Catania Vaatamisväärsused

Catania Vaatamisväärsused: Avasta Seda Erakordset Linna!

Itaalia, maagiline maa, mis pakub külastajatele rikkalikke vaatamisväärsusi on tuntud oma maailmakuulsate linnade poolest. Kuid sügavale Sitsiiliasse peidetud Catania linn on koht, mis võib pakkuda sama võlu ja intriige nagu tema kuulsamad nõod. 

Catania, mis on iidne linn, kus on segunenud erinevad kultuurid ja traditsioonid, on varasalv, mis ootab avastamist. Seal võivad külastajad tunda ajaloo tuultes õitsevaid lõhnu, kuulda iidsete hoonete sosinaid ning maitsta Vahemerele omast gastronoomiat. 

See artikkel toob teieni väikese valiku erakordseid Catania vaatamisväärsusi, mis pakuvad teile võimaluse avastada linn, mille paljusid kihte on ajas hoolega kujundatud ja säilitatud.

1. Catania katedraal (Cattedrale di Sant’Agata)

Catania Vaatamisväärsused

Catania katedraal, tuntud ka kui Cattedrale di Sant’Agata, on Catania linnas paiknev muljetavaldav vaimulik monument, mis seisab kui ajaloolise arhitektuuri tõeline pärl. Algselt ehitatud 11. sajandil Normani võimu all, on katedraal ajaloo vältel mitu korda uuesti üles ehitatud, kuna ta on sõdade ja maavärinate tõttu kannatada saanud. Viimane restaureerimine toimus pärast 1693. aasta hävitavat maavärinat ja praegu esindab hoone barokkstiili, kuid selle sees on säilinud ka gooti ja normanni stiilielemente.

Püha Agata mälestuseks pühitsetud katedraal on Catania linna ja selle elanike jaoks oluline sümbol, sest Agata on linna kaitsepühak. Sisekujundus on sama muljetavaldav kui väliskülg, eriti märkimisväärne on pealtvaatajatele pühaku reliikviad, mis on hoiul pealtvaatajatele avatud kabelis. Katedraali ilu, ajalugu ja kultuuriline tähtsus teevad sellest ühe Catania peamise turismiobjekti.

2. Ursino loss (Castello Ursino)

Ursino loss, itaalia keeles tuntud kui Castello Ursino, on üks Catania olulisemaid ajaloolisi ehitisi. Seda massiivset kindlust ehitati 13. sajandil Föderico II käskluse alusel ja see oli algselt mõeldud kaitseks mereäärsete rünnakute eest. Oma ajaloo vältel on loss läbi teinud mitmeid muutusi, kuid säilitanud oma muljetavaldava arhitektuuri ja ajaloolise võlu.

Loss oli kunagi Aafrika mandriga otse ühendatud, kuid pärast 1669. aasta vulkaanipursket on ta nüüd sisemaal, umbes kilomeetri kaugusel rannast. Tänapäeval on Ursino loss koduks Catania linna arheoloogiamuuseumile, pakkudes külastajatele võimalust sukelduda Sitsiilia ajaloo sügavustesse. Muuseumis on väljas mitmesuguseid eksponaate, alates antiikajast kuni keskaja lõpuni.

Ursino lossi võlu peitub mitte ainult selle ajaloolises ja arhitektuurilises tähtsuses, vaid ka võimaluses pakkuda ainulaadset pilguheitu ajalukku, muutes selle Catania külastamisel hädavajalikuks.

3. Bellini teater (Teatro Massimo Bellini)

Catania Vaatamisväärsused

Catania südames asub maailmakuulus Bellini teater, mis on tuntud kui Teatro Massimo Bellini itaalia keeles. Teater on saanud nime 19. sajandi kuulsa itaalia ooperihelilooja Vincenzo Bellini järgi, kes sündis Cataniast. Selle grandioosne ehitis on 19. sajandi lõpust pärinev ning kujutab endast elegantset ja rikkalikku neobarokkstiili, mis kindlasti haarab külastaja tähelepanu.

Teatris on neli tasandit ja see mahutab üle tuhande inimese. Selle sisemus on sama võluv kui fassaad, pakkudes rikkalikult kullatud kaunistusi ja suurejoonelisi kroonlühtrid. Bellini teater on tuntud kogu maailmas kui üks peamisi ooperite ja kontsertide toimumiskohti, pakkudes kultuurikogemust, mis on sama rikkalik ja meeldejääv kui selle interjöör.

4. Via Etnea (Etnea tänav)

Via Etnea on Catania linna üks peamisi veresoonte ja populaarsemaid turismiobjekte. See on pikk, sirge tänav, mis ulatub peaaegu kolme kilomeetri kaugusele, algab Piazza del Duomo juurest ja lõpeb Giardino Bellini juures. See on kuulus oma arhitektuurse ilu poolest, mida iseloomustavad paljud ajaloolised hooned, mida täiendavad kaunid kirikud ja väljakud.

Etnea tänaval jalutades saavad külastajad imetleda erinevaid poode, restorane ja kohvikuid, mis pakuvad rikkalikku valikut kohalikke toite ja jooke. Tänav on jalakäijatele mõeldud, mis muudab selle ideaalseks kohaks linna elu ja atmosfääri nautimiseks, olgu see siis päeval šoppamise ja söömise ajal või õhtul, kui tänavavalgustid loovad maagilise ja romantilise atmosfääri. Via Etnea on tõeline Catania sümbol ja üks populaarseim vaatamisväärsus Sitsiilias. Selle külastamine on Sitsiilia kogemuse lahutamatu osa.

5. Piazza del Duomo (Peapiiskopi väljak)

Catania

Catania südames asub Piazza del Duomo, mis on tõlgitud inglise keelde kui “Peapiiskopi väljak”. See on linnas olevate sündmuste, festivalide ja igapäevaelu keskpunkt ning seda ümbritsevad mitmed arhitektuurilised meistriteosed, sealhulgas kuulus Catania katedraal. Väljak on ehitatud barokkstiilis ja seda iseloomustab rikkalikult kaunistatud kivipõrand ning selle ümbruses paiknevad majesteetlikud hooned.

Külastajad saavad nautida mitmesuguseid tegevusi, sealhulgas kohalike kohvikute külastamist, kunsti- ja käsitöökaupade ostlemist või lihtsalt linna melu vaatlemist. Väljaku üks silmapaistvamaid vaatamisväärsusi on Fontana dell’Elefante – tuntud elevandifontään, mis on saanud Catania sümboliks. Piazza del Duomo on kindlasti koht, kus peatuda ja nautida Catania unikaalset õhkkonda ja kultuuri.

6. Fontana dell’Elefante (Elevandifontään)

Fontana dell’Elefante, tõlgituna “Elevandifontään”, on üks Catania kõige märgilisemaid sümboliteid. See asub Piazza del Duomo keskel ja on üks silmapaistvamaid vaatamisväärsusi väljakul. Fontään koosneb basalt-elevandist, mis kannab oma seljas iidset obeliski. See on ehitatud 18. sajandil ja selle lõi tuntud skulptor Giovanni Battista Vaccarini.

Elevandi kujutis on sügavalt juurdunud Catania kultuuris ja legendides, mida peetakse linna kaitsevaimuks. Obeliski hieroglüüfid viitavad Ptolemaioste dünastiale Egiptuses, kuid selle täpne päritolu on endiselt mõistatus. Vaccarini ühendas need elemendid, et luua Fontana dell’Elefante, mis tähistab nii iidset kui ka kaasaegset ajalugu.

Fontaani silmapaistev ja ainulaadne disain on teinud sellest populaarse turismiobjekti ning see on ideaalne koht fotode tegemiseks või lihtsalt linna ajaloo ja kultuuri imetlemiseks.

7. Rooma amfiteater Cataniast (Anfiteatro Romano di Catania)

Catania Vaatamisväärsused

Süvendatuna Sitsiilia mäestikusse, asub Catania Rooma amfiteater ehk Anfiteatro Romano di Catania. See pärineb II sajandist pKr ja see oli kunagi üks suurimaid amfiteatreid Rooma impeeriumis, mahutades umbes 16 000 pealtvaatajat. Kuigi osa sellest on säilinud ainult alustaladena, annavad järelejäänud istmed, koridorid ja võidusõidurajad aimu sellest, kui grandioosne see konstruktsioon kunagi oli.

Amfiteateris korraldati kunagi võitlusmänge, loomade etendusi ja muid avalikke etendusi, mis olid Rooma ühiskonnas tavalised. Tänapäeval on see ajalooline vaatamisväärsus avatud külastajatele, kes saavad uurida selle varemeid ja ette kujutada elu iidsetel aegadel. Anfiteatro Romano di Catania pakub võimalust reisida ajas tagasi ja tunda Rooma ajaloo väge.

8. Giardino Bellini (Bellini aed)

Catania linnas leidub oaas, mida tuntakse kui Giardino Bellini või Bellini aeda. See on linna vanim ja suurim avalik park, mille pindala on 70 000 ruutmeetrit. Park avati avalikkusele 19. sajandil ning seda iseloomustavad hästi hooldatud muruplatsid, mitmesugused puud, lilled ja veekogud, mis on ideaalne koht puhkamiseks või jalutamiseks.

Bellini aed pakub ka kunstilisi ja ajaloolisi vaatamisväärsusi, sealhulgas skulptuure ja monumente. Üks silmapaistvamaid on Vincenzo Bellini monument – itaalia helilooja, kelle järgi park on nimetatud. Kogu aia atmosfäär on rahulik ja lõõgastav, pakkudes külastajatele põgenemist linna kiires tempos. Giardino Bellini on tõeline roheline pärl, mis lisab Catania maastikule nii värvi kui ka rahu.

9. La Pescheria (Catania turg)

Catania Vaatamisväärsused

Kui soovite tõeliselt tunda Catania elavat atmosfääri ja kohalikku kultuuri, ei tohiks te jätta külastamata La Pescheriat – kuulsat Catania turgu. Tuntud ka kui kalaturg, on La Pescheria eriti kuulus oma värske mereande valiku poolest, mis on pärit lähedalasuvast Vahemerest. Turu tegevus algab varahommikul, kui kohalikud kalurid saabuvad, et müüa oma öösel püütud saaki.

Kuid La Pescheria pakub palju enamat kui ainult mereande. Turg ulatub mitme kvartali kaugusele, pakkudes kõike alates värskest puu- ja köögiviljast kuni kohaliku käsitöö ja suveniirideni. Tänavakaupmehed, hõivatud ostjad ja kõlav itaalia keel loovad unustamatu atmosfääri. La Pescheria külastamine on kogemus, mis ühendab toidu, kultuuri ja ajaloo unikaalsel viisil.

10. San Benedetto klooster (Monastero dei Benedettini)

San Benedetto klooster, tuntud ka kui Monastero dei Benedettini, on üks suurimaid ja olulisemaid benediktiini kloostreid Euroopas. See asub Catania ajaloolises keskuses ja on UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud.

Klooster asutati 16. sajandil, kuid on ajaloo jooksul läbinud mitmeid muutusi ja ümberehitusi. Selle praegune väljanägemine on segu erinevatest arhitektuuristiilidest, sealhulgas barokk ja neoklassikaline, mis kõik kokku loovad unikaalse ja muljetavaldava fassaadi.

Külastajad saavad uudistada kloostri rikkalikku kunstikollektsiooni, mis hõlmab skulptuure, maale ja mosaiike. Lisaks on võimalik tutvuda raamatukoguga, mis sisaldab tuhandeid ajaloolisi tekste. Monastero dei Benedettini on mälestusmärk, mis peegeldab Catania ajaloolist ja kultuurilist rikkust ning pakub külastajatele võimaluse astuda sisse kloostri rahulikku ja vaimsesse maailma.

Kokkuvõtteks

Reis Cataniasse pakub palju enamat kui lihtsalt ilusaid vaateid ja sooja kliimat. Iga kivi, iga hoone, iga tänav ja iga vaatamisväärsus kannavad endas tükikest selle linna rikkalikust ajaloost ja unikaalsest kultuurist. 

Linn, mis on vaikne tunnistaja tsivilisatsioonide põrkumistele, on tänaseks saanud ideaalseks sihtkohaks neile, kes otsivad põnevaid ja harivaid kogemusi. 

Catania vaatamisväärsused pakuvad rikkalikku ja mitmekesist vaatamist, mis ulatub antiikajast kuni tänapäevani, pakkudes samas huvilistele suurepärast võimalust tunda ja kogeda ühtesi huvitavamaid Sitsiilia linnu ning ka Itaalia tõelist hingust. 

See artikkel on andnud ülevaate mõnest erakordsest vaatamisväärsusest, mida Catania külastades avastada, kuid see on vaid esimene samm teekonnal, millel iga nurga taga ootavad uued avastused.

Scroll to Top