Rumeenia linnad

Rumeenia linnad: 20 kaunist linna, mida tasuks avastada


Rumeenia, Euroopa kaguosas asuv pärl, peidab endas mõningaid kõige maagilisemaid ja dünaamilisemaid linnu, mida võib ette kujutada. 

See pole lihtsalt koht, kus Dracula legendid ellu ärkavad või kus maalilised mäed lõikuvad lõputute tasandikega; see on koht, kus ajalugu, kultuur ja loodus sulanduvad ning loovad lummava tapeedi kõigile avastajatele. 

Selles artiklis heidame põgusa pilgu kahekümnesse Rumeenia linna, andes teile ülevaate sellest, mis neid ainulaadseks ja meeldejäävaks teeb.

1. Bukarest

Bukarest - Linn Rumeenias
Bukarest

Rumeenia pealinn Bukarest, mida tuntakse ka kui “Väike Pariis”, on Euroopa üks dünaamilisemaid linnu. Siit leiate ajaloolise arhitektuuri, millest osa on pärit keskajast, kõrvuti modernsete hoonetega, mis peegeldavad linna pidevat arengut. 

Bukaresti südames asub Parlamentide palee, mis on maailma suuruselt teine administratiivne hoone peale Pentagoni. Samas läheduses on ka kaunid pargid ja aedad, kus linnarahvas armastab jalutada ja lõõgastuda. 

Bukarest on ka kultuurihuvilisele paradiis, pakkudes teatreid, muuseume ja galeriisid. Vana linnaosa on elav piirkond, kus külastajad saavad nautida restorane, baare ja klubisid. Olenemata sellest, kas olete ajaloo huviline, kultuuri entusiast või lihtsalt soovite nautida head toitu ja meelelahutust, on Bukarest kindlasti külastamist väärt.

2. Brașov

Nestled mägede vahel Transilvaania südames asub Brașov, linn, mis on täis ajalugu ja võlu. Kuulus Musta Kiriku poolest, mis on Ida-Euroopa suurim gooti kirik, ja Piața Sfatului, mis on linna keskväljak ajalooliste hoonetega, on Brașov koht, kus minevik ja olevik kohtuvad. 

Linna ümbruses olevate mägede tõttu on see ka populaarne sihtkoht matkajatele ja suusatajatele. Brașovi vanalinna kitsad tänavad on täis väikeseid poode, kohvikuid ja restorane, mis pakuvad kohalikke hõrgutisi. 

Üheks linna silmapaistvaks vaatamisväärsuseks on Brașovi kindlustus, mis pakub imelist vaadet linnale ja selle ümbrusele. See ajalooline linn ei jäta ükskõikseks ühtegi külastajat.

3. Sibiu

Sibiu, tuntud ka kui Hermannstadt, on üks Rumeenia kõige ilusamaid linnu. See asutati sajandeid tagasi saksa asunike poolt ja on säilitanud oma keskaegse võlu. Suur ja Väike ring on linna peamised väljakud, mida ümbritsevad ajaloolised hooned ja kus toimub palju üritusi. 

Sibiu on tuntud ka oma silmade-akendega majade poolest, mis annavad linnale erilise iseloomu. 2007. aastal oli Sibiu Euroopa kultuuripealinn ja see näitas, kui rikas on linna kultuuripärand. Paljud muuseumid, nagu Brukenthali muuseum, tutvustavad linna ajalugu ja kunsti. 

Sibiu on ka oluline kultuuriline keskus, kus toimuvad mitmed festivalid, teatrietendused ja kontserdid. See on linn, mis elab ja hingab ajalugu, kuid samal ajal on kaasaegne ja elav.

4. Cluj-Napoca

Cluj-Napoca - Linn Rumeenias
Cluj-Napoca

Cluj-Napoca, tuntud ka lihtsalt kui Cluj, on Transilvaania südames asuva Rumeenia lääneosa kultuuriline ja majanduslik keskus. Tegemist on linnaga, mille ajalugu ulatub tagasi rohkem kui 2000 aastat, ja see peegeldub selle kaunis arhitektuuris ja kultuuripärandis. 

Cluj on tuntud oma sõbralike inimeste, elava kunsti- ja muusikastseeni ning mõnedest parimatest ülikoolidest Rumeenias. Bánaatide Ülikool on üks prestiižikamaid ja on andnud linnale noorusliku ja dünaamilise elanikkonna. 

Peale selle, Cluj-Napoca on muutunud ka tehnoloogia hub’iks, meelitades start-up’e ja IT talente kogu Euroopast. Vanalinn on elav ja selle kitsad tänavad on täis ajaloolisi hooneid, restorane, kohvikuid ja poode. Unetate Park on ideaalne koht lõõgastumiseks ja looduse nautimiseks linna südames.

5. Timișoara

Timișoara on linn, mida tuntakse kui Rumeenia kultuuripealinna. Ajalooliselt oluline, oli see esimene Euroopa linn, mis sai elektrilise tänava valgustuse. Linna keskne Piața Victoriei on imposantsete barokkhoonete ja lopsakate parkide kodu. Timișoara on ka demokraatia sümbol Rumeenias, sest siin algas 1989. aasta revolutsioon, mis lõpetas kommunistliku režiimi. 

Tänapäeval on linn tuntud oma kunstigaleriide, teatrite ja muuseumide poolest, mis teeb sellest olulise kultuurikeskuse. Lisaks sellele on Timișoara tehnoloogia ja äri keskus, meelitades noori professionaale üle kogu riigi. Linn on ka koduks paljudele festivalidele, mis toovad kokku inimesi kogu maailmast.

6. Constanța

Asudes Musta mere ääres, on Constanța Rumeenia olulisim sadamalinn ja üks vanimaid pidevalt asustatud linnu Euroopas. Selle ajalugu ulatub tagasi üle 2500 aasta ja see on olnud Rooma, Bütsantsi ja Osmanite impeeriumi keskpunkt. 

Tänapäeval on Constanța populaarne sihtkoht suvepuhkuseks, pakkudes kauneid randu, promenaade ja mereäärseid restorane. Linna arheoloogiamuuseum on peamine atraktsioon, kus on välja pandud rikkalikult antiikseid ja keskaegseid esemeid. 

Vana kasiino, mis asub mere ääres, on Constanța üks silmapaistvamaid arhitektuurilisi meistriteoseid. Kuigi paljud tulevad siia mere ja päikese pärast, on Constanța ka kultuurihuvilistele pakkumiseks palju, alates teatritest ja galeriidest kuni ajalooliste kirikuteni

7. Sinaia

Sinaia - Linn Rumeenias

Sinaia, tuntud kui “Pärl Karpaatides”, on Rumeenia mägede südames asuv kuurortlinn, mis on kuulus oma kauni looduse, ajalooliste paleede ja talve spordialade poolest. Linn on nimetatud Sinai kloostris asuva kloostri järgi, mis on endiselt oluline religioosne ja kultuuriline sihtkoht. 

Sinaia kõige kuulsam vaatamisväärsus on kindlasti Peleși loss, endine kuninglik suveresidents, mis on nüüd muuseum ja mis peidab endas rikkalikku kunstikogu. Külma aastaajal muutub Sinaia mägikuurordiks, mis meelitab suusatajaid ja lumelauasõitjaid kogu Euroopast. 

Kevadel ja suvel on aga mäed ideaalsed matkamiseks, ronimiseks ja looduse nautimiseks. Sinaia on koht, kus saate kogeda Rumeenia kultuuri, ajalugu ja looduse ilu kõike korraga.

8. Oradea

Oradea, mis asub Rumeenia lääneosas, lähedal Ungari piirile, on linn, millel on rikkalik ajalugu ja erakordne arhitektuur. Barokk- ja art nouveau-stiilis hooned annavad linnale Euroopa õhkkonna. 

Eriliseks teeb Oradea ka selle termilised vannid, mis on tuntud oma tervendavate omaduste poolest ja meelitavad külastajaid aastaringselt. Oradea kindlus, mis on linnasüdames, on ajalooline monument, mis peegeldab linna rikast ajalugu läbi sajandite. 

Kuna Oradea on lähedal Euroopa Liidu piirile, on sellel kaasaegne ja mitmekultuuriline õhkkond, kombineerides Rumeenia traditsioone Kesk-Euroopa mõjudega.

9. Iași

Iași on Moldova ajalooline pealinn ja üks Rumeenia kõige olulisemaid kultuuri-, haridus- ja kunstikeskusi. Linna rikas ajalugu ja kultuuripärand kajastuvad selle paljudes muuseumides, kunstigaleriides ja teatrites. Iași on tuntud ka oma ülikoolide poolest, eriti Iași Ülikooli, mis on üks vanimaid ja prestiižikamaid Rumeenias. 

Palatul Culturii (Kultuuripalee) on linna silmapaistvaim hoone ja see on koduks mitmele muuseumile. Linnas on ka palju kirikuid ja kloostreid, mis peegeldavad selle religioosset ajalugu. 

Iași on koht, kus saate süveneda Rumeenia ajalukku, kultuuri ja haridusse, olles samal ajal tunnistajaks ka selle dünaamilisele ja kasvavale kaasaegsele elule.

10. Alba Iulia

Alba Iulia - Rumeenia linn
Alba Iulia

Alba Iulia on Rumeenia südames asuv linn, mis on täis ajalugu ja kultuuri. See linn on kõige paremini tuntud oma muljetavaldava kindluse, Alba Carolina vallikindluse poolest, mis on suurim terviklikult säilinud vallikindlus Rumeenias. See barokkstiilis kindlus on olnud tunnistajaks mitmetele ajaloolistele sündmustele, sealhulgas Rumeenia suurühendamisele 1918. aastal. 

Läbi linna kulgedes saate kogeda unikaalset segu ajaloost ja kaasaegsest elust. Alba Iulia on oluline religioosne keskus, olles koduks mitmetele kirikutele ja katedraalidele, sealhulgas ka Rumeenia suurimale katoliku katedraalile. 

Lisaks sellele on Alba Iulia kultuurilise tegevuse keskus, olles peremeheks paljudele festivalidele, näitustele ja üritustele, mis toimuvad aastaringselt.

11. Bran

Kui mainida Bran’i, siis esimene asi, mis paljudele meelde tuleb, on kuulus Bran’i loss, mis on tuntud kogu maailmas kui “Dracula loss”. 

Kuigi tegelik seos Vlad Ţepeşi ja selle kindluse vahel on väike, on lossist saanud siiski oluline turismiobjekt ja Dracula legendiga seotud koha külastamine. Bran’i loss asub kõrgel kaljuserval ja pakub külastajatele muljetavaldavaid vaateid ümbritsevale maastikule. 

Bran ise on kõrgmäestiku kuurortlinn, kus külastajad saavad nautida ka kauneid Karpaatide maastikke, matkata, suusatada või lihtsalt puhata ja loodust nautida. Lisaks lossile on Branis palju traditsioonilisi Rumeenia kaupu pakkuvaid turge ja poode.

12. Râșnov

Râșnov on kuulus oma kindluse poolest, mis ehitati keskaegsete sajandite jooksul kaitseks sissetungivate hõimude ja Türgi osmanite eest. 

Râșnovi kindlus asub mäel ja pakub külastajatele hingematvaid vaateid ümbritsevale maastikule. Kindlus on suurepäraselt säilinud ja on avatud külastusteks, kus saab teada linna ajaloost ja kaitsemeetmetest, mida kasutati sissetungijate eest. Râșnov ise on lummav linn, kus külastajad saavad nautida traditsioonilist Rumeenia kultuuri ja külalislahkust. 

Linna lähedal on ka Râșnovi koopad, mis on avatud külastusteks ja kus saab imetleda maalilisi stalaktiite ja stalagmiite. Linn pakub külastajatele mitmekülgset kogemust, ühendades ajaloolised vaatamisväärsused looduslike iludega.

13. Mamaia

Mamaia - Rumeenia linn
Mamaia

Mamaia, asudes Rumeenia Musta mere rannikul, on riigi kõige populaarsem ja elavam suvituskoht. Oma kuldsete liivarandade, kristallselge veega ja rikkaliku ööeluga on Mamaia suviti magnetiks nii kohalikele kui ka rahvusvahelistele külastajatele. 

Linna ääristavad luksuslikud hotellid, restoranid, ööklubid ja veespordikeskused, mis pakuvad kõikvõimalikke tegevusi alates purjelauasõidust kuni banaanipaatide ja džetisõitudeni. 

Öösel muutub rannaäärne elavaks tantsupõrandaks, kus kuulsad DJ-d panevad inimesed tantsima kuni varajaste hommikutundideni. Mamaia on koht, kus nautida päikest, merd ja Rumeenia kuurortelu parimaid külgi.

14. Sighișoara

Sighișoara, üks Euroopa parimini säilinud ja elavamaid keskaegseid linnu, on UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud linnaosa, mis meelitab külastajaid oma ajaloolise õhkkonnaga. Selle värvikate majadega munakivitänavad ja vanad kaitsetornid jutustavad lugusid keskaegsest Euroopast. Linn on eriti tuntud kui Vlad Ţepeş’i, ehk Dracula, sünnikoht. 

Igal aastal toimub linnas keskaegne festival, kus elustatakse ajaloolisi traditsioone ja korraldatakse erinevaid etendusi. Sighișoara on kui ajarännak keskajja, pakkudes külastajatele unikaalset ja meeldejäävat kogemust.

15. Tulcea

Tulcea - Rumeenia linn

Tulcea on väravaks Danube Delta’le, ühele Euroopa suurimale ja kõige paremini säilinud deltadele, mis on samuti osa UNESCO maailmapärandi nimistust. Linna ümbritsev looduslik ilu ja bioloogiline mitmekesisus on võrratu. 

Tulcea ise on ajaloolise ja kultuurilise tähtsusega linn, mis pakub külastajatele mitmesuguseid muuseume, galeriisid ja restorane, kus saab maitsta traditsioonilisi Doonau ääres valmistatud roogasid. 

Võttes aluseks Tulcea, saavad külastajad teha ekskursioone delta erinevatesse osadesse, avastades selle unikaalset ökosüsteemi ja rikkalikku looduslikku elustikku. See on tõeliselt paradiis linnuvaatlejatele ja loodushuvilistele.

16. Craiova

Craiova, mis paikneb Oltenia piirkonnas, on Rumeenia üks vanimaid linnu ja see on oma ajaloo jooksul olnud kultuuri ja kunsti keskuseks. 

Linn uhkeldab mitmete muuseumide, teatrite ja kunstigaleriidega, millest üks silmapaistvamaid on Oltenia Muuseum, mis näitab piirkonna ajalugu ja kultuuripärandit. Craiova botaanikaaed on üks suurimaid Ida-Euroopas, pakkudes loodusarmastajatele põgenemist linnakärast. 

Craiova on ka tuntud oma suurepärase arhitektuuri ja kaunite parkide poolest. Jelezni Vrata (Raudvärava) monumentaalne skulptuur kõrgub linna kohal, meenutades selle ajaloolist tähtsust. 

Craiova on linn, mis segab edukalt ajaloolist ilu ja kaasaegset elujõudu, muutes selle atraktiivseks sihtkohaks nii kohalikele kui ka külastajatele.

17. Pitești

Pitești, mis asub Argeși jõe ääres, on Rumeenia dünaamiline linn, millel on pikk ajalugu ja tugev tööstuslik taust. Kuigi paljudele on see tuntud oma autotööstuse poolest, peidab Pitești endas ka palju kultuurilisi ja looduslikke aardeid. 

Linnas on mitmeid parke, sealhulgas Trivale park, mis on suurepärane koht jalutuskäikudeks või vaba aja veetmiseks. Linn uhkeldab ka oma aastaringsete kultuuriüritustega, sealhulgas Pitești Tulbifestival, mis tähistab kevade saabumist tuhandete õitsvate tulbipungadega. See traditsioon on Piteștis toimunud juba aastakümneid ja meelitab kohale tuhandeid külastajaid.

18. Vama Veche

Vama Veche on eriline koht Rumeenia Musta mere rannikul, mis on tuntud oma boheemlasliku õhkkonna ja vabameelse kultuuri poolest. 

Võrreldes teiste rannikualadega, on Vama Veche säilitanud oma autentse ja loodusliku ilme, pakkudes külastajatele lihtsat ja rahulikku puhkust eemal suurtest turismikeskustest. Paljud noored ja loovad inimesed tulevad siia nautima liivaranda, telkimist ja öiseid lõkkeid tähtede all. 

Vama Veche on ka muusikasõprade mekka, korraldades igal aastal mitmeid festivale ja live-esinemisi. See on koht, kus saab kogeda Rumeenia ranniku vabas vaimus elavat kultuuri, mida on raske leida mujalt.

19. Galați

Galați - Rumeenia
Galați

Galați, mis paikneb Doonau jõe ääres, on Rumeenia suuremaid linnu, olles oluline tööstus-, kaubandus- ja kultuurikeskus. 

Linna ajalugu ulatub tagasi enam kui 2000 aasta taha ning sellel on tähtis roll Doonau jõe kaubanduses ja laevanduses. Galați Ülikool ja mitmed muuseumid, sealhulgas Visuaalse Kunsti Muuseum ja Loodusajaloo Muuseum, tõmbavad ligi tudengeid ja kultuurihuvilisi kogu riigist. 

Kuigi linna tööstuslik minevik on mõjutanud selle arhitektuuri ja ilmet, leidub siin ka mitmeid parke ja rohelisi alasid, nagu Rizer Park, mis pakuvad värsket õhku ja puhkust. Galați panus Rumeenia kultuuri ja ajalukku on hindamatu, ja see jääb oluliseks sihtkohaks neile, kes soovivad süvendada oma teadmisi riigi südames asuvatest linnadest.

20. Bacău

Bacău, mis asub idaosas Bârlad’i jõe ääres, on Moldova piirkonna elav kultuuri- ja kaubanduskeskus. 

Linnas on mitmeid ajaloolisi kirikuid, katedraale ja mõisaid, mis räägivad selle rikkalikust ajaloost ja traditsioonidest. Bacău Filharmooniaorkester ja teater pakuvad kohalikele ja külastajatele kõrgetasemelist kultuurielamust. 

Lisaks kultuurilistele vaatamisväärsustele on Bacău ideaalne alguspunkt mägimatkadeks ja looduse avastamiseks, eriti kuna see on lähedal Carpathi mägedele. 

Samuti pakub linn mitmeid pargialasid, nagu Cancicov Park, kus külastajad saavad lõõgastuda ja nautida loodust. Bacău on koht, kus ajalugu ja kultuur kohtuvad kaasaegse eluga, andes külastajale tõelise maitse Rumeenia mitmekesisusest.

Kokkuvõtteks

Antud artiklis tutvustasime teile veidike Rumeenia mitmekesisust ja rikkalikkust, rõhutades iga mainitud linna ainulaadset ajalugu, kultuuri ja vaatamisväärsusi. 

Alates Bukaresti kosmopoliitsest elust kuni Vama Veche’i vabameelse rannakultuurini, iga linn pakub midagi erilist ja kordumatut. 

Olgu selleks ajaloolised keskaegsed kindlused, lõputud Musta mere rannad või mägistes piirkondades peidus olevad saladused, Rumeenia on koht, mille avastamine rikastab iga ränduri hinge ja meelt.

Scroll to Top