Mida Teha Lastega Milanos

Mida Teha Lastega Milanos?

Milano on Itaalia suuruselt teine linn, mis on kuulus oma moe, disaini ja kultuuri poolest. Kuid see kaunis linn pakub ka palju võimalusi perepuhkuseks, pakkudes mitmeid tegevusi ja vaatamisväärsusi, mis sobivad nii lastele kui ka täiskasvanutele. 

Käesolev artikkel toob välja erinevaid tegevusi ja paiku, mida külastada lastega Milanos, alustades lõbusatest parkidest ja teadusmuuseumitest ning lõpetades ajalooliste hoonete, teatrite ja kosmoseavastusega.

1. Mängimine pargis: Il Giardino della Guastalla

Il Giardino della Guastalla on Milano vanim avalik park, mis pakub lastele suurepärast kohta mängimiseks ja ajaveetmiseks. See ajalooline park, mis avati 16. sajandil, on täis avarat rohelist ala, kus lapsed saavad joosta, mängida ja avastada. Il Giardino della Guastalla on ideaalne koht piknikuks ning seal asub ka tiik, kus saab imetleda värvilisi kalu ja kilpkonni. 

Kui lapsi huvitab loodus, võivad nad uurida ka parki ääristavaid puude ja lillede rikkalikku mitmekesisust. Il Giardino della Guastalla on suurepärane koht, kus pere saab nautida värsket õhku ja päikest keset linnakära.

2. Milano katedraal: Piazza del Duomo

Mida teha lastega Milanos
Milano katedraal

Milano südames asub Piazza del Duomo, kus troonib suursugune Milano katedraal (Duomo di Milano). See muljetavaldav gooti arhitektuuripärl on suurepärane paik, kus tutvustada lastele ajalugu, kunsti ja arhitektuuri. 

Pered saavad imetleda katedraali välisilmet, mis on kaunistatud tuhandete skulptuuride ja ornamentidega, ning astuda sisse, et näha maalilisi vitraaže ja võimsaid sambaid. Milano katedraali külastamisel on lastele eriti meeldejääv terrassidele ronimine, kust avaneb hingemattev vaade linnale. Terrassidele pääseb nii treppidest kui ka liftiga, võimaldades kõigil pereliikmetel nautida seda erakordset kogemust.

3. Leonardo da Vinci teadusmuuseum

Milano Leonardo da Vinci teadusmuuseum (Museo Nazionale della Scienza e della Tecnica Leonardo da Vinci) on koht, kus avastusretked saavad alguse! See interaktiivne muuseum pakub lastele ja täiskasvanutele võimalust sukelduda teaduse, tehnika ja kunsti maailma. Muuseumis on lai valik eksponaate, mis hõlmavad Leonardo da Vinci leiutisi, merendust, raudteid, kosmose avastamist ja palju muud. 

Lapsed saavad käed-külge kogemuse, uurides erinevaid interaktiivseid ja praktilisi eksponaate, mis aitavad neil mõista teaduse ja tehnoloogia põnevust. Muuseumi püsivad ja ajutised näitused on mõeldud nii väikestele kui ka suurtele avastajatele, pakkudes unustamatuid elamusi kogu perele.

4. Klassikaline muusika La Scala ooperiteatris

Mida teha lastega Milanos
La Scala ooperiteater

La Scala ooperiteater, tuntud ka kui Teatro alla Scala, on üks maailma kuulsamaid ooperisaale ja pakub lastele võimalust tutvuda klassikalise muusikaga. Peredele mõeldud erietendused, nagu lastele suunatud balletid ja muusikalised kontserdid, annavad lastele võimaluse nautida imelist muusikat ning õppida selle ajaloolise teatri kohta.

Lisaks etendustele saavad pered külastada ka La Scala muuseumi, mis pakub pilguheitu teatri ajalukku ja sisaldab mitmeid ajaloolisi eksponaate, nagu maalid, kostüümid ja muusikariistad. La Scala on tõeliselt eriline paik, kus lapsed saavad klassikalise muusika maailma avastada ja väärtustada.

5. Ajalooline kindlus: Castello Sforzesco

Mida teha lastega Milanos
Castello Sforzesco

Castello Sforzesco on vapustav kindlus, mis pakub lastele võimalust rännata ajas tagasi ja uurida Milano ajalugu. See massiivne kindlus, mis kunagi kuulus Sforza dünastiale, kätkeb endas paljusid muuseume ja galeriisid, kus lapsed saavad tutvuda iidse kunsti, relvade ja muusikainstrumentidega. 

Kindluse õues on ohtralt ruumi, kus lapsed saavad joosta ja mängida, samuti pakub see suurepärast võimalust pikniku pidamiseks. Castello Sforzesco’s asub ka lastele mõeldud mänguväljak, kus nad saavad energiat kulutada ja lõbutseda. Külastage seda ajaloolist paika ja sukelduge koos lastega Milano rikkasse minevikku.

6. Kaasaegne teater: Piccolo Teatro Strehler

Piccolo Teatro Strehler on kaasaegne teatrikompleks, mis pakub lastele ja nende vanematele meelelahutust ja kultuurilisi elamusi. See teater on tuntud oma pühendumuse poolest noortele talentidele ja loomingulistele lavastustele, mis köidavad eri vanuses publikut. Lastega peredel on võimalus nautida mitmekülgseid etendusi, mis hõlmavad nii draamat, tantsu kui ka muusikat. 

Piccolo Teatro Strehleris on lastele mõeldud eriprogramm, mis pakub hariduslikke töötubasid, kus lapsed saavad arendada oma loovust, õppida teatrikunsti ja esinemisoskusi. Kogege koos lastega Piccolo Teatro Strehleri teatrimaagiat ja inspireerige neid kaasaegse kunsti ja kultuuri abil.

7. Vaade linna katusest

Milano pakub palju võimalusi imeliste vaadete nautimiseks, kuid üks parimaid kohti linnapanoraami imetlemiseks on Panoramic Lift. See klaasseintega lift viib teid ja teie lapsed kõrgele üle linna, pakkudes hingematvaid vaateid Milano siluetile ja selle ümbrusele. 

See ainulaadne kogemus pakub lastele põnevust ja annab neile võimaluse näha Milano erinevaid piirkondi ja arhitektuurilisi ikoone ülevalt. Panoramic Lift on lihtsasti ligipääsetav ning sobib kõigile vanuserühmadele, muutes selle ideaalseks tegevuseks peredele, kes soovivad nautida Milano lummavaid vaateid ja teha pilti meenutamaks seda erilist hetke.

8. San Siro jalgpallistaadion

Lastega Milanos
San Siro jalgpallistaadion

San Siro jalgpallistaadion, ametlikult tuntud kui Stadio Giuseppe Meazza, on legendaarne spordipaik, mis pakub lastele võimalust sukelduda jalgpalli maailma. See hiiglaslik staadion on koduks nii AC Milanile kui ka FC Internazionale’ile, ja sellel on rikkalik ajalugu ja traditsioon. 

Lapsed ja nende vanemad saavad osa võtta staadioni ekskursioonist, mis hõlmab nii staadioni siseruumide kui ka muuseumi külastamist, tutvustades neile kahe kuulsa jalgpalliklubi ajalugu ja saavutusi. Ekskursioonil saavad lapsed jalgpallurite jälgedes astuda, külastades riietusruume, tunnelit ja mänguväljakut. San Siro jalgpallistaadioni külastus on meeldejääv kogemus nii jalgpallifännidele kui ka neile, kes soovivad tutvuda Milano spordikultuuriga.

9. Lõbustuspark Gardaland

Gardaland on Itaalia suurim lõbustuspark, mis asub vaid mõne tunni kaugusel Milanost. Selle pargi külastamine on suurepärane päevareis lastega peredele, kes otsivad põnevust ja seiklust. Gardaland pakub lõputult lõbu ja adrenaliini, olles täis mägiraudteid, karusselle ja veeparki. 

Lisaks atraktsioonidele on park jagatud erinevatesse teemapiirkondadesse, kus lapsed saavad avastada fantaasiamaailmu ja osaleda lõbusates etendustes. Gardaland on ka koduks akvaariumile, mis pakub lastele võimalust tutvuda mereelustikuga ja õppida meie planeedi veealusest maailmast. Gardalandi külastamine on kindlasti unustamatu elamus kogu perele, pakkudes lõbu nii suurtele kui ka väikestele.

10. Šokolaadipood: Pasticceria Marchesi

Pasticceria Marchesi on Milano ajalooline kondiitri- ja šokolaadipood, mis on pakkunud maiustusi juba alates 1824. aastast. See imekaunis šokolaadipood on justkui samm ajas tagasi, kus lapsed saavad avastada Itaalia maiustuste maailma ja kogeda magusat külgetõmmet. 

Pasticceria Marchesi’s on suur valik hõrgutavaid šokolaade, trühvleid, küpsiseid, kooke ja muid magustoite, mis panevad laste silmad särama. Lisaks šokolaadile pakub pood ka maitsvaid kohapeal valmistatud jäätiseid ja sorbette, mis on eriti populaarsed soojemal ajal. 

Pasticceria Marchesi on ideaalne koht, kus pere saab nautida üksteise seltskonda ja lõõgastuda pärast pikka päeva Milano vaatamisväärsuste avastamist, samal ajal kui lapsed saavad rõõmu tunda magusatest suupistetest.

11. Kanalite piirkond: Navigli

Mida teha lastega Milanos - Navigli kanalid
Navigli

Navigli on Milano kanalite piirkond, mis pakub lastele ja nende vanematele võimalust nautida linnas veetevõrgustikku ja kohalikku atmosfääri. Kanalite kaldapealsed on täis värvikirevaid maju, hubaseid kohvikuid, butiike ja kunstigaleriisid, mis loovad selle ala ainulaadse võlu. 

Pered saavad võtta lõõgastava paadisõidu Naviglio Grande’l või Naviglio Pavese’l, nautides samal ajal Milano ajaloolist ja arhitektuurilist ilu. Lastele meeldib ka Darsena järveäärne piirkond, kus nad saavad toita linde või osaleda vabaõhuüritustel. Navigli piirkond on suurepärane koht jalutuskäikudeks ja perega aja veetmiseks, pakkudes lastele võimalust avastada Milano teistsugust külge ja nautida lõõgastavat pärastlõunat.

12. Universumi avastamine: Milanos Universumi Planetarium

Milanos Universumi Planetarium (Planetario di Milano) on koht, kus lapsed saavad tõeliselt universumi avastada. See interaktiivne ja hariv keskus pakub lastele ja nende vanematele võimalust tutvuda tähtede, planeetide ja galaktikatega läbi põnevate teaduseksperimentide, kosmosefilmide ja näituste. 

Planetariumis toimuvad ka erinevad temaatilised etendused, mis sobivad eri vanuses lastele, andes neile võimaluse õppida astronoomiat ja kosmoseteadust lõbusal ja paeluval moel. Milanos Universumi Planetarium pakub ka eriprogramme ja töötubasid, kus lapsed saavad praktilisi teadmisi ja oskusi universumi uurimiseks. Külastage seda põnevat teaduskeskust ja andke oma lastele võimalus sukelduda kosmose avastamise maailma.

Kokkuvõtteks

Milano on rikkaliku ajaloo ja kultuuripärandiga linn, mis pakub lastega peredele suurepäraseid võimalusi Itaalia vaatamisväärsuste avastamiseks ja erinevate tegevuste nautimiseks. Selles artiklis tõime välja 12 erinevat tegevust, mida teha lastega Milanos, mis aitavad luua unustamatuid kogemusi ja tugevdada peresidemeid. Loodetavasti aitab see juhend teil avastada Milano mitmekülgseid külgi ja inspireerida teid ja teie lapsi uute seikluste otsimisel Itaalia kaunis pealinnas.

Scroll to Top