Millal minna Egiptusesse

Millal minna Egiptusesse?

Eestlase jaoks on maailma avastamine tihtipeale justkui põneva raamatu lugemine, mille iga lehekülg pakub uusi seiklusi ja lugusid. Egiptus on üks nendest peatükkidest, mis paneb südame kiiremini põksuma ja meeli erksalt avanema. 

Kujutlege hetkeks lõputuid kõrbevaateid, kus horisonti katkestavad vaid iidsete püramiidide tipud, või Punase mere rikkalikku veealust maailma, mis ootab avastamist. Kuid tekkib küsimus – millal minna Egiptusesse, et kogeda kõike seda parimal võimalikul moel?

See artikkel on mõeldud kõigile neile, kes tunnevad tõmmet selle ajaloorikka maa poole, kuid pole kindlad, kuidas ja millal oma reisi alustada. Olenemata sellest, kas olete ajaloohuviline, adrenaliini otsija või lihtsalt päikesekummardaja, saate siit vajalikud teadmised, et teha oma Egiptuse elamus tõeliselt meeldejäävaks.

Millal minna Egiptusesse

Egiptuse kliima

Egiptus, tuntud oma võrratute püramiidide, Niiluse jõe ja rikkaliku ajaloo poolest, on kõrbe riik, mis tähendab, et seal valitseb peamiselt kuiv ja kuum kliima. Egiptuse kliimat mõjutab tugevalt Sahara kõrb, mis katab suure osa riigist. Tänu sellele on Egiptuses kaks peamist aastaaega: kuum suvi ja leebem talv.

Suvel, eriti juulist septembrini, võivad temperatuurid tõusta üle 40°C, eriti sisemaal ja lõunapoolsetes piirkondades nagu Luxor ja Assuan. Kuumuse tõttu on päevane päike sageli intensiivne ja kiirgab eredalt. Samal ajal on kõrbeööd jahedad, kuna liiv ei hoia soojust kaua, ja temperatuurid võivad langeda märkimisväärselt.

Talv, mis kestab tavaliselt novembrist veebruarini, on leebem, kus temperatuurid jäävad 20–25°C vahemikku. See muudab talve populaarseks ajaks turistide seas, kes eelistavad mõõdukamaid temperatuure. Samas võivad talvised ööd olla külmad, eriti sisemaal, kus temperatuurid võivad langeda kuni 10°C-ni.

Egiptuse rannikualadel, eriti Punase mere ääres, on kliima mõnevõrra erinev. Kuigi suved on endiselt kuumad, pakuvad meretuuled meeldivat jahutust. Talv on soojem kui sisemaal, mis muudab Punase mere äärse piirkonna, eriti Hurghada ja Sharm El Sheikh, aastaringselt populaarseks turistide sihtkohaks.

Vihma sajab Egiptuses harva, kuid kui seda juhtub, siis tavaliselt talvekuudel. Sahara äärealadel võib mõnikord esineda ka liivatorme, mis võivad olla ohtlikud ja vähendavad nähtavust.

Kokkuvõtvalt on Egiptuse kliima suuresti mõjutatud Sahara kõrbe tingimustest, mille tulemusena on riigis valdavalt kuiv ja kuum ilm, mida leevendavad leebemad talvekuud.

Millal minna Egiptusesse

Parim aeg Egiptusesse reisimiseks

Egiptus on turistide seas populaarne sihtkoht, kuid selleks, et kogeda parimat, mida riik pakub, on oluline valida reisi jaoks õige aeg. Arvestades Egiptuse kliimat ja turismi tippaegu, võib parim aeg Egiptuse külastamiseks varieeruda sõltuvalt teie eelistustest.

 • Talvekuud (november kuni veebruar): Nagu eelnevalt mainitud, on Egiptuse talv leebem kui suvi. Päevased temperatuurid jäävad vahemikku 20-25°C, mis teeb sellest ideaalse aja ajalooliste paikade, nagu püramiidid, templid ja muuseumid, külastamiseks ilma et peaksite taluma suvist kuumust. Kuna see on populaarne aeg turistidele, võib suuremates turismiatraktsioonides olla rahvarohkem, kuid mõõdukad temperatuurid ja selge ilm kompenseerivad selle.
 • Kevad (märts-aprill): Kevad on Egiptuses suhteliselt lühike, kuid see võib olla suurepärane aeg külastamiseks. Päevased temperatuurid on soojad, kuid mitte liiga kuumad, ja see on enne suvist kuumalainet. Siiski tuleb arvestada, et märtsis ja aprillis võib esineda “khamsin” tuuli, mis on kuumad ja kuivad tuuled Sahara kõrbest, ja need võivad kaasa tuua liivatorme.
 • Sügis (september-oktoober): Sügis on teine lühike aeg Egiptuses, mis jääb kuumade suvekuude ja leebema talve vahele. Sarnaselt kevadele on sügis sobiv aeg külastamiseks enne külmemaid kuud. Päevased temperatuurid on meeldivad ja võimaldavad mugavalt vaatamisväärsusi külastada.
 • Punase mere piirkond: Nagu mainitud, on Punase mere ääres, eriti Hurghada ja Sharm El Sheikh, kliima erinev, ja neid saab külastada aastaringselt. Kuigi suved võivad olla kuumad, teevad meretuuled selle talutavamaks. See piirkond on eriti populaarne sukeldujate ja snorgeldajate seas, kuna vesi on selge ja soe aastaringselt.

Külastaja eesmärgid võivad samuti mõjutada parimat aega Egiptuse külastamiseks. Kui teid huvitab ajalugu ja kultuur, on talvekuud ideaalsed, kuna temperatuurid on jahedamad ja ajalooliste paikade külastamine on mugavam. Kui aga otsite merepuhkust, siis Punase mere ääres paiknevad kuurordid on aastaringselt atraktiivsed.

Millal minna Egiptusesse

Mis kuudel tasuks Egiptusesse minekut vältida?

Egiptus on kahtlemata üks maailma ajalooliselt ja kultuuriliselt rikkaimaid sihtkohti. Siiski, nagu iga reisisihtkoha puhul, on ka teatud aegadel, kui reisimine ei pruugi olla kõige parem idee. Egiptuse puhul on mitmeid tegureid, mis võivad mõjutada teie otsust selle kohta, millal külastada ja millal vältida.

 • Suvekuud (juuni-august): Egiptuse suvi on erakordselt kuum, eriti sisemaal ja lõunaosas. Temperatuurid Luxoris, Assuanis ja isegi Kairo lähedal võivad ulatuda üle 40°C. Selline kuumus muudab vaatamisväärsuste külastamise, eriti püramiidide ja templite puhul, kurnavaks ja mõnel juhul isegi ohtlikuks, eriti neile, kes ei ole harjunud selliste temperatuuridega. Kui pole võimalik vältida suviseid kuud, tasuks plaanida tegevused varahommikul või hilisõhtul, kui päike pole nii intensiivne.
 • Khamsin tuuled (märts-aprill): Nagu varem mainitud, on khamsin kuum ja kuiv tuul, mis pärineb Sahara kõrbest ja võib tuua kaasa liivatorme. Need tuuled võivad teha reisimise ebamugavaks, vähendada nähtavust ja häirida lendude graafikuid.
 • Pühad ja religioossed festivalid: Kuigi need ei pruugi olla ajad, mida vältida, peaksid reisijad olema teadlikud islami kalendrist ja sellest, kuidas see võib mõjutada reisimist. Ramadan, mis kestab kuu aega, on islamimaailma püha kuu, mille jooksul usklikud paastuvad päikesetõusust päikeseloojanguni. Sel perioodil võivad paljud ettevõtted ja vaatamisväärsused olla suletud või lühendatud lahtiolekuaegadega.

Kuigi Egiptus pakub aastaringselt palju, on suvised kuud ja khamsini tuuleperiood need, mil reisimist võiks kaaluda vältida. Lisaks tasub olla teadlik religioossetest festivalidest ja nende mõjust igapäevaelule.

Festivalid ja muud sündmused

Egiptus on koduks paljudele kultuurilistele festivalidele ja sündmustele. Need üritused pakuvad reisijatele võimalust süveneda Egiptuse rikkalikku kultuuri ja traditsioonidesse ning saada autentsem kogemus riigist.

 • Ramadan: See on islami kalendri üheksas kuu ja on moslemite jaoks püha paastukuu. Kuigi päevad on vaiksemad, sest paljud paastuvad, muutub õhtu elavaks, kui inimesed kogunevad “iftariks” (paastu murdmine). Tänavatel ja väljakutel korraldatakse erinevaid kultuuriüritusi, ja see on suurepärane aeg kogeda kohalikku elu.
 • Moulid festivalid: Need on islami pühakute sünnipäevade tähistamised, mis meelitavad kohale suuri rahvahulki. Karussellid, tantsud, laulud ja suhkrukoogid on Moulidi festivalide põhielementideks.
 • Kairo rahvusvaheline filmifestival: See on üks vanimaid filmifestivale Araabia maailmas ja meelitab kohale filmitegijaid ja armastajaid üle kogu maailma. Festival pakub suurepärast võimalust näha nii kohalikke kui ka rahvusvahelisi linateoseid.
 • Sun Festival Abu Simbelis: Kaks korda aastas, 22. veebruaril ja 22. oktoobril, toimub fenomen, kui päikese kiired paistavad otse Ramessese II templi sisemusse, valgustades skulptuure templi sees. See on unikaalne sündmus, mida paljud reisijad soovivad kogeda.
 • Punase mere jazzifestival: Toimub tavaliselt suve lõpus Eilatis. See festival meelitab kohale jazzmuusikuid kogu maailmast ja pakub külastajatele kolme päeva jooksul erinevaid etendusi.
 • Aleksandria rahvusvaheline raamatukogu suvefestival: Aleksandria raamatukogu muutub kultuuri keskuseks, kus toimuvad loengud, seminarid, töötoad ja muud kultuuriüritused.

Need on vaid mõned Egiptuse paljudest festivalidest ja sündmustest, mis toimuvad aastaringselt. Ükskõik millal te otsustate Egiptust külastada, leidub alati mõni kultuurisündmus või festival, mis aitab teil süveneda Egiptuse rikkalikku ajalukku ja traditsioonidesse.

Millal minna Egiptusesse

Hooajalised kulud ja hinnad

Egiptuse külastamisel on oluline arvestada hooajaliste kõikumistega hindades ja kuludes. See võib mõjutada kõike alates majutusest kuni ekskursioonideni. Mõistmine, kuidas hooajad mõjutavad kulusid, aitab teil oma reisi eelarvet optimeerida ja saada parimat vastu oma rahale.

 • Kõrghooaeg (november – veebruar): Nagu juba mainitud, on talvekuud Egiptuses kõige populaarsemad turistide hulgas, eriti neile, kes soovivad külastada ajaloolisi vaatamisväärsusi nagu püramiidid, templid ja muuseumid. Sel ajal võivad hotellide hinnad tõusta ja ekskursioonid võivad olla kallimad, kuna nõudlus on suurem. On soovitatav broneerida majutus ja ekskursioonid ette, kuna populaarsemad kohad võivad olla kiiresti täis.
 • Madalhooaeg (juuni – august): Suvekuudel on Egiptuse sisemaas väga kuumad temperatuurid. Kuigi see võib tähendada väiksemat rahvahulka ajaloolistes paikades, tuleb arvestada, et osa päevast võib olla liiga kuum, et mugavalt ringi liikuda. Sel ajal võite leida soodsaid pakkumisi hotellidest ja lennupiletites, kuid arvestage kuumuse ja vähemate turismiteenuste pakkumistega.
 • Kevad ja sügis (märts – mai, september – oktoober): Need lühikesed üleminekuperioodid pakuvad mõõdukat kliimat ja võivad olla suurepärased ajad Egiptusesse reisimiseks. Kuigi hinnad võivad olla kõrgemad kui suvel, kuid madalamad kui talvel, võite leida tasakaalu mõõduka kliima ja mõistlike hindade vahel.
 • Punase mere kuurordid: Kuurordid nagu Hurghada ja Sharm El Sheikh on populaarsed aastaringselt, eriti sukeldujate ja snorgeldajate jaoks. Kõrghooaeg siin on samuti talv, kuid suvel on hinnad tavaliselt madalamad, eriti kui olete valmis taluma kõrgemaid temperatuure.
 • Sündmused ja festivalid: Eriürituste või festivalide ajal võivad hinnad tõusta, kuna nõudlus suureneb. Kui plaanite Egiptust külastada selle aja jooksul, on hea ette valmistuda ja broneerida asju varem.

Egiptusesse reisimisel on hooajalised kõikumised hindades olulised. Teadmine, millal minna ja mida oodata, aitab teil oma reisi paremini planeerida ja nautida kõike, mida Egiptusel pakkuda on, muretsemata eelarve pärast.

Millal minna Egiptusesse

Mida Egiptuses näha ja teha?

Egiptus on kultuuriliselt ja ajalooliselt üks maailma rikkamaid riike, pakkudes reisijatele lõputut avastamist ja seiklusi. Selle iidsete tsivilisatsioonide pärand ulatub tuhandete aastate taha, ja koos kaasaegsete lõbustuste ja looduslike imedega pakub Egiptus midagi igale maitsele.

 • Püramiidid ja Suur Sfinks Giza platool: Need on ilmselt Egiptuse kõige kuulsamad vaatamisväärsused ja kuuluvad kindlasti kohustuslikku külastusse. Jäägid iidsetest tsivilisatsioonidest seisavad aja katsumuste kiuste, pakkudes külastajatele pilguheitu inimkonna ajalukku.
 • Luxori tempel ja Karnaki templikompleks: Luxor, endine iidse Teba linn, on koduks mõnedele kõige paremini säilinud monumentidele Egiptuses. Karnaki templikompleks on maailma suurim religioosne ehitus, ja seda tuleb näha, et uskuda.
 • Niiluse kruiisid: Niilus on olnud Egiptuse tsivilisatsiooni eluline osa tuhandeid aastaid. Kruiisil saate nautida mõningaid Egiptuse kõige ilusamaid vaateid ja külastada vaatamisväärsusi, mida muidu ei pruugi näha.
 • Abu Simbel: Need kahe tempel on ehitatud vaarao Ramessese II auks ja on tuntud oma massiivsete skulptuuride poolest, mis kaunistavad templi fassaadi.
 • Aleksandria: See Vahemere linn pakub külastajatele segu ajaloost ja kaasaegsest kultuurist. Siit leiate Katarina palee, Montaza palee ja kuulsa Qaitbey kindluse.
 • Sharm El Sheikh ja Punane meri: Sukeldumise ja snorgeldamise armastajatele on Punane meri tõeline paradiis. Rikkalik mereelu, eriti korallrifid, teevad sellest ühe maailma parima sukeldumiskoha.
 • Sahara kõrb ja Siwa oaas: Kõrberetked, kas džiipide, kaamelite või ATV-dega, annavad teile võimaluse näha selle maailma suurima kõrbe ilu. Siwa oaas, kaugel läänes, on ajalooline paik, mis pakub unikaalset kultuurilist kogemust.
 • Kairo: Egiptuse pealinn on mõjuvõimas segu ajaloost ja modernsusest. Kairo Egiptuse Muuseumis saate näha kuulsat Tutanhamoni maski ja teisi väärtuslikke leide. Samuti ärge jätke vahele islami Kairo kvartali iidseid mošeesid ja suurt basaari Khan el-Khalili.
 • Assuani tamm: Üks maailma suurimaid tammusid, Assuani tamm on tehnoloogia ime ja pakub ka imelist vaadet Niilusele.
 • St. Catherine’s klooster: See on üks maailma vanimaid töötavaid kristlikke kloostreid ja asub Siinai poolsaarel, kus arvatakse, et Mooses sai Kümme Käsku.

Egiptus on tõesti reisija unistus, kus ajalugu, kultuur ja loodus kohtuvad. Alates iidsetest monumentidest kuni kaasaegsete kuurortideni, kristallselgetest vetest kuni lõputute kõrbedüünideni, on Egiptus koht, mis jätab teid kauemaks ajaks unistama. Iga reisija, olgu ta ajalooentusiast, seikleja või lihtsalt puhkaja, leiab Egiptusest midagi erilist, mis kutsub teda ikka ja jälle tagasi.

Millal minna Egiptusesse

Kokkuvõtteks

Egiptus on kahtlemata üks maailma kõige paeluvamaid sihtkohti. Olgu siis kõrbe lõputud liivad, Punase mere veealused aarded või iidsete tsivilisatsioonide jäljed – Egiptus on koht, mis jätab iga külastaja hinge sügava jälje. Siiski on oluline teada, millal minna Egiptusesse, et kogeda selle maa maagiat parimal võimalikul viisil. 

Loodetavasti andis see artikkel teile ülevaate Egiptuse kliimast, parimatest külastusaegadest, kultuurisündmustest ja paljust muust. Planeerige oma reisi targalt, et nautida kõike, mida see imeline maa pakub.

Scroll to Top