Gran Canaria vaatamisväärsused

Gran Canaria vaatamisväärsused: 16 imelist kohta

Gran Canaria on tuntud oma mitmekesise maastiku, suurepäraste randade ja rikka kultuuripärandi poolest. See on sihtkoht, mis pakub midagi igale reisijale – alates lõõgastavatest rannapuhkustest kuni seiklusrikaste matkadeni vulkaanilistel radadel. 

Gran Canaria ajalugu on sama värvikirev kui selle maastik, ulatudes tagasi kohalike kanaari hõimude aegadesse ja sisaldades nii Euroopa kui ka Aafrika mõjutusi. Saare pealinn, Las Palmas, on kosmopoliitne linn, kus segunevad ajalugu ja kaasaeg, pakkudes külastajatele mitmekülgset kultuurielamust. 

Gran Canaria loodus on erakordselt mitmekesine – siit leiab kõike alates kõrbe sarnastest düünidest Maspalomases kuni roheliste mägede ja lopsakate metsadeni saare sisemuses.

1. Maspalomase düünid

Gran Canaria vaatamisväärsused

Maspalomase düünid on üks Gran Canaria kõige silmapaistvamaid loodusimesid. Need kõrbelised liivaluited asuvad saare lõunaosas ja kujutavad endast erakordset maastikku, mis meenutab Aafrika kõrbe. Düünide ulatus on muljetavaldav – need katavad ligikaudu 400 hektarit ja on osa Maspalomase erilisest looduskaitsealast. 

Kõndimine düünidel on kui rännak teises maailmas, pakkudes avaraid vaateid ja unikaalset kogemust. Düünide läheduses asuvad ka mõned saare parimad rannad, sealhulgas Playa del Inglés ja Maspalomase rand, mis pakuvad suurepäraseid võimalusi ujumiseks ja päevitamiseks.

2. Roque Nublo

Roque Nublo, mis tähendab ‘Pilvekivi’, on üks Gran Canaria sümbolitest. See massiivne kivimoodustis asub saare keskosas ja on osa Nublo maastikukaitsealast. Roque Nublo pakub hingematvaid vaateid üle Gran Canaria ja on populaarne matkasihtkoht. 

Tippu jõudmiseks kulub umbes tund aega matkamist, kuid vaade, mis avaneb ülevalt, on seda väärt – pilvede all hõljuv kivi koos panoraamvaatega saarele. See on ka suurepärane koht, et mõtiskleda saare geoloogilise ajaloo ja looduse imede üle.

3. Vegueta

Gran Canaria vaatamisväärsused

Vegueta on Las Palmase ajalooline kvartal, mis on täis kitsaid tänavaid, koloniaalarhitektuuri ja värvikaid maju. See on Las Palmase vanim piirkond ja UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv ala. Veguetas jalutades tunnete ajaloo hõngu – siin asuvad Santa Ana katedraal, mis on ehitatud 15. sajandil, ja Casa de Colón, muuseum, mis on pühendatud Christoph Kolumbusele. Vegueta on ka suurepärane koht kohaliku toidu ja kultuuri nautimiseks, seal leidub arvukalt restorane, kohvikuid ja turgusid.

4. Cueva Pintada muuseum ja arheoloogiline park

Cueva Pintada, mis tähendab ‘värvitud koobast’, on üks Gran Canaria olulisemaid arheoloogilisi leide. Asudes Gáldaris, pakub see muuseum ja arheoloogiline park ainulaadsetpilguheidet Kanaari saarte põlisrahvaste elule. Cueva Pintada on tuntud oma hästi säilinud seinamaalingute poolest, mis kujutavad geomeetrilisi kujundeid ja mille vanus ulatub tagasi enam kui 1000 aasta taha. 

Park koosneb ka arheoloogilisest alast, kus külastajad näevad kohalike hõimude elupaiku ja igapäevaelu jälgi. Muuseumis on interaktiivsed eksponaadid, mis tutvustavad saare ajalugu ja kultuuri, pakkudes harivat ja põnevat kogemust nii suurtele kui ka väikestele.

5. Palmitos Park

Gran Canaria vaatamisväärsused

Palmitos Park on lõbus ja hariv looduspark, mis asub Gran Canaria lõunaosas. See park on koduks paljudele loomaliikidele, sealhulgas lindudele, kaladele, roomajatele ja imetajatele. Erilist tähelepanu väärivad parki linnushow’d, kus esinevad papagoid, kotkad ja teised röövlinnud. Palmitose park on ka tuntud oma ilusa botaanika poolest, kus on esindatud erinevad taimekollektsioonid, sealhulgas suur orhideeaed ja kaktustekogumik. See on ideaalne koht looduse imetlemiseks ja lõõgastumiseks, eriti peredele.

6. Teror

Teror on üks Gran Canaria kõige võluvamaid väikelinnu, tuntud oma traditsioonilise Kanaari arhitektuuri ja religioosse tähtsuse poolest. Linna keskmes asub Nuestra Señora del Pino kirik, mis on oluline palverännaku sihtkoht ja pühendatud Kanaari saarte kaitsepühakule. Teror pakub ka huvitavat arhitektuurilist vaatamisväärsust oma värvikirevate puumajadega, mis on kaunistatud rõdude ja käsitsi valmistatud puunikerdustega. Külastajad saavad nautida ka kohalikke turgusid ja poode, kust leida traditsioonilisi käsitöötooteid ja kohalikke delikatesse.

7. Puerto de Mogán

Gran Canaria vaatamisväärsused

Puerto de Mogán, mida tuntakse ka kui “Väike Veneetsia”, on Gran Canaria üks kaunimaid külasid. See kaluriküla on tuntud oma kanalite, värvikate majade ja lopsakate lillede poolest. Jalutuskäik Puerto de Mogáni kitsastel tänavatel on nagu sattumine võluvasse maailma, kus igal sammul avanevad kaunid vaated ja romantilised nurgakesed. Külas on ka väike rand ja jahisadam, mis pakuvad võimalusi veespordiks ja lõõgastumiseks. Lisaks on Puerto de Mogánis suurepärased restoranid, kus saab maitsta värsket mereanni ja kohalikke toite.

8. Las Palmas de Gran Canaria

Las Palmas, Gran Canaria pealinn, on dünaamiline linn, kus kohtuvad ajalugu, kultuur ja kaasaeg. Las Palmase südames asuv La Playa de Las Canteras on üks saare parimaid randu, pakkudes kristallselget vett ja pehmet liiva. Lisaks rannaelule on Las Palmases palju kultuurilisi vaatamisväärsusi, sealhulgas Pérez Galdósi maja-muuseum, mis on pühendatud kuulsale Hispaania kirjanikule. Linnas on ka elav muusika- ja kunstielu, arvukalt galeriisid, teatreid ja kontserdisaale. 

Las Palmase vanalinn Vegueta on UNESCO maailmapärandinimistus, pakkudes ajaloolist atmosfääri oma kitsaste tänavate, vanade kirikute ja koloniaalarhitektuuriga. See piirkond on ideaalne koht, kus jalutada ja avastada kohalikku ajalugu ning külastada selliseid kohti nagu Columbus’i maja ja Santa Ana katedraal.

9. Jardín Botánico Canario Viera y Clavijo

Gran Canaria vaatamisväärsused

Jardín Botánico Canario Viera y Clavijo, tuntud ka kui Canario Botaanikaaed, on üks Euroopa suurimaid botaanikaaedu, pühendatud eranditult Makaroneesia taimestikule. Asudes Gran Canaria kirdeosas, pakub see aed võimalust tutvuda saare ainulaadse taimestikuga. 

Siin kasvab üle 500 erineva taimeliigi, sealhulgas haruldased ja ohustatud liigid. Botaanikaaia külastamine on nagu rännak läbi erinevate maastike, alates kaktustest kuni metsikute mägialadeni, pakkudes samas ka hingematvaid vaateid.

10. Bandama kraater

Bandama kraater on veel üks Gran Canaria geoloogilisi imesid. See on üks saare suurimaid vulkaanilisi struktuure, pakkudes külastajatele võimalust näha vulkaanilist maastikku lähedalt. Kraatri servalt avaneb suurepärane vaade üle kraatri ja ümbritsevatele maastikele. Matk kraatri põhja on seiklusrikas teekond, mis pakub ainulaadset perspektiivi saare vulkaanilisele päritolule. Bandama kraater asub Las Palmase lähedal, muutes selle hõlpsasti ligipääsetavaks.

11. Puerto Rico de Gran Canaria

Gran Canaria vaatamisväärsused

Puerto Rico de Gran Canaria on populaarne kuurortlinn, mis asub saare lõunaosas. See on tuntud oma ilusate randade, elava ööelu ja mitmekülgsete vaba aja veetmise võimaluste poolest. Puerto Rico on eriti populaarne peredele, pakkudes lastele sobivaid tegevusi nagu veepargid ja minigolf. Lisaks on siin mitmeid restorane ja baare, mis pakuvad laia valikut rahvusvahelist ja kohalikku toitu.

12. Pico de las Nieves

Pico de las Nieves on Gran Canaria kõrgeim tipp, ulatudes 1949 meetri kõrgusele merepinnast. See on suurepärane koht matkamiseks ja looduse nautimiseks, pakkudes hingematvaid vaateid üle kogu saare. Selge ilmaga on võimalik näha isegi lähedalasuvaid Kanaari saari. Pico de las Nieves’i tippu viib mitu matkarada, mis sobivad erineva ettevalmistusega matkajatele.

13. Gáldari arheoloogiline kompleks

Gáldari arheoloogiline kompleks on veel üks näide Gran Canaria rikkalikust ajaloost ja kultuuripärandist. See kompleks sisaldab iidseid eluasemeid, haudu ja muid konstruktsioone, mis annavad ülevaate kanaari hõimude elust enne hispaanlaste saabumist. Gáldari kompleks on oluline selle poolest, et see aitab mõista saare põlisrahvaste ajalugu ja kultuuri.

14. Guayadeque org

Gran Canaria vaatamisväärsused

Guayadeque org on tuntud oma loodusliku ilu ja ajalooliste koobaselamute poolest. See org asub Gran Canaria idaosas ja on koduks mitmetele haruldastele taimeliikidele ning lindudele. Guayadeque on tuntud ka oma koobasrestoranide poolest, mis on välja raiutud koobastesse ja pakuvad traditsioonilisi Kanaari saarte roogasid. 

See on suurepärane koht, kus kogeda saare traditsioonilist eluviisi ja nautida looduslikku ilu. Matkamine Guayadeque orus viib teid läbi lopsakate taimestike ja pakub võimalust avastada iidseid koobaselamuid, mis annavad tunnistust inimeste kohanemisest karmide looduslike tingimustega.

15. Aqualand Maspalomas

Aqualand Maspalomas on suur veepark, mis asub Gran Canaria lõunaosas. See pakub lõbusat ja põnevat tegevust kogu perele, olles varustatud mitmesuguste veelibadega, basseinidega ja mängualadega. Parki suurimad atraktsioonid on adrenaliinirohked veeliurajad ja lained, aga ka rahulikumad alad väikelastele. Aqualand Maspalomas on ideaalne koht, kus lõõgastuda ja nautida päikest, samal ajal kogedes vee seiklusi.

16. Tamadaba looduskaitseala

Gran Canaria vaatamisväärsused

Tamadaba looduskaitseala, asudes Gran Canaria loodeosas, on üks saare suurimaid loodusparke. See ala on tuntud oma hingematvate mägimaastike ja loodusliku taimestiku poolest. Tamadabas on mitmeid matkaradasid, mis viivad läbi tiheda metsa ja avanevad imelistele vaadetele Atlandi ookeanile. See on suurepärane koht linnulaulu kuulamiseks, looduse imetlemiseks ja põgenemiseks linna kiirustest.

Kokkuvõtteks

Gran Canaria on tõeliselt erakordne sihtkoht, pakkudes midagi igale maitsele – alates lõõgastavatest rannapuhkustest kuni aktiivse seiklusreisini. Selle kaanaari saare vaatamisväärsused on mitmekesised, pakkudes kultuurilisi, ajaloolisi ja looduslikke elamusi, mis jäävad meelde terveks eluks. Gran Canaria külastamine on nagu avastusretk, kus iga päev pakub uut avastust ja kogemust, mis rikastavad teie reisi ja jätab teile unustamatud mälestused.

Scroll to Top