Rimini Vaatamisväärsused

Rimini Vaatamisväärsused: 14 Põnevat Kohta, Mida Avastada

Itaalia on tuntud oma rikkaliku ajaloo, kauni arhitektuuri ja imelise kultuuri poolest, mis teeb sellest ühe maailma populaarseima turismisihtkoha. 

Rimini, üks Itaalia kuulsamaid linnu, on ideaalne koht neile, kes soovivad avastada Itaalia vaatamisväärsusi, tutvuda kohaliku kultuuriga ja nautida ranniku lähedust. 

Rimini vaatamisväärsused pakuvad turistidele mitmekesist kogemust, kus ajalugu, arhitektuur ja loodus kohtuvad, pakkudes meeldejäävaid elamusi nii noortele kui vanadele. Selles artiklis toome teieni 14 vaatamisväärsust, mida Riminis avastada. 

1. Tiberiuse sild (Ponte di Tiberio)

Rimini vaatamisväärsused - Tiberiuse sild
Tiberiuse sild

Tiberiuse sild on Rimini vanalinna südames asuv arhitektuuriime, mis on ehitatud 1. sajandil pKr. Seda ajaloolist monumenti peetakse üheks kõige paremini säilinud Rooma sildadeks. Sild ühendab kahte linnaosa, Marecchia jõe kaldal, ja on tänaseni liikluseks avatud.

 Külastajatel on võimalus imetleda selle muljetavaldava insenerilahenduse elegantsust ja vastupidavust, samuti nautida jalutuskäiku mööda sillakividest teed, mis pakub suurepäraseid vaateid jõele ja ümbritsevale maastikule.

2. Arheoloogiamuuseum (Museo della Città)

Rimini Arheoloogiamuuseum, tuntud ka kui Museo della Città, on üks linna peamisi kultuurikeskusi. Muuseumis on väljas arheoloogilised leiud, mis ulatuvad eelajaloolisest ajast kuni keskaega, pakkudes külastajatele põnevat ülevaadet piirkonna ajaloost. 

Muuseumi kollektsioonid hõlmavad antiikseid skulptuure, keraamikat, münte ja muud esemeid, mis annavad tunnistust Rimini tähtsusest läbi sajandite. Lisaks arheoloogilistele eksponaatidele on muuseumis ka kunstigalerii, kus saab tutvuda kohalike kunstnike töödega.

3. Rimini rahvusvaheline lennujaam (Aeroporto Internazionale Federico Fellini)

Rimini rahvusvaheline lennujaam, tuntud ka kui Aeroporto Internazionale Federico Fellini, on oluline transpordisõlm, mis ühendab linna teiste Euroopa ja maailma sihtkohtadega. Lennujaama nimetasid nad kuulsa Itaalia filmirežissööri Federico Fellini auks, kes sündis Riminis. 

See kaasaegne ja mugav lennujaam pakub reisijatele kõiki vajalikke teenuseid, aidates neil alustada oma Rimini avastusretke sujuvalt. Külastades Rimini vaatamisväärsusi, on lennujaam heaks alguspunktiks selle ajaloolise ja kauni linna uurimisele.

4. Augustus’i kaar (Arco di Augusto)

Rimini vaatamisväärsused - Arco di Augusto
Arco di Augusto

Augustus’i kaar on Rimini linna üks silmapaistvamaid vaatamisväärsusi, mis pärineb aastast 27 eKr. Selle monumentaalse värava ehitamisel austati Rooma keisrit Augustust ja see tähistas Via Flaminia alguspunkti, mis oli oluline Rooma tee, mis ühendas Roomat Adriatiku rannikuga. 

Kaar on ehitatud valgest Carrara marmorist, millel on neli suurt kaarega avaust, mida toetavad korintose sambad. Külastades seda ajaloolist monumenti, saavad turistid imetleda kaare keerukaid skulptuure ja reljeefe, mis kujutavad Rooma jumalaid ja keisrit ennast.

5. Rooma amfiteater (Anfiteatro Romano)

Rimini Rooma amfiteater, tuntud ka kui Anfiteatro Romano, on märkimisväärne vaatamisväärsus, mis annab tunnistust linnas toimunud võimsatest Rooma aegadest. Ehitatud 2. sajandil pKr, oli see omal ajal oluline koht meelelahutuseks ja sotsiaalseks kogunemiseks. 

Amfiteater mahutas kuni 12 000 pealtvaatajat, kes tulid nautima erinevaid etendusi, sealhulgas gladiaatorite võitlusi. Külastades seda muljetavaldavat ehitist, saavad turistid kujutleda, milline võis olla elu Rooma impeeriumi päevil.

6. Malatesta kindlus (Rocca Malatestiana)

Rimini vaatamisväärsused (2)
Rocca Malatestiana

Rimini ajaloolises keskuses asub Malatesta kindlus, tuntud ka kui Rocca Malatestiana, mis on üks linna silmapaistvamaid vaatamisväärsusi. Kindlus on ehitatud 14. sajandil ja oli Malatesta perekonna, kes valitses Riminit, residentsiks ja kaitseks.

Külastajad saavad tutvuda kindluse suursuguse arhitektuuri, saalide, tornide ja kaunite aiaga. See Rimini vaatamisväärsus pakub huvitavat ülevaadet keskaegsest elust ja poliitikast, samuti imelisi vaateid linnale ja ümbruskonnale.

7. Domus del Chirurgo

Domus del Chirurgo ehk Kirurgi maja on hämmastav avastus, mis viib külastajad otse Rooma impeeriumi südamesse. See hiljuti väljakaevatud Rooma villa pärineb 2. sajandist pKr ja on tuntud oma hästi säilinud mosaiikpõrandate ning kirurgiliste instrumentide poolest. 

Külastajad saavad imetleda kodu kaunist kunsti, uurida toad, mis annavad aimu elust iidse Rooma ajal, ja tutvuda väljapanekutega, mis sisaldavad hoolikalt restaureeritud esemeid. Domus del Chirurgo on tõeline kultuuripärl Rimini südames.

8. Piazza Tre Martiri

Piazza Tre Martiri - Rimini vaatamisväärsused
Piazza Tre Martiri

Piazza Tre Martiri on Rimini ajalooline keskpunkt, kus toimub linnas elu. See oluline väljak kannab kolme märtri nime, kes hukkusid Teise maailmasõja ajal. Väljakut ümbritsevad kaunid ajaloolised hooned, mille hulgas on raekoda ja mitmed kirikud. 

Piazza Tre Martiri on ka kaubanduse ja sotsiaalse elu keskus, kus külastajad saavad nautida kohalikke kauplusi, kohvikuid ja restorane. See on koht, kus saab nautida Rimini autentset atmosfääri ja kohata nii kohalikke kui ka turiste.

9. Parco Marecchia 

Parco Marecchia on Rimini linna suurepärane roheline oaas, mis pakub külastajatele võimalust põgeneda linna kärast ja nautida rahulikku aega looduses. See kaunis park asub Marecchia jõe kaldal, pakkudes jalutus- ja jalgrattateid, piknikualasid ja mänguväljakuid.

Lisaks rohelusele ja looduskaunitele vaadetele saavad külastajad nautida ka parki ümbritsevaid ajaloolisi vaatamisväärsusi, nagu Tiberiuse sild. Parco Marecchia on ideaalne koht perega ajaveetmiseks, sportimiseks või lihtsalt lõõgastumiseks Rimini päikesepaistes.

10. Itaalia Vabariigi monument (Monumento alla Repubblica Italiana)

Monumento alla Repubblica Italiana, tuntud ka kui Itaalia Vabariigi monument, on Rimini tähtis sümbol, mis tähistab Itaalia rahvuslikku identiteeti ja ajalugu. See mälestusmärk püstitati tähistamaks Itaalia Vabariigi asutamist 1946. aastal. 

Monument koosneb kolmest suurest graniidist veerust, mis sümboliseerivad Itaalia rahvuse ühtsust. Külastajatele pakub see võimas skulptuur võimalust mõtiskleda Itaalia ajaloo ja kultuuri üle ning tunda uhkust selle imelise riigi saavutuste üle.

11. Piazza Cavour 

Rimini vaatamisväärsused - Piazza Cavour
Piazza Cavour

Piazza Cavour on üks Rimini kauneimaid ja ajaloolisemaid väljakuid, mis pakub külastajatele võimalust nautida linna arhitektuuri ja kultuuri. Väljakul asuvad mitmed olulised hooned, nagu Palazzo Garampi, Teatro Galli ja Palazzo dell’Arengo. 

Piazza Cavour on ka populaarne kohtumispaik kohalikele ja turistidele, kes saavad nautida selle elavat atmosfääri, kohvikuid ja restorane. Külastades Piazza Cavourit, saavad inimesed kogeda Rimini südant, kus ajalugu ja tänapäev segunevad harmooniliselt.

12. Federico Fellini muuseum (Museo Federico Fellini)

Rimini on uhke, et on sünnikoduks ühele kuulsamaile Itaalia filmirežissöörile – Federico Fellinile. Federico Fellini muuseum, tuntud kui Museo Federico Fellini, on pühendatud tema elule ja loomingule. Muuseumis saavad külastajad tutvuda Fellini filmide, isiklike esemete, fotode ja meenete ning tema tööga seotud anekdootidega. 

See kultuuripärandi paik annab ülevaate Fellini mõjukast panusest maailma filmikunsti ning pakub unikaalset võimalust sukelduda tema loomingu sügavustesse.

13. Teatro Galli 

Teatro Galli on Rimini kultuurielu sünonüümiks, olles üks linna silmapaistvamaid teatreid. Selle ajalooline teater avati 19. sajandil ja on tuntud oma kauni arhitektuuri ning rikkaliku kultuuriprogrammi poolest. 

Külastajad saavad nautida erinevaid etendusi, alates klassikalistest näidenditest kuni modernse tantsuni. Teatro Galli on mitte ainult teatrikunsti elav sümbol, vaid ka koht, kus kogeda kohalikku kultuurielu ning avastada Rimini andekaid talente.

14. Tempio Malatestiano

Rimini vaatamisväärsused - Tempio Malatestiano
Tempio Malatestiano

Tempio Malatestiano on üks Rimini tähtsamaid vaatamisväärsusi, tuntud ka kui Malatesta katedraal. See arhitektuuriline meistriteos ehitati 15. sajandil ja on tähelepanuväärne oma renessansistiilis fassaadi ning rikkalike kunstiteoste poolest. 

Katedraalis saavad külastajad imetleda kauneid freskosid, skulptuure ja maale, mis kõik peegeldavad Itaalia ajaloolist ja kunstilist pärandit. Tempio Malatestiano on tõeliselt muljetavaldav koht, kus ajalugu ja usk kohtuvad.

Kokkuvõtteks

Rimini vaatamisväärsused on rikkalikud ja mitmekesised, andes külastajatele võimaluse sukelduda Itaalia ajalukku, kultuuri ja loodusesse. Olgu selleks siis iidse Rooma amfiteater, ajaloolised väljakud nagu Piazza Cavour ja Piazza Tre Martiri – Rimini pakub midagi igale maitsele. 

Rimini vaatamisväärsused on kahtlemata väärt avastamist ning annavad unustamatuid elamusi, mis rikastavad teadmisi Itaalia ajaloost, arhitektuurist ja kultuurist.

Scroll to Top