Lanzarote vaatamisväärsused

Lanzarote vaatamisväärsused: Kanaaride peidetud pärl

Kanaari saared on tuntud oma ainulaadse loodusilu ja kultuurilise rikkuse poolest, millest üks eredamaid näiteid on Lanzarote. See vulkaaniline saar on tõeline maa peal olev paradiis, mis pakub mitmekesist loodust, lummavat kultuuri ja unustamatuid kogemusi. Lanzarote vaatamisväärsused ulatuvad maalilistest randadest ja võrratutest loodusparkidest kuni ajalooliste linnadeni, kus on kõikjale ulatuv Kanaari saarte rikkalik ajalugu ja kultuur.

Lanzarote on ka Kanaari saarte kunstniku, arhitekti ja keskkonnakaitsja César Manrique kodusaar. Tema visioon ja pühendumus Lanzarote loodusliku ilu säilitamisele ja esiletoomisele on andnud olulise panuse saare ainulaadse ilme kujundamisse. Lanzarote pakub vaatamisväärsusi, mis on nii visuaalselt kui ka kultuuriliselt rikkad, andes külastajatele võimaluse avastada saare mitmekülgsust ja ilu.

1. Timanfaya rahvuspark

Lanzarote vaatamisväärsused

Lanzarote saare lõunaosas asuv Timanfaya rahvuspark on tõeliselt ainulaadne vulkaaniline maastik, mis on saanud oma nime Timanfaya vulkaanide kompleksi järgi. Pärast 18. sajandil aset leidnud plahvatuslikke purseid, mis kestsid rohkem kui kuus aastat, tekkisid pargi ainulaadsed maastikuvormid. Nüüd on see piirkond täis dramaatilisi lava väljad ja üle 100 vulkaani, mida tuntakse ka kui “Tulemäed”.

Timanfaya rahvuspark on oluline kaitsealune piirkond, mille vulkaanilist aktiivsust jälgitakse pidevalt. Siin saavad külastajad imetleda maalilist maastikku ja õppida saare geoloogilisest minevikust. Rahvuspark pakub huvitavaid ekskursioone, sealhulgas maastikusõitu bussiga läbi tulemägede või isegi kaamelisafareid. Ühtlasi on siin mitmeid restorane, kus toitu valmistatakse geotermilise soojuse abil, pakkudes külalistele ühtlaadi gastronoomilist kogemust.

2. Rohelised koopad (Cueva de los Verdes)

Lanzarote põhjaosas asuvad Rohelised koopad, mida kohalikus keeles tuntakse kui Cueva de los Verdes, on üks saare põnevamaid vaatamisväärsusi. Need koopad moodustuvad laavatorust, mis on üks maailma pikimaid. Cueva de los Verdes on osa suuremast vulkaanilisest tunnelisüsteemist, mis ulatub üle 6 kilomeetri pikkuse, millest suur osa jääb allpool merepinda.

Rohelised koopad on avatud külastajatele ja pakuvad unustamatu elamuse. Külastajad saavad uurida seda imelist maastikku, mis on loodud vulkaanilise tegevuse poolt ja kohandatud inimkäte poolt. Koobaste sisemuses on kujundatud ka ainulaadne kontserdisaal, kus korraldatakse regulaarselt muusikaüritusi. Lisaks on seal ka väga eriline osa, kus külastajaid ootab ees ootamatu optiline illusioon. Koopad pakuvad põnevat segu looduslikest ja inimkätega loodud atraktsioonidest, muutes need üheks Lanzarote kõige huvitavamaks sihtkohaks.

3. Jameos del Agua

Lanzarote vaatamisväärsused

Jameos del Agua on veel üks Cueva de los Verdes vulkaanilise tunneli süsteemi osa. See on looduslikult tekkinud järv, mis on tekkinud ookeanivee ja magma kokkupuutest. See paik on aga unikaalseks kohaks muudetud tänu kuulsa kohaliku kunstniku ja arhitekti César Manrique visionäärsele sekkumisele.

Manrique muutis Jameos del Agua kunstiliseks ruumiks, mis on täis ilu ja rahu, kus loodus ja inimlooming kohtuvad harmooniliselt. Koosseisu kuuluvad koobas, bassein, restoran, koobaste auditoorium ja isegi eluslooduse muuseum. Kõige silmapaistvam on ehk järve valged vähid, kes on ainulaadsed kogu maailmas. Need pimestavalt valged, peaaegu läbipaistvad vähid, on väga haruldased ja põnev vaatamisväärsus.

4. Lanzarote veealune muuseum

Lanzarote veealune muuseum, tuntud ka kui Museo Atlántico, on tõeliselt ainulaadne kogemus. See on esimene veealune skulptuurimuuseum Euroopas ja asub Playa Blanca lähistel, umbes 12 meetri sügavusel Atlandi ookeanis.

Muuseumi on loonud Briti kunstnik Jason deCaires Taylor ja see avati 2016. aastal. Koosneb rohkem kui 300 elusuuruses skulptuurist, muuseumi eesmärk on tekitada teadlikkust ookeani elustiku kaitsmisest ja edendada looduslikku bioloogilist mitmekesisust. Kõik skulptuurid on valmistatud pH-neutraalsest betoonist, et soodustada mereelustiku kasvu, ja need kujutavad erinevaid stseene, sealhulgas “immigrandi paati” ja “inimeste kogunemist”. Snorgeldamise või sukeldumise kaudu saavad külastajad näha neid muljetavaldavaid teoseid ja samal ajal tunnistada merefloora ja -fauna arengut.

5. Kaktuse aed 

Kaktuse aed, tuntud ka kui Jardín de Cactus, on veel üks César Manrique loodud meistriteos. Asudes Guatiza piirkonnas, on see koduks enam kui 10 000 kaktusele, mis pärinevad rohkem kui 1400 erinevalt liigilt üle maailma. Need eksootilised taimed on istutatud märgatava hoolikuse ja detailsusega, mida täiendab Manrique omapärane kunstiline kujundus.

Keskmes asuv veski ja selle juures olev kohvik, kust avaneb vaade aiale, on muuseumi külastamise ajal suurepärane koht puhkamiseks. See koht pakub mitte ainult võimalust õppida rohkem kaktuste kohta, vaid ka võimalust nautida rahu ja vaikust, mis on sageli seotud nende tagasihoidlike taimedega. Kogu aed on paigutatud amfiteatri kujuliselt, mis võimaldab külastajatel kogu ala üle vaadata ja mõne kauni foto teha.

6. Mirador del Rio vaatepunkt

Lanzarote vaatamisväärsused

Mirador del Rio on veel üks César Manrique loodud sihtkoht, mis asub Lanzarote põhjatipus, umbes 400 meetri kõrgusel merepinnast. See vaatepunkt on ideaalne koht, kus imetleda lummavat vaadet La Graciosa saarele ja teistele väiksematele saartele Chinijo saarestikus.

Mirador del Rio on disainitud nii, et see sulandub loomulikult ümbritsevasse maastikku, kasutades traditsioonilist arhitektuurilist stiili ja looduslikke materjale nagu vulkaaniline kivi. Selle sisemuses on restoran, kust avaneb suurepärane panoraamvaade läbi suurte akende, ning väliterrass, kus saab nautida värsket õhku ja erakordset vaadet. Sellest saab suurepärase vaatepunkti kogemus, kus on võimalus nautida unustamatut maastikku ja rahulikku atmosfääri.

7. Playa de Papagayo liivarand

Playa de Papagayo on üks Lanzarote kõige ilusamaid liivarandu ja tõeline kohustuslik peatuspunkt saare külastamisel. Asudes saare lõunaosas ja kuuludes Los Ajaches looduskaitseala juurde, on see tuntud oma kuldkollase liiva, kristallselge vee ja loodusliku ilu poolest.

Ranna lähedal on mitmeid kaljuseid nõlvu, mis pakuvad varju ja privaatsust, muutes selle ideaalseks paigaks lõõgastumiseks. Merevesi on seal piisavalt rahulik, et sobida suurepäraselt ujumiseks ja snorgeldamiseks. Külastajad saavad nautida päikeseloojangut või piknikku rannal, imetledes samal ajal kaunilt kujundatud vulkaanilisi kaljusid. Playa de Papagayo on tõeliselt paradiisiline nurk, mis pakub rahulikku ja lõõgastavat kogemust.

8. Roheline laguun (Charco de los Clicos)

Lanzarote vaatamisväärsused

Roheline laguun, tuntud ka kui Charco de los Clicos, on veel üks unikaalne vaatamisväärsus, mida Lanzarote külastajad ei tohiks vahele jätta. Asudes El Golfo küla lähedal, on see geoloogiline imetegu vulkaaniline kraater, mille keskel asub väike soolajärv. See laguun eristub aga tõeliselt oma erakordse rohelise värvuse tõttu, mis tuleneb vetikatest, mis seal elavad.

Roheline laguun asub otse ookeani kõrval, kuid on merest eraldatud vulkaanilise liivaga. See loob silmapaistva kontrasti kraatri musta liiva, laguuni smaragdrohelise vee ja ookeani sügavsinise värvi vahel. Külastajad saavad nautida seda vaadet kõrgemalt seisukohalt, mis asub lähedal asuval parkimisplatsil. Roheline laguun pakub tõesti ainulaadset ja meeldejäävat vaatepilti.

9. Teguise turg

Teguise turg, tuntud ka kui Mercadillo de Teguise, on Lanzarote suurim ja populaarseim turg, mis toimub igal pühapäeval. See on koht, kus saab kogeda tõelist kohalikku elu ja kultuuri. Teguise vanalinn muutub selle päeva jooksul värvikirevaks basaariks, kus on esindatud lai valik tooteid.

Turul on üle 500 leti, kust leiab kõike alates käsitööst, antiigist, rõivastest kuni kohalike toiduainete ja veinideni. Lisaks pakutakse turul mitmesugust meelelahutust, nagu muusika, tants ja tänavakunst. Teguise turg on suurepärane koht, kus veeta pühapäeva, osta suveniire ja proovida kohalikke delikatessi.

10. La Geria veiniregioon

La Geria

La Geria on Lanzarote kõige olulisem veiniregioon ja kindlasti vaatamisväärsus, mida külastada. Piirkond on tuntud oma ainulaadse viinamarjaistanduste süsteemi poolest, kus viinapuud istutatakse väikestele kruntidele, mida kaitsevad kõrged kiviseinad.

See ainulaadne kasvatusviis, mis on kohandatud saare vulkaanilise pinnase ja tuulise kliimaga, aitab viinapuudel säilitada niiskust ja kaitseb neid tuule eest. Tulemuseks on mõned erakordselt maitsvad veinid, mida on tunnustatud kogu maailmas. Külastajad saavad külastada mitmeid veinimaju, kus nad saavad teada rohkem selle ainulaadse viinamarjakasvatuse kohta ja muidugi proovida ja osta kohalikke veine. La Geria pakub veinisõpradele tõeliselt unustamatu kogemuse.

Kokkuvõtteks

Lanzarote vaatamisväärsused on tõeliselt mitmekesised ja põnevad, pakkudes midagi igale maitsele. Loodushuvilistel on võimalus avastada Timanfaya rahvuspargi maastikke, külastada ainulaadset rohelist laguuni Charco de los Clicos või nautida päeva Playa de Papagayo imeilusal liivarannal.

Kultuurihuvilised saavad külastada Jameos del Agua kunstikeskust, Teguise turgu või Lanzarote veealust muuseumi. Lanzarote on ka veinisõprade paradiis, pakkudes võimalust külastada La Geria veiniregiooni.

Lanzarote on saar, mis pakub rohkem kui lihtsalt päikest ja randu. See on koht, kus saab sukelduda rikkalikku kultuuri, imetleda looduse ilu ja nautida kohalike toodete maitseid. Lanzarote vaatamisväärsused on kindlasti avastamist väärt ja jätavad külastajatele unustamatud mälestused.

Scroll to Top