Tenerife vaatamisväärsused

Tenerife vaatamisväärsused – 14 imeilusat kohta Kanaaridel!

Tenerife, Hispaania suurim Kanaari saar, on rohkem kui lihtsalt populaarne puhkusekohal põgenejatele, kes otsivad päikesepaistet ja kauneid randu. Tenerife on unikaalne sihtkoht, millel on palju rohkem pakkuda, alates muljetavaldavatest looduslikest vaatamisväärsustest kuni ajalooliste linnade, erakordsete parkide ja kultuurisündmusteni. Tenerife vaatamisväärsused varieeruvad oluliselt, andes külastajatele võimaluse avastada saare rikkalikku ajalugu, imetleda selle looduslikku ilu või lihtsalt nautida lõbusaid tegevusi.

Käesolev artikkel toob esile mõned kõige olulisemad Tenerife vaatamisväärsused, alates Teide rahvuspargist ja vulkaanist, mis on üks maailma kõige unikaalsemaid vulkaanilisi maastikke, kuni Loro parkini, mis on tuntud oma linnukollektsiooni poolest. Iga Tenerife vaatamisväärsus on ainulaadne, pakkudes külastajatele erinevat elamust ja avastamisrõõmu.

1. Teide rahvuspark ja vulkaan

Tenerife vaatamisväärsused

Teide rahvuspark on üks Tenerife kõige külastatavamaid turismimagnetid, mis haarab ligi 3 miljonit külastajat aastas. See on koduks Hispaania kõrgeimale tipule- Pico del Teide vulkaanile, mis kõrgub 3718 meetri kõrgusele. Rahvuspargi kõrgus ja lähedus ekvaatorile teevad sellest ideaalse koha tähevaatluseks. Teide rahvuspark kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse, tunnustades selle ainulaadseid geoloogilisi ja bioloogilisi väärtusi.

Pargi maastikul domineerivad vulkaanilised koonused ja lava vood, luues tõeliselt välismaise atmosfääri. Vulkaani ümbruses paikneb mitmeid matkaradu, mis juhivad külastajaid läbi erinevate ökosüsteemide, näitavad muljetavaldavaid geoloogilisi tunnuseid ning pakuvad põnevat võimalust õppida vulkaanide ajalugu ja elusloodust. Teide rahvuspark on erakordne koht, kus imetleda looduse võimsust ja ilu.

2. Loro park

Loro park, mis asub Puerto de la Cruzi linnas, on üks Tenerife kõige populaarsemaid vaatamisväärsusi, meelitades külalisi oma eksootiliste liikide ja aedade, samuti erinevate loomade etendustega. Parki esialgne eesmärk oli pakkuda varjupaika papagoidele, kuid on nüüdseks laienenud, et hõlmata üle 300 loomaliigi.

Park on tuntud oma orkade ja delfiinide etenduste poolest, mis pakuvad haruldast võimalust näha neid hämmastavaid mereolendeid lähedalt. Lisaks mereelukatele on Loro pargis ka palju teisi loomi, sealhulgas tiigrid, gorillad ja iguaanid. Kuid park ei ole mitte ainult loomaaed. See hõlmab ka imelist Thaimaa küla, mis on ehitatud traditsioonilise Tai arhitektuuri järgi, ja paelub oma aedade, veekeeriste ning fantastilise orhideede ja troopiliste taimede kollektsiooniga. Loro park pakub külastajatele mitmekülgset ja harivat kogemust, tuues nad lähemale looduse ja selle mitmekesisusega.

3. Põrgukuristik (Barranco del Infierno)

Adeje lõunaosas asuv Põrgukuristik, mida kohalikud nimetavad Barranco del Infiernoks, on populaarne matkamise koht, kus külastajad saavad avastada Tenerife vapustavat loodust. Nime “Põrgukuristik” sai see oma karmide kaljuseinte ja järskude orgude tõttu, mis tekitavad mulje, nagu oleksite sisenenud teise maailma.

Kuristik on koduks paljudele haruldastele taimedele ja loomadele ning pakub muljetavaldavaid vaateid. Matkarada kulgeb läbi kanjoni, pakkudes väljakutseid ja põnevust, ning viib lõpuks saare kõrgeima juga juurde. See matk pakub unustamatuid vaateid ja võimalust kogeda Tenerife maastikku sellisena, nagu seda on vorminud tuhanded aastad looduslikku erosiooni ja vulkaanilist tegevust.

4. Masca küla

Masca, Tenerife vaatamisväärsus

Masca küla on üks Tenerife salapäraseimaid ja põnevamaid vaatamisväärsusi. Küla asub Teno mägede südames ja on osa Tenerife Biosfääri Reservist. Selle sajandeid vanade majade, kitsaste munakivitänavate ja erakordse loodusliku ilu tõttu nimetatakse Mascat sageli “Tenerife Machu Picchuks”.

Selle kõrge asukoha tõttu pakkuvad Masca küla terrassidest ja vaatepunktides fantastilisi vaateid Atlandi ookeanile ja dramaatilistele mägedele. Läbi mägede kulgeb populaarne Masca kuristiku matkarada, mis lõpeb ookeani ääres, pakkudes matkajatele nii füüsilist väljakutset kui ka silmailu. Kuigi külastajaid meelitab Masca juurde peamiselt selle maaliline asukoht ja vaated, on selle ajaloolised hooned ja kohalike elanike külalislahkus sama meeldejäävad.

5. La Laguna

San Cristóbal de La Laguna, tuntud lihtsalt kui La Laguna, on Tenerife provintsi ajalooline süda. Seda peetakse Tenerife kõige kaunimaks linnaks, kus on rikkalikult ajaloolisi monumente ja elegantseid hooneid, mida ümbritsevad värvikirevad tänavad. Tänu oma erakordsele kultuurilisele ja ajaloolisele väärtusele kuulub La Laguna UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Linn oma koloniaalstiilis ehitiste ja munakivitänavatega tundub olevat otsekui püütud aega. Linna ajalooline kvartal on täis kohvikuid, butiike ja restorane, mida kõiki ümbritsevad ajaloolised hooneid, kirikud ja kloostreid. Kõige kuulsam neist on katedraal, mis on linna südames ja mille ehitamine algas 16. sajandil. La Laguna on koht, kus minevik ja olevik segunevad harmooniliselt, pakkudes külastajatele nii kultuurilisi rikkusi kui ka kaasaegseid mugavusi.

6. Anaga mäed

Tenerife vaatamisväärsused

Anaga mägede piirkond, mis asub Tenerife põhjaosas, on tõeline paradiis looduse armastajatele. See maastik on täis järske kaljusid, metsaga kaetud mägesid, maalilisi külakesi ja hämmastavaid ookeanivaateid. Alates 2015. aastast on Anaga tunnustatud UNESCO Biosfääri Reservina, mis tunnustab selle rikkalikku bioloogilist mitmekesisust ja hästi säilinud ökosüsteeme.

Anaga mäed on täis matkaradasid, mis võimaldavad külastajatel avastada selle ainulaadse piirkonna looduse ilu ja mitmekesisust. Matkajad võivad näha selliseid haruldasi ja endeemilisi taimi nagu Laurisilva metsad, mis on ühed vanimad ja paremini säilinud metsad Euroopas. Samuti võivad nad külastada mõnda Anaga külakest, kus saab tutvuda kohalike elanikega ja nautida traditsioonilist Kanari kööki. Anaga mäed pakuvad imelist võimalust sukelduda Tenerife kõige puutumatumasse ja metsikumasse loodusesse.

7. Tenerife karneval

Tenerife karneval on üks saare kõige elavamaid ja värvikamaid sündmusi, mis toimub igal aastal veebruaris või märtsis, sõltuvalt suure paastu ajast. Seda peetakse maailma teiseks populaarseimaks karnevaliks kohe Rio de Janeiro karnevali järel. Kõige suurejoonelisemad tähistamised toimuvad Santa Cruz de Tenerife linnas, mis on saare pealinn.

Karnevali ajal muutub kogu linn suureks pidutsemise ja tantsu mekaks. Tänavad täituvad värviliste rongkäikude, tantsijate, muusikute ja uhkete kostüümidega pidulistega. Karnevali tipphetkeks on “La Gran Coso”, suur rongkäik, mida peetakse karnevali kõige olulisemaks ja oodatuimaks sündmuseks. Tenerife karneval pakub lõbusat ja lõõgastavat atmosfääri, kus kõik on teretulnud osalema ja nautima seda unustamatut elamust.

8. Cueva del Viento

Cueva del Viento

Cueva del Viento on üks Tenerife kõige ainulaadsemaid ja põnevamaid vaatamisväärsusi. See on Euroopa suurim laavakoobaste süsteem ja üks suurimaid maailmas, ulatudes üle 17 kilomeetri. Cueva del Viento, mis tõlkes tähendab “Tuule koobas”, sai nime tugevate tuulte tõttu, mis vahel koopas puhuvad.

Külastajad saavad avastada seda maa-alust imet giidiga ekskursioonidel, mis viivad neid läbi koobaste labürintide, kus nad saavad õppida laava voolu poolt loodud erakordse geoloogia kohta. Lisaks geoloogilistele imedele on koobastes ka unikaalne elustik, sealhulgas erinevad haruldased ja endeemilised liigid. Cueva del Viento pakub külastajatele haruldast võimalust avastada maailma, mis peitub Tenerife maapinna all, pakkudes ühtlasi põnevaid avastusi ja hariduslikku kogemust.

9. Jardín Botánico botaanikaaed

Puerto de la Cruzis asuv Jardín Botánico botaanikaaed on tõeline oaas, mis pakub külastajatele võimalust avastada ja imetleda maailma eri paigust pärit taimeliike. See botaanikaaed loodi 18. sajandil Hispaania kuninga Carlos III korraldusel, et aklimatiseerida Uuest Maailmast pärit taimi enne nende toomist mandri-Hispaaniasse.

Botaanikaaed on kuulus oma eksootilise ja mitmekesise kollektsiooni poolest, mis hõlmab palmipuid, orhideesid, kaktuseid ja isegi austraalia ja Brasiilia taimeliike. Kõndides mööda selle aia vaikseid radu, võib näha tiike, purskkaeve ja isegi monumentaalset kuusnurkset kasvuhoonet, mis on täis troopilisi ja subtroopilisi taimi. Jardín Botánico on mitte ainult taimede armastajatele mõeldud sihtkoht, vaid ka rahulik põgenemine linna kiire tempo eest, pakkudes hingematvalt kauneid vaateid ja rahulikku atmosfääri.

10. Playa de Las Teresitas

Playa de Las Teresitas

Playa de Las Teresitas on üks Tenerife kõige ilusamaid ja populaarsemaid randu. Asudes Santa Cruz de Tenerife lähedal, on see kilomeetri pikkune kuldse liivaga rannariba ideaalne koht päevitamiseks, ujumiseks ja lihtsalt lõõgastumiseks. Rannale on toodud sahara kõrbest üle 270 000 kuupmeetri kuldset liiva, mis loob lummava kontrasti türkiissinise ookeaniga.

Rannal on ka mitmeid mugavusi, sealhulgas riietusruumid, dušid, restoranid ja baarid, mis teeb sellest ideaalse päeva sihtkoha nii kohalikele elanikele kui ka turistidele. Rannal on võimalik rentida lamamistoole ja päikesevarje, et päevitamist veelgi nauditavamaks muuta. Playa de Las Teresitas pakub turvalist ja meeldivat atmosfääri, mis sobib nii peredele kui ka neile, kes otsivad lihtsalt päikese käes lõõgastumist ja värskendavat suplust Atlandi ookeanis.

11. Garachico

Garachico on Tenerife üks värvikamaid ja ajalooliselt rikkamaid linnu, mis asub saare põhjakaldal. See linn oli kunagi Tenerife peamine sadam, kuni vulkaanipurse aastal 1706 kahjustas suure osa linnast ja täitis sadama laavaga. Kuid see ei hävitanud Garachico vaimu ja linn taastus, säilitades oma ajaloolise ilme.

Garachico on täna tuntud oma kaunite ajalooliste hoonete, munakivitänavate ja maalilise sadama poolest, mille ääres asuvad musta liivaga rannad ja looduslikud basseinid, mida nimetatakse El Caletóniks. Kõige silmapaistvamaks hooneks on võib-olla linna kindlus Castillo de San Miguel, mis pärineb 16. sajandist ja pakub vaateid Atlandi ookeanile. Garachico külastamine on justkui sõõm värsket õhku, pakkudes kõigile, kes naudivad ajalugu, arhitektuuri ja looduse ilu.

12. Los Gigantes kaljud

Los Gigantes

Los Gigantes, mis tõlkes tähendab “Hiiglased”, on nime saanud muljetavaldavate kaljude järgi, mis ulatuvad kuni 800 meetri kõrgusele ookeanist. Need maalilised kaljud asuvad Tenerife lääneosas ja pakuvad hingematvalt kaunist vaadet, eriti päikeseloojangul.

Kaljudesse on võimalik lähedalt tutvuda paadiretkede või kanuusõitude kaudu, mis viivad külastajad läbi ookeani peegeldavate kaljude. See on ka populaarne koht vaalavaatluseks, kuna paljud erinevad vaalaliigid, sealhulgas delfiinid, rändavad läbi selle piirkonna. Lisaks on kaljude lähedal asuv Los Gigantesi küla, mis pakub mitmeid restorane, baare ja kauplusi, kust saab nautida kohalikke hõrgutisi. Los Gigantes kaljud on tõeliselt muljetavaldav loodusime, millel on võimas ja majesteetlik ilu, mis on Tenerife üks suurepäraseid aardeid.

13. Icod de los vinos ja draakonipuu

Icod de los Vinos on saare põhjakaldal asuv linn, mida on kõige paremini tuntud oma iidse draakonipuu “El Drago Milenario” poolest. Seda puud, mida peetakse 800-1000 aastaseks, austatakse kui üht saare sümbolit. Legendide kohaselt on draakonipuud kasutanud Guanche hõimud, saare esmaasukad, mitmesuguste rituaalide jaoks.

Lisaks kuulsa draakonipuu imetlemisele, saavad külastajad nautida Icod de los Vinose veiniistandusi ja maitsta selle piirkonna erakordseid veine. Linn ise on täis ajaloolisi hooneid, sealhulgas San Marco kirikut ja ajaloolist kloostrit. Lisaks on Icod de los Vinos tuntud oma ilusate parkide, kohvikute ja restoranide poolest, mis serveerivad traditsioonilisi kanari toite. Selle ajaloolise linna külastamine on nagu reis läbi aja, pakkudes unustamatut kogemust kõigile, kes hindavad loodust ja kultuuri.

14. Siam park

Tenerife vaatamisväärsused

Siam Park on üks Euroopa suurimaid ja parimaid veeparkide, mis asub Costa Adeje linnas Tenerife lõunaosas. Tai stiilis park on kuulus oma lõputute atraktsioonide poolest, sealhulgas hiiglaslike veelibedate, basseinide ja lainemasinate poolest, mis loovad suurimad lained Euroopas.

Park pakub lõbusaid ja põnevaid tegevusi igas vanuses külastajatele. “The Dragon” on suure adrenaliinilaksu tekitav libedik, mis lõpeb suure “O-kujulise” tunneliga, samal ajal kui “Singha” on kiire veerada, millel on mitu järsu pööret. Lisaks on “The Lost City” lasteala, mis on täis liumägesid, basseine ja mänguväljakuid. Kõik need omadused teevad Siam Parkist täiusliku päeva sihtkoha perele, kus on garanteeritud lõbu, põnevus ja veemõnud.

Kokkuvõtteks

Tenerife pakub mitmekülgset valikut vaatamisväärsusi, mis muudavad selle sihtkoha ideaalseks neile, kes otsivad mitmekülgset puhkust. Tenerife vaatamisväärsused ulatuvad imetlusväärsest loodusest, nagu Teide rahvuspark või Los Gigantes kaljud, ajalooliste linnadeni nagu Garachico ja La Laguna, ja lõbusatest sihtkohtadest nagu Siam Park.

Ükskõik, kas otsite seiklust, ajalugu, kultuuri või lihtsalt lõõgastumist, pakub Tenerife teile kõike seda ja palju muud. Tenerife vaatamisväärsused toovad esile saare ainulaadse võlu, pakkudes teile unustamatuid kogemusi ja elamusi, mis rikastavad teie puhkust sellel imelisel Kanaari saarel.

Scroll to Top