Sitsiilia Linnad

Parimad Sitsiilia Linnad, Kuhu Reisida: 14 Imelist Paika

Itaalia on tuntud oma ajaloo, kultuuri ja kauni looduse poolest, kuid eriti silmapaistvad on Sitsiilia linnad, mis asuvad selle suurepärase Vahemere saare piires. 

Sitsiilia, mis on Itaalia suurim saar, pakub külastajatele rikkalikku kogemust, kombineerides iidseid traditsioone, kaunist arhitektuuri ja lummavaid maastikke. 

Selles artiklis tutvustame parimaid Sitsiilia linnu, mis on ideaalsed sihtkohad nii ajaloo- kui ka loodushuvilistele, pakkudes igale külastajale unustamatut kogemust.

1. Palermo

Sitsiilia linnad - Palermo
Palermo

Palermo, Sitsiilia pealinn, on ajalooline ja kultuuriline rikkus, mis pakub oma külastajatele unustamatut elamust. Linnas leidub hulgaliselt arhitektuurilisi aardeid, mida avastada. Üks peamisi vaatamisväärsusi on Palazzo dei Normanni, mis on Euroopa vanim kuninglik palee. Selles palees asub ka Cappella Palatina, mis on kuulus oma mosaiikide ja araabia-normani stiilis detailide poolest.

Teine vaatamisväärsus on Palermo katedraal, mis esindab mitmeid arhitektuuristiile, alates normannidest kuni barokini. Lisaks imetlemisväärsele arhitektuurile on katedraalis ka Sitsiilia kuningate hauakambrid.

Palermo ajalooline turg, Ballarò, on samuti külastamist väärt. Siin saate nautida kohalikke toite, osta värskeid puuvilju ja köögivilju ning kogeda linna rahvarohket atmosfääri.

Lõpetuseks ei saa mainimata jätta Monreale katedraali, mis asub Palermo lähedal. See katedraal on tuntud oma muljetavaldavate kuldsete mosaiikide poolest, mis kujutavad religioosseid stseene.

2. Catania

Catania, Sitsiilia teine suurim linn, asub Etna vulkaani jalamil ja pakub oma külastajatele erakordset looduslikku ja kultuurilist ilu. Üks linna peamisi vaatamisväärsusi on Piazza del Duomo, mis on Catania süda. Sellel väljakul asub ka Fontana dell’Elefante, mille keskseks elemendiks on basaltlava-st valmistatud elevant.

Teine huvitav vaatamisväärsus on rooma amfiteater, mis asub linna ajaloolises keskuses. Selle amfiteatri ehitamiseks kasutati Etna vulkaanilist kivi ning see oli kunagi mahutavusega 16 000 inimest.

Catania on ka tuntud oma barokkstiilis arhitektuuri poolest, mida saab imetleda linna paljudel kirikutel ja hoonetel. Näiteks Biscari palee on suurepärane näide sellest stiilist, olles üks linna kõige tähelepanuväärsemaid hooneid.

Lõpuks ei saa unustada, et Catania on Etna vulkaani värav. Seetõttu võib Cataniast korraldada vulkaanilisi matku ja ekskursioone, mis pakuvad unustamatuid elamusi ja vapustavaid vaateid nii linnale kui ka ümbritsevale maastikule.

3. Siracusa

Sitsiilia linnad - Siracusa
Siracusa

Siracusa on Sitsiilia lõunarannikul asuv ajalooline linn, mis on kuulus oma rikka ajaloo ja arheoloogiliste paikade poolest. Üks peamisi vaatamisväärsusi on Arheoloogiapark Neapolis, mis sisaldab mitmeid iidseid monumente, sealhulgas Kreeka teater. See muljetavaldav teater on ehitatud 5. sajandil eKr ja võõrustas suurejoonelisi näitemänge.

Teine oluline vaatamisväärsus on Ortigia saar, mis on Siracusa ajalooline keskus. Saarel asub Piazza del Duomo, kus külastajad saavad imetleda suurepäraseid barokkarhitektuuriga hooneid, sealhulgas Siracusa katedraali, mis on ehitatud Athena templi varemetele.

Ortigia saare teine tähtis paik on Fonte Aretusa, mis on värskevee allikas ja müütide järgi Kreeka jumalanna Artemise pühitsetud koht. Selle allika ümbruses saavad külastajad nautida jalutuskäike ja kohalikku atmosfääri.

4. Taormina

Taormina on Sitsiilia idarannikul asuv lummav linn, mis asub kaljudel, pakkudes hämmastavaid vaateid Etna vulkaanile ja sinisele Joonia merele. Üks linna peamisi vaatamisväärsusi on Kreeka teater, mis pärineb 3. sajandist eKr. See teater on üks maailma suurimaid ja kõige paremini säilinud Kreeka teatreid ning tänapäeval korraldatakse siin suveüritusi ja kontserte.

Taormina süda on Corso Umberto, mis on linna peamine jalakäijate tänav, kus on arvukalt butiike, restorane ja kohvikuid. Sellel tänaval asub ka Piazza IX Aprile, mis on populaarne vaateplatvorm, kust avaneb suurepärane vaade rannikule.

Giardini della Villa Comunale on veel üks Taormina tähtsündmus, mis pakub külastajatele võimalust nautida aeglaseid jalutuskäike kaunilt hooldatud aedades, kus kasvavad eksootilised taimed.

Lõpuks võib Taorminast teha paadireisi Isola Bella saarele, mis on väike saar, tuntud kui “Vahemere pärl”. Siin saate nautida kristallselget vett ja ranniku ilu.

5. Messina

Messina linn Sitsiilias
Messina

Messina on Sitsiilia põhjarannikul asuv sadamalinn, mis on tuntud oma rikkaliku ajaloo ja arhitektuuriliste meistriteoste poolest. Üks Messina peamisi vaatamisväärsusi on Piazza del Duomo, mis on linna keskne väljak. Sellel väljakul asub Messina katedraal, mis on tuntud oma kaunite mosaiikide ja gooti-katalaani stiilis arhitektuuri poolest.

Väljaku teine tähtis vaatamisväärsus on Astronoomiline kellatorn, mis on üks maailma suurimaid ja keerukamaid astronoomilisi kelli. Igal päeval kell 12 saavad külastajad jälgida kellatorni mehhanismi käivitumist, mis näitab keerukaid liikuvaid skulptuure ja stseene.

Läheduses asub ka Capo Peloro, kus saab nautida kauneid rannikumaastikke, loodusparke ja paadisõite. See piirkond pakub suurepäraseid võimalusi matkamiseks, linnuvaatluseks ja mereelustiku avastamiseks.

6. Agrigento

Agrigento on linn Sitsiilia lõunarannikul, mis on kuulus oma hästi säilinud iidse Kreeka templite poolest. Linna peamine vaatamisväärsus on Valle dei Templi (Templite org), mis on UNESCO maailmapärandi nimistus. See arheoloogiapark sisaldab mitmeid templivaremeid, sealhulgas Juno, Concordia ja Heraklese templeid.

Agrigento ajaloolises keskuses asub ka Piazza Pirandello, mis on linna peamine väljak. Siit leiate arvukalt kohvikuid, restorane ja ajaloolisi hooneid, nagu Agrigento katedraal, mis on ehitatud 11. Sajandil.

Lähedal asub ka Scala dei Turchi (Türgi trepp), mis on valgest märgist kalju, mis ulatub mereni. See looduslik vaatamisväärsus on populaarne nii turistide kui ka kohalike elanike seas, pakkudes suurepäraseid võimalusi ujumiseks ja päevitamiseks.

Agrigento ümbruses leidub ka palju veiniistandusi, mis pakuvad veinidegustatsioone ja tutvustavad külastajatele piirkonna rikkalikku veinikultuuri.

7. Trapani

Trapani linn Sitsiilias
Trapani

Trapani on Sitsiilia läänerannikul asuv ajalooline sadamalinn, mis pakub külastajatele põnevat segu kultuurist, loodusest ja maitsvast toidust. Üks linna silmapaistvamaid vaatamisväärsusi on Trapani katedraal, mis asub linna südames Piazza del Duomo ääres. Katedraal on tuntud oma barokkstiilis arhitektuuri ja rikkaliku kunstikogu poolest.

Teine oluline Trapani vaatamisväärsus on Saline di Trapani e Paceco looduspark, mis on kuulus soolakaevanduste ja muljetavaldavate tuulikute poolest. See Sitsiilia linn pakub võimalusi linnuvaatluseks ja uimastamiseks loodusmaastikeks.

Trapani on ka suurepärane alguspunkt Egadi saarte avastamiseks, mis koosneb Favignana, Levanzo ja Marettimo saartest. Nendel saartel saate nautida kristallselget vett, sukeldumist ja maalilisi matkaradu.

8. Enna

Enna on Sitsiilia sisemaa linn, mis asub saare keskel. See linn on tuntud kui “Sitsiilia naba” ja on Sitsiilia kõrgeimas asukohas, pakkudes külastajatele suurepäraseid vaateid ümbritsevale maastikule. Enna ajalooline keskus on täis muljetavaldavaid monumente ja hooneid.

Üks Enna tähtsamaid vaatamisväärsusi on Castello di Lombardia, keskaegne kindlus, mis asub linna kõrgeimas punktis. Sellest kindlusest avaneb hingemattev vaade ümbritsevale maastikule, sealhulgas Etna vulkaanile.

Teine oluline vaatamisväärsus on Enna katedraal, mis asub Piazza Mazzini ääres. See suurejooneline kirik on ehitatud 14. sajandil ja on tuntud oma gooti-katalaani stiilis arhitektuuri poolest.

Lisaks ajaloolistele vaatamisväärsustele on Enna ümbritsevad maastikud ideaalsed matkamiseks ja looduse nautimiseks. Enna pakub külastajatele võimalust kogeda Sitsiilia ajalugu ja kultuuri südames asuvas linnas.

9. Ragusa

Sitsiilia linn - Ragusa
Ragusa

Ragusa on kaunis barokkstiilis linn Sitsiilias, mis asub saare kaguosas. See linn on jagatud kaheks erinevaks piirkonnaks: Ragusa Ibla ja Ragusa Superiore. Ragusa Ibla on ajalooline keskus, mis on kuulus oma keeruka barokkarhitektuuri ja kitsaste tänavate poolest.

Üks Ragusa peamisi vaatamisväärsusi on Piazza del Duomo, kus asub Ragusa katedraal, mis on tuntud oma muljetavaldava barokkstiilis arhitektuuri poolest. Teine tähtis vaatamisväärsus on Giardino Ibleo, mis on vanim avalik park Sitsiilias, kus külastajad saavad nautida aeglaseid jalutuskäike kaunilt hooldatud aedades ja imetleda panoraamvaateid linnale.

10. Marsala

Marsala on ajalooline linn Sitsiilias, mis asub saare läänerannikul. See linn on tuntud oma veini, eriti Marsala veini poolest, mis on pärit sellest piirkonnast. Veinide degusteerimine ja veinitehaste külastamine on populaarsed tegevused, mis pakuvad külastajatele võimalust tutvuda kohaliku veinitootmise traditsioonidega.

Marsala on tuntud ka oma ajalooliste vaatamisväärsuste poolest, nagu Piazza della Repubblica, mis on linna peamine väljak. Sellel väljakul asub Marsala katedraal, mis on tuntud oma barokkstiilis arhitektuuri ja rikkaliku ajaloo poolest. Lisaks on linnas palju arheoloogilisi paiku, nagu Lilibeo, mis on iidse Rooma linna varemed, ja Mozia saar, kus asub ajalooline foiniiklaste asula.

Marsala on ideaalne sihtkoht nii ajaloo- kui ka veinihuvilistele, pakkudes külastajatele rikkalikku kultuurilist kogemust ja maitsvat Sitsiilia kööki.

11. Cefalù

Cefalù linn Sitsiilias
Cefalù

Cefalù on lummav väike linn Sitsiilias, mis asub Põhja-Sitsiilia rannikul. See kuurortlinn on tuntud oma keskaegse atmosfääri, kaunite randade ja ajalooliste vaatamisväärsuste poolest. Linnas domineerib Cefalù katedraal, mis asub Piazza del Duomo ääres. See imposantne normanni stiilis kirik on kuulus oma mosaiikide ja lummava arhitektuuri poolest.

Cefalù’st leiate ka Rocca di Cefalù, mille tippu ronides avaneb uskumatu vaade linnale ja rannikule. Selle Sitsiilia linna rannad on samuti populaarsed, eriti Lungomare, mis on ideaalne päevitamiseks, ujumiseks ja jalutuskäikudeks mööda merd.

Cefalù ajaloolises keskuses saab nautida kitsaid kivitänavaid, butiike, kohvikuid ja restorane, kus pakutakse traditsioonilisi Sitsiilia roogasid. See võluv linn Sitsiilias on ideaalne sihtkoht neile, kes soovivad kogeda Sitsiilia ajalugu ja kultuuri rahulikus ja maalilises keskkonna

12. Noto

Noto on Sitsiilia kaguosas asuv linn, mis on kuulus oma kauni barokkstiilis arhitektuuri poolest. Tegelikult on Noto osa Sitsiilia hilisbarokk-linnade UNESCO maailmapärandi nimistust. Linna süda on Corso Vittorio Emanuele, mis on pikk ja avar tänav, mida ääristavad elegantsed barokkpaleed ja kirikud.

Noto peamine vaatamisväärsus on Piazza Municipio, kus asub muljetavaldav Noto katedraal. See katedraal on tuntud oma barokkstiilis arhitektuuri ja keeruka interjööri poolest. Teised silmapaistvad hooned hõlmavad Palazzo Ducezio ja Palazzo Nicolaci di Villadorata, mis on hämmastavad barokkarhitektuuri näited.

Lisaks ajaloolistele hoonetele saavad külastajad nautida linnas asuvaid kauneid aedu, nagu Villa Comunale, kus kasvavad erinevad eksootilised taimed. Noto on tõeline barokkpärl, kus külastajad saavad avastada Sitsiilia ajalugu ja kultuuri.

13. Lipari

Lipari
Lipari

Lipari on suurim ja kõige elavam Eoli saartest, mis asuvad Sitsiilia põhjarannikust põhjas. See vulkaaniline saar on kuulus oma ajalooliste vaatamisväärsuste, maaliliste randade ja kristallselge veega. Lipari pealinn, samuti nimega Lipari, on ajalooline linn, mis pakub palju avastamisrõõmu.

Lipari kõige silmapaistvam vaatamisväärsus on Lipari kindlus, mis asub kõrgel kaljul ja on linna peamine ajalooline paik. See iidne akropolis hõlmab mitmeid vanu hooneid, sealhulgas San Bartolomeo katedraali ja arheoloogiamuuseumi, mis tutvustab külastajatele saare rikkalikku ajalugu.

Lisaks ajaloolisele keskusele on Lipari ümbritsevad rannad ja lahed suurepärased ujumiseks, snorgeldamiseks ja päevitamiseks. Külastajad saavad nautida saare kaunist loodust, matkates vulkaanilistel radadel ja avastades erinevaid kaljulõhesid ja koopaid.

14. Acireale

Acireale on Sitsiilia idarannikul asuv ajalooline linn, mis on tuntud oma barokkstiilis arhitektuuri, termide ja suurepäraste looduslike maastike poolest. Linn asub Etna vulkaani jalamil ja on kuulus oma mineraalvetega allikate poolest.

Acireale peamine vaatamisväärsus on Piazza del Duomo, mis on linna keskne väljak. Siin asub Acireale katedraal, mis on tuntud oma muljetavaldava barokkstiilis arhitektuuri ja rikkaliku kunstikogu poolest. Lähedal asub ka Villa Belvedere, mis on linnapark, kust avaneb vaade Etna vulkaanile ja rannikule.

Lisaks ajaloolistele vaatamisväärsustele on Acireale ümbritsevad maastikud ideaalsed matkamiseks ja looduse nautimiseks. La Timpa looduskaitseala pakub vulkaanilisi kivimite paljandeid, haruldasi taimeliike ja panoraamvaateid. Acireale on ideaalne sihtkoht neile, kes soovivad kogeda Sitsiilia ajalugu, kultuuri ja loodust kombineerituna.

Kokkuvõtteks

Käesolev artikkel tutvustas erinevaid Sitsiilia linnu, mida külastada Itaalias. Neid linnu iseloomustavad erinevad vaatamisväärsused, arhitektuuristiilid ja kultuurilised traditsioonid. 

Alates Palermo, Catania ja Siracusa ajaloost kuni Taormina ja Trapani kaunite randade ja looduseni, pakuvad need linnad Itaalias unikaalseid ja meeldejäävaid kogemusi. 

Sõltumata sellest, kas otsite ajaloolisi vaatamisväärsusi, maalilisi maastikke või kohalikke kultuuritraditsioone, on Sitsiilia linnad ideaalsed sihtkohad, kus sukelduda Itaalia rikkalikku kultuuripärandisse.

Scroll to Top