Milano Vaatamisväärsused

Milano Vaatamisväärsused: 18 Meeldejäävat Paika Itaalia Moepealinnas

Milano on Itaalia kultuuri, ajaloo ja innovatsiooni sümbol, kus traditsioonid kohtuvad kaasaegse eluviisiga. See dünaamiline linn pakub külastajatele laia valikut vaatamisväärsusi, mida võib pidada tõeliseks elamuste kogumiks.

Olles maailmakuulus moe-, disaini- ja kunstikeskus, on Milano samuti koduks arhitektuurilistele meistriteostele, põnevatele muuseumidele ja märgilistele hoonetele. Milano vaatamisväärsused on paeluvalt mitmekesised, muutes selle linna ideaalseks sihtkohaks kõigile, kes soovivad avastada Itaalia rikkalikku kultuuripärandit ning kogeda selle peidetud aardeid ja elavat atmosfääri.

1. Milano katedraal

Milano vaatamisväärsused - Milano katedraal
Milano katedraal

Tõeliselt silmapaistev vaatamisväärsus Milanos on selle maaliline katedraal – Duomo di Milano. See muljetavaldav gooti stiilis ehitatud monument on pühendatud Milano kaitsepühakule, Santa Maria Nascentele. Duomo di Milano on maailma neljas suurim kirik ning selle ehitamine kestis peaaegu kuus sajandit, ulatudes tagasi 14. sajandisse. 

Milano katedraali fassaad, mis on kaetud valge Carrara marmoriga, köidab tähelepanu oma keeruka detailirohkusega. Üks katedraali olulisemaid vaatamisväärsusi on selle terrass, mis pakub külastajatele suurepärast vaadet Milano linnale. Lisaks pakub Milano katedraal huvitavaid arhitektuurilisi detaile, nagu sädelevad klaasimaalid ja hingematvalt kaunid skulptuurid.

2. La Scala ooperimaja

Milano muusikaelu süda ja veel üks oluline vaatamisväärsus on La Scala ooperimaja, ametlikult tuntud kui Teatro alla Scala. See ajalooline teater, mis avati 1778. aastal, on üks maailma mainekamaid ooperiteatreid, kus on esinenud paljud kuulsad ooperilauljad ja heliloojad. 

La Scala renoveeriti hiljuti, et taastada selle algne hiilgus, ja külastajad saavad nüüd imetleda selle ülevat arhitektuuri ja ajaloolist interjööri. Lisaks ooperietendustele pakub La Scala ka teatrimuuseumi, mis tutvustab teatri rikkalikku ajalugu ja kultuurilist tähtsust. Milano kultuurisõpradele on La Scala ooperimaja vaieldamatu kohustuslik peatus.

3. Santa Maria delle Grazie 

Milano vaatamisväärsused
Santa Maria delle Grazie 

Milanos asuv maailmakuulus vaatamisväärsus Santa Maria delle Grazie on eriline koht, millel on rikkalik ajalugu. See klooster-kirik on kuulus tänu ühele maailma kuulsaimale maalile – Leonardo da Vinci “Püha õhtusöök”. See fresko, mis asub kloostri refektooriumis, on UNESCO maailmapärandi nimekirjas ja köidab igal aastal tuhandeid külastajaid. 

Santa Maria delle Grazie ehitati 15. sajandil, ja selle kujundas kuulus arhitekt Donato Bramante. Kiriku fassaad on gooti stiilis, kuid selle sisemuses on renessansi arhitektuuri elemente. Selle vaatamisväärsuse külastamine annab imetluse hetki nii kunsti- kui ajaloohuvilistele.

4. Castello Sforzesco

Castello Sforzesco, mis asub Milano südames, on ajalooline kindlus, mis oli kord Sforza dünastia residents. Tänapäeval on see mitmekülgne kultuurikeskus, kus asuvad mitmed muuseumid ja kunstigaleriid. Kindluses on esindatud lai valik teoseid, alates Egiptuse kunstist kuni keskaegsete relvade ja soomusteni. 

Üks kindluse kõige hinnalisemaid eksponaate on Michelangelo viimane skulptuur “Rondanini Pietà”. Castello Sforzesco külastamine on nagu ajarännak läbi Milano ajaloo, kus avastada erinevate ajastute kunsti ja kultuuri.

5. Galleria Vittorio Emanuele II

Vaatamisväärsus Milanos - Galleria Vittorio Emanuele II
Galleria Vittorio Emanuele II

Galleria Vittorio Emanuele II on üks esimesi kaubandusgaleriisid maailmas ning asub Milano südames Duomo di Milano ja La Scala ooperimaja vahel. See suurejooneline raud- ja klaasstruktuur loodi 19. sajandi keskel ning on tänaseni säilitanud oma elegantsuse ja võlu. 

Galleria on koduks luksuslikele kauplustele, kohvikutele ja restoranidele, sealhulgas vanimale Milanos asuvale kohvikule – Caffè Biffi. Selle elegantne interjöör ja ajalooline õhkkond muudavad Galleria Vittorio Emanuele II Milano külastajate jaoks meeldejäävaks vaatamisväärsuseks, kus nautida Itaalia kohvi, kulinaarseid elamusi või lihtsalt jalutada ja imetleda selle suursugust arhitektuuri.

6. Brera kunstimuuseum 

Milano kunstimaailma üks olulisemaid vaatamisväärsusi on Brera kunstimuuseum, tuntud ka kui Pinacoteca di Brera. See muuseum asub Brera linnaosas, mis on tuntud oma boheemlasliku õhkkonna ja kaunite tänavate poolest. Muuseumi kollektsioon koosneb peamiselt itaalia renessansi meistrite teostest, sealhulgas Caravaggio, Tintoretto, Raphael, Bellini ja Mantegna. 

Lisaks maalidele on siin ka skulptuure ja muid kunstiteoseid. Brera kunstimuuseum pakub külastajatele võimalust imetleda itaalia kunsti ajalugu ja tähtsamaid teoseid, olles ühtlasi Milano kultuurielus määrava tähtsusega vaatamisväärsus.

7. San Maurizio al Monastero Maggiore

Milano vaatamisväärsus - San Maurizio al Monastero Maggiore
San Maurizio al Monastero Maggiore

San Maurizio al Monastero Maggiore on veidi vähem tuntud Milano vaatamisväärsus, , mis asub linna keskuses. Kuid see on kindlasti väärt külastamist. Seda kirikut nimetatakse sageli “Milano Sixtuse kabeliks” tänu oma lummavatele freskodele, mis kaunistavad kogu sisekujundust. Kiriku seintel on näha Bernardino Luini ja tema õpilaste töid, mis kujutavad religioosseid stseene erakordselt detailirohkuse ja värvikirevusega. San Maurizio al Monastero Maggiore annab külastajatele ainulaadse võimaluse kogeda Milano kunstilist rikkust ja vaikset, vaimset atmosfääri.

8. Leonardo da Vinci teadusmuuseum 

Üks harivamaid vaatamisväärsusi Milanos on Museo Nazionale della Scienza e della Tecnologia Leonardo da Vinci. See suur teadusmuuseum on pühendatud legendaarsele itaalia geeniusele Leonardo da Vincile ja tema panusele teaduse, tehnoloogia, inseneri- ja kunstimaailma. 

Muuseumis on interaktiivseid eksponaate, mis hõlmavad erinevaid valdkondi, nagu astronoomia, keemia, füüsika ja bioloogia. Lisaks võib siin näha Leonardo da Vinci originaaljooniseid ja -mudeleid. See muuseum on suurepärane koht, kus perega aega veeta ja avastada teaduse ja tehnoloogia ajalugu ning tulevikku.

9. Navigli kanalid

Navigli kanalid
Navigli kanalid

Milano üks omapärasemaid vaatamisväärsusi on Navigli kanalid, mis meelitavad nii kohalikke elanikke kui ka turiste. Need ajaloolised kanalid, millest osa on projekteerinud Leonardo da Vinci, pakuvad linnaelanikele ja külastajatele võimalust nautida jalutuskäike, paadisõite ja romantilisi õhtusööke kohalikes restoranides. 

Navigli piirkond on tuntud oma elava atmosfääri, kunstigaleriide, antiigipoodide ja turuplatside poolest, kus toimuvad sageli kirbuturud ja kunstiturud. Navigli kanalid pakuvad külastajatele võimalust kogeda Milano teistsugust külge, mis on täis elu ja värve, pakkudes samal ajal meeldivat puhkust linna saginast.

10. Sempione park (Parco Sempione) 

Milano südames asuv Parco Sempione on suurim ja kõige populaarsem linnapark, mis on ideaalne paik, kus nautida rohelust ja puhata linnamüra eest. See park on ümbritsetud olulistest ajaloolistest vaatamisväärsustest, nagu Castello Sforzesco ja Arco della Pace. 

Sempione pargis on arvukalt avaraid muruplatse, kus pikniku pidada, jalutada või lihtsalt lõõgastuda. Pargis on ka laste mänguväljakud, veesilmad ja purskkaevud, mis muudavad selle kohaks, kus kogu pere saab nautida loodust ja värsket õhku keset Milano linnamelu.

11. Monumentalne kalmistu (Cimitero Monumentale)

 Monumentalne kalmistu Milanos
Monumentalne kalmistu

Milano Cimitero Monumentale on üks omapärasemaid vaatamisväärsusi, mis pakub vaikset ja mõtlikku atmosfääri. See suur kalmistu, mis avati 19. sajandil, on tuntud oma muljetavaldavate monumentide, skulptuuride ja mausoleumide poolest, mis on loodud kuulsate itaalia skulptorite poolt. 

Cimitero Monumentale on viimne puhkepaik paljudele Milanos elanud kuulsatele isikutele, nagu kirjanikud, kunstnikud, arhitektid ja teadlased. Kalmistu külastamine võimaldab avastada itaalia kultuuri, ajalugu ja kunsti erinevatest vaatenurkadest ning pakkuda kohalikele ja turistidele ühtlasi meditatiivset kogemust.

12. Leonardo3

Milano vaatamisväärsuste hulgas on ka Leonardo3, interaktiivne näituskeskus, mis on pühendatud Leonardo da Vinci panusele teaduse, tehnoloogia ja kunsti valdkonnas. See keskus asub Galleria Vittorio Emanuele II lähedal ja pakub külastajatele võimalust sukelduda Leonardo geeniuse maailma.

 Näitusel on digitaalsed rekonstruktsioonid, 3D-mudelid ja multimeediajaamad, mis tutvustavad tema leiutisi, töid ja mõtteid. Leonardo3 pakub harivat ja meelelahutuslikku kogemust kõigile huvilistele, kes soovivad süveneda selle renessansiajastu polümaadi mõistatuslikku ja põnevasse maailma.

13. Porta Nuova 

Porta Nuova 
Porta Nuova 

Milano vaatamisväärsuste mitmekesisusele lisab värvi Porta Nuova, mis on linna üks peamisi ärilisi ja kaasaegseid piirkondi. See elav ja dünaamiline ala on koduks paljudele büroohoonetele, korteritele, kaubanduskeskustele ja rohealadele. 

Porta Nuova on oluline linnauuenduse näide, kus mineviku ja oleviku arhitektuuri ühendatakse harmooniliselt. Siin asuvad ka kuulsad Bosco Verticale tornid, mis on tuntud oma innovaatilise vertikaalse haljastuse poolest. Porta Nuova on Milano vaatamisväärsus, mis pakub külastajatele võimalust nautida linna modernset ja kosmopoliitset külge.

14. San Lorenzo kirik (Basilica di San Lorenzo)

Üks väärikamaid Milano vaatamisväärsusi on Basilica di San Lorenzo, mis on pühitsetud San Lorenzo märtrile. See võimas basiilika on üks vanimaid kirikuid linnas ja pärineb 4. sajandist. Kiriku peaukse ees asub kuulus Rooma keisririigi ajastu veergude rühm, Colonne di San Lorenzo. 

Basiilika seest leiate muljetavaldavaid mosaiike, maale ja skulptuure. San Lorenzo kiriku all asub ka paleokristlik katakomb, mis annab külastajatele võimaluse avastada varase kristluse ajalugu Milanos. Basilica di San Lorenzo on Milano vaatamisväärsus, mis pakub sügavat ajaloolist ja vaimset kogemust.

15. San Siro staadion (Stadio Giuseppe Meazza)

Milano vaatamisväärsused
San Siro staadion

Stadio Giuseppe Meazza, Eesti päraselt San Siro staadion, on üks olulisemaid spordiga seotud vaatamisväärsusi Milanos. See hiiglaslik staadion on koduks kahele Itaalia jalgpalli tippklubile – AC Milanile ja FC Internazionale’ile. San Siro on ehitatud 1926. aastal ja mahutab üle 75 000 pealtvaataja, olles sellega Itaalia suurim jalgpallistaadion. 

Staadionil toimuvad lisaks jalgpallimängudele ka suurejoonelised kontserdid ja muid üritusi. Külastajatel on võimalus osaleda ekskursioonidel, mis viivad neid läbi staadioni ajaloo ja annavad sissevaate mängijate elule. San Siro staadion on Milano vaatamisväärsus, mis pakub unustamatut elamust spordi- ja jalgpallisõpradele.

16. Quadrilatero della Moda 

Quadrilatero della Moda on Milano moe süda, mis koosneb neljast peamisest tänavast – Via Montenapoleone, Via della Moscova, Via della Spiga ja Corso Venezia. See eksklusiivne piirkond on tuntud oma luksuslike moemajade, kaubanduskeskuste, butiikide ja moeürituste poolest.

Sealt leiate nii tuntud rahvusvahelisi kaubamärke nagu Gucci, Prada, Dolce & Gabbana kui ka väiksemaid, kohalikke disainereid. Quadrilatero della Moda on Milano vaatamisväärsus, mis pakub külastajatele võimalust sukelduda Itaalia moe maailma, teha ostlemist ja nautida linna kirevat elu.

17. San Bernardino alle Ossa 

Vaatamisväärsused Milanos
San Bernardino alle Ossa

Veel üks väga omanäoline vaatamisväärsus Milanos on San Bernardino alle Ossa kirik, mis pärineb 13. sajandist. Kirik ise on tagasihoidliku väljanägemisega, kuid selle omapäraks on selle kõrval asuv ossuaarium – ruum, mille seinad on kaetud inimluudega ja -kolpadega. 

Ossuaariumi eesmärk oli anda pelgupaik hauatagustele jäänustele, mis olid pärit lähedal asuvatest kalmistutest. Kuigi see võib tunduda morbiidne, on San Bernardino alle Ossa ossuaarium oma ainulaadse atmosfääri ja ajalooga Milano vaatamisväärsus, mis pakub külastajatele erakordset kogemust ning annab mõtlemisainet elu ja surma üle.

18. Bosco Verticale 

Milano silmapaistvate vaatamisväärsuste seas eristuvad Bosco Verticale ehk vertikaalsed metsad, mis on kaks pilvelõhkujat, millel kasvavad tuhanded taimed ja puud. Need ainulaadsed hooned, mis valmisid 2014. aastal, on Stefano Boeri loodud ja asuvad Porta Nuova ärikeskuse südames. 

Bosco Verticale on rohkem kui lihtsalt arhitektuuriime; need hooned on osa jätkusuutliku linnakeskkonna loomisest, kus loodus ja inimasustus elavad harmoonilises kooskõlas. Vertikaalsete metsade eesmärk on vähendada linna õhusaastet, luua elupaiku lindudele ja putukatele ning pakkuda elanikele rohelist oaasi linnakärast eemal. Bosco Verticale on Milano vaatamisväärsus, mis pakub külastajatele võimalust nautida innovaatilist ja keskkonnasõbralikku arhitektuuri.

Kokkuvõtteks

Itaalia linn Milano on tõeline kultuuri- ja ajalooala, kus on palju erakordseid vaatamisväärsusi, mis rõõmustavad nii kohalikke elanikke kui ka turiste. Milano vaatamisväärsused ulatuvad maalilistest kirikutest ja ajaloolistest monumentidest kuni kaasaegse arhitektuuri ja lummava moemaailmani. 

Igaüks, kes külastab seda Itaalia linna, leiab endale midagi huvitavat, olgu selleks siis kunst, ajalugu, teadus, sport või mood. Milano vaatamisväärsused peegeldavad selle ainulaadse linnakeskkonna mitmekülgsust ja dünaamilisust, pakkudes külastajatele võimalust sukelduda Itaalia kultuuri ja nautida selle kaunite paikade olemust.

Scroll to Top