Milline Seljakott Valida Reisimiseks

Milline Seljakott Valida Reisimiseks?

Reisimine on põnev ja lõbus tegevus, kuid et see kulgeks sujuvalt, on oluline valida endale sobiv seljakott. Seljakoti valik sõltub reisi kestusest, eesmärgist ja teie isiklikest eelistustest. 

Selles artiklis vaatame lähemalt, mida täpselt peaks arvesse võtma, kui valite endale reisi jaoks sobilikku seljakotti.

Seljakoti tüübid

Reisimiseks sobivad seljakotid võib jagada kolme põhikategooriasse: päevased seljakotid, matkakotid ja kohverseljakotid. Päevased seljakotid on kerged ja väiksemad, sobides lühematele retkedele, linnapäevadeks või aktiivse puhkuse veetmiseks. Need on tavaliselt varustatud mitme väiksema taskuga, mis aitavad organiseerida pisiesemeid, nagu rahakott, võtmed ja mobiiltelefon.

Matkakotid on suurema mahutavusega ja vastupidavamad, sobides seiklusteks looduses. Nende disain on loodud raskemate koormate kandmiseks pikematel distantsidel. Matkakotid on varustatud reguleeritavate õlarihmade, vöörihma ja rindkere rihmaga, mis aitavad jaotada raskust ühtlaselt kogu kehale. Lisaks on neil sageli mitmeid erinevaid taskuid ja kinnituskohti, kuhu saab kinnitada matkavarustust, nagu magamiskott, telk ja joogipudel.

Kohverseljakotid on kombinatsioon kohvrist ja seljakotist, sobides ärireisidele või nädalalõpu puhkusele. Need on tavaliselt varustatud ratastega ja teleskoopkäepidemega, mis võimaldavad neid mugavalt vedada. Kohvriseljakottide sisemus on sageli jaotatud erinevateks sektsioonideks, mis aitavad hoida riideid korras ja kortsuvabana. Lisaks on neil tihti eraldi sektsioonid sülearvutile ja muudele elektroonikaseadmetele.

Milline Seljakott Valida Reisimiseks

Seljakoti suurus ja mahutavus

Seljakoti suurus ja mahutavus sõltuvad reisi kestusest ja isiklikest vajadustest. Lühematele reisidele sobib 20-30-liitrine päevakott, mis mahutab piisavalt asju, kuid on piisavalt kerge, et seda lihtsalt kaasas kanda. Pikematele matkadele sobib 40-70-liitrine matkakott, mis mahutab kõik vajaliku varustuse, nagu telk, magamiskott ja toiduvarud. Ärireisideks või nädalalõpu puhkusele sobib 35-45-liitrine kohvriseljakott, mis võimaldab pakkida riideid korrektselt ja kaitsta elektroonikaseadmeid.

Arvestage, et suurema kotiga kaasneb ka suurem raskus. Seetõttu on oluline hoolikalt läbi mõelda, mida pakite, ja vältida üleliigseid esemeid. Kui plaanite lennureisi, kontrollige kindlasti lennufirma pagasireegleid ja piiranguid, et vältida lisakulutusi ülekaalulise või suure pagasi eest.

Mõõtke oma selja pikkus, et leida sobiva suurusega seljakott. Selleks mõõtke kaugust kaela alusest (kõrgem punkt õlgadel) kuni alaselja keskosani (kõige laiem punkt puusadel). Seejärel võrrelge mõõdetud selja pikkust seljakoti tootja poolt antud selja pikkusega. Kui teie mõõtmed jäävad kahe suuruse vahele, eelistage väiksemat.

Materjalid ja vastupidavus

Reisikoti materjalid peaksid olema vastupidavad ja kergesti hooldatavad. Levinumad materjalid on nailon, polüester ja Cordura, mis on tugevad ja kergesti puhastatavad. Nailon on kerge ja vastupidav, kuid võib olla veidi kallim. Polüester on odavam, kuid veidi vähem vastupidav kui nailon. Cordura on eriti tugev materjal, mida kasutatakse sageli matkakottide valmistamisel.

Veekindlus on oluline, kui reisite vihmasesse kohta või matkate looduses. Veekindluse tagamiseks kasutatakse tihti erinevaid katteid, nagu polüuretaanist (PU) või silikoonist katted, mis kaitsevad seljakotti niiskuse eest. Mõnel seljakotil on kaasas eraldi vihmakate, mida saab koti ümber kinnitada vihma korral.

Kvaliteetseid õmblusi, lukke ja klambreid ei tohiks alahinnata. Tugevad õmblused ja vastupidavad materjalid tagavad, et seljakott peab vastu ka karmimates tingimustes. Kvaliteetsed lukud ja klambrid on olulised, et kott püsiks suletuna ja kaitseks teie asju. Enne ostu kontrollige kõiki lukke ja klambreid, et veenduda nende korrasolekus.

Seljakoti mugavus

Mugavus on oluline tegur, eriti kui kannate seljakotti pikemat aega. Oluline on valida sobiva selja pikkusega ja reguleeritavate õlarihmade ja vöörihmaga seljakott. Hea ventilatsioon tagab meeldivama kogemuse, eriti kuumades ja niisketes tingimustes. Otsige seljakotte, millel on vormitud seljatugi, mis järgib teie selgroo kuju, ja hingavat materjali, mis aitab higil aurustuda.

Proovige erinevaid seljakotte enne ostu, et leida endale sobivaim. Kandke seljakotti täidetuna, et saada parem ettekujutus sellest, kuidas see teie seljas istub. Reguleerige õlarihmu, vöörihma ja rindkere rihma, et jaotada raskus ühtlaselt ja vähendada õlgadele ja seljale avalduvat survet.

Milline Seljakott Valida Reisimiseks

Kasulikud funktsioonid

Kasulikud funktsioonid hõlmavad erinevaid taskuid ja sektsioone, mis aitavad organiseerida asju. Joogipudelitasku, peidetud turvatasku, küljetaskud ja elektroonikasektsioon on vaid mõned näited. Mõned seljakotid on varustatud ka sisseehitatud USB-laadimispordiga, mis võimaldab mugavalt oma nutiseadmeid laadida.

Kinnituskohtade olemasolu on oluline matkakottide puhul, kuna need võimaldavad kinnitada lisavarustust, nagu telk, magamiskott või matkasaapad. Mõned seljakotid on varustatud ka süsteemiga, mis võimaldab kinnitada jalgratta- või kiivrikinnitusi, mis on kasulik aktiivset puhkust nautivatele reisijatele.

Hind ja bränd 

Seljakoti hinnad varieeruvad olenevalt brändist, materjalidest ja funktsioonidest. Kallimad seljakotid pakuvad tavaliselt paremaid materjale, rohkem funktsioone ja paremat kvaliteeti. Siiski ei pruugi kõige kallim seljakott alati olla parim valik teie vajadustele. Mõelge oma eelarvele ja vajadustele, enne kui teete otsuse.

Tuntud brändid, nagu Osprey, Deuter, The North Face ja Fjällräven, pakuvad laias valikus seljakotte, mis on valmistatud kvaliteetsetest materjalidest ja millel on hästi läbimõeldud disain. Sellised brändid pakuvad tihti ka paremaid garantiisid ja kliendituge.

Kust osta endale seljakott reisiks?

  • Spetsialiseeritud matka- ja reisitarvete poed: Sellised poed pakuvad laias valikus matkatarbeid, sealhulgas seljakotte. Tavaliselt on nad varustatud kvaliteetsete brändide ja erinevate seljakottidega, mis on loodud just reisimiseks ja matkamiseks.
  • Spordikaupade kauplused: Spordikaupade kauplused müüvad tihti ka seljakotte, kuigi valik võib olla suunatud rohkem spordi- ja treeningkottidele. Siiski võite leida ka sobivaid seljakotte reisimiseks, eriti kui otsite kergemat päevakotti.
  • Suured veebipoed: Internetist leiate palju veebipoode, mis müüvad reisikotte. Sellistel saitidel nagu näiteks Amazon. Veebipoodidest ostes pöörake tähelepanu toote kirjeldusele, arvustustele ja tagastamispoliitikale.
  • Militaarpood: Militaarpoodides on sageli lai valik seljakotte, mis on loodud vastupidavuse ja funktsionaalsusega silmas pidades. Nende kottide disain võib olla sarnane matkakottidele, kuid sageli on nad valmistatud tugevatest ja vastupidavatest materjalidest, nagu Cordura. Militaarpoodides leiduvad seljakotid sobivad hästi reisimiseks, eriti kui otsite rasketes tingimustes kasutamiseks mõeldud kotti.

Enne seljakoti ostmist uurige erinevaid võimalusi, et leida parim valik ja hind. Külastage erinevaid kauplusi, proovige kotte seljas ja võrrelge hindu, et leida endale sobivaim seljakott reisimiseks.

Kokkuvõtteks

Reisimiseks sobiva seljakoti valimine on oluline otsus, mis võib teie reisi kogemust oluliselt mõjutada. Arvestage seljakoti tüübiga, suuruse ja mahutavusega, materjalide ja vastupidavusega, mugavusega, kasulike funktsioonidega ning hinnaga ja brändiga. Proovige erinevaid seljakotte enne ostu, et leida endale sobivaim. Lõppude lõpuks on teie mugavus ja rahulolu reisi ajal kõige olulisem.

Scroll to Top