Alcázar de Segovia

Alcázar de Segovia – Monumentaalne kindlus Hispaania südames

Kujutage ette maalilist kohakest, mis seisab ajalooraamatu lehtedel, ümbritsetuna iidsete müüride ja lugudega, mis ootavad, et teiega jagada. Linn, kus iga kivi, iga torn ja iga saal on olnud tunnistajaks sajanditepikkustele sündmustele, intriigidele, võitudele ja kaotustele. 

Alcázar de Segovia on just selline koht – monumentaalne kindlus Hispaania südames, mis on inspireerinud kunstnikke, kirjanikke ja ajaloolasi aegade jooksul. Sellel on jutustada lugusid kuningatest, kuningannadest, sõdalastest ja rahututest aegadest, mil Hispaania oli ristteel suursugususe ja muutuste vahel. 

Aga Alcázar ei ole ainult minevik. Täna seistes kui kuninglik monument kõrgel mäenõlval, on see elav tunnistus ajaloost, mis on endiselt oluline ja kutsuv. 

Selles artiklis sukeldume sügavale Alcázari saladustesse, avastades selle ajalugu, selle tähtsust tänapäeval, kuidas seda külastada ning mis aarded läheduses peituvad. Valmistuge reisiks läbi aja, kus mineviku vaimud ja praeguse hetke võlu segunevad ühte, pakkudes teile unustamatut kogemust.

Alcázar de Segovia

Alcázar de Segovia ülevaade

Alcázar de Segovia on üks Hispaania silmapaistvamaid ja tuntumaid ajaloolisi monumente, mis asub Segovia linnas Kastiiia ja Leóni autonoomses piirkonnas. See muinasjutuline loss, mille tornid ja kindlustused tõusevad julgelt mäenõlva kohale, on olnud inspiratsiooniks paljudele kunstnikele ja kirjanikele läbi ajaloo, sealhulgas Walt Disney, kes kasutas seda inspiratsioonina Tuhkatriinu lossi jaoks.

Lossi ehitus algas juba roomlaste ajal, kuid selle praegune kuju ja suurus tuleneb pidevatest muudatustest ja laiendustest, mida on tehtud aastate jooksul. Alcázari arhitektuurilist disaini on mõjutanud mitmed eri kultuurid ja ajastud, sealhulgas roomlased, maurid ja kristlikud kuningad. Sellel on omapärane laeva ninasarnane kuju, mis eristab seda paljudest teistest Hispaania kindlustest.

Alcázar de Segovia on mitte ainult sõjalise ja strateegilise tähtsusega, vaid on olnud ka kuninglik residents ning isegi kuninglik palee. Kuningas Alfonso X, Isabel I ja Felipe II on vaid mõned ajaloolised isikud, kes on kasutanud seda majesteetlikku ehitist elukohana või administratiivse keskusena.

Lossis saab imetleda ka muljetavaldavaid interjööre, sealhulgas kuninglikke ruume, relvakambreid ja raamatukogu, mis kõik peegeldavad Segovia ja kogu Hispaania rikkalikku ajalugu. Arhitektuursed detailid, nagu kumerad tornid, tihedad müürid ja teravad siilid, annavad Alcázari välimusele selle unikaalse iseloomu.

Üks selle linnaosa kõige märgatavamaid ja äratuntavamaid elemente on kindlasti selle asukoht. Loss on rajatud mäekünkale, mis pakub hämmastavaid vaateid ümbruskonnale, sealhulgas Segovia kuulsale akveduktidele ja linnale endale. Selle paiknemine on ka strateegilise tähtsusega, kuna see asub kõrgel kohal, mis võimaldas varasematel ajaloolistel perioodidel jälgida ja kaitsta linna võimalike sissetungijate eest.

Alcázar de Segovia on märkimisväärne ajalooline ja arhitektuuriline pärand, mis tähistab Segovia linna südant ja on kindlasti üks Hispaania kõige silmapaistvamaid turismiobjekte. Selle ajalugu, arhitektuur ja ilu muudavad selle kohustuslikuks külastuskohaks kõigile, kes soovivad sukelduda Hispaania rikkasse ajalukku ja kultuuri.

Alcázar de Segovia

Ajalugu

Alcázar de Segovia ajalugu on rikkalik ja mitmekesine, ulatudes tuhandete aastate taha. Linnus, mis seisab tänapäeval Segovia mäel, on ajaloo vältel kogenud paljusid kultuure, sündmusi ja inimesi, mis on kujundanud selle ainulaadseks ja muljetavaldavaks monumendiks.

Esimene märge kindlusest pärineb roomlaste ajast, kui see oli kasutusel sõjalise punktina. Arheoloogilised tõendid osutavad sellele, et esimene kindlustus rajati praeguse Alcázari kohale juba esimesel sajandil. Kuigi roomlaste mõju kindluse arhitektuurile ja disainile on minimaalne, oli see just nemad, kes asutasid esimese kindluse sellel strateegiliselt olulisel kohal.

Mauride vallutuste ajal, mis algasid 711. aastal, sai Alcázarist oluline mauride kindlus. Sel perioodil lisandusid kindlusele mauride arhitektuurilised ja kunstilised mõjud. Linnuse sisekujunduses hakkasid ilmnema islamikunsti mustrid, eriti kaared ja seinakattes kasutatavad mustrid.

Kui kristlased vallutasid Segovia 12. sajandi keskel, sai Alcázarist kuninglik residents. See oli ajastu, mil kindlus läbis märkimisväärseid ümberkorraldusi ja laiendusi. 13. sajandil, Alfonso X valitsemise ajal, ehitati kindlusse uued tornid, saalid ja kabelid. Just sel ajastul sai Alcázari arhitektuurist segu kristlikest ja mauride elementidest, mis on näha tänaseni.

Isabel I, Castilia ja Leóni kuninganna, kes hiljem sai Hispaania esimeseks kuningannaks, valiti Alcázaris kuningannaks 1474. aastal. See sündmus tähistas uut ajajärku Hispaania ajaloos ja kindlustas Alcázari olulise koha Hispaania monarhia ajaloos.

Philip II ajal 16. sajandil läbis Alcázar veel ühe suurema renoveerimise, et kohandada seda renessansi maitsele. Loss sai uue renessansiliku fassaadi, kuninglikud saalid said lopsaka dekoratsiooni ja ehitati uus suur torn, mis tuntakse nimega “Torn de Juan II”. Philip II huvi Alcázari vastu polnud pelgalt esteetiline; tema abielu Anna Austriaga 1570. aastal toimus just selle kindluse seinte vahel.

Hilisemates sajandites kasutati Alcázari mitmesugustel eesmärkidel. 18. sajandi lõpust kuni 19. sajandi keskpaigani oli see sõjaväeakadeemia, mis näitab selle jätkuvat sõjalist tähtsust. Kahjuks hävines suur osa linnusest tulekahjus 1862. aastal. Seejärel järgnes põhjalik taastamine, milles püüti võimalikult täpselt taastada kindluse algne ilme.

20. sajandil sai Alcázarist muuseum, mis keskendus selle rikkalikule ajaloole ja pärandile. Linnuse seinad, saalid ja tornid räägivad lugusid võimsatest monarhidest, sõdalastest ja ajaloolistest sündmustest, mis on kujundanud Hispaania ajalugu.

Alcázar de Segovia on ajalooline monument, mis peegeldab Segovia linna ja kogu Hispaania ajalugu. Selle muljetavaldavad kivimüürid, kõrged tornid ja kuninglikud saalid on tunnistajaks sajanditepikkustele sündmustele ja kultuuridele. Ajalugu, mis ulatub tagasi roomlaste ja mauride ajastule, läbi keskaegsete kuningate ja renessanssi, kuni tänapäeva, teeb Alcázarist ühe Hispaania kõige olulisema ja muljetavaldavama ajaloolise vaatamisväärsuse.

Alcázar de Segovia

Alcázar de Segovia tänapäeval

Tänapäeval on Alcázar de Segovia üks Hispaania kõige külastatumaid ja hinnatumaid ajaloolisi vaatamisväärsusi, mis on muutunud sümboliks mitte ainult Segovia linnale, vaid kogu riigile. See on tunnustatud kui UNESCO maailmapärandi objekt koos teiste Segovia linna ajalooliste monumentidega.

Selle muinasjutulise välimusega kindlus on nüüd muuseum, mis tutvustab külastajatele linnuse ajalugu, arhitektuuri ja kultuuripärandit. Interaktiivsed eksponaadid, ajaloolised esemed ja kunstiteosed annavad külastajatele võimaluse sukelduda Hispaania rikkalikku minevikku ja mõista paremini kindluse tähtsust läbi ajaloo.

Muuseumi kõrval on linnuse aiad, mis on hoolikalt taastatud ja hooldatud, pakkudes rahulikku paika, kus imetleda nii kindlust kui ka ümbritsevat maastikku. Nende aedadega koos on kohvikud ja poed, mis pakuvad külastajatele võimalust puhata ja nautida kindluse maalilist asukohta.

Lisaks sellele on Alcázar de Segovia saanud populaarseks sihtkohaks kultuurisündmustele, nagu kontserdid, etendused ja kunstinäitused. Sellised üritused, mis ühendavad ajaloolise tausta ja kaasaegse kultuuri, aitavad kindluse elus hoida ja muudavad selle külastamise eriliseks elamuseks.

Tänapäeval on Alcázar de Segovia mitte ainult ajalooline mälestis, vaid ka aktiivne kultuurikeskus, mis tõmbab ligi külastajaid kogu maailmast. Selle maagiline atmosfäär ja ajalooline pärand jätkavad inimeste inspireerimist ja võlumist, muutes selle üheks Hispaania kõige erilisemaks kohaks.

Alcázar de Segovia külastamine

Ligipääs ja piletid

Alcázar de Segovia, üks Hispaania silmapaistvamaid arhitektuuripärleid, on populaarne sihtkoht turistidele kogu maailmast. Kui plaanite külastada seda ajaloolist paika, on siin mõned praktilised näpunäited ligipääsu ja piletite kohta.

Alcázar asub Segovia linnas, mis on Madridist umbes 90 km kaugusel, muutes selle ideaalseks päevareisiks pealinnast. Kuidas sinna jõuda:

 • Autoga: Segoviasse jõudmiseks võib sõita mööda AP-61 maanteed. Kindluse juurde jõudes on mitmeid parkimisvõimalusi, kuid arvestada tuleb, et lähedal asuvad parkimiskohad võivad kiiresti täituda, eriti tipphooajal.
 • Rongiga: Madridist saab Segoviasse ka rongiga. Segovia-Guiomar jaam on peamine raudteejaam ja see asub umbes 6 km kaugusel kesklinnast. Sealt saab kesklinna bussiga või taksoga.
 • Bussiga: Mitmed bussiettevõtted pakuvad regulaarseid teenuseid Madridist Segoviasse. Bussid on sageli ökonoomsemad kui rongid ja viivad teid otse Segovia kesklinna.

Külastus Alcázar de Segoviale nõuab sissepääsupiletit, kuid hinnad ja pakkumised võivad varieeruda sõltuvalt ajast ja külastaja tüübist:

 • Täispilet: See pilet annab ligipääsu kõikidele kindluse osadele, sealhulgas tornidele ja eksponeerimisaladele. Hind võib varieeruda sõltuvalt hooajast, kuid keskmiselt jääb see vahemikku 8–12 eurot.
 • Sooduspilet: Õpilastele, pensionäridele ja suurtele rühmadele pakutakse sageli soodustusi. Kui kuulute mõnda neist kategooriatest, veenduge, et teil oleks kaasas sobiv tõendav dokument.
 • Tasuta sissepääs: Teatud päevadel ja kellaaegadel võib Alcázari külastus olla tasuta. See kehtib sageli kohalike elanike ja teatud vanuserühmade jaoks. Soovitatav on enne külastust kontrollida kindluse ametlikku veebisaiti või helistada klienditeenindusse, et saada üksikasjalikku teavet.
 • Giidiga ekskursioonid: Paljud külastajad valivad giidiga ekskursiooni, et saada sügavamat ülevaadet kindluse ajaloost ja arhitektuurist. Giidiga ekskursioonid on tavaliselt kallimad kui tavapiletid, kuid need pakuvad rikkalikku teavet ja sageli ka juurdepääsu teatud piiratud aladele.

Kui plaanite külastada Alcázari, on soovitatav osta piletid ette, eriti tipphooajal, et vältida pikki järjekordi ja tagada endale sissepääs. Samuti võib olla kasulik uurida eripakkumisi ja allahindlusi, mis on saadaval teatud külastaja kategooriatele või ajavahemikele.

Alcázar de Segovia

Mida saab näha?

Alcázar de Segovia ei ole lihtsalt kindlus vaid see on aastate jooksul kogunenud ajaloo, kunsti ja arhitektuuri meistriteos. Siin on mõned silmapaistvad kohad ja asjad, mida Alcázar külastades näha:

 • Peatorn (Torre del Homenaje): See on kindluse kõige kõrgem punkt ja pakub suurepärast vaadet üle Segovia linna. Torni saab ronida kitsa keerdtrepi abil, mis võib olla väljakutseks, kuid vaade tipust on seda väärt.
 • Kuningate saal (Sala de los Reyes): Siin saate imetleda 12 kuninga skulptuuri, kes on osa kindluse ajaloost. Saali kaunistavad ka väärtuslikud seinamaalid ja ajaloolised esemed.
 • Armu saal (Sala de la Galera): See saal on tuntud oma muljetavaldava puulaetaluse poolest ja on suurepärane koht, kus tunda kindluse ajaloolist atmosfääri.
 • Relva saal (Sala de Armas): See on koduks suurele relvade ja sõjavarustuse kollektsioonile, mis annab ülevaate sõjategevusest ja kaitsevahenditest erinevatel ajastutel.
 • Johannes II torn (Torre de Juan II): See torn pakub veel ühte vaatepunkti kindlusele ja ümbritsevale maastikule. Sellest tornist on ka hea vaade kindluse välispiiretele.
 • Kindluse aiad: Neid aedu on hoolikalt hooldatud ja need pakuvad rahulikku paika, kus imetleda nii kindlust kui ka ümbritsevat maastikku. Aedades kõndides võib märgata erinevaid taime- ja linnuliike.
 • Muuseum: Nagu varem mainitud, muudeti Alcázar 20. sajandil muuseumiks. Siin saab näha mitmeid ajaloolisi esemeid, kunstiteoseid ja eksponaate, mis annavad sügava ülevaate kindluse ja Hispaania ajaloost.
 • Kabel (Capilla): Kabel on religioosne koht, kus saab näha mitmeid religioosseid kunstiteoseid ja ajaloolisi esemeid.

Kui külastate Alcázar de Segoviat, olge valmis kulutama mitu tundi, et täielikult sukelduda selle ajaloolise koha maagiasse. Iga saal, torn ja nurgake räägib oma lugu, andes külastajale rikkaliku ülevaate Hispaania kuninglikest, sõdalastest ja kunstnikest, kes on jälje jätnud sellele legendaarsele kindlusele. 

Lisaks kunstilistele ja ajaloolistele aspektidele on kindlus ka arhitektuuri meistriteos, mis annab tunnistust erinevatest stiilidest ja mõjudest läbi ajaloo. Seega, olgu teie huvi ajaloo, kunsti või lihtsalt ilusa vaate vastu, Alcázar de Segovia pakub midagi igaühele.

Läheduses asuvad vaatamisväärsused

Alcázar de Segovia on kindlasti Segovia üks kõige silmapaistvamaid vaatamisväärsusi, kuid linn ja selle ümbrus peidavad veel palju rohkem ajaloolisi ja kultuurilisi aardeid. Siin on mõned märkimisväärsed kohad, mida külastada Alcázar läheduses:

 • Segovia Akvedukt: Ehitatud 1. sajandil, on see Rooma akvedukt Segovia sümbol ja üks parimini säilinud omataolisi maailmas. Suurejooneline arhitektuuriime ulatub linna südamesse, eraldades linnatänavad kaheks osaks.
 • Katedraal: Tuntud kui “Lady of Cathedrals”, on Segovia katedraal gooti stiilis meistriteos. Sellel on muljetavaldav fassaad, keerukas interjöör ja panoraamvaade linnale, mida saab näha tornist.
 • Plaza Mayor: See ajalooline väljak on linna sotsiaalne ja kultuuriline keskus. Ümbritsetud vanade hoonete ja kohvikutega on see suurepärane koht, kus nautida linna elu ja atmosfääri.
 • San Antonio el Real klooster: See klooster on kuulus oma Mudejari stiilis dekoratsiooni ja kunstikollektsiooni poolest, sealhulgas freskode ja religioossete esemete poolest.
 • Casa de los Picos: See ajalooline hoone on tuntud oma fassaadi poolest, mis on kaetud teravatipuliste kividega. Hoone on nüüd koduks kunsti- ja käsitöökoolile.
 • Iglesia de la Vera Cruz: See 12. sajandi kirik on Templirüütlite ehitatud ja selle oktogonaalne plaan on inspireeritud Jeruusalemma Pühaast Seplikirikust. Kirikus on ka Templirüütlite seotud reliikviad ja esemed.
 • Esteban Vicente kaasaegse kunsti muuseum: See muuseum on pühendatud 20. sajandi Hispaania kunstnikule Esteban Vicente’le ja eksponeerib paljusid tema teoseid ning teisi kaasaegse kunsti esemeid.
 • Alameda del Parral park: See lummav park asub Alcázar lõunaosas ja pakub suurepärast võimalust jalutuskäiguks või lõõgastumiseks, pakkudes samal ajal ka suurepäraseid vaateid kindlusele.
 • Judiaria või Juudi kvartal: Vanalinna lõunaosas asuv Segovia juudi kvartal on täis kitsaid sõnajalgseid tänavaid, millel on ajaloolised juudi majad ja sünagoogid.
 • Real Casa de la Moneda: Asudes Eresma jõe ääres, on see kunagine rahapaja Hispaania vanim omataoline. Muuseum pakub huvitavat ülevaadet münditootmise ajaloost ja tehnoloogiatest.
Alcázar de Segovia

Kokkuvõtteks

Alcázar de Segovia  ajalugu ulatub tagasi Rooma aega ja on olnud tunnistajaks kuningate, sõdalaste ja kultuuride vahetusele. Kui vaatame kindlust tänapäeval, näeme mitte ainult muuseumi ja turismi keskpunkti, vaid ka elusat pärandit, mis jutustab lugusid mineviku ja oleviku vahel. 

Segovia pakub külastajatele palju muud kui ainult Alcázar; selle vanad tänavad, Rooma akvedukt, gooti katedraal ja teised vaatamisväärsused on osa lummavast ajaloolisest maastikust. Külastamine on muutunud lihtsaks, tänu hõlpsale ligipääsule ja erinevatele külastusvõimalustele. Peale Alcázari avastamise on linnas ja selle ümbruses veel palju vaatamisväärsusi, mis pakuvad rikast ja mitmekesist kultuurikogemust. 

Kokkuvõtteks on Alcázar de Segovia ja selle ümbruskond tõeline aare neile, kes soovivad sukelduda sügavale Hispaania ajalukku, kultuuri ja ilusse.

Scroll to Top