Valencia vaatamisväärsused

Valencia vaatamisväärsused: 13 kaunist ja ajaloolist kohta

Valencia on Hispaania kolmas suurim linn ja asub idüllilisel Vahemere rannikul. Kombineerides endas sajanditepikkust ajalugu, kaasaegset arhitektuuri ja kultuuri. 

See linn on tuntud oma rikkalike traditsioonide, gastronoomia ja elavate festivalide poolest, kuid Valencia vaatamisväärsused pakuvad palju rohkemat kui pelgalt esmapilgul märgata võib. Külastajad saavad avastada ajaloolisi monumente, moderne arhitektuuri ja lõpmatu hulga kultuuri- ja kunstikeskusi.

Lõuna-Euroopas asuv Valencia on Hispaania vahetu värav kultuurilisele ja ajaloolisele rikkusele. Linna kõrgeimad tornid ja majesteetlikud katedraalid jutustavad lugusid kaugetest aegadest, samas kui kaasaegsed ehitised nagu Kunstide ja Teaduste Linn kujutavad endast tulevikku suunatud visiooni. 

Ükskõik, kas otsite sügavat kultuurielamust, ajaloolist avastusretke või lihtsalt võimalust lõõgastuda Vahemere rannas, pakub Valencia teile seda kõike ja palju muud.

1. Kunstide ja Teaduste linn / Ciudad de las Artes y las Ciencias

Valencia vaatamisväärsused

Valencia, Hispaania kolmas suurim linn, on ühendanud oma ajaloolise ilu kaasaegse arhitektuuri meistriteostega, millest üks on Kunstide ja Teaduste linn. See grandioosne kompleks asub endise Turia jõe voodis ja on kujundanud kuulus arhitekt Santiago Calatrava. Selle hulka kuuluvad mõned Euroopa silmapaistvaimad ehitised, sealhulgas ooperimaja, IMAX-kino ja planetaarium. 

Kompleks kujutab endast Valencias toimuva kultuuri ja teaduse sümbioosi, kus külastajad saavad sukelduda muusika, kunsti ja teaduse maailma. Iga hoone on unikaalselt kujundatud, pakkudes visuaalset pidu neile, kes seda imetlevad, olgu siis päeval, kui päike peegeldub nende valgetest struktuuridest, või öösel, kui nad muutuvad valguse ja värvide mänguks.

2. Okeanograafiakeskus / L’Oceanografic

Kunstide ja Teaduste linnast vaid kiviviske kaugusel asub Euroopa suurim mereelustu muuseum – Okeanograafiakeskus. See ei ole lihtsalt akvaarium; see on teekond läbi maailma ookeanide, pakkudes külastajatele võimalust näha haruldasi ja eksootilisi mereolendeid. 

Keskus on jagatud erinevateks tsoonideks, mis esindavad maailma erinevaid merikeskkondi, alates Arktika pingviinidest kuni troopiliste korallrifideni. Okeanograafiakeskus pakub hariduslikku ja meelelahutuslikku kogemust kõigile vanuseastmetele. Siin saab imetleda vaikse ookeani valgeid haisid, elegantseid belugasid ja värvikirevaid korallkala. 

Üks kõige märkimisväärsemaid atraktsioone on suur merealune tunnel, kus külastajad saavad kõndida läbi hiiglasliku akvaariumi, kusjuures kalad ja haid ujuvad neist üle. Seiklus Okeanograafiakeskuses annab sügavama arusaama meie planeedi veekeskkondadest ja selle elanikest.

3. Siidibörs / La Lonja de la Seda

La Lonja de la Seda, tuntud ka kui Siidibörs, on Valencia ajaloolises keskuses asuv gooti stiilis meistriteos. Ehitatud 15. sajandi lõpus, oli see koht, kus kaupmehed pidasid siidiga kauplemise läbirääkimisi, ja see näitab Valencialaste toonast majanduslikku jõukust ja kaubanduslikku tähtsust. 

Üks selle hoone kõige muljetavaldavamaid omadusi on selle kõrge ja elegantne saal, millel on õhulised kivisambad, mis ulatuvad laeni nagu puude võrad metsas. La Lonja de la Seda on suurepärane näide tsiviil-gooti arhitektuurist ja see on täna UNESCO maailmapärandi nimekirjas.

Lisaks kauplemissaalile paistab silma hoone Moreskide stiilis kinnine siseõu ja keerukad reljeefid, mis kaunistavad seinaid. Need skulptuursed detailid kujutavad nii päriselulisi stseene kui ka mütoloogilisi olendeid, pakkudes külastajatele sügavamat pilku tolleaegsesse kultuuri ja kunsti. La Lonja de la Seda ei ole lihtsalt ajalooline mälestis; see on ka tunnistajaks Valencia kaubanduslikule ajaloole ja selle linna tähtsusele keskaegses Euroopas.

4. Valencia katedraal

Valencia vaatamisväärsused

Valencia katedraal on lummav kirik, mis asub südames, Püha Neitsi väljaku ääres. Alates selle asutamisest 13. sajandil on katedraal olnud Valencias usulise ja kultuurilise elu keskpunkt. 

Katedraal on segu erinevatest stiilidest alates gootikast kuni barokkini, kajastades aastasadade jooksul tehtud renoveerimisi ja laiendusi. Üks katedraali kõige silmapaistvamaid omadusi on Miguelete kellatorn, mis pakub suurepärast vaadet linnale neile, kes on valmis ronima selle spiraaltrepist üles.

Kuid katedraali kõige väärtuslikum aare võib olla see, mis asub selle sees: püha Graali üks väidetavaid versioone, mida peetakse Kristuse viimase õhtusöögi ajal kasutatuks. Kuigi selle autentsus on endiselt vaidluste allikas, meelitab see reliikvia paljusid palverändureid ja külastajaid igal aastal. 

Lisaks sellele pakub katedraal ka rikkalikku kunstikollektsiooni, sealhulgas Goya maale. Valencia katedraali külastades saavad inimesed sukelduda nii religioosse kui ka kunstilise ajaloo sügavustesse.

5. Keskturg / Mercado Central

Valencia Keskturg, tuntud kui Mercado Central, on tõeline maitsemeele rõõm. See ajalooline turg, mis avati 20. sajandi alguses, on üks Euroopa suurimaid katusealuseid toiduturge. 

Selle Art Nouveau stiilis arhitektuur koos vitraažide, marmori ja säravate metallsammaste detailidega muudab selle paiga mitte ainult kaubanduslikuks keskuseks, vaid ka kunstiteoseks. Turul müüakse kõike alates värskest puu- ja köögiviljast, kohalikest juustudest, lihast kuni värskete mereandideni, mis kõik peegeldavad Valencia rikkalikku gastronoomilist pärandit.

Külastajatele pakub Mercado Central autentset elamust, kus nad saavad näha kohalikke elanikke oma igapäevaste ostude sooritamas ja sukelduda kohalikku kultuuri. Turg ei ole ainult koht, kus osta toitu; see on koht, kus tunnetada Valencia pulssi, kuulata kohalikku keelt, maitsta kohalikke hõrgutisi ja imetleda seda kauni arhitektuuri meistriteost.

6. Torres de Serranos ja Torres de Quart linnaväravad

Valencia vaatamisväärsused

Valencia linnamüüri ajaloolised väravad, Torres de Serranos ja Torres de Quart, on elav meeldetuletus linna keskaegsest minevikust. Torres de Serranos, mis ehitati 14. sajandil, oli kunagi peamine sissepääs linnale. Selle massiivsed tornid, mis kunagi olid osa linna kaitsestruktuuridest, on täna populaarne vaatamisväärsus, mis pakub külastajatele suurepäraseid vaateid linnale.

Torres de Quart on teine muljetavaldav värav, mis jutustab Valencia sõjalist ajalugu. Selle kiviseinte mõlgud ja armid annavad tunnistust 19. sajandi piiramistest ja lahingutest. 

Need tornid, mis seisavad kui vaiksed valvurid, meenutavad külastajatele Valencia ajaloolist tähtsust ja rolli Hispaania ajaloos. Jalutuskäik nende ajalooliste tornide vahel viib külastajad tagasi ajas, pakkudes neile võimalust kogeda osa Valencialaste rikkalikust ja mitmekesisest pärandist.

7. Turia aiad / Jardin del Turia

Turia aiad on Valencia linnapargi südames asuv oaas. See ainulaadne roheline ruum kujunes pärast seda, kui 1957. aastal suunati Turia jõgi mujale, jättes endise jõesängi tühjaks. Otsustati luua linnapark, mis ulatub peaaegu üheksa kilomeetrit läbi linna südame. Tänaseks on see muutunud ideaalseks kohaks sportimiseks, jalutuskäikudeks, piknikuks või lihtsalt lõõgastumiseks.

Lisaks sellele, et park on täis taimi, puid ja tiike, on siin ka mänguväljakuid, spordiväljakuid ja kultuuriobjekte. Üks silmapaistvamaid neist on varem mainitud Kunstide ja Teaduste linn. Turia aedade külastamine pakub hingematvat kontrasti: ühelt poolt saab nautida kaasaegse arhitektuuri meistriteoseid ja teiselt poolt looduslikku ilu keset linna saginat.

8. Dos Aguase markiisi palee / Palacio del Marqués de Dos Aguas

Dos Aguase markiisi palee on üks Valencia kõige suurejoonelisemaid ja kunstiliselt väärtuslikumaid hooneid. Barokkstiilis palee pärineb 15. sajandist, kuid suurimad ümberkujundamised toimusid 18. sajandil, kui sellele anti praegune muljetavaldav välimus. Palee esifassaad on eriti silmapaistev oma marmorest skulptuuride ja dekoratiivsete detailidega.

Selle sees asub Hispaania Keraamikamuuseum, mis näitab Hispaania keraamikakunsti ajalugu ja rikkalikke traditsioone. Eksponeeritud on nii antiiksed kui kaasaegsed teosed, mis kajastavad piirkonna kunstilist pärandit. Dos Aguase markiisi palee on mitte ainult arhitektuuri imetlusväärne meistriteos, vaid ka uks Valencialaste kultuuri ja ajaloo juurde.

9. Püha Neitsi väljak / Plaza de la Virgen

Valencia vaatamisväärsused

Püha Neitsi väljak on Valencia ajaloolise keskuse südames asuv ajalooline ja kultuuriline keskpunkt. See väljak on aastasadade jooksul olnud erinevate tsivilisatsioonide kohtumispaik, alates roomlastest kuni maurideni. Väljakul asub mitmeid tuntuid hooneid ja üks nendest on Generalidadi palee.

Täna on see koht, kus kohalikud ja turistid kogunevad, et nautida elavat atmosfääri, kaunist arhitektuuri ja linnas toimuvaid sündmusi. Väljaku keskel on märgatav Neptuni purskkaev, mis kujutab jõe jumalat koos tema kaaslasega, viidates Turia jõele.

Väljaku ääres asub ka kuulus Valencia katedraal ja Basílica de la Virgen de los Desamparados, pühendatud Valencialaste kaitsepühakule. Need religioossed ehitised meelitavad paljusid palverändureid ja kunstihuvilisi oma arhitektuuri ja kunstikollektsiooniga. Püha Neitsi väljak on ka koht, kus toimuvad paljud kohalikud pidustused ja traditsioonid, mis muudavad selle koha Valencia kultuuri ja ajaloo sümboliks.

10. Kuninganna väljak / Plaza de la Reina 

Valencia vaatamisväärsused

Plaza de la Reina on üks Valencia kõige elavamaid ja populaarsemaid kohtumispaiku. See ajalooline väljak on olnud linna süda juba aastasadu, pakkudes külastajatele võimalust imetleda ümbritsevat ajaloolist arhitektuuri ja nautida kohalikke kohvikuid ja restorane. Kuninganna väljaku domineerivaks ehitiseks on Valencia katedraali grandioosne Miguelete kellatorn, mis pakub julgematele külastajatele suurepäraseid panoraamvaateid linnale.

Kui jalutate mööda selle väljaku ääri, märkate mitmeid ajaloolisi hooneid, mis räägivad Valencia rikkalikust ajaloost ja kultuurist. Lisaks on see ka tähtis transpordisõlm, kus bussid ja taksod aitavad külastajatel liikuda erinevatesse linnaosadesse. Päeval on Plaza de la Reina ideaalne koht ostlemiseks või lihtsalt lõõgastumiseks, samal ajal kui öösel muutub see elavaks ja dünaamiliseks kohtumispaigaks nii kohalikele elanikele kui ka turistidele.

11. Colóni turg

Valencia vaatamisväärsused

Valencia kesklinnas asuv Colóni turg on arhitektuurilise ilu ja ajaloolise tähtsuse kombinatsioon. Ehitatud modernistlikus stiilis 20. sajandi alguses, on see turuhoone silmapaistev oma vitraažide, marmorpindade ja elegantsete kaartega. 

Kuigi algselt mõeldud toiduturuks, on Colóni turg tänapäeval muutunud elavaks kaubandus- ja kultuurikeskuseks, kus külastajad saavad nautida mitte ainult kohalikke poode ja kauplusi, vaid ka kultuuriüritusi ja kontserte.

Colóni turgu ümbritseb rikkalik gastronoomiline maastik, kus on palju kohvikuid, restorane ja baare. See on ideaalne koht, kus proovida Valencialaste traditsioonilisi roogasid või lihtsalt nautida kohvi ja kohalikke maiuseid. Turg on saanud linna südameks, kus kohalikud ja turistid kogunevad, et kogeda Valencia elujõudu ja kultuuri.

12. Kaunite Kunstide muuseum / Museo de Bellas Artes

Valencia vaatamisväärsused

Museo de Bellas Artes on üks Hispaania kõige olulisemaid kunstimuuseume, mis on tuntud oma muljetavaldava kunstikogu poolest. Asudes ajaloolises barokkpalees, sisaldab muuseumi kogu nii keskajalisi kui ka kaasaegseid teoseid, sealhulgas maalikunstnikke nagu Goya, Velázquez ja El Greco.

Lisaks maalidele pakub muuseum ka skulptuure, graafikat ja dekoratiivkunsti. Eraldi saalid on pühendatud Valencialaste kunstnikele, näidates piirkonna kunstilist pärandit ja traditsioone. Museo de Bellas Artes pakub hariduslikke programme, ajutisi näituseid ja eriüritusi, et tutvustada külastajatele kunstimaailma erinevaid tahke ja rikastada nende kultuurikogemust.

13. Malvarossa rand / Playa de la Malvarrosa

Malvarossa rand on Valencia kõige kuulsam rand ja elav kohtumispaik nii kohalike kui ka turistide jaoks. Selle pikkade kuldsete liivarandade, palmipuude ja Mere Vahemere kristallselge vee ääres on see ideaalne paik päikese nautimiseks, ujumiseks ja veespordialadega tegelemiseks.

Lisaks rannategevustele on Malvarossa ranna ääres ka promenaad, mis on täis restorane, kohvikuid ja baare, kus külastajad saavad proovida kohalikku kööki, sealhulgas kuulsat Valencialaste paellat. Õhtuti muutub rannapiirkond elavaks kohaks, kus toimuvad kontserdid, tantsuõhtud ja muud üritused. Malvarossa on koht, kus külastajad saavad kogeda Valencia autentset atmosfääri, nautides samal ajal ka Mere Vahemere ilu ja rahu.

Kokkuvõtteks

Valencia on üks silmapaistvamaid Hispaania linnu, mis pakub külastajatele rikast kombinatsiooni ajaloolistest monumentidest, kaasaegsest arhitektuurist ja elavast kultuurist. Linn, mis on täis elu ja energiat, on suutnud säilitada oma ajaloolise pärandi, samal ajal kohanedes kaasaegse maailma nõudmistega. Valencia vaatamisväärsused on selle kinnituseks, olles tunnistajaks linna rikkalikule ajaloole ja kultuurilisele mitmekesisusele.

Kui kõndida mööda selle Hispaania linna tänavaid, tunnetab iga külastaja, kuidas minevik kohtub olevikuga. Valencia vaatamisväärsused räägivad lugusid, mis ulatuvad tagasi roomlaste ja mauride ajastuni, samas kui kaasaegsed ehitised ja rajatised näitavad linna tulevikku suunatud ambitsioone. 

Lõpetuseks on Valencia ideaalne sihtkoht neile, kes soovivad kogeda Hispaania autentset kultuuri, süüvida ajalukku ja nautida Vahemere ranniku ilu. Ei ole kahtlustki, et Valencia jääb paljude külastajate südamesse kui koht, kuhu tahetakse ikka ja jälle tagasi tulla.

Scroll to Top