Sardiinia Vaatamisväärsused

Sardiinia Vaatamisväärsused: 15 Avastamist Väärt Kohta

Sardiinia on Vahemeres asuv kaunis Itaalia saar, mis pakub turistidele avastamisrõõmu oma rikkalike ja mitmekesiste vaatamisväärsustega. 

Sardiinia vaatamisväärsused on põnev kombinatsioon ajaloohõngulistest linnadest, lummavatest randadest ja saare ainulaadsest nuragic kultuuripärandist. See Itaalia saar on ideaalne sihtkoht nii ajaloohuvilistele, loodusesõpradele kui ka merevaadete nautijatele.

Selles artiklis sukeldume Sardiinia võluvasse maailma, avastades selle parimaid vaatamisväärsusi, mis aitavad luua meeldejääva puhkuse.

1. Cagliari

Sardiinia Vaatamisväärsused
Cagliari

Cagliari, Sardiinia pealinn, on suurepärane koht kultuuri, ajaloo ja looduse avastamiseks. Linna ajalooline süda, Castello, asub kõrgel mäenõlval, pakkudes suurepäraseid vaateid nii merele kui ka ümbritsevale linnale. Castello on kuulus oma keskaegsete tornide, nagu Torre dell’Elefante ja Torre di San Pancrazio, poolest. Need tornid pärinevad 14. sajandist ja on suurepärased näited Cagliari ajaloost.

Lisaks asub Castellos ka Museo Archeologico Nazionale, kus külastajad saavad tutvuda Sardiinia ajalooga alates eelajaloolisest perioodist kuni rooma ja pärast-rooma ajani. Samuti leidub vanalinnas Cagliari katedraal, mille interjöör sisaldab mitmeid kunstiteoseid ja kabelit, sealhulgas Cappella dei Martiri, mis on pühendatud Cagliari märtritele.

Cagliari sadama lähedal asub Poetto rand, mis on 8 km pikkune liivarand ja on üks linna populaarsemaid kohti puhkamiseks. Lisaks on Cagliari koduks mitmele botaanikaaiale ja parkidele, nagu Parco di Monte Urpinu ja Giardini Pubblici, kus külastajad saavad nautida kaunist loodust ja põgeneda linna kärast.

2. Alghero

Alghero on võluv Sardiinia linn, mis asub saare loodeosas ja on kuulus oma katalaani arhitektuuri ja ajaloo poolest. Linna ajalooline keskus on täis keskaegseid müüre, mis ümbritsevad hästi säilinud vanalinna. Algheros leidub palju kirikuid, nagu San Francesco kirik, mis on 14. sajandi gooti-katalaani stiilis ehitatud ning kus toimuvad sageli klassikalise muusika kontserdid.

Lisaks kirikutele on Algheros kauneid puitraamiga maju ja kitsaid tänavaid, mis on täis põnevaid poode, baare ja restorane. Alghero lähedal asub kuulus Grotta di Nettuno (Neptuuni koobas), mis on suurepärane looduslik vaatamisväärsus. Külastajad saavad koobastesse sõita paadiga või jalutada mööda 656 trepiastmest koosnevat Escala del Cabirol’i treppi.

Alghero ümbruses leidub ka palju looduskauneid randu, nagu Spiaggia di Mugoni, mis on 1,5 km pikkune liivarand, kust avanevad kaunid vaated Capo Cacciale ja Spiaggia di Maria Pia, mis on kuulus oma valge liiva ja kristallselge vee poolest. Alghero randadel saavad külastajad nautida päikesepaistet, ujumist ja veespordialasid.

3. Costa Smeralda

Costa Smeralda on tuntud kui Sardiinia kõige luksuslikum ja eksklusiivsem piirkond, kus asuvad erinevad luksushotellid, jahisadamad ja golfiväljakud. Piirkonna peamine küla on Porto Cervo, mis on kuulus oma jahisadama, butiikide ja ööelu poolest. Sadamas näeb sageli luksusjahte ning rannaäärsed restoranid pakuvad suurepärast Vahemere kööki.

Porto Cervo lähedal asub ka Pevero golfiklubi, mis on üks kõige prestiižikamaid ja kaunimaid golfiväljakuid maailmas. Costa Smeralda randu peetakse mõnede parimateks Sardiinias, nende hulka kuuluvad Spiaggia del Principe ja Spiaggia di Romazzino. Nendel randadel saab nautida päikesepaistet, ujumist ja erinevaid veespordialasid.

4. Maddalena saared

Sardiinia Vaatamisväärsused
Maddalena saared

Maddalena saared asuvad Sardiinia kirdeosas ja koosnevad seitsmest suuremast saarest ning mitmest väiksemast saarest. Saarestiku peamine saar on La Maddalena, mis on tuntud oma kristallselge veega randade poolest. Külastajad saavad nautida ka saare ajaloolist keskust, mis on täis värvikaid maju ja vanu kirikuid.

La Maddalena saarelt saab liikuda teistele saartele, nagu Caprera, mis on kuulus Giuseppe Garibaldi muuseumi poolest. Maddalena saarestikus asub ka La Maddalena rahvuspark, mis kaitseb piirkonna ainulaadset loodust ja mereelu. Saarestik on tõeline paradiis sukeldumise, snorgeldamise ja purjetamise harrastajatele.

5. Nuraghe Santu Antine

Nuraghe Santu Antine on suurepärane näide Sardiinia pronksiaja kultuurist, mis oli ainulaadne kogu Euroopas. Külastajad saavad uurida nuraghe sisemust ja ronida üles tornidesse, et nautida suurepäraseid vaateid ümbritsevale maastikule. Lisaks nuraghe’ile on külastajatel võimalus tutvuda ka teiste pronksiaegsete ehitistega, nagu nuragic külad, mis asuvad lähedal.

Külastades Nuraghe Santu Antine’t, saavad külastajad paremini mõista Sardiinia ajalugu ja selle iidses kultuuris olnud inimeste eluviisi. Külastajatele on saadaval giidid, kes tutvustavad neile nuraghe ehitust ja selle ajalugu. See arheoloogiline paik pakub harivat ja meeldejäävat kogemust kõigile, kes soovivad Sardiinia ajalugu ja kultuuri sügavamalt tundma õppida.

6. Tiscali koobas

Tiscali koobas on Sardiinia keskosas asuv ainulaadne ja muljetavaldav geoloogiline nähtus, mis pakub külastajatele põnevat seiklust ja ajaloolist huvi. Koobas asub Tiscali mäe sees, mille kokkuvarisenud kaldeera tekitab avara õõnsuse. See oli koduks eelajaloolisele nuragic asulale, mis ulatub tagasi umbes 1500 eKr – 238 eKr.

Külastajad saavad Tiscali koobast avastada giidiga matkade käigus, mis pakuvad teavet koopa geoloogia, ajaloo ja arheoloogia kohta. See võimaldab neil saada aimu Sardiinia rikkalikust kultuuripärandist ja loodusmaailma ilust. Tiscali koobas on Sardiinia üks silmapaistvamaid ja lummavamaid vaatamisväärsusi, mis pakub külastajatele erakordset ja meeldejäävat kogemust.

7. Su Nuraxi di Barumini

Sardiinia Vaatamisväärsused
Su Nuraxi di Barumini

Su Nuraxi di Barumini on veel üks silmapaistev nuraghe Sardiinias ja kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. See hästi säilinud eelajalooline küla koosneb kesksest tornist ja ümbritsevatest ehitistest, mis on omavahel seotud keeruka müüritisega. Ehitatud umbes 1500 eKr, on Su Nuraxi di Barumini oluline arheoloogiline paik, mis annab ülevaate pronksiaegse Sardiinia elust ja kultuurist.

Külastajad saavad uurida ehitiste vahelisi kitsaid tänavaid, näha nuraghe’ide kaitsemehhanisme ja nautida ümbritsevat maastikku. Giidiga ekskursioonid võimaldavad külastajatel paremini mõista selle ajaloolise paiga tähtsust ja selle elanike eluviisi.

8. Bosa

Bosa on võluv kaluriküla Sardiinia läänerannikul, mis on kuulus oma värviliste majade, kitsaste tänavate ja Temo jõe poolest. Külastajad saavad jalutada mööda jõe kallast, nautida kohalikke kohvikuid ja restorane ning tutvuda Bosa ajaloolise keskusega. Linna keskpunktiks on Castello Malaspina, keskaegne kindlus, mis pakub suurepäraseid vaateid ümbritsevale Bosa linnale ja sellele järgnevale rannikule.

Bosa on tuntud ka oma traditsioonilise käsitöö, eriti filet-pitsi tikkimise poolest, mida saab näha ja osta mitmetes kohalikes poodides. Samuti on Bosa koduks viinamarjakasvatusele, seal toodetakse Sardiinia ainulaadset Malvasia veini. Veiniturism on Bosas populaarne, kusjuures külastajad saavad tutvuda viinamarjaistandustega ja maitsta kohalikke veine.

9. Porto Flavia

Porto Flavia on mäe sisse ehitatud kaevandusport, mis asub Sardiinia edelaosas. See ehitati 1924. aastal, et hõlbustada plii, tsingi ja hõbeda transportimist kaevandustest laevadele. Porto Flavia on tehnoloogiline meistriteos, kus kasutatakse unikaalset süsteemi, et transportida kaevandatud mineraale otse laeva lastiruumi.

Täna on Porto Flavia muudetud turismiatraktsiooniks, kus külastajad saavad tutvuda kaevanduse ja selle ajaloo ning geoloogiaga. Porto Flavia’st avanevad suurepärased vaated merele ja ümbritsevale maastikule, mis muudab selle külastuse veelgi meeldejäävamaks.

10. Tharros

Sardiinia Vaatamisväärsused
Tharros

Tharros on iidne Foiniikia linn Sardiinia läänerannikul. Asutatud umbes 8. sajandil eKr, oli Tharros oluline kaubanduskeskus ja sadam. Täna on Tharros arheoloogiline paik, kus külastajad saavad näha erinevaid ajaloolisi ehitisi, nagu termid, templid, kalmistud ja nii rooma-aegse kui ka foiniikia sadama jäänuseid.

Tharrosest avanevad suurepärased vaated Sinis poolsaarele ja merele. Selle ainulaadne ajalooline ja looduslik ilu muudab Tharrose ideaalseks sihtkohaks neile, kes soovivad avastada Sardiinia ajalugu ja loodust.

11. La Maddalena rahvuspark

La Maddalena rahvuspark on merekaitseala, mis hõlmab Maddalena saarestikku ja selle ümbritsevat mereala. Park loodi 1994. aastal, et kaitsta piirkonna ainulaadset ökosüsteemi ja bioloogilist mitmekesisust. La Maddalena rahvuspark on koduks paljudele erinevatele liikidele, sealhulgas delfiinidele, vaaladele ja haruldastele lindudele.

Külastajad saavad nautida parki paadiga, sukeldudes või lihtsalt randades päevitades. La Maddalena rahvuspark on suurepärane sihtkoht neile, kes soovivad avastada Sardiinia imeilusat loodust ja mereelu.

12. Grotta di Nettuno

Grotta di Nettuno on suur ja muljetavaldav merekoobas Sardiinia loodeosas. Koobas asub Capo Caccia poolsaarel ja on ligipääsetav paadiga või mööda 654 trepiastet, mis viivad alla kaljuseina külge. Grotta di Nettuno on tuntud oma stalaktiitide ja stalagmiitide poolest, mis on loonud fantastilisi kujundeid.

Giidiga ekskursioonid koopasse võimaldavad külastajatel tutvuda koobaste geoloogiaga ja imetleda nende looduslikku ilu. Grotta di Nettuno on meeldejääv ja unikaalne kogemus, mis pakub võimalust näha Sardiinia looduse ühte kõige erakordsemat külge.

13. Capo Caccia tuletorn

Sardiinia Vaatamisväärsused
Capo Caccia tuletorn

Capo Caccia tuletorn asub Sardiinia loodeosas, kus see valvab Capo Caccia poolsaart ja selle ümbritsevat rannikuala. Tuletorn on juba pikka aega olnud navigatsiooni maamärk laevadele, mis liiguvad Vahemere lääneosa ja Sardiinia vahel. Capo Caccia tuletorn on rajatud kõrgele kaljule, mis kõrgub 186 meetrit üle merepinna. Tuletorn on eriti tuntud oma muljetavaldava asukoha ja panoraamvaadete poolest, mis ulatuvad ümbritsevale merele, kaljudele ja rannikule.

Ligipääs Capo Caccia tuletornile on jalgsi, kus külastajad saavad nautida looduslikku ilu ja avastada ümbritsevat maastikku. Capo Caccia poolsaar on tuntud ka oma ainulaadsete geoloogiliste omaduste poolest, nagu näiteks Grotta di Nettuno koobas ja merealused kaljud. Capo Caccia tuletorn on suurepärane sihtkoht neile, kes soovivad kogeda Sardiinia looduse ja ajaloo unikaalset kombinatsiooni.

14. Castelsardo

Castelsardo on ajalooline linn Sardiinia põhjarannikul, mis on kuulus oma keskaegse arhitektuuri, värviliste majade ja panoraamvaadete poolest. Asudes saare põhjaküljel, on Castelsardo suurepärane näide Sardiinia ajaloolisest pärandist ja omapärasest kultuurist. Linnas asub muljetavaldav Castelsardo kindlus, mis on ehitatud 12. sajandil Doria perekonna poolt. Kindlus pakub suurepäraseid vaateid merele ja ümbritsevale rannikule.

Külastades Castelsardo’t, saavad turistid nautida linna keskaegset atmosfääri, jalutada mööda kitsaid, kivisillutisega tänavaid ja tutvuda kohalike käsitööpoodidega. Katedraal di Sant’Antonio Abate on veel üks linna oluline vaatamisväärsus, kus külastajad saavad imetleda kaunist barokkstiilis kellatorni. Castelsardo on ka tuntud oma korvipunumise traditsioonide poolest, mida saab näha ja osta kohalikes poodides.

15. Stintino

Sardiinia Vaatamisväärsused
Stintino

Stintino on idülliline kaluriküla, mis asub Sardiinia põhjarannikul, tuntud oma kristallselge veega randade ja maaliliste vaadete poolest. Küla on üks Sardiinia populaarsemaid sihtkohti tänu oma suurepärasele rannikuasukohale ja looduslikule ilule. Stintino kõige kuulsam rand on La Pelosa, mida peetakse üheks saare kõige ilusamaks rannaks. La Pelosa on tuntud oma peene valge liiva ja erksinise vee poolest, mis meenutab Kariibi mere randu.

Lisaks randadele pakub Stintino ka võimalusi tutvuda kaluriküla ajaloo ja kultuuriga, sealhulgas ajaloolise keskuse, sadama ja kalurimajade külastamisega. Stintino on ka suurepärane koht veespordi, nagu purjetamine, snorkeldamine ja sukeldumine, nautimiseks. Küla kohalikud restoranid pakuvad maitsvaid mereande ja traditsioonilisi Sardiinia roogasid, mis muudab Stintino külastuse veelgi meeldejäävamaks.

Kokkuvõtteks

Kokkuvõttes on Sardiinia vaatamisväärsused rikkalikud ja mitmekesised, pakkudes turistidele hulgaliselt avastamisvõimalusi. Sardiinia on Itaalia parim sihtkoht neile, kes otsivad kultuuri, ajalugu, loodust ja lummavaid merevaateid. 

Selles artiklis oleme toonud esile mõned parimad itaalia vaatamisväärsusi, mis Sardiinial pakutakse, alates ajaloolistest linnadest nagu Cagliari ja Alghero kuni kaunite randade, maaliliste kaljude ja imeliste koobasteni. Kõik need vaatamisväärsused teevad Sardiiniast unustamatu sihtkoha, mis pakub külastajatele elamusi, mida nad ei leia mujalt.

Scroll to Top