Sharm el-Sheikhi vaatamisväärsused

Sharm el-Sheikhi vaatamisväärsused: 16 lummavat paika

Egiptus, muistsete püramiidide ja Niiluse jõe maa, on palju rohkem kui lihtsalt ajalooliste monumentide sihtkoht. Riigi kaguosas asuv Sharm el-Sheikh on särav näide sellest, kuidas Egiptus suudab pakkuda kaasaegsete puhkekülaste võlu kõrbe südames. Tuntud oma kristallselge Punase mere vee, hingematvalt kaunite korallriffide ja kosmopoliitsete ööelu vahel, on Sharm el-Sheikh kujunenud üheks peamiseks turismi sihtkohaks kogu Lähis-Idas.

Kuid Sharm el-Sheikh pole ainult luksuslikud kuurordid ja rannapidu. See on koht, kus kultuur, ajalugu ja loodus kohtuvad, pakkudes külastajatele rikast ja mitmekesist kogemust. Kas olete huvitatud sukeldumisest maailmakuulsates sukeldumiskohtades, avastades Beduiini kultuuri või lihtsalt lõõgastumisest päikeselise taeva all, pakuvad Sharm el-Sheikhi vaatamisväärsused midagi igaühele.

1. Ras Mohammedi rahvuspark

Sharm el-Sheikhi vaatamisväärsused

Egiptuse kõige kuulsam rahvuspark, Ras Mohammed, asub lõunaosas tipus, kus Punane meri jaguneb kaheks laheks: Aqaba ja Suez. Park, mis hõlmab nii maad kui ka merealasid, on koduks mõnedele maailma kõige hämmastavamatele korallriffidele. Need riffid on moodustunud tuhandete aastate jooksul ja kujutavad endast uskumatut bioloogilist mitmekesisust. Mereelustikus domineerivad troopilised kalad, kõikvõimalikud korallid ja selgrootud, muutes selle tõeliseks sukeldujate paradiisiks.

Maismaal on Ras Mohammed tuntud oma eripäraste geoloogiliste omaduste ja haruldaste kõrbeelustike poolest. Park on rikkalik soolajärvede, mangroovimetsade ja fossiilidega, mis räägivad omaette lugusid piirkonna geoloogilisest minevikust. Lisaks sellele võib külastaja kohata ebatavalisi linnuliike ja kohalikke kõrbeloomi. Kogu see maastik ja ökosüsteem moodustab imelise koosluse, mis on meelitanud loodusuurijaid ja reisihuvilisi üle maailma.

2. Tirani saar

Tirani saar, Punase mere kristallselges vees asuv maaliline saareke, on juba pikka aega olnud populaarne sihtkoht sukeldujatele ja snorgeldajatele. Saar paikneb Sharm el Sheikhist kirdes ja on ümbritsetud rikkalike korallriffidega, mis pakuvad lõputult avastamisrõõmu. Need rifid on koduks paljudele haruldastele kaladele ja mereorganismidele, muutes iga sukeldumise kogemuse unustamatuks.

Mida teeb Tirani saare eriti eriliseks, on selle ajalooline ja strateegiline tähtsus. Saar on olnud paljude ajalooliste sündmuste keskpunktis, peamiselt oma strateegilise asukoha tõttu Punases meres. Paljude aastate jooksul on sellel saarel olnud sõjaline tähtsus. Tänapäeval on Tirani saar peamiselt tuntud oma ilu ja looduslike vaatamisväärsuste poolest, olles ideaalne paik nii puhkamiseks kui ka merealuse maailma avastamiseks.

3. Püha Katariina klooster

Püha Katariina klooster asub Siinai poolsaarel, maalilise maastiku ja kõrgete mägede vahel. See on üks vanimaid pidevalt tegutsevaid kristlikke kloostreid maailmas, pakkudes külastajatele sügavat ajaloolist ja religioosset kogemust. Kloostri on asutanud Bütsantsi keiser Justinianus 6. sajandil ja selle peamine eesmärk oli kaitsta Moosese põõsa, mida peetakse samaks põõsaks, kust Jumal rääkis Moosesele. Klooster on rikas ikoonikunstis ja raamatukogus on üks maailma vanimaid kristlikke käsikirju.

Lisaks oma ajaloolistele ja religioossetele aaretele on Püha Katariina klooster UNESCO maailmapärandi nimistus, tunnustades selle olulisust maailma kultuuripärandis. Kloostri ümber olev ala on saanud palverändurite ja reisijate jaoks pühaks kohaks, kes tulevad austama selle paiga religioosset tähendust ja imetlema selle arhitektuurilist ilu.

4. Moosese mägi (Mount Sinai)

Sharm el-Sheikhi vaatamisväärsused

Moosese mägi, tuntud ka kui Mount Sinai, on üks maailma kõige olulisemaid pühapaiku. Usutakse, et just sellel mäel andis Jumal Moosesele Kümme Käsku. See püha tipp tõuseb umbes 2285 meetri kõrgusele merepinnast ja on olnud pühapaigaks kolmele suurele monoteistlikule religioonile: judaismile, kristlusele ja islamile.

Palverändurid ja huvilised on aastatuhandeid roninud sellele mäele, et jõuda püha tipuni ja tunda lähedust kõrgemate jõududega. Matk mäetippu on füüsiliselt nõudlik, kuid paljude jaoks on see ka vaimne teekond. Koidiku ajal või päikeseloojangul mäele ronimine pakub lisaks usulistele kogemustele ka uskumatut vaadet ümbritsevale maastikule. Moosese mägi ei ole mitte ainult oluline religioosne paik, vaid ka koht, mis meelitab ligi inimesi oma loodusliku ilu ja ajaloolise tähtsusega.

5. Shark’s Bay

Shark’s Bay, asudes Sharm el Sheikhi põhjaosas, on sukeldujate ja snorgeldajate jaoks tõeline oaas. Selge ja soe vesi, koos lopsakate korallriffide ja rikkaliku mereelustikuga, muudab selle koha Punase mere üheks parimaks sukeldumiskohaks. Shark’s Bay on saanud oma nime mitte haiaktiivsuse tõttu, nagu nimi võiks viidata, vaid pigem oma ainulaadse kujuga kaldajoone järgi. Rannikuala pakub külastajatele liivaseid laguune ja kaljuseid väljaulatuvaid osasid, mis on ideaalsed päikesepaisteliste päevade veetmiseks.

Lisaks veealasele ilule pakub Shark’s Bay mitmesuguseid veespordialasid, alates purjelauasõidust kuni kajakisõiduni. Kaldal asuvad restoranid ja kohvikud pakuvad suurepärast merevaadet ja värsket kohalikku toitu, samal ajal kui luksuslikud kuurordid tagavad mõnusa ja rahuliku peatumise. See paik on ideaalne neile, kes soovivad nautida Punase mere rikkalikku veealust maailma ja samal ajal lõõgastuda kaunil rannikul.

6. Naama laht

Naama laht on Sharm el Sheikhi südames asuv kosmopoliitne piirkond, mis on kuulus oma pulbitseva ööelu, šikkade restoranide ja laia valiku poodide poolest. Laht on olnud Sharm el Sheikhi turismi keskmes juba aastakümneid ning see on paljude turistide jaoks peamine peatuskoht. Selle kauni rannajoone ääres leidub arvukalt luksuslikke hotelle ja kuurorte, mis meelitavad ligi külastajaid kogu maailmast.

Ööd Naama lahes on eriti elavad. Tänavad täituvad elavate esitustega, baaridest ja ööklubidest kostva muusikaga, andes tõelise tunde Punase mere kuurordielust. Restoranid pakuvad kohalikku ja rahvusvahelist kööki, kus saab nautida värskelt püütud mereande või traditsioonilist beduiini toitu. Päevased tegevused ulatuvad veealuse maailma avastamisest kaubanduskeskuste külastamiseni. Ükskõik, kas otsite lõõgastavat päeva rannas või elavat ööelu, on Naama laht ideaalne koht kõigile.

7. Beduiinide küla ekskursioonid

Beduiinide külad on olnud Siinai poolsaare lahutamatu osa sajandeid, olles tunnistajaks ajaloosündmustele ja kultuurilistele muutustele. Need ekskursioonid annavad külastajatele ainulaadse võimaluse sukelduda beduiinide traditsioonilisse eluviisi, näha nende igapäevast elu ja õppida nende kultuuri kohta. Beduiinide elu on kõrbes karm, kuid nende külalislahkus on kuulus. Külastajad saavad nautida autentset beduiinide teed, õppida nende traditsioonilisi toiduvalmistamise tehnikaid ja kuulata lugusid nende ajaloost ja kultuuripärandist.

Ekskursioonid on sageli korraldatud nii, et külastajad saavad kogeda kõrbe võlu, näiteks kaamelsõitu või ööbimist kõrbes tähistaeva all. Need matkad võimaldavad turistidel näha kõrbe ilu ja rahu ning mõista beduiinide kultuuri ja eluviisi olulisust Siinai ajaloos ja kultuuris. Need reisid on haruldane võimalus kogeda autentset kõrbelist elustiili, mis erineb tunduvalt tavalisest turistide kogemusest.

8. ATV safari

Sharm el-Sheikhi vaatamisväärsused

ATV safari on adrenaliinirohke viis Siinai poolsaare kõrbe avastamiseks. Need neljarattalised sõidukid on loodud rasketeks maastikutingimusteks ja annavad külastajatele võimaluse näha poolsaart sellisest vaatenurgast, mida tavapärased ekskursioonid ei paku. Kihutades mööda liivadüüne ja mööda kõrbe teid, saavad osalejad tunda kõrbe maastiku täielikku võlu ja dünaamikat.

ATV safarid on mõeldud nii algajatele kui ka kogenud sõitjatele, tagades ohutu ja meeldejääva kogemuse. Need matkad võivad kesta paarist tunnist terve päevani, sõltuvalt valitud marsuudist ja raskusastmest. Paljud korraldajad pakuvad ka lisavõimalusi, nagu piknikud kõrbes või peatused beduiinide külades. Ükskõik, kas soovite nautida päikeseloojangut kõrbehorisondil, tunda adrenaliini või lihtsalt proovida midagi uut ja erinevat, pakub ATV safari Siinai poolsaarel unustamatu elamuse.

9. Shami vana turg (Sharm al-Maya)

Shami vana turg, tuntud ka kui Sharm al-Maya, on Sharm el Sheikhi südames asuv ajalooline ja kultuuriline keskpunkt. Kõndides kitsastel tänavatel, mida ääristavad värvikirevad poed ja putkad, võib tunda kohaliku kultuuri pulssi. Turg on tuntud oma traditsiooniliste käsitöötoodete, nagu keraamika, tekstiilid ja ehted, aga ka eksootiliste vürtside, parfüümide ja kohalike delikatesside poolest. Kuigi see on populaarne turistide seas, on Shami vana turg säilitanud oma autentse õhkkonna ja pakub sügavamat sukeldumist Egiptuse kultuuri.

Külastajad saavad nautida ka kohalikke gastronoomilisi elamusi, proovides traditsioonilisi roogasid ja jooke kohvikutes ja väikestes restoranides. Sageli kostub turult elav muusika ja tants, mis annab aimu kohalikest traditsioonidest ja pidustustest. See turg pole lihtsalt koht ostlemiseks, vaid kultuuriline kogemus, mis võimaldab külastajatel näha ja tunda Egiptuse rikkalikku ajalugu ja pärandit.

10. SOHO väljak

SOHO väljak on Sharm el Sheikhi modernne meelelahutus- ja ostukeskus, mis on muutunud kiiresti populaarseks nii kohalike elanike kui ka turistide seas. See on kontrastiks Sharm al-Maya ajaloolisele õhkkonnale, pakkudes rikkalikult kaasaegseid kaubandus- ja meelelahutusvõimalusi. Väljakult leiab mitmesuguseid rahvusvahelisi kaubamärke, butiike ja söögikohti, mis ulatuvad kiirtoidust kuni gourmet-restoranideni.

Õhtuti muutub SOHO väljak meelelahutuskeskuseks, kus toimuvad regulaarselt live-esitused, teatrid ja tantsuetendused. Värvikirevate purskkaevude ja kaasaegse arhitektuuriga ala on eriti muljetavaldav õhtul, kui kogu piirkond on valgustatud ja muusika mängib taustal. Olgu selleks siis ostlemine, toiduelamused või lihtsalt ööelu nautimine, on SOHO väljak koht, kus kombineeruvad luksus ja kaasaegne meelelahutus, pakkudes külastajatele unustamatut kogemust.

11. Thistlegormi vrakk

Sharm el-Sheikhi vaatamisväärsused

Thistlegormi vrakk on üks kuulsamaid sukeldumiskohti Punase mere piirkonnas ja kindlasti üks põnevamaid ajaloolisi vrakke maailmas. Briti laev SS Thistlegorm, mis uputasid saksa lennukid 1941. aastal, lebab Siinai poolsaare lähedal vee all, pakkudes sukeldujatele unikaalset võimalust uurida II maailmasõja pärandit. Vraki ümbruses leidub suurt hulka sõjaaegseid esemeid, sealhulgas mootorrattaid, rongiveeremeid ja muud varustust.

Vee all ulatub laev umbes 30 meetrit sügavusele, muutes selle kättesaadavaks nii algajatele kui ka kogenud sukeldujatele. Aastate jooksul on meri ja aeg andnud vrakile uue elu, kus rikkalik mereelustik on asunud elama laeva kõveratesse ja kajutitesse. See loob kummalise ja lummava kombinatsiooni ajaloost ja loodusest, muutes Thistlegormi vraki kohustuslikuks külastuskohaks iga sukelduja jaoks, kes külastab Sharm el Sheikhi.

12. Delfinaarium

Sharm el Sheikhi delfinaarium pakub külastajatele võimalust kohtuda ja suhelda ühe ookeani kõige säravamate ja armastatumate olenditega – delfiinidega. See kaasaegne rajatis, mis on varustatud tipptasemel seadmetega, on koduks mitmele hästi hooldatud delfiinile, kes esinevad regulaarselt etendustes ja näitustel. Etendused, mida juhivad professionaalsed treenerid, näitavad delfiinide uskumatut intelligentsust ja oskusi.

Lisaks etendustele pakub delfinaarium ka interaktiivseid programme, mis võimaldavad külastajatel ujuda delfiinidega, õppida neist rohkem ja isegi osaleda nende treenimises. See on eriti populaarne laste seas, kuid sobib igas vanuses inimestele, kes soovivad saada lähemalt tuttavaks nende imeliste olenditega. Delfinaariumi külastus pakub mitte ainult meelelahutust, vaid ka harivat kogemust, õpetades külastajatele delfiinide käitumisest, bioloogiast ja nende rollist mere ökosüsteemis.

13. Sinine auk

Sharm el-Sheikhi vaatamisväärsused

Sinine auk, tuntud ka kui “The Blue Hole”, on maailmakuulus sukeldumiskoht Dahabi lähedal Punase mere ääres. See on looduslik korallrahu ümbritsetud süvend, mis ulatub sügavusse umbes 130 meetrit. Tegemist on ühe sügavaima ja ohtlikuma sukeldumiskohaga maailmas. Sinise augu kristallselge vesi, erakordne sügavus ja korallide vahel ujuv mitmekesine mereelustik on teinud sellest sukeldujate seas tõelise magneti.

Kuid selle ilu taga peitub ka oht. Aja jooksul on mitmed sukeldujad sinna elu kaotanud, mistõttu on see koht tuntud ka kui “sukeldujate kalmistu”. Vaatamata sellele on Sinise augu võlu vastupandamatu ja paljud sukeldujad tulevad siia kogema selle sügaviku maagiat, jälgides alati ohutusnõudeid ja võttes kaasa kogenud giidid.

14. Yolanda Reef

Yolanda Reef on üks kolmest kuulsast sukeldumiskohast Punase mere rahvuspargis Ras Mohammed. See koht on eriline mitte ainult oma rikkaliku mereelustiku, vaid ka Yolanda vraki tõttu, mis on uputatud kohalikele vetele. Vrakk, mis oli kaubalaev, uppus 1980. aastal, lastiga täis luksuslikke vannitoa tarvikuid.

Sukeldujatele avaneb Yolanda Reefil uskumatu vaatepilt: laeva vrakk, mis on tihedalt ümbritsetud värvikirevate korallide ja mereelustikuga, mille hulka kuuluvad suured barrakuudad, Napoleon-kalad ja isegi tihti mööduvad haikalad. Põnev on näha ka laeva lasti, kus vannid, tualettpotid ja valamud on nüüdseks osa merepõhja maastikust, olles koduks paljudele väikestele mereolenditele. Yolanda Reef pakub sukeldujatele ebatavalist ja lummavat kombinatsiooni ajaloolisest vrakist ja elujõulisest korallriffist.

15. Ras Um Sid rand

Sharm el-Sheikhi vaatamisväärsused

Ras Um Sid asub Sharm el Sheikhi lõunaosas ja on üks selle piirkonna kaunimaid randu. Peale selle, et see on suurepärane koht päevitamiseks ja lõõgastumiseks, on Ras Um Sid tuntud oma muljetavaldava korallrifu poolest, mis ulatub otse ranna lähedusse. Need korallid kujutavad endast tõelist värvide ja vormide paletti, kus ujuvad värvikirevad kalad, muutes selle koha ideaalseks snorgeldamiseks ja sukeldumiseks.

Kuid rand pole ainult veespordialade entusiastidele. Ras Um Sid piirkond pakub ka palju teisi atraktsioone, sealhulgas traditsioonilisi kohvikuid ja restorane, kust avaneb lummav vaade Punasele merele. Lähedal asuvad kaljud pakuvad suurepärast vaateplatvormi, kust saab nautida päikeseloojangut, kui päike vajub Punase mere säravatesse vetesse.

16. Jackson Reef

Sharm el-Sheikhi vaatamisväärsused

Jackson Reef on üks neli peamist korallriffi Tiran saare lähedal ja on tuntud kui üks parimaid sukeldumiskohti Punases meres. Selle kristallselge vesi ja väga erinev mereelustik meelitavad sukeldujaid üle kogu maailma. Riffi idaküljel on uputatud laeva vrakk, mis lisab sukeldumiskogemusele lisamõõdet.

Erinevalt mõnest teisest Punase mere sukeldumiskohast on Jackson Reef eriti hinnatud oma mitmekesise mereelustiku poolest. Siit võib leida suuri pelagilisi kaloja nagu haigrud ja mõõkkalad ning samuti ka suurel hulgal väiksemaid värvilisi kalu. Ka korallid on siin erakordselt terved ja värvikirevad, ulatudes sügavatesse sinistesse vetesse. Tugeva hoovuse tõttu on see koht soovitatav eelkõige kogenud sukeldujatele, kuid nende jaoks, kes suudavad sellele vastu seista, pakub Jackson Reef tõeliselt unustamatut kogemust.

Kokkuvõtteks

Sharm el-Sheikh on rohkem kui lihtsalt kuurortlinn, mis asub Punase mere ääres; see on aken Egiptuse mitmekesisuse ja rikkuse juurde. Sharm el-Sheikhi vaatamisväärsused pakuvad külastajatele võimalust sukelduda ajaloolistesse mälestusmärkidesse, uurida kõrbe varjatud saladusi, nautida maailma parimate seas olevaid sukeldumispaiku ja kogeda kohaliku kultuuri elavust. Selle Egiptuse linna ahvatlus seisneb mitte ainult selle looduslikes imedes, vaid ka kohalike külalislahkuses, kultuuris ja ajaloos.

Olenemata sellest, kas otsite seiklust, ajalugu, kultuuri või lihtsalt lõõgastavat puhkust, pakub Sharm el-Sheikh seda kõike ja palju muud. See linn on tõeline peidetud aare, mis ootab avastamist. Kui plaanite reisi Egiptusesse, ei saa te mööda vaadata Sharm el-Sheikhi vaatamisväärsustest. Need on meeldetuletused sellest, kui rikkalik ja mitmekesine on see osa maailmast, ja kindlasti jäävad need igaveseks teie südamesse.

Scroll to Top