Oviedo vaatamisväärsused

Oviedo vaatamisväärsused: Astuuria südame võlud, mida avastada

Oviedo, Astuuria südames paiknev linn, on justkui ajaloo ja kultuuri mosaiik, mis köidab iga külastajat oma unikaalse võlu ja elavusega. 

Selle keskaegsed tänavad, rikkalik ajalooline pärand ja kunstiliselt rikastatud atmosfäär teevad sellest Hispaania ühe erilisema pärl. Oviedos kõndides tunnete end justkui ajas rändavat, kus igal sammul avaneb uus lugu, olgu selleks siis vana katedraal, mille müürid peidavad endas sajandeid vanu saladusi, või mõni värvikas tänavanurk, mis pulbitseb tänapäevast elu. 

Lisaks ajaloolisele ilule pakub Oviedo ka rohkelt looduskauneid paiku, nagu näiteks Monte Naranco, mis kutsub avastama oma looduslikku ilu ja ajaloolisi aardeid. Oviedo on justkui kaleidoskoop, mis peegeldab mitmekülgset Astuuria piirkonna hinge – siin põimuvad iidne ajalugu, rikkalik kunst ja elav tänapäev üheks terviklikuks elamuseks. 

Olgu selleks siis kunstiaarded Astuuria Kaunite Kunstide Muuseumis, maitsvad palad kohalikus kõrtsis või jalutuskäik läbi rohelise Campo de San Francisco pargi, Oviedo pakub igaühele midagi meeldejäävat. See artikkel viib teid avastusretkele läbi Oviedo võluvate vaatamisväärsuste, avades linna varjatud saladused ja rääkides lood, mis muudavad selle linna tõeliselt erakordseks.

1. Santa María del Naranco Palee

Oviedo vaatamisväärsused

Santa María del Naranco on üks Oviedo silmapaistvamaid vaatamisväärsusi. Algselt ehitatud 842. aastal kuningas Ramiro I suveresidentsiks, on see hiljem ümber ehitatud kirikuks. Palee asub Naranco mäel, pakkudes hingematvaid vaateid Oviedo linnale. 

Hoone on tuntud oma unikaalse eelrooma arhitektuuri poolest, mis on segu kristlikust ja islami mõjust. Selle välisfassaad on kaunistatud keerukate skulptuuride ja reljeefidega, mis kujutavad piiblilugusid ja kuninglikke sümbolismi. 

Santa María del Naranco sisemus on samuti muljetavaldav, eriti selle freskode ja säilinud sambakaunistuste poolest. Külastajad saavad imetleda hoone arhitektuurilist ilu ja tutvuda selle ajaloolise tähtsusega läbi informatiivsete eksponaatide.

2. Oviedo Katedraal

Oviedo vaatamisväärsused

Oviedo Katedraal, ametlikult tuntud kui San Salvadori katedraal, on üks Oviedo kõige märgilisemaid religioosseid hooneid. Ehitatud 14. sajandil gooti stiilis, on see suursugune struktuur, mille keerukas fassaad ja kõrged tornid domineerivad linnasiluetis. 

Katedraali sees paiknevad mitmed kunstiteosed ja ajaloolised reliikviad, sealhulgas kuulus Santo Sudario, mis on väidetavalt kaetud Kristuse näoga ristilöömisel. 

Katedraali kabelid, nagu Capilla de los Reyes Católicos, on kaunistatud peenete freskode ja skulptuuridega, mis räägivad Hispaania religioossest ja kunstilisest ajaloost. Katedraali krüptis asub Astuuria kuningate matmispaik, mis on oluline ajalooline ja kultuuriline pärand. Katedraali külastamine pakub ainulaadset võimalust sukelduda Oviedo religioosse arhitektuuri sügavustesse.

3. Campo de San Francisco Park

Oviedo vaatamisväärsused

Campo de San Francisco on Oviedo südames asuv suur avalik park, mis on linnaelanike ja külastajate seas populaarne puhkeala. See roheline oaas pakub meeldivat vaheldust linnakeskkonnale, olles varustatud laia jalutusteede, skulptuuride ja purskkaevudega. 

Park on ideaalne koht aeglaseks jalutuskäiguks, imetledes hoolikalt hooldatud aedu ja värvikirevaid lillepeenraid. Campo de San Francisco’s on ka mitmeid laste mänguväljakuid, muutes selle peredele atraktiivseks sihtkohaks. 

Erilist tähelepanu väärib kuulus Mafalda skulptuur, mis on saanud üheks parki sümboliks. Lisaks pakub park erinevaid kultuuriüritusi ja festivale, eriti suvekuudel, tuues kokku kohalikud ja turistid. See on ideaalne koht lõõgastumiseks, raamatu lugemiseks või lihtsalt linnamelu vaatlemiseks, pakkudes rahulikku pelgupaika Oviedo kiirest elutempost.

4. Monte Naranco

Monte Naranco on Oviedo linna lähedal asuv mägi, mis on kuulus oma ajalooliste monumentide ja suurepäraste vaadete poolest. See on populaarne matkamise ja jalgrattasõidu sihtkoht, pakkudes mitmeid radu, mis viivad läbi metsade ja maastike. Mäe tipust avanevad hingematvad vaated Oviedole ja ümbritsevale maapiirkonnale. 

Lisaks loodusilule on Monte Narancol ka ajalooline tähtsus, seal asuvad sellised UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvad ehitised nagu Santa María del Naranco ja San Miguel de Lillo kirik. Need 9. sajandi ehitised on suurepärased näited eelrooma arhitektuurist Hispaanias, olles ühed enim külastatud vaatamisväärsused piirkonnas. 

Monte Naranco pakub nii ajaloolist haridust kui ka looduslikku ilu, muutes selle kohustuslikuks peatuspaigaks Oviedo külastajatele.

5. San Miguel de Lillo Kirik

Oviedo vaatamisväärsused

San Miguel de Lillo, mis asub Monte Naranco nõlvadel, on veel üks silmapaistev eelrooma stiilis kirik Oviedos. Ehitatud 9. sajandil, oli see algselt pühendatud Saint Michaelile. Kuigi suur osa kirikust hävis aja jooksul, on säilinud osad pakkuvad suurepärast näidet Astuuria arhitektuurist. Kiriku väike suurus ja lihtsus on vastandiks selle keerukatele dekoratiivelementidele, sealhulgas sambakapiteelidele ja skulptuuridele. 

Kiriku sees on säilinud mõned originaalsed freskod ja seinamaalingud, mis annavad tunnistust keskaegsest kunstioskusest. San Miguel de Lillo on oluline peatuspaik neile, kes on huvitatud Hispaania varajasest kristlikust ajaloost ja arhitektuurist.

6. Asturia kunstimuuseum

Astuuria Kaunite Kunstide Muuseum (Museo de Bellas Artes de Asturias), asub Oviedo ajaloolises kesklinnas ja on üks peamisi kultuuriasutusi linnas. Muuseumi kollektsioon sisaldab rohkem kui 8000 teost, ulatudes 14. sajandist tänapäevani, sealhulgas maalid, skulptuurid ja graafiline disain. 

Muuseumis on esindatud nii Hispaania kui ka rahvusvahelised kunstnikud, sealhulgas El Greco, Goya ja Dalí. Lisaks püsiväljapanekutele korraldab muuseum ajutisi näitusi, töötubasid ja kultuuriüritusi, mis aitavad kaasa Oviedo kunstielu rikastamisele. 

Astuuria Kaunite Kunstide Muuseum pakub külastajatele võimalust sukelduda Hispaania kunsti ajalukku ja avastada kaasaegse kunsti suundumusi.

7. Uria tänav

Uria tänav (Calle Uria) on Oviedo elavaim ja olulisim kaubandustänav. See on ideaalne koht šoppamiseks, pakkudes laia valikut poode, alates kohalikest butiikidest kuni rahvusvaheliste brändideni. 

Lisaks kauplustele leidub Uria tänaval ka mitmeid kohvikuid, restorane ja baare, mis pakuvad suurepärast võimalust maitsta kohalikku toitu ja nautida Astuuria kööki. Tänav on ka populaarne kohtumispaik, kus kohalikud ja turistid saavad nautida linnamelu ja osaleda Oviedo sotsiaalses elus. Uria tänav on suurepärane näide Oviedo dünaamilisest ja elavast linnakultuurist, pakkudes külastajatele autentset kogemust Astuuria pealinnas.

8. Plaza del Fontán

Plaza del Fontán on üks Oviedo kõige võluvamaid ja ajaloolisi väljakuid. See on tuntud oma traditsioonilise arhitektuuri ja elava atmosfääri poolest, mis on tingitud regulaarsetest turgudest ja festivalidest. 

Väljakut ümbritsevad värvikad hooned, mis on ehitatud Astuuria traditsioonilises stiilis, loovad erakordselt pittoreskse keskkonna. Plaza del Fontán on populaarne koht kohalike elanike ja turistide seas, pakkudes suurepärast võimalust nautida värskeid kohalikke tooteid ja leida ainulaadseid käsitööesemeid. 

Väljakul on sageli elav muusika ja tänavakunst, muutes selle suurepäraseks kohaks kultuurielamuste jaoks. Plaza del Fontán on täiuslik koht, kus kogeda Oviedo ajaloolist hõngu ja elavat kogukonnaelu.

9. Arheoloogiamuuseum

Arheoloogiamuuseum (Museo Arqueológico de Asturias) Oviedos on oluline kultuuriasutus, mis on pühendatud Astuuria ajaloo ja pärandi säilitamisele. Muuseum asub 16. sajandist pärinevas hoones, mis on ise ajalooliselt märkimisväärne. 

Selle kollektsioonid hõlmavad esemeid alates eelajaloolisest perioodist kuni keskajani, sealhulgas relvi, tööriistu, ehteid ja keraamikat. Arheoloogiamuuseum pakub põhjalikku ülevaadet piirkonna ajaloost läbi hästi säilinud artefaktide ja informatiivsete näituste. Külastus muuseumisse on hariv kogemus igas vanuses inimestele, andes võimaluse õppida Astuuria ajalugu ja kultuuri läbi arheoloogiliste leidude.

10. Eelrooma Stiilis Monumendid

Oviedo vaatamisväärsused

Oviedo ja ümbritsev Astuuria piirkond on tuntud oma eelrooma stiilis monumentide poolest, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Need arhitektuurilised meistriteosed, sealhulgas Santa María del Naranco, San Miguel de Lillo ja San Julián de los Prados, on suurepärased näited varajasest kristlikust kunstist ja arhitektuurist Ibeeria poolsaarel. 

Nende monumentide külastamine pakub ainulaadset võimalust näha, kuidas kunst ja usk on ajaloo vältel põimunud, luues märkimisväärseid ja ajatu iluga ehitisi. Iga monument on omaette lugu ja kultuurilise tähtsusega, muutes need kohustuslikeks vaatamisväärsusteks kõigile, kes külastavad Oviedo.

11. Oviedo Ülikool

Oviedo vaatamisväärsused

Oviedo Ülikool, asutatud 1608. aastal, on üks vanimaid ja prestiižsemaid haridusasutusi Hispaanias. Ülikoolilinnak koosneb mitmest ajaloolisest ja kaasaegsest hoonest, mis asuvad üle kogu linna. Ülikooli peahoone, mille on projekteerinud kuulus arhitekt Juan de Naveda, on eriti muljetavaldav, oma barokkstiilis fassaadi ja rikkaliku ajalooga. 

Ülikool pakub rikkalikku kultuuri- ja teadusprogrammi, sealhulgas konverentse, näitusi ja kontserte, mis on avatud nii üliõpilastele kui ka avalikkusele. Ülikooli külastamine annab võimaluse tunda Oviedo akadeemilist vaimu ja selle panust Hispaania hariduse ja kultuuri arengusse.

12. Kulinaarsed Elamused Oviedos

Oviedo pakub rikkalikke kulinaarseid elamusi, esitledes Astuuria köögi parimaid palasid. Kohalikud toidud, nagu fabada asturiana (uba- ja liharoog), cachopo (paneeritud vasikalihast roog) ja arroz con leche (riisipuding), peegeldavad piirkonna maitserikkust ja toiduvalmistamise traditsioone. 

Oviedo restoranides ja kohvikutes saab nautida nii traditsioonilisi roogasid kui ka kaasaegset kööki. Lisaks tuntud toitudele on Oviedo tuntud oma siidrist (sidra), mis on traditsiooniline Astuuria jook. Siidri degusteerimine ja unikaalne serveerimisviis – kõrgelt valamine – on kohustuslik kogemus igale külastajale. 

Oviedo kulinaarne maastik pakub autentset ja meeldejäävat maitseelamust, muutes selle ideaalseks sihtkohaks toidusõpradele.

Kokkuvõtteks

Oviedo pakub külastajatele rikkalikku ajaloolist ja kultuuripärandit. Linn uhkeldab muljetavaldavate eelrooma monumentide, suurejoonelise katedraali ja elava kunsti- ning kulinaariamaastikuga. Looduskaunid kohad nagu Monte Naranco ja Campo de San Francisco pakuvad loodusilu, samas kui elav Uria tänav ja Plaza del Fontán esindavad Oviedo dünaamilist linnakultuuri.

Scroll to Top