Itaalia Järved

Itaalia Järved: 10 Võluvat Järve, Kus Veeta Oma Puhkus

Itaalia, tuntud oma rikkaliku ajaloo, suurepärase gastronoomia ja maaliliste maastike poolest, on üks maailma populaarsemaid turismisihtkohti. 

Ent teiste turismimagnetite kõrval pakuvad Itaalia järved külastajatele suurepärast võimalust lõõgastuda ja nautida maalilisi vaateid, samas kui neid ümbritsevad iidsete linnade varemed ja lopsakas loodus. Järved on justkui sillad mineviku ja oleviku vahel, kus külastajad saavad nautida nii ajaloolisi vaatamisväärsusi kui ka veespordialasid ja kauneid matkaradu.

Käesolevas artiklis tutvustame teile kümme parimat Itaalia järve, millest igaühel on oma eriline võlu ja pakub erinevaid võimalusi puhkuse veetmiseks.

Garda järv Itaalias
Garda järv Itaalias

1. Garda järv

Garda järv on Itaalia suurim järv, mis asub Põhja-Itaalias, Alpide ja Po oru vahel. Garda järv on tuntud oma kristallselge vee, lopsaka roheluse ja muljetavaldavate mägede poolest, mis ümbritsevad järve. Selle rannikul paiknevad mitmed ajaloolised linnad ja külad, mis pakuvad unikaalset ja autentset Itaalia kultuuri.

Üks populaarsemaid linnu Garda järve ääres on Sirmione, mis paikneb järve lõunakaldal ja on tuntud oma keskaegse kastelli ning iidse Catulluse groti poolest. Järve põhjakaldal asub Riva del Garda, mis on kuulus oma mägironimis-, matka- ja purjetamisvõimaluste poolest. Lisaks sellele on järve ääres mitmeid teisi väiksemaid külasid, nagu Malcesine, Limone sul Garda ja Bardolino, mis on tuntud oma veini ja oliiviõli tootmise poolest.

Lisaks on järve ümbruses mitmeid matkaradasid ja rattateid, mis sobivad nii perepuhkuseks kui ka aktiivseks puhkuseks. Tänu oma looduskaunitile ja rikkalikule kultuurile on Garda järv üks parimaid järvi Itaalias, kus veeta puhkus. Sellest ei saa küllalt – ajalugu, looduskaunidus ja võimalused puhkuse veetmiseks on siin kõik üheskoos.

2. Como järv 

Como järv asub Lombardia piirkonnas, Põhja-Itaalias, ja on üks kõige kaunimaid ja romantilisemaid järvi riigis. Selle sügavsinine vesi, dramaatilised mäed ja lopsakas taimestik on lummanud külastajaid aastasadu, sh paljusid kuulsusi, kes on valinud Como järve oma puhkusekohana.

Järve kallastel asuvad mitmed luksusvillad ja ajaloolised paleed, millest mõned on avatud külastajatele. Como linna ajaloolises keskuses on võimalik imetleda romaanikaardist katedraali ning jalutada kitsastel tänavatel, mis on täis poode, kohvikuid ja restorane. Lisaks Como linnale on järve ääres ka palju teisi võluvaid linnu, nagu Bellagio, Varenna ja Menaggio, mis pakuvad külastajatele võimalust nautida maalilisi vaateid, kultuuri ja ajalugu.

Como järvele on iseloomulikud ka traditsioonilised paadid, mida nimetatakse “Lucia” ning mida kasutatakse järve ületamiseks ja selle ääres paiknevate linnade vahel liikumiseks. Järve külastajad võivad sõita paatidega, et avastada järve eri osi ja nautida maalilisi vaateid järve kallastel asuvatele villadele ja aedadele.

Como järv on tõeline paradiis neile, kes soovivad nautida Itaalia kultuuri, ajalugu ja looduskauneid maastikke. Selle veetlevad linnad, rikkalik ajalugu ja maalilised vaated muudavad Como järve ideaalseks puhkusekohaks igale maitsele.

Maggiore järv itaalias
Maggiore järv

3. Maggiore järv

Maggiore järv asub Itaalia ja Šveitsi vahel ning on Euroopa üks suuremaid järvi. Järve ümbritsevad lopsakad mäed, mis loovad dramaatilise ja maalilise tausta nii Itaalia kui ka Šveitsi rannikul paiknevatele linnadele ja külidele. Järve kaunid rannad ja rikkalik ajalugu teevad sellest ühe Itaalia parimatest järvedest puhkuse veetmiseks.

Maggiore järve põhjakaldal asub kuulus Borromeo saarestik, mis koosneb kolmest peamisest saarest: Isola Bella, Isola Madre ja Isola dei Pescatori. Saarestik on tuntud oma luksuslike villade, ajalooliste aedade ja värvika mineviku poolest. Külastajad võivad saarestikku külastada paadiga ning nautida saarte ajaloolisi vaatamisväärsusi ja lopsakaid aedu.

Lisaks saarestikule on Maggiore järve ääres mitmeid linnu, mis vääriksid avastamist. Stresa, järve Itaalia kaldal, on populaarne turismilinn, kus külastajad saavad jalutada maalilistel promenaadidel, külastada ajaloolisi villasid ja nautida kohalikke restorane. Järve Šveitsi kaldal asub Locarno, mis on tuntud oma ajaloolise vanalinna ja kauni järveäärse promenaadi poolest.

Maggiore järv on suurepärane sihtkoht neile, kes soovivad nautida nii Itaalia kui ka Šveitsi loodust ja kultuuri. Järve maalilised rannad, ajaloolised linnad ja Borromeo saarestik pakuvad külastajatele rikkalikke võimalusi puhkuse veetmiseks ja uute kogemuste saamiseks.

4. Orta järv

Orta järv, tuntud ka kui Cusio järv, on üks väiksemaid ja vähem tuntud järvi Põhja-Itaalias, mis asub Piemonte piirkonnas. Oma suurepäraste maastike, vaikse õhkkonna ja ajalooliste linnade poolest on Orta järv ideaalne sihtkoht neile, kes otsivad romantilist ja rahulikumat puhkust.

Järve keskel asub San Giulio saar, mida peetakse järve südameks ja mis on tuntud oma 12. sajandist pärineva basiilika poolest. Saarele pääseb paadiga Orta San Giulio linnast, mis asub järve kaldal ja on peamine turismikeskus. Orta San Giulio on tuntud oma keskaegsete tänavate, ajalooliste hoonete ja maaliliste vaadete poolest, mis avanevad järvele ja saarele.

Orta järv pakub lisaks ajaloolistele vaatamisväärsustele ka võimalusi matkamiseks ja rattasõiduks. Järve ümbritsevad mäed on kaetud tiheda metsaga, kus asuvad mitmed matka- ja rattarajad, mis sobivad nii algajatele kui ka kogenud matkajatele.

Orta järv on tõeline peidik neile, kes soovivad põgeneda suuremate ja rahvarohkemate Itaalia järvede juurest. Selle rahulik õhkkond, maalilised vaated ja ajalooline võlu pakuvad külastajatele võimalust nautida vaiksemat puhkust, mis on täis kultuuri ja looduse ilu.

5. Iseo järv

Iseo järv asub Lombardia piirkonnas Põhja-Itaalias ja on üks vähem tuntud Itaalia järvedest, kuid mitte vähem kaunis ja võluv. Selle ümbritsevad lopsakad mäed ja maalilised rannad pakuvad rahulikku ja lõõgastavat puhkust neile, kes soovivad vältida suuremaid turistide hulki.

Järve südames paikneb Monte Isola, Euroopa suurim asustatud sisemaa saar, mis on tuntud oma ajalooliste külade, maaliliste vaadete ja autovabade tänavate poolest. Saarele saab sõita paadiga ning külastajad saavad jalutada saare küngaste vahel, tutvuda kohaliku elu ja kultuuriga ning nautida suurepäraseid vaateid järvele.

Iseo järve ääres asub mitmeid väiksemaid linnu ja külasid, millest igaühel on oma iseloom ja ajalugu. Näiteks Lovere linn on tuntud oma ajaloolise keskuse ja vanade kirikute poolest, samas kui Sarnico on kuulus oma Belle Époque villade ja kauni järveäärse promenaadi poolest.

Lisaks ajaloolistele vaatamisväärsustele pakub Iseo järv ka suurepäraseid võimalusi matkamiseks, jalgrattasõiduks ja veespordialade harrastamiseks. Järve ümbruses asuvad mitmed matka- ja rattarajad, mis viivad läbi metsade, üle mägede ja mööda järve kallast, pakkudes samal ajal suurepäraseid vaateid ja lähedust loodusele.

Iseo järv on ideaalne sihtkoht neile, kes otsivad rahulikku ja looduskaunist puhkust Itaalia järvede piirkonnas. Selle maalilised rannad, ajaloolised linnad ja külad ning rikkalikud matkamis- ja spordivõimalused muudavad Iseo järve tõeliseks puhkuseoaseks.

Itaalia järved - Trasimeno järv
Trasimeno järv

6. Trasimeno järv

Trasimeno järv asub Umbria piirkonnas, Kesk-Itaalias, ja on riigi neljas suurim järv. Selle maalilised rannad, ajaloolised linnad ja rikkalik kultuur on ideaalsed neile, kes soovivad puhkust veeta südamega Itaalias, avastades samal ajal iidseid ajaloolisi paiku.

Trasimeno järv on tuntud oma kolme saare poolest: Maggiore, Minore ja Polvese. Neist kõige suurem ja atraktiivsem on Polvese saar, mis on rahvuspark ja pakub erinevaid vaatamisväärsusi, nagu Olivetani klooster, San Secondo kirik ja rikkalikud aiad. Saartele pääseb paadiga, mis on suurepärane võimalus nautida järve kaunist keskkonda.

Järve kallastel asuvad mitmed ajaloolised linnad, nagu Castiglione del Lago, Passignano sul Trasimeno ja Tuoro sul Trasimeno. Need linnad pakuvad külastajatele võimalust jalutada keskaegsetel tänavatel, külastada ajaloolisi kindlusi ja nautida kohalikke toite ja veine.

Lisaks ajaloolistele vaatamisväärsustele ja järve ääres asuvatele linnadele pakub Trasimeno järv ka võimalusi matkamiseks, rattasõiduks ja veespordialade harrastamiseks. Järve ümbritsevad mäed ja rannikuala on kaetud matka- ja jalgrattaradadega, mis sobivad nii algajatele kui ka kogenud matkajatele.

Trasimeno järv on neile, kes soovivad nautida Itaalia südame ajalugu ja kultuuri. Selle maalilised rannad, ajaloolised linnad ja saared ning mitmekülgsed tegevusvõimalused pakuvad külastajatele rikkalikke võimalusi puhkuse veetmiseks ja uute kogemuste saamiseks.

7. Bolsena järv 

Bolsena järv asub Lazio piirkonnas Kesk-Itaalias ning on tuntud oma kristallselge vee, maaliliste rannikulinnade ja rikkaliku ajaloo poolest. Järve ümbritsevad vulkaanilised mäed loovad müstilise õhkkonna, mis on paelunud külastajaid juba aastasadu.

Bolsena järve kaldal asub Bolsena linn, mis on ajalooline ja kultuuriline keskus. Linnas saab külastada Bolsena kindlust, mis on pärit 13. sajandist, jalutada keskaegsetel tänavatel ja nautida kohalikke toite ning veine. Bolsena linna kõrval asub ka Rooma impeeriumi aegne linn Civita di Grotte di Castro, mis on veel üks ajalooline peatus järve ääres.

Bolsena järv on imeline koht kust avastada Kesk-Itaalia maalilist ja ajaloolist ilu. Selle müstiline õhkkond, ajaloolised linnad ja mitmekülgsed tegevused pakuvad külastajatele rikkalikke võimalusi puhkuse veetmiseks ning uute mälestuste loomiseks.

8. Idro järv

Idro järv asub Lombardia piirkonnas Põhja-Itaalias ning on vähem tuntud kui mõned teised Itaalia järved, kuid see ei tee seda vähem atraktiivseks. Oma rahuliku õhkkonna, kristallselge vee ja maaliliste mägedega ümbritsetud rannikuala poolest on Idro järv ideaalne sihtkoht neile, kes soovivad nautida vaiksemat puhkust.

Järve kaldal paiknevad mitmed väikesed linnad ja külad, mis pakuvad autentset Itaalia elustiili ja kultuuri. Nende hulgas on Crone, Lemprato ja Anfo, kus saab jalutada kitsastel tänavatel, külastada ajaloolisi kirikuid ja nautida kohalikke toite ja veine.

Idro järv on suurepärane sihtkoht neile, kes soovivad põgeneda suuremate ja rahvarohkemate Itaalia järvede juurest. Selle rahulik õhkkond, maalilised vaated ja autentne kultuur pakuvad külastajatele võimalust nautida rahulikku ja lõõgastavat puhkust, mis on täis looduse ilu ja kohalikku elu.

Ledro järv Itaalias
Ledro järv

9. Ledro järv

Ledro järv asub Trentino-Alto Adige piirkonnas Põhja-Itaalias ja on tõeline peidetud pärl neile, kes otsivad rahulikku puhkust kaunis ja ajaloolises keskkonnas. See on üks kõige puhtama veega järvedest Itaalias, mida ümbritsevad metsaga kaetud mäed ja ajaloolised külad.

Järve kaldal paiknevad mitmed väikesed külad, sealhulgas Molina di Ledro, Mezzolago ja Pieve di Ledro. Need pakuvad külastajatele võimalust nautida autentset Itaalia elu, jalutada ajaloolistel tänavatel ja imetleda vanaaegset arhitektuuri.

Üks Ledro järve huvitavamaid vaatamisväärsusi on Ledro järve paalumajade muuseum, mis tutvustab kiviaegset asulat, mis on UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud. Muuseum pakub ainulaadset võimalust sukelduda piirkonna ajalukku ja õppida rohkem selle iidsest kultuurist.

Ledro järv on täiuslik neile, kes soovivad avastada Itaalia järvede piirkonna vähem tuntud külgi. Selle rahulik atmosfäär, maalilised vaated, ajaloolised külad ja rikkalikud loodus- ning ajaloohuvilistele mõeldud tegevused muudavad Ledro järve tõeliseks puhkusepärliks.

10. Varese järv

Varese järv asub Lombardia piirkonnas Põhja-Itaalias, lähedal kuulsale Como järvele, kuid on vähem tuntud ja rahulikum. Selle ajaloolised linnad, looduskaunid rannad ja maalilised mäed muudavad selle ideaalseks sihtkohaks puhkuseks, kus on võimalik nautida Itaalia loodust ja kultuuri.

Järve kaldal asub Varese linn, mis on tuntud oma ajaloolise keskuse, elegantses arhitektuuris ja rikkaliku ajaloo poolest. Külastajad saavad jalutada vanadel tänavatel, külastada Varese paleed ja imetleda linnas leiduvaid kirikuid ning aedu.

Varese järv on ideaalne koht rahuliku puhkuse nautimiseks, kus on võimalik ka avastada Itaalia ajalugu ja loodust. Selle maalilised rannad, ajaloolised linnad ja mitmekülgsed tegevused pakuvad külastajatele rikkalikke võimalusi puhkuse veetmiseks ning uute kogemuste saamiseks.

Kokkuvõtteks

Itaalia järved on suurepärasteks sihtkohtadeks, kus nautida puhkust mitmekülgsete võimaluste ja kaunite maastikega. Garda, Como, Maggiore, Orta, Iseo, Trasimeno, Bolsena, Idro, Varese ja Ledro järved pakuvad külastajatele rikkalikke ajaloolisi vaatamisväärsusi, maalilisi linnu ja rahulikku õhkkonda, mis sobib ideaalselt lõõgastavaks puhkuseks. 

Need järved kutsuvad avastama Itaalia südant, nautima kohalikku kultuuri ja külastama ajaloolisi paiku. Tõeline elamus ootab neid, kes otsustavad veeta puhkuse Itaalia järvede ääres.

Scroll to Top