Sevilla vaatamisväärsused

Sevilla vaatamisväärsused: 14 imelist paika, mida peab külastama

Andaluusia pealinn Sevilla on linn, mis peegeldab Hispaania ajaloo ja kultuuri sügavust ning mitmekesisust. Selle ajalooline keskus, mida iseloomustavad Moori arhitektuuri elemendid, flamenco tants ja elav tänavakultuur, pakub külalistele ainulaadset ja meeldejäävat kogemust. 

Sevilla südames asuvad mitmed UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvad vaatamisväärsused, sealhulgas Alcázar, Sevilla katedraal ja Archivo de Indias. Lisaks nendele ajaloolistele monumentidele pakub Sevilla ka kaasaegseid atraktsioone nagu Metropol Parasol, mida tuntakse kohalikult kui Las Setas. Linna elav atmosfäär, rikkalikud kultuuripärandid ja lõõgastav elustiil meelitavad igal aastal ligi tuhandeid turiste.

Sevilla on tuntud oma kirgliku flamenco tantsu poolest, mis on sügavalt juurdunud Andaluusia kultuuris. Selle rütmikad helid ja emotsionaalselt laetud esinemised on osa linnale omaseks saanud elavast ööelust. 

Lisaks kultuurilistele vaatamisväärsustele pakub Sevilla ka suurepäraseid gastronoomilisi elamusi, alates traditsioonilistest tapastest kuni uuenduslike roogadeni, mis peegeldavad kohalikku kööki. Linna lummav arhitektuur ja maalilised tänavad loovad unustamatu tausta igale külastusele.

Selles artiklis heidamegi pilgu Andaluusia pealinna Sevilla parimatesse vaatamisväärsustesse. Seega lugege edasi, et avastada, mida Sevillal teile pakkuda on!

1. Alcázar de Sevilla

Sevilla vaatamisväärsus - Alcázar de Sevilla

Alcázar de Sevilla, mis on üks Sevilla kõige silmapaistvamaid vaatamisväärsusi, on kuninglik palee, mis on tuntud oma uimastava arhitektuuri ja ajaloolise tähtsuse poolest. Algselt rajatud mauride poolt, on palee läbi aegade läbinud mitmeid muudatusi, kombineerides islamistlikke, gooti, renessansi ja barokk stiile. Alcázari aiad on eriti muljetavaldavad, pakkudes külastajatele rahulikku pelgupaika lillede, purskkaevude ja peidetud nurgakestega.

Palee keerukas disain ja kaunid kaunistused on suurepärased näited mudejar-stiilist, mis on iseloomulik Hispaania moslemite kunstile. Alcázari seinte vahel leiab lugematu hulga sale, millest igaüks räägib oma loo. Üks kuulsamaid ruume on Ambassadors’ Hall, mis oma kuplilaega ja detailse kujundusega esindab arhitektuuri meistriteost.

Palee on olnud mitmete ajalooliste sündmuste tunnistajaks ning seda kasutatakse siiani Hispaania kuningliku perekonna poolt. Alcázar de Sevilla on ka populaarne filmimiskoht, olles esinenud näiteks telesarjas “Troonide mäng”. Külastajad võivad veeta tunde, uurides selle keerukaid tube ja avaraid aedu, sukeldudes samal ajal sügavale Hispaania ajaloolisse ja kultuurilisse pärandisse.

2. Sevilla katedraal ja Giralda

Sevilla katedraal, ametlikult tuntud kui Catedral de Santa María de la Sede, on üks maailma suurimaid kirikuid ja kuulub samuti UNESCO maailmapärandi nimistusse. Ehitatud 15. sajandil, paikneb see gooti arhitektuuri hiilgav näide Sevilla ajaloolises keskuses. Katedraal on tuntud oma tohutu suuruse ja uhke sisekujunduse poolest, mis sisaldab arvukaid kunstiteoseid, sealhulgas maale ja skulptuure. Katedraali kõige silmapaistvam omadus on selle suur altar, mida peetakse üheks gooti kunsti tippteoseks.

Katedraali juures asub La Giralda, mis on endine minarett, mis on nüüdseks muudetud kellatorniks. Giralda, mis pärineb 12. sajandist, oli algselt osa suurest mošeest, mis seal varem asus. Torni arhitektuur on silmapaistev näide islamistlikust kunstist, millele on lisatud renessanss-stiilis elemendid. Torni ronimine pakub hingematvaid vaateid Sevillale, olles üks linna populaarsemaid vaatamisväärsusi.

Sevilla katedraal on ka lõplik puhkepaik kuulsa maadeavastaja Christopher Columbuse jaoks. Tema hauamonument on katedraali üks kõige külastatumaid kohti, pakkudes ainulaadset pilguheidet ajalukku. Katedraali kompleksis asub ka rikkalik raamatukogu, mis sisaldab haruldasi manuskripte ja religioosseid tekste.

Katedraali külastamine on kui rännak läbi aegade, kus iga nurgake ja detail jutustab oma lugu. Selle ajalooline ja arhitektuuriline tähtsus muudavad selle üheks Sevilla kõige olulisemaks vaatamisväärsuseks.

3. Archivo de Indias

Archivo de Indias

Archivo de Indias, asudes otse Sevilla katedraali ja Alcázari läheduses, on veel üks UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv vaatamisväärsus. See ehitati algselt 16. sajandil kauplemiskeskuksena ja hiljem muudeti see arhiiviks, kus hoitakse olulisi dokumente, mis on seotud Hispaania Ameerika kolooniatega.

Selle renessanss-stiilis hoone kujundus on lihtne, kuid muljetavaldav, peegeldades tolle aja arhitektuurilisi suundumusi. Arhiivis hoitavad dokumendid, sealhulgas kaardid, kirjad ja lepingud, pakuvad hindamatut teavet uue maailma avastamise ja Hispaania impeeriumi ajaloo kohta. Külastajad saavad sukelduda minevikku, uurides näitusi, mis kirjeldavad Hispaania koloniaalajalugu ja selle mõju maailmale.

Archivo de Indias ei ole mitte ainult ajalooliselt tähtis, vaid ka kultuuriliselt oluline, pakkudes teadmisi ja mõistmist mineviku sündmustest, mis on kujundanud tänapäeva maailma. Selle arhiivi külastamine on kohustuslik kõigile, kes on huvitatud ajaloost ja kultuurist, pakkudes harivat ja põnevat kogemust.

4. Metropol Parasol

Metropol Parasol, mida kohalikud kutsuvad ka “Las Setas” (Seened), on üks Sevilla kõige ainulaadsemaid ja kaasaegsemaid vaatamisväärsusi. See tohutu puidust struktuur, mis valmis 2011. aastal, on maailma suurim puidust ehitatud struktuur ja selle disain on tõeline arhitektuuriime.

Metropol Parasol koosneb mitmest kõrguvast seene-kujulisest moodulist, mis loovad maalilise varikatuse üle Plaza de la Encarnacióni. Külastajad saavad jalutada struktuuri tipus asuvatel käiguteedel, nautides 360-kraadiseid panoraamvaateid Sevilla linnale. Lisaks imelistele vaadetele pakub Metropol Parasol ka all asuvas ruumis erinevaid kohvikuid, restorane ja isegi väikest turgu, kus müüakse kohalikke tooteid ja käsitööd. See on suurepärane koht, kus saab nautida Andaluusia köögi maitseid ja tunnetada Sevilla elavat atmosfääri.

Metropol Parasol on ka kultuuriline keskus, kus korraldatakse sageli kontserte, näitusi ja muid üritusi. Selle ainulaadne arhitektuur ja mitmekülgsed tegevused muudavad selle oluliseks kohaks Sevilla kultuurielus. Öösel muutub Metropol Parasol valgustuse abil maagiliseks maamärgiks, muutes selle ideaalseks kohaks õhtuse jalutuskäigu nautimiseks.

5. Plaza de España

Sevilla vaatamisväärsus - Plaza de España

Plaza de España on veel üks Sevilla silmapaistvamaid vaatamisväärsusi. See muljetavaldav plats ehitati 1929. aastal Ibero-Ameerika näituse jaoks ja on tänapäeval populaarne koht nii kohalike kui ka turistide seas. Plaza de España arhitektuur on segu erinevatest stiilidest, sealhulgas renessansist ja mudejar-stiilist, luues ainulaadse ja lummava atmosfääri.

Platsi ümbritsev poolringikujuline hoone on kaunistatud keraamiliste plaatidega, mis esindavad Hispaania erinevaid provintse. Keskel asub suur kanal, kus külastajad saavad paadiga sõita, nautides samal ajal platsi ilu. Plaza de España on ka populaarne filmimiskoht ja on esinenud mitmetes filmides, sealhulgas “Star Wars: Attack of the Clones”.

Plaza de España on ideaalne koht, kus jalutada, nautida päikest ja imetleda Hispaania arhitektuuri ilu. Selle ajalooline ja kultuuriline tähtsus muudab selle üheks Sevilla kõige külastatumaks ja armastatumaks kohaks.

6. Triana

Triana linnaosa, mis asub Guadalquivir jõe paremal kaldal, on üks Sevilla kõige värvikamaid ja elavamaid piirkondi. Tuntud oma keraamikatöökodade, flamenco-kultuuri ja värvika ajaloo poolest, on Triana ideaalne koht, et kogeda tõelist Sevilla vaimu.

Trianas jalutades avastavad külastajad kitsad tänavad, värvikirevad majad ja lugematu arvu poode, kus müüakse kohalikku käsitööd, sealhulgas kuulsat Triana keraamikat. Linnaosa on ka tuntud oma flamenco-klubide poolest, kus kohalikud ja külastajad saavad nautida kirglikku tantsu ja muusikat.

Triana ajalugu on tihedalt seotud jõe ja merendusega, olles olnud oluline keskus meresõitjatele ja kaupmeestele. Linnaosa on säilitanud oma traditsioonilise iseloomu, olles ühtlasi ka kaasaegne ja elav koht, kus saab kogeda Sevilla mitmekülgset kultuuri.

7. María Luisa Park

María Luisa Park Sevillas

María Luisa Park on Sevilla suurim ja ilusaim park, pakkudes külastajatele rahulikku pelgupaika linna kiirest elutempost. Park loodi 1929. aasta Ibero-Ameerika näituse jaoks ja on tuntud oma kaunite aedade, romantiliste radade ja muljetavaldavate monumentide poolest.

Pargis jalutades võib leida erinevaid aiakujundusi, sealhulgas Prantsuse stiilis aiad ja inglise romantilised aiad. María Luisa Park on ka koduks paljudele ajaloolistele monumentidele ja skulptuuridele, sealhulgas populaarsele Plaza de América’le, mis on tuntud oma kauni arhitektuuri ja keraamiliste kaunistustega.

Park pakub mitmekülgseid tegevusi, alates paadisõitudest väikestel tiikidel kuni jalutuskäikudeni varjulistes alleedes. See on ka populaarne koht piknike pidamiseks, linnuvaatluseks või lihtsalt lõõgastumiseks kaunis looduskeskkonnas. María Luisa Park on ideaalne koht nii peredele, paaridele kui ka üksikutele külastajatele, kes otsivad rahu ja ilu Sevilla südames.

8. Torre del Oro

Torre del Oro, mis tõlkes tähendab ‘Kuldne Torn’, on veel üks Sevilla ajalooline vaatamisväärsus. See 13. sajandist pärit torn asub Guadalquivir jõe kaldal ja oli algselt osa linnamüürist. Torni nimi pärineb selle peegeldavatest kollastest kividest, mis päikeseloojangul sädelevad nagu kuld.

Tänapäeval on tornis merendusmuuseum, kus on väljapanekud Sevilla merendusajaloost, kaasa arvatud mudellaevasid ja kaarte. Tornist avanevad suurepärased vaated jõele ja linna siluetile, muutes selle populaarseks vaatamisväärsuseks fotograafide ja ajaloohuviliste seas.

Torre del Oro on oluline sümbol Sevilla ajaloos ja kultuuris, pakkudes külastajatele võimalust uurida linna minevikku ja nautida samal ajal kauneid vaateid.

9. Casa de Pilatos

Casa de Pilatos

Casa de Pilatos on veel üks Sevilla arhitektuuriline pärl, mis ühendab endas erinevaid stiile, sealhulgas mudejar, renessanss ja gooti. See 16. sajandi palee on tuntud oma kaunite sisehoovide, seinaplaatide ja skulptuuride poolest.

Palee pakub külastajatele võimalust näha, kuidas Sevilla aristokraatia elas minevikus. Casa de Pilatos on kaunistatud värviliste azulejosega (keraamilised plaadid), mis kujutavad erinevaid stseene ja mustrid. Sisehoovid ja aiad pakuvad rahulikku atmosfääri, kus saab imetleda palee arhitektuuri ja kunsti.

Casa de Pilatos on oluline peatuspunkt igale Sevilla külastajale, kes soovib kogeda linna ajaloolist ja kunstilist pärandit.

10. Italica

Sevillast põhja pool asuv Italica, on Rooma-aegne linn, mis pakub ainulaadset võimalust uurida Hispaania iidset ajalugu. Asutatud 206 eKr, oli Italica oluline Rooma asula ja sünnikoht kahele Rooma keisrile: Trajanusele ja Hadrianusele.

Arheoloogiline ala hõlmab hästi säilinud amfiteatri, mida peetakse üheks suurimaks Rooma impeeriumis, samuti varemeid erinevatest hoonetest, sealhulgas majadest ja avalikest ehitistest. Italica põrandamozaigid ja seinamaalingud on eriti muljetavaldavad, pakkudes pilguheidet kunagise eliidi elustiilile.

Italica külastamine on nagu rännak läbi aegade, kus saab tunda end osana iidsest Rooma impeeriumist, uurides selle ajaloolisi varemeid ja mõistes paremini selle kultuurilist ja ajaloolist tähtsust.

11. La Macarena

Sevilla vaatamisväärsus - La Macarena

La Macarena on Sevilla üks tuntumaid ja elavamaid linnaosasid, tuntud oma traditsioonilise atmosfääri ja kultuurilise elujõu poolest. Linnaosa on koduks kuulsale Basílica de la Macarena’le, mis hoiab endas La Macarena Neitsi püha kuju, mis on Sevillas eriti austatud ja armastatud.

La Macarena on ka tuntud oma elavate turgude, kitsaste tänavate ja traditsiooniliste baaride poolest, kus külastajad saavad maitsta kohalikke roogasid ja nautida autentset Andaluusia atmosfääri. Linnaosa on eriti elav Semana Santa ajal, mil toimuvad suured religioossed rongkäigud, mis on Sevilla kultuuri oluline osa.

La Macarena külastamine pakub võimalust kogeda tõelist Sevilla hinge, tutvuda kohaliku elustiili ja traditsioonidega, mis on säilinud läbi aegade.

12. Flamenco tantsu etendused

Flamenco on Andaluusia, eriti Sevilla, süda ja hing. Flamenco etenduste vaatamine on kohustuslik kogemus igale Sevilla külastajale. Linna erinevates flamenco-klubides ja -baarides saab nautida kirglikke ja emotsionaalseid etendusi, mis ühendavad tantsu, laulu ja kitarrimängu.

Flamenco on palju enamat kui lihtsalt tants; see on väljendusviis, mis peegeldab Andaluusia kultuuri ja ajalugu. Etendustel esitatakse erinevaid flamenco stiile, alates sügavalt emotsionaalsest cante jondo’st kuni rõõmsameelsemate rütmideni. Flamenco etendus Sevilla südames on unustamatu elamus, mis jääb külastajatele meelde kauaks ajaks.

13. Palacio de las Dueñas

Palacio de las Dueñas on veel üks Sevilla ajalooline pärl, mis on tuntud oma kauni arhitektuuri ja rikkalike aedade poolest. See 15. sajandist pärit palee oli kuulsa Hispaania poeedi Antonio Machado sünnikoht ning on tuntud oma renessanss ja mudejar-stiili arhitektuuri poolest.

Palee keerukad sisehoovid, kaunid aiad ja rikkalik kunstikollektsioon pakuvad külastajatele võimalust sukelduda Hispaania ajalukku ja kultuuri. Palacio de las Dueñas on suurepärane koht, kus veeta mõni tund, nautides selle ajaloolist ilu ja rahu.

14. Santa Cruz

Santa Cruz

Santa Cruz on Sevilla ajalooline juudi kvartal, mis on tuntud oma kitsaste tänavate, värvikirevate majade ja salapäraste sisehoovide poolest. See on üks linna kõige maalilisemaid ja populaarsemaid piirkondi, pakkudes külastajatele võimalust kogeda Sevilla ajaloolist atmosfääri.

Santa Cruzi labürindilaadsed tänavad ja varjatud väljakud on täis lugusid ja ajalugu, sealhulgas palju legende ja müüte. Kvartali südames asub mitmeid olulisi vaatamisväärsusi, sealhulgas Alcázar ja Sevilla katedraal.

Santa Cruz on suurepärane koht, kus jalutada, uurida väikesi käsitööpoode ja nautida kohalikke tapasid mõnes linnaosa paljudest baaridest ja restoranidest. See on kohustuslik külastuspaik kõigile, kes soovivad tunda Sevilla ajaloolist hõngu.

Kokkuvõtteks

Kokkuvõtteks on Sevilla palju enamat kui lihtsalt Hispaania linn – see on paik, kus ajalugu ja kultuur sulanduvad, luues ainulaadse ja meeldejääva kogemuse. Alates Alcázar de Sevilla kuninglikust elegantsist kuni kirgliku flamenco rütmideni, Sevilla pakub iga nurga taga midagi uut ja põnevat. Sevilla ootab, et avastaksite selle lõputud imed!

Scroll to Top