Napoli Vaatamisväärsused

Napoli Vaatamisväärsused: 15 Põnevat Kohta, Mida Avastada

Napoli, üks Itaalia kõige põnevamaid ja ajaloolisemaid linnu, pakub erakordseid vaatamisväärsusi, mis tutvustavad linna rikkalikku ajalugu, arhitektuuri ja kultuuripärandit. 

Napoli vaatamisväärsused on mitmekesised, hõlmates antiikseid varemeid, kuninglikke paleesid, kaunist arhitektuuri ja silmapaistvat loodust. 

Selles artiklis anname ülevaate mõnedest parimatest vaatamisväärsustest Napolis, mis aitavad teil paremini mõista linna ainulaadset olemust ja kujundada unustamatu reisi.

1. Pompei varemed

Napoli vaatamisväärsused - Pompei varemed
Pompei

Pompei varemed on üks Napoli piirkonna kuulsamaid vaatamisväärsusi, mis pakuvad ainulaadset ja sügavat ülevaadet iidse Rooma elust. 79. aastal pKr hävitas Vesubius vulkaanilise purse tagajärjel linna, kuid see säilitas suurepäraselt paljud hooned ja kunstiteosed tuha all. 

Külastajad saavad jalutada mööda tänavatel, kus aeg on seisma jäänud, uurida hästi säilinud villa, termasid ja amfiteatreid. Pompei varemete hulgas on mõned silmapaistvamad leidkohad: Casa del Fauno, kus asub kuulus Aleksandri mosaiik, ja Villa dei Misteri, mis on tuntud oma erakordsete freskode poolest. 

Pompei külastamine on kohustuslik kõigile, kes soovivad sukelduda ajalukku ja tunda iidse Rooma kultuuri võlu.

2. Napoli kuninglik palee

Napoli kuninglik palee (Palazzo Reale) on suursugune hoone, mis asub südames Napoli linnas, Piazza del Plebiscito juures. Ehitatud 17. sajandil, oli see Hispaania aadli residentsiks ja hiljem ka kuninglikele peredele.

Palee kujundus on barokne ja rikkaliku sisustusega, mida on aegade jooksul täiendatud mitmete kuninglike perekondade poolt. Tänapäeval on kuninglik palee avatud külastajatele ning seal asuvad muuseum ja kunstigalerii, kus saab imetleda erakordseid teoseid nagu Farnese’i skulptuurikogu ja Caravaggio maalid. 

Lisaks peavad ajaloo- ja arhitektuurisõbrad silmas pidama ka kaunist parki, mis asub palee taga, kus avanevad kaunid vaated lahele. Napoli kuninglik palee on tõeline kunstiteos, mis pakub maitset Napoli ajaloost ja kultuurist.

3. Napoli maa-alune linn

Napoli maa-alune linn on tõeliselt ainulaadne vaatamisväärsus Napolis, mis viib külastajad sügavale linna ajaloolise südame alla. See ulatuslik tunnelite, keldrite ja katakombide võrgustik on loodud enam kui 2400 aasta jooksul, alates Kreeka-Rooma ajast kuni Teise maailmasõjani. 

Külastajad saavad avastada iidseid akvedukte, kiviraidurite töökodasid ja varjulisi matmispaiku, mis annavad tunnistust linna pikaajalisest ajaloost. Lisaks on maa-aluses linnas palju Teise maailmasõja aegseid varjendeid, mis toimisid elanikele turvalise varjupaigana raskete pommitamiste ajal. 

Napoli maa-alune linn on põnev ja salapärane paik, mis pakub külastajatele erakordset võimalust sukelduda linna ajalukku ja avastada selle iidseid saladusi.

4. Castel dell’Ovo

Napoli vaatamisväärsus - Castel dell'Ovo
Castel dell’Ovo

Castel dell’Ovo on muljetavaldav vaatamisväärsus Napolis, mis asub kaunil saarekese Megaride küljes. See keskaegne kindlus on Napoli lahe kaldal kõrguval kaljul ning pakub külastajatele suurepäraseid vaateid linna peale ja lahele. 

Ehitatud 12. sajandil, on Castel dell’Ovo olnud oluline sõjaline ja poliitiline keskus läbi aegade, olles koduks mitmetele valitsejatele ja aadlikele. Külastajad saavad avastada kindluse ajaloolisi torne, õued ja kabelid, mis kõik on suurepärased näited keskaegsest arhitektuurist. 

Legendi järgi sai kindlus oma nime “Muna kindlus” seetõttu, et väidetavalt peitis kuulus rooma filosoof Vergilius siia maagilise muna, mis tagas linna õnne ja heaolu. Castel dell’Ovo on ajalooliselt rikas ja kaunis paik, mis pakub lummavaid vaateid ja sügavat kultuurilist kogemust.

5. Capodimonte muuseum ja galerii

Capodimonte muuseum ja galerii on oluline kultuuriline vaatamisväärsus Napolis, mis asub suursuguses Capodimonte palees. See kunstimuuseum on üks suurimaid ja tähtsamaid Itaalias, pakkudes laia valikut Euroopa ja Itaalia kunsti 13. sajandist kuni tänapäevani. 

Muuseumi kogud hõlmavad selliseid tuntud kunstnikke nagu Caravaggio, Rafael, Titiaan ja Michelangelo, pakkudes külastajatele sügavat ja rikkalikku kultuurielamust. Eriti tähelepanuväärne on Farnese kollektsioon, mis on üks maailma kõige täiuslikumaid ja terviklikumaid kunstikogusid. Lisaks kunstiteostele on Capodimonte palee ise ka silmapaistev näide 18. sajandi arhitektuurist, mis on ümbritsetud avarate ja kaunilt kujundatud aedadega. 

Capodimonte muuseum ja galerii on kohustuslik peatuskoht kõigile kunsti- ja ajaloohuvilistele.

6. Santa Chiara klooster 

Santa Chiara klooster on veel üks hinnatud vaatamisväärsus Napolis, mis paistab silma oma ajaloolise tähtsuse ja unikaalse ilu poolest. See 14. sajandil ehitatud klooster on tuntud oma gooti arhitektuuri, kaunite freskode ja mõjuka ajaloolise pärandi poolest. 

Erilise tähelepanu väärib kloostri keraamiliste plaatidega kaunistatud kloostriaed, mis on tuntud kui Maiolica Cloister. Kloostri kompleksi kuuluvad ka arheoloogiamuuseum ja kunstigalerii, kus külastajad saavad näha väärtuslikke teoseid ja ajaloolisi esemeid. 

Santa Chiara klooster pakub ainulaadset võimalust sukelduda Napoli ajalukku ja vaimulikku pärandisse, pakkudes külastajatele võimalust tunda linna sügavat kultuurilist ja ajaloolist vaimu.

7. San Gregorio Armeno

Napoli vaatamisväärsused - San Gregorio Armeno
San Gregorio Armeno

San Gregorio Armeno on omapärane ja kütkestav vaatamisväärsus Napolis, mis asub linna ajaloolises keskuses. See kitsas tänav on tuntud oma traditsioonilise käsitöö ja eriti jõulukrässide poolest, mida nimetatakse Itaalias “presepi”. 

Tänaval asuvad mitmed väikesed töökojad ja poed, kus külastajad saavad näha kohalikke meistreid valmistamas käsitsi nikerdatud ja maalitud kujukeste, mis kujutavad jõululugu ja Napoli igapäevaelu. Lisaks sellele on San Gregorio Armeno ka ajalooliselt oluline, kuna see asub vana rooma Decumani tänaval, mis ulatub tagasi 5. sajandisse eKr. 

Tänaval asub ka San Gregorio Armeno kirik, mis on tuntud oma rikkaliku barokse sisustuse ja võluva kloostri poolest. San Gregorio Armeno on eriline paik, mis pakub külastajatele autentset ja kordumatut kogemust Napoli kultuurist ja käsitöötraditsioonidest.

8. Piazza del Plebiscito 

Piazza del Plebiscito on Napoli südames asuv suursugune väljak, mis on linna peamine ja kõige kuulsam avalik ruum. Väljak on ümbritsetud mõnede Napoli kõige olulisemate ajalooliste ja arhitektuuriliste vaatamisväärsustega, nagu Napoli kuninglik palee ja San Francesco di Paola kirik. 

Väljaku keskosa on kaunistatud kahe ratsamonumendiga, mis kujutavad Napoli endisi kuningaid Ferdinando I ja Carlo III. Piazza del Plebiscito on olnud ajalooliselt oluline koht, kus on toimunud paljud poliitilised, kultuurilised ja sotsiaalsed sündmused. 

Tänapäeval on see populaarne kohtumispaik nii kohalikele kui ka turistidele, kes saavad nautida väljaku ilu ja pidulikkust, külastada selle ümbruses asuvaid kohvikuid ja restorane või lihtsalt puhata ja nautida Napoli südames asuvat atmosfääri. Piazza del Plebiscito on vaieldamatult Napoli üks kõige tähtsamaid ja meeldejäävamaid paiku.

9. Napoli katedraal

Napoli katedraal, tuntud ka kui Duomo di San Gennaro, on linna peamine usuline vaatamisväärsus ja muljetavaldav gooti arhitektuuri näide. Ehitatud 13. sajandil, on katedraal pühendatud Napoli kaitsepühakule San Gennarole, kelle veri on väidetavalt säilinud pudelis ning toimub igal aastal kolm korda imeline veretähis. 

Katedraal koosneb mitmest kabelist ja hõlmab mitmeid kunstistiile, alates gootikast kuni barokini. Eriti märkimisväärne on Barokk stiilis San Gennaro kabel, kus asub pühaku relikviaar, samuti Santa Restituta basiilika, mis on Napoli vanim kirik ja sisaldab varakristlikke mosaiike. 

Napoli katedraal pakub külastajatele unustamatut kultuurilist ja usulist kogemust, mis annab tunnistust linna ajaloost ja vaimsest pärandist.

10. Galleria Umberto I 

Vaatamisväärsus Napolis - Galleria Umberto I 
Galleria Umberto I 

Galleria Umberto I on üks Napoli silmapaistvamaid arhitektuurilisi vaatamisväärsusi, mis asub linna ajaloolises keskuses. See 19. sajandil ehitatud galerii on suurejooneline ristkülikukujuline siseruum, mida katab muljetavaldav raud- ja klaasist kuppel. 

Galleria Umberto I on tänapäeval peamine kaubandus- ja sotsiaalne keskus, kus külastajad saavad nautida erinevaid poode, kohvikuid, restorane ja kunstigaleriisid. Lisaks kaubandusele pakub galerii ka kultuurielamusi, nagu Teatro San Carlo ooperi- ja balletietendused, mis asuvad galerii lähedal. 

Galleria Umberto I on kaasaegne ja elegantne vaatamisväärsus Napolis, mis pakub külastajatele võimalust nautida linna elavat atmosfääri, erinevaid kaubandusvõimalusi ja rikkalikku kultuuriprogrammi.

11. Palazzo Reale 

Palazzo Reale, tuntud ka kui Napoli kuninglik palee, on üks linna kõige olulisemaid ajaloolisi ja kultuurilisi vaatamisväärsusi. See suursugune palee ehitati 17. sajandil ja oli aastasadu Napoli kuningliku pere ametlik residents. 

Palee on tuntud oma rikkaliku arhitektuuri ja kunstikogude poolest. Selle tubades leidub peenelt nikerdatud mööbel, maalid ja skulptuurid, mis pärinevad erinevatest ajastutest ja stiilidest. Palee grandioosne fassaad on kaunistatud Napoli kaheksa monarhi büstidega. 

Palazzo Reale asub Piazza del Plebiscito’s ja on tänaseks muudetud muuseumiks, mis pakub külastajatele võimalust uurida Napoli rikkalikku ajalugu ja kultuuripärandit. Palee kuninglikud saalid, kunstikogud ja ilusad aiad pakuvad unikaalset ja meeldejäävat külastuskogemust.

12. Posillipo vaateplatvorm

 Posillipo Napoli
Posillipo

Posillipo vaateplatvorm, tuntud ka kui Parco Virgiliano, on fantastiline vaatamisväärsus Napolis, mis pakub laiaulatuslikke ja hingematvaid vaateid Napoli lahele, Vesuuvi vulkaanile ja linna siluetile. 

See roheline oaas asub Posillipo mäel ja on ideaalne koht nii lõõgastumiseks kui ka linna kauni panoraami nautimiseks. Platvormilt on näha ka mõned Napoli olulisemad maamärgid, nagu Castel dell’Ovo ja Capri saar. Vaateplatvorm on saanud nime Rooma luuletaja Vergiliuse järgi, kelle arvatakse olevat selles piirkonnas elanud. 

Posillipo vaateplatvorm on kahtlemata üks Napoli kõige romantilisemaid ja meeldejäävamaid paiku, mis pakub külastajatele võimalust nautida linna ja selle ümbruse looduslikku ilu ja ajaloolist maastikku.

13. Via Toledo tänav

Via Toledo, mis on üks Napoli peamisi ja vanimaid tänavaid, on linna elav ja energiline vaatamisväärsus, mis pakub külastajatele võimalust kogeda linna tõelist olemust ja kultuuri. 

See ajalooline tänav ulatub Piazza Dante’ist kuni Piazza del Plebiscito’ni ja on tuntud oma arhitektuuriliste vaatamisväärsuste, kaubanduse, toidu ja kohaliku elu poolest. Via Toledo on täis suurepäraseid poode, butiike, kohvikuid ja restorane, kus külastajad saavad nautida Napoli maitsvaid roogasid ja autentseid elamusi. 

Tänava ääres on mitmeid silmapaistvaid hooneid, nagu Galleria Umberto I ja San Carlo teater, mis täiendavad linna arhitektuurilist pärandit. Via Toledo on vaatamisväärsus Napolis, mis pakub rikkalikke kultuuri- ja ostuelamusi ning annab hea ülevaate linna elurütmist ja omapärast.

14. Vesuuvi vulkaan

Vesuuvi vulkaan on muljetavaldav ja dramaatiline looduslik vaatamisväärsus, mis asub Napoli lähedal ja on tuntud oma ajaloolise ja geoloogilise tähtsuse poolest. See aktiivne vulkaan on Euroopa ainus vulkaan, mis on viimase sajandi jooksul pursanud, ning on kuulus oma rolli poolest Pompei ja Herculaneumi hävitamisel aastal 79 pKr. 

Tänapäeval on Vesuuvi vulkaan populaarne turismisihtkoht, kus külastajad saavad matkata vulkaani tippu ja nautida hämmastavaid vaateid Napoli lahele, linna siluetile ja ümbritsevale maastikule. Vulkaani rahvuspark pakub ka paljudele taimedele ja loomadele elupaika, muutes selle suurepäraseks kohaks looduse nautimiseks. 

Vesuuvi vulkaani külastamine on unustamatu kogemus, mis annab haruldase võimaluse näha maailma üht kõige kuulsamat vulkaani ja mõista selle ajaloolist mõju piirkonnale.

13. Gesù Nuovo

Vaatamisväärsus Napolis
Gesù Nuovo

Gesù Nuovo on silmapaistev ja ajalooliselt tähtis vaatamisväärsus Napolis, mis asub linna ajaloolises keskuses. Ehitatud algselt 15. sajandil paleena ja hiljem 16. sajandil kirikuks, on Gesù Nuovo tuntud oma erakordse arhitektuuri ja kunstiliste aarete poolest. Kiriku omapärane ja kaunilt kaunistatud fassaad on valmistatud teemantkujulistest basaltlõikedest, mis annavad hoonele ainulaadse välimuse.

Sisekujundus on suurejooneline ja muljetavaldav, kus domineerib barokkstiil ning leidub arvukalt maale, skulptuure ja freskosid, mis pärinevad Napoli kuldajast. Kirikus on mitmeid kunstiteoseid, sealhulgas Jusepe de Ribera ja Massimo Stanzione maale ning Cosimo Fanzago skulptuure. Kiriku peamine altar on pühendatud Jeesusele ja sisaldab kuulsat 18. sajandi maali “Circumcision” kunstnikult Francesco Solimena.

Kokkuvõtteks

Napoli vaatamisväärsused pakuvad külastajatele võimalust sukelduda selle Itaalia linna ajalukku ja kultuuripärandisse ning nautida Itaalia linna erakordset ilu. Olgu selleks iidsete varemete uurimine, kunstikogude imetlemine, põnevate tänavate avastamine või looduslike vaatamisväärsuste nautimine, on Napoli kindlasti kohaks, kus iga külastaja leiab enda jaoks midagi põnevat. 

Kui plaanite oma järgmist reisi, võtke kindlasti arvesse Napoli vaatamisväärsusi, mis pakuvad unustamatuid elamusi ja annavad teile võimaluse avastada Itaalia ühe kõige põnevama ja ajaloolisema linna varandusi.

Scroll to Top