kohalikku kultuuri ja traditsioone.

Kokkuvõtteks

Parim aeg Malta külastamiseks on kevadel ja varasügisel, kui ilm on mõnus, kuid rahvamassid on väiksemad. Kuigi suvi on turismi kõrghooaeg, võib see tuua kaasa kõrgemad hinnad ja suuremad rahvahulgad. Samuti on soovitatav vältida Maltat talvekuudel, mil ilm on jahedam ja vihmasem. 

Hooajalised festivalid ja üritused võivad reisi ajastamisel olla täiendav kaalutlus, kuna need pakuvad sügavamat sukeldumist kohalikku kultuuri. Oluline on teadvustada hooajalisi kulusid ja hindu, et optimeerida eelarvet ja saavutada parim väärtus raha eest. 

Lõpuks on Malta rikkalik mitmesuguste vaatamisväärsuste ja tegevustega, mis tagavad iga külastaja jaoks meeldejääva kogemuse. Olgu see esimene või korduv reis Maltale, oluline on teha kodutööd ja planeerida eelnevalt, et saada kõige rohkem sellest imelisest Vahemere sihtkohast.

Scroll to Top