Millal reisida Tenerifele

Millal reisida Tenerifele?

Kui talvine külm ja hall argipäev on jõudnud Eestisse, tekib paljudel meist unistus soojematest paikadest. Üks selline paik, kuhu eestlased on aastaid armastusega pilke heitnud, on Tenerife. Kuid tekkib küsimus – millal minna Tenerifele? Kas eelistada sumedaid suveõhtuid, mahlakaid kevadeid või hoopis pehmet talvekliimat?

Käesolev artikkel viib teid teekonnale läbi Tenerife aastaringsete võlude. Me käsitleme saare eriilmelisi aastaaegu, räägime sellest, millal on parim aeg külastada mõnd kindlat paika ja mida just sel ajal Tenerifel ette võtta. Lisaks puudutame hooajalisi festivale, sündmusi ja hinnakujundust, mis aitavad teil planeerida unustamatu reisi.

Mõned peamised teemad, mida käsitleme:

 • Tenerife ainulaadne kliima: Miks see saar on ahvatlev sihtkoht olenemata aastaajast.
 • Kohalikud sündmused ja festivalid: Sukelduge saare kultuuri sügavustesse ja avastage, mis teeb sellest paigast erilise.
 • Hooajalised kulud ja eripärad: Et iga teie kulutatud sent läheks maksimaalse elamuse nimel.

Seega astuge samm lähemale oma unistuste puhkusele ja saage teada, millal minna Tenerifele, et kogeda selle maagilist atmosfääri täiel rinnal!

Millal reisida Tenerifele

Tenerife kliima

Tenerife, tuntud ka kui “Igavese Kevade Saar”, on Kanaari saarte suurim saar ja see asub Atlandi ookeani lääneosas, Aafrika ranniku lähedal. Oma asukoha tõttu on Tenerifel subtroopiline kliima, mis tähendab, et siin on aastaringselt soojad ja mõõdukad ilmad.

Keskmised temperatuurid jäävad aasta läbi vahemikku 20°C kuni 28°C, mis muudab selle ideaalseks sihtkohaks puhkajatele, kes otsivad soojust ja päikest. Talvekuudel (detsembrist veebruarini) on temperatuurid pisut madalamad, jäädes keskmiselt 20°C juurde, samas kui suvekuudel (juunist augustini) on temperatuurid keskmiselt 26°C või kõrgemad.

Lisaks mõõdukatele temperatuuridele on Tenerifel ka väga vähe sademeid. Enamik vihma langeb talvekuudel, eriti mägedes ja saare põhjaosas. Saare lõunaosa on üldiselt kuivem ja päikesepaistelisem.

Erinevus Tenerife põhja- ja lõunaosa vahel on tingitud Teide vulkaanist, mis asub saare keskel. See mõjutab ilmastikuolusid, luues põhjas rohelisemad ja lõunas kuivemad alad.

Tenerifele iseloomulik on ka passaatituuled, mis puhuvad põhjast ja toovad jahedamat õhku, eriti saare põhjaosas. Need tuuled aitavad temperatuuri tasakaalustada ja teevad kliima mõnusalt jahedaks isegi kõige kuumematel päevadel.

Tenerife kliima on ideaalne neile, kes otsivad aastaringselt soojust ja päikest. Olgu tegemist perepuhkuse, romantilise reisi või lihtsalt lõõgastava pausiga, Tenerife pakub ilmastikutingimusi, mis rahuldavad iga reisija vajadusi.

Millal reisida Tenerifele

Parim aeg Tenerife reisimiseks

Tenerife on populaarne reisisihtkoht, mida külastatakse aastaringselt tänu selle mõnusale kliimale. Kuid selleks, et määrata kindlaks parim aeg just sinu jaoks, tuleks kaaluda mitmeid tegureid alates ilmast ja hooajalistest üritustest kuni hindadeni.

 • Ilm: Nagu eelnevalt mainitud, on Tenerife ilm soe ja päikesepaisteline aastaringselt. Suvekuudel, eriti juulist septembrini, on saar kõige soojem, kus temperatuurid ulatuvad sageli üle 28°C. Kui otsid päikest ja soojust, on need kuud ideaalsed. Kuid neile, kes eelistavad veidi jahedamat ilma, sobivad paremini kevadised ja sügisesed kuud.
 • Rannapuhkus: Kui su põhieesmärk on nautida rannas päevitamist ja ujumist, on parim aeg külastada saart alates maist kuni oktoobrini, kui merevesi on soojem ja päevad pikemad.
 • Matkamine ja loodus: Tenerife on tuntud oma muljetavaldavate maastike poolest, sealhulgas Teide Rahvuspargi ja Anaga mägede poolest. Kevadel, eriti märtsist maini, on loodus lopsakas ja saarel õitsevad paljud taimed. See aeg on matkajate jaoks ideaalne.
 • Hooajalised üritused: Kui sind huvitavad kohalikud festivalid ja kultuuriüritused, on kõige olulisemaks karneval, mis toimub tavaliselt veebruaris või märtsis. Sel ajal muutub saar suureks peopaigaks, eriti Santa Cruzis. Kaaludes reisimist just sellel ajal, peab olema valmis suuremaks rahvahulgaks.
 • Massiturism: Kõige populaarsemad kuud turistide jaoks on juulist septembrini ning detsembrist märtsini, kui paljud põhja-eurooplased otsivad puhkust külma kliima eest. Kui eelistad rahulikumat puhkust ja vähem rahvarohket atmosfääri, võiksid kaaluda reisi ajavahemikus aprillist juunini või oktoobrist novembrini.
 • Laste koolivaheajad: Kui plaanid reisida koos perega, tuleb arvestada ka koolivaheaegadega. Suvekuudel ja jõulude ajal võib saar olla eriti populaarne perekülastajate seas.

Võib öelda, et Tenerife on saar, mida võib külastada igal aastaajal, kuid parim aeg sõltub sinu isiklikest eelistustest. Olgu selleks rannapuhkus, matkamine, kultuuri nautimine või lihtsalt lõõgastumine, leidub Tenerifel alati midagi erilist iga külastaja jaoks.

Mis kuudel tasuks Tenerifele minekut vältida?

Tenerife on suurepärane sihtkoht aastaringselt, kuid mõned kuud võivad osadele külastajatele olla vähem atraktiivsed sõltuvalt nende eelistustest ja reisieesmärgist.

 • Karnevali hooaeg: Nagu mainitud, toimub Tenerife kuulsaim karneval tavaliselt veebruaris või märtsis. See on suurejooneline sündmus, mis meelitab kohale tuhandeid inimesi kogu maailmast. Kui oled rahulike ja vaiksemate puhkusepaikade austaja, võib see aeg sulle olla liiga rahvarohke ja lärmakas. Sel perioodil võivad ka hotellide hinnad tõusta ja vaba majutuse leidmine võib olla keeruline.
 • Kõrghooaeg: Juulist septembrini ning detsembrist märtsini on saarel tavaliselt kõige rohkem turiste. Põhjuseks on Euroopa suvepuhkused ja talvepuhkajad, kes otsivad põgenemist külma kliima eest. Sellel ajal võib oodata suuremat rahvahulka randades, vaatamisväärsuste juures ja restoranides. Lisaks on majutuse ja lennupiletite hinnad tavaliselt kõrgemad.
 • Detsember ja jaanuar: Need on Tenerife kõige jahedamad kuud, kuigi temperatuurid on siiski mõõdukad ja jäävad 20°C lähedale. Kuid kui otsid tõelist rannapuhkust ja ujumist, võib merevesi olla liiga jahe.
 • Vihmased kuud: Tenerife sajab kõige rohkem novembrist veebruarini. Kui kuigi vihmasadu on lühiajalised ja ei kesta tavaliselt kaua, võib see mõjutada sinu plaane, eriti kui oled huvitatud matkamisest või muudest välitegevustest.

Kindlasti on oluline märkida, et kuigi mõned kuud võivad olla populaarsemad või vähem soodsad teatud tegevusteks, pakub Tenerife alati midagi erilist igale külastajale. Seega, kui sul on paindlikud reisiplaanid, võid kohandada oma reisi kuupäevi, et saada parimat Tenerife kogemust.

Millal reisida Tenerifele

Festivalid ja muud sündmused

Tenerifel toimub aasta jooksul palju erinevaid festivale ja sündmusi, mis peegeldavad saare rikast kultuuri, ajalugu ja traditsioone. Siin on mõned kõige olulisemad ja populaarsemad:

 • Tenerife Karneval: Nagu varem mainitud, on see saare kõige suurejoonelisem ja kuulsaim festival. Tavaliselt toimub see veebruaris või märtsis ja on maailma suurimaid karnevale pärast Rio de Janeiro omi. Santa Cruzi linnas toimuvad selle sündmuse raames rongkäigud, kontserdid, tantsuetendused ja palju muud.
 • San Juan’i Festival: Tavaliselt toimub 23. juunil, see on suve saabumise ja päikese austamise festival. Traditsiooniline sündmus hõlmab lõkkeid rannas, tantsu ja muusikat.
 • Semana Santa (Püha Nädal): See on Hispaania traditsiooniline usuline festival, mis toimub lihavõttenädalal. Tenerifel korraldatakse mitmesuguseid protsessioone, mille käigus kantakse pühade kujusid läbi tänavate.
 • Pino Festival: September on El Pino festivali kuu, mis on tähistatud juba sajandeid ja millega austatakse Neitsi Maarja pilti Teror’s. Selle raames toimuvad rahvatantsud, kontserdid ja muud kultuuriüritused.
 • Viinipidustused: Tenerife on tuntud oma kvaliteetse veini poolest ja viinipidustused, mis toimuvad tavaliselt augustis, on suurepärane võimalus degusteerida kohalikke jooke ja nautida saare veinikultuuri.
 • Virgen de Candelaria: See on üks olulisemaid usulisi sündmusi, mis toimub iga aasta augustis Candelaria linnas. Festivali käigus austatakse Kanaari saarte patroonpühakut.

Lisaks nendele suurematele sündmustele toimub Tenerifel aasta jooksul palju väiksemaid festivale, kultuuriüritusi, kontserte ja spordivõistlusi. Iga kord, kui külastad seda kaunist saart, on alati midagi põnevat toimumas, mis võimaldab sul sukelduda kohalikku kultuuri ja traditsioonidesse.

Millal reisida Tenerifele

Hooajalised kulud ja hinnad

Kui plaanid reisi Tenerifele, on oluline arvestada ka hooajaliste kulude ja hindadega. Nagu enamikus populaarsetes turismikohtades, võivad ka Tenerifel hinnad aasta jooksul varieeruda olenevalt nõudlusest.

1. Kõrghooaeg (detsember-märts, juuli-september):

Sel ajal, kui Euroopa on kas liiga külm või puhkuste periood, on Tenerifele suurim nõudlus.

 • Majutus: Hotellide, puhkekorterite ja teiste majutusasutuste hinnad tõusevad tavaliselt sellel perioodil. Eriti populaarsetes piirkondades, nagu Costa Adeje, Los Cristianos või Puerto de la Cruz, võivad hinnad olla eriti kõrged. Varajane broneerimine võib aidata säästa.
 • Lennupiletid: Lennupiletite hinnad on kõrghooajal kallimad, eriti kui reisid suuremate Euroopa linnade vahel.
 • Restoranid ja meelelahutus: Kuigi toidu ja joogi hinnad ei pruugi kõrghooajal oluliselt tõusta, võib populaarsetes restoranides ja atraktsioonides olla rohkem rahvast.

2. Madalhooaeg (aprill-juuni, oktoober-november):

See on aeg, mil Tenerife on vähem rahvarohke ja hinnad on mõnevõrra soodsamad.

 • Majutus: Madalhooajal on majutuse hinnad tavaliselt palju taskukohasemad. Lisaks võivad mõned hotellid ja puhkekorterid pakkuda sooduspakkumisi ja allahindlusi.
 • Lennupiletid: Lendude hinnad on madalamad ja saadaval on rohkem sooduspakkumisi.
 • Restoranid ja meelelahutus: Kuigi hinnad ei pruugi oluliselt langeda, on restoranides ja atraktsioonides vähem rahvast, mis võib muuta kogemuse nauditavamaks.

Planeerimise näpunäiteid:

 • Transpordikulud: Tenerifel võib autorent olla mõistlik valik, eriti kui plaanid saart põhjalikult avastada. Hinnad võivad sõltuda hooajast, nii et tasub uurida ja broneerida ette.
 • Ekskursioonid: Mõned populaarsed ekskursioonid, nagu Teide vulkaani külastus või vaalavaatlusretked, võivad olla kõrghooajal kiiresti välja müüdud. Broneerimine ette aitab kindlustada koha ja võib pakkuda ka paremaid hindu.

Kokkuvõtteks, kuigi Tenerife on suurepärane sihtkoht igal ajal, võivad hooajalised kulud ja hinnad mõjutada sinu reisi eelarvet. Hoolikas planeerimine ja ettevalmistus aitavad sul saada parimat kogemust soodsama hinnaga.

Millal reisida Tenerifele

Mida Tenerifel näha ja teha?

Tenerife, Kanaari saarte suurim saar, on rohkem kui lihtsalt päike, meri ja liiv. See on koht, kus saab nautida nii looduslikku ilu, kultuuri kui ka ajalugu. Siin on valik parimatest vaatamisväärsustest ja tegevustest Tenerifel.

 • Teide Rahvuspark ja vulkaan: Ei saa rääkida Tenerifest ilma mainimata selle kõige silmapaistvamat vaatamisväärsust – Teide vulkaani. See on Hispaania kõrgeim tipp ja maailma kolmas kõrgeim vulkaaniline struktuur. Rahvuspargi külastamine võimaldab sul näha maalilisi lavavälju, kõrbeid ja vulkaanilisi koonuseid. Gondellift viib sind pea tippu või kui otsid seiklust, proovi mäkke matkata.
 • Masca küla: Peidetud kõrgete mägede vahel, Masca on üks Tenerife kõige maalilisemaid külasid. Kuigi tee sinna on kurviline ja kitsas, on vaade lõpptulemusena seda väärt. Paljud matkajad naudivad ka jalutuskäiku Mascast alla orgu, mis lõpeb ookeani ääres.
 • Siam Park: Kui oled veeparkide fänn, on Siam Park kohustuslik. See Tai-teemaline park on üks Euroopa parimaid, pakkudes adrenaliinirikkaid liumägesid ja lõõgastavaid jõgesid.
 • Loro Parque: See on rohkem kui lihtsalt loomaaed. Loro Parque pakub fantastilisi etendusi orkadest, delfiinidest ja merilõvidest ning on ka koju paljudele eksootilistele loomadele ja lindudele.
 • Garachico: See väike linnake rannikul on täis ajalugu. Kunagi oli see Tenerife peamine sadam, kuni vulkaanipurse 1706. aastal selle peaaegu hävitas. Täna võid nautida looduslikke basseine, mis on moodustunud laavast ja mereveest, ning avastada ajaloolisi hooneid.
 • Anaga mäed: Kui oled loodusearmastaja, on Anaga mägede biosfääri kaitseala tõeline paradiis. Seal on lopsakad metsad, maalilised vaated ja arvukalt matkaradasid.
 • Vaalade ja delfiinide vaatlemine: Tenerife lõunaosa vetes võib tihti näha vaalu ja delfiine. On mitmeid ekskursioone, mis viivad sind ookeanile nende imeliste olenditega kohtuma.
 • Candelaria: See on Kanaari saarte üks kõige olulisemaid palverännaku sihtkohti. Siin asub kuulus basilika, kus on Neitsi Candelaria kuju, Kanaari saarte patroon.
 • Playa de Las Teresitas: Kuigi Tenerifel on palju randu, on Las Teresitas Santa Cruzi lähedal üks kõige silmapaistvamaid. Selle kuldne liiv on toodud Sahara kõrbest ja see on ümbritsetud mägedega.
 • Ajalooline La Orotava: See linnaosa on täis ajaloolist šarmi, kitsaid tänavaid ja Kanari saarte traditsioonilist arhitektuuri. Selle kõrgendatud asukoht pakub ka suurepäraseid vaateid Atlandi ookeanile ja Teide vulkaanile.

Lisaks nendele peamistele vaatamisväärsustele on Tenerifel ka palju muud pakkuda – alates sukeldumisest ja surfamisest kuni veinimaistmiste ja kohaliku gastronoomia avastamiseni. Tenerife ei ole lihtsalt sihtkoht päikese ja ranna jaoks, vaid pakub rikkalikku kultuuri, ajalugu ja mitmekesist loodust, mis meelitab külastajaid aasta-aastalt tagasi.

Millal reisida Tenerifele

Kokkuvõtteks

Tenerife pakub palju enamat kui pelgalt päikeselist rannapuhkust. Sõltuvalt aastaajast võib siin kogeda kõike alates maalilistest mägiteedest ja ajaloolistest linnadest kuni pulbitsevate festivalideni. Saare mitmekülgne kliima teeb sellest aastaringselt atraktiivse sihtkoha. 

Artiklis käsitleti küsimust “millal minna Tenerifele”, tuues esile hooajalised eripärad, sündmused ja kulud. Ükskõik, millal te otsustate Tenerifele sammud seada, ootavad teid ees unustamatud elamused ja avastamisrõõm. Tenerife kutsub avastama oma lõputut ilu ja kultuuririkkust.

Scroll to Top